P^LITI 0900-8844 Arie Poldervaart maakte z'n laatste milieu-vlucht Ongerustheid bij bewoners Westplaat tiameetenuui DIA-LEZING 'ias^ f:^-(^ Sportavond Orgelconcert in Singelkerk te Ridderkerk Wij zijn er klaar voor! U ook? Geslaagd! Voorjaarsbijeenkomst DVN Drukwerk nodig? Veel enthousiasme bij Muziekschool Goeree-Overflakkee Actie voor minima in Middelharnis van start Matthew Henry www.knopsbv.nl \%$er Meubelen Reddingsdemonstratie te Ouddorp MINNAARD VASTGOED Visser Visser Fluit, koper en key board in concert Sing-in: 'Ik ben op reis en neem mee' e GARAGE Knöps Ungeweg Middelharnis Tei. (0187)47 67 67 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee (30 cpm) Arbeidsongeval met letsel Snelheidscontroles Blikschade Inbraak in bedrijf Hartel^k welkominde showroom van afdeling Goeree-Overflakkee Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning instattatiebedrijf Drukkerij Gobr. do Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 BARENDRECHT. TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS. TEL 0187-617 300 Verschillende bewoners van de woonwijk Westplaat in Sommelsdijk hebben deze week hun ongerustheid uitge sproken over de huidige verkeerssituatie in de wijk. De Joost van den Vondellaan is opengebroken en anders straten worden voor vrachtverkeer afgesloten door mid del van obstakels. Verschillende inwoners deden navraag bij hulpverlenende instanties of in geval van nood de wijk voor hen nog wel bereikbaar was. actief in beeld en geluid Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen I OPEL Yoor auPorJjdeii mP plezier Vrijdag 16 februari 2001 73e jaargang nr. 6981 STELLENDAM - Maandagmorgen rond acht uur liep een 25-jarige man uit Ritthem (bij Vlissingen) een uiterst gecompliceerde enkelbreuk op. De man werd in de fustloods van een restaurant van de visafslag aan de Mr. Snijderweg aangereden door een hef truck, die daar kratten had gelost. Personeel van de Medische Urgentiehelikopter en GGD moesten eerst de enkel zetten, voordat het slachtoffer naar het ziekenhuis in Dirks- land kon worden vervoerd. Door de Arbeids inspectie wordt een onderzoek naar het arbeidsongeval ingesteld. STELLEND AM/STAD AAN 'T HARING VLIET - Personeel van de Verkeerspolitie (Bureau Projectmatige Verkeerscontroles) hield woensdagmorgen en -middag radar snelheidscontroles op de rijksweg N57 in Stellendam en de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan het Haringvliet. Op de N57, waar tussen half negen en half twaalf werd gecon troleerd, hielden 62 van de 880 passerende automobilisten zich niet aan de 100 km- limiet. Op de Lieve Vrouwepoldersedijk, waar de snelheidsradar tussen één en half drie stond, werden 42 van de 350 passerende automobiUsten geflitst. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 km/uur in plaats van de toegestane 50 km/uur. MIDDELHARNIS - Woensdagmiddag rond twaalf uur liepen een personenauto, bestuurd door een 35-jarige man uit Zoetermeer, en een bestelauto, bestuurd door een 47-jarige man uit Sommelsdijk, blikschade op als gevolg van een aanrijding op de Kaai. STAD AAN HET HARINGVLIET - Woensdagmorgen omstreeks half zeven ont dekte men, dat er was ingebroken in een bedrijf aan de Lieve Vrouwepoldersedijk. Het toegangshek en een loodsdeur bleken geforceerd. Uit het bedrijf werd een bestel bus weggenomen. De bestelbus werd die zelfde morgen teruggevonden in Dinteloord. De technische recherche stelt een onderzoek in. Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 mr Graag nodigt het bestuur u uit voor het bezoeken van onze voorjaarsbijeenkomst op dinsdag 20 februari a.s. in samenwerking met de firma Novo Nordisk, plus arts. The ma van deze avond is 'Nieuwe ontwikkelin gen voor type 2 patiënten'. De avond wordt gehouden in de grote zaal van het Zorgcen trum 'De Vliedberg', Hogepad 2. 3253 BJ Ouddorp. De aanvang is 20.00 uur en de zaal is vanaf 19.30 uur open. Deze avond zal in het teken staan van nieuwe medicamenten voor type 2 Diabeten. Na de pauze is er gele genheid tot het stellen van vragen aan de aanwezige arts. Het bestuur van de DVN afdeling Goeree-Overflakkee hoopt met u allen op een leerzame avond. Komt allen, het is toch voor onze eigen gezondheid. Bestuur DVN afdeling Goeree-Overflakkee Secretariaat: Mevrouw J. van Spronsen-van Mourik Nieuwstraat 21,3249 AS Herkingen Tel.: (0187) 669221 De Ouddorpse Reddings Brigade (O.R.B.) houdt op woensdag 1 augustus 2001 haar jaarlijkse grote Reddingsdemonstratie op strand 't Flaauwe Werk te Ouddorp aan zee. Nadere info volgt nog of kijk birmenkort eens op onze webpagina, www.reddingsbri- gade.net/ouddorp. Doetinchemsestrant 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)4826 06 Tieners opgelet! A.s. zaterdag, 17 februari, is er weer een Spirit sportavond. Zoals gewoonlijk is De Ark geopend vanaf 19.00 uur. We beginnen om 19.30 uur, waarna we gezamenlijk lopend naar de sporthal gaan voor een leuke spelletje volleybal. Natuur lijk is er deze avond ook een prijs te winnen. Tot ziens in De Ark. Groeten, het Spiritteam Arie Poldervaart (l) vlak voor z'n laatste vlucht Al heel wat keertjes heeft ie Goeree-Over flakkee bekeken vanuit de lucht, maar dins dag was 't z'n laatste vlucht. Tenminste, als milieu-coördinator bij politiedistrict 'de Eilanden'. We hebben het over Arie Polder vaart, die als politieman al vele jaren 'milieu' in z'n portefeuille heeft. Sinds 1987 heeft hij per politie-heli vrijwel maandelijks z'n 'patrouille-rondjes' gevlogen boven 't eiland, met name om toe te zien op de nale ving van milieuvoorschriften. In de meeste gevallen dat u de politie-helikopter over hebt zien komen zal ook Poldervaart daarin geze ten hebben. Dat is nu voorbij. Hij is nu 60 jaar en dat betekent voor hem z'n Functio neel Leeftijdsontslag per 1 maart a.s. Z'n laatste milieu-vlucht was dus afgelopen dinsdagmorgen, ter gelegenheid waarvan hij vlak voordat hij opsteeg - vanaf het platform nabij de Haringvlietsluizen te Stellendam - nog even op de foto ging. Op dinsdag 6 maart a.s. zal hem voor zover bekend een afscheidsreceptie worden aangeboden in het gemeentehuis te Middelharnis. Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Op zaterdagavond 24 februari 2001 zal de organist Kees Geluk, organist te Gorinchem, concerteren op het Van den Heuvel orgel in de Singelkerk te Ridderkerk. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de program ma' s kosten f 7,50, voor kinderen tot 12 jaar en 65+ f 5,-. Kees Geluk volgde orgellessen aan het Brabants Conservatorium bij Bram Beekman, en hij geeft inmiddels regelmatig concerten. Verschillende prijzen sleept hij in de wacht. Daarnaast studeert hij theologie in Utrecht. Op 24 februari speelt hij diverse stukken die passen in het thema van dit jaar: 'Van Franse barok tot romantiek'. In elk concert in 2001 zal een hymne van Nicolas de Grigny te horen zijn. Verder kunt u genie ten van de Prelude, Fugue et variation van Cesar Franck en het Intermezzo uit Sympho nic nr. 6 van Charles Marie Widor. Kees Geluk zal tevens improviseren op enkele thema's, die het kerkelijk jaar ons aanreikt. Ook Boëly prijkt op zijn programma. Tot slot speelt Kees de Toccata van Maurice Duruflé, een virtuoos orgelwerk, dat halver wege de vorige eeuw werd gecomponeerd. Het belooft een mooie en sfeervol concert te worden. Het Orgel in de Singelkerk leent zich heel goed voor de franse werken, zowel voor de barok als muziek uit de romantiek. Tijdens de drukte van alledag is het aange naam om te vertoeven in de Singelkerk. Deze kerk biedt een warme sfeer, waar u zich direct thuis zult voelen. Allen hartelijk welkom! Voor de prijs hoeft u het niet te laten. Wij, het Nederlands Hervormd Roemenië- comité Stellendam, zijn er klaar voor om de overheerUjke oliebollen te bakken in de nacht van 16 op 17 februari. Daarbij willen véél mensen ons helpen bij het hele proces van in- tot verkoop. Daarvoor onze hartelij ke dank! We hopen dat u, lezer van dit kran tenbericht, a.s. zaterdag een goede afnemer van onze oüeboUen zal zijn; 10 voor fl. 7,50, u mag ze ook per 5 kopen. Zaterdagavond 17 februari om 19.45 uur start de bingo-avond in de Hervormde basisschool 'Het Kompas' aan de Schoolstraat te Stellendam. Ook daar zijn we klaar voor! Van diverse winkeliers e.a. hebben we mooie 'prijzen' gekregen, waarvoor we hen middels deze weg hartelijk bedanken. Op deze bingo-avond is iedereen van harte welkom. Wij hopen op een fijne en goede avond met elkaar. Het doel van deze acties is om het werk in Roemenië te kunnen voortzetten en uitbreiden. Het ligt in de plan ning om aankomend voorjaar een vrachtwa gen met de irmiiddels verzamelde goederen naar Botosani, een plaats in het noordoosten van Roemenië, te laten rijden. Aankomende zomer zal er een groep jongeren naar Kökös gaan om daar activiteiten te organiseren voor kinderen, jongeren en ouderen. Dit gebeurt in samenwerking met de plaatselijke Hervormde kerk te Kökös. Middels dit evan gelisatiewerk mogen we meewerken aan de opbouw van Gods Koninkrijk op aarde. Ver der hopen we in de loop van dit jaar ant woord te kunnen geven op de noodkreet om fietsen vanuit Roemenië. Voor al onze acties en plannen geldt: Deo Volente. Wij kurmen ons werk niet doen zonder Gods Zegen. Daarom vragen wij bovenal uw gebed om Gods hulp in deze. Pas dan zal ons werk lei den tot de eer en verheerlijking van Zijn Naam. Meer weten over ons werk in Roe menië? Stel uw vragen op 17 februari aan één van de comitéleden. SOMMELSDIJK EGISTERACCOUNTANTS De doorgang voor het gemotoriseerde verkeer naar ondermeer de Aagje Dekenstraat, de Frederik van Eedenstraat, de P. C. Hooftstraat en de A.M. de Jongstraat is duidelijk niet zo breed. Nu er aan de Joost van den Vondellaan werkzaamheden worden verricht, rees bij veel inwoners van de wijk de vraag of ambulance en brandweer deze stra ten nog wel in konden. Navraag wees uit dat de Joost van den Von dellaan in noodgevallen wel bereden mag worden. De brandweer beschikt over een sleutel van het rood-witte paaltje, dat als obstakel dient om het vrachtverkeer uit de wijk te weren. Ook de grotere ambulances zouden over een sleutel beschikken, terwijl de 'kleinere' ambulances redelijk tussen de obstakels door moeten kunnen. Brand weer- en ambulancepersoneel controleerden deze week of de wijk inderdaad te bereiken is en "kwamen beide tot de conclusie dat dit wel het geval is. Het kost wél enige moeite, maar de nieuwe woonwijk is dus niet van hulp verstoken als de nood aan de man komt. Graag willen wij u weer attent maken op een uitvoering van de Muziekschool 'Goe ree-Overflakkee' op vrijdag 23 februari a.s. om 19.30 uur in de grote zaal van het Diek- huus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. De toegang is gratis en de leerlingen en de docenten rekenen op uw warme belangstel ling. Een viertal docenten heeft met de leer lingen een prachtig en afwisselend pro gramma ingestudeerd wat zeker het belui steren waard zal zijn. De dwarsfluitdocente Cecilia McCol^zal voor de pauze acte de presence geven met beginnen de 'solisten' die op de piano begeleid zullen worden, terwijl na de pauze een tweetal ensembles 'De Flakkeese Flie- refluitertjes' en 'Het Flakkees Flutechoir' u laat genieten van o.a. een Nostalgisch Drieluik en de Passacaglia van Handel. De docenten van de Fanfare-afdeling Jos den Boer en Hugo Verweij coachen zeven leerlingen die bugel, cornet of trompet spe len. Over het algemeen gaat het hier om leerlingen die nog niet zo lang les hebben, maar die toch al samen met elkaar of samen met de docent u zullen verbazen met hun vorderingen. Onderschat het niet als de koperklanken u meenemen en vooral toe komstige blazers moeten zeker komen lui steren! De vierde docent die zijn leerlingen voor het voetlicht zet is Frank de Vreeze. Op het keyboard zullen zij kunnen toveren met geluiden, temeer daar de muziekschool in het bezit is van een behoorlijk geavanceerd instrument. Negen leerlingen laten stukjes horen uit de beginmethodes, maar schuwen ook het moderne repertoire niet met com posities van 'Britney Spears', 'Bon Jovi' en 'Krezip'. Alles bij elkaar genomen is het een brui send en energiek geheel, waarbij u van har te welkom bent! De 23-jarige Mamix Hoek uit Oude Tonge is onlangs met succes afgestudeerd aan de Hogeschool Rotterdam voor Civiele Tech niek. Met zijn afstudeerscript over 'Een tri bune voor het autosportcomplex op de Maasvlakte' wist hij ruim een 8 binnen te halen. Via uitzendbureau Vitae is hij nu werkzaam bij de Zuid-Nederlandse Staal bouw (ZNS) in Dintelmond. COBIBI 1 uur foto-servies OUDKW. WssUtantlS Til. 10117) 6llil2 fox «U7H lENESSE'Printihop HogeiKm 17! m. 10111| UIWO Wethouder voor Sociale Zaken, de heer Tiggelman Deze week is in de hele gemeente Middel harnis huis-aan-huis een folder verspreid. De folder gaat over de bijzondere bijstand, de kwijtschelding van belastingen, de Vang netregeling huursubsidie en de voorzienin gen op grond van de Wet voorzieningen gehandicapten. Dit zijn allemaal voorzienin gen die (mede) bestemd zijn voor mensen met een laag inkomen. In het verleden is regelmatig gebleken dat veel mensen geen gebruik maken van deze voorzieningen, terwijl ze er wel recht op hebben. Daarom heeft het gemeentebestuur besloten dat deze voorlichtingsactie gehou den moest worden. In deze folder wordt over de bovengenoem de onderwerpen wat meer informatie vers trekt. Er zit een antwoordkaart bij, die kan worden gebruikt om er informatie te vragen. Ook is er een telefoonnummer om meer informatie te vragen. Dat telefoonnummer is: 47 55 52. Hebt u vragen over een van de genoemde onderwerpen? Lees dan de folder die u in middels hebt ontvangen en stuur de ant woordkaart in. Het gemeentebestuur hoopt dat deze actie bijdraagt aan het welzijnvan de inwoners van de gemeente. op D.V. donderdag 22 februari 2001 organi seert de activiteitencommissie van de Gere formeerde Gemeente te Dirksland een diale zing over het land, het werk en het leven van Matthew Hemy, die als bijbelverklaarder onder velen van ons een grote bekendheid geniet. De avond wordt verzorgd door de dames Bout en Spaan, die al veel van deze avonden hebben verzorgd, maar daar helaas mee gaan stoppen. Nog één keer zijn ze bereid gevon den om in Dirksland een dia-lezing te ver zorgen, een unieke gelegenheid dus om deze avond te bezoeken! De lezing wordt gehouden in verenigingsge bouw 'Rehoboth' aan de Geldersedij k in Dirksland. De avond begint om 19.30 uur en zal rond 22.00 uur afgelopen zijn. Er zal een collecte worden gehouden ten bate van de bouw van een nieuwe kerk voor de Gerefor meerde Gemeente. In de pauze kan er koffie, thee en frisdrank worden gekocht voor ƒ1,- per consumptie. Iedereen wordt van harte uitgenodigd om deze avond te bezoeken, ook de jeugd is van harte welkom! Op D.V. zaterdag 24 februari wordt in de Nederlands Hervormde Kerk van Oude Ton ge een Sing-in gehouden, ledereen die wil zingen en luisteren is van harte welkom! In een kort programma, van 18.30 tot ca. 20.00 uur, worden liederen, psalmen en gedichten ten gehore gebracht. De Sing-in is een onderdeel van de afsluiting van 'Operatie Rugzak'. Hiervoor zijn kinderen van de jeugdclubs op pad geweest om leden te wer ven voor de HGJB. De HGJB (Hervormd Gereformeerde Jeugd Bond) steunt en orga niseert jeugd- en jongerenwerk rondom Gods Woord. De toegang is gratis, wel zal aan de uitgang worden gecollecteerd voor de HGJB en de onkosten. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1