I^LITIE 0900-8844 Israël-avond Project gebiedsgerichte aanpalt van Goeree wanltelt Kop Introductie Euro op Trend 2001 ZAFIRA Landbouwminister Brinithorst bezoekt VMBO Groen Sommelsdijk Winterse maaltijd in 't Fort Fomm Zaterdag avond- jeugdwerk Cursus geestelijke vorming Adriaan van Kampen in Flakkeecialiteiten te Middelhamis Visser Meubelen .(^i/L MINNAARD VASTGOED Eerste Avondmuziek in Witte Kerkje Vierpolders flei Garage Knöps B.V. Ambulancedienst SILO gaat mogelijk samenwerken in kader van Regionale Ambulance voorziening Rijnmond ....Mmimi/CaAeê korels. autoschade fier. fiein. Hieime Toige OPEN AVOND chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Visser écVisser Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Auto in de sloot STAD AAN 'T HARINGVLIET - Maan dagmorgen omstreeks zeven uur raakte op de Lieve Vrouwepoldersedijk een 18-jarige automobilist uit Middelhamis de macht over het stuur kwijt en belandde met zijn perso nenauto in de sloot. De automobilist raakte in de slip vanwege de gladheid door bevrie zing van het wegdek. Snelheidscontrole STAD AAN 'T HARINGVLIET - Perso neel van de Verkeerspolitie (Project Ver keershandhaving) hield dinsdagmiddag tus sen kwart voor één en kwart over twee een radarsnelheidscontrole op de Lieve Vrouwe poldersedijk. Van de 290 passerende auto mobilisten hielden 63 zich niet aan de 50 km-limiet. Hoogste gemeten snelheid van 85 km/uur. Aanrijding NIEUWE TONGE - Bij een aanrijding tus sen een bromfiets en een personenauto, woensdagmiddag omstreeks twee uur in de Kerkstraat, is een 63-jarige bromfietser af komstig uit Nieuwe Tonge, gewond geraakt. Hij werd met beenletsel door de GGD over gebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De 54-jarige bestuurster van de personen auto, ook afkomstig uit Nieuwe Tonge, raak te niet gewond. Op D.V. maandag 15 januari 2001 hoopt Dr. J. van der Wal uit Dordrecht te spreken over 'rouwverwerking'. De aanvang is 19.45 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis. Alle cursisten zijn van harte welkom. Mocht u deze avond als niet-cursist willen bezoe ken, dan bedragen de kosten 6,-. Tot ziens. Hoe ouder je bent, hoe meer je hebt gedaan en meegemaakt. Dat geldt zeker voor de 75- jarige Adriaan van Kampen uit Oude Tonge die zaterdagmorgen bij Jan Lodder te gast is in het programma "FlakkeeciaUteiten" van Radio Flakkee. In dat programma vertelt hij over zijn geboorteplaats en woonplaats Oude-Tonge, over zijn evacuatie naar Gro ningen, zijn werk in de handel en de tuin bouw en het werk dat hij deed voor boeren. Hij is ook een oud-Indiëganger. Alsof dat niet genoeg was, was hij ook nog jarenlang gemeenteraadshd van Oude Tonge en ook nog wethouder en bestuurslid van 'Ebbe en Vloed'. Maar nu geniet hij van zijn welver diende pensioen. De herhaling van "Flakkeecialiteiten" is dinsdagavond te horen tussen 6 en 7 uur. Op D.V. donderdag 18 januari 2001 hoopt ds. P. den Butter, op uitnodiging van de zen dingscommissie, een lezing te houden over het onderwerp: 'de plaats van de Messiaanse Joden (in de staat Israël) en hun verhouding tot de christelijke gemeente'. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Chr. Geref. Kerk aan de Hoflaan te Middelhamis. Er zal worden gecollecteerd ten bate van het inter kerkelijke Isaac da Costafonds. Dit fonds beijvert zich om gelden bijeen te brengen voor de bouw van een kerkzaal in Israël voor de Joods Christelijke gemeente aldaar. In de pauze is er gelegenheid tot het kopen van zgn. 'Israëlprodukten', uitgaande van de winkel Menorah te Middelhamis. Een ieder wordt hierbij van harte uitgenodigd. BARENDRECHT. TEL. 0180-642 in MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Tijdens de vergadering van de com missie Ruimtelijke Ordening van maandag 8 januari jl. kwam duidelijk naar voren dat de provincie Zuid-Hol land wil stoppen met het project gebiedsgerichte aanpak Kop van Goe ree. Vol enthousiasme is de provincie met de gebiedsgerichte aanpak begon nen, maar na drie jaar lijkt er een ein de te komen aan de provinciale inspanning rondom dit project. "Eerst afmaken waar je aan begonnen bent", zo stelde mevrouw T.A. Tigche- laar-van As (PvdA). Ook wethouder A.C. Lokker en partijgenoot T. Human (SGP) vreesden voor de goede afloop. De provincie zou twee argumenten voor het stopzetten van dit project gebmi- ken. Zo vindt men dat er vrij veel energie als provincie in een gemeente wordt gestopt. Bij de provincie leeft de gedachte om de gebiedsgerichte aanpak groter te maken, zodat er niet één gemeente, maar heel Goe- ree-Overflakkee, Voome en de Hoekse Waard betrokken -worden in het project. Door deze schaalvergroting zouden er mogelijkheden zijn voor Europese financie ring. Oosterpark Ook met betrekking tot het Oosterpark is er verschil van mening met de Provincie. Voor dit park ziet de commissie graag extra con tingent. Dit blijkt vooralsnog niet mogelijk. 'Als dit plan door zou gaan betekent het dat je een verplaatsing krijgt van de reguliere bestemmingsplannen naar het Oosterpark' en dat ziet de commissie inclusief de wet houder, niet zitten. De PPC (Provinciale Planologische Commissie) heeft verder wel aangegeven dat de gemeente via een voor ontwerp bestemmingsplan de procedure kan starten. "De slagingskans moet minimaal 80% zijn, anders gaan we er niet mee door", aldus wethouder Lokker. Op dit moment zijn er al 25.000 gulden aan kosten méér gemaakt dan waarvoor de projectontwikke laar garant staat, en "wie gaat dit betalen", vroeg de heer H. van der Meer (VVD) zich af. De heer C. Noorthoek (CDA) vroeg zich af welke rol het zorgcentmm 'De Vliedberg' speelt in dit park. Volgens de wethouder was het eerst de bedoeling dat er een Woonzorg complex zou komen, echter, dit blijkt een te grote inpakt op het gebied te hebben. Ook zijn er afspraken gemaakt voor het bieden van zorg voor de te bouwen woningen. Plan tijdelijk gebruik De gemeente Goedereede gaat gronden kopen buiten het verplaatsingsgebied voor de recreatie. Deze gronden kunnen da in het gebied worden gebraikt voor het aanleggen van insteekwegen voor het landbouwver- keer. Op deze manier krijgt de gemeente wat sturing in het gebied. De wegen die aange legd worden krijgen een sober karakter en zijn niet bedoeld als doorgaande- of sluip wegen. Later kunnen de kosten toegerekend worden aan de toekomstige eigenaren van het gebied. Wel pleit VVD'er Van der Meer ervoor, om ze een openbaar karakter te geven, zodat de recreanten de bloemzaad- teelt kunnen bezichtigen. Hotel Pension 'de Schuur' aan de Dorpsweg in Ouddorp, wil zich graag als hotel gaan pre senteren. Om dat te mogen moet er een bestemmingswijziging komen. Maar dat blijkt moeilijk te liggen. Het beleid van de gemeente is, om geen horeca-exploitatie vergunning meer te verstrekken. Zo'n hore- cavergunning blijkt noodzakelijk te zijn, om geregistreerd te zijn als 2-sterren hotel. De heer T. Human vindt het niet verstandig om hieraan gehoor te geven. "Mocht er een hotel komen, dan liever buiten de kem van Oud dorp." De andere commissieleden pleitten voor een nader onderzoek, waarbij gekeken kan worden of het mogelijk is om een zoge naamde subbestemming te geven. De wet houder zegde toe, dit te zullen onderzoeken. de showroom van Tijdens Trend 2001, op 18,19 en 20 januari a.s. in de Dorpstienden te Ouddorp, introdu ceren 13 deelnemers de Euro. Aan alle goe deren en diensten hangen de prijzen in Euro's, met daarbij de prijs in guldens ver meld. Trend 2001 is op donderdag 18 en vrijdag 19 januari geopend van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 20 januari van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is weer gratis. De deelnemers zijn deze keer Jaap Boone, met witgoed, radio en TV; Esgri, met zijn op maat gemaakte schuifdeurkastwanden; Fabert, biedt u een complete woninginrich ting; Frans Meiaard Zn., parketvloeren; Huizing, uiercrème en schoencrème; Por tas, renovatie en nieuwbouw op maat van deuren, keukens en trappen; Pebema, natuursteen; Sunstore, binnen- en buiten zonwering; Tanis, tuinmachines en berege ning; Vlieto, borduur-, naai- en lockmachi- nes; van Wijk, CV-ketels en sfeerverwar ming; de Klos, machinaal borduren en Krabo, biedt de bezoekers natuurproducten aan. Zo te zien is een bezoekje aan Trend 2001 zeker aan te bevelen, mede doordat elke bezoeker kans maakt op 1 van de 3 mooie geschenken. Dus kom op donderdag 18, vrijdag 19 of zaterdag 20 januari naar Trend 2001. Vul daar in hoeveel de totale verkoopwaarde van de 3 geschenken in Euro's zou kunnen zijn. Wij bekijken wie het juiste bedrag invult of er het dichtste bij zit. Wie weet wordt u zaterdag na 17.00 uur wel gebeld, zodat u een van de mooie geschenken op kan komen halen. Tot ziens op Trend 2001. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Op zaterdag 20 januari a.s. zal de eerste avondmuziek in het Witte Kerkje in Vier polders klinken. EUy Bakker (blokfluit) en Rinus Verhage (orgel) zullen de zogenaam de 'spits' afbijten met een concert dat bestaat uit Duitse hoogbarok tot muziek uit de 20e eeuw. Zo zullen o.a. werken van Johann Sebastian Bach en Georg Philipp Teleman, maar ook een orgelsolo van H. Distier wor den uitgevoerd. Ook EUy Bakker zal een solo voor haar rekening nemen, en wel van Louis Andriessen, een werk voor één speler, die twee altfluiten bespeelt. Al met al een schitterend programma, dat u zeker niet mag missen. U kunt de concerten met het laatste nieuws en het volledige programma ook nalezen op de homepage van de Concertcommissie van het Witte Kerkje in Vierpolders op: http://www.homepages.hetnet.nl/~tele- mann/index.html. Het concert begint om 20.00 uur en de deels met kaarsen verlichte kerk is open om 19.30 uur. De toegangsprijs is minimaal ƒ5,-. Iedereen is van harte wel kom! Nieuv\/ van Opel: voor am rij den met plezier De minister in de schoolbank Minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) mr. L.J. Brinkhorst bezocht afgelopen woensdagmiddag de VMBO Groen school aan de Langeweg te Sommels dijk. De minister wil graag weten hoe breed het Nederlandse landbouwonderwijs is en in hoeverre dat in de praktijk aansluit bij de beleidsbrief voor groen onderwijs die hij heeft opgesteld. Om daar een indruk van te krijgen selecteerde Brinkhorst vijf scholen in Nederland voor een werkbezoek, waaron der die te Sommelsdijk - de vroegere 'land en tuinbouwschool'. Daar arriveerde liij rond half vijf woensdag middag, en werd hij opgewacht door school directeur mevr. Kaim-Lamers. Ook waren aanwezig het hoofd onderwijsinspectie de heer De Vries, de heer Van Hemmen namens het schoolbestuur en de heer Laros namens de centrale VMBO-directie. Het is een uniek gebeuren dat in dit verband een minister een vijftal scholen in het land bezoekt. Dat het in dit geval om een land bouwminister gaat komt omdat het VMBO niet onder het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW) valt maar onder dat van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij. Het is niet ondenkbaar dat die scheiding er altijd zal blijven, al is het een feit dat het VMBO specialiteiten in huis heeft. De ministers van OCW en van LNV "JVm neemt de minister een bord voor z'n-hoofd" grapte Brinkhorst, toen hij tijdens de les een lasbril opzette Nieuwsgierig stormde het varken omhoog toen 'haar' minister ze met een bezoek vereerde willen echter helder krijgen in hoeverre het VMBO meerwaarde biedt ten opzichte van OCW-scholen. In zijn beleidsbrief schrijft minister Brink horst dat het onderwijs voor voedsel en groen inhoudelijk moet worden geactuali seerd en van vorm moet worden vernieuwd. Het moet voldoen aan de vraag zowel vanuit de arbeidsmarkt als van de studerende. "Het gaat om onderwijs met een actueel pakket van opleidingen van goede kwaliteit, die aantrekkelijk, innovatief, maatschappelijk en internationaal georiënteerd zijn. Het gaat om innoverend onderwijs dat met durf en ambitie onderdeel uitmaakt van een geva rieerd netwerk van kennisaanbieders en ken nisvragers. Het groene onderwijs moet zich kunnen meten met het beste groene onder wijs in andere landen. De uitstraling ervan komt tot uiting in de aantrekkingskracht op leerlingen en studenten, in het bijzonder ook op buitenlandse studenten uit geïndustriali seerde landen, met name uit Europa." Een rondleiding door de Sommelsdijkse VMBO-school gaf de minister meer zicht op de inhoud van het onderwijs, de wijze waar op les wordt gegeven en hoe de school is geoutilleerd. In een aansluitend gesprek met directie en docenten werd onder meer stilge staan bij de breedte van de opleiding, de samenwerking met OCW-scholen en de kwaliteitszorg. De minister heeft daarbij heel positieve indrukken opgedaan over de VMBO te Sommelsdijk. Hij vindt de school een sympathieke uitstraling hebben, klein, proper en met geborgenheid voor de leerlin gen, waarbij het aan duidelijke normen en waarden niet ontbreekt. De leerlingen zijn er bezig met natuur en levend materiaal, voor Brinkhorst belangrijk zaken. Na zijn bezoek aan Sommelsdijk zal de minister nog drie VMBO-scholen bezoeken, teneinde zich een betere visie te kunnen vor men over het te volgen traject met betrek king tot de toekomst van het groene onder wijs. De ambulancediensten van de GGD Rot terdam en omstreken, de GGD Zuidhol landse Eilanden, de GGD Nieuwe Water weg Noord, Bomkamp en de Centrale Post Ambulancevervoer (CPA) onder zoeken de mogelijkheid tot een fusie. De besturen van deze vijf organisaties heb ben ingestemd met een dergelijk onder- instattatiebedrijf op donderdag 18 januari a.s. organiseert de plaatselijke commis sie van de Stichting Welzijnswerk in Ooltgensplaat een winterse maaltijd in Fort Prins Frederik. Op het menu staat boerenkool, zuurkool en hutspot. Iedereen uit Ooltgensplaat is welkom. De maaltijd begint om 17.00 uur en de zaal is open om 16.30 uur. De kosten bedragen 7,50. U kunt zich tot 15 januari aanmelden bij mevrouw Huijer, tel.: 631676. U bent van harte welkom! ISO 9002 zoek dat een volgende stap is in de ont wikkelingen tot de vorming van de Regionale Ambulancevoorziening Rijn mond (RAV). De vorming van RAV's heeft als doel om te komen tot intensieve samenwerking en afstemming tussen alle ambulance-organisaties in de regio. Naast de vijf genoemde organisaties wer ken ook SILO Ambulancezorg en de Ambulancedienst Stoppelenburg Krim- penerwaard samen in de RAV Rijnmond i.o. Met de directie van Silo vinden besprekingen plaats over de vraag hoe verder vorm gegeven kan worden aan de samenwerking, zonder dat dit in deze fase leidt tot deelname aan de mogelijke fusie. Naar verwachting kunnen begin maart 2001 de eerste resultaten van het onderzoek aan de betrokken besturen ter besluitvorming worden voorgelegd. Op D.V. zaterdag 13 januari, morgen dus, is er weer jeugdwerk in Nieuwe Tonge. We beginnen dit nieuwe jaar met een open avond. ledereeen vanaf 13 jaar is hartelijk welkom. Nemen jullie ook je muziekinstru ment weer mee? De zaal van de kerk is van af 19.30 uur open. Tot ziens! De commissie district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfialdcee REGISTERACCOUNTANTS Haveneind 7. Swwmebdijk, tel. (0187) 48 33 28 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 nu in onze showroom Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICftTE 36570

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1