'e//er Gdclemo" f■■iviteiterii^;:: Vrachtwagen chauffeur Het betoverde land achter de kleerkast KLAPSCHAATSEN KLAP/KLUNE SCHAATSEN COMFORT-NOREN Genezen met een traan en een lach! het WOONHUIS De Kronieken van Narnia, Huishoudelijk medewerkster c.q. Huishoudeiijk medewerkster/gastvrouw VAN DER BOOM Zorgkundige/coach (50%) vacature a Oproepkracliten vacature c EIIAttDCn-niEUWS fff! VAKANTIEBUNGALOW Hoek IJzer- en Houthandel B.V. G. van Dongen Transport in de avonduren wil schoonmaken PAGINA 4 VBIJDAG 19 JANUARI 2001 NUKCN d/V. soorten ZANDSTRA (met lioge scfioen) Tuueeuuielers Spanningen en onrust staan boven aan de lijst van wel- vaartsziekten. Volgens sommige deskundigen schijnt een daverende lach of een flinke huilbui op z'n tijd beter te werken dan welk geneesmiddel ook. Veel en hartelijk lachen is hét middel bij uitstek om spanningen en pijn te doen verminderen en soms zelfs te doen vergeten. Lachen heeft een heilzame werking op al onze organen. Wanneer wij regelmatig lachen, blijven onze gezichtsspieren soepel, de longen krijgen meer zuurstof en ons bloed gaat sneller stromen. U krijgt een gezonde kleur op uw wangen, het bevordert de hartactiviteit en u herstelt sneller na een ziekt. Uw spijsvertering en inwendige organen krijgen een sti mulans doordat het middenrif - het spiergewelf dat onze borstkas scheidt van de buik - op en neer gaat. Boven het middenrif bevindt zich het hart en de lon gen. Daaronder de alvleesklier en de darmen. Deze organen krijgen door het lachen een flinke massage- beurt. Lachen kan ook bij langdurige en chronische pijnen verlichtend werken. Het is gebleken dat wan neer er spanning en angst bij de patiënt gevonden wordt, er ook duidelijk meer pijn wordt gevoeld. Door onderzoek is aangetoond dat bij het lachen stoffen vrijkomen, endomorfinen genoemd. Feitelijk zijn het stoffen die het lichaam produceert om pijn tegen te gaan. Daarnaast worden ook de stoffen serotonine en dopamine geproduceerd, stoffen die een anti-depres sieve werking hebben. Volgens lach-experts moet iedereen op z'n minst drie maal per dag 7 seconden lachen! Maar ook tranen hebben een geneeskrachtige uitwerking. Veel opgeki'opte spanningen, verdriet, teleurstellingen en ingehouden emoties kunnen tot allerlei klachten leiden. Enkele voorbeelden zijn maagklachten, maagzweren, hartklachten, hyperven tilatie. Onderzoekers van de Russische Akademie kwamen tot de conclusie dat door een fikse huilbui het genezingsproces versneld kan worden. Dit geldt niet alleen voor vrouwen maar ook voor mannen. Over mannen gesproken: daarvan wordt gezegd dat zij stoer en sterk moeten zijn en daarom niet 'mogen' huilen. Experts betitelen die stelling als onzin en ongezond. Huilen is een normaal en gezond proces dat opgekr opte spanningen doet ontladen. Evenals lachen is ook huilen goed voor de gezondheid. En bovendien... het lucht lekker op! Openbare Executoriale Verkoping ex artikel 3:268 B.W. Notaris Mr H. P. M. van Lennep te Oude Tonge is voornemens, ten verzoeke van de Ie hypotheek houder, PUBLIEK TE VERKOPEN: met garage en verdere aanhorigheden, erf, tuin en pad aan het Lesje 5a te Achthuizen, kadastraal bekend gemeente Oostflakkee sectie G nummers 13 en 14, samen groot 3.04 are. De verkoping heeft plaats op woensdag 21 februari 2001 bij inzet, en woensdag 28 februari 2001 bij afslag, telkens des middags om 14.15 uur in 't Centrum, Van Weelstraat 10, Ooltgensplaat. Betaling van de koopsom: Bij aflevering van het registergoed uiterHjk op 28 maart 2001. Voorwaarden: Van toepassing zijn de Algemene Veilingvoor- waarden voor Executieveilingen 1993 voor zover daarvan bij de door de executant vastgestelde en eveneens van toepassing zijnde Bijzondere Vei- lingvoorwaarden niet is afgeweken. Gegadigden dienen zich op de veiling te legiti meren en desgevraagd een verklaring van hun bankrelatie over te leggen betreffende hun finan ciële gegoedheid. Conform de wettelijke bepalingen bestaat de mogelijkheid om tot 14 dagen vóór de inzet (uiter lijk 7 febmari 2001, 17.00 uur) schriftelijk bij de notaris een bod op het te verkopen object uit te brengen. Voor zover bekend wordt het registergoed be woond door de eigenaar. Executant aanvaardt geen aansprakelijkheid indien de woning mocht zijn verhuurd dan wel op andere wijze in gebruik mocht zijn afgestaan. Ontruiming is voor rekening en risico van de koper. Alle kosten, hoe ook ge naamd, zijn voor rekening van koper. Nadere inlichtingen t.k.v. notaris Van Lennep voornoemd, tel. (0187) 641133. Straks geboortekaartjes nodig? Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellen- boel< voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 'Geldershof' is een modem Zorgcentrum. Hef biedt plaats aan 78 ouderen met name afl(Omsflg uit de gemeente Dirkslarid. In samenwerldng met tiet regionale verpleegt^uis wordt er middels een verpleegunit en een substitutie project verpleging en begeleiding geboden aan verpleegtiuis- geïndiceerde bewoners. Tevens is er in samenwerldng met de plaatselijke Woning bouwvereniging een Woonzorgcomplex gerealiseerd waar 20 ouderen getiuisvest zijn. De zorg- en dienstverlening in tiet Woonzorgcomplex wordt aangeboden in samenwerking met de TtJuiszorgorganisaties. Binnenkort start er een project dagopvang voor ttiuiswonende ouderen. STICHTING ZORGCENTRUM op korte termijn ontstaat hierdoor een vacature voor; Functiedoel: - Het uitvoeren van activiteiten programma's voor de cliënten van de dagopvang, de verpleegunit en l^et substitutie project; - Het observeren, ioegeleiden en stimuleren vgncie deelname en sociale activiteiten van de cliënten; - Het beoordelen of cliënten in de doelgroep kunnen worden geplaatst. Fündtie-elsen: - Diploma activiteitenbegeleiding of hiiervoor studerend; - Enthousiaste en flexibele werkhouding. Salaris en overige arbeidsvoor waarden zijn conform de C.A.O.- Verpleeg- en Verzorgingshuizen. Inlichtingen zyn te ontvangen b| de Zorgmanager, de heer J. G. Don, elke werkdag van 10.00 tot 12.00 uur, telefoon (0187) 602055, Sollicitatiebrieven binnen 7 dagen richten aan Zorgcentrum 'Gelders hof', t.a.v. de directeur, de heer L. J. Verwijs, Poldersweegje 2, 3247 KE Dirksland. TE HUUR op een rustig park in Exloo (Dr.) in een prachtig wandel- en fietsgebied een comfortabele. 6 persoons voorzien van CV, KTV, keuken met magnetron en berging met wasmachine en vrieskast. Bel naar tel. (0578) 571351 of (0591) 548061 en vraag meer info over bungalow 85 Hoek IJzer- en Houthandel B.V. zoekt een in bezit van rijbewijs B/C/E en ctiauffeurs- diploma Voor inlichtingen: Hazersweg 44 3253 XG OUDDORP Tel. (0187)68 14 92 fiinIIiimiiiiirs E Dirksland Tel. 60 16 02 of (06) 53 11 82 47 GEVRAAGD: Iemand, die ons l<antoor aan liet Korteweegje in Dirksland iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiik BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 - 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14 - Fax (0187) 48 45 20 Ooit een kleerkast gezien zonder achterkant? Een kleerkast, waar je achter de bontjassen niet tegen een houten achterwand oploopt maar een betoverd sneeuwlandschap binnenstapt? Het zal duidelijk zijn, dit boek - dat deel uitmaakt van De Kronieken van Narnia - is puur fantasie van de Amerikaanse schrijver CS. Lewis (van atheïst bekeerd tot evangelist). Callenbach zorgde voor de heruitgave van het boek, 157 pag. geb. Tijdens een spelletje verstoppertje verbergt het meisje Lucy zich in een kleer kast, in het huis van de professor waar ze logeren. Daar ontdekt ze achter de kast een land dat ze nooit eerder zag. Ze loopt dat land binnen en beleeft als eerste van het viertal Peter, Suzan, Edmund en Lucy haar eerste kennisma king met de faun Tumnus, één van de wezens die in dat land wonen. Edmund gaat als tweede het land binnen en later gaan de kinderen gezamenlijk op onderzoek uit. Dan lezen we over de (boosaardige) Witte Tovenares, die het land in haar bevroren greep houdt. Deze tovenares heeft veel macht en het hele land zucht onder haar beheer. Sommige van haar onderdanen echter pro beren mensenkinderen (zonen van Adam en dochters van Eva) in haar macht te krijgen. Het is dus voor de kinderen niet ongevaarlijk om zich op haar grondgebied te begeven. Daarbij komt dat Edmund, die de Witte Tovenares al eerder had ontmoet, haar heeft beloofd dat hij niet alléén terug zal komen maar dat hij haar, in ruil voor haar overheerlijke marsepein, zijn broertje en twee zusjes bij haar zal brengen. Vier Mensen, dat is voor de Tovenares het streven en het toppunt van haar macht. En Edmund, die met een geest van egoïsme is behept, laat de drie anderen in de steek om de Witte Tovenares op te gaan zoeken. De tegenpool van De Witte Tovenares is Asian, de Koning van het Bos. Hij vertegenwoordigt Rechtvaardigheid en Liefde. De Leeuw Asian is machtiger dan de Witte Tovenares. 'Als Asian weerom is, dan wordt weer recht wat krom is', luidt een gezegde. Asian staat op het punt zijn gezicht in het land te laten zien. Dat betekent de ondergang van de Witte Tovenares. Zij stelt alles in het werk om dit te voorkomen. Waar Asian komt, verdwijnt de winter en komen de voorjaarsbloemen tevoorschijn. Ook smelt de sneeuw. Dat is voor de Witte Tovenares het toppunt van schrik en boos heid, want haar slee loopt vast in het gras dat tevoorschijn komt. Ze vlucht terug naar haar kasteel, waar op de binnenplaats allerlei ongehoorzame onderdanen staan, door de Tovenares veranderd in stenen beelden. Als de drie andere kinderen tijdens de maaltijd bij meneer en mevrouw bever ontdekken dat Edmund weg is, gaan ze naar hem zoeken. Onderweg ontvangen ze van een Kerstman geschenken, spullen die ze later tijdens de strijd tegen de Tove nares nodig zullen hebben. De kinderen maken kennis met Asian, moeten strijden én overwinnen om hun broertje vrij te krijgen. Als het uiteindelijk tot een treffen komt tussen Asian en de Witte Tovenares - tussen goed en kwaad - gebruikt zij Edmund als gijzelaar omdat hij zijn broer en zusjes heeft ver raden. Een geheime afspraak tussen Asian en de Tovenares bij De Stenen Tafel eindigt hierin, dat Asian zich vrijwillig overgeeft om Edmund vrij te krijgen. Zijn manen worden afgeknipt, hij wordt gemarteld en tenslotte gedood. De kinderen zijn ontroostbaar. Maar opeens klinkt een oorverdovend gekraak. De Stenen Tafel is gebroken en opeens staat Asian weer springleven voor hen. Dit kon alleen door de Verborgen Kracht, een Toverkracht die nog sterker is dan die van de Tovenares en afkomstig uit de tijd vóórdat de Witte Tovenares bestond. De Tovenares weet niet van die Kracht, die het geheim is van Asian. Tenslotte wordt het kasteel van de Tovenares veroverd, alle stenen beelden worden tot leven gebracht en de vier kinderen gaan weer terug naar de stad Kleerk Ast, in het land Legek Amer in het huis van de professor. Het boek heeft een indrukwekkende omslagillustratie van Julek Heller, die de strijd tussen Asian en de Witte Tovenares laat zien en sterk doet denken aan Stichting Protestants Christeiijke Woonvoorzieningen op Goeree-Overflaliicee gevestigd in l\/liddelharnis heeft woonvoorzieningen in Middelharnis, Sommelsdijk, Dirksland en Goedereede, woonprojecten buiten de woonvoorzieningen, thuiszorg en een winkel op D'n Diek in Middelharnis In Dirksland, IVIolenziclit, gaan 13 zorggebruikers elk een eigen appartement bewonen. De zorggebruikers kunnen gebruik maken van 2 ontmoetingsruimtes waar zij, indien gewenst, gezamenlijk kunnen eten en elkaar ontmoeten. Er zal uitgegaan worden van 24-uurs zorg. Per 1 april a.s. vragen wij een Van de toekomstige collega wordt nogal één en ander verwacht, namelijk dat hij/zij: - initiatieven kan en durft (te) nemen. - methodisch kan werken. - consequent en evenwichtig is. - bewust voor deze doelgroep kiest. - om kan gaan met grensoverschrijdend gedrag. - kan overleggen en beslissingen durft te nemen. - beschikt over de nodige humor en relativeringsvermogen. - indien nodig flexibel met werkuren kan omgaan. Gewenste opleiding: De voorkeur gaat uit naar (minimaal) een M.B.O.-opleiding. Wij bieden: - een enthousiast team. - een zelfstandige baan, waarbij je terug kunt vallen op collega's. Gezien de identiteit van onze Stichting bent u kerkelijk meelevend en draagt u dat uit in de praktijk van alledag. Voor hetzelfde woonproject in Molenzicht en voor de woonvoorziening Salem vragen wij, met ingang van 1 april a.s., een vacature B U bent 2 ochtenden per week a 4 uur, werkzaam als huishoudelijk medewerkster in de woon voorziening Salem in Dirksland en 1 dag per week a 6 uur als huishoudelijk medewerkster/ gastvrouw in het woonproject IVlolenzicht. Wat verwachten wij van U: U heeft affiniteit met onze zorggebruikers, inzet, zelfstandig maar ook goed met anderen kunnen werken, daarnaast voor de functie van gastvrouw in Molenzicht, verricht u naast de werkzaamheden van huishoudelijke aard, ook de voorbereiding van de maaltijden, doet u de boodschappen en begeleid de zorggebruikers die overdag thuis zijn. U bent flexibel, contactueel en stressbestendig, u bent in staat de gewenste sfeer en gezelligheid in de woning te scheppen. U regelt de organisatorische zaken. Een rijbewijs is gezien de gewenste mobiliteit een pré. Gezien de Christelijke identiteit van onze Stichting verwachten wij van U een positieve Christelijke levensovertuiging en dat u kerkelijk meelevend bent. Voor ons Gezinshuis Eben-Haëzer in Goedereede vragen wij In het gezinshuis worden 3 meervoudig gehandicapten verzorgd en begeleid. Vrij regelmatig is er ook een logé. In een huiselijke sfeer worden de zorggebruikers, die overdag het K.D.C, in Middelharnis bezoeken, verzorgd. Wat verwachten wij van u: - affiniteit hebben met de zorg van meervoudige gehandicapten. - zelfstandig kunnen werken. - een goed contact kunnen onderhouden met de ouders. - flexibel. - enthousiast. - verantwoordelijkheidsgevoel en praktisch inzicht. U heeft een positieve Christelijke levenshouding en u bent kerkelijk meelevend. U bent bereid en in staat gestalte te geven aan de reformatorische identiteit binnen deze locatie. Voor alle drie vacatures is de CAO-Gehandicaptenzorg van toepassing. Wilt u inlichtingen omtrent één van deze bovenstaande vacatures, dan kunt u contact opnemen met de heer P. C. Goedhart, tel. (0187) 60 18 20 of (06) 53 45 63 39. Schriftelijke sollicitaties met CV. kunt u voor 29 januari richten aan de secretaris van het Bestuur van Stichting Protestants Christelijke Woonvoorzieningen op Goeree-Overflakkee, p/a: Postbus 157, 3240 AD Middelharnis. Wilt u duidelijk aangeven voor welke vacature u belangstelling heeft. VROEGINDEWEIJ een allegorie. Dat zal voor de één een verrassende en voor de ander een shockerende ontdekking zijn. Het mensdom, gevangen in de greep van het kwaad, moet worden verlost door de rechtvaardig heid en de opofferende liefde van een ander. Mogen we het wagen om een vergelijking te trekken tussen deze kroniek en de Bijbel? In het boek 'Liefs van Lewis', waarin de auteur zelf brieven van kinderen beantwoordt, stelt hij dat degene die er een verge lijk in ziet dat gerust mag doen. Maar het is niet zijn bedoeling geweest, zegt hij. Wie denkt dat dit boek een griezelig fantasieproduct van deze tijd is, ver gist zich. Alleen al de illustraties tonen aan dat het boek een herdruk is en geen recent geschreven ver haal. Het beroemde boek dateert al uit 1950 en beleefde herdrukken in 1951,1952,1953, 9154, 1955 en 1956. Madeleine van den Bovenkamp- Gordeau zorgde voor de vertaling uit het Engels. Dat is haar goed gelukt; ik las het boek (zij het door zekere bedenkingen heen en weer geslingerd) in één adem uit! Het boek is al door heel veel kinde ren gelezen. Misschien hoor ik bij degenen, die een beetje geshockeerd op dit werk reageren. Ik weet in ieder geval niet of ik het mijn eigen kinderen onder de dertien jaar zou geven. In ieder geval niet zonder het te bespreken. Maar misschien zien kinderen het gewoon als mooi sprookje dat goed afloopt, en ont dekken ze pas later de allegorie in dit boek. De catalogus beveelt het boek aan voor kinderen boven tien jaar. ISBN 90 266 1057 2, nugi 221/222. prijs f27,50. 'n.a.v.: De Kronieken van NARNIA, Het betoverde land achter de kleerkast. CS. Lewis, Callenbach, 157 pag, geb. ISBN 90 266 1057 2, nugi 221/ 222, prijs FL. 27, 50. Voorstraat 50 3247 Dirksland Telefoon (0187) 601706 BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL BN KA^4TOOR Westdijk 45-48, 3241 GV Middelharnis Tel. (0187) 482048 482844 - Fax (0187) 485481 Filiaal; Hoendordijk 19, 3253 AK Ouddotp Tel. (0187) 681276 - Fax (0187) 683519 3253 AK Ouddorpj. T' HoenderdtiK 9 (0-187') ea -42 S7-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 4