IE 0900-8844 Rode loper uit voor meekrap en streekdracht Ouddorpse Reddingbrigade werlit mee aan grootse oefening O T Foto-expositie Wilgen Knotten in Ouddorp www.buijze.nl Voorjaarsperikelen Bingomiddag in Oude Tonge Jaarvergadering bij brandweer Nieuwe Tonge ^2'51 (\r^^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en Zeeuwse eilcaiden m(/VL MINNAARD VASTGOED Concert voor Israël Winterconcert 'Apollo' Van Vakantiespelweek tot Evangelisatie zangavond in Het Dieichuus Kerlcdienst Ger. Gem. Nieuwe directeur ikazia Dinsdag 20 februari 2001 73e jaargang nr. 6982 Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Aanrijding met letsel Mishandeld tijdens voetballen Jeugdige winkeldievegge aangehouden Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning actief in beeld en geluid Op basisschool 'Kompas' in Stellendam: Zaterdag 10 februari jl. werd door Traffic Center Hoek van Holland (TCH), onderdeel van de haven dienst Port of Rotterdam, een geza menlijke SAR-oefening (Search- &Rescue) gehouden ter hoogte van de Maasmonding nabij Hoek van Holland. OUDDORPSE REDWN0SÖWÜ1PE GOEDEREEDE Voor klankbord en advies district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalcicee MIDDELHARNIS - Zaterdagmorgen kort na elf uur botste een 33-jarige automobilist uit Middelhamis met z'n auto op de Lange- weg tegen een voor hem staande auto, bestuurd door een 47-jarige automobilist uit Den Bommel, die bij de afslag Vroonweg linksaf wilde slaan. Door de aanrijding schoot de 47-jarige automobilist uit Den Bonmiel de rijstrook op voor het tegemoet komende verkeer. Daar botste hij frontaal tegen de auto van een 37-jarige automobilist uit Utrecht. "Ter plaatse moesten zowel de 47-jarige automobilist uit Den Bommel als de 33-jarige automobilist uit Middelhamis door GGD-personeel aan hun opgelopen lichte verwondingen worden behandeld. De drie bij de aanrijding betrokken auto's raak ten zwaar beschadigd. NIEUWE TONGE - Zaterdagmiddag deed een 66-jarige man uit Maasland aangifte van mishandeling tijdens een voetbalwedstrijd. De man was scheidsrechter bij een wedstrijd tussen de tweede elftallen van de NTVV en Melissant, die werd gespeeld op de sportvel den aan de Battenoordseweg in Nieuwe Tonge. De politie van het Bureau Middel hamis stelt een onderzoek in. MIDDELHARNIS - Donderdagmiddag rond twee uur werd een zeventienjarig meisje uit Melissant op heterdaad betrapt door perso neel van een modezaak op de Westdijk. Een medewerkster van de zaak had gezien dat het meisje met vier truitjes het pashokje was ingegaan en er maar met twee even later weer uitkwam. Het meisje bleek de twee andere tmitjes in haar tas te hebben gestopt. Na verhoor op het politiebureau werd het meisje voor een taakstraf verwezen naar het Bureau HALT. Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Naar aanleiding van een speciale dienst in de Nederlands Hervormde Kerk te Dirksland, die jl. 4 februari werd gehouden, wordt in dezelfde kerk op zaterdag 3 maart een órgel- en panfluitconcert gegeven ten bate van Israël. De avond zal gevuld worden met psalmen/gezangen en Israëlische liederen, afgewisseld met samenzang en solospel. Medewerkenden zijn: Arjan Huizer (Orgel en synthesizer), Fryda van der Velde (pan fluit), Cor van der Velde (panfluit) en Esther van Helden zal een speciaal voor Israël geschreven gedicht voorlezen. De netto opbrengst van het concert zal worden geschonken aan de stichting 'MessiaS BeUj- dende Joden'. Het concert begint om 19.30 uur, de toegang bedraagt ƒ5.- (Er zal tevens een collecte worden gehouden.) Zaterdag 24 febmari a.s. geeft zangvereni ging 'ApoUo' haar jaarlijkse winterconcert. Aan dit concert wordt medewerking ver leend door gemengde zangvereniging 'Apollo' onder leiding van mevrouw Smit, de 'Blue Stocking Singers' onder leiding van mevrouw Braggeman en mcmnenkoor 'Ons Koor' onder leiding van de heer Mei boom. Wij hopen met deze drie koren u een fijne avond te bezorgen. U bent van harte welkom. Het concert wordt gehouden in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge. De aan vang is 19.30 uur en de zaal is vanaf 19.00 uur open. De toegangsprijs bedraagt f 7,50 per persoon. Namens de koren graag tot ziens op zaterdag 24 febraari. zj fi. Al drie weken oefenen in verenigingsge bouw 'de Ark' te Goedereede ongeveer veertig kinderen van de vakantiespelweek (VBK) uit Goedereede, Stellendam en Oud- dorp op bekende kinderliederen. Het initia tief om een gelegenheidskoor op te richten is genomen door de vakantiespelcommissie van Goedereede, dit op verzoek van de ker- kenraad_ die een Evangelisatie-zangavond wil beleggen. Die avond is gepland op zater dagavond 10 maart om 19.30 uur in de kerk van Goedereede. De kinderen repeteren op vrijdagavond van 18.45 uur tot ca. 19.45 uur onder de enthousiaste leiding van juffrouw Wolfert. Elf bekende christelijke liederen worden ingestudeerd, zoals: 'Ik wandel in het licht met Jezus', 'Als een hert schreeuwt', 'Ik ben veilig in Jezus armen' en andere. Heb je zin om mee te zingen kom dan nog 3 vrijdagavonden oefenen, of kom anders zaterdagavond 10 maart naar de kerk van Goedereede. COMBI uur foto-servies I OUDOOIV. Wislslnol 3S Til. |0II7| 611611 la» 6I17H tENKSE' PrinBhop Hsgtiinni 172 M lOII l| «2400 Zaterdag 24 febraari a.s. worden er door vrijwilligers, onder leiding van de Vereni ging voor Natuur- en Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee, weer onder houdswerkzaamheden uitgevoerd aan Natuurelementen. Deze activiteiten worden georganiseerd door de werkgroep terreinbe heer van de vereniging. De activiteiten zijn, evenals de vorige keer, aan de Hofdijksweg te Ouddorp. De bedoeling is om de knot- wilgen langs de volkstuinjes aldaar weer te knotten en het werk van de vorige keer af te maken. Op deze actiedag van de Vereniging kurmen we weer veel hulp gebraiken. Een ieder die iets voor het behoud van de natuurelementen wil doen kan ons daar a.s. zaterdag bij helpen. We verzamelen om 8.30 uur en de werkzaamheden zullen tot ongeveer 12.30 uur duren. Handgereed- schap en motorzaag zijn aanwezig, maar wie zelf ook in bezit is van dit en ander goed gereedschap mag (en moet) dit zeker meenemen. Zoals gebraikelijk zal eventu eel openhaardhout onder de helpers worden verkocht voor f 10 per m3. De Hofdijksweg is te bereiken via de Provinciale weg rich ting stranden, bij de eerste rotonde rechtsaf. Verdere inlichtingen kunt u krijgen op tele foon nummer: 0187-485566, 0187-484156 of 0187-681105. De Plaatselijke Commissie Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op woensdag 7 maart 2001 een bingomiddag. De zaal is vanaf 13.30 uur open en de middag begint om 14.00 uur in het Infocentmm aan de Bemhardstraat in Oude Tonge. De kosten bedragen f 5,- per persoon. Aan de bingo zijn mooie prijzen verbonden. De middag kan bezocht worden door personen vanaf 55 jaar en afkomstig uit Oude Tonge. U behoeft zich niet op te geven, alleen als u opgehaald wil worden, kunt u dit doorgeven op tel.: 641344. Komt u eens kijken, misschien blijft u dan wel komen, ook voor de andere activi teiten. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Op basisschool 'Het Kompas' in Stellendam werd afgelo pen vrijdag door de klas van juf Brinkman de rode loper uitgelegd voor de meekrap en streekdracht van Goeree- Overflakkee. Dat gebeurde vanwege de Meekrap Rood- show, het meekrap-reismuseum voor basisscholen dat is samengesteld in het kader van het erfgoedproject Meekrap 2001. 'Het Kompas' in Stellendam was de eerste school die de Meekrap Roodshow in huis had. Voor de leerlingen van juf Brinkman was het een week vol rood, met op de laatste dag een gastles door hét streek- dracht-ensemble 'Eeuwkant'. In de les van Eeuwkant werd in beeld gebracht hoe het uitbundige rood na de teloorgang van de meekrap- teelt uit de streekdracht van Goeree-Overflakkee verdween. En: hoe de rode zakdoek door de eeuwen heen is gebleven. De rode zakdoek, vierhonderd jaar geleden vanuit India naar Nederland gekomen, loopt als een rode draad door de geschiedenis van de klederdrachten heen. Vlammend rood en versierd met diverse oosterse motieven, is de gewone rode zakdoek een ijzersterk staaltje cultuurhistorie geble ken. De leerlingen hadden voor de streekdrachtles voor een bonte verzameUng rode zakdoeken gezorgd en gingen er graag mee op de foto. Met in hun midden Wendy (met keuvel) en Emy (met mutsje), van top tot teen in de streekdracht van Goeree-Overflakkee van omstreeks 1875. Voor deelname waren de volgende varen de eenheden uitgenodigd: de Ouddorpse Reddingbrigade met haar reddingboot VEERO, de KNRM reddingboten van Stellendam, Scheveningen, Hoek van Hol land en Ter Heijde, het politievaartuig P3 met volgboot, de Havendienstboot 17 en een Politie helikopter van de politie Rot terdam-Rijnmond. Er werkten die dag verschillende discipli nes samen met als doel het zoeken en opsporen van een drenkeling in de Noord zee na een ongeval op het water. Door de TCH werd een boei uitgezet op een bepaalde positie. Hiema werd melding gedaan aan de medewerkende instanties om een zoekactie op te starten. De On Sene Commander, ofwel leidinggevende van de oefening, was in dit geval het TCH die de oefening had georganiseerd. Er werd geoefend in het varen van zoge noemde 'tracks', om op linie een bepaald zoekpatroon af te varen: het maken van goede en doelmatige zoekslagen om een slachtoffer zo snel mogelijk te lokaliseren. Het TCH hield via hun radarschermen alles nauwlettend in de gaten en leide alle schepen in goede banen. Bij dit soort oefeningen wordt er gekeken naar de samenwerking en communicatie tussen de verschillende eenheden. Na de oefening werd er uitvoerig geëvalueerd en werden er punten opgeschreven die voor verbetering vatbaar zijn bij een nieuw plan voor een soortgelijke actie. Het was in elk geval een leerzame en geslaagde oefening, waar ook de Oud dorpse Reddingbrigade weer veel van heeft kunnen leren. De volgende oefening zal waarschijnlijk een nachtelijke zijn, wat het zoeken nog moeilijker maakt. Hieraan kan de Ouddorpse Redding Bri gade helaas (nog) niet mee doen, want zij beschikt niet over apparatuur om 's- nachts te kunnen varen en navigeren. l 3' Zaterdagavond 24 februari is het weer zover. Deze avond zal in het teken staan van de Oekraïne. Iedereen kent wel de ramp die hier ooit heeft plaatsgevonden rond de kerncen trale van Tsjemobil. Een trouwe Open Deur bezoeker komt iets vertellen en laten zien over het leven daar en het project wat ze daar steunen. Ben je 15 jaar of ouder, dan ben je van harte welkom. Om 20.00 uur staat de deur van 'De Ark' weer open en we willen om 20.30 uur begiimen. Het Open Deur team MIDDELHARNIS - In 'Het Diek- huus' zijn momenteel de resultaten te zien van de cursus 'Fotografie' van de Volksuni versiteit. Deze cursus is afgelopen najaar voor de twaalfde keer door Theo Masten broek gegeven. Steeds blijkt er weer grote belangstelling voor de fotografie te bestaan. Veel mensen willen meer uit hun camera halen. Naast de noodzakelijke technische zaken wordt veel aandacht besteed aan com positie. Het bespreken van de gemaakte opdrachten is een heel belangrijk onderdeel van de cursus. De deelnemers kunnen zo veel van elkaar leren. De foto's zijn tot half maart te zien in Het Diekhuus aan het Zand pad te Middelhamis. Deelnemers aan een eerdere cursus kunnen hun foto's op het kan toor afhalen. Voor inlichtingen over Het Diekhuus en de Volksuniversiteit kunt u bel len naar 0187-482400. Ook hangt in Het Diekhuus een wisselende fotopresentatie van fotoclub 'De Rarekiek'. In de foyer zijn foto's te zien die Wilma Schrier maakte op de Slikken van Flakkee. Het is de bedoeling dat iedere zes weken een ander Ud van 'De Rarekiek' zijn/haar werk op deze plaats laat zien. Inüchtingen over 'De Rarekiek': 0187- 487096 of 484271 en op de website www.flakkee.net/~rarekiek. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 21 februari 2001, 19.30 uur, ds. W. Silfhout uit H.I. Ambacht. HERKINGEN Woensdag 21 februari 2001, 19.30 uur, ds. Baan uit Lisse. Mensen komen uit hun huizen En denken: we hebben het weer gehad Maar er komen nog vele buien Ook al zijn we de winter al weer zat. Zonnetje staat aan de hemel Met een koperen gloed Alles is ineens heel anders En geeft ons frisse moed. Even zo maar wat genieten Van de voorjaarszon Dit hebben we vast te pakken In de tuin of op het balkon Knoppen komen aan de bomen Krokussen, sneeuwklokjes in de tuin Zou de lente nu al komen Zonnetje krijgt van mij een pluim. Heleen Per 1 maart 2001 is de heer mr. R.P.D. Kie vit, arts, aangesteld in de functie van alge meen directeur van het Ikazia ziekenhuis in Rotterdam. Hiermee is een éénhoofdige directie ingesteld. Per dezelfde datum zal de huidige algemeen directeur ad interim, de heer drs. ing. I. Ligthart Schenk terug treden. De heer R. Kievit was tot 1 maart medisch directeur, tevens voorzitter van de raad van bestuur van de Hervormde Stichting Crabbehoff te Dordrecht. De heer Kievit is jurist, sociaal geneeskundi ge en erkend verpleeghuisarts. stationsweg 16 3241 EA Middelhamis Tel. (0187)487173 www.gille-accountants.ni Emaii: gilie.acc@tref.ni W.l.n.r.: De burgemeester. Leen Jordaan de Commandant, Daan Slinger, Nico de Jong, Hans van Heemst, Leo van Wageningen, Dick Melissant en Gert van Alphen. Tijdens de jaarvergadering van de brand weer van Nieuwe Tonge, gehouden op 9 febraari in Hervormd centmm 'Elim' te Nieuwe Tonge, is afscheid genomen van Nico de Jong, die na raim 31 jaar brand weerman te zijn geweest in verband met zijn leeftijd van 55 jaar afscheid moest nemen van de brandweer. Ook is afscheid genomen van Daan Slinger die het na raim 30 jaar bij de brandweer ook voldoende vond. Beide heren werden door burgemeester De Vries- Hommes bedankt voor hun inzet in de afge lopen jaren en wenste de beide heren alle gezondheid toe, samen met hun gezin en famihe. Verder werden door de burgemees ter de nieuwe brandweermannen welkom geheten die de plaats van de twee vertrek kende leden in gaan nemen: Leendert van Alphen en Gert Nelis. De burgemeester hoopt dat ze het naar de zin zullen hebben bij hun werk als vrijwillig brandweerman. Dan was er nog een jubilaris die er 25 jaar op heeft zitten: Hans van Heemst. Hij kreeg de onderscheiding, behorende bij 25 jaar trou we dienst, en de burgemeester hoopte dat ook hij het tot zijn leeftijdsgrens vol zal hou den. Ook waren er diploma's, voor het beha len van brandwacht Ie klas door Dick Melis sant, Gert van Alphen en Leo vari Wagenin gen. Het bleek dat de brandweer van Nieuwe Tonge in 2000 12 maal was uitgerakt: 4 keer voor brand, 2 keer een loze melding en 6 keer voor hulpverlening bij een ongeval. De burgemeester dankte alle manschappen voor hun inzet en hoopte dat ze allemaal nog lang deze inzet zullen vol willen houden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1