Voetschimmel hoeft dit jaar geen probleem meer te zijn Nieuwe leesboeken Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer GOEDE VOEÏÏERZORGING M EiiAraiEn-raEuwi PAGINA 10 VRIJDAG 26 JANUARI 2001 KALKNAGELS EN ZWEMMERSECZEEM EENVOUDIG TE BEHANDELEN SPOORLOOS Michiel is jarig. Op zijn feestje worden geen spelletjes gedaan, maar organiseren ze een speurtocht. Fred zet pijlen en hangt briefjes met opdrachten op, de anderen moeten na een half uur het spoor gaan volgen. Dirkjan, die op een speciale school zit, doel ook mee. Het gaat goed. Samen lopen ze de speurtocht uit, totdat ze bij de laatste plek komen waar een opdracht moet zijn. Maar.die opdracht is nergens te vinden. En Fred, die de speur tocht heeft uitgezet, is ook nergens. De kin deren denken dat hij al naar huis is. Maar ook daar is Fred niet. Spoorloos verdwenen! Het wordt een vreemde verjaardag, met poli tieagenten en een speurhond. En ze weten al hoe die hond heet... Dit boekje, geschreven door G.W. van Leeuwen-van Haaften, geïl lustreerd door Jaap kramer en op de markt gebracht door Den Hertog, is 86 pagina's dik (geb.) en kost 11,90. Spoorloos is een leuk boekje, spannend genoeg voor kinderen vanaf plm. 8 jaar, die lezen op AVt 6 niveau. Leuk beschreven is de positieve houding van de kinderen tegenover de minderbegaafde Dirkjan, die soms raak uit de hoek kan komen! HET LICHT SCHIJNT OVERAL Bij Den Hertog verscheen een handzaam en mooi uitgevoerd bundeltje van de meest bekende kerstliederen, in full- colour uitge voerd met vierstemmige zetting, geschikt voor orgel of piano. De oorspronkelijke titel van het werkje was Long, long ago in Beth lehem, wat er op duidt dat het werk een vert aling uit het Engels is. Vóór in het boekje staat Lukas 2: 1-40 afgedrukt in de Staten vertaling. Daarna volgen de 24 liederen (de meesten geharmoniseerd door Dick van Lut- trnckhuizen) die vergezeld gaan van prachti ge afbeeldingen van de hand van Fred Apps, en die de gebeurtenissen van Jozef en Maria en het Kindeke weergeven. Een schitterend vormgegeven geheel, deze vertolking van het Kerstevangelie. Het boek telt 48 pagi na's (geb.), ISBN 90 331 1478 x, nugi 312/443, Prijs 24,95. ZIE HET VERHAAL Nog een prentenboek met een Bijbelse geschiedenis als thema is het eerste deel van VAN DER BOOM de nieuwe serie 'Zie het Verhaal', een uitga ve van De Banier met schitterende illustra ties van Adri Burghout - ook alweer een bekende naam. Mooie realistische afbeeldin gen nemen jong en oud mee naar de tijd van de Bijbel. Het boek, dat 8 tekeningen telt, vertolkt Matthéüs 13:24-30. het bijbelge deelte dat gaat over de gelijkenis van het onkruid tussen de tarwe. Bij iedere plaat hoort een stukje tekst dat, voorafgaand aan de prenten, staat afgedrukt in zwart en rood. Na de platen volgt na nog wat nadere aan dachtspunten omtrent de afbeeldingen, de uitleg van de gelijkenis. Een 32 pagina's dik, prachtig kijk- en vertelboek, waarvan er hopelijk nog velen zullen volgen! ISBN 90 336 0476 O, nugi 214, prijs 19,75. KOMJE THUIS In 'Kom je thuis' vinden we niet alleen bij belse vertellingen, maar ook bijpassende rijmpjes en overzichtelijke platen, die door kinderen van 4 tot 7 jaar ingekleurd kunnen worden. De teksten en tekeningen, die nauw aansluiten bij de belevingswereld van kinde ren in deze leeftijdsgroep, komen van de handen van Janneke de Leeuw en Casper Koolsbergen. In het paperbackje staan vijf tien verhalen uit het Oude en het Nieuwe Testament. Om een indruk te geven van de stijl van de rijmpjes citeren we er één: "Waarom helpt mijn zus niet mee, met de koffie en de thee "Martha, maak je niet zo druk. Ik alleen breng je geluk" Deze pas verschenen uitgave is een aanvul ling op de eerder verschenen titels: 'Weet je wat', 'Zie je wel' en 'Hou je vast'. Wie alle boekjes in bezit heeft, vindt in dit laatste deeltje een chronologisch overzicht van alle verhalen uit de complete serie. Handige boekjes voor gebruik in het gezin, op school, of bij de kindernevendienst, zo meldt de uit gever op de achterflaptekst. ISBN 90 266 1020 3, nugi 214, prijs 9,90. VROEGINDEWEIJ GOEDEREEDE E M E E N T E D D E L H A R N GEMEENTE DIRKSLAND Voetschimmel, in de voll<smond vaal< zwemmerseczeem genoemd, komt veel voor. In feite is het een huidaandoening die veroorzaakt wordt door een schimmel. Meestal is er een witachtige uitslag of een schilfering van de huid tussen dé tenen. Soms jeukt het, voor al als er ook klootjes tussen de tenen ontstaan. Het begint meestal tussen de kleine teen en de teen ernaast. Daarna wordt ook de huid tussen de andere tenen aangetast. De voeten kunnen éen onaangename geur verspreiden; vooral na flink transpi reren. Deze geur is door dagelijks v/assen en dagelijks verschonen van sokken of kousen niet weg te krijgen. De aandoe ning kan snel erger worden en zich uit breiden naar de rest van de voet. Dit kan bijvoorbeeld gebeuren wanneer men een dag knellende schoenen of rubber laarzen draagt, terwijl men dat anders nooit doet. Ontstaan voetschimmel Voetschimmel komt altijd door besmet ting. Zo'n besmetting met schimmels kan gemakkelijk gebeuren. Doordat bij mensen met voetschimmel de huid schilfert, worden schimmelcellen via de schilfertjes verspreid. Vooral ruimtes waar veel mensen op blote voeten lopen zijn een besmettingsbron. Denk hierbij aan zwembaden, sporthallen, sauna's e.d. Verschillende omstandigheden maken de kans op het krijgen van voetschimmel groter, bijvoorbeeld te vaak wassen van de voeten met zeep en niet goed afspoe len van de zeep, of een te vochtige huid. Een vochtige huid kan bijvoorbeeld ont staan door slecht afdrogen, transpireren, nylonkousen, en slecht ventilerende of knellende schoenen. Voetschimmel en sport Als u de oorzaak van voetschimmel bekijkt, dan kunt u concluderen dat sporters een groep vormen waar de voetschimmel makkelijk kan toeslaan. Zij komen immers frequent op die plaatsen waar de schimmel graag verblijft: vochti ge, warme ruimtes. Uit een recent Nipo- onderzoek blijkt dat meer dan 500,000 amateur-voetballers in Nederland wor den geconfronteerd met de gevolgen van voetschimmel. Uit dit onderzoek blijkt dat nu één op de tien amateur voetballers last heeft van voetschimmel. Hiervan zijn zeven van de tien in het afgelopen jaar al vaker geconfronteerd met deze huidaandoening. Dertig pro cent van deze categorie amateur-voet ballers zegf al langer dan 1 jaar een schimmelinfectie aan de voet te hebben. £en beschadigde huid wijst meestal op voetschimmel. Kalknagels worden tegenwoordig mei medici'inen van binnenuit bestreden. Eén derde van de voetballers met voet schimmel heeft er tamelijk veel of erg veel hinder van. Slechts 15% geeft aan geen last te hebben van de infectie. Hoe te voorkomen? Gelet op de oorzaak kunt u met eenvou dige maatregelen zelf helpen voetschim mel te voorkomen. Zo kunt u het beste uw voeten met niet te veel zeep wassen en spoelt u eventuele zeepresten goed af. Uiteraard droogt u uw voeten goed af en draagt u slippers in ruimtes waar veel mensen op blote voeten lopen. Toch voetschimmel? Wanneer u ondanks de preventieve maatregelen toch last krijgt van voet schimmel, blijf er dan niet mee lopen, want het verdwijnt niet vanzelf. Het is gemakkelijk via uw huisarts te bestrijden met middelen die de schimmel vernieti gen. Dat kan een poeder of een crème zijn, maar ook capsules die u moet inne men. De laatste behandeling biedt meer kans op blijvend succes, omdat de thera pie dan "van binnen uit" plaatsvindt. Of toch niet behandelen? Het niet behandelen van voetschimmel betekent dat u hinder blijft ondervinden bij het lopen of het sporten. Eigenlijk beleeft u gewoon niet optimaal plezier aan uw voeten. Bovendien vergroot u de kans dat u een besmettingsbron wordt voor uw familieleden en uw medespor ters. Maar ook kunt u uzelf besmetten, en dat is vaak het begin van het ontstaan van kalknagels. Kalknagels Kalknagels zijn lelijke, verdikte, witgele brokkelige nagels. Ook hier zijn schim mels dus de aanstichters van het kwaad. Bij schimmelnagels is een therapie met poederen of smeren tijdrovend en ach- Acht tips om de kans op schimmelinfectie te verminderen Zeep 1Was uw voeten met niet te veel zeep. 2. Gebruik geen desinfecterende zeep. 3. Spoel zeepresten goed af. Afdrogen 4. Droog uw voeten goed af. 5. Laat uw voeten eerst goed nadrogen voordat u uw sokken en schoenen aantrekt. Sokken en schoenen 6. Draag dunne sokken of kousen van katoen of wol en verschoon ze regelmatig. 7. Draag goed ventilerende schoe nen die niet knellen. 8. Draag badslippers in openbare ruimten (zwembad, sporthal, sauna, e.d.). Toch last van een schimmelinfectie? Raadpleeg uw arts. terhaald. De schimmel moet van binnen uit worden aangepakt, dus met capsules. Vroeger duurde een behandeling van schimmelnagels lang, wel 6-12 maan den, maar met de komst van nieuwe middelen werd dat beter: deze moeten gedurende 3-4 maanden elke dag geslikt worden. Er is ook een therapie, de zoge naamde pulstherapie, waarbij u nog maar 1 week per maand gedurende 3 maanden capsules hoeft in te nemen. Uw huisarts kan u er meer over vertellen. Maar het beste blijft natuurlijk de simpe le, preventieve maatregelen in acht te nemen. BOEKEN EN MUZIEK ViKir.slraal 41 - 324.'i BG Somnielsdijk Tel. (01X7) 48 26 14 - Fax (0187)4845 20 BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Wesldljk 45-48. 3241 QV MIddelhamis Tel. (0187) 432048 482644 - Fax (0187) 485481 Filiaal: Hoenderdllk 19, 3353 AK Ouddorp Tel. (0167) 681270 - Fai (0187) 683519 GEMEENTE Tramlijnweg 2, Goedereede, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp ZH Tel. (0187) 49 15 00/fax49 29 24 Openingstijden: ma t/m vr 08.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur. (do tot 19.00 uur) Vergadering 30 januari 2001 Commissie Ruimtelijke Ordening ca. De hiervoor genoemde vergadering begint om 19.30 uur De agenda voor deze vergadering ligt tijdens kan tooruren ter inzage op het gemeentehuis, waar even eens een exemplaar kan worden afgehaald. Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mee dat een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen op 16 januari 2001 voor: - het bouwen van een woning met garage (t.v.v.) op het perceel Wlarijkeweg 42 te Ouddorp; op 18 januari 2001 voor: - het uitbreiden van een woning en het bouwen van een garage op het perceel Bokweg 18 te Ouddorp; - het bouwen van een berging nabij de recreatiewo ning Veermansplaat 23 op het Moordzeepark te Oud dorp; - het uitbreiden van de recreatiewoning Veermans plaat 23 op het Noordzeepark te Ouddorp. Meldingen Tevens delen wij u mee dat een melding tot bouw voornemen is ontvangen op 15 januari 2001 voor: - het plaatsen van een blokhut nabij de recreatiewo ning Het Oude IMieuwland 11 te Ouddorp; op 19 januari 2001 voor: - het plaatsen van een blokhut op het perceel Hoog- aars 53 te Stellendam Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Goedereede bren gen ter openbare kennis, dat op 10 oktober 2000 de volgende verkeersmaatregelen zijn genomen: - twee gele doorgetrokken strepen, elk met een leng te van 4,5 meter, op de trottoirband vóór de in- en uitritten van twee schuifdeuren van het gedeelte van de showroom gelegen aan de Molenkade 82 te Stel lendam en toebehorende aan het Autobedrijf Van der Hoeven; - het aanbrengen van het verkeersteken 'Voetgan gersoversteekplaats' op het wegdek (zebra) van de Bredeweg ter hoogte van de zijgevel van de woning Kerkboek 2 te Ouddorp. Voor iedere belanghebbende staat de mogelijkheid open om bij het college van burgemeester en wet houders van Goedereede, Postbus 38,3253 ZG Oud dorp, binnen zes weken na de dagtekening van deze bekendmaking op grond van de Algemene wet bestuursrecht een bezwaarschrift tegen deze ver- keersbesluiten in te dienen. Daarnaast kan een ver zoek om een voorlopige voorziening worden inge diend bij de President van de Rechtbank, p/a Arron dissementsrechtbank te Rotterdam, sector Bestuurs recht, Postbus 50951,3007 BM Rotterdam. Hiervoor is griffierecht verschuldigd. Koningin Julianaweg 45, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 fax 47 55 47 /e-mail: gem.mhs@tref.nl Openingstijden: ma t/m vr 08.30 tot 12.00 en 13.00 tot 16.30 uur. Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen - P. van der Valk, Gel. Cornelissestraat 15, Middel harnis: verbranden snoeihout aan de Boomgaard weg te Middelharnis (15-01 -01 - Zeilmakerij Van Vliet, Westhavendijk 40, Middelhar nis: verbranden snoeihout/stro (15-01-01) - A. Arensman, Lieve Vrouwepoldersedijk 18, Stad aan 't Haringvliet: verbranden snoeihout (15-01-01) - Eneco Energie, Postbus 54241, Rotterdam; plaatsen transformatorstation, Westhavendijk 11 te Middel harnis (15-01-01) - W. van Gelder, Wllgenlaan 5, Middelharnis: plaatsen blokhut (15-01-01) - Eneco Energie, Postbus 54241, Rotterdam: plaatsen transformatorstation, Munnike Putseweg 2 te Mid delharnis (15-01-01) - Zuiveringsschap Holl. Eilanden en Waarden, Johan de Wittstraat 40, Dordrecht: oprichten gemaal, Edi son te Middelharnis (16-01-01) - Zuiveringsschap Holl. Eilanden en Waarden, Johan de Wittstraat 40, Dordrecht: oprichten rioolgemaal, Fr van Eedenstraat/J. van den Vondellaan te Som- melsdijk (16-01-01) - A.J. van de Breevaart, Korteweegje 18, Nieuwe-Ton- ge: uitbreiden woning (17-01-01) - A. Arensman, Molendijk 31Stad aan 't Haringvliet: bouwerihobbykas (17-01-01) - A.E.J. Fokker, Staringstraat 13, Nijmegen: vernieu wen berging, Battenoord 10, plaatsnr. 1 te Nieuwe- Tonge (17-01-01) - D. van Oortmerssen, Oostdijk 33, Sommelsdijk: bouwen berging (17-01-01) - R van Oeveren, Duivenwaardsedijk 33, Nleuvi/e-Ton- ge: verbranden snoeihout (18-01 -01 - J. Los, Jacob Catsstraat 63, Sommelsdijk: verbran den snoeihout/stro op tuinperceel Molenweg te Sommelsdijk (18-01-01) - P Tieleman, Tureluur 1, Sommelsdijk: verbranden snoeihout op tuinperceel Molenlaan te Sommelsdijk (18-01-01) - J.G. den Haan, Oud Bonaventurasedijk 58, Strijen: standplaats voor verkoop van aardappelen, groen ten en fruit voor de St. Nicolaasdreef te Sommels dijk op zaterdagmorgen van 8.00 tot 13.00 uur voor 2001 (18-01-01) - Bestuur van korfbalvereniging 'Good Luck', Hobbe- mastraat 32, Middelharnis: organiseren kansspel op 10 maart 20012500 deelnemingsbewijzen a 1,00 (18-01-01) Op grond van Algemene wet bestuursrecht kunnen^ (derden) belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (de datum van bekenmaking staat tussen haakjes achter de desbe treffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Mid delharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijgbaar ter secretarie, tel. 0187- 475555. Taxi op Maat De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 4 janu ari 2001 besloten de tarieven van het collectief ver voerssysteem Taxi op Maat te verhogen. De achter grond van deze verhoging vormen de kostenontwik-. keling sinds de invoering in 1998 en de algehele stij ging van het prijspeil. De verhoging gaat in op 1 juli 2001Met ingang van die datum gelden de volgende tarieven: Wvg eerste 80 ritten gratis, verder 2,00 per rit; 65+ 2,00 per rit overigen 4,00 per rit. Voorgenomen bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van: artikel 51 lid 3 van de Wonirigwet bouwvergunning te verlenen aan - S. van Lommei, Vink 7, Sommelsdijk: oprichten dak kapel, Oostdijk 51, Sommelsdijk; - LA. van Brussel, Binnenweg 27, Sommelsdijk: plaatsen twee dakkapellen artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke ordening bouwvergunning te verlenen aan - L.J. MIjs, Lieve Vrouwepoldersedijk 16, Sommels dijk: uitbreiden woning. Roemer Visscherstraat, Sommelsdijk. Deze bouwaanvragen liggen met ingang van 29 janu ari 2001 gedurende vier weken voor iedereen ter inza ge. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen de voorgenomen beslissingen naar voren brengen bij Burgemeester en Wethouders van Middelharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen van: - C.G.W. van Bergen, Burg. Overdorpstraat 40, l\lieu- we-Tonge: verbouw woning (15-01 -01 - H.M. Tijl, Jac. Banestraat 12, Sommelsdijk: ver nieuwen berging (16-01-01) - A.J. van Rumpt, Lieve Vrouwepoldersedijk 8a, Stad aan 't Haringvliet: verbouw woning (16-01 -01 - C. Arensman, W. van Wittenhorststraat 14, Stad aan 't Haringvliet: verbouw woning, Seen Nijghstraat 7, Middelhamis (16-01-01) - D. Alberga, Klampenmeet 37, Sommelsdijk: ver bouw woning (16-01-01) - Trommel Transport B.V. Molenweg 12/14, Middel harnis: veranderen bedrijfspand (16-01-01) - G.A. Visser, Enkele Ring 51, Sommelsdijk: bouw schuur (16-01-01) Deze publicatie heeft een informatief karakter De ver melde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daarom nog niet voor Inzage beschikbaar Voorstraat 15, Postbus 10,3247 ZG Dirksland Tel (0187) 60 80 80/fax60 3799/e-mail: info@dirksland.nl Openingstijden: ma fm vr 08.00 tot 12.00 en 13.30 tot 17.00 uur Voornemen verlenen bouwvergunning De burgemeester van Dirksland geeft kennis van het voornemen van burgemeester en wethouders om ver gunning te verlenen aan; te Dirksland: - P Krijgsman voor het vergroten van een garage op het perceel Tuinstraat 52; te Melissant: - P Broersen voor het oprichten van een garage/ber ging op het perceel Nieuweweg 15. Deze plannen zijn in strijd met de ter plaatse gelden de bestemmingsplannen, maar door het verlenen van vrijstelling krac'htens artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan medewerking worden verleend. De op bovengenoemde bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen van 29 januari 2001 tot en met 26 februari 2001 op het gemeente huis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage en gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit plan schriftelijk zijn zienswijze naar voren brengen bij burgemeester en wethouders. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat aanvragen om bouwvergunning zijn binnengekomen van: te Dirksland: - mevr l.A.A. Moerenhout voor het vergroten van een schuur op het perceeel Geldersedijk 49; - J. Koert voor het vergroten van een garage/berging op het perceel Bachplantsoen 2; - B. van Huizen voor het vergroten van een woning op het perceel Wernerlaan 25; - B.R Nederland VO.F. voor het oprichten van een ver koopruimte motorbrandstoffen, luifel, carwash- ruimte en jetwash-ruimte. te Melissant: - C. Braber voor het oprichten van een dakkapel op het perceel Plataan 17; Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag c.q. melding kan geen bezwaar worden gemaakt. Aanvragen om drank- en horecavergunnlng Burgemeester en wethouders van Dirksland geven kennis van de volgende aanvragen om een drank- en horecavergunnlng; - voor het uitoefenen van het horecabedrijf in het pand Philipshoofjesweg 9 te Dirksland; - voor het uitoefenen van het horecabedrijf in het pand Plein 9 te Melissant. De aanvragen, met de daarop betrekking hebbende stukken liggen voor een periode van vier weken ter inzage, met ingang van 29 januari tot en met 25 februari 2001. Belanghebbenden kunnen gedurende deze periode hun zienswijze over de aanvragen schrif telijk bij het college van Burgemeester en Wethouders indienen. Eisenhowerlaan 1Postbus 75, 3255 ZH Oude-Tonge Tel. (0187) 64 22 00 fax 64 27 93 e-mail: gemeenteoostflakkee@planet.nl Openingstijden: ma t/m vr 08.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur. Sluiting Burgerzaken In verband met het aanpassen van het computersys teem is de balie van Burgerzaken op donderdagoch tend 1 februari a.s. gesloten. Vanaf 13.00 uur is Bur gerzaken weer geopend. Kapvergunning Burgemeester en wethouders van Oostflakkee maken bekend dat kapvergunning is verleend voor het kap pen van - zeven Italiaanse populieren op het perceel Oudedijk 2 te Ooitgensplaat. Dit besluit is verzonden op 18 januari 2001 Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van anderen dan de direct belanghebbenden betrok ken zijn. De derden-belanghebbenden hebben de mogelijkheid om binnen zes weken volgende op de dag van verzending van het besluit (dit betreft dus niet de datum van deze publicatie) daartegen een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij burge meester en wethouders. Voorts bestaat nog de mogelijkheid voorlopige voor ziening te verzoeken bij de President van de Arron dissementsrechtbank te Rotterdam, indien onverwijl de spoed; gelet op de betrokken belangen, dat nood zakelijk maakt. Indien u over de besluiten en over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u die verkrijgen bij de sector Grondzaken, taakgebied Onderhoud van de gemeente. Aanvraag vergunning Burgemeester en wethouders van Oostflakkee maken bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel Kerk- singel 4 te Ooitgensplaat. Nadere informatie over de ingekomen aanvraag om bouwvergunning is verkrijgbaar bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend tot het informeren van het publiek. Tegen de ingekomen aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders van Oostflakkee maken bekend dat bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning en de bouw van een garage met bijkeuken op het perceel Prins Bern- hardstraat 3 te Den Bommel (verzonden 17 januari 2001); - het uitbreiden van de woning op het perceel 3e Dwarsstraat 2 te Den Bommel (verzonden 19 janu ari 2001) dat de melding is geaccepteerd voor: - de bouw van een tuinhuisje op het perceel Molen dijk 17 te Ooitgensplaat (verzonden 19 januari 2001). Nadere informatie over de verleende bouwvergunning en de geaccepteerde melding is verkrijgbaar bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. N.B. Bij de hiervoor genoemde besluiten kunnen belangen van anderen dan de direct belanghebbenden betrokken zijn. De Algemene wet bestuursrecht geeft derden-belanghebbenden de mogelijkheid om binnen zes weken volgende op de dag van verzending van het besluit (dit betreft dus niet de datum van deze publi catie) daartegen een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij burgemeesteren wethouders. Voorts bestaat nog de mogelijkheid voorlopige voor ziening te verzoeken bij de President van de Arron dissementsrechtbank te Rotterdam, indien onverwijl de spoed, gelet op de betrokken belangen, dat nood zakelijk maakt. Indien u over de besluiten en over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u die bij het taakge bied VROM van de gemeente verkrijgen. Bouwplannen Burgemeester en wethouders van Oostflakkee maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verlenen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmingsplan) juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te vertenen voor: - het plaatsen van een kap op de garage op het per ceel Molendijk 47 te Oude-Tonge; - de bouw van een volière op het perceel Pnns Hen drikstraat 10 te Ooitgensplaat. De stukken betreffende de bouwaanvragen liggen met ingang van 26 januari 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage op het gemeentekantoor, taakgebied Wonen en Bouwen. Een ieder wordt gedurende de termijn van terinzage- legging in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowerlaan 13255 VA Oude-Tonge. Degene die een zienswijze naar voren heeft gebracht, zal op een nader te bepalen datum tij dens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze nader mondeling toe te lichten. Verkeersbesluiten Onlangs hebben burgemeester en wethouders van Oostflakkee de volgende besluiten genomen, inhou dende de aanwijzing van een tweetal invalidenpar keerplaatsen in de onmiddellijke omgeving van de woningen: - Dabbestraat 72 te Oude-Tonge; - Achthuizensedijk 110 (zijde Tramdijk) te Achthuizen. Voor iedere belanghebbende staat de mogelijkheid open om op grond van de Algemene wet bestuurs recht (Awb) binnen zes weken na bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift tegen deze besluiten in te dienen bij het college van burgemeester en wethou ders. Postbus 75, 3255 AH Oude-Tonge, Tevens staat voor iedere belanghebbende de moge lijkheid open om binnen bovenvermelde termijn bij de President van de Rechtbank te Rotterdam, sector bestuursrecht. Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam een verzoek om een voorlopige voorziening in te die nen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 10