Het onrecht van de sterkste wordt door de overheid gedoogd r etï) i efe PREDIKBEURTEN M FILIVI Gemeente met visie en missie in 2001 EmncBi-niEuws RWERS Gemeente Oostflakkee oriënteert zich op digitalisering van liet bestuurlijk apparaat Kerkdienst voor belangstellenden Samen zingen voor Xalando' 3 L ZAJW-avond over pesten EIIAriDEII-IIIEUWS Lezing met mogelijkheid tot discussie Arjaan Luijendijk in Flakkeecialiteiten Damkampioenschap van Flakkee Uitslagen Zwarte Pion Nattigheid Politiek gedoogbeleid Geweld wordt beloond - helaas Tweeërlei angst Een artikel in de NRC innenkuiA A, Heiv. G Zoals vele gemeenten in ons land - daartoe gepushed door minister Van Boxtel - bereidt ook de gemeente Oostflakkee zich erop voor om 'digi taal te gaan'. Ter oriëntatie daarop bogen zich vorige week donderdag avond de commissies Algemene Zaken en Financiën zich gezamenlijk over deze materie, waarbij de IT-huisleve- rancier van Oostflakkee, Centric, deze avond aanwezig was om een en ander uiteen te zetten. Veel informatie en zeer technische benamin gen hebben deze avond geklonken in de commissiekamer van het gemeentekantoor te Oude Tonge, waarbij je je afvraagt in hoe verre ze daar alles gevolgd zullen hebben. In ieder geval zou het voor de inwoners van Oostflakke abracadabra zijn geweest, maar voor hen was deze voorlichting natuurlijk ook niet bedoeld, 't Is er in elk geval om begonnen dat Oostflakkee 'digitaal gaat', met andere woorden 'op het web gaat'. Een eerste aanzet daartoe is het verkennen van de mogelijkheden om een eigen website op te zetten - een digitale presentatie van wie de gemeente Oostflakkee is, met voor gemeen te en burgers ongekende toekomstmogelijk heden om te communiceren, gegevens uit te Zondag 28 januari 2001 Autobedrijf Jan van Dijk 'Het christendom naast andere godsdiensten Alledaags Geloven in de toekomst... met The Eastern Nazarene College Choir - studentenkoor uit Boston, U.S.A. Voorganger is ds. J. Smink. Deze bijeenkomst wordt gehouden op zondag 28 januari om 18.30 uur in de Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp, Dorpstienden 3. PAGINA 2 VRIJDAG 26 JANUARI 2001 Den Bosch was drie dagen in de ban het ged oogbeleid van de plaatscHjke overheid. De eerste avond na de dood van een supporter van FC Den Bosch hebben zijn vrienden hun wraak gekoeld op een bepaalde wijk van Den Bosch. Voor zulke acties wordt tegen woordig in andere plaatsen en bij andere gelegenheden het woord verbouwen gebruikt. Wij kennen in de Nederlandse taal het woord 'Eufemisme'. Het is aanduiding van een verzachtend, verbloemend of ver hullend woord. Eufemisme betekent in dit verband: de ernst van het gebeuren als onschuldig voorstellen. Wie beelden gezien heeft van die wijk in Den Bosch, kan niet anders zeggen dan dat de verwoesters daar huisgehouden hebben. Huizen zijn vernield. Met een spoort van geweld hebben de vrien den hun gram gehaald. Verbouwen betekent gewoon afbreken, vernielen - en dat niet zachtzinnig. Dit alles gezien hebbend besluit de burgemeester samen met andere verant woordelijke instanties, om zich terughou dend op te stellen. Dat betekent nog eens twee avonden van geweld. Het gedoogbeleid schept ruimte voor de relschoppers om hun gang te gaan. Intussen was gebleken dat niet allereerst FC Den Bosch-supporters de hand haddne in de vernielingen, maar mensen die per mobilofoon waren gemobiliseerd om de wijk te vernielen. Ik heb gezien ho bewoners van de wijk zich over de afwezigheid van de beschermende politie beklaagden. Na de derde avond werd het beleid van gedogen losgelaten en omgezet in een actief verzet tegen het verzet. Toen bleek intussen de woede geluwd te zijn. Er was kennelijk genoeg schade aangericht. Op dit soort ver nielingen staat als misdrijf een gevangenis straf van twee tot vier jaar. De politie laat de relschoppers begaan. Zij krijgen gelegen heid om hun vernielende werk nog twee avonden voort te zetten. Niet dat de politie niets heeft gedaan, die eerste drie avonden. Zij is echter niet adequaat opgetreden. Zij heeft niet het passende antwoord gegeven dat verwacht mag worden van de overheid die de burgers beschermt. Over schadever goeding heb ik in de krant niets gelezen. Er zijn helaas meer voorvallen te noemen waarin dreiging met geweld of toepassing daarvan effectief blijken te zijn. We denken aan het feit dat de documentaire over 'Ajax' in bepaalde steden niet vertoond mocht wor den. De dreigementen met verbouw van de bioscoop hebben de eigenaren in meer dan een stad doen afzien van vertoning van de film. De burgemeester van Rotterdam heeft ervoor gepleit de filmvertoning te laten doorgaan en, zo las ik, de filmvoorstelling zelf bijgewoond. Hij verstond zijn plicht. Het geweld wordt beloond met aandacht van de media, die omgekeerd evenredig is met de afwezigheid of nalatigheid van de politie. We zouden meer feiten kunnen noemen. Veroordeling van politieagenten die zich tegenover grof geweld hebben verdedigd. Zij vinden bij hun superieuren veelal geen gehoor. Eerder is het omgekeerde het geval. Politieagenten worden ter verantwoording geroepen terwijl gewddbedrijvers op kleine en soms zelfs op grote schaal vrijuit gaan. Ik uit de wens dat er een promotie-onderzoek wordt gedaan naar veroordeling of verbale bestraffing van politiemensen tot de vrij spraak of milde straffen van geweldplegers. Dan zouden we de feiten op een rijtje krij gen. Er heerst onder ons volk tweeërlei angst. Allereerst bij de burgers. Ze hebben het gevoel dat ze niet meer kunnen rekenen op de politie. Ze worden niet beschermd, niet geholpen. Zij staan alleen. Schadevergoe ding van aangebracht letsel of vernieling is het laatste waar aandacht aan wordt gege ven. Er is ook angst bij politiemensen. Velen van hen zijn bang, omdat ze zich in de eigen lijke uitoefening van hun beschermende taak niet gesteund weten door hun meerderen, en soms zelfs niet door de hoogste top van het politie-apparaat. De gedoogcultuur in Den Bosch is helaas geen uitzondering. Zij staat model voor wat alom in den lande op te mer ken is. Deze angst, zelf slachtoffer te worden van een getrouwe plichtsvervulling, demoti veert politiemensen; om het nog wat scher per te zeggen: die angst demoraliseert hen. Is dit niet een te scherpe conclusie? Ik wijs op twee feiten. Het gedoogbeleid is expres sie van een gebrek aan moraal. De eerste taak van de overheid is lijf en goed van de burgers te beschermen. Ónze samenleving verkeert in een crisis. De overheid vervult haar taak op dit punt niet naar behoren. Dit artikel is mede geschreven naar aanleiding van wat ik las in NRC-Handelsblad van 3 januari jongstleden. Prof. Peter Hoefnagels is emeritus-hoogleraar criminologie en famiherecht van de Erasmus-universiteit. Ongeveer twintig jaar geleden heb ik mij verdiept in een aantal van zijn geschriften. Ik kreeg toen niet de indruk te doen te hebben met een behoudend schrijver. Integendeel, in zijn publicaties toonde hij vrij moderne inzichten. Het verbaast mij dat deze profes sor Hoefnagels nu de noodklok luidt. Hij spreekt over contractbreuk door de overheid. De overheid heeft de burgers te beschermen. Daarvoor wordt belasting betaald. Ik zou van meer dan contractbreuk willen spreken. Het fundament van de rechtsstaat wankelt. Hoezeer professor Hoefnagels dat ook ziet blijkt uit het slot van zijn artikel. Hij acht het mogelijk dat op zekere dag een lid van de Hoge Raad (ons hoogste rechtscollege) wel eens zou kunnen zeggen: "Uit de systemati sche afwezigheid van de politie mocht de verdachte afleiden dat de sterke arm hem niet zou beschermen. Dientengevolge mocht de verdachte zichzelf verdedigen tegen indringers. Het middel dat vroeger ongerechtvaardigd was is een redelijk middel geworden". Als een tamelijk progressief hoogleraar straf recht het zelfgekozen geweld tot zelfverde diging gerechtvaardigd acht, staan de lichten op rood. De voorzitter van de Eerste Kamer heeft kritiek geuit op de politie. Deze treedt zijns inziens veel te slap op. Ik zou de vraag willen stellen: Is er niet veel meer aan de hand? Zit het kwaad niet dieper? Het slappe optreden heeft een oorzaak. Waar is het zicht op en de zorg voor de rechtsstaat? Waar is de ethiek yan onze overheid in relatie tot de bescherming van de burgers? De situatie vraagt niet alleen om een hardere hand. Zij vraagt vooral om een andere geestelijke instelling. W. H. Velema Klinkerlandseweg 9, Nieuwe Tonge Telefoon (0187) 65 22 35 Op DV 3 februari zal een medewerker van Stichting Chris een presentatie verzorgen over 'pesten en gepest worden'. Volgende week horen jullie meer bijzonderheden maar noteer de datum alvast in je agenda. Tot ziens! chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE; tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,50: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijlie advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 18,50. Per jaar ƒ70.—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 wisselen, aanvragen in te dienen, vergunnin gen te verstrekken, enz., enz. Uiteindelijk zal de burger niet of nauwelijks meer van huis te hoeven om bij de gemeente een en ander te regelen, hetgeen wachttijden aan de balie voorkomt en waardoor in de toekomst met beduidend minder formulieren kan wor den gewerkt. Hiertoe kan de gemeente zich bedienen van zowel internet als intranet. Het laatste net is bedoeld voor intern gebruik binnen het ambtelijk apparaat, bijvoorbeeld voor gegevensuitwisseling tussen de afde ling onderling of bestuur en management, maar ook ten behoeve van functies aan het loket of voor telewerkers is er intranet. Het is op dit moment nog niet te zeggen of het sys teem zichzelf zal terugverdienen. Ook zal daarbij een en ander moeten worden gereali seerd waardoor gebruikers zich kunnen legi timeren als ze het digitale gemeentekantoor binnen willen en uiteraard zal dat niet kos- tenloos gaan. Burgemeester Van Pelt van Oostflakkee is er in ieder geval van over tuigd dat invoering van het systeem, dat luis tert naar de naam 'e-Govemment', uiteinde lijk zal leiden tot kwaliteits- en doelmatig heidsverbetering. "Je kunt het je als gemeente niet permitteren om niet mee te doen" zo liet hij weten, "maar het is natuur lijk niet mogelijk om alles snel of in één keer te realiseren." OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. G. R. Mauritz, Uddel en 18.30 uur kand. J. K. Abbink, Vriezenveen. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. J. K. Ab bink en 18.30 uur kand. G. R. Mauritz. Woensdag 31 januari 2001, Dorpskerk: 1-9.30 uur ds. P. C. Hoek, Sint Annaland - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Tevel en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezin de Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur dienst met USA-koor. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur lees- dienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kot, Borssele en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student G. Hoogerland - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M. Wat- tel uit Hoofddorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. G. de Graaff, Maarssen, welkomst- dienst en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student G. Hoogerland. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. ds. G. Berveling - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C.Gielen en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. Donner en 17.00 uur mevr. W. J. Grootenboer. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Beens, Nijkerk. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. de Lange, Bruchem-Kerkwijk en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Kunz en 18.00 uur ds. H. A. Samsom - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. J. Beens, Nijkerk - Ger. Kerk 10.00 uur ds. B. Praamsma en 18.00 uur ds. H. P. de Goede. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 10.00 uur de heer L. H. Zweers en 18.00 uur drs. J. H. Becker. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur student A. Verschuure - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. Bijl - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 9.30 en 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Op D.V. zondagavond 28 januari staat er in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp weer een Dienst voor Belangstellenden op het programma. Een laagdrempelige kerkdienst waarin mensen samenkomen om met elkaar op zoek te gaan naar de praktische waarde van het christelijk geloof. In dit samenzijn is ds. Taco Koster de voor ganger en hij zal ingaan op de betekenis van Jezus Christus voor ons dagelijks leven. Het begrip vergeving zal nadrukkelijk naar voren komen: "Kunnen we elkaar als men sen nog vergeven? Moeten we altijd tot ver geving bereid zijn? Wat betekent het om te leven in het licht van Gods vergeving?" Het zijn vragen waarin veel mensen zich zullen herkennen. Vragen die het waard zijn om verder over na te denken! Medewerking wordt verleend door het koor 'Immanuël' uit Vlaardingen. Een liturgie zal aanwezig zijn en de dienst begint om 18.30 uur. Iedereen is van harte welkom! Maak de stap naar de kerk om antwoorden te vinden op uw vragen over God en het leven! (Voor meer informatie: Bel 0187-683431 of surf naar http://www.flakkee.net/ouddorp/ geref-kerk). OFFICIEEL DEALER BRIELLE, Slagveld 19, Tel. (0181) 413777 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden D.V. morgenavond begint om 20.00 uur het OJW in 'de Hoeksteen' van Middelharnis. Stichting Nehemia komt een film laten zien. Dat wordt dus een spannend verhaal. Ver haal?... Waarschijnlijk een waar gebeurd verhaal! Vanwege de onkosten wordt er 2,50 per persoon gevraagd. Alle jongelui vanaf 15 jaar zijn morgen van af 19.30 uur hartelijk welkom. Tot ziens! Hoe serieus kunnen joden, christenen en moslims eikaars geloof nemen? Spreker is drs. J. C. Donner. De spreker zal één en ander vanuit zijn dage lijkse ervaringen uiteen zetten. Belangstel lenden hartelijk welkom op deze avond, toe gang gratis. 31 januari a.s., aanvang 19.30 uur, Geref. Kerk Middelharnis. DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelharnis Tel. (0187) 482784 Het programma "Flakkeecialiteiten" van Radio Flakkee mag zich verheugen in een groot aantal luisteraars. Dat is bij een luis teronderzoek, dat een paar jaar geleden werd gehouden, wel gebleken. En de verhalen die in het programma verteld worden, worden gewaardeerd. Het zijn verhalen van vroeger tot nu. Voor ouderen herkenbaar en jongeren krijgen op deze manier een beeld van "hoe het vroeger op Goeree-Overflakkee" was. Zaterdagmorgen om 9 uur vertelt de 70-jari- ge Arjaan Luijendijk uit Oude-Tonge over vroeger en nu in Flakkeecialiteiten. Onder andere over zijn ervaringen in de oorlog toen hij naar Groningen moest uitwijken. Maar ook over zijn werk bij de Shell, op een boer derij en bij VeiTnaat waar hij buschauffeur was. Hij vertelt over zijn voorzitterschap van de Hout- en Bouwbond FNV en zijn voorzit terschap bij de Raad van Toezicht van Ebbe en Vloed. De herhaling van "Flakkeeciali teiten" is dinsdagavond te horen tussen 6 en 7 uur. In Melissant werd de vierde ronde gespeeld. Dekker wist met een verrassende slagzet Van den Ouden op de knieën te dwingen. Van der Veer liet in een enerverende wed strijd in de slotfase de winst tegen Leroy liggen. Doom en K. Tanis kwamen na een partij die ruim 5 uur duurde tenslotte remi se overeen. De 'jonge' De Mik deed het tegen Koese ook weer best. Wie dacht dat Kruik het wel van Joh. Wolfert zou win nen, had het mis. Op het laatst liet hij een puntje liggen. Aan de leiding met 7 punten gaan nu Dek ker, Van der Veer en A.P.C, de Mik. Zij worden gevolgd door Van Brussel, Leroy en Visbeen. Met nog 3 wedstrijden in het vooruitzicht zit de spanning er dus volop in. De uitslagen zijn als volgt. P. Leroy-A. van der Veer...1-1 J. A. Dekker - J. van den Ouden2-0 L Koese -A.RC.de Mik0-2 R van Brussel - M. Klink2-0 A. de Mik - B. Visbeen0-2 K. Tanis -A. Doom1-1 Jac. Wolfert - L Non1-1 L Mackloet - C. Tanis2-0 L. Jacobs - C. van Welie0-2 R v. d. Steen-A. Knape2-0 Joh. Wolfert - J. Kruik1-1 A. 't Jonk - J. van Hoom0-2 H.M. Floresteijn - H.H. Verolme0-2 L Lodder-C. Polder1-1 L. Taaie - J. Jordaan2-0 J. Koppelman-H. van Heukelen1-1 J. van Koppen - P. van Eek2-0 M. Goedegebuur was vrij. Overzicht voor ronde 17, gespeeld op 22 jan. 2001: Frans Meiaard - Jan de Haan 1 -0; Cesar van Prooijen - Leon Struik 1-0; Martin Verolme - Maart van der Waal 1-0; Wim Peeman - Joost Boeter 1-0; Jan L. Minnaar - Leen Neleman O-1 Henk Smit - Gerard de Jager 0-1 Cees Vis - Anton Visser remise; Bart Loosjes - Jaap Noordijk 1-0; Comeel Krijgsman - Addy Visser 0-1. Voelt u al nattigheid? Zet een paraplu op. Dat helpt gegarandeerd. Udraagt toch geen water naar de zee"? Maak u niet al te veel zorgen. Waterrijk is er voor iedereen. Water drinken is in tegenwoordig. In bus, trein en tram. Op dejiets en in de auto. In de keu ken en op de studeerkamer. Zelfs in de bad kamer wordt joater gedronken. Iedereen lieeft, naast een telefoon, een fles water onder handbereik. Het zuiverste water. Water kreeg in de loop van de tijd een ande re klank. Vies en vemuild water. Besmet water. Tot het eind van de negentiende eeuw werd het drinken van leidingwater nog ontraden met het oog op de mogelijk heid van cholerabesmetting. De dood van Tsjaikovski wordt toegeschreven aan het drinken van een enkel glas water. Binnen een etmaal was de befaamde Petersburgse componist overleden. Zo bezien heeft water weinig opwekkends. Maar dat is niet het hek verhaal. Water wordt ook verbonden met scheepvaart en rezen. Van oudsher is er zeilvaari naar onbekende landen en streken. Oude driem asters boezemen nog steeds ontzag in. Het herbouiuen van oude schepen als de Bata via en de Delft spreekt tot de verbeelding. Water is altijd op dronk. Frisch helder ivater. Waterig en waterkoud zijn gelief koosde begrippen voor weermannen- en vnnauen. Geen water-mannen of-vrouwen, dat is iets heel anders. Veel spreekiüoorden en gezegden hebben iets met water. 'Geld als, de zon in, avondrood enz.Ook in kin derliedjes wordt met water gesmeten alsof het niets is. 'Twee emmertjes, ras en plas, alle eendjes. Dat laatste overigens symbolisch bedoelt. Water is luereldxuijd een kostbaar en schaars goed. Er wordt serieus gedacht en hier en daar ook gewerkt aan een tweede waterleidingnet voor b.v. het toilet, de tuin, autoiuassen en meer zaken waaruom- het bestaande leidingwater te 'schoonen der halve duur is. Zuinig met geld? Dan ook met water. Water, in een modische verpakking op de salontafel of in een fles naast de computer. Zullen we nog een glaasje nemen Niet al te Tüateng natuurlijk. Dat geeft alleen maar nattigheid. In de Hervormde kerk te Dirksland zal op zaterdag 27 januari a.s. een zangavond worden gehouden in het kader van 'Samen zingen voor Calando'. Een project van orgaiiist Kees van Eek, dat financiële ondersteuning van het Dirkslandse hospi ce 'Calando' ten doel heeft. Na twee eer dere zangavonden, beide in het fraaie kerkgebouw van de Hervomde gemeente te Dirksland, zal daar op 27 januari de der de samenzangavond worden gehouden, 'Samen zingen voor Calando 3' dus. Daar aan werken mee het Chr. Stadskoor 'Goe- ree' o.l.v. Jaap de Geus,Chr. Jongerenkoor Jehosua' te Ooltgensplaat o.l.v. Sarita van Steeg, ds. P. den Butter (Chr. Geref. Predi kant te Middelhamis) verzorgt de opening en de meditatie, de algehele muzikale lei ding is in handen van Kees van Eek. Op het programma staat veel samenzang, waaronder Psalmen - zowel ritmisch als niet-ritmisch én enkele van Datheen - ter wijl de koren zowel gezamenlijk als afzonderlijk zullen optreden. Deze samen- zangavond is bedoeld voor een breed publiek. Iedereen is dus van harte welkom. De toegang is gratis, wel zal er een collec te worden gehouden ten bate van 'Calan do'. I k -j t 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 2