IE 0900-8844 Rabobanken tot één oostkant Flakkee fuseren Rabo 'Flakkee Oost' Opvoedbureau Goeree-Overflakkee geopend Bedankt! EO organiseert Brood- en soepmaaltijden KNRM op zoek naar Eipa 395a a Moeder en dochter Koning Winter Nieuws van de Wereldwinkel ,l/\/L MINNAARD VASTGOED regionale ontmoetingsavond in Middeiliarnis Vlooienmarkt in Oude Tonge cmrströefcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Ook internet in bibliotheek Ooltgensplaat en Oude Tonge Restauratie- en activiteitencommissie vraagt weer spullen Kerkdienst Ger. Gem. Bejaardenmiddag C.V.B. Dinsdag 27 februari 2001 73e jaargang nr. 6984 Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Auto tegen de vangrail Ooltgensplaat - Vrijdagmorgen omstreeks half zes vond op de Rijksweg N59 een aan rijding plaats. Een 27-jarige automobilist uit Ooltgensplaat raakte als gevolg van de glad heid door hagel de macht over het stuur kwijt. Hij kwam met zijn auto tegen de lin kervangrail en vervolgens tegen de rechter- vangrail. De bestuurder bleef ongedeerd. Aanrijding met letsel Stellendam - Vrijdagmorgen kort na half negen hep een 71-jarige fietser uit Stellen- dam oog- en rugletsel op na een aanrijding op de kruising Dwarsstraat-Voorstraat. Daar werd de man aangereden door een auto, bestuurd door een 34-jarige vrouw uit Stel lendam. De vrouw kon de overstekende fiet ser op de kruising niet meer ontwijken en schepte hem. Het slachtoffer werd voor behandeling aan zijn verwondingen naar een huisarts gebracht. Inbraak in woning Ouddorp - Zaterdag tussen kwart voor vijf 's middags en middernacht werd ingebro ken in een woning aan de Zeebrekersweg. Een raam aan de achterzijde van de woning bleek geforceerd. Uit de woning werden onder meer een sleutelbos en geld wegge nomen. Woninginbraak Herkingen - Tussen vrijdagmiddag half drie en zondagmorgen elf uur werd op de Wellestrijpsedijk ingebroken in een woning. Een ruit werd vernield. De gehele woning bleek doorzocht. Vanuit de woning werden diverse goederen weggenomen. Het komt niet veel voor dat moeder en doch ter gelijktijdig examen doen. Maar... de Nieuwe Tongse mevrouw J. de Geus-Meijer toog samen met haar dochter Dini Kater-de Geus naar Rosmalen. Daar aangekomen namen zij met nog 60 andere vrouwen plaats achter een examentafeltje. Toenmoesten zij hun kunnen tonen. Ze hebben hun uiterste best gedaan en zijn geslaagd. Moeder De Geus is geslaagd voor het examen Costu- mière en dochter Dini behaalde het diploma Modinette. Feest in huize De Geus. Beide dames kregen hun opleiding bij Haasje de Waard te Middelhamis, modevakschool ENSAID. Hoog in m'n kraag gedoken Loop ik met mijn hond Sneeuwvlokken dwarrelen En vallen op de grond. Autoruiten zijn bevroren Dat wordt krabbelen hoor De dorpen hebben nu een witte deken Waar ik loop is nu een spoor. De sleeën zijn weer opgezocht En kinderen hebben dolle pret Het is net of er vannacht Een schilderij is neergezet. Vorige week leek het wel voorjaar Dat is nu weer van de baan Koning Winter deed weer zijn entree Laat het voorjaar in z'n hempie staan. Heleen KIEVIT WARMTE Aanstaande zaterdag, 3 maart, is de wereld winkel weer open, van 10.00 uur tot 15.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Koningin Julianaweg te Middelhamis. Graag brengen wij deze keer de pindakaas van Fair Trade onder uw aandacht. Voor enkele honderden inwoners van het thuis land Bophuthatswana is een droom uitgeko men: een eigen boerderij in 'grondboontjes' (pinda's). De pindfikaas die hiervan gemaakt wordt is meer dan uitstekend, en ook uiter mate geschikt voor bijv. pindasaus en pinda soep. Recept pindasaus: Vi uitje, 1 eetlepel boter, Vi pot pindakaas, ket- jap, water, wat citroensap, sambal oelek, wat gembersiroop. Fruit de ui in de boter, voeg de pindakaas toe, roer er nu een scheutje ket- jap door en breng de saus op dikte door er water aan toe te voegen. Maak de saus op smaak af met het citroensap, de sambal (mespuntje) en wat gembersiroop. Wanneer er zich wat vet van de pindasaus afscheidt, een beetje room of melk toevoegen om het te binden. Wilt u ook het recept voor een heer- üjke pindasoep? Vraag er bij ons naar, wij hebben een kopietje voor u klaarliggen. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Voor de inwoners van Oostflakkee zijn de mogelijkheden om te internetten en kennis te maken met de digitale snelweg vergroot. De bibUotheken in Ooltgensplaat en Oude Tonge zijn namelijk met ingang van 1 maart aangesloten op internet. Daardoor kan een ieder in de beide bibliotheken, tij dens de openingsuren en tegen een geringe vergoeding, internetten. De medewerkers/sters van de bibliotheken hebben een cursus gevolgd waardoor zij in staat zijn om de bezoekers die wellicht voor het eerst met internet kennis maken te hel pen. Middelhamis De restauratie- en activiteitencommissie van de Nederlandse Hervormde Kerk van Mid delhamis vraagt weer spullen voor de rom melmarkt D.V. in september. U kunt met uw spullen terecht op zaterdag 3 maart - en iedere eerste zaterdag van de maand - tussen 10 en 11 uur in het voormalige EMGO- gebouw aan de Hoflaan. We hebben liever geen grote spullen zoals bedden en wand- meubels. Voor meer informatie kunt u bellen met Jos Korteweg (486479) of Arjan van der Made (482398). Verder zullen in de maand maart weer twee verkoopmiddagen worden gehouden in 'de Hoeksteen' aan de Ring in Middelhamis en wel op dinsdag 6 en dins dag 20 maart, van half twee tot vier uur. Er is een uitgebreide collectie kaarten en de voorraad cadeau-paraplu's is weer op peil gebracht. Verder is er speelgoed en vele andere artikelen. Loop gerust eens binnen om te zien of er ook iets voor u bij is! Dus graag tot ziens op 6 of 20 maart in 'de Hoek steen'! De Rabobanken op de oostkant van Goeree-Overflakkee gaan deze week fuseren. In 1998 vond al een fusie plaats tussen de Rabo's van Ooltgens plaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet, die vanaf dat moment als Rabobank Overflakkee Oost door het leven gingen. Per 1 maart a.s. zal deze bank, samen met de Rabo's van Oude Tonge en Nieuwe Tonge door middel van fusie één bank gaan vormen: Rabobank Flakkee Oost. "Als dat gerealiseerd is heeft Goeree-Overflak kee drie redelijk gelijkwaardige Rabobanken, mooi over het eiland verdeeld: één voor het westen, één voor het midden en één voor het oos ten", vertelt directeur André Jonge- pier van Rabobank Nieuwe Tonge. Morgen, 28 februari, tekenen de nu nog zelfstandige banken met elkaar een fusie-overeenkomst, en dat bete kent voor de betrokken Rabo's een nieuw begin. Jongepier doet uit de doeken dat fusie echt noodzakelijk werd. "Bij ons draait het om de klanten en voor hén willen we de kwaliteit van onze dienstverlening verhogen. De klan ten stellen steeds gecomphceerdere vragen op financieel gebied en ook veranderende wet- en regelgeving vraagt meer specialisme op de diverse vakgebieden. Die speciaüteit willen wij graag in huis hebben. Maar ook voor de continuïteit van onze dienstverlening is het nodig dat we fuseren. Daardoor versterken we onze concurrentie positie, kunnen we onze medewerkers bete re doorstroommogelijkheden bieden en kun nen we goed inspelen op en voldoen aan de steeds strenger wordende regelgeving. Na de fusie kunnen we gezamenlijk teams gaan vormen, die onderling de diverse werkgebie den bestrijken. Daardoor ben je als bank minder kwetsbaar dan dat je bijvoorbeeld in elke vestiging een aparte adviseur of specia- hst hebt. Bovendien kun je door in teams te werken de klanten méér kennis en samen bundeling van specialismen bieden. Niet in de laatste plaats is een fusie van belang voor een betere kostenbeheersing. Als eUce bank afzonderlijk voor dezelfde zaken kosten moet maken is dat veel duurder dan dat alles voor één bank geregeld kan worden." Kort gezegd gaat het dus om schaalvergroting, die doelmatigheid en kos tenbeheersing alleen maar ten goede kan komen. In de eerste maanden na de fusie zullen de administraties van de vestigingen worden De directeur van de deze week te realiseren Rabobank Flakkee-Oost: André Jongepiem. samengevoegd. En natuurlijk zal er worden geprofiteerd van de nieuwe automatiserings- mogelijkheden. Dat wU overigens niet zeg gen dat er van het vertrouwde Rabo-gezicht niets overblijft. In ieder geval blijft de iden titeit van de bank dezelfde en blijven de kan toren Ooltgensplaat, Den Bommel, Stad aan 't Haringvliet, Achthuizen Oude Tonge en Nieuwe Tonge gehandhaafd. Ieder dorp kan zich dus thuis blijven voelen bij haar eigen Rabobank. Dus blijven ook de gezichten van de Rabo-medewerkers vertrouwd. Al met al zal er voor de particuliere klant weinig ver anderen; voor de zakelijke klant zal er meer op afspraak worden gewerkt, waarbij de klant bepaalt op welke locatie een gesprek plaatsvindt. Het hoofdkantoor van Rabo bank Flakkee Oost wordt de vestiging te Oude Tonge. Goed beschouwd smeult het vuurtje voor een fusie al vanaf het moment dat Rabobank Overflakkee Oost werd opgericht. Daarvóór was in Ooltgensplaat André Jongepier inte rim-directeur en was Bas van Beek - die juist afgelopen vrijdag is afgezwaaid - directeur in Den Bommel. Laatstgenoemde werd toen directeur van de gefuseerde bank, terwijl Jongepier in Nieuwe Tonge directeur kon worden. Jongepier en Van Beek spraken toen af dat ze waar mogehjk met elkaar samen zouden gaan werken. Naarmate de tijd verstreek ontstond er meer en meer behoefte aan een fusie. Zo kwamen in april 2000 de beheerscolleges van de betrokken banken bijeen om zich hierover te bezinnen, en werd men het erover eens: "wij moeten elkaar gaan vinden, alles vraagt erom". Medio december belegde elk van deze bank- vestigingen een Algemene vergadering, waar open en eerlijk de fusieplannen uit de doeken werden gedaan en waarbij de aanwe zige leden gevraagd werden hun stem hier over uit te brengen. "Bijzonder was dat er op niet één bank een tegenstemmer was" vertelt Jongepier, waaruit blijkt hoe breed de fusie gedragen wordt. André Jongepier leidt de fusie mssen de ban ken. Op dat gebied beschikt hij over de nodi ge kennis en ervaring. Toen hij - vóór zijn Flakkeese periode - nog directeur was in Etten-Leur was hij initiatiefnemer van een fusie aldaar, de fusie tussen de Rabobanken van Ooltgensplaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet is onder zijn leiding tot stand gekomen en thans staat Rabobank Flakkee Oost voor de deur. Behalve dat de banken fuseren is het ook de bedoeling dat in elk dorp een ledenraad wordt opgericht, een soort panel als spreekbuis tussen de leden en de Rabobank. De deelnemende leden kun nen daarin meedenken en -praten over de dienstverlening van de bank. "De leden van de bank blijven immers ons uitgangspunt", aldus Jongepier. Afgelopen vrijdagmiddag, rond de klok van vier, werd op een feeste lijke wijze de opening van het Opvoedbureau Goeree-Overflakkee verricht én gevierd. Mieke Hartog (rechts op de foto) is als opvoe- dingsdeskundige verbonden aan het Opvoedbureau Goeree-Over flakkee. Zij adviseert ouders, en anderen die bij de opvoeding van kinderen betrokken zijn, op het gebied van de opvoeding en ontwik keling van hun kind. Aan wethouder Tiggelman van de gemeente Middelhamis was de eer om de ballonnen, die voor het 'officiële' bord van het Opvoedbureau waren opgehangen, met een prikpen door te prikken. Opvoeden roept vragen, twijfels en zorgen op. Soms weet je niet meer watje ermee aan moet. Vaak helpt het als je er met iemand over kunt praten. Samen de dingen op een rijtje zetten en een antwoord of oplossing vinden. Daarvoor is het Opvoedbureau Goeree-Overflak kee. Een spreekuur in de regio waar je terecht kunt met vragen en pro blemen bij het opvoeden. Het gaat daarbij vooral om kinderen in de leeftijd van O t/m 18 jaar. Meestal zijn een paar gesprekken al vol doende, maar soms hebben ouders behoefte aan andere hulp. Ook daarover is informatie verkrijgbaar. Drie jaar geleden stapte Mieke Hartog naar haar werkgever met het idee om op Goeree-Overflakkee óók een Opvoedbureau te starten; en na een jaar van voorbereidingen treffen was het afgelopen vrijdag middag zover. In de foyer van het Diekhuus kon in een gezellige sfeer én onder het genot van een hapje en drankje Mieke worden gefelici teerd met dit resultaat. Het Opvoedbureau Goeree-Overflakkee is gevestigd in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 3241 GA in Middel hamis, tel.: (0187) 481328. De openingstijden zijn op maandag van 8.30 tot 14.30 uur op afspraak. Op andere dagen is de telefoon door geschakeld naar een medewerker van de zorglijn Zuid-Hollandse Eilanden. De oecumenische werkgroep Goeree-Over flakkee organiseert weer de jaarlijkse brood- en soepmaaltijden in de veertigdagentijd, om solidair te zijn met de armen. De maaltij den zullen worden aangeboden in de Exo- duskerk te Sommelsdijk op 6, 13, 20 en 27 maart en op 3 en 10 april, van 18.30 - 19.15 uur. Uw bijdrage voor deze maaltijd is bestemd voor het Ronald Macdonaldhuis van het Sofia kinderziekenhuis te Rotterdam en voor het opzetten van een afdeling van het landelijke project 'Exodus' te Rotter dam. Dit project wil ex-gedetineerden bijs taan bij het hervinden van een respectabel bestaan in de maatschappij. Als u aan deze maaltijden wil deelnemen kunt u zich opge ven op de intekenlijsten in de kerken of via telefoonnummer 0187-641497. Deelnemen de kerken in de oecumenische werkgroep zijn: de R.K. kerk, de Exodus kerk, de Gereformeerde kerk, de Remonstrantse gemeente en de Beréa gemeente. U bent allen van harte welkom. Het Nederlands Hervormd Roemenië- comité Stellendam dankt een ieder hartelijk voor haar meeleven met de ohebollen- en bingoactie van zaterdag 17 febmari jl. Na een nacht oliebollen bakken, waarvoor en waarbij wij veel materialen en hulp kregen, waren de oliebollen zaterdag snel uitver kocht. Dat is misschien de reden waarom wij niet bij u aan de deur zijn geweest. We waren snel uitverkocht. Onze excuses hiervoor. We willen iedere afnemer, verkoper, bakker en al degenen die ons op andere wijze hebben geholpen bij de oliebollenactie via deze weg hartelijk bedanken. De actie bracht bruto meer dan f 3650 op. In de avond van 17 februari hield het comité een bingoavond. Het was een gezellige avond met een grote opkomst. Middels deze bingoavond is er bruto bijna f 1300 voor het werk in Roemenië binnenkomen. Iedereen die deze avond aanwezig was en op welke wijze dan ook zijn of haar steentje heeft bij gedragen, zeggen wij hartelijk dank! Ned. Herv. Roemeniëcomité Stellendam. De EO organiseert op maandag 1 april een Regionale Ontmoetingsavond in Middelhamis. De avond wordt gehouden in de Technische School, Schoolstraat 11 Tijdens deze avond gaat ds. Van der Veer, voorzitter van de EO, in op vragen als: welke positie heeft de EO binnen het publieke bestel, welke identiteit heeft de EO en wat is het belang van een sterke, gemotiveerde vereniging? Verder komt een programmamaker aan het woord en is er gelegenheid om vragen te stellen aan het forum, bestaande uit de voorzitter en een directielid van de EO. Daarnaast is er ruimte voor samenzang en gebed. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. De EO wil graag onderstrepen dat zij meer is dan een omroep. De EO heeft een actieve achterban die veel werk ver zet. Bestuur en directie gaan jaarlijks met haar leden in gesprek om de band te ver sterken. De leden worden geïnformeerd over de ontwikkelingen in medialand en er wordt geluisterd naar wat de leden belangrijk vinden. De aanwezigen krijgen de gelegenheid om hun mening over de EO te geven. Deze reacties worden in een forum meegenomen en er wordt direct op gereageerd. OUDDORP - Donderdag 1 maart 2001, 19.30 uur, student D.W. Tuinier uit H.I. Ambacht. NIEUWE TONGE -Woensdag 28 febm ari 2001, 19.30 uur, ds. P. Blok uit Kootwijkerbroek (bevestiging ambts drager). OUDE TONGE - Donderdag 1 maart, 19.30 uur ds. J. Schipper. Aanstaande zaterdag 3 maait is er in sporthal 'De Gmtterswei' in Oude Tonge een gezelli ge vlooienmarkt met veel snuffelkramen vol gebruikte spulletjes en hebbedingen. Er zijn ook kramen met prachtig verzamelmateriaal en hobby creatief. Voor de kinderen is er de hele dag een speurtocht met leuke prijzen (altijd prijs). Kortom, gewoon een gezellig gebeuren. Ópen van 9.30 tot 16.00 uur. Voor informatie kunt u bellen naar: (0181)-3121 90. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De C.V.B, afdeling Middelhamis/Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. dinsdagmiddag 6 maart om 14.30 uur in 'De Hoeksteen' te Middelhamis. De heer A. Westerhuis zal deze middag dia's vertonen over India/Ne pal. We hopen op een fijne middag. Voor vervoer bellen naar Taxi op Maat. Zaterdag 24 febmari alarmeerde de Kust- wachtpost Ouddorp de Stellendamse red- dingboot De Zeemanspot. Op verzoek van het kustwachtcentmm voer de reddingboot uit om het vrachtschip Eipa te lokaliseren en te begeleiden. Ook de Graaf van Bylandt uit Burgsluis was voor dit doel uitgevaren. Er bestond een veimoeden dat er op dit schip 1000 vluchtelingen aan boord waren met bestemming een Nederlandse haven. De Zeemanspot vertrok 10.00 uur, om 12.30 uur kreeg zij van het Kustwachtcentmm bericht dat de positie van het schip inmiddels zo ver noordelijk was, dat de Graaf van Bylandt en De Zeemanspot weer temg konden keren naar hun station. De Stellendamse redding- boot was 14.30 uur weer stand-by op haar eigen aanlegplaats in de buitenhaven van Stellendam. Later werd bekend dat er geen vluchtelingen aan boord waren van de Eipa. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee Meet- en regels)(5fcemen Service ortderhoud £>ntraie verwamung *Luchtbehtff)deiing Load-enarrf<wefl< •Watefhstatfeties •GasEnst^lafies ■fl Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 v/v/w. ktevitwarmten Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606 Telefoon (0187) 48 71 73 www. gille-accountants.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1