Kievit MATROOS J. van der Slik iiinnpi-iiiEuia Automobielbedrijf Witviiet B.V. lE^^O Bingo in Dirksland GRAF MONUMENTEN ARENSMAN De vei7oening, het gezag van de Schrift en het vreemdelingschap I Lena I Lieve Opa en Oma 9{oSSeC "Pee/^sto/i I !E ^eel<^tol^van der Made f Jarnicf;^ Uitvaartverzorging 0187-601166 0181-488088 Drukkerij Gebr. de Waal Telefoon (0187) 471020 r Dodelijk ongeval bij Nieuwe Tonge eist derde slachtoffer Elly Bakker en Rinus Verhage concerteren in Witte Kerkje Vierpolders Kerkdienst Ger. Gem. visitekaartjes BRAND- EM GLAS- VERZEKERING... uitvaartverzorging VRUDAG 26 JANUARI 2001 FAMILIEBERICHTEN De Heere, de Schepper van alle leven, heeft ons rijk gezegend met de voorspoedige geboorte van if; onze dochter en zusje {I; Wij noemen haar Leniel^ Hans en Cobie i -:§ - Vroegindeweij-van Driel ;1; -;|:- Marije, Dennis en Jamick jji I 24 januari 2001 I Hobbemastraat 14, 3241 AD Middelhamis Telefoon (0187) 48 90 27 -:|; Bezoek graag 's morgens of 's avonds |I; na 20.00 uur. lil Gefeliciteerd met uw 35-jarig huwelijksfeest! Niels en Madeion ;I Dianne en Sander Joelle Margot en Siem I 27 januari 2001 j| I 1961 2001 ;i; Veertig lange jaren ■i: heeft de Heere hen gespaard, Rijk gezegend, trouw geholpen, -;|:- en voor rampen hen bewaard. Ijl Op D.V. vrijdag 26 januari a.s. hopen onze geüefde ouders, opa en oma en ■ij:- de dag te gedenken waarop zij 40 jaar geleden in ij; ■ij; het huwelijk zijn getreden. Wij feliciteren hen van harte en wensen hen voor 1 de toekomst Gods zegen en nabijheid toe. il:. 1 Adri I Annie eii Ab Eline, Annemarij en Matthijs Wij hopen deze dag in gezinsverband te gedenken. ;|:- Gladiolenstraat 27 -;•:- f: 3245 CD Sommelsdijk Voor de vele kaarten, bloemen en cadeaus, die wij na de geboorte van onze zoon mochten ontvangen, zeggen wij u hartelijk dank. Herman en Jenny Slinger Pr. Marijkestraat 15 Stellendam DANKBETUIGING De overweldigende belangstelling en deelneming na het overlijden van mijn man en onze vader, heb ben ons ten zeerste bemoedigd. We zijn u dankbaar voor de steun en troost die u ons gegeven hebt. Familie Visser-Abma Stellendam, januari 2001 Met intens verdriet geven wij kennis van het heen gaan van ons dierbaar kleinkind MARIJN GLADDINÉS De herinnering aan hem is zo mooi, dat dit voor ons een troost zal zijn. Opa en oma Witvliet Dirksland, 15 januari 2001 dag nacht bereikbaar: Wij verzorgen voor u alles rondom de uitvaart o.a. Thuisopbaring met koeling. Levering en plaatsing van grafmonumenten. M. L. Kievit Meidoom 4 Melissant 0187-601166 D. N. Kievit Burg. Letteweg 36 Oostvoome 0181-488088 Al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres Na een kortstondig ziekbed heeft de Heer tot Zich genomen onze broer, zwager en oom KORNELIS DE GOEDE weduwnaar van Anna Elisabeth Pennink op de leeftijd van 69 jaar. Bodegraven: Lourens en Truus de Goede Abbotsfort BC: Hennie en Piet Fictorie Saskatoon Sask: Krijn en Truus de Goede Ouddorp: Josien Aleman-de Goede Matsqui BC: Hendrik en Aukje de Goede Saskatoon Sask: Maartje van Seters-de Goede Stellendam: Adrie en Jopie de Goede Arnhem: Leen van 't Leven Nieuwerkerk (Zld.): Janny en Marius Okker nichten en neven Honselersdijk, 22 januari 2001 Correspondentie-adres: Watergraaflaan 52 4731 WHOudenbosch Met verslagenheid geven wij kennis van het plot- seUng overlijden van onze zwager en oom JAN VAN PUTTEN echtgenoot van N. A. Maliepaard in de leeftijd van 88 jaar. Middelhamis: A. N. Kattestaart-Maliepaard Sommelsdijk: J. Maliepaard Stad aan 't Haringvliet: C. JeUer-Maliepaard Rotterdam: M. Stolk-Maliepaafd D. Stolk 's Gravenhage: J. A. W. Berg Stad aan 't Haringvliet: B. Visser-Maliepaard J. Visser- Den Bommel: St. Hokke-Maliepaard J. Hokke Hulst: M. Maliepaard G. C. Maliepaard- Kousenmaker neven en nichten Ooltgensplaat, 23 januari 2001 "Na de tranen breekt de glimlach van de herinnering door". Uw warme blijken van medeleven na het over lijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, mijn zoon, onze zwager en oom HANS STOOP hebben ons zeer goed gedaan en we zijn u daar bij zonder dankbaar voor. Groot is de leegte die Hans achterlaat, mooi zijn de herinneringen die blijven. Laura Stoop-de Geus Lex en Ilonka A. G. Stoop en verdere familie Herkingen, januari 2001 Omdat het voor ons onmogelijk is iedereen per soonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg iedereen die belangstelling heeft getoond na het onverwachte overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa GOMMERT LEENDERT CORNELIS NAGTEGAAL hartelijk danken. In het bijzonder dominee Blom voor de gesproken woorden bij de begrafenis, alsmede Uitvaartverzorging Kievit voor de goede verzorging van de begrafenis. N. Nagtegaal-van Soest kinderen en kleinkinderen Melissant, januari 2001 (machinist) op GO-6 Inlichtingen: K. W. TanJS Breenstraat 12 3252 LC Goedereede Tel. (0187)49 27 37 Drukwerk nodig? SOMMELSDIJK kan het U leveren! 1 L Officiële Ford-dealer voor Goeree-Overflakkee Overweldigend was de belangstelling voor ons jubileunn van jl. zaterdag 20 januari. Uw hartelijke felicitaties en de vele attenties die wij ontvingen, hebben ons stil gemaal<t. We zeggen u daarvoor heel hartelijk dank, en kijken terug op een hele fijne dag. Jan van der Made en Aren Grootenboer Begrafenisverzorging Voor een volledige en waardige verzorging van begrafenissen in Middelhamis, Sommelsdijk en andere omliggende plaatsen. Polderstraat 8 3245 CR SOMMELSDIJK Tel. (0187)486353 (b.g.g. 48 34 65 - 48 39 42) Verschillende mogelijkheden tot opbaren. Dag en nacht bereikbaar. Na het ernstige ongeval nabij Nieuwe Tonge, dat afgelopen dinsdagmiddag twee mensen het leven kostte, is in het ziekenhuis te Rotterdam ook de vracht wagenchauffeur, die na het ongeval een hartstilstand kreeg, overleden. Overigens waren de inzittenden van de personenauto, een echtpaar uit Rotter dam, in Middelhamis naar een begrafe nis geweest, waar vandaan ze weer onderweg naar huis waren. Wegens ziekte van Rinus Verhage is het con cert van 20 januari jl., dat hij samen met flui tiste Elly Balil^er zou geven, niet doorgegaan. Vele acties zijn er ondernomen om een gelijli- waardige organist als vervanging te krijgen zijn niet gelukt. Vandaar dat het concert nu plaatsvindt op 10 februari 2001, aanvang 20.00 uur. Het programma is een ontdekkingsreis. Deze reis begint met het verkennen van de baroktijd. Vanzelf sprekend staan dan componisten op het programma als Telemann en J. S. Bach. Voor de pauze kunt u lui steren naar: Uit 'der getreue Music-Meister': Sonate in F-gr voor altblokfluit en Basso Conti nuo van G. Ph. Telemann (1681-1767). Daarna volgt een orgelsolo met twee werken van J. S. Bach (1685-1750): Duetto I in e-kl, BWV 802 Duetto n in F-gr, BWV 803 Het programma voor de pauze wordt afgesloten met de sonate in c-kl van J. S. Bach voor altblokfluit en obligaat clavecimbel, h.l. orgel, BIW 7050. Na de pauze nemen we een grote stap voorwaarts en belanden half in de 20e eeuw. Terug in deze tijd zal Elly Bakker zich verplaatsen van de orgelgalerij naar de kerkvloer voor een solowerk voor altfluit. OUDE TONGE A.s. zondag 28 januari is er om 10.00 uur lees- dienst en 14.30 uur hoopt student A. Ver- schuure voor te gaan. Bestel uw bij drukkerij Gebr. de Waal Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 Op 1 februari zal in de Victoriahal te Dirksland een GELD-BINGO worden georganiseerd door Buurtvereniging 'WEST'. Er zullen 8 rondes en 1 Superrorjde worden ge-speeld. De Victoriahal aan de Philipshoofjesweg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur. En de Bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat Buurtvereniging 'WEST' garant voor een klinkend prijzen pakket. Dus kom allemaal, voor een gezellige avond en wie weet... voor een van de vele klinkende prijzen. Bij Buurtvereniging 'WEST' gaat overigens niemand teleurgesteld naar huis, want... iede re deelnemer heeft altijd prijs. Graag tot ziens op don derdag 1 februari. Van Louis Andriessen (Geb. 1939) zal zij een ENDE spelen voor 1 blokfluit, maar dat op 2 alt blokfluiten door 1 persoon zal worden uitgevoerd. Rinus Verhage neemt ons terug naar de hoogbaroktijd en zal ons verrassen op het kabinetorgel van de Dorpskerk met: Duetto fll en IV (BWV 804 en 805) van J. S. Bach. Elly Bakker, nog steeds op de kerkvloer, speelt een altfluitsolo van een 'componist uit de 20e eeuw. Zij speelt Meditations van R. Hirose (Geboortejaar Ook Rinus Verhage zal in zijn laatste orgelsolo in de 20e eeuw blijven en speelt Variationen 'Wo Gott zu Haus nit gibt sein Gunst' van H. Distier (1908-1942). Th. HoUand-Moritz is de componist van de Sonatina giocosa für Cembalo (Klavier) und Sop- ran-Blockflöte, welke in 1981 werd uitgegeven. Het concert wordt besloten met de terugkeer naar de hoogbaroktijd. Als laatste werk worden twee delen uitgevoerd uit sonate in F-gr voor altblokfluit en Basso Conti nuo, BWV 1035 van J. S. Bach. U kunt de concerten met het laatste nieuws en het vol ledige programma ook nalezen op de Homepage van de Concertcommissie: http:www.homepages.het- net.nl/~telemann/ index.html. De deels met kaarsen verUchte kerk is open om 19.30 uur en de toegangsprijs is minimaal 5,00 (meer mag ook). Snelle levertijden Jarenlange ervaring waarborgt kwaliteit en deskundig advies Garantiecertificaat van de Alg, Bond van Natuursteenbedrijven. PASCAL 6 INDUSTRIETERREIN OOSTPIAAT MIDDELHARNIS TEL.Ol 87-489088 F/\X 0187-485088 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Telefoon (0187) 491396 Nog niet zo lang geleden heb ik een artikel geschreven over de verzoening wat nogal reacties heeft opgeroepen. Vele kerkmensen wisten niet dat het zo gesteld was. Maar er zijn nogal wat vragen blijven liggen waar ik nu, aan de hand van een gelezen artikel van ds. P. de Vries uit Elspeet, op in wil gaan in een tweetal afleveringen (met dank aan de redactie voor plaatsing). In de novemberveragdering van een ge meenschappelijke vergadering van de syno des van de Hervormde Kerk, de Gerefor meerde Kerken en de Evangelische Lutherse Kerk is met grote meerderheid het rapport aanvaard Jezus Christus, onze Heer en Ver losser. Van de hervormde synodeleden heeft er slechts 1 tegen gestemd. Aanleiding tot het rapport waren de uitlatin gen van prof. Den Heyer, gereformeerd hoogleraar aan de Theologische Universiteit te Kampen, Deze ontkent dat Christus plaatsvervangend voor de zonden heeft gele den. Hij kan trouwens de waeirachtige god heid van de Heere Jezus er\ Diens opstanding uit de doden als een historisch feit evenmin aanvaarden. Ook al zijn er wat kritische aan merkingen gemaakt, in hervormd gerefor meerde kring en trouwens in het algemeen in de gereformeerde gezindte, zijn er lovende woorden aan dit rapport gewijd. In het rapport zou vastgehouden zijn aan de klassieke en reformatorische verzoenings leer. Ik verwijs naar commentaren en artike len in onder andere De Waarheidsvriend, het öereformeerd Weekblad en het Reformato risch Dagblad. Om maar met de deur in huis te vallen, ik kan die positieve reacties vol strekt niet plaatsen. Ze vervullen mij met verdriet en ook met zorg over de toekomst van de gereformeerde gezindte in Neder land. Wij kunnen het werk van de Heere Jezus Christus alleen verstaan als wij het rechte zicht hebben op wie Hij is als Per soon, namelijk God geopenbaard in het vlees. Dat laatste wordt nu juist in het rap port niet ondubbelzinnig beleden. Welis waar geeft het rapport aan dat de kerk in deze zin over de Heere Jezus Christus heeft gesproken, maar het rapport geeft de indruk dat het Nieuwe Testament hier feitelijk geen aanleiding toe geeft. Er wordt gezegd dat de Heere Jezus als Zoon van God een unieke relatie tot God had, maar verder gaat het niet. Openlijk wordt geschreven dat het maar de vraag is of de Heere Jezus Zich ooit van Zijn godheid bewust is geweest. Zo is het rapport ontrouw aan wat de kern is van het christe lijk geloof, namelijk de hartelijke en ondub- (ingezonden) belzinnige belijdenis dat Jezus de Zoon van God is. God uit God, Licht uit Licht, eens wezens met de Vader. In de pers hebben sommigen hun verwonde ring erover uitgesproken dat degenen die theologisch eensgeestes zijn met Den Heyer en Kuitert in het algemeen zo gematigd op dit rapport hebben gereageerd. Wie dit rap port leest zal het echter volkomen duidelijk zijn waarom die reacties zo gematigd waren. Wat mij verbaasd heeft is, dat mensen die zeggen van harte achter de gereformeerde belijdenisgeschriften te staan, zich positief over dit rapport hebben geuit dan wel in de synode hun stem eraan hebben gegeven. In zeer algemene bewoordingen wordt in het rapport de plaatsvervanging van Christus beleden. Dat is echt het enige positieve wat gezegd kan worden. Dat de duivel een persoon is, komt volstrekt niet uit de verf. Nergens wordt het werk van de Heere Jezus Christus en de noodzaak van de verzoening in relatie gebracht met de zon deval. De ontzagwekkende realiteit van Gods toom komt in het rapport niet naar voren. We lezen ook niets over het toepas sende werk van de Heilige Geest. De waarde van de verzoening leren we toch voor ons zelf pas verstaan als we door Gods Geest overtuigd worden van zonden en in de geest voor de rechterstoel van God worden ge plaatst om zo te vernemen dat er op grond van de verdiensten van Christus niet alleen voor anderen maar ook voor ons vrijspraak is. In het rapport lezen we alleen maar dat als wij met God verzoend zijn daadwerkelijk in en uit onze verzoening met God gaan leven. Er staat dan dat wat Hij voor ons heeft gedaan door ons gedaan moet worden. Het rapport ademt hier de sfeer van het activis me. Immers van waarachtige levensheili ging kan alleen sprake zijn bij persoonlijke vergeving van zonden. We delen in de ver zoening door geloof, dat is een arm bede- laarsgeloof dat roemt in Gods vrije gunst. Over de vergeving van zonden als een reali teit die persoonlijk wordt ervaren, wordt nu juist in het rapport gezwegen. Alleen in dat licht staat het spreken over de navolging van Christus in het juiste licht. Voor we spreken over datgene wat de mens dient te doen, moet eerst het geloof aan de orde worden gesteld. In het rapport ontbreekt het rechte zicht op de verhouding van Wet en Evange lie. Naar Luthers woord is dat juist nodig om werkeüjk theoloog te zijn, dat wil zeggen van God geleerd. In de jaren zestig was er in de Hervormde Kerk door de synode ook een commissie ingesteld om zich met de verzoening bezig te houden. Wijlen ds. G. Boer, die lid was van deze commissie, schreef een minderheidsno ta. Datgene wat daar in staat, en ook het commentaar dat ds. G. Boer later gaf op de herderlijke brief 'De tussenmuur weggebro ken', is voor een groot deel van toepassing op het rapport dat nu verschenen is. Ds. G. Boer betreurde destijds dat men niet had vol staan met een actualisatie en toepassing van wat in de belijdenisgeschriften over de ver zoening staat. Ook nu is duidelijk geworden dat men dat absoluut niet wil. Het rapport dat nu is uitgekomen kan dan ook onmogelijk als een bevestiging gezien worden van dat gene wat in de belijdenisgeschriften over de verzoening wordt betuigd. Ds. G. Boer bracht naar voren dat wij alleen tot een recht zicht op het werk van Christus komen als wij uitgaan van het historisch karakter van dat gene wat ons in de Bijbel over schepping en zondeval wordt meegedeeld. Alleen als we de eerste Adam leren, zullen we de tweede Adam begeren. Daarom is het zo onbegrijpelijk dat gezegd wordt dat het reformatorisch belijden is gehandhaafd. Het rapport weerspiegelt de midden-orthodoxe visie op de verzoening. Nieuw is alleen dat zo grote delen van de gereformeerde gezind te daar zo weinig bezwaar tegen hebben. Prof. Van de Beek heeft bij een jubileumbij eenkomst van de IZB gezegd dat de her- vormd-gereformeerde richting theologisch steeds meer op de lijn van de midden-ortho- doxie komt. Prof. Van de Beek is geen ver tegenwoordiger van de hervormd-gerefor- meerde richting. Het is tekenend dat ook een buitenstaander deze dingen constateert. De kerk is nog geen pilaar van de waarheid wan neer in vage en algemene bewoordingen iets over het plaatsvervangend lijden en sterven van Christus wordt gezegd en Zijn godheid niet ondubbelzinnig wordt beleden. Integen deel, wil de kerk weer tot bloei en leven komen dan moet het Evangelie, dat alleen Christus redt van de toekomende toom weer gepredikt worden in betoning des Geestes en der kracht. Dat wij de eeuwige dood ver diend hebben en dat er alleen behoud is omdat Christus als God geopenbaard in het vlees plaatsvervangend in Gods gericht is verbrijzeld en genoegdoening heeft gegeven door de straf te dragen. Slot volgt D. V. volgende week vrijdag. M. van der Valk Fr. van Borselenstraat 32 3244 XE Nieuwe Tonge Tel. (0187) 65 22 91 r".?."j?i* ',t; ',*z i?; if/[i A -•'- Kon. Julianaweg 60, 3241 XC MIDDELHARNIS. Tel. (0187) 482644 www.fordwitvliet.nl admin@witvliet-middelharnis.nl Geen crematies Administratie-adres: Catharinastraat 8 3252 AD Goedereede

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 3