Gratis Schoonmaaksters m MELISSANT Vis B.V. OPEN HUIS BOUWOPLEIDING Rabobanken Goeree-Overflakkee Deltalof bv MEDEWERKERS Herkingen Constructiebedrijf All-round Constructiebankwerker Mig/Mag lasser REGIO GOEREE-OVERFLAKKEE GOEDE OPLEIDING GOED SALARIS FIJNE WERKSFEER VAKANTIE WONING ^oere^ Eilanden-Nieuws: een l^rant die G-E-L-E-Z-E-N wordtI EIIAflDEn-niEUWS Adverteert in Eilanden-Nieuws Autobedrijf Voor gebruikte auto's en caravans is onze showroom NU open Uitnodiging waterschapsavonden Goedkeuring wijziging omslagklassen- verordening PAGINA 8 VRIJDAG 19 JANUARI 2001 m/v DELTALOF BV Watersportvereniging Secr.: Beatrixlaan 4, 3248 AB Melissant GEVRAAGD: t.b.v. de sanitaire voorzieningen van de jachthaven, van april tot en met oktober, liefst uit de omgeving van Herkingen. Nadere informatie bij mevrouw A. Almekinders, telefoon (0187) 66 94 81. CARAVANS B.V (0187)60 15 98 DIRKSLAND (0187)60 5191 Tel. (0187) 48 21 15 60 51 60 64 28 36 Bouw aan een toekomst in de bouw door tegelijk te werken en te leren. U kunt bij ons een timmer- of metselopleiding volgen. Straks geboortekaartjes nodig? zeker bij! Zoek de ruet 'm het 3e\eree woud Tel. 0049-9973-9601 Duurzaam veilig: werken aan een veilig wegennet Welkom bij het waterschap Provinciaal Ecologi sche Hoofdstructuur (PEHS): inrichting van natuurvriendelijke oevers Zoetwateraanvoer bij 'DE Kier': oplossingen VOOR mens, natuur en veiligheid Inspraak Nota bouwbeleid waterkeringen veiligheid voor nu en later: bouwbeleid op dijken. Verleende vergunningen A Is u nó uw zomervakantie bij uw Rabobanl< I Reisbureau boeiit, gaat u straks misschien wel gratis op vakantie. Met de Gratis-op-VakantieQuiz kunt u namelijk uw reissom terugwinnen. Met een maximum van f4000,-- U maakt W weken lang kans om te winnen. Elke week wordt uit alle deelnemers een hoofdprijswinnaar getrokken. Plus 3 winnaars van een Stedentrip naar Antwerpen. Dus: hoe eerder u boekt, des te groter de kans dat u wint. Haal snel de nieuwe zomergidsen én het wedstrijdformulier bij uw Rabobank Reisbureau. Zoekt Voor het inpakken van witlof. Voor alle voorkomende werkzaamheden, o.a. opzetten van witlofpennen, hettruckwerk en dergelijke. Gewenst is: Part-time of full-tinte. Woonachtig in de regio. Leeftijd min. 17 jaar. Geboden wordt: Werkzaamheden overdag. Salaris overeenkomstig leeftijd en ervaring. Zelfstandig en verantwoordelijk werk. Sollicitaties schriftelijk of telefonisch richten aan: Onwaardsedijk noord 2, 3247 LT Dirksland. Tel. (0187) 60 5014 tijdens kantooruren Tel. (0187) 6012 38 60 2916 's avonds Email: deltalof@hetnet.nl. Deltalof bv is een bedrijf wat zich bezig houdt met het verpakken en het verhandelen van witlof Het bedrijf is gevestigd in Dirksland. Nijverheidsweg 4, 3247 XX Dirksland Constructiebedrijf Vis Is een reeds lang gevestigde onderneming (sinds 1808) en houdt zicii bezig met staalconstructie voor o.a, water/tunnel en bruggenbouw- projecten. Wegens toenemende werkzaamheden kunnen wij per direkt plaatsen: Als u: bereid bent zich voor 100% voor ons bedrijf in te zetten; aan de hand van werktekeningen zelfstandig kunt werken; bieden wij u een aantrekkelijk salaris. Inlichtingen: Mevr. A. Vis-Melissant De heer H. v. d. Ochtend W. Achterweg 63 3245 BJ Sommelsdijk Stichting Samenuuerkingsverband Praktijkopleiding Bouuu Bent u geïnteresseerd en wilt u werken in de bouw, kom dan vrijblijvend bij ons langs op onze lokatie in de Schoolstraat 9a te Middelharnis. Voor inlichtingen: (0187) 48 73 32 Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellen- boek voor u ter inzage. Ook uw keus is er Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 Hst gehele jaar te bezoeken 2 pers. p. dag DM 60,- 4pers. p. dagDMIOO.- S/aap/camer^pers. met koeii<ast en koffiezetapp. DiVI 30,-p. dag Vraag inl. en folders: Na 19.00 uur (Holl. sprekend) ledere dag eist het verkeer in Nederland ruim 3 doden en 30 gewonden. Dat moet anders. Rijk, provincie, gemeenten en water schappen hebben daarom het convenant Duurzaam Veilig gesloten. Daarin zijn af spraken gemaakt om de verkeersveiligheid een extra stimulans te geven. Het waterschap speelt hier als één van de belangrijkste weg beheerders van ons eiland een belangrijke rol in. Het waterschap beheert op Goeree- Overflakkee immers zo'n 440 kilometerweg bulten de bebouwde kom. Het doel van Duurzaam Veilig is om in 2010 het aantal verkeersdoden te verminderen met 50% ten opzichte van 1 986. Ook het aantal gev^ion- den moet in 201 O met 40% omlaag gegaan zijn ten opzichte van 1 986. Om deze doelstellingen te halen treft het waterschap tal van maatrege len. De belangrijkste maatregel is het aanleggen van 60-kilometergebieden. Op veel wegen buiten de bebouwde kom mag nu 80 kilometer worden ge reden. Dat zal 60 kilometer worden. Het uiterlijk van de wegen zal daarom veranderen. Op de wegen zullen bijvoorbeeld plateaus en wegver smallingen aangelegd worden die de veiligheid voor alle weggebruikers zullen vergroten. De in richting van de 60-kilometergebieden gaat van start op de Kop van Goeree. Het is de bedoeling dat dit jaar heel het eiland voorzien wordt van 60-kilometerzones. De bijbehorende maatrege len zullen voor 2003 gerealiseerd zijn. Overigens is het waterschap op dit moment al druk bezig om de verkeersveiligheid verder te verbeteren. Zo is onlangs een deel van de Hofdijkseweg in Oud- dorp verbreed. Ook zijn al op een aantal plaat sen op de kop van het eiland plateaus aange legd. Op de voorlichtingsavonden zullen wij een pre sentatie verzorgen en dieper ingaan op Duurzaam Veilig. U kunt dan natuurlijk ook terecht met al uw vragen. Het waterschap werkt hard aan een goede leefomgeving waarin u kunt wonen, werken en recreëren. Ook in de toekomst zijn er tal van zaken die belangrijk zijn voor u en voor ons hele eiland. Over deze zaken willen wij graag eens met u bijpraten. Vandaar dat wij u uitnodigen op onze waterschapsovonden. Verderop in dit artikel vindt u de onderwerpen die op de avonden aan de orde zullen komen. Wij hopen u op deze avonden hartelijk te mogen venA/elkomen. Uitnodiging De waterschapsavonden worden gehouden op: - maandag 29 januari in het verenigingsgebouw Oostdam, Jongkoenstraat te Goedereede - maandag 5 februari in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middelharnis. Beide avonden beginnen om 1 9.30 uur Vorig jaar is een begin gemaakt met de in richting van de Provinciaal Ecologische Hoofdstructuur (PEHS). Het betrof hier een aantal hoofdwatergangen bij Herkingen, Battenoord en Oude-Tonge. Het doel van deze ecologische structuur is het bevorde ren van de uitwisseling tussen natuurgebie den die vaak erg klein zijn en bovendien vaak verspreid liggen. Geïsoleerde populaties van dieren en planten maken in kleine natuur gebieden meer kans om te verdwijnen. Een belangrijk onderdeel van de ecologische hoofdstructuur is de inrichting van natuur vriendelijke oevers en watergangen. Naast de al genoemde betere verplaatsingsmogelijkheden voor planten en dieren, is de natuui^riendelijke inrichting van watergangen en oevers ook gun stig voor het waterbeheer Bij de oeverinrichting worden de oevers flauwer gemaakt. Hierdoor wordt de bergingscapaciteit van de watergangen groter Bij overmatige neerslag, zoals in septem ber 1998, ontstaat er dan minder snel overlast. Dit is niet alleen gunstig voor de agrariërs, maar voor iedereen. Bijkomend voordeel voor de agrariërs is bovendien dat de oevers aanzienlijk stabielerzullen zijn dan in het verleden. Ook biedt de meer geleidelijke overgang van water naar land betere mogelijkheden voorde groei van wa ter- en oeverplanten. Tussen deze planten kun nen weer meer dieren leven. De groei van water planten en dieren heeft een gunstig effect op de waterkwaliteit. Ook versterken de brede be groeide oevers de landschappelijke waarde van ons eiland. De tijd schrijdt echter voort en ook het werk van het waterschap staat niet stil. In het komende jaar wil het waterschap in overleg met de grond gebruikers en eigenaren ook de oevers langs de cutterleiding tussen de Oudelandsedijk en de Langeweg in Middelhornis natuurvriendelijk in richten. Tevens staan in 2001 de Kleine Kreek en de Groote Kreek bij Den Bommel op de agenda. Verder is het de bedoeling komend jaar ook de oevers in het gebied de Eerste Vliegers natuur vriendelijk ingericht te krijgen. Uiteraard in sa menspraak met de grondgebruikers en eigena ren. De verwachting is dat in 2009 alle oevers en watergangen binnen de PEHS op Goeree- Overflakkee natuurvriendelijk ingericht zullen zijn. Op de twee voorlichtingsavonden krijgt u meer informatie over de natuurvriendelijke oever inrichting en zullen wij de plannen nader aan u toelichten. Het op een kier zetten van de Haringvliet- sluizen is een 'hot item' waarover al veel gezegd en geschreven is. Vast staat in elk geval, dot de kier een gunstig effect zal heb ben op het natuurlijke leefklimaat van de vissen. Door de vermenging van zoet en zout water ontstaat straks langs het Haringvliet een plantengroei die niet alleen uniek is voor Nederland, maar ook voor geheel Europa. Het zijn echter niet alleen de natuurbelangen die tellen. Wanneer op 1 januari 2005 de Haring- vlietsluizen op een kier gezet zullen worden moet de zoetwateraanvoer voor ons eiland goed ge regeld blijven. Het huidige inlaatpunt voor zoet water bij het Zuiderdiep zol met het openstellen van de Haringvlietsluizen bulten gebruik worden gesteld. Om er/oor te zorgen dat er in de achter liggende gebieden toch voldoende zoet water be schikbaar is (bijvoorbeeld voor beregening door agrariërs), moet het zoete water van elders wor den aangevoerd. Er zijn hiervoor twee opties. De eerste optie is om een pijpleiding aan te leggen tussen het Havenkanaal van Middelharnis en de haven van Dirksland. De tweede optie is om tus sen het Havenkanaal van Middelharnis en de haven van Dirksland een 5 kilometer lang ka naal te graven. Voordeel van een zoefwaterkanaa! is, dat zo'n kanaal gemakkelijk in het landschap kan worden ingepast. Bovendien zorgt een ka naal ervoor, dat er extra ruimte is voor water berging. Hierdoor wordt de kans op overlast bij overvloedige regenval een stuk kleiner Bij de 'kanaaloptie' kunnen erop en langs het kanaal diverse recreatieve activiteiten ontplooid worden, hetgeen de aantrekkelijkheid van ons eiland nog verder zal vergroten. De aanleg van een kanaal biedt dus oplossingen voor mens, natuur en vei ligheid. Op de bijeenkomsten zullen de ontwikkelingen omtrent 'de Kier' en de zoetwateraanvoer uitge breid aan de orde komen. Ook krijgt u natuurlijk de gelegenheid tot het stellen van vragen. De Verenigde Vergadering heeft op 1 5 decem ber 2000 besloten tot wijziging van de Omslag- klassenverordening waterschap Goeree-Over flakkee. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben deze wijziging goedgekeurd op 9 januari 2001 onder nummer DWM/2000/14337. Deze wijziging geldt vanaf 1 januari 2001 In de Omslagklassenverordening zijn omslag klassen ingesteld om te voorkomen dat geschil len in hoedanigheid of ligging van gronden lei den tot onevenredig voor- of nadeel voor de omslagplichtigen. De wijziging betreft het instel len per 1 januari 2001 van een aparte omslag klasse voor de gronden in het boezemgebied van het Zuiderdiep en voor het Foldertje van Goekoop. Het goedgekeurde besluit ligt van 22 januari tot en met 16 april 2001 ter inzage in het water schapshuis, Dwarsweg 40 te Middelharnis. Het is aldaar tegen betaling van de kosten verkrijg baar Tegen de wijziging en het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten is geen bezwaar of beroep mogelijk. 19 januari 2001 DUINEN EN KADEN Dijken, duinen en kaden (ofwel waterkeringen) beschermen ons eiland tegen overstromingen. Door middel van regelmatig onderhoud en pe riodiek onderzoek naar het veiligheidsniveau zorgt het waterschap eivoordatde waterkeringen sterk genoeg zijn. Deskundigen voorspellen in de na bije toekomst echter grote klimatologische ver anderingen. We moeten rekening houden met stijging van de zeespiegel, grotere hoeveelheden water die via de rivieren afgevoerd moeten wor den en zwaarder wordende stormen. Het water schap wil de veiligheid van ons eiland niet alleen nu maar ook in de toekomst blijven waarborgen. 'Regeren' is immers vooruitzien. Daarom heeft het waterschap de Nota bouw beleid waterkeringen in ontwerp opgesteld, le der bouwwerk in, op of nabij een waterkering kan een nadelig effect hebben op de sterkte van de waterkering. Ook kunnen bouwwerken toekom stige dijkversterkingen behooriijk in de weg staan. Verder is het zo dat bouwwerken het onderhoud en de inspectie van de waterkeringen bemoeilij ken. De ontwerpnota gaat uit van twee simpele vuist regels: onbebouwd blijft onbebouwd en bebouwd mag bebouwd blijven. Om het onderscheid tus sen bebouwd en onbebouwd duidelijk te maken heeft het waterschap op kaarten de waterkeringen met bebouwing vastgelegd. Onbebouwd blijft on bebouwd houdt in, dat er in de toekomst geen bebouwing in, op of nabij waterkeringen aange bracht mag worden, tenzij er sprake is van groot Verrenddatum 10.01.01 - KPN Telecom - leggen telefoonkabel, Oude landsedijk te Ouddorp - Gemeente Middelharnis - herinrichten Haven hoofd te Middelharnis, waaronder het aanleg gen van een trailerhelling, het leggen van een rioolpersleiding en het aanbrengen van bestra ting. maatschappelijk belang. Bebouwd mag bebouwd blijven wil zeggen, dat bebouwing die aanwezig is mag blijven staan. Verbouwing en beperkte uitbouw zijn mogelijk als de veiligheid niet in het gedrang komt. Belangrijk is dat nieuwbouw al leen mogelijk is op waterkeringen met min of meer aaneengesloten bebouwing. Uit veiligheids overwegingen kunnen aanvullende eisen worden gesteld aan bijvoorbeeld de fundering. Soms zal aanvullend onderzoek nodig zijn. De ontwerpnota bouwbeleid waterkeringen ligt van 22 januari tot en met 1 9 februari 2001 ter inzage in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middelharnis. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan sc/ir;fre/i/k of monde/ing. Schrif telijke zienswijzen kunnen worden ingezonden: - per post aan: dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee, Postbus 67, 3240 AB Middelharnis - per fax: (0187) 483910 - per e-mail: info@wsgo.nl. Voor het mondeling naar voren brengen van zienswijzen kunt u terecht bij de heerM. Schelle- vis: - in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middelharnis - telefonisch: (0187) 488847. De ontvangen zienswijzen zullen worden afge wogen, waarna de Nota bouwbeleid waterke ringen definitief zal worden vastgesteld. Bezwaar Binnen zes weken na de verzenddatum kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij dijk graaf en heemraden van het waterschap Goeree- Overflakkee, postbus 67, 3240 AB Middelharnis. De desbetreffende stukken liggen ter inzage in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middel harnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 8