IE Dank vanuit de Oekraïne! Gemeente Middelhamis belegde eerste 'bui^eravond' in Stad Brand in loods Goedereede 0900-8844 www.buijze.nl een BEZORGER Wilgen knotten in Ouddorp in 'De Staver' EIIAI1I1H1, ril IIEUW5 ,(^/L MINNAARD VASTGOED Drukwerk nodig? Middag Oud- Hollandse Spelen ^T^i S\-9i chr. streekblad op gereformeerde gr^^dslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Ouddorp (buitenwijk) Regiobijeenkomst 'visie Hollandse kust 2050' Open dag Hoornbeeck College Goes Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 CVB 'Goeree' houdt avond over palliatieve zorg Dinsdag 23 januari 2001 73e jaargang 6974 (30 cpm) Aanrijdingen door gladheid OOLTGENSPLAAT/DIRKSLAND - Door de gladheid ontstonden zondagavond enkele aanrijdingen. Omstreeks zes uur raakte een 27-jarige automobilist uit Stellendam op de Westdijk in Dirkland de macht over het stuur kwijt. Hij raakte van de dijk en kwam tegen een boom tot stilstand. Omstreeks kwart over zes vond op de Langeweg in Ooltgens- plaat een kop/staart aanrijding plaats. Rond half acht ontstond op het Weespad een aan rijding tussen twee automobiUsten, een 20- jarige man uit Ooitgensplaat en een 40-jari- ge man uit Duitsland. Iedereen bleef onge deerd. Woninginbraak OUDE TONGE - In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een woning aan de Capelleweg. Via de achterzijde kwam men binnen en het gehele huis werd door zocht. Geld, videocamera, fototoestel en een boor werden ontvreemd. Snelheidscontroles OOLTGENSPLAAT/MIDDELHARNIS - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield vrijdagmorgen op de Langeweg in Ooitgensplaat en 's mid dags op de Langeweg in Middelhamis radar snelheidscontroles. Tussen kwart over tien en kwart over twaalf werd het verkeer op de Langeweg in Ooitgensplaat in beid rijrich tingen gecontroleerd. Van de in totaal 310 passerende automobilisten overschreden er 16 de maximum snelheid van 80 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg- 95 km/uur. Op de Langeweg in Middelhamis, waar tussen kwart over één en kwart oyer twee werd gecontroleerd, namen van de 80 passerende automobilisten er 8 het niet zo nauw met de 50 km-limiet. Hoogste score bedroeg 75 km/uur. Dure parfum MIDDELHARNIS - Vrijdagmiddag rond kwart voor vijf werd een 42-jarige man uit Dirksland op heterdaad betrapt toen hij met een flesje parfum, waarde zo'n f 70,-, zonder te betalen een drogisterij aan de Westdijk uitliep. De man werd even later overgedra gen aan politiemensen. Met, een geldboete van f 250,- werd de man in de loop van de avond weer op vrije voeten gesteld. COMBI actief in beeld en geluid INKOMENS- EN VERMOGENSPLA'NN ING Geldboete van 1.500,- voor uitrijden mest tijdens vorst DEN BOMMEL - Donderdagmorgen kreeg een landbouwer aan de Zandweg, na overleg met een Officier van Justitie in Rotterdam, een geldboete opgelegd van 1.500,- wegens het uitrijden van mest op z'n per ceel, terwijl de grond bevroren was door de vorst. Politiepersoneel had op het perceel een onderzoek ingesteld waarbij de mest onvol doende in de grond was ondergewerkt. Het uitrijden van de mest werd bovendien ge staakt. Wij zoeken in Tel. 4710 20 Zaterdag 27 januari a.s. worden er door vrij willigers onder leiding van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee weer onderhoudswerk zaamheden uitgevoerd aan Natuurele menten. Deze activiteiten worden georga niseerd door de werkgroep terreinbeheer van de vereniging. Dé activiteiten zijii^dëzê keèraan de'Höf- dijkseweg te Ouddorp. De bedoeling is de 50 knotwilgen, langs de volkstuinjes, weer te knotten. Op deze actiedag van de Vereniging kunnen we weer veel hulp gebruiken. Een ieder die iets voor het behoud van de natuurelementen wil doen kan ons daar a.s. zaterdag bij hel pen. We verzamelen om 8.30 uur bij het viaduct onder de provinciale weg, de werkzaamhe den zullen tot ongeveer 12.30 uur duren. Handgereedschap en motorzaag zijn aanwe zig, maar wie ook in bezit is van dit, en van ander goed gereedschap mag, en moet dit zeker meenemen. Zoals gebruikelijk zal eventueel openhaard hout hout onder de helpers worden verkocht voor f 10,per m3. De Hofdijkseweg is te bereiken via de Pro vinciale weg; richting stranden, bij de eerste rotonde rechtsaf. Verdere inlichtingen kunt u krijgen op tele foon nummer: 485566,484156 of 681105. De administratie van het klinische psychia trische ziekenhuis nr: 15 in Charkov in de Oekraïne wil namens de patiënten en hun dankbare familieleden en het gezamenlijke verplegende personeel haar diepe dankbaar heid tonen voor de humanitaire hulp in de vorm van producten, medikamenten, zachte en harde inventaris en zéker ook voor de Opel, Omega-ambulance, die nog door ambulancedienst Delta Noord aan het Oek raïense ziekenhuis was geschonken. Hoofd arts van het ziekenhuis P.T. Pjetroek ver woordt het alsvolgt. "Uw goedhartigheid belangeloosheid en uw blijvende verlangen om hulp te bieden aan zieke en ongelukkige mensen blijft ons altijd in gedachten en geeft ons de kracht om deze zwaren tijden te door staan. In het bijzonder is uw hulp zo belang rijk omdat we in een periode verkeren van verslechterende sociale econonmische om standigheden van ons land. Voor één zieke ontvangen wij per etmaal 1,30 griwen (ƒ0,56) voor voedsel en 0,30 griwen (ƒ0,13) voor de gezondheidszorg." Verder laat hij weten dat de Stichting 'Help Oekraï ne' de enige organisatie is die hen voortdu rend humantitaire hulp biedt, vanaf 1995 tot nu toe. "Graag wil ik de Stichting 'Help Oekraïne' en haar voorzitter, mevrouw Wes- dijk-Bos, én de bevolking in 't algemeen bedanken voor het begrip van onze proble men en voor de ondersteuning in deze voor ons zo zware tijden. Laat God u zegenen!" Ook dit jaar zal de Stichting 'Help Oekraïne' zich weer inzetten om het ziekenhuis in Charkov financieel te ondersteunen, waarbij ze opnieuw hoopt op medewerking vanuit de bevolking. Als u het ziekenhuis wilt ondersteunen kunt u een gift overmaken op bankrekeningnum mer 3924.87.470 of op girorekeningnummer 262288. De Stichting 'Help Oekraïne' is erkend door het Centraal Bureau Fondsen werving te Amsterdam. Middelhamis B.V. Door de provincie worden een aantal regio bijeenkomsten belegd over het interprovin ciale project 'Visie Hollandse kust 2050'. Het doel van deze bijeenkomsten is om, in navolging van de eerste ronde regiobijeen komsten, betrokkenen en belangstellenden te informeren over de resultaten van stap 2. Aan bod komen de kustveiligheid, de risi co's in de afslagzones en verschillende mogelijkheden oin de zeewering op termijn te versterken. Ook wil men graag ideeën, wensen en commentaar van de aanwezigen horen: interactiviteit is een belangrijk onder deel van dit project. In deze regio staat een bijeenkomst gepland op donderdag 1 februari 2001 van 19.30 tot 22.00 uur in het MFG Dorpstienden te Ouddorp. Op D.V. zaterdag 27 januari is er een open dag waarop alle studenten en hun ouders welkom zijn van 10.00 tot 14.00 uur. Voor nadere informatie kunt u terecht bij J.P. Kleppe, locatieleider, tel.: 0113-214278 of M.F. van Leeuwen, voorzitter centrale direc tie, tel.: 033-4680878. De Nacht van Sommerdiek Vrijdag 26 januari gaat de zwemma- rathon van zwemclub de Schotejil weer van start. Om 20.Ö0 uur gaan de zwemmers van 13 teams te water om tot de andere morgen 8.00 uur zoveel mogelijk meters In die 12 uren af te leggen. Een team bestaat uit acht zwemmers en een reservezwemmer, deze laatste wordt alleen ingezet als er een zwemmer uitvalt tijdens de zwemmarathon. Er zijn in totaal 13 ploegen uit de regio waarvan er dit jaar vier van het eiland, 2 teams van z.c.de Schotejil uit Som- melsdijk, 1 team van z.c.de Gooije uit Dirks land en 1 team van z.c.de Stelle uit Stellen- dam. Naast de wedstrijdploegen zijn er ook recreanten-teams die hun krachten willen meten. Het is de bedoeling om in de twaalf uren zoveel mogelijk meters te zwemmen, waarbij er altijd 1 zwemmer in het water moet zijn. Elk team wisselt via een vaak zorgvuldig opgesteld schema om de snelheid flink hoog te houden en daardoor een grote afstand af te leggen. Voor de beste teams zijn er mooie bekers te winnen en de beste teams van het wedstrijd- en recreantenklas sement krijgen tevens een fraaie wisselbe- ker. Na een welkomstwoord door Adrie Stolk, voorzitter van zwemclub de Schotejil, zcd wethouder Tiggelman het startschot lossen waarna het sportieve en gezelüge evenement van start kan gaan. Gedurende de verdere avond en nacht is natuurlijk iedereen van harte welkom om te komen kijken en de zwemmers aan te moedigen. Vooral de nachtelijke uren zijn voor zowel de zwem mers als de vrijwilligers erg zwaar. Op vrij dagavond tussen 22.00 en 23.00 uur zal een delegatie van Sempre Cresendo de sfeer met muziek opluisteren. De entree bedraagt 2 gulden voor de gehele nacht. De bar is de gehele nacht open in het zwembad. De wed strijdleiding is in handen van de heer Jansen en mevrouw Oostdijk. Zij zullen de gehele nacht erop toezien dat alles eerlijk en vol gens de regels van het wedstrijdreglement zal verlopen. Het laatste uur van de nacht marathon, tussen 07.00 en 08.00 uur, belooft weer een spektakel te worden. Dan wordt meestal geprobeerd door sprintjes van 50 meter er nog het laatste uit te persen. Com plete ploegen en de supporters staan dan langs het bad te roepen en te juichen. Na het eindsignaal om 08.00 uur volgt een eindtel- ling en vindt om ongeveer 08.30 de prijsuit reiking plaats in de restaurette van het sport complex. I». De afgelopen donderdagavond gehouden 'burgeravond', een info-avond waarop burgers hun zegje kunnen doen over het wel i§n, wee in hun woonplaat en het zich welbevinden aldaar, had voor de Stadtenaren niet zoveel voeten in aarde. Aspecten als 'jongelui', 'géén levensmiddelen winkel meer', verkeersmaatre- gels en woninguitbreiding kwamen wél aan de orde, maar het ging er goedmoedig aan toe in Stad. Zowel de bevolking als het gemeentebestuur van Middelhamis kunnen terugzien op een geslaagde avond; de eerste in een serie van drie, waarbij de gemeente een luisterend oor wil hebben voor het zich welbevin den van haar burgers. Zo'n vijftig belangstellenden werden er geteld in 't Trefpunt. Een behoorlijke opkomst volgens de gemeente Middelhamis. Het viel alleen wel op dat de leeftijdscategorie van 22 tot 30 jaar nogal mager vertegenwoordigd was en zéker had de gemeente het waardevol gevonden als ook die leeftijdsgroep erbij was geweest. Namens de gemeente Middelhamis waren het college van B&W, het manage mentteam, de politie en de brandweer aanwezig, terwijl van de Ver eniging Nederlandse Gemeenten (VNG) de heer Van Gisteren de avond 'regisseerde'. Na een interviewtje met o.a. burgemeester De Vries probeerde hij de Stadtenaren een beetje aan het praten te krij gen over wat er ten aanzien van integrale veiligheid bij hen leeft, maar echt veel hebben die niet op hun lever. Gal spuien deed Stad dan Jongelui Het merendeel van de Stadse bevolking gaf aan dat in het gedrag van sommige jongeren de laatste tijd meer agressie te constateren valt dan vroeger. Zoals in iedere woonkern heeft ook Stad met hangjeugd te maken, waarbij met name de sporthal het nogal eens moet ontgel den. Voetballende jeugd en sneuvelende ruiten zijn nog nét niet aan de orde, maar een en ander veroorzaakt wel de nodige overlast. Eén van de spreeksters, voorzitter van zowel de voetbal- als de gymnas tiekvereniging: "laatst was ik met een gymnastiekles bezig toen ze buiten weer aan het voetballen waren. Ik heb spontaan de deur open gedaan en gezegd: 'kom op jongens, naar binnen en meedoen met de gymnastiekles!' Kijk, zoiets werkt wel voor een paar keer, maar niet voor altijd." Een andere spreker zat met 'de jongelui en de jaarwis seling' in z'n maag: "ik vind het prima, dat de jeugd met oud en nieuw een vuurtje stookt, daar is het jeugd voor, maar dat moeten ze niet midden in het dorp gaan doen. Ik denikdat, als^vye ze daarvoor een plek aanwijzen, de problemen ook zijn opgelost. Als je de jeugd serieuze toezeggingen doet, is ze een stuk minder lastig. De jeugd van vroeger is net eender als die van nu, maar vroeger maakten we niks kapot en dat kunnen ze nu gewoon niet laten. Het vandalisme zit ze in het bloed." Over de afgelopen jaarwisseling en het gedrag van sommige jongeren werd in het verdere van de avond best nog wat heen en weer gediscussieerd. De één vond dat stoken niet mocht omdat het crimineel is, terwijl de ander het juist als traditie koester de. Maar het gooien van glas naar brandweerlieden is iets waar niet één Stadtenaar zijn goedkeuring aan kon geven. Verkeersveiligheid Ook het onderwerp verkeersmaatregels kwam ter sprake. Een oude re inwoner van Stad: "Ik snap best waarom die drempels er liggen; ze moeten immers de veiligheid verhogen, maar waarom moeten die drempels nou nét zo'n gemene hoogte hebben? Als ze iets minder hoog zijn vind ik het ook prima. Nu móet je er ongeveer stapvoets overheen en vandaag of morgen rijd je er je auto nog een keer op kapot. En dan die snelheidscontroles; ook prima te begrijpen dat ze gehouden worden, want er wordt wat afgescheurd. Ik had het laatst nog: je mag op de'dijk 50 km/u rijden, dat is bekend, maar ik reed daar iets harder omdat 50 zo'n rare snelheid is. Het gevolg is datje 60 gulden moet betalen, het is toch allemaal flauwekul! De snap het allemaal goed, maar ik vind er niks aan!" Ook de optie om van de 30 km-zone op de Molendijk iets anders te maken kwam aan bod. "Hoe gek het ook mag klinken, ik vind 30 km/uur een vervelende snelheid. De rijd óf 25 km/u óf 35 km/u, maar eigenlijk nooit 30 km/uur. Kan daar niet wat aan gedaan worden?" vroeg één van de inwoners. Aan het eind van de info-avond kon worden geconcludeerd dat de Stadtenaren zich best veilig voelen in hun dorp, zonder al te veel angst voor inbraak, e.d. Aanstaande donderdagavond is Middelhamis en Sommelsdijk aan de beurt voor een 'burgeravond'. Die wordt in 't Prieel, bij recreatie centrum 'de Staver', gehouden. Aanvang 19.30 uur. A.s. donderdagavond houdt de CVB 'Goe- ree' haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. De avond zal in het teken staan van pal- Uatieve zorg en wordt verzorgd door mevrouw Zoutendijk. Zij zal een en ander vertellen over het leven en werken in het hospice voor palliatieve zorg 'Calando' te Dirksland, waarna er gelegenheid zal zijn voor het stellen van vragen. De avond wordt gehouden in verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede' en vangt aan om acht uur. Introduceés zijn hartelijk welkom. De Plaatselijke Commissie Welzijnswerk te Oude Tonge organiseert op woensdag 7 februari a.s. een Oud Hollandse Spelen mid dag, gecombineerd met sjoelen. Er zijn weer prijsjes aan verbonden. De aanvang is om 14.00 uur in 't Infocentmm in Oude Tonge, de zaal gaat om 13.30 uur open. De kosten bedragen f 2,50 per persoon en de middag kan bezocht worden voor mensen vanaf 55 jaar en woonachtig in Oude Tonge. De kof fie en thee staan klaar voor u. Opgave is niet nodig, alleen zij voor wie de afstand te ver is en opgehaald willen worden, moeten dit even melden op tel.: 641344, tijdens de kan- toomren. Komt u ook eens kijken, het ver plicht u tot niets en bent van harte welkom. Tot ziens op 7 febmari! Vorige week donderdagmiddag omstreeks half zes brak brand uit in een loods aan de Doelvi'eg/Kleine Wael te Goedereede. In de loods stond o.a. een bedrijfswagen van het Goereese hoveniersbedrijf Tenraiink en vermoedelijk is die door kortsluiting in brand geraakt. Aanvankelijk liet de situatie zich vrij ernstig aanzien, waarom het sein 'middelbrand' werd gegeven en waarop ook de korpsen van Ouddorp en Stellendam werden gealarmeerd. Het vuur was echter snel onder controle. Een tweede bedrijfs wagen van het hoveniersbedrijf kon veilig worden gesteld. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Óverflal<l(ee uur fote-sorvicm I OUDK>ISi.Wei»MI>]STlM0IS7)6aiilifuU3734>EKESS['Pri«tlho;Hojtiniiii17!lll,|OIII|4U400 Een blije ds. Pjetroek bij de door ambulancedienst 'Delta Noord' geschonken ambulance Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 SOMMELSDIJK Verkeersdrempels en andere maatregelen kwamen aan de orde tijdens de eerste info-avond in Stad

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1