Scooter ^H p Platform Tegen Geweld vraagt financiële ondersteuning VAKANTIEWONING ANNETTE HEVEERMAN'bII Theologische boeken te borduren? Wij helpen u uw gewicht verpleegkundigen m/v Uitslagen 'Zwarte Pion' Gemeente met visie en missie - ool( in 2001 We gaan weer beginnen EIIAtlDEII-niEUWS Radiodiagnostiscli laborant Dames- en Jonge mode Schapenlederen te beheersen Schildersbedrijf H. Bazen Zn. v.o.f. Wintersport 'm het beierse woud innenhucA PAGINA 8 VRIJDAG 12 JANUARI 2001 De gehele voorraad 2^' kledingstuk Het goedkoopste kledingstuk is 10,- Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 ^COMPUTERCURSUSSEN^ J, van Alphen Op 6 februari 2001 gaat van start de cursus: OMGAAN MET DE COMPUTER. Behandeld worden de tekstverwerker WORDPERFECT voor Windows (versies 6.17, 8 en 9), het beheer van de harde schijf, het gebruik van Internet en e-mailen. Deze cursus, die in Middelharnis gegeven wordt, is bedoeld voor beginners. Voor inlichtingen en opgave: J. VAN ALPHEN (0187)47 02 20 e-mail:jvanaiphen@tref.nl Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Heeft u iets te vieren? RONDVAARTEN OP HET GREVELINGENMEER Topkwaliteit, leverbaar in vele modellen. TE KOOP GEVRAAGD Zowel in oude als in nieuwe dmk, goede jeugd-, historie- en leesboeken In- en verkoop Tel. (0187) 60 26 57 TE KOOP Yamaha Aerox Prijs f 2.750- Tel. (0187) 49 22 84 na 18.00 uur Wie heeft er iets voor mij Het liefst uittel pat. Mijn tel is: (0187)48 44 96 (na 19.00 uur) T.H. 6-pers stacar. 7-pers. chalet en 10-pers. vac.won. Vrij voor 21/7 en na 11/8 Ook voor kampeerders is nog volop plaats Camp. De Beukenhof Tiendeveen (Dr.) Tel. (0528) 33 12 46 en het daarna ook zo te houden. Bel: Anita van Heemst Tel. (0187) 48 78 96 St. Elizabeth straat 17 3249 BC Herkingen 1980-2000 I 20 jaar valonanschap Wij verzorgen voor u: schilderwerken beglazingen behangwerken decoratieve wandafwerkingen Bel voor een vrijblijvende offerte: (0187) 66 94 74 hospic© De Stichting PaUiatieve Zorg Dirksland wil voor het Roparun- hospice Calando In kontakt komen met verpleegkundigen, die bereid zijn om als oproepkracht diensten te vervullen. Roparun-hospice Calando biedt plaats aan vier, soms vijf bewoners die ongeneeslijk ziek zijn en niet lang meer te leven hebben. De zorgverlening is in handen van een deskundig team, dat bestaat uit onder meer een arts, specialisten op het gebied van pijn-en symptoombestrijding, verpleegkundigen, en een pastoraal werker. Vrijwilligers maken In Calando de zorg compleet De hospice-zorg is persoonlijk gericht en duurt 24 uur per dag Als oproepkracht zoeken wij: voor de nachten die als slaap/ waakdienst ingevuld worden en/of die bereid zijn om tijdens ziekte en vakantie avond/ dagdiensten te doen. Profiel: diploma verpleegkundige A of HBOV ruime ervaring motivatie affiniteit met palliatieve zorg scholing op het gebied van palliatieve zorg of bereidheid daartoe. bereidheid tot onregelmatige diensten in staat zelfstandig te werken levenservaring meedenken in een zich ontwikkelende organisatie. Wij bieden: een motiverende werkkring ondersteuning d.m.v. bijscholing, training en teamoverleg. arbeidsvoorwaarden volgens CAO Ziekenhuizen. Procedure: Indien u belangstelling heeft verwachten wij uw schriftelijke reactie voorzien van CV. voor 30 januari bij de stichting PZD, Postbus 42, 3247 ZG. Dirksland t.a.v. J. H. Koningswoud-ten Hove. Voor méér informatie kunt u kontakt opnemen met de alg. directeur van Calando, Janneke Koningswoud, (0187) 60 91 47. Op een koude, regenachtige januariavond her vatte de Zwarte Pion de huishoudelijke compe titie met inmiddels de 15e ronde. Na het kerstre ces en de oliebollen lieten de leden zich het genot van een potje schaak in het nieuwe mille- nium goed smaken. En het smaakte naar meer, vooral voor degenen die gelijk weer een vol punt wisten binnen te halen. Bijvoorbeeld Jan de Haan, die voor de eerste keer een partij uit een stuk speelde tegen Noordijk en de winst na ver overing van een pion soepel binnenhaalde. Markwat was dit keer niet tevreden met remise en won van Neleman. Lagendijk liet zich een vreselijke blunder ontglippen in de illusie dat hij de schoonheidsprijs van de avond zou binnen halen, echter. Boeter ontnam hem die illusie met één ontnuchterende zet, waarna hij gelijk opgaf. Cees Vis haalde na lange tijd weer eens een puntje ten koste van Meiaard en de Vissersstrijd eindigde niet onbeslist, Anton won van Addy, die - het moet helaas gezegd worden - vroeger weleens beter schaakte. Overzicht voor ronde 15, gespeeld op 8 januari 2001: Bart Loosjes - Gerard de Jager0-1 Bram Mourik - Comeel Krijgsman1-0 Wim Markwat - Leen Neleman1-0 Cesar van Prooijen - Wim Peeman....remise Joost Boeter - Ivo Lagendijk1-0 Cees Vis - Frans Meiaard1-0 Jaap Noordijk - Jan de Haan0-1 Leen Stolk - Piet Lesuisremise Maart van der Waal - Leon Struikremise Henk Smit - Jan L. Minnaar1-0 Anton Visser - Addy Visser1-0 in zomer en winter te bezoeken I 2 pers. per dag DM 60,- 4 pers. per dag DM 100,- Vraag inlichtingen en folders: SPELREGELS ItUli Een groep burgers van Goeree-Overflakkee heeft zich samen sterkt gemaakt en is begon nen met de oprichting van een Platform Tegen Geweld. Wij zijn allen verantwoorde lijk voor de leefbaarheid op Goeree-Over flakkee en willen hier daadwerkelijk wat aan doen. Onze doelstelling is de burger van Goeree-Overflakkee bewust te maken van het dragen van zelfverantwoordelijkheid voor de kwaliteit van de eigen leefomge ving, een leefomgeving waar geweld niet thuis hoort. Wij willen dit bereiken door o.a. het ontwikkelen van voorlichtingsmateriaal dat gericht is op het zich bewust worden van het effect dat geweld heeft in relaties die mensen hebben met anderen; het geven van voorlichting op scholen, verenigingen, clubs kerkgemeenschappen en dergelijke over hoe geweld ontstaat en hoe ermee om te gaan; ondersteuning en coördinatie van ideeën en initiatieven tegen geweld; op termijn uitbrei den van de doelgroep naar bezoekers van Goeree-Overflakkee om deze duidelijk te maken dat geweld op Goeree-Overflakkee uit den boze is, suggesties zijn om eilande- lijk een campagne te voeren (stickers in de winkels, campings, enz.) waar mensen wor den opgeroepen het idee om tegen geweld te zijn, uit te dragen. Tevens willen wij ook daadwerkelijk steun bieden aan slachtoffers van geweld door: (openen van) een meld punt waar (dreigend) geweld kan worden gemeld en opvang/verwijzing mogelijk is; het starten van gespreksgroepen/contact groepen, er is reeds een gespreksgroep van vrouwen met geweldservaringen in het huwelijk; het geven van informatie en advies aan familieleden van verdachten/daders wat mogelijk zal leiden tot een contactgroep; het verwerven van een vertrouwensfunctie bij geweldsituaties, waarin, indien nodig, door verwijzing plaats vindt naar (professionele) hulpverlening. Kortom: hiervoor is geld nodig! Het platform wil niet financieel afhankelijk zijn van subsidies. Het platform is geen organisatie waar ieder een taak of rol te vervullen heeft, maar bestaat uit mensen die samen op weg gaan om een idee vorm te geven, met minimale coördinatie van de activiteiten. Er is geen tijdsgrens om een doel te bereiken, maar het voortdurend beïn vloeden van andere om mee te gaan en eigen verantwoordelijkheid op te nemen. Omdat het gericht is op en gedragen wordt door inwoners van Goeree-Overflakkee kunnen inkomsten verkregen worden uit de voor lichtingsactiviteiten, donaties, giften, spon sors en fondsen die dergelijke activiteiten ondersteunen. De ingestelde kascommissie is hiervoor verantwoordelijk. Als u zich betrokken voelt bij de doelstelling en de opzet van het platform, kunt u dit kenbaar maken door een financiële bijdrage te stor ten op Rabo-rekeningnummer 3491.08.250 t.n.v. Kascommissie Platform (i.o.) 'Tegen Geweld G.O.', p.a. Berkenlaan 32, 3257 XA te Ooltgensplaat. Wanneer u hierbij duide lijk uw naam en adres vermeldt, wordt u op de hoogte gehouden over de gang van zaken binnen het Platform middels een nieuws brief. Voor algemene informatie over het Platform kunt u telefonisch contact opnemen met tel: 612259 of 631794. Het correspon dentieadres is (voorlopig): Platform (i.o.) 'Tegen Geweld G.O.', PostApartnummer 10001, 3240 MA Middelharnis. De Doopsgezinde Gemeente weet zich een deel van de wereldwijde beweging van Jezus Christus, en wil met andere christenen uit andere geloofsgemeen schappen midden in de samenleving staan en ruimte bieden aan hen die op zoek zijn naar God. Daarom is dit jaar gekozen voor een gezamenlijk begin met ande re kerkelijke gemeenten, respectievelijk christenen. Dit gezamenlijke begin zal plaatsvinden door middel van een kerkdienst die gehouden zal worden op zon dag 14 januari a.s. in de Doopsgezinde Kerk, Dorpstienden 3 te Ouddorp. In de dienst, die om 18.30 uur begint, zullen o.a. ex-verslaafden uit 'De Hoop' te Dor drecht, het Choir of Hope en de Hoop-band, bestaande uit medewerkers en gas ten van De Hoop, hun medewerking verlenen. Er zal een overdenking gehouden worden over Jacob en Jozef naar aanleiding van het nieuw verschenen boek van Teun Stortenbeker: "Als Jozef je zoon is.De voorgangers zijn de heer D.S.A. de Boer en ds. J. Smink. Iedereen is van harte welkom! Het Chr. Gemengd Streekkoor 'Vox Huma na' hervat haar repetitieavonden weer. Daar om verwachten we alle leden weer op D.V. maandag 15 januari. Wij zoeken ook nog nieuwe leden. Dus komt u ook eens luisteren in 'VitaNova' in Sommelsdijk. Derepetitie- avonden zijn van 20.00 tot 22.00 uur. Het bestuur Stichting September eerste Nederlandse uitgever met gratis aanvullingen boeken op Internet De boeken van Stichting September gaan over ziekten en zijn bedoeld voor patiënten, hun familieleden en hulpverleners. De stich ting heeft ruim 10 jaar ervaring met het ont wikkelen van patiëntenvoorlichtingsmateri aal en doet dat samen met tal van deskundi gen én patiënten. De informatie in de boeken verandert snel: medicijnen, wetgeving, adressen. Alle nieuwe informatie wordt op het Internet gezet: www.boekenoverziek- ten.nl. Daardoor beschikt iedereen die een boek koopt altijd gratis over de nieuwste informatie. Dit systeem is uniek in Neder land. Andere uitgever dan andere September is een organisatie zonder winst oogmerk, en werkt veel met subsidies. Hier door is het mogelijk om de boeken voor een prijs aan te bieden die ver onder de normale winkelprijs ligt. Iets anders wat de serie boe ken uniek maakt is dat zij verkocht worden in alle Nederlandse apotheken. Daardoor kan elke patiënt op een eenvoudige manier aan de boeken komen. Zo nodig bezorgt de apotheek de boeken zelfs thuis. De boeken De boeken worden gemaakt in samenwer king met 'alle deskundigen van Nederland', dat wil zeggen: huisartsen, specialisten, patiëntenverenigingen, fondsen etc. De informatie is van zeer hoge kwaliteit en de boeken worden overal beschouwd als de standaardwerken op hun gebied. Verder is belangrijk dat zij geschreven zijn in het Nederlands dat voor iedereen te begrijpen is. De boeken beschrijven alles wat" met een ziekte Ie maken heeft (medicijnen, behande lingen, diëten, alternatieve therapieën, uitke ringen, patiëntenrechten enz.). De titels zijn: Artrose, Diabetes, Dementie, Depressie, Epilepsie, Chronische pijn. Ziekte van Park inson, Multiple Sclerose (MS). Thuisverzor ging, Reumatoïde Artritis (RA), hulpmidde len gewrichtsslijtage, hulpmiddelen dooriig- gen. De nieuwe titels voor 2001 zijn: Astma/COPD, Urineveriies, Borstkanker, Leven na een Hartaanval. lï^-^wsfMJj^aSü^^Ji- Het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis is een algemeen zieken huis. Klein maar compleet met 140 bedden en een breed aanbod aan specia lismen. Kenmerkend zijn de plezierige werkverhoudingen en de patiëntvriendelijke sfeer. Het ziekenhuis heeft een christelijke identiteit. Het verzorgings gebied is het eiland Goeree-Overflakkee en omliggende gebieden. Dit eiland biedt een aantrekkelijke, rustige woonomgeving en prima recreatieve voorzieningen. ZIEKENHUIS DIRKSLAND VAN WEEL-BETHESDA aEKENHUIS DIRKSLAND (GOEREE-OVERFLAKKEE) Wegens vertrek van een collega ontstaat op korte termijn een vacature voor de functie van De voorkeur gaat uit naar een fulltime dienst Gelet op de grondslag van ons ziekenhuis is een verband; een parttime dienstverband behoort arotestants-christelijke levensovertuiging gewenst. echter ook tot de mogelijkheden. )e salariëring en de overige arbeidsvoorwaarden Functie-informatie zijn conform de CAO Ziekenhuizen. verrichten van röntgenonderzoeken, waaronder mammografie, angiografie Informatie en computer tomografie; 'leer informatie wordt u graag verstrekt door verrichten van bereikbaarheidsdiensten. mevrouw A. van Oriel, hoofd röntgenafdehng, telefoon (0187) 60 73 00. Functie-eisen diploma radiodiagnostisch laborant; Sollicitatie ervaring met computer tomografie strekt Jw schriftelijke solhcitatie kunt u vóór tot aanbeveling. 25 januari a.s. richten aan de afdeling personeelszaken van het ziekenhuis, Stationsweg 22, 3247 BW Dirkland. ,(t en partybedrijf Doe het varend! Vrijblijvende offertes Tel. (0111)484125 Fax(0111)484126 Mobiel: (0653) 172137 email; deveerman@zeelandnet.nl internet: www.deveerman.nl Minimaal 15 personen. Circa 2% uur rautej Ook in rundieder behanger ^M behanger erkend aEverkingsbedrijf Uitstekend langlaufgebied, skigebied, en vele wandelpaden, diverse excursies naar bedevaartsplaats Neukirchen, Regensburg, Passau en ook Praag de gouden stad is mogelijk Wandelen bij de ITogen Bogen en op de hoge berg de Arben Bij bezoek van meer dan 4 pers., extra slaapkamer beschikbaar Tel. 0049-9973-9601 Na 19.00 uur (HoH sprekend) onvericort geld%. bij u leggen voor een Vast» Lage Legprijs van 45,- per kamer. Zéif tegsen? Dan bezot^n wjj gratis! Reserveren Is mogetipt tegen contante betaling. Dus no besteilen, over 'n paar maanden (e^ert? 6e«i pnAteem. 0 Trap bddeden? Vraag n^r onze sdieipe tarieven'. 99 Zandpad 36, Postbus 186 3240 AD Middelharnis Telefoon 0187-48 27 84 Fax 0187-48 70 44 l'^|^^^^izlgtn,!;l.■n en zciloi

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 8