DAGEN 0900-8844 Nieuwjaarsconcert met 7 jubilarissen bij 'de Hoop' Stellendam 'terugkijken en vooruitzien' Oisa fv^^ DIRKSLAND Nieuwjaarstoespraak burgemeester G. de Vries-Hommes van gemeente Middelharnis positief getint www.buijze.nl Koffie Radio Plus JAfL MINN AARD K^ VASTGOED chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeumse eilanden Introductie workshop internet in uw bibliotheek Cursus geestelijke vorming Jeugddienst Exoduskerk Burgemeester Sinke van gemeente Goedereed tijdens nieuwjaarstoespraak: Dinsdag 9 januari 2001 73e jaargang nr. 6970 De,aatste4dagenopr«i^>«S ^-CO u j:^ ROKKEN BLOUSEN ,.r_nPTS. TRUIEN, DIRKSLAND DIT SEIZOEN NOG 4 DAGEN GEOPEND! Daarom moet u dit gezien hebben! Kwaliteitskleding tegen heel kleine prijzen. SLA JMll UW Deze prijzen gelden alleen in Dirksland. rWïlVTTFll'ï ^f Af^T DV woe. 21 Tebr. gaat de winkel weer open met VWli\ I£.lijdl./\U. T.PntP?7.nnier rnllprtie 7(101 VOORSTRAAT 52 0187 60 50 84 Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Snelheidscontroles N57 STELLENDAM - Personeel van de Ver keerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield donderdagmiddag tussen twee en h^f zes op de N57 in beide rijrichtingen radar snelheidscontroles. Van de in totaal 2920 passerende automobihsten namen 285 het niet zo nauw met de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 138 km/uur. Container in brand STELLENDAM - Donderdagmorgen om streeks elf uur ontstond brand op de Parkha ven. Een container stond in brand. De brancl- weer bluste de brand. Auto in de sloot MIDDELHARNIS - Vrijdagmiddag om streeks half drie is op de Zuideüjke Rand weg een 30-jarige man uit Ouddorp met een auto in de sloot gereden. De man, een mede werker van een garage, bracht de auto na onderhoud terug naar de eigenaar. Door nog onbekende oorzaak raakte hij met de auto in de slip, ramde een boompje en kwam ver volgens met de auto in de sloot terecht. De bestuurder bleef ongedeerd. De auto werd uit de sloot getakeld. Inbreker overlopen OUDE TONGE - Vrijdagmorgen omstreeks half vier heeft een 42-jarige bewoner van de Dabbestraat een inbreker overlopen. De bewoner kon de slaap niet vatten en ging naar beneden. Tot zijn'grote schrik zag hij, dat een man bezig was met het Hchten van de schamierpennen uit de scharnieren van de achterdeur. Door een klap tegen het raam te geven, ging de man er vandoor. Er werd niets uit de woning ontvreemd. actief in beeld en geluid Blijdschap klonk door in het begin van de nieuwjaarstoespraak van burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis. Immers is daar de afgelopen jaarwisseling aanmerkelijk beter verlopen dan het jaar daarvoor. In de achterliggende periode heb ben gemeente, politie en justitie veel inzet gepleegd om een passend antwoord te geven op de ongeregeldheden in de nacht van 1999-2000. En voor de jaarwisseling die we net achter ons hebben liggen zijn - in samen werking met poUtie, justitie, brandweer, openbaar bestuur Flakkeese Beveiligings dienst - vele voorbereidingen gepleegd om te voorkomen dat het deze weer zo zou gaan dan tijdens de millenniumwisseling. "De kan gerust stellen dat het heeft gewerkt" zei mevrouw De Vries, al constateerde ze wel dat er toch nog veel vernielingen gepleegd zijn en dat er zéker ook sprake is geweest van onverantwoordelijk vuurwerkgebmik "waarbij je ernstig twijfelt aan de verstande lijke vermogens van deze lieden. Maar een voortdurend duidelijk zichtbaar aanwezig zijn van de pohtie en het effectief optreden van zowel politie als brandweer heeft ervoor gezorgd dat de afgelopen jaarwisseling beter is verlopen. Wel heeft een aantal arrestaties plaatsgevonden. Het kan immers niet zo zijn dat een foute groep - niet alleen jongeren! - hier de dienst uitmaakt." Daarnaast klonken in de rede van de burgemeester verslagen heid en medeleven door waar het ging over de gebeurtenissen in Volendam. Duidelijk blijkt uit zo'n gebeurtenis hoe belangrijk het is dat niet alleen de overheid zorgt voor het opleggen en handhaven van voorschriften, maar óók dat de voorschriften door de ver- antwoordeUjken, de eigenaren, daadwerke lijk worden nageleefd. "Het hoeft dan ook niet als 'teveel' worden gezieri dat voor dit jaar in Middelharnis extra menskracht is aangenomen om controles in te stellen en om vergunningen te toetsen naar de inzichten van de huidige tijd. Daarbij kun je niet voor zichtig genoeg zijn, met Volendara en Enschede zo vers in het geheugen." Verder stond mevrouw De Vries erbij stil dat in het afgelopen jaar veel goede zaken de revue hebben gepasseerd; zaken die ook te maken hebben met de leefomgeving. Daarbij kan worden gedacht aan de samen werkingsovereenkomst met stichting Zuid wester inzake bouwplannen op Hemesser- oord. Of aan een samenwerlangsovereen- komst m.b.t. het knooppunt, de doorbraak van de dijk, woningbouw en winkelvoorzie ningen. Gedacht kan worden aan een haal baarheidsstudie inzake ontwikkelingen rond het Spuiplein, of aan het voorbereidingsbe- sluit Everdinapolder waarbij de molenbio- toop en het knooppunt een belangrijke rol hebben gespeeld. Ook zaken op het gebied' van de verkeers veiligheid, zoals uitvoering van de eerste fase van het verkeersveihgheidsplan, de aan leg van het fietspad naar industrieterrein 'de Oostplaat' en er zal gekeken worden hoe aan actiegroep 'de Krak' tegemoet kan worden gekomen. Verder is 'de Staver' uit de as herrezen, een nieuwe 'Bosseschool' is in aanbouw en de Van Gentschool krijgt een nieuwe huisves ting. Op het gebied van welzijn is een aantal belangrijke beleidsdocumenten vastgesteld. De contourennota, evaluatie van Taxi op Maat, vaststelling van de nota Gemeenteüjk Gezondheidsbeleid waarin veel aandacht wordt geschonken aan voorlichting op het gebied van alcohol, roken, drugs en gokver slaving, gezonder eten en meer bewegen. Er zijn jongerenwerkers aangesteld ter uitvoe ring van de nota jeugdbeleid. Op het gebied van recreatie en toerisme is een aantal beleidsnota's aangenomen, ter wijl op cultuur- en cultuurhistorische gebied druk wordt gewerkt aan het Meekrapproject. Op het gebied van veiligheid heeft een aan tal belangwekkende zaken plaatsgevonden, zoals het vaststellen van het achterpadenver- üchtingsplan en het inschakelen van de Flakkeese Beveiligingsdienst gedurende bepaalde periodes. Dit laatste heeft een posi tief effect gehad op de veiligheid op straat. "Dit is slechts een kleine greep uit alles wat door de gemeente ter hand is genomen, het zij alleen, hetzij in samenwerking met ande re partners. Alles is gedaan om het leven aangenamer en veiliger te maken." Tenslotte vroeg mevrouw De Vries aandacht voor de nota 'Integrale VeiUgheid', waaraan de gemeente momenteel werkt. Integrale vei ligheid omvat alles wat zich in de directe leefomgeving afspeelt. Bijvoorbeeld te wei nig verlichting, scheve stoeptegels, overlast door geluid of door jongeren, hondenpoep, enz.; kortom, het zich welbevinden. Om daarvoor zoveel mogelijk voor haar burgers te kunnen betekenen wil de gemeente d.m.v. informatie-avonden, waarvoor alle burgers worden uitgenodigd, een luisterend oor zijn. Burgers kunnen op de avonden hun wensen, meningen of grieven kenbaar maken ten aan zien van het zich welbevinden in hun leef omgeving en kunnen daartoe ook enquête- formuUeren inzenden. De gemeente is ervan overtuigd dat zij, mét de inbreng van haar burgers, het evenwicht tot stand zal weten te brengen tussen het zich veiUg voelen en het zich welbevinden. "De vraag u daarom met ons mee te doen, zodat wij een nota kunnen maken met een uitvoeringsprogramma dat op de praktijk is toegesneden en waarin het mot to 'schoon, heel en veiüg' centraal zal staan", aldus burgemeester De Vries. MIDDELHARNIS - Op zaterdag 13 januari a.s. komen er in het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar uit Middelharnis drie personen praten over Taxi Op Maat. Dit zijn Weth. A. Tiggelman, dhr. J. R. Dillingh (fractievoorzitter CDA) en dhr. W. Hooijman (fractievoorzitter PvdA) van de gemeente Middelharnis. Deze uitzen ding begint om 10.00 uur en zal duren tot ongeveer 12.00 uur. Luisteraars kuimen tele fonisch, tijdens dit programma, vragen stel len betreffende Taxi Op Maat. Telefoon nummer studio 0187-483852. De presentatie hgt in handen van Jan van Dop. Radio Superstar is te beluisteren op 107.3 FM in de ether en 105.9 FM op de kabel. Het moment waarop de jubilarissen werden gehuldigd In Stellendam begon fanfare-orkest 'de Hoop' het nieuwe jaar op tra ditiegetrouwe wijze door daar afgelopen zaterdagavond in de Prins Mauritsschool een nieuwjaarsconcert te geven. Een evenement dat - ijet zo traditiegetrouw veel hoorders trekt. Het thema voor deze nieuwjaarsuitvoering was 'Klassiek met een knipoog'; dus wat licht- klassieke melodieën voerden deze avond de boventoon, met werken van o.a. Strauss, Von Suppé en Débussy. Behalve het fanfare-orkest 'de Hoop' o.l.v. dirigent Arie Stolk trad ook het gelijknamige jeugd- orkest op o.l.v. haar nieuwe dirigent, Jos Schroevers. Voor beide orkesten is zo'n nieuwjaarsconcert altijd weer een duwtje in de goe de richting, een muzikale richting met vele concerten in het pasbe- gonnen jaar. Een nieuwjaarsconcert bij 'de Hoop' zou echter ondenk baar zijn als daarbij niet een aantal leden een jubileum te vieren had. Zo waren er ditmaal zeven orkestleden die twaalf en een halfjaar aan 'de Hoop' verbonden zijn. Goed voor een huldiging d.m.v. het het opspelden van een insigne. Daarvoor was namens de KNFM de heer Landwehr aanwezig - ook al traditiegetrouw. Dit jaar was hij opnieuw bereid om de 'onderscheidingsceremonie' bij ^'de Vloop'. voor zijn rekening te nemen. "Om bij 'de Hoop' te mogen spelen móet je wel een goede muzikant zijn", prees hij zowel het orkest als de jubilarissen. Dat waren deze keer Marleen Noordijk, Willem Varekamp, Liesbeth Grootenboer, Hendrika Klink, Trade van Gulik, Viktor Moricz en Cees Jongejan. Laatstgenoemde was wegens vakantie niet aanwezig en zou zijn versierselen later ontvangen. "Jubilarissen zijn leden die eigenUjk de harde kern van een vereniging vormen", liet Landwehr weten. En met zulke leden maken ze er bij 'de Hoop' ongetwijfeld weer een muzikaal jaar van. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Internet is irmiiddels niet meer weg te den ken uit onze samenleving. Met name e- mailen is steeds belangrijker. Omdat veel mensen nog niet of nauwelijks in contact zijn gekomen met dit medium organiseren wij de introductie Workshop Internet. In deze 2,5 uur diurende Workshop komt u in aanraking met de meest bekende aspecten van Internet. U kunt alles zelf doen, het is dus geen theoretische workshop. Ook niet leden kunnen deelnemen aan deze works hops. De workshops worden gehouden op Maandag 5 februari van 19.00 tot 21.30 uur, dinsdag 13 februari van 9.00 tot 11.30 uur en donderdag 15 februari van 19.00 tot 21.30 uur. De kosten bedragen voor abon nementhouders van de bibliotheek 30,00 en voor niet- abonnementhouders 40,00. Wij hopen u tijdens een van deze works hops te ontmoeten.U kunt zich aarunelden d.m.v. het aanmeldformulier bij ons op de balie. Op D.V. maandag 15 januari 2001 hoopt Dr. J. van der Wal uit Dordrecht te spreken over 'rouwverwerking'. De aanvang is 19.45 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelharnis. AUe cursisten zijn van harte welkom. Mocht u deze avond als niet-cursist willen bezoe ken, dan bedragen de kosten 6,-. Tot ziens. Zondagmorgen 21 januari 2001 wordt er weer een jeugddienst gehouden in de Exo duskerk te Sonnmelsdijk. In deze dienst hoopt Theo van Teylingen uit Goes weer in ons midden te zijn om geheel op zijn eigen manier met behulp van muziek en verhalen er een fijne dienst van te maken. Het thema zal zijn: 'Mens, je bent tov'! Verdere medewerking wordt verleend door Happy Music. Al met al weer genoeg ingrediënten voor een verrassende jeugddienst. Komt dus allemaal en tot ziens op 21 januari. De jeugddienstcommissie "Wat was het jaar 2000 voor u, voor mij en voor ons allen?", zo vroeg burgemeester Sinke aan het begin van zijn nieuwjaarstoe spraak. "Het is allemaal nog zo vers. ledere teragblik gaat mank aan onvoldoende afstand kunnen nemen in de tijd. Het is haast niet te doen om de samenhang in zo'n jaar nu al te ontdekken. De tijd onthult pas later de diepere achtergronden, de verbanden tussen de gebeurtenissen. Geschiedkundigen zullen veel later dan nu bepalen welke plaats het jaar 2000 zal krijgen in de vloeiende lijn van de tijd. Was het een jaar waarin de wereld eindelijk eens iets heeft geleerd van haar eigen miskleunen en feilen? Of passeren vier seizoenen waarin, dichtbij en veraf, veel gebeurde zonder dat we er met z'n allen iets wijzer van zijn geworden?" Een poging om de grote en kleine gebeurtenissen van 2000 te overzien kan momenteel slechts worden gedaan aan de hand van een gemiddelde indrak die de hoofdpunten in dat jaar achter laten. Voor de gemeente Goedereede ken merkte het afgelopen jaar zich door het feit dat ze mocht delen in de grote voorspoed waarin ons land momenteel baadt. Maar in november gebeurde het haast ondenkbare: wethouder Visser - 47 jaar raadslid en 43 jaar wethouder - is hen door de dood ontval len. "We verloren in hem iemand die nau welijks weg te denken is, maar toch is heen gegaan. Wij blijven aan hem gedenken met groot respect, in verband met het vele dat hij voor deze gemeente heeft betekend", zo bracht Sinke hem in herinnering. De laatste weken van het jaar hebben in het teken gestaan van opvulling van de lege plaatsen. In zijn rede liet Sinke medeleven doorklin ken met de slachtoffers die vielen in Volen dam, met hun nabestaanden. "Deze gebeur tenis is ook voor ons weer een teken dat we op veihgheid nooit alert genoeg kunnen zijn. Die taak, en veel ander werk, wacht ons in het komende jaar." Zo zal, op uitdrukkelijk verzoek van de pro vincie, op het eiland aan de slag worden gegaan voor een intensievere gemeentelijke samenwerking. "Als we goed en intensief meedenken in dat proces kunnen we moge lijk zelf het heft in handen houden. Dat lijkt mij voorlopig het belangrijkste." De visserij doet het goed op eigen benen en is in haar expansiedrift nauwelijks te stuiten. "En zo moet het ook!" vindt een trotse Sin ke, die enkele jaren terag al heeft gezegd dat de visserijhaven/afslag Goedereede-Stellen- dam niet als muurbloempje moet zijn, maar zelfbewust, vooroplopend en vernieuwend in de Nederlandse visserijwereld. Sinke gaf aan enige zorg te hebben over de voortgang van het proces rond de kwaliteits verbetering van de recreatie. Hij riep 'zijn' mensen op om zich te bedenken dat het recreatieve geheel - dat ondernemers en bestuurders in het verleden opbouwden en ondersteunden - niet zonder onderhoud, ver nieuwing en kwaliteitsverbetering kan. "Onze uitstekende classificatie als familie- badplaats (28% van de campingovemachtin- gen in Zuid-Holland) moet worden behou den en daarvoor is actie en poütieke draag kracht nodig!" Gaarne wenste Sinke iedereen die de hand aan de ploeg heeft te slaan daarbij een wijs en verstandig hart, sterkte, inzet, enthousias me, maar vooral ook visie, en verder "moed om te veranderen wat veranderd kan en moet worden, maar ook kracht om te aanvaarden wat niet veranderd kan worden". dolle: 20.-1 12S& district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee COMBI 7 uur foto-service I OUDOOW-WestsrnHl 35 TeUOIs;) 611613 fox 6837» RBIESSE-Printihop Ho^eotn 172 ttl, (Ot 11) 461400 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1