Burgeravond Nieuwe Tonge Maatste op rij' IE 0900-8844 Diner Opnieuw ongeval op N215 Opening manege 'Stal de Poorte' druk bezociit UITNODIGING TIE bijna f 1.400,- kwijt 'ilsl Duiven, jeugd, parkeren en snelheid Sportavond 0900-8844 (30 cp.) chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden 55+ kring Ooitgensplaat Perspectief voor hen die naast de patiënt staan ,(y\/L MINNAARD VASTGOED Open Ochtend 'Van Vrouw tot Vrouw' Kerkdienst Ger. Gem. Vrouw geeft telefonisch pincode aan onbekende: Dinsdag 13 februari 2001 73e jaargang nr. 6980 Lest best. Een goede typering van de laatste van een drietal burgeravon den die onder het thema 'integraal veilig' werden belegd door de gemeente Middelharnis. 'Ons Dorps huis' in Nieuwe Tonge was donder dagavond 8 februari jl. redelijk gevuld met burgers die hun zegje wil den doen over zaken als veiUgheid, overlast en het verkeer. Alle thema's passeerden hier nog eens de revue. Rein van Gisteren (Ver. Ned. Gemeenten) had de regie. Hij vertelde iets over veilig heidsplannen, bijvoorbeeld met betrekking tot autoverkeer of vandalisme. Daarna deel de hij mee wat de bedoeling was. De gemeente - onder andere vertegenwoordigd door de burgemeester, een tweetal wethou ders en een aantal raadsleden - was geko men om te luisteren. Deze avond was onder deel van een inventarisatie waar het gaat om het zich welbevinden van de burger. De heer Van Gisteren wist te vertellen dat er inmid dels zo'n 2250 enquêteformulieren bij de gemeente waren binnengekomen. Dit getal mag men gerust met twee vermenigvuldigen omdat de vragenlijsten per huishouden zijn verspreid. Na een kort gesprekje met burge meester De Vries - zij vertelde graag te komen luisteren naar wat mensen dwarszit en ze gaf ook aan wat er zoal bij veiligheid komt kijken - gaf de gespreksleider de aan wezigen de gelegenheid hun zegje te doen. Overlast De eerste ronde bestond voornamelijk uit klachten en problemen rond overlast. Tij dens de oudejaarsnacht was er het een en ander misgegaan. Op vragen van de heer Van Gisteren om aangifte te doen met naam en toenaam bleek van de kant van de burge rij weinig animo. Voor het standpunt van de gemeente, die gezegd had tevreden te zijn over het verloop van de jaarwisseling, was weinig begrip. Meer overlast volgde. Niet zozeer in 'Ons Dorpshuis' maar op ter plaat se bekende plekken. Brommende brommers, fietsen, schreeuwen, dieren pesten, voor- en na de toegestane datum afsteken van vuur werk, luidruchtigheid in z'n algemeen, jachtkogels afgevuurd op een personenauto en een overdaad aan uitwerpselen van dui ven. Als oorzaak van veel overlast werden genoemd het gedoogbeleid van de overheid en het ontbreken van geschikte speelveldjes en 'hangplekken'. Het kleine aantal politie agenten en het niet op de 'juiste tijden' rond rijden was voorwerp van kritiek. Alsmede de telefonische bereikbaarheid van de sterke arm. Door de zaal werd nog opgemerkt dat de jeugd onvoldoende aanspreekbaar is. Door een aanwezige wijkagent werden som mige zaken anders belicht. Verbaliseren doe je niet 'zomaar'. In gesprek blijven is ook belangrijk. Naar zijn mening zijn er in Nieu we Tonge voldoende mogelijkheden voor de jeugd om zich buiten te vermaken. Die moe ten wel benut worden, vond de burger. Verkeer Na de pauze was er ruimte voor het verkeer. De openingszet bestond uit de geparkeerde vrachtauto's aan het Korteweegje. Een sle pend probleem. De toegezegde parkeer plaats is er nog steeds niet. Daarna kwam een 's morgens druk bezette bushalte aan de orde. Hierlangs begeven zich op dat tijdstip vrij veel kinderen op weg naar de basisscho len. Er is daar geen trottoir. Een onveiüge situatie dus. Dezelfde bussen rijden later over de smalle Molendijk. Fiets en auto zijn overal maar zeker op dergelijke plekken ongelijk verkeer. Geven en nemen zou kun nen helpen. Te hard zomaar rondjes rijden, bromfietsrijden zonder hehn en lukraak par keren in het centrumgedeelte waren nog zo wat ergemispunten. Wat verder ter sprake kwam Verder werden het geringe aantal bushaltes, met name ook in Middelharnis (dit wordt overigens bepaald door de busmaatschappij en niet door de gemeente), onvoldoende straatverlichting, de breedte en snelheid van de voertuigen van een loonbedrijf, te hoge verkeersnelheid op meerdere wegen, een verzoek om een bord waardoor vrachtwa gens om het dorp heen worden geleid (nu rij den ze zich letterüjk erin vast), en de opmer king dat het probleem van de jeugd, het pro bleem van de ouders is, genoemd. Na een pleidooi voor de fiets en enkele opmerkin gen over de rol van de optredende overheid was het slotwoord aan de burgemeester. Ze noemde ook hier de particuliere beveili gingsdiensten en benadrukte de rol van de individuele burger. "Zeg er maar eens iets van als het mis dreigt te gaan. Op een rusti ge manier natuurlijk, maar toch." Ze zegde toe in de toekomst jaarlijks met dergeüjke avonden 'te komen. Wellicht met andere the ma's. Kortom, de overheid als luisterend oor. Rein van Gisteren sloot af en wenste alle aanwezigen toepasselijk een veilig thuis. D.V. donderdag 15 februari a.s. om 14.30 uur komt de 55+ kring weer bij elkaar in 'Elthato'. Ds. J.B. ten Hove, die voor zijn vertrek naar Wapenveld voor de laatste keer aanwezig zal zijn, hoopt de meditatie te ver zorgen. Twee dames uit Den Bommel, waar onder mevrouw De Wit, zijn als gasten uit genodigd en verzorgen een quiz. Het comité zou bUj zijn met veel bezoek. Daarom is iedereen hartelijk welkom. Voor vervoer kunt u contact opnemen met P. Mans, tel.: 631336. KIEVIT WARMTE (30 cpm) Inbraak vakantiewoningen OUDDORP - Zondagmiddag omstreeks drie uur ontdekte men op de Beatrixweg, dat er was ingebroken in twee vakantie woningen. Uit de woningen werd onder meer een televisie weggenomen. Bij een andere vakantiewoning hadden onbeken den geprobeerd de voordeur te forceren, maar waren niet binnen geweest. Psychisch ziek zijn, dat valt niet mee! Ook niet voor familie en vrienden. Men weet er zo weinig van. Erover praten kun je met niemand. Of wel? Ja, want op woensdag 21 februari a.s. organiseert de praatgroepavond van de interkerkelijke werkgroep 'In Perspectief' een avond 'om uw hart eens te luchten'En om te merken dat u niet alleen bent. Voor meer informatie kunt bellen naar mevrouw Kampenhout, tel.: (0187) 602950. Hoi allemaal, je kunt je nog steeds opgeven voor het 'OJW-diner' van aanstaande zater dagavond. We willen een Italiaanse avond gaan houden, dit houdt in datje spaghetti of pizza kan eten. Je kunt je nog steeds opgeven bij Piet, tel.: 484845. We beginnen rond de klok van zeven uur en de kosten zijn onge veer 7,50 per persoon. Op de Langeweg N215 tussen Middelharnis en Nieuwe-Tonge vond vrijdagmiddag rond vijf uur wederom een ongeval plaats. Die ontstond doordat een 23-jarige Haagse bestuurder van een Opel Corsa (waarschijnlijk achter stuur in slaap gevallen) op de verkeerde weghelft terecht kwam en op een tegemoetkomende vrachtwagen botste. Doordat de personenauto de hoek van de vrachtwagen raakte tolde de Corsa rond en schampte deze de zijkant van de vrachtwagen met aaiihanger, geladen met aard appels. Daarbij raakte de Corsa total-loss, maar ook de vrachtwagen liep forse schade op. De bestuurder van de personenwa gen kwam er met wat lichte verwondingen - o.a. aan z'n voet - vanaf; de bestuurder van de vrachtwagen, een 41-jarige man. uit Middelburg, bleef ongedeerd. De Langeweg is enige tijd afsgesloten geweest. Het burgemeestersechtpaar werd, voorafgaand aan de opening, per koets 'aangevoerd'. Dirksland - Het was zaterdag een dag met een gouden randje voor de familie Poortvliet en het personeel van manege 'Stal de Poorte' in Dirksland. De opening van de manege en de daarbij horende demonstratie werden door zo'n 2500 mensen bezocht. Een belangstelling die de verwachtingen ver overtrof. Burgemeester Boonstra van de gemeente Dirksland, die per koets arriveerde, verrichtte de opening door de laatste hindernis van een parcours weg te nemen. Hij sprak zijn bewondering en trots uit over het feit dat een manege van dit formaat en van deze kwaliteit in Dirksland was gekomen: "het is een aanwinst voor de gemeente". Eerder al prees hij het doorzettingsvermogen van de heer Poortvliet: de eerste stap voor het plan 'het Gooyse bos' is al gezet en één van de volgende stappen is de realisering van 130 recreatiewoningen bij het complex. In de jaren tachtig werd de nabij gelegen boerderij 'Akkerleven' overgenomen door Sacharias en Janneke Poortvliet. Daar de boerderij in deze tijd al was omringd door bebouwing werd naar een nieuwe locatie gezocht voor de bedrijfsgebouwen. Door de ruilverkaveling kon een stuk grond worden aangekocht aan de Geldersedijk, waar hun zoon Jan-Leendert het agrarische bedrijf voortzette. In 1993 is het idee ontstaan om nabij 'Akkeleven' een recre atiepark te ontwikkelen met als thema 'Met uw paard op vakantie'Vooruitlopend op de goedkeuring van provincie en gemeente werd gestart met de bouw van een buitenbak van 20 X 40 meter en een simpele kantine. De belangstelling voor de manege groeide in de jaren sterk, maar een groot nadeel was het ontbreken van ruimte binnen. Met de natte dagen, die er vele zijn, moest ook in de buitenbak gelest worden en dat was niet zo aangenaam. Er werd besloten om vergunning te vragen voor de houw van een manege met alles onder één dak. Door gewillige medewerking van de gemeente kon het plan binnen twee jaar worden gerealiseerd. De nieuwe manege zal worden gerund door Poortvliets dochter en schoonzoon: Annerinke en Johan Nagtegaal. De nieuwe manege is voorzien van veel modeme technieken. Zo is er een ventilatie systeem aangebracht dat garant staat voor een grote continuïteit van frisse lucht. De nieuwe stallen zijn allemaal voorzien van een eigen urine-afvoer; daardoor blijven de stallen droger. Er zijn voor de paarden drie was plaatsen met koud en warm water, te regelen met thermostaat kranen. Ook is er een speciale wasraimte voor dekens e.d., compleet met wasmachine en droger. De aanwezige toilet ruimte is ook toegankelijk voor rolstoelgebruikers. In de foyer kan men de paarden en hun berijders aanschouwen. In de toe komst zal dat onder het genot van een hapje en een drankje kunnen. Veel inwoners van Dirksland, maar ook van daar buiten hebben zaterdag al een kijkje genomen in de manege. Met een grote variatie aan activiteiten behoefde men zich daar echt niet te vervelen. Zo waren er shows en demonstraties om de kunsten van paard en ruiter te tonen. Interessant waren ook de lessen die men kon bijwonen. Zo kon men zien hoe de ruiters geleerd wordt de paarden gerust te stellen, om de dieren te laten luiste ren, te laten draven en laten galopperen; enz. Ook ging men erop in hoe je als ruiter met problemen om moet gaan. Er komt best wat bij kijken voordatje écht paard kunt rijden! Middelharnis B.V. Tieners opgelet! A.s. zaterdag is er weer een Spirit sportavond. Zoals gewoonlijk is 'De Ark' geopend vanaf 19.00 uur. We beginnen om 19.30 uur, waarna we gezamenlijk lopend naar de sporthal gaan voor een leuk spelletje volleybal. Natuurlijk is er deze avond ook een prijs te winnen. Tot ziens in De Ark Groeten, het Spirit team Doopsgezinde Gem. Ouddorp Op D.V woensdag 21 februari a.s. hopen we weer een open ochtend voor vrouwen te houden in de ontmoetingsruimte van het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. Iedereen is van harte welkom! Onze gast- spreekster voor deze morgen is: Ank Ver boom met het thema Durf te leven. Het programma begint om 9.30 uur en eindigt om ongeveer 11.00 uur. In de hal is een ver koping van handwerken, CD's en boeken. Na afloop van de open ochtend is er gele genheid om na te praten en om elkaar te ont moeten. Heeft u kleine kinderen en kunt u voor hen geen opvang vinden, geen nood, er is kin deropvang aanwezig. Zegt het voort en neemt u ook uw vriendinnen, kennissen, familie, buren enz. mee. De kerngroep 'Van Vrouw tot Vrouw' OUDDORP - Woensdag 14 februari 2001, 19.30 uur, ds. W. Silfhout uit H.I. Am-bacht. DIRKSLAND - Vrijdagmiddag ontdekte een 30-jarige vrouw uit Dirksland dat er door een onbekende bijna f 1.400,- van haar girorekening was gepind. De vrouw had onlangs bij de Postbank een nieuwe giropas aangevraagd, maar die nog niet ontvangen. Afgelopen dinsdag werd de vrouw gebeld door een onbekende man, die zich kenbaar maakte als medewerker van de Postbank en haar vertelde dat hij nog even de gegevens van de aangevraagde giropas wilde verifiëren. Toen alles bleek te kloppen vroeg hij de vrouw ook nog de pin code om de pas te activeren. En die pinco de gaf de vrouw, met het gevolg dat er in Rotterdam bij twee postkantoren f 1.375,- werd opgenomen. Vermoedelijk beschikte de onbekende man door diefstal over de door de vrouw aangevraagde pas. Heet- 6fi regelsyöemen -. .s.....«**.«d Oostdijk 49 •CenWEveroamiirig Sommelsdljk 0187-48 26 09 «Sanftar wv^v/.kievitwarmte.nl Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Rotterdam-Rijnmond

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1