"Meekrap niet terug.slecht voor je rug" Hokkenshow 'De Reisduif' Olympia wint veel medailles in turncompetitie Meisjes A Intermezzo wint uitwedstrijd Uitslag dressuurwedstrijd TafeltennJstoernooi bij 'de Treffers' Paul Kieviet geeft Bachconcert in Sommelsdijk Good Luck pakt twee belangrijke punten. Ontevreden over uitvoering KIEVIT WARMTE MGINASi 1 IIJU'IIU I'LI'IMITM IliftGi'' laNSDAO 30 JANUARI 20011 Raad Dirksland: Ja heus..., de 'dag van de poëzie' die jl. donderdag in ons land gehouden werd, heeft ook op Dirkslands gemeentebestuurders, die avond in verga dering bijeen, aanstekelijk gewerkt; spontaan sloegen ze collectief aan 't dichten. 't Was mevrouw Tuinstra-Zagt (VVD) die ermee begon, bij het voorstel met een bedrag van 7.600,- mee te subsidiëren in het Mee krapproject van de Stichting Openlucht theater Goeree-Overflakkee. A.s. zomer zullen een aantal muziektheater- voorstelUngen rondom het onderwerp 'Mee krap' worden gegeven op het Diekhuusplein te Middelhamis, het totale kostenplaatje daarvan bedraagt 40.000,-. En mevrouw Tuinstra liet haar verdichtsel op de raad los: Meekrap, een ver/plant uit vroeger tijden. Welke op het Flakkeese land bloeiend kon gedijen. Helaas verdween ook deze teelt En wat meekrap is, daarvan hebben wij geen weet. Maar de naam is echter niet vergeten. Als kunstobject zullen wij opnieuw weten. Hoe dit gewas kan bloeien op Flakkee Het reizende museum neemt ons 1 hierin mee. PvdA raadslid Robijn hoefde over zijn pro zaïsche bijdrage geen moment na te denken: "Meekrap niet terug dat is slecht voor je rug liet hij supersnel horen: "een heel kort ge dichtje maar het is in ieder geval een ge dicht" voegde hij er aan toe en voor degene die het misschien niet wist lichtte de heer Robijn toe dat het werk in de meekrapteelt 'verschrikkelijk slecht' werk is geweest: "maar goed dat het vervangen kon worden". Een raadsbrede steun trouwens aan het mee krapproject, ook de SGP fractie namens wel ke de heer Kalle steun betuigde omwille van het cultuur-historische aspect. De voorstel lingen zullen wel alle in Middelhamis plaatsvinden en daarover is de heer Kalle en z'n soc. mede-raadslid Robijn wat minder te spreken. Wat de heer Kalle betreft mag een bedrag ter grootte van het subsidiebedrag ook wel in eigen gemeente aan een sociaal cultureel project worden besteed, hij komt daarover nog wel te praten. De uitvoeringen zullen op het Middelhamis- se Diekhuusplein worden gehouden daarom omdat daar tribunes en verlichtings- en ge luidsvoorzieningen worden aangebracht waarvan het veel geld zou kosten die na elke voorstelling te verplaatsen; legde wethouder Schouten uit. Ten besluite een gedicht van wethouder Koningswoud: Meekrap in de raad geeft voor velen wat te spreken. Maar vroeg of laat Zal de subsidie zich gaan wreken. Waar Kalle dacht aan de eigen gemeente werd gewezen op de Dirkslands leemte. We hopen dat de cultuur ooit naar Dirksland gaat Zonder dat er één Flakkeese gemeente ontstaat. En daarmee was het over de meekrapsubsi die gezegd, Dirkslands raad doet daaraan mee. Agenda De rest van de agenda had niet al te veel om het Ujf De raad, met name de heer Robijn, keek spij tig aan tegen het verdwijnen van het Ar beidsbureau uit Middelhamis. De sluiting daarvan per 1 februari werd in de Ingekomen stukken meegedeeld: ."Wéér een verarming voor Flakkee, weer een voorziening weg die hier tientallen jaren heeft bestaan, wie er nu nog gebmik van wil maken zal wel naar Hèllevoet moeten...", klaagde de heer Robijn. Bijstandswet Ter vaststelling werd aangeboden het Be leidsplan Algemene Bijstandswet 2001. De raad stemde er mee in alleen... de heer Robijn zou 't mooi hebben gevonden wan neer als de genoemde getallen op heel Goe ree-Overflakkee dezelfden zouden zijn ter wijl er nu nog verschillen zichtbaar zijn. Het leek de heer Robijn dat bij een verder samen gaan van de gemeentelijke sociale diensten de bijstandsbedragen gelijk zouden moeten worden getrokken: "Het is toch te gek datje zittend in één wachtkamer niet allemaal een zelfde bedrag krijgt". Daar wordt meer en meer naar gestreefd maar het is nog niet helemaal zover, liet wethouder Schouten horen. De gemeenten hebben daar in eep zekere vrijheid en de tijd is nog rüet helemaal rijp om de bedragen geüjk af te stemmen en, hoe hecht de samenwerking ook zal worden, het zal niet zo kunnen zijn dat de ene gemeente de ander gaat dicteren". Ruimtelijke ordening Geen problemen met een aantal voorstellen op het gebied van de ruimtelijke ordening, o.a. de herziening van het bestemmingsplan 'Roxenisse' om het aanvraagster mevrouw Korevaar te Houten mogelijk te maken een boomkwekerij te starten. Daarbij zal een bedrijfsgebouw van 200 m^ nodig zijn. Ook werden voorbereidingsbesluiten geno men t.b.v. de bouw van nieuwe basisscholen in de woonkern Dirksland, een nieuwe 'Prins Maurits' achter de woningbouwloca tie 'Dirksland-Zuid' en een nieuwe 'Inktvis' bij het sportcomplex 'De Gooye'. In het weekeind van 19 en 20 januari hield p.v. 'De Reisduif' haar jaarUjkse hokken show. De tentoon gestelde duiven van de leden hielden een wintercompetitie, het ver- enpak is nu op z'n mooist. De keurmeester beoordeelde de mooisten onder het viertal van iedere inzender. Er zijn individuele en 4- tal prijzen. De mooiste oude doffer was van de combinatie Appel-Vis van Heemst; de mooiste oude duivin was van D. Maliepaard; de mooiste jonge doffer was van P. van Moort en de mooiste jonge duivin was van C. Kleijn. Bij de totalen van vier duiven ging de hoogste eer naar P. van Moort; de tweede prijs ging naar D. Maliepaard en de derde prijs was voor de combinatie Appel-Vis van Heemst. Bij 'de jeugd' ging de hoogste eer naar A.J. Rosmolen. De duiven werden gekeurd door A. Malli uit Maasdam. De opbrengst uit de reclame door sponsors en de schenkers van de vele prijzen worden hier bij van harte bedankt. Tevens een bedankje aan de organisatie van deze geslaagde hok kenshow. Hieronder volgt de trekking van de verloting. Prijsnr. Gevallen op lotnr. 1 0425 8 1183 2 0645 9 0136 3 1197 10 0504 4 0691 11 1241 5 1306 12 1203 6 0923 13 0540 7 1419 14 1247 MIDDELHARNIS/SOMMELSDUK Bejaardenmiddag C.V.B. De C.V.B, afdehng Middelhamis/Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. dinsdagmiddag 6 febraari 14.30 uur in 'De Hoeksteen'. De heer en mevrouw MoeUjker geven een dialezing over het werk en leven van Spur- geon. We hopen op een fijne middag. Voor ver voer bellen: Taxi op Maat. Barendrecht - De toekomst van volleybal vereniging Intermezzo, het meisjes junio- renteam speelde jl. zaterdag in Baren drecht tegen Spirit 2. Intermezzo nummer drie op de ranglijst, draait goed dit sei zoen. De nummers één en twee, MVC en Valeas zijn sterker en onbereikbaar. Maar dan komt Intermezzo, de nunmier 1 van de sub-top. Spirit staat vijfde. Meisjes A wordt getraind door heren 1 speler Mare van Biert, en hij lijkt dit goed te doen. Ook zaterdag wonnen de Intermezzo-meisjes. Met 1-3, tevreden waren ze echter niet en wat is er mooier voor een trainer dan een team met zelfkritiek, hier kan aan gewerkt worden. En dan vooral aan concentratie gedurende het spel. Dit was in de tweede set weg en mondde uit in, wat het team zelf verwoordde als, 'een drama'. De meisjes moeten echter niet vergeten dat zé de overige sets wonnen, de één kostte iets wat meer moeite dan de andere, en dat ze goed op weg zijn. Meisjes A bestaat uit: Wendy Piersma, Margret de Geus, Marisa Koningswoud, Caroline Bovee, Lianne Arensman, Maaike Ghijsels, Manon Brooshoofd en Lida Meijer. Bij de senioren wist dames 2 het verlies van vorige week goed te maken In Oud -Beijerland werd overtuigend gewonnen met 0-4 van DVO 3. Uitslagen: DVO 1 - Jongens D0-4 DVO 1 - Jongens A3-1 DVO 3 - Dames 2 0-4 Spirit 2 - Meisjes A 1-3 Rijnmond 1 - Jongens B Yum 1 - Meisjes C24-0 DVO 3-Heren 1 1-3 DVO 1 - Meisjes Cl 4-0 De Sterre 2 - Heren 2afgebroken Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 7, gehouden op zaterdag 27 januari jl. in Manege Oostmoer, Oost- moersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aan tal punten behaald te worden van 140. Louise Gutteling, Kelly, 171 pnt; Saron Donker, Tazz, 168 pnt; Diana Meijer, Tazz, 162 pnt; Kim Langendijk, Kelly, 161 pnt; Quirine Philipsen, Daisy, 157 pnt; Jaleesa v. Vliet, Roco, 156 pnt; Lisa V. Beveren, Tazz, 153 pnt; Evelien Maliepaard, Dynamite, 152 pnt; Suzarme Polet, Kelly, 152 pnt; Jessica v.d. Kolk, Carla, 150 pnt; Marjolein Maliepaard, Gina, 149 pnt; Kirsten Bubbert, Dynami te, 149 pnt; Bianca Verhoeff, Polly, 147 pnt; Kaya Soomra, Santis Dancer, 146 pnt; Bob Dambruin, Kelly, 140 pnt. ÜAPUT VINYL GORDUNEi TRAMWEG 33 OUDETONGE Programma Intermezzo De Staver te Sommelsdijk, toegang is gratis 03/02 1500 Jongens D- DEN OUDEN/NIVOC'72 1 03/02 1500 Meisjes Cl - YUM 1 03/02 1615 Dames 2-YUM 1 03/021615 Heren 1-RIVOl 03/02 1615 Meisjes A - RIJNMOND 2 03/02 1745 Dames 1 - EKSPALVO 3 03/02 1745 Meisjes C2 - RIJNMOND 1 03/02 1745 Heren 2 - GAVOK 3 03/02 1745 Jongens B - BERKEL 1 Maar liefst 20 turnsters van gymnastiek vereniging 'Olympia' uit Dirksland hebben zaterdag 13 januari hun laatste wedstrijd geturnd in de turncompetitie van rayon Voome-Putten en Rozenburg. Dit was de 3e en beslissende wedstrijd, van de drie resultaten tellen de twee beste. Bij de instappers waren de 8-jarigen aan de beurt. Helaas viel 'Olympia' hier net niet in de prijzen. In niveau 7 van het LOS waren het Melissa Boshoven, Priscella Osseweijer en Jolien de Geest die lieten zien dat ze veel vooraitgang hadden geboekt t.o.v. de Ie wedstrijd. Toch was dat niet voldoende voor een ereplaats. Jolien werd 8e, Priscel la 7e en Melissa werd 4e. Zij eindigde maar 0,25 punt achter de bronzen medaille win nares. Een niveau hoger waren het Samant- ha van Gils en Joyce Visbeen. De laatste eindigde op een keurige 6e plaats met een totaal van 59,90 punten. Samantha turnde vandaag ondanks ziekte, haar wedstrijd verliep dan ook niet optimaal. Zij zag de bronzen plak net aan haar neus voorbij gaan. Samantha haalde bijelkaar 64,10 punten en dat was een punt te weinig voor het brons. Bij de pupillen I, meisjes geboren in '91, was er grote kans op een medaüle voor Monique van Loo. Zij turnde op niveau 5, net als haar clubgenootjes Arisca van 't Hof en Lianne v/d Linde. De laatste twee ein digden in het eindklassement respectieve lijk op een 9e (65,65 punt) en een 10e (64,85 punt) plaats. Monique werd van daag 2e, net als de 2 vorige wedstrijden, maar haar puntentotaal van 69,30 was ruim voldoende voor de gouden medaille. Moni que was de eerste kampioen voor 'Olym pia'. Een niveau lager tumde Michelle Markus een prima wedstrijd. Zij werd 5e in het totale klassement, maar de achterstand met de nummer 3 was maar een punt. De pupillen II (geboren in '90) zorgden voor nog meer succes voor 'Olympia'. In niveau 4 waren er 2 mmsters van 'Olympia': Minou Wagenaar en Lisette v/d Welle. De 10 jaar oude Lisette had de 2 voorgaande wedstrijden al op haar naam geschreven en dat deed zij ook met deze laatste wedstrijd. Dat betekende natuurlijk dat zij ook in het eindklassement op de Ie plaats is geëin digd. Ook Minou tumde een uitstekende wedstrijd. Een dik verdiende 2e plaats was dan ook haar beloning. In deze categorie ging het goud en het zilver dus mee naar Dirksland. De oudere meiden konden dat niet op zich laten zitten. De jarige Ilse Toes bezorgde zichzelf een mooi verjaardagscadeautje door de bronzen medaille mee naar huis te nemen. Corine van Heest werd 5e en Narda Drooger 12e. Suzaime van Valen had in de Ie competitiewedstrijd een perfecte basis gelegd voor het kampioenschap. Zij mocht de gouden medaille in ontvangst nemen. Arlette Wagenaar tumde in dezelfde leef tijd, maar een niveau hoger. Zij moest de strijd aangaan om de Ie en de 2e plaats. Met een dagscore van maar Uefst 37,80 punten wist zij met een klein verschil te winnen. Van alle selectie meisjes die LOS en NWS tumen had zij het hoogste punten totaal met 73,40 punten. Lenneke van Alphen moest deze laatste wedstrijd ver stek laten gaan ivm ziekte. Zij eindigde toch nog op de 8e plaats. Bij de junioren was Mischa de Jager de eni ge tumster van 'Olympia'. Zij wist de eer hoog te houden.' Met gemiddeld een 9 per toestel was het zilver voor Mischa. Tot slot nog twee senioren: Anne Lokhorst en Marjolein de Wit. Anne begon met een val op de bmg, zij maakte haar oefening nog wel prima af maar een blessure verhin derde haar verder te tumen. Anne was de Ie wedstrijd afwezig, zodat zij in het eindklas sement niet voorkomt. Marjolein daarente gen tumde goed. Zij werd de winnares van de zilveren medaille. Alles bij elkaar was het een prima tum- competitie voor 'Olympia'. Er waren maar Uefst 4 gouden, 3 zilveren en 1 bronzen medaille voor de gymvereniging uit Dirks land. Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 Tafeltennisvereniging 'De Treffers' orga niseert op zaterdag 17 febraari 2001 voor de 11e maal in successie het jaarlijkse 'Masters-toemooi' in verenigingsgebouw 'Melishof, Binnenweg 61 te Melissant. Aanvang 9.30 uur, einde 20.00 uur (zaal open 9.00 uur). Aan dit toernooi wordt - uitsluitend op invitatie - deelgenomen door zowel recreatieve- als NTTB-com- petitiegerechtigde spelers en speelsters. Gespeeld zal worden in 8 poules van maximaal 6 personen; na het spelen van deze voorronde vindt indeling plaats in een winnaars-, midden- en verliezersron- de, waama het vervolg plaatsvindt op basis van een knock-out systeem. Ieder een speelt in elk geval minimaal 7 wed strijden. De te winnen bekers bij dit toer nooi worden als vanouds beschikbaar gesteld door de beheerders van 'Melishof: Cees en Janny van der Mast. Supporters van de tafelteimissport zijn deze dag dan ook van harte welkom! Burgeravond Middelhamis Burgeravond, prima geslaagd Vele dingen werden gevraagd Ook klachten werden aangehoord Zo kwamen vele aanwezigen aan het woord 't Prieel was zeer goed bezet Er werd door de leiding goed op gelet Het hoe of wat naar voren werd gebracht En wat van Pohtie of Gemeente wordt verwacht De Politie kaatste temg met ouderplicht Aangaande de fiets, zorgen voor goed licht Ook kijken naar het op de stoep parkeren En dit de autobezitters af te leren Om kinderen, ouderen en invaliden mimte te geven En zodoende veiUger te kunnen leven Ook Stank en Dmgs kwamen aan bod En dan geluidsoverlast, 't kon niet kapot De veiligheid in gebouwen, tehuizen of horeca Of hoe of dat het zou moeten, 't voor en na Zelfs mensen die van de torenklok niet kun nen slapen En nu overdag lopen te gapen De Burgemeester was zeer tevree En deelde 'en passant' mee Dat ieder jaar naar zo'n burgeravond wordt gestreefd Om te weten wat in de Gemeente wordt beleefd Met hartelijk dank aan organisatie Voor een geslaagde rookvrij avond informatie. K. Vroegindeweij Ring 22, Middelhamis Aanstaande zaterdag hoopt organist Paul Kieviet voor de twintigste keer te concerte ren rond de muziek van Johann Sebastian Bach. Behalve het prachtige Meere-orgel in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk bespeelt hij ook het gloednieuwe clavecimbel dat Matthijs Mijnders (Goedereede) enkele maanden geleden afleverde. Het clavecim bel, eigendom van de familie Hoek uit Sint- Philipsland, leent zich tot geheel andere muziek uit het omvangrijke Bach-repertoire: in dit geval Preludes uit het Wohltemperier- te Clavier en één van de onvolprezen Franse Suites. Samen met twee van Bachs prachtige koralen ('Herr Jesu Christ, dich zu uns wend' en 'Erbarm dich mein, o Herre Gott') een twee 'grote' vrije werken (het 'Piece d'Orgue' en het Vivaldi-concerto in d) be looft het een concert vol muzikale rijkdom én afwisseling te worden. Afgelopen vrijdag stond in deze krant een toelichting op het programma, bedoeld als een voorproefje op het concert zelf Het concert begint om 20.00 uur en u bent bij deze uitgenodigd! Middelhamis - Zaterdag 27 januari nam Good Luck het voor de tweede maal dit seizoen op tegen Olympia uit Spijkenisse. De uitwedstrijd werd door de korfballers van Good Luck met 9-10 gewonnen. Olympia sluit de ranglijst en Good Luck stond vooraf 3 punten hoger op de zesde positie. Een zeer belangrijk duel voor bei de ploegen. Leo van der Made was weer terag in de basis. Bij Good Luck begonnen Nico Overduin en Mirjam van Gent op de bank. Mirjam van Gent nam de plaats in van de nog steeds geblesseerde Heidi Kamerling. Dat het een belangrijk duel was, was aan beide teams duidelijk te merken. Verdedi gend zat het dan wel aardig dicht, maar aanvallend lieten beide ploegen niets zien. Het enthousiaste publiek zag de teams dan ook met een magere 4-4 de rast in gaan. In de tweede helft was Good Luck duide lijk de betere ploeg. Dit resulteerde echter niet in doelpunten. Olympia speelde wat fysieker, maar Good Luck liet zich niet aan de kant zetten. De korfballers uit Mid delhamis gingen wat meer met huri koppie spelen, waardoor de kansen aanzienlijk verbeterden. Dit resulteerde in een voor sprong die niet meer uit handen werd gegeven. De ploeg van coach Peter van Vliet hield met een 13-11 eindstand de punten in Middelhamis. Geen hoogstaan de wedstrijd, maar er is gestreden voor de belangrijke punten. Doelpunten Good Luck: Marcel Kievit (5), Wilko Kattestaart (2), Mirjam van Gent (2),Jan-Willem de Vos (1), Liesbeth Los (1), Leo van der Made (1), Samantha Krijgsman (1). VERVOLGVERHAAL -41- "ïk wil graag datje met me praat, Roelf, maar je doet het maar op je gemak". Ze zorgde voor een ongedwongen stem. Vroeg: "Wil ik je even een kop koffie schenken?" "Welnee", zei Roelf, "en u rhoet zich niet te veel voorstellen. Ik ga geen bekeringsgeschiedenis vertellen. Maar wil aan het werk. Ik heb mijn keus bepaald: Geschiedenis en Letteren!" "Aha!" "En ik wil direct beginnen en er gang achter zetten". "Een meisje?" Moeder vroeg het onbewogen. "Chch!" "Ja, jó, wat zou dat? Je hebt toch de leeftijd? En een meisje kan een jongen flink maken, richting aan z'n leven geven. God wil niet, dat een mens alleen blijft. God wil, dat een man en vrouw van elkaar genieten en er Hem voor danken". Moeder zei dit expres. Voor haar was het nooit volledig opgehelder de gebeuren op de Ruigen Hill nog van veel belang. Roelf was er mis schien overheen gegroeid. Zij niet. Roelf dacht er weinig meer aan. Maar zij, als om de een of andere reden Roelf wat somber keek of wat neergedrakt deed, dacht: nu tobt.hij er weer over. Ook, dat hij geen dominee wilde worden, bracht ze daarmee in verband. Vroeger toch, wilde hij het wel. Het was haar nooit gelukt hem aan het praten te krijgen. Nu besloot ze recht op haar doel af te gaan en vroeg: "Zou je nu, vanavond, eens rastig wiUen vertellen, wat het met Coba is geweest?" Roelf neep z'n ogen samen, trok een ontevreden gezicht. Moeder zag dat niet. Zij zat daartoe te veel in het Ucht. "Je hebt daarover geijld toen, in die nacht. En er is in het dorp wel het een en ander bekend geworden". Roelf bloosde en voelde tegelijk een boosheid, een beledigd zijn. Dan moest iemand van de Ruigen Hill wat verteld hebben. Machiel, die toen dreigde? Een van de anderen? Dat was dan gemeen. Hij had zijn woord gehouden, hoe moeilijk het hem soms viel en er met geen woord over gesproken. Ook niet, toen moeder er zo dringend naar informeerde. "Ik heb daar niets bijzonders gedaan, moe!" Zijn stem klonk mat en niet overtuigend. "Zeg!" Moe bleef naar het stopwerk kijken."ik vind dat met Coba misschien wel erg, maar Uegen is het ergste". "Ik lieg niet moeder! Ik ben de dupe van iets gemeens en daarom. Als ik die lui zie met hun vroomheid en als ik weet hoe ze vechten voor hun kerk en hun school.en als ik weet. "'t Ja", stemde moeder toe, "dat is heel naar. Als je de mensen nader leert kennen, dan zijn er weinig goede christenen". Het was of Roelf nu pas hoorde: "ik vind dat met Coba misschien wel erg". Hoe kon moeder dat zeggen! En ineens begreep hij: Moeder dacht aan zoiets als met Nan aan de zeedijk. Daarom zei hij: "Als u wist, hoe gemeen die mensen daar zijn". Moeder glimlachte, bedacht - en het streelde haar - hij acht me te zuiver, dan dat ik het zou weten. "We hebben het nu over het wonder van man en vrouw, jongen en meisje", ging ze voort, "en je moet me goed begrijpen. De ga je geen dingen vertellen die je al weet, waar je al mee in aanraking kwam en die je gemeen vindt. Dat zijn ze deels ook. Zoals die Uylen leven en er over praten, dat is gemeen. Maar die drang in je, die is niet gemeen. Die is van God. Het onstuimig verlangen soms naar een meisje, dat is van God en alles, wat daarmee samenhangt. AUes, hoor Roelf Je moet jezelf niet bezwaren, als je eens wat gedaan hebt. God wil die drang in je ook gebruiken om je te vormen. Misschien zit daarin wel het geheim van de persoonlijkheid. Zoals men in die dingen is, zo zal men in het leven zijn: sterk of zwak, te vertrouwen of niet". Roelf luisterde en begreep. "Maar, moe... ik moet toch nu heel de zaak maar vertellen. Zij hebben hun woord gebroken. U zei, dat het niet zo erg is als Uegen. Maar luister eens. En hij vertelde, sober, met weerzin wat er gebeurd was. Waarom hij was gevlucht en wat er tussen hem en Machiel daama was gezegd. "Ik sta versteld", zei moeder met een kleine stem. Haar handen rast- ten in ha£ir schoot. Ze kon het niet aan. Waren de mensen zo? "Dat is karikaturaal, Roelf. Duivels karikaturaal. Dat is spotten met God". Ze zei alles met langzame stem. "Dat is de samenvatting van de zonde. De zonde! Roelf, je bent gewaarschuwd! God heeft je gewaarschuwd. Nee, ik ben zo dwaas niet een ridder in dienst van de zedeUjkheid van je te willen maken. Maar kies goed, jongen! ïQes de zuiverheid van God. God geeft het. En het is mooi! Wij zijn ziel en lichaam en we leven, dat is: ziel en lichaam zijn onscheidbaar één. Geef jezelf aan God. Vooral in dit. Wij doen soms of dat van man en vrouw nu ja.zo iets stiekems is, dat feitelijk maar net door de beu gel kan. We hangen er allemaal gordijntjes om. En dat is verklaar baar. Het bUjft ook het allerintiemste. Maar het is zo zuiver, Roelf En er wordt in onze kringen meer over gegnuifd, dan in de wereld. En jullie hebben het moeilijker, daarom: Wij leven jullie niet blij genoeg voor in deze dingen". Roelf luisterde met toch iets genants in zijn gevoel. "Maar dat van Coba heeft toch niets goddelijks", weersprak hij. "Natuurlijk niet!" gaf moeder toe. "Het is minder dan dierlijk. Dieren zijn niet zo zedeloos als soirunige mensen". "Dan is hun vroomheid toch gehuichel, moeder!" "Niet helemaal met je eens, Roelf. Dat de mensen zo zijn, zo zwaar godsdienstig en tevens zo losgeslagen in dat opzicht is eigenlijk geen gehuichel. Het is jammer! Het is niet mooi, niet voorbeeldig. Maar ze kunnen hun godsdienst oprecht menen en toch zondigen". Er volgde een stilte. Beiden voelden: dit is niet uitgepraat. Het was rastig in de kamer. Op het buffet, waar het Uchtje onder de koffiekan brandde was wat geel schemerglans, die groter werd naarmate de duisternis toenam. "Weet u van wie zotte Mareeja een kind is?" "Nee...!" "Van ouwe Dries den Uyl!" "Afschuwelijk!" Meer kon moeder niet zeggen. Zo iets werpt alle geredeneer om. Je kunt je godsdienst oprecht menen en... zondigen! Ja! Maar zo iets! Zo'n man ouderUng! Alles maar bedekken: "je kunt zondigen en toch. Nu bleef het langer stil. Boven kraakte vaders stoel. Hij zat daar natuurlijk weer te werken aan zijn preek. Moeder wilde niet dieper doordenken en dieper afdalen in de krocht van al deze vuile dingen. Er zijn gelukkig ook andere mensen, bedenkt ze. En met een glim lach, schalks haast, wendde ze zich tot Roelf. "En zeg me nu eens hoe het meisje heet?" Ineens anders moeders stem: "Het hoeft niet", voegde ze er aan toe. "Maar een moeder weet het zo graag". "Nan!" zei hij. "Nan", schrok ze. "Maar jongen.Ah!" Ze hield haar hand voor haar mond. Waarom nu deze moeilijkheid weer? "De kan het begrijpen! Ik heb haar gezien. Maar je weet toch..." "Ja zeker. Denkt u, dat ik ouwe Rens niet ken? Ik weet wel, dat Nan moet trouwen met een of andere rijke boer of met Lindert van Gurp, of met een dokter". "Heb je met Nan gesproken?" "Hoegenaamd niet". Hij had bijna gezegd: "Maar we hebben elkaar gekust en ik heb heel haar mooie lichaam in mijn armen gehad". (wordt vervolgd) TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Meet- en refetsystemen Service ondertioud •Centrale verwarromg Luchtbehandeling Lood- en zinkwerk •Waterinstallalies Gasinsy (aties •Sanitair In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voorom ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 5