0900-8844 'Vlieto' Je krijgt spijt...! De Gooye wint Mavo Stellendam wordt in 2003 gesloten Oud-Oude Tongenaar wordt arts m(yyL MINNAARD K^ VASTGOED Opbrengst collecte 'Volendam' Veel gericht publiek tijdens Trend 2001' Grote aantrekkingskracht van papa's auto op nog geen vierjarige kleuter GZB Samenzangavond Nacht van Sommerdiek NIEUWS VAN DE WERELDWINKEL ^I^^ ^-^ ontvangt predikaat Erkend Naaimachinetechnicus Kom 30 januari 2001 naar de inloopavond Informatie diverse werken in 2001 Rectificatie Dinsdag 30 januari 2001 73e jaargang nr.6976 Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Drie bermpaaltjesvernielers aangehouden SOMMELSDUK - Zaterdagavond rond half één stelde politiepersoneel van het district De Eilanden, na een melding over vernieling van bermpaaltjes, een onderzoek in op de Oudelandsweg. Daar werden drie jongens gesignaleerd, die de bermpaaltjes uit de grond hadden getrokken en op de weg had den gelegd. Bij het zien van de politiemen sen koos het drietal het hazenpad, waarbij ter plaatse een juist achttien jaar geworden knaap uit Sommelsdijk werd aangehouden. Korte tijd later werd een zeventienjarige jon gen thuis aangetroffen, terwijl een eveneens zeventienjarige jongen door z'n vader bij het politiebureau werd afgeleverd. Het drietal, allen afkomstig uit Sommelsdijk, kreeg een proces-verbaal wegens vernieling en zal, zodra het schadebedrag bekend is, dit aan het waterschap moeten betalen. Man maakt val van 4 meter van klimmuur OUDDORP - Zaterdagmiddag kort voor half drie maakte een 23-jarige man uit Waal re een val van zo'n vier meter van een klim muur bij Port Zelande. Het slachtoffer was, samen met een groep, onder begeleiding aan het klimmen. Na dat enkele malen gedaan te hebben moesten de klimmers elkaar helpen. Daarbij ging iets mis met het zogenaamde zekeringsmechanisme, waardoor de man viel. Nadat het slachtoffer ter plaatse door personeel van de Medische Urgentieheli kopter en GGD was gestabiliseerd werd hij met onder meer ernstig rugletsel met een spoedtransport naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Aanrijding SOMMELSDUK - Vrijdagmorgen om streeks half twaalf vond op de kruising van de N215 met de Dorpsweg een aanrijding Het bestuur van de Algemene Vereniging van Naaimachinehandelaren (AVVN) ver klaart hierbij dat Naaimachinehandel 'Vlie- to', postadres Molendijk 25 te Oóltgens- plaat, gevestigd aan de Westdijk 42 te Mid- delhamis voldoet aan de door haar gestelde kwahteitseisen en verleent het predikaat 'Erkend Naaimachinetechnicus'. Voor de periode van 1 januari 2001 tot 1 januari 2002 is 'Vlieto' bevoegd het 'Sterna'-vignet te voeren. 'Sterna' stelt kwaliteitseisen op het gebied van reparatie en onderhoud, de werk plaats, het assortiment, dienstverlening en voorlichting binnen het naaimachinebedrijf. 'Vüeto' had mede door zijn meer dan 35 jaar ervaring weinig moeite om het certificaat Erkend Naaimachinetechnicus te ontvangen. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 plaats tussen twee personenauto's. De 46- jarige bestuurster (uit Sommelsdijk) van één van de auto's zag bij het oprijden van de kruising de op de N215 rijdende personen auto, bestuurd door een 27-jarige man uit Sommelsdijk over het hoofd. Als gevolg van de aanrijding, raakte de 27-jarige bestuurder Ucht gewond. Hij werd ter plaatse door de GGD behandeld. Beide auto's moesten wor den weggetakeld. Inbraak woning MIDDELHARNIS - Donderdagmiddag rond vier uur ontdekte een bewoonster van de Pascal dat onbekenden in de woning hadden ingebroken. De vrouw was een uurtje weg geweest. Uit de woning werd een aanzienlijk geldbedrag, dat in de slaapkamer lag, weg genomen. Een kreet op een bord langs de weg die menig weggebruiker aan zal kunnen vullen. 'Je krijgt spijt als je te hard rijdt.' Niet alleen spijt omdat er enige tijd later een fikse prent op de deur mat verschijnt, maar dikwijls is er ook de spijt in het ziekenhuisbed. Jaarlijks krijgt zelfs een flink aantal slacht offers niet eens meer de kans om spijt te hebben van te hard rijden... Veel, ja heel erg veel commentaar is er al geweest op de snelheidscontroles van de verkeersdienst van de politie. Flitspalen moesten het regelmatig ontgelden en politie-agenten worden vaak zeer agres sief benaderd. Dan tellen we de scheld partijen in de beslotenheid van het auto- interieur nog niet mee. Maar te vaak wordt 'vergeten' dat deze controles wor den uitgevoerd om de snelheid van de auto's naar beneden te halen ten behoeve van onze eigen veiligheid. In 1997 bij voorbeeld betrapte de politie anderhalf miljoen Nederlanders op te hard rijden op wegen met een maximumsnelheid van 30 of 50 kilometer per uur. Ruim 55 van de ongevallen gebeurt binnen de bebouwde kom, hetgeen - evenens in 1997 - aan 125 kinderen het leven kost te, terwijl meer dan 4000 kinderen in het ziekenhuis belandden. Iedereen wil deze aantallen wel naar beneden hebben, maar om daarvoor langzamer te gaan rijden valt voor veel mensen erg moeilijk. In Nederland wordt heel veel gedaan om de snelheid van de auto's te verminderen. Verkeersdrempels en -zuilen en 30 km-zones in de bebouw de kom. Maar ook snelheidscontroles binnen en buiten de bebouwde kom blij ken efïectief te zijn. Zo zijn er de beruch te flitspalen, of de agent met de lasergun en de auto aan de kant van de weg. wor die objecten wordt fanatiek geremd. Ook de poutie weet dat een auto aan de kant van de weg al snel wordt 'herkend' en dat veel bestuurders alom flitspalen weten te staan en daar hun 'voordeel' mee doen: met ruim 120 kilometer per uur doorgas- sen en een paar honderd meter voor de paal flink op de rem. Over gevaarlijke situaties gesproken! Maar de politie heeft méér dan auto's en flitspalen. Niet om maar zoveel mogelijk bonnen te kun nen schrijven, maar om er voor te zorgen dat men overal langzamer gaat rijden. Een inmiddels redelijk bekend snel heidscontrolemiddel is 'het aanhangwa- gentje', dat vorige week op enkele plaat sen op het eiland was gestationeercl. Echter, als 't er opaan komt is er maar één werkelijk goede oplossing: we hou den ons gewoon aan de snelheid. Daar mee kunt u uzelf veel ergernis besparen en voorkomt u een ormodige greep uit uw portemonnee. Maar nóg belangrijker is het dat we daardoor misschien nog net op tijd stil komen te staan op het moment dat een kind plotseling oversteekt. Het verschil tussen leven en dood staat dik wijls op onze eigen snelheidsmeter. in (te periode vanat medio februari 2001 tot 1 juli 2001 is hst gemeentebestuur voornemens werkzaamheden uitte laten voeren In de v»oonkernen Goedereede, OuddorpenStellendam. Het gemeentebestuur wil de bevolking over deze werken informeren en de gelegenheid geven van de plannen kennis te nemen, alsmede daarover vragen te stellen. Op de volgende plaats wordt deze informatie verstrefct: STELLENDAM: Vengebotiw 't Haegse Huifê, 30jatitiari20Q1 van 19.00 tot 21.00 uur. in grote lijnen gaat liet om de volgende werkzaamheden: Het uitvoeren van overige asfalterings- werfeaamheden aan de Brielsestraat en Langeweg te Stellendam Het aanbrengen van asfaltverhardingen ten behoeve van diverse speelplaatsen. Het uitvoeren van een aantal 'Duurzaam Veilig' maatregelen. De vorige week in Ouddorp, Goedereede en Stellendam gehouden collecte voor de slachtoffers van de ramp in Volendam heeft in totaal bijna f 13.050,- opgebracht. In Oud dorp werd f 6.350,45 opgehaald, de inwo ners van Goedereede gaven f 2.152,10 en Stellendam was goed voor f 4.151,45. Ook het noemen waard is de jeugd van swingcafé 'De Kreek' in Ouddorp, die bij elkaar f 380,80 voor het goede doel gaf. De organi satie van de collecte wil hierbij alle collec tanten en gevers harteüjk bedanken voor de ruime financiële steun! Ondanks dat het totaal aantal bezoekers min der was dan vorige jaren, waren de meeste van de 13 deelnemers aan Trend 2001 toch heel tevreden. Veel bezoekers wisten vooraf al voor wie of wat zij kwamen en zo trok de presentatie van de 'Euro' veel aandacht. Daar het büjkbaar voor vele bezoekers te moeilijk was om het totale bedrag van de geschenken om te zetten in Euro's, werd dit door slechts een klein aantal gedaan. De totale waarde van de drie geschenken was 271,77 Euro. Degene die het dichtste bij dit bedrag zat, was mevrouw 't Mannetje. De tweede prijs ging naar mevrouw De Jong en mevrouw MeUssant kon de derde prijs in ontvangst nemen. De geschenken kunnen worden opgehaald bij Jaap Boone Witgoed te Stellendam. Door het goede resultaat is nu reeds besloten om in volgend jaar een Trend 2002 te organiseren. Dan zal de gulden ver dwenen zijn, en zal er uitsluitend met Euro's gewerkt worden. In tegenstelling tot de informatie die ons werd verstrekt, delen wij u mee dat de bij het dodelijke ongeval te Nieuwe Tonge betrokken vrachtwagenchauffeur, NIET is overleden. Redactie HELLEVOETSLUIS - Vrijdagmorgen kort voor half drie werd een bewoonster van de Struytse Hoeck wakker van een auto-alarm. Toen ze naar buiten keek zag ze een kleuter in pyama, vergezeld van twee honden, in een auto zitten. De vrouw belde poütiepersoneel van het Bureau Hellevoetsluis; dat even later een nog geen vierjarige kleuter in de auto van z'n vader zag zitten, daarbij druk sturend en schakelend. Het ventje bleek midden in de nacht, terwijl z'n ouders sliepen, uit z'n bedje te zijn geko men, had eerst de tv aangezet en was vervol gens, met weggenomen autosleutels van pa, naar diens bij de woning geparkeerd staande auto gelopen. Ondanks het afgaan van het auto-alarm liet de kleuter zich niet weerhouden om druk te gaan sturen en te schakelen in de overigens niet gestartte wagen. Het ventje werd aan z'n ouders overgedragen en weer in bed gestopt. In de Nederlands Hervormde Kerk in Den Bommel wordt D.V. zaterdag 10 februari een samenzangavond gehouden. Deze zal worden begeleid door organist Rene Hokke, trompettist Adri van de Hoek en trombonist Rene van de Hoek. Ds. Van Duijvenboden opent de avond. De heer J.J. van der Ham is als spreker van de GZB aanwezig. Er wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor een project van de GZB. Na de zangdienst wordt u uitgenodigd om koffie te drinken in gebouw 'Bij de Bron'. Daar is een boekentafel, verzorgd door boekhandel Van der Boom, aanwezig. Een gedeelte van deze opbrengst is ook bestemd voor de GZB De kerk is om 19.15 uur open, de aanvang is 19.45 uur. Iedereen is van harte welkom! Zwemclub 'De Gooye' uit Dirksland heeft in de nacht van vrijdag 26 janu ari op zaterdag 27 januari tijdens de zwenunarathon 'De Nacht van Som- merdieli' de meeste zwemmeters (59.900) weten af te leggen. Van de in totaal 13 zwemverenigingen die deel namen, waren het de zwemmers van 'De Gooye' die uiteindelijk als over winnaars uit de bus kwamen. Tijdens de zwenunarathon, die door zwem club De Schotejil werd georganiseerd en in het zwembad van de Staver te Middelharnis werd gehouden, zwommen per ploeg acht zwemmers gedurende de 12 uren durende wedstrijd per toerbeurt hun baantjes. In het Prieel konden de deelnemende ploegen hun bivak op slaan, om tussen de zwemprestaties door eventueel wat te rusten. De wedstrijd werd,zoals reeds gemeld, gewonnen door De Gooye uit Dirksland. Als 2e eindigde, het overwegend uit dames bestaande team (apenstaartje) van de Zwemvereniging Vlaardingen, die zich met 59.600 m. pas in het laatste deel van de wed strijd gewonnen gaven. De 3e plaats was voor het 'Geul 2001 HOT -team', dat met 58.850 m. na een ietwat rustig begin toch nog over een verrassend eindschot bleek te beschikken. Van Flakkeese bodem waren er behalve het team van 'De Gooye' verder nog twee ploe gen van 'De Schotejil' ('de Krachtpatsers' en 'de Beepies') en een ploeg.van 'de Stelle' uit Stellendam. 'De Krachtpatsers' plaatsten zich hiervan als besten op een 5e plaats met 57.850 m. In de recreanten categorie ging de Ie prijs naar z.c. 'De Eendracht' met 36.050 m. De volledige uitslag luidt: Klassement Ploeg Afgelegde m. 1. De Gooye 59.900 2. (ZV Vlaardingen) 59.600 3. Geul 2001 Hot team Papendrecht 58.850 4. ZPB H&L Productions 58.250 5. De Krachtpatsers (Schotejil 1) 57.850 6. The Beepies (Schotejil 2) 57.800 7. ZVSKlusbedrijf ('s Gravendeel) 56.550 8. PCG (Gorinchem) 54.250 9. ZVS Media Expresse 50.250 ('s Gravendeel) 10. LAC (Rotterdam) 50.200 11Kleine NepUinus 49.500 12. De SteUe 48.250 13. De Eendracht 36.050 Recreatief Wat in de volksmond nog steeds 'de mavo van Stellendam' wordt genoemd, is in feite een nevenvestiging van de Christelijke Scholenge meenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis. In 1995 heeft een fusie plaatsgevonden omdat de mavo te klein vi'erd om zelfstandig voort te bestaan. Dat is een goede beslissing gebleken, want de mavo heeft daarna weer een duidelijke heropleving ondergaan. Het bestuur van de 'Prins Maurits' is de toezegging om zolang het mogelijk was de mavo in Stellen dam te behouden, nagekomen. Echter onder invloed van een aantal nieu we ontwikkelingen in het onderwijs ziet het zich op termijn genoodzaakt om de vestiging in Stellendam toch op te heffen. Voor de leerlingen van de Kop van Goeree-Overflakkee zal het betekenen, dat ze iets verder moe ten. Daar staat tegenover dat voor de hele regio (Goeree-Overflakkee en Noord Zeeland) veel goede en moderne onderwijsvoorzieningen in Mid delharnis in stand gehouden kunnen worden. Directe aanleiding daartoe is, dat het Mavo als onderwijstypë vervallen is.. Het VMBO- theoretisch, dat daarvoor in de plaats komt, zal moeilijker zijn en daarom minder leerlin gen tellen. Het ontwikkelen van een derge- Ujke onderwijssoort en van alle onderwijs kundige veranderingen die er op dit moment zijn (basisvorming, tweede fase) gebeurt vooral op de hoofdvestiging in Middelhar nis. De reden is, dat daarvoor veel specifieke diensten, middelen en mensen nodig zijn. Die zijn er op de hoofdvestiging wel, op de nevenvestiging veel minder. Te denken valt aan een uitgebreide mediatheek, studieruim tes, gespecialiseerd personeel (mediatheek medewerkers, systeembeheerders), etc. Dit zijn de voorzieningen die er alleen kunnen zijn bij een bepaalde schaalgrootte van een vestiging. Er is gepoogd om dergelijke dien sten samen te exploiteren, en dat lukt ook wel, maar het leidt organisatorisch vaak tot ingewikkelde werkroosters. Daarbij komt dat zorg voor leerlingen tegen woordig een heel belangrijk onderwerp geworden is. Door het proces van 'Weer Samen Naar School' (WSNS) bhjven op de basisscholen meer leerüngen aanwezig, die vroeger een vorm van speciaal onderwijs ontvingen. Deze leerlingen komen nu daarna ook het voortgezet onderwijs binnen. Zij vragen, begrijpelijk, een grote mate van zorg en individuele begeleiding. Daarvoor zijn ook Weer (dure) gespecialiseerde diensten nodig (schoolbegeleidingsdiensten, psycho logen, etc). Hoewel de Christelijke Scholengemeen schap 'Prins Maurits' naar regionale begrip pen een tamelijk grote school is, zijn ook haar middelen beperkt. Op de school worden bijna alle soorten van Voortgezet Onderwijs gegeven en men hecht er grote waarde aan om dat te kunnen blijven doen. Dat heeft er toe geleid dat besloten is om op termijn (augustus 2003) de toch betrekkelijk kleine vestiging te Stellendam te sluiten. De feite- Ujke datum van sluiting hangt mede af van het beschikbaar zijn van vervangende huis vesting in Middelharnis. Het is een beslissing die het bestuur en de gebruikers aan het hart gaat, maar die geno men moet worden om op termijn de voorzie ningen die nu in de regio zijn, levenskrach tig in stand te houden. Tot het moment van sluiting wordthet onderwijs onveranderd en met élan in Stel lendam voortgezet. Een bewijs daarvan is de recente inwendige verfraaiing van het gebouw. Leerlingen blijven in een prettige leeromgeving. En daarna neemt de vestiging Middelharnis graag de verantwoordelijkheid over. Op 19 januari behaalde Sjoerd Westra aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam zijn artsexamen. Geboren in 1975 als zoon van een Oude Tongse huisarts, begon hij zijn schoolloop baan op de Christelijke basisschool 'De Bron' te Oude Tonge. Daarna bezocht hij de 'Prins Maurits' in Middelharnis. Hal- ver-wege de HAVO verruilde hij deze school voor het VWO van de RSG. Na het behalen van zijn diploma werd hij 'gelukkig' ingeloot voor de studie genees kunde. Dat was maar goed ook, want hij wist niet wat hij anders zou willen. Voordat hij doctoraalexamen deed, bezocht hij een ziekenhuis in Tanzania. Dit ziekenhuis werd wel het 'armste' zieken huis van Afrika genoemd: geen waterlei ding, geen elektriciteit, maar wel heel veel zieke mensen. Ze waren echt ziek, want voor een kleinig heid loop je niet 3 dagen naar een zieken huis of laat je je door vrienden of familie dragen. Wat hij daar leerde was dat tropengenees- kunde een vakgebied is, dat hoge eisen aan een arts stelt ook al zijn de omstandighe den primitief. In zo'n afgelegen ziekenhuis werken mensen die hun vak verstaan. Ver der merkte hij op dat 'arme' mensen net zo be-zorgd zijn over hun eigen gezondheid of die van hun kinderen dan anderen. Eenjaar later ging hij stage lopen in Dallas (Amerika). Dat was een ziekenhuis waar het totaal anders toeging. Het meest opval lende was de pin-automaat op elke afde ling. Want dagelijks moest er contant bijbetaald worden door de patiënten. Hier werd zijn belangstelling voor de orthopedie gewekt. Zaterdag 3 februari is de Wereldwinkel weer open, in de Gereformeerde Kerk, Juliana- weg te Middelharnis, van 10.00 uur tot 15.00 uur. De Max Havelaarkoffie staat voor u klaar! Weet u dat we ook hele mooie doosjes met 7 kruiden verkopen? Het palm blad doosje wordt geweven door het Dam- badeniya Dorps Ontwikkelingsproject, de werknemers zijn de eigenaren. De specerij en (kruidnagel, nootmuskaat, peperkorrels, currypoeder, currybladeren, cardamom, en kaneelstokjes, en dat alles voor de lage prijs van f.7,95) worden verbouwd én verpakt in Sri Lanka; dat betekent extra werk en inkomsten. Zo stimuleert u dus bij aankoop de ontwikkeling in de Derde Wereldlanden! De laatste jaren van zijn studie werkte hij als verpleeghulp op de orthopedie-afdeling van het Dijkzigt-ziekenhuis. Toen wist hij het zeker, later wilde hij ook die richting op. Nu het artsexamen erop zit, is zijn eerste baan poortarts in het ziekenhuis te Goes. Hier hoopt hij ervaring op te doen. Onder tussen solliciteren naar een opleidings plaats in de orthopedie. Want overal zijn wachtlijsten: zowel voor patiënten, als voor artsen die zich in een bepaald vakge bied van de ge-neeskunde willen speciali seren. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1