LITIE 0900-8844 Sportief Eén weg of vele wegen? Concert voor Israël Vrachtwagencombinatie raakt van Langeweg N215 Stad aan 't Haringvliet Icrijgt weer brood met beleg! \>J Rabodirecteur neemt na ruim 38 jaar afscheid www.knopsbv.nl karels autoschade Voor christenen die meer willen Be^'S- ft 6 \1sser Meubelen F0m^ Praiseavond te Oude Tonge ,(^Aa MINNAARD VASTGOED toMu^trriÉa^nl Goemel i^SS' Visser Visser Vrijdag 23 februari 2001 73e jaargang nr. 6983 (30 cpm) Aanrijding OUDE TONGE - Woensdagmiddag omstreeks kwart over twee ontstond op de Stationsweg een aanrijding tussen twee per sonenauto's. Een 22-jarige automobilist uit Oude Tonge kwam tijdens het linksaf slaan op de rijbaan voor het tegemoetkomende verkeer terecht en botste tegen een 58-jarige automobilist uit Sommelsdijk. Auto tegen lantaarnpaal MIDDELHARNIS - Woensdagavond omstreeks kwart voor elf vond op de provin ciale weg N215 een aanrijding plaats. Een 37-jarige automobilist uit Dirksland verloor ter hoogte van de kruising met de Dorpsweg de macht over het stuur en reed tegen een lantaarnpaal. Na een blaastest en een adem analyse bleek dat de man teveel alcoholhou dende drank had genuttigd (ruim 2 promil le). Zijn rijbewijs werd ingevorderd. De man liep als gevolg van de aanrijding geen ver wondingen op. HarteJËgk wettEotii in de fatSommelsdlIk. D.V. zaterdag 10 maart kun je de gympen uit de kast halen. We gaan dan met z'n allen naar de Gooye in Dirksland voor een volley bal toernooi. Voor deze happening kun je je opgeven als team van 5 of 6 personen of individueel bij Reinout, tel.: 487850. De kosten zijn f 2,50 per persoon. Het allerbes te team wint de hoofdprijs en wat dat is laten we nog even in het midden! Zaterdag 24 februari is er een jeugdpraise- avond in de Berea Gemeente met de 'Dad's Right band' in C.B.S. 'de Bron', Melkweg 75 te Oude Tonge. Iedereen is welkom om 19.45 uur. Middetharnis B.V. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen ii^^ïsf Md^mimim- ia.ïmxsf'«m Op zondag 25 februari a.s. wordt er in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp een zogenaamde themadienst gehouden. Een speciale kerkdienst waarin een bepaald thema van alle kanten wordt belicht. De bijbel is daarin de leidraad. Nieuwsgierige mensen zullen zich thuis voelen in deze dienst. Op deze zondag hoopt ds. J. Koster aan de slag te gaan met het thema: 'Eén weg of vele wegen?' In onze maatschappij (en tijdens vakanties) komen we steeds meer in aanraking met andere godsdien sten. We ontmoeten bijvoorbeeld mensen die moslim of boeddhist zijn. De vraag komt naar boven hoe we tegen deze ver schillende godsdiensten aan moeten kij ken: "Zijn er overeenkomsten en waar lig gen de verschillen? Wat maakt het christe lijk geloof uniek? Hoe gaan we als mensen met elkaar om? Etc." Nu is het verrassend om te merken dat de bijbel ons veel aan reikt op dit gebied. Al met al zijn er genoeg redenen om deze themadienst bij te wonen. Om 18.30 uur begint dit samen zijn. Iedereen is van harte welkom en neem andere mee. Voor meer informatie: tel.: (0187) 683431 ofwww.flakkee.net/ouddorp/geref-kerk. Op zondag 4 februari 2001 was er een spe ciale kerkdienst in de Hervormde Kerk te Dirksland. Het was een dienst waarin de Israëliet dominee Ben Zvi gastpredikant was. Hij is dominee van de Bat Tsion gemeente in Jeruzalem. Ds. Ben Zvi ont vouwde een plan voor een gebouw in het centrum van Jeruzalem waar de gemeente kan samenkomen. Een gebouw dat een functie zou kunnen hebben in de verbrei ding van het Evangelie onder de Joden. Er werd besloten een stichting in afhankelijk heid van God op te richten voor het reali seren van de aankoop van dit gebouw. De stichting kreeg de naam 'Stichting Steun Messiasbelijdende Joden'. Het gebouw is inmiddels aangekocht. Er is echter veel geld nodig voor de renovatie van het gebouw. De stichting steunt de Bat Tsion gemeente maar ook andere Messiasbelij dende Joden. Zaterdag 3 maart is er een orgel en pan fluitconcert waarvan de netto opbrengst naar de Stichting Steun Messiasbelijdende Joden gaat. Het concert wordt gehouden in de Hervormde Kerk te Dirksland. De avond zal voornamelijk gevuld worden met Israëlische liederen, afwisselend samenzang en solospel. Uitvoerenden zijn Arjan Huizer (orgel en synthesizer), Fryda van der Velde (panfluit) en Cor van der Velde (panfluit). Esther van Helden zal een speciaal voor Israël geschreven gedicht voorlezen. Grote dank gaat uit naar de Hervormde Kerk te Dirksland die het kerkgebouw voor een gereduceerd tarief te beschikking stelt, tevens hartelijk dank aan de sponsors Administratie- en Assurantiekantoor Koningswoud te Dirks land en Drukkerij De Graaf te Sommels dijk. De toegang voor het concert bedraagt slechts f 5,-. Er zal tevens een cpllecte worden gehouden. Aanvang is 19.30 uur. Het 6oncert voor Israël is van harte bij u aanbevolen! ISO 9002 Gisteren aan liet eind van de morgen heeft op de Langeweg N215, tussen Nieuwe Tonge en Middelharnis, opnieuw een verkeerson geval plaatsgehad. Een chauffeur van een met glas geladen Belgische truck met oplegger reed vanuit de richting Nieuwe Tonge in de richting Middelharnis, toen zijn gerij in de rechterberm terecht kwam. Daarbij raakte de vrachtwagencombinatie in de slip, Icwam in de berm aan de andere kant van de Langeweg terecht en schaarde daar. De truck kwam in de sloot terecht, de oplegger bleef in de berm en gedeeltelijk op de rijbaan steken. Bij het ongeval deed zich geen persoonlijk letsel voor Wel werd de vrachtwagen chauffeur ter observatie naar het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland gebracht. Het verkeer werd omgeleid. Onverwachts is zeker, tóch nog! Bin nen afzienbare tijd breekt er voor de Stadse bevolking weer een betere periode aan. Nadat daar onlangs de laatste levensmiddelenzaak haar deu ren sloot, is er een nieuwe ondernemer die in de Versmarkt van voorheen Jaap Mackloet verder gaat. En Stad is er maar wat mee in haar schik. Al langer gingen er geruchten dat rondom het voortzetten van de super markt onderhandelingen gaande waren, maar daar bleef het bij. En vooral de laatste dagen leek er wat leven in de brouwerij geconstateerd te kunnen worden, achter de etalagerui ten. "Wat mien betreft gae ze over 'n kwartier al beginne!", en dergelijke wensen werden wel meer voor de gesloten winkeldeur geuit. Maar toen er woensdagmorgen weer vlaggen aan de gevel hingen móest het wel waar zijn: Stad krijgt weer een supermarkt. De 42-jarige Atmeke van Velzen te Den Bommel, tot 31 januari jl. bedrijfsleidster bij Super De Boer in Rotterdam- Ommoord, gaat Stad weer van eten voor- zieii. Het was pas half december toen ze vaii de sluiting van Versmarkt Mackloet hoorde, en het was al veel langer haar wens om'nog eens een eigen supermarkt te heb ben. Zo kwam van het één het ander. Onderhandelingen met de gemeente heb- be^ nog de meeste tijd in beslag genomen er^ind vorige week dacht Anneke zelfs dat zd%e pogingen om in Stad te beginnen maar moest beëindigen, maar nu is de kogel door de kerk. Verschillende adhesie betuigingen en felicitaties vanuit de bevol king heeft de nieuwe onderneemster al gehad. Anneke streeft ernaar om per 1 maart de winkel te kunnen openen en als dat niet lukt zal het misschien nog een weekje extra duren. Ze gaat op dezelfde manier verder als Stad gewend is: verse producten én bestellingen bezorgen. Ook dat is - vooral voor de ouderen - belang- rijl^ in Stad. Voortvloeiend uit een wettelijke regeling zal het bedrijfspand nog een jaar van de huidige eigenaar, de familie Van Neuren blijven. Pas als na een jaar duidelijk is geworden dat de supermarkt van Anneke inderdaad 'levensvatbaar' is, zal het tot verkoop komen. En óf die levensvatbaar zal zijn, dat zal de Stadse bevolking zélf bepalen... "Als ze het merendeel van hun boodschappen in andere dorpen gaan Dhr. van Neuren overhandigt de winkelsleutel aan Anneke van Velzen. halen, dan blijven er voor een eigen super markt op Stad natuurlijk niet zoveel kan sen over" liet Anneke weten, maar zo ver zal het toch niet komen? Anneke zelf vindt het heerlijk om in Stad te gaan 'superen'. "Eerlijk gezegd doe ik het gewoon als hob by!" En ook de familie Van Neuren vindt het uitkomst dat er voor Stad toch een levensmiddelenvoorziening is. De nieuwe supermarkt zal overigens Vers markt Tettero gaan heten, genoemd naar Annekes meisjesnaam, en twee bekende gezichten uit Versmarkt Mackloet - Marja en Tineke - zullen ook in Versmarkt Tette ro te vinden zijn. installatiebedrijf Gas - Water - Warmte Gaven verschillen en niet iedereen voelt zich geroepen tot hetzelfde werk. Daarom biedt 'De Wittenberg' verschillende opleidingen die gepresenteerd worden tijdens het Open Huis op vrijdag 6 april 2001, er is een pro gramma vanaf 16.00 uur. De Wittenberg is een studie- en leefgemeenschap van jonge ren die christen willen zijn en samen vanuit de Bijbel meer willen leren over wie God is en hoe je Hem kunt dienen. Als je toegerust wilt worden voor christelijk werk, als leraar godsdienst, kerkelijk of missionair werker of vrijwilliger heeft De Wittenberg voor jou een opleiding op maat! Ook als je steviger wilt komen te staan in je geloof en bijbel kennis, kun je er goed terecht. Voor meer informatie: Christelijke Hogeschool en Toe rustingcentrum De Wittenberg, Krakeling weg 10, 3707 HV in Zeist, tel.: 030- 6924166, e-mail: info@dewittenberg.nl of kijk op http://www.che.nl/wittenberg. BARENDRECHT. TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 De heer B. van Beek, directeur van Rabobank Overflakkee Oost, hoopt met ingang van 1 maart a.s. zijn werkzaamheden neer te leggen. Een blik in de 'geschiedenis' van de heer Van Beek vertelt ons dat hij op maandag 13 augustus 1962 als jongste bediende is begonnen bij de Raiffeissenbank in Nieuwenhoom. Later werden de drie aldaar gelegen plaatsen samen gevoegd en Hellevoetsluis genoemd. "Iedereen die bij een bank kwam werken begon als jong ste bediende, dat ging vroeger zo. Je kreeg werkzaamheden zoals bankafschriften typen, grootboekkaarten bijwerken en later kreeg je de boekhoudmachines. En natuurlijk de com puter met alle snufjes van tegenwoordig, zoals e-mail en internet", aldus Van Beek. Door stu die en ervaring is hij opgeklommen. Vanaf 1988 was hij werkzaam bij de Rabobank in Den Bommel en sinds 1 juli 1998 bekleedde hij de functie van directeur van de Rabobank in Over flakkee Oost In verband met de geplande fusie van de Rabobanken op het oostelijke deel van ons eiland zal Van Beek, na 38,5 dienstjaren, gebruik maken van de vervroegde pensioensre geling. Dat hij zich in de toekomst zéker niet zal vervelen blijkt als hij vertelt over het tuinie ren, het orgelspelen en lekker op vakantie gaan met de caravan. "Ik heb mijn werk altijd met veel plezier gedaan, vanaf het eerste moment, maar ik vind het óók niet vervelend om lekker van m'n pensioen te gaan genieten. Ik had gehoopt dat ik de 40 dienstjaren vol kon maken, maar dat zat er niet in. Toch vind ik het prima zo, hoor", besluit hij. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiaklcee Hayenelnd 7, Sopmebdijk, te/. (0187) 48 33 28 Voor de koop of verkoop van uvi/ woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer %-rp'i-ïfPi-» r^ -:V^ >^*'4 KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1