Wie schrijft er mee van en over Flakkee? MEDISCHE DIENSTEN Twintigste Bachconcert door Paul Kieviet in Ned. Herv. Kerk Sommelsdijlc EiiAtfiief-raEuws ^De ofspraek' deel i Koor- en samen- zangavond Concertcommissie v/d Culturele Kring Hoeksche Waard Traditioneel concert met Karel Bogerd in Middelburg Damclub Denk en Zet Gen Gem. Nieuwe Tonge PAGINA 7 VRUDAG 26 JANUARI 2001 In samenwerking met de gemeente Korendijk orga niseert de Concertcommissie van de Culturele Kring Hoeksche Waard d.d. 7 februari 2001 een concert in het gemeentehuis te Piershil, Voorstraat 31Aanvang 20.15 uur. Dit concert wordt verzorgd door een viool/ harpduo van internationale klasse, bestaande uit de vioUste Theodora Geraets en de harpiste Erika Waardenburg. Hun repertoire omvat werken vanaf de Barok t/m heden. Zij zullen werken ten ge-hore brengen van R. Kreutzer-N. C. Bochsa, Hans Kox, G. Fauré, C. Saint-Saens, J. Massenet en Valeri Kikta. Kaarten voor dit concert zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij: VW Hoeksche Waard, Waterstal I, Oud-Beijerland en aan de zaal vóór het concert. Reserveringen kunnen geschieden bij: Mevr. J. Veldhoen, Numansdorp, tel. (0186) 604110; C. Bernard, Westmaas, tel. (0186) 571957; F. E. Overbeeke, Oud-Beijerland, tel. (0186) 614104. Toegangsprijs 18,- (CJP en Pas 65+ 15,-). Eurosport op kanaal 67- Terwijl de measte maansen binnenshuus bleve vanwege de kouwe in de gladdigheid, want h't was guur, glad in koud'.Was 'r toch iemand op pad, 'r liep een man verzich- tig al ghbberend z'n weg te zoeken tussen hoapen sneauw, bie mekoare gevoge deur de beweuners, want jae... h't straetje mot schoan, toch? in richels sneauw, bie meko are gevoge deur een veegwaegen van de gemeante. H't viel niet mee oor, mar de phcht van de man riep 'm om deur te zetten, ondanks al dat ongemak! Bie een huus angekomme, z'n bestemmieng, stampte hie de sneuaw van z'n schoenen, hie wou h't schoangeveegde pad naer de voordeure niet ongder de sneauw laope, in drukte mit een verkleumde vienger op de belle. H't was altied weer een verrassieng welk geluid 'r zou volge, soms hoarde hie een beno- ad schriel geluudje, mar deze kear galmde 'r een heal carillon deur de gange! Achter de deure was iemand bezig om de deure open te maeken, noe gieng dat niet vlug, want wat bleek noe, een klein meisje trok wel uut alle macht, mar de deure was te zwa- er voor d'rdat bleek wel., want de brievekleppe gieng ope in een lief klein stemme tje vroeg, "Wil je even tegen de deur duwen, ikkrijg hem niet open?".Mit wat hulp van de man zwaoide de deure dan eindelijk ope, h't kind keek de man nieuwsgierig in onzeker an, hie zag 'r dan oak niet bepaeld florissant uut, kouwel'k in ingepakt.zo stienge ze daer! "Is je moeder thuus.. of je vaoder?" vroeg de man, nog steeds de deu re waegenwied ope! H't kind keek nog even naer de man, liep naer 't aanden van de gange in riep uut alle macht, "Mamma..een mijnheer aan de deur!"."Mamma. kom nou!., hij ziet er een beetje gek uit!".Zo.'t zal je mar gezeid worre.de man stapte verzichtig op de deurmatte in trok de deure wat achter z'n dicht, want de waarm- te stroamde naer buuten in de kouwe d'r in!. Nae wat gestommel kwam daer dan waarschienlijk de moeder van h't meisje, je kon zieje dat ze't zaekje niet vertrouwde, ze bleef wat op ofstand inr vroeg "Hoe komt u bin nen en.wat komt u doen?" De earste vraeg was niet zo moeilijk te beantwoorden de tweade vraeg wel "Ik bin binnen gelaete deur je dochtertje.mar mag ik me even voor- stelle?... ik komme naemens de kaarke, juule binne hier pas komme weune in ik zou graeg wat naeder kennis wille maeke, kan dat?.De jonge vrouwe keek de ambstdra- eger ongderzoekend an, een hchte weerzin op d'r vermoeide gezicht was niet te ver doezelen of te ontkennen.. "Van de kerk zegt u?"... "Van welke kerk?"... De ambtsd- raeger nam de vrouwe van top tot tean op in al tiedrekkend prebeerde hie een beeld van d'r te vurmen, een nog wel jonge vrouwe van omstreeks de dertig, niet leaUjk... hoaguut wat onverzurgd, mar oak niet knap.tenminste zo as ze d'r noe biestieng. "Van welke kaarke vroeg u, wel.van de kaarke waer u bie staet ingeschreve!"."O!" zei de vrouwe, "Maar ik ga nooit naar de kerk, al jaren niet meer, ja vroeger wel, iHaar ach.wat doet het er toe?"Ze schokschouwerde wat wreveüg. De ouderlieng, dat was z'n kaarkelijk ambt, wel gewend dat hie zulke antwoorden kreeg zei, "Mar u sta et ingeschreve in as zodaenig heit u recht op een bezoekje van ongze kant, vindt u h't aarg as ik vraeg om een ofspraek voor een bezoek te maeken, of schikt h't noe effen- tjes?" De jonge vrouwe keek de ouderlieng naedienkend an, ze docht waerschienlijk, as ik noe even tied vriemaeke, dan hoeft dat laeter niet méar, daer had de ouderüeng dan oak op gehoopt, want deur ervaerieng geleard, wist hie dat 'r laeter meastal geen contact mear meugelijk was, nee.hie koos voor een directe benaederieng. De vrouwe had inmid dels een besüssieng genome in zei, "Als het niet te lang duurt, kunnen we nu net zo goed even nader kennismaken, u zult het wel druk hebben met bezoekjes afleggen?!" Zie zo.ze had de beste man even een goewd gevoel bezurgd, want h't was waer.'r gie ng nogal wat onbetaelde vriejetied in h't bezoekwaark zitte! "Wilt u soms even uw jas uitdoen.hier.hang hem hier maar aan de haak, koud en guur buiten hé?" De man dee z'n jas uut, "Zal ik m'n schoenen oak even uutdoewe?" wachtte h't ant woord niet of, zette z'n natte schoenen netjes op h't deurmatje in volgde op kousevoe- ten de jonge vrouwe naer de weunkaemer, een prachtige ruume gezeUige weunkaemer, je kon zien dat deze maansen niet van een uutkearieng hoefden rongd te kommen. Mid den in de kaemer staende keek hie de kaemer rongd, netjes ingericht.mar wel wat slordig opgeruumd, overal lag wat, de jonge vrouwe zag de bük van de man deur de kaemer dwaele in zei verontschuldigend "Kijk niet naer de rommel... ik ben nog niet aan opruimen toegekomen?".. "Och.dat geeft niet oor, ik binne wel wat gewend., mar üh waer mag ik gae zit te?" "U mag overal gaan zitten., zullen we hier bij de openhaard gaan zitten, u aan die kant?" Vroeg ze vriendelijk. De stoeltjes an weerskangten van de brangdende openha- erd zagge d'r wel héal verleideüjk uut, lekker mit je voeten voor de haerd, mit een genoegelijke zucht liet de man z'n eige neerzakke in h't stoeltje rechts van de openha- erd. De vrouwe nam plaets an de oare kangte, tegenover h'm, h't meisje dat de man bin nen gelaete had, hieng tegen d'r moeder an, nieuwsgierig kiekend naer de bezoeker. "Wilt u soms wat drinken, koffie of iets fris?" "Nee oor, doe geen moeite, straks drienk 'k thuus wel een bakje!" ."Bluuf mar lekker zitte oor, gezelUg zo bie de haerd 'in... u ziejt 'r oak wel wat vermoeid uut!... mag ik dat zaage?"... Stilte... "U weunt hier wel moai zo, mar üh wat is de reden om op Flakkee te komme wennen?"."Dat had te maken met het werk van mijn man!" "O! is je man niet thuus, 'k had oak graeg kennis gemeakt mit u man?"... Weer die stilte... "Mijn man!"... Nae deze opmaarkieng viel h't de man op dat de vrouwe eigeUjk best wel zenuwachtig was, ze sloeg d'r eane bean weer over de angder, friemelde wat mit heur hangden, moaije slan ke hangden, verzurgd mar niet overdaedig, in keek mit hangengd hoad naer d'r voeten die in sjieke pantoffeltjes warre gestoke. Net of ze even vaore weg was, waerschienlijk worstelend mit de vraeg of ze antwoord zou geve op deze vraeg, in dan.wat voor een antwoord. Zoas ze daer zat, een moaije jonge vrouwe, prachtig donkerblond lang haer, saeme gebongde mit een klein groen strikje, mar duudelijk niet lekker in d'r vel, de ervaerieng van de ouderlieng kwam noe van pas, want hie wachtte geduldig of tot ze waer schienlijk antwoord zou geve. Dat geduld wier wel op de proef gesteld, want h't bleef stille, angstwekkend lange stille... De stilte zou pienlijk geworre weze as niet h't meisje zachtjes tegen d'r moeder zei, "Mamma... mams... zeg dan wat... mammie... In dan peniekerig bezurgd, "Mam ma. je huilt!mammie.mamsie wat is er.waarom huil je?" Langzaem drope 'r traenen langs d'r kinne.in nog kwam d'r geen woorden. De ouderüeng voelde z'n eige best wel opgelaete, daer zat hie dan, ofwachtend in mit gemengde gevoelens, zich ofvraegend wat 'r an de hangd was, want dat 'r iets mis was mit deze jonge vrouwe, dat was wel duudelijk, in dat mis... had te maeken mit d'r man, dat was inmiddels wel duudelijk. Eindelijk kwamme 'r dan een paer woorden."Te laat.te laat.u komt te laatsnikte ze zachtjes(wordt vervolgd) De groewte uut Dirksland, Joh.Wolfert van vrijdag 26 januari 2001 t/m zondag 28 januari 2001 MIDDELBURG - In de Koorkerk te Middelburg wordt op zaterdag 3 februari het jaarlijks traditio neel concert gegeven door de bariton Karel Bogerd. Andere medewerkenden zijn Jacob Schenk, pan fluit en Bert Elbertsen, orgel/vleugel. De musici zullen een zeer gevarieerd programma ten gehore brengen. Naast klassieke werken is er ruime aandacht voor het eenvoudige geestelijke lied. Verder voorziet het in orgel/vleugelimprovisaties en samenzang. Karel Bogerd is een veelgevraagd concertzanger. Zijn repertoire beslaat de volle breedte van de Nederlandse Kerkmuziek waaronder ook het een voudige geestelijke lied. Hij verleende zijn mede werking aan een zestigtal geluidsdragers. Jacob Schenk is een veelbelovend musicus. Hij studeerde panfluit bij de beroemde Nicolai Pirvu en orgel-koordirectie en kerkmuziek aan het Zwols Conservatorium. Bert Elbertsen is hoofdorganist van de Nieuwe Kerk te Ermelo en vooral bekend om zijn bijzonde- MIDDELHARNIS/SOMMELSDUK 22 januari 2001 Afdeling 1: J. Dekker-H.H. Verolme1 -1 J. van Hoorn - P. van Brussel3 - O A. v. d. Veer - C. Spee1 -1 Afdeling 2: J. v. d. Ouden - C. Polder1 -1 M. Klink-J. v. d. Kooij3-0 R. Jacobs - W. VroegindeweijO - 3 A. Verolme-J. Jordaan3 -O Afdeling 3: J. Verbiest - D. A. Doomheim3 - O J. A. Nipius -G. ZaaijerO - 3 D. A. Doormheim-J. VerbiestO - 3 re improvisatietalent. Hij is vaste begeleider van de Verenigde Veluwse Koren en heeft een zestal succesvolle solo-CD's op zijn naam staan. Het concert op zaterdag 3 februari in de Koorkerk begint om 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. Toegang 10,- t/m 16 jaar en 65+ 5,-. Op D.V. zaterdag 3 februari, 's avonds 8 uur, hoopt Paul Kieviet voor de twintigste keer een concert te verzor gen rond Johann Sebastian Bach. Bach leefde van 1685 tot 1750. Het afgelopen jaar stond zijn muziek op allerlei manieren in de belangstelling. Ook in het jaar 2001 blijft zijn muziek reden tot verwondering geven... De serie Bachconcerten begon in 1991, eerst met één Bachconcert per jaar, later werden het er meer. Deze twin tigste editie staat behalve het prachti ge Meere-orgel ook het klavecimbel centraal. Onlangs bouwde klavecim belmaker Matthijs Mijnders (Goede reede) een fraai exemplaar voor de familie P. (Peter) Hoek te Sint Philips- land. Dit klavecimbel wordt tijdens het concert bespeeld. U mag het uiter aard van dichtbij bekijken. Het pro gramma bestaat deze keer helemaal uit werken van Johann Sebastian Bach: 1. Geopend wordt - op het Meere-orgel - met de Piece d'Orgue (BWV572), vaak ook wel Fantasia genoemd. Een wat bij zonder stuk temidden van Bachs orgel muziek, zowel vanwege de aparte opbouw als vanwege de Ijranse titels van de drie delen. Het eerste deel (vitement) is zeer snel, met gebroken akkoorden, uiterst levendig. Het leidt direct in het imponerende deel (grave), een vijfstem- mig deel in Franse stijl. Kenmerkend zijn hier de vele dissonanten, die voor een grote hoeveelheid spanning zorgen. Na een abrupt, sparmingsvol einde komen we in het laatste deel (lentement) met snelle gebroken akkoorden boven een chroma tisch dalende baslijn. De ontstaansge schiedenis van het stuk is in nevelen gehuld. Is het nüsschien geschreven in verband met de klavecimbelwedstrijd tus sen Bach en de Franse beroemdheid Louis Marchand (die zich op het laatste nippertje terugtrok)? 2. Het Trio 'Herr Jesu Christ, dich zu uns wend' (BWV 655), uit de 'Leipziger Chorale', is voor het grootste deel een opgewekt, vrij trio, als ware het een deel uit een triosonate. Op een originele manier verwerkt Bach de eerste regel van het lied door het hele stuk. In het laatste gedeelte verschijnt de melodie in het pedaal. 3. Op klavecimbel: drie preludes uit Das Wohltemperierte Clavier, Bachs grote verzameling preludes en fuga's in alle toonsoorten. Deel 1 ontstond in 1722, deel 2 rond 1740. Preludium in f kleine terts (BWV 881) uit deel 2: geschreven in de galail- te stijl van Bachs zonen, met gebruik making van de daarbij behorende stijl middelen zoals de 'Seufzer' (zucht- figuur). Preludium in cis kleine terts (BWV 849) uit deel 1heel vloeiend preludi um, maar ook 'een brandend stuk' genoemd omdat het zo spannend is. Preludium in es kleine terts (BWV 853) uit deel 1een uiterst bezonken en diepzinnig stuk met spannende samen klanken en arpeggio's (harpachtige akkoordopstapelingen). 4. Eveneens op klavecimbel:'de Französi- sche Suite nr. 2 in c kleine terts (BWV 813). De Franse Suites (6 in totaal) wer den geschreven rond 1720, als een reeks van 'dansachtige' klavecimbelstukken die elk hun eigen karakter hebben. Vaste bestanddelen van zo'n suite zijn de alle mande (langzaam, Duits), de courante (snel, Frans), de sarabande (langzaam, Spaans) en de gigue (snel, Engels). Bach voegt er nog een air en een menuet aan toe. Uitermate fraaie muziek! 5. Weer terug naar het orgel: het koraal- voorspel 'Erbarm dich mein, o Her re Gott' (BWV 721). Een unieke koraalbe werking. De begeleiding bestaat uitslui tend uit voortdurend herhaalde akkoor den, waarboven in lange tonen de melo die klinkt. Waarschijnlijk heeft Bach bij het componeren gedacht aan een werk van zijn voorganger in Leipzig, Johann Kuhnau. In diens Bijbelse Sonate over de strijd tussen David en Goliath had deze het sidderen van de het volk Israël voor de Filistijnse reus op exact dezelfde manier geschilderd. 6. Ook op orgel: het Concerto in d kleine terts (BWV 596). Het bewaard gebleven handschrift is getiteld 'Concerto a 2 Clav. e Pedale di W.F. Bach manu mei Patris descript', dus... door W.F. Bach (J.S. Bach's oudste zoon Wilhelm Friede- mann) in het handschrift van zijn vader. Waarschijnlijk heeft Wilhelm Friede- mann, in armlastige omstandigheden, Ket werk van zijn vader onder eigen naam willen verkopen. In elk geval, wij weten nu dat het stuk origineel door vader J.S. werd geschreven, rond 1715, als orgelbe werking van Antonio Vivaldi's Concerto voor twee violen en orkest Opus 3 nr. 11. Bach heeft er een fantastische bewerking van gemaakt, en er zelfs enige registratie voorschriften bij gezet, iets wat hij vrij wel nooit deed. Een pracht afsluiting van het concert. Paul Kieviet studeerde aan het Rotterdams Conservatorium Orgel (Docerend Musicus en Uitvoerend Musicus), Kerkmuziek en Theorie der Muziek. Sinds 1984 is hij vaste bespeler van het Meere-orgel in de Her vormde Kerk te Sommelsdijk. Daarnaast is hij vanaf 1990 organist van de Hervormde Gemeente te Middelharnis, waar hij het gro te Leeflang-orgel bespeelt. Als kerkmusicus is hij in het bezit van de eerstegraads bevoegdheid. Hij bouwde een boeiende lespraktijk op rond beide kerkorgels. Zo werden door hem vele jongere en oudere organisten opgeleid en werden door vele leerlingen prijzen behaald op regionale en nationale concoursen. Als docent muziek theorie geeft hij les aan de Muziekschool Goeree-Overflakkee. Hij gaf vele concerten, verscheidene malen ook voor de radio (NCRV en EO). Eerste prijswinnaar werd hij op het concours in Leiden (1985). Improvi satie studeerde hij bij Arie J. Keijzer en bij Klaas Bolt aan de Internationale Zomeraca- demie in Haarlem. Paul Kieviet componeer de voor orgel: de CD 'Paul Kieviet speelt eigen orgelwerken op het Meere-orgel te Sommelsdijk en het Frobenius-orgel te Oude Tonge' legt er getuigenis van af. Ook schreef hij koorwerken: in 1999 werd door negen Flakkeese koren zijn Kerstoratorium uitgevoerd. U bent hartelijk weUcom op 3 februari. De toegang is vrij, wel is er aan de uitgang een collecte. Het 21^ Bachconcert in de Hervormde Kerk te Middelharnis is op D.V. zaterdag 10 maart. Het thema is dan 'Kyrie en Glo ria'. Op D.V. zaterdag 10 februari 2001 zal er in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis een koor- en samenzangavond gehouden worden t.b.v. de Ger. Gemeente te Nieu we Tonge. Op deze avond zullen de mannenkoren 'Ethan' uit Yerseke en 'Groot Rotter dam' uit Rotterdam hun medewerking verlenen. De leiding is in handen van ds. A. M. den Boer uit Dirksland. Aanvang 19.30 uur. Correspondentie Postbus 1317 3000 BH Rotterdam Service informatie 0800 06 03 (gratis) www.upc.nl UPC KabelTV Telecom en Eurosport hebben definitief overeenstemming bereikt over de doorgifte van de televisiezender Eurosport via de Set Top Computer (digitaal). Onderdeel van dit akl<oord is dat Eurosport ter kennismaking tijdelijk via het standaardpakket (analoog) wordt doorgegeven. In de gemeenten Dirksland, Coedereede, Middelharnis en Oostflakkee is de sportzender vanaf 19 februari via kanaal 67-, frequentie 836.75 MHz te ontvangen. Eurosport vervangt de zender WDR. WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijl<: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zondagmorgen 8.00 uur dokter Wieringa, tel. 482090. van zondagmorgen 8.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 482144. Dirl(sland - Heritingen - Melissant - Stellendam van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur P. R. de Vries E. G. Houwinl<, tel. 498333. Ouddorp - Goedereede: Voor de diensten tijdens het week-einde raad plege men het telefoonnummer van de eigen huisarts. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur praktijk Oude Tonge, tel. 641259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur dokter Nijhof, Ooltgensplaat, tel. 631201 TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Dogter om, tel. 652325 (van 11.00 tot 11.30 uur). APOTHEKEN Apotheek Menheerse Voorstraat 16, Middelharnis, 48 36 66 Werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur, Zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: 48 36 66. Apotheek St. Joris St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 487277. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Incontinentie-lijn IVIeditheek: 487277. Voor avond- en weekendiensten: zie Apotheek Menheerse. APOTHEEK DIRKSLAND Voorsta-aat 25, Dirksland Openingstijden van ma. t/m w.: 08.30-12.30 uur. (12.30-13.00 uur gesloten) 13.00-18.00 uur. Openingstijden van za. t/m zo.: za. 09.00-12.00 uur 17,00-17.30 uur zo. 11.30-12.00 uur/17.00-17.30 uur Voor spoedrecepten buiten deze uren wordt u vriendeiijl< verzoctit te belien met 601580 APOTHEEK 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37 89 Werkdagen van 8.30 tot 18.00 uur. Zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zondag van 12.00 tot 12.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Bulten deze uren via 68 37 89. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven vla de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Middelharnis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree-Overflakkee, 48 28 97. ZORG EN WELZIJN GROEP Voor verpleging, verzorging en huishoudelijke hulp, ouder- en kindzorg, voedingsvoorlichting en dieet- advisering, maatschappelijk werk. Gezondheid Servi ce en uitleen van verpleeg- en hulpmiddelen: bereikbaar via Zorglijn ZHE, tel. (0181) 62 62 26 (alleen bij spoedgevallen 24 uur per dag). Thuiszorgwinkel, Goudenregenplein 9, Spijkenisse: ma.-vr. 9.00-17.00 uur en za. 10.00-12.00 uur, tel.(0181)67 97 00 Lotgenotencontact, voor vrouwen die borstkanker of gynaecologische kanker hebben (gehad) en voor vrouwen die een miskraam of vroeggeboorte hebben gehad: Bel de Zorglijn ZHE via (0181) 62 62 26; u wordt dan zo snel mogelijk teruggebeld door een lotgenote. ALARMERING Brandweer, Politie, Ambulance 1-1-2 THUISZORG EN MAATSCHAPPELIJK WERK 'De Dillenburg', Jul. v. Stolberglaan 19, Middelharnis Tel. Thuiszorg 488 080 Tel. IVIaatschappelijk werk 488 070 telefonische hulpdienst, tel. (0181) 62 59 52. KRAAMZORG NEDERLAND De Vriesstraat 2, Oud-Beijerland Postadres: Postbus 1202,3260 AE Oud-Beijerland. Is dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (0186) 612055. Kraamzorg Nederland geeft diverse vormen van zorg, variërend van enkele uren tot 8 dagen. Informatiebijeenkomsten over kraamzorg en bevalling worden regelmatig gegeven in Oud- Beijerland. Inlichtingen en informatie verkrijgbaar op werkdagen via bovenstaand telefoonnummer. KRAAMZORG DE EILANDEN Vliet 8, Postbus 1185,3220 BD Hellevoetsluis Biedt een compleet zorgpakket rondom zwanger schap, bevalling en kraamperiode, aangepast aan de persoonlijke zorgbehoefte van de cliënt. Tel. (0800) 0225323 Voor inschrijving, het aanvragen van een infomiatie- pakket en informatie rondom zwangerschap, bevalling en kraamperiode (excl. medische vragen) (0181) 310000: Bevallingslijn (24 uur per dag bereikbaar) Stichting Bejaardenwerk 'MIDDELHARNIS' Tel. 48 33 66 STICHTING WELZIJNSWERK 'OOSTFLAKKEE'. Tel. 6413 44 BURO SUCHTOFFERHULP Tel,/fax484916 NED. M.S. VERENIGING afd. G-Overflakkee K. M. Schippers-Berghuis, 491815 ALZHEIMER VERENIGING ZUIDH. EILANDEN Heeft u vragen? Bel dan van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Locaal Ouderenwerk Middelharnis, telefoon 48 33 66. Landelijke Telefonische Hulpdienst: (dag en nacht bereikbaar) (030) 65 67 511 TEL. HULPDIENST VOOR DIABETEN (033)4725083 VERTROUWENSTELEFOON NED. PATIËNTEN VER. 683149/482411. ALCOHOLPROBLEMEN Voor hulp en inf. tel. (0181) 66 38 85 VER. REUMAPATIËNTEN Goeree-Overflal<l<ee e.o. J. van Loon, Burg. 0verdorpstraat46, Nieuwe Tonge, tel.(0187)651661. NED. LEVERPATIËNTEN VER. Regio-l<ontal<tpersoon: H.G.Snauw-v.cl.Krol,6318 21 NEDERLANDSE PATIËNTEN VERENIGING Consultatiepunt voor mediscti-ettiisclie vragen rondom tietlevenseinde:Xe\. (0318) 54 78 78 PATIËNTEN OMBUDSMAN ZIEKENHUIS Postbus 153,3240 AD Dirksland Tel. (0187) 607278 WERKGROEP V.B.O.K. OP G.-OVERFLAKKEE Ongewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder èn kind 65 21 53 of 65 27 60 Landelijk dienstencentrum VBOK te Amersfoort, tel. (033) 463 8212 HULP EN INFORMATIE BIJ BORSTVOEDING LaLecheLeague,682999 Borstvoeding Natuurlijk, 642975 Ook verhuur kolven. REGIO: NTN THUISZORG voor thuiszorg en kraamzorg, 24 uur per dag bereikbaar, (010) 4130230. Voor l<lactiten omtrent de betiandeling in de Gezond heidszorg en i\/laatschappelijl<e dienstveriening: INFORMATIE- EN KLACHTENBUREAU GEZONDHEIDSZORG (IKG) Tel. (0181) 626445 's ochtends (beh. woensdag) van 9.30 tot 12.00 uur. MOEDERS VOOR MOEDERS Aanmelden vanaf 'overtijd' tot 11 e week zwangerschap (deelname fm 16e week), 0800-0228070 (gratis). REGIONAAL INDICATIE ORGAAN is bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 10.00 uur voor verpleeghuis- en verzorgingsaanvragen en van 13.00 tot 14.00 uur voor thuiszorgaanvragen onder telefoonnummer (0187) 488 060 Telefax (0187) 488 068 GEHANDICAPTEN SPD Zuid-Holland Zuid: biedt dienst- en hulp-verle ning aan mensen met een lichamelijke of verstande lijke handicap en/of ontwikkeiings-achterstand en hun ouders of verzorgers, tel. (0900) 202 06 72 (22 cent p/min.) maandag t/m vrijdag 8.30-17.00 uur. VRIJWILLIGERSWERK Vrijwillige Thuishulpcentrale: verleent hulp en ondersteuning aan thuiswonende mensen met dementie, aan mensen met een versatndelijke en/of lichamelijke handicap en aan mensen met een lang durige en/of chronische ziekte, tel. (078) 6483730 maandag t/m vrijdag 8.30-17.00 uur. Mantelzorg: biedt hulp aan mensen, die de zorg hebben voor iemand uit de naaste omgeving die hulpbehoevend Is geworden door ziekte, handicap of ouderdomsverschijnselen, tel. (078) 6483730. ROPARÜN-HOSPICE CALANDO Tel. nr. 0187-609147/Faxnr. 0187-609148 VRIJWILLIGE THUISZORG CENTRALE CALANDO Tel. nr. 0187-609147 HET STEUNPUNT voor slachtoffers van seksueel geweld, 24 uur per dag gratis telefonisch bereikbaar voor een vertrouwelijk gesprek en informatie: 0800-2358774. YPSILON: Vereniging van familieleden van men sen met schizofrenie of een psychose. Inl.: N. Bernouw, tel. (0181) 661978. Landelijke helpdesk: (010) 4045166 (op werkdagen) of Internet: www.ypsilon.org. E-mail: ypsllon@ypsilon.org,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 7