'Samen zingen voor Calando' brengt tot nu toe 12.500 op! \>J Opf risser voor 't nieuwe jaar ITIE ZAFIRA Stad neemt massaal afscheid van Extra-markt Mackloet Jaanivisseling betrekkelijk rustig verlopen mMmmm Projectkoor Cantates 0900-8844 (30 cp„) 3-^^/^-/5 VASTGOED Oud papier in Sommeisdijlt "^sser Meubelen Eerste repetitie 'The Credo Singers' 4*^ Visser Visser Gezamenlijke kerkdienst in Dorpstienden Garage Knöps B.V. Vrijdag 5 januari 2001 73e jaargang nr. 6969 In tegenstelling tot vorig jaar is de afgelopen jaarwisseling op het eiland over 't alge meen betrekkelijk rustig verlopen. Alleen in Dirksland, Melissant en Den Bommel werd het later gemaakt dan elders en werden er in Middelhamis zes jongeren gearres teerd in verband met vernielingen, o.a. van ruiten. De arrestaties, waarvan drie al vóór de jaarwisseling werden verricht, werden 'lik op stuk' uitgevoerd waarna de arrestan ten op nieuwjaarsmorgen werden overgedragen aan de recherche; die heeft ze, in afwachting van een dagvaarding, naar huis gestuurd. De meeste vemiehngen tijdens de jaarwisseling hebben betrekking op bushokjes, telefooncellen en ruiten. Verder werden op een aantal plaatsen 'vreugde'-vuurtjes gestookt, waarbij hier en daar de brandweer er aan te pas kwam om uit de hand lopen daarvan te voorkomen óf om ter plekke - in overleg met de politie - een eind te maken aan de 'feestactiviteiten' In Dirksland en in Stad aan 't Haringvliet werd de brandweer even bekogeld met ste nen en flessen toen de blusgroepen aan 't blussen wilden, maar waarschijnlijk heeft aanwezigheid van de politie een uit de hand lopen voorkomen. Na de ervaringen tij dens de jaarwisseling van vorig jaar heeft de politie ditmaal assistentie gevraagd en gekregen om extra capaciteit achter de hand te hebben. Op elk dorp waren meerdere politie-agenten aanwezig, waardoor kennelijk de situatie beheersbaar is gebleven. Ook was op 't eiland de Mobiele Eenheid aanwezig maar ook die behoefde niet te worden ingezet. COMBI actief in beeld en geluid instattatiebedrijf Het projectkoor voor de maandelijkse uitvoe ring van Bach-cantates zoekt voor de maand januari alleen nog 1 of 2 tenoren. Voor de andere partijen zijn steeds twee of drie perso nen die mee gaan doen. Bij deze dus een oproep voor tenoren. De leiding is in handen van Sietse van Wijgerden. De opzet is om maandelijks in een vesper twee of drie canta tes van Bach uit te voeren. Men kan zich opgeven voor steeds één project per maand. Van de zangers wordt verwacht dat ze naast een welluidende stem, voldoende muzikale bagage hebben om zelfstandig muziek te bestuderen. Verder wordt er drie keer gerepe teerd, de vierde zaterdag is de uitvoering met Vóór zijn huisorgel overhandigt Kees van Eek (r) symbolisch de f 12.500- aan A. de Visser (l), die namens 'Calando' dit bedrag dankbaar in ontvangst nam Nadat de Middelharnisse organist Kees van Eek in 1999 is begonnen met zijn pro ject 'Samen zingen voor Calando', beogende financiële ondersteuning voor hospice 'Calando' in Dirksland, zijn er op 't eiland vele andere muzikale acties gevolgd die datzelfde doel hadden. Immers, na opening van het hospice voor palliatieve zorg ontbrak (en ontbreekt het nog steeds) aan structurele financiering. En toen was het Kees die met een actie kwam ter financiële ondersteuning van het Dirkslandse hospice en waarmee hij kennelijk, doch onbewust, anderen heeft geprikkeld om dat spoor te volgen. Gedre ven door de noodsignalen vanuit 'Calan do' kwam hij tot het idee om, ter gelegen heid van zijn 25-jarig kerkorganistenju- bileum vorig jaar, iets te organiseren dat een financiële ondersteuning voor het hos pice zou kunnen betekenen. En zo ont stond 'Samen zingen voor Calando', een project dat nog steeds actueel is en dat tot op heden een netto-opbrengst van maar liefst 12.500 in het laatje bracht. Vorige week woensdagavond werd het symbo lisch aan 'Calando' overhandigd. In het kader van Kees' project werden enke le samenzangavonden gehouden. De eerste zangavond werd in november 1999 gehou den in de Hervormde kerk te Dirksland. Daarbij werd een collecte gehouden én van de zangavond werd een cd uitgegeven, waar van beide opbrengsten bestemd waren voor 'Calando'. Van die eerste avond bedroeg de totale opbrengst reeds 5.750! In februari 2000 volgde 'Samen zingen voor Calando 2', een tweede samenzangavond (met col lecte) in de Hervormde kerk te Dirksland, waarvan eveneens een cd werd opgenomen. Op dezelfde dag speelde Kees op het monu- mentale orgel van die kerk ook een orgel-cd vol. Beide cd's kunnen nog steeds worden besteld. Een maand later vierde Kees z'n kerkorganistenjubileum door middel van een samenzangavond in de Hervormde kerk te Ooltgensplaat, terwijl hij daar in decem ber jl. een kerstzangavond organiseerde. Naast de gebruikelijke collectes werd van laatstgenoemde zangavond ook een cd opge nomen, waarop nu al ingetekend kan wor den. Overigens werden de jubileumavond en de kerstzangavond niet belegd in het kader van 'Sarnen zingen voor Calando'. Dit waren 'slechts' gelegenheidszangavonden, waarvan niettemin de opbrengsten evenzeer voor 'Calando' waren bestemd. Wel valt de volgende samenzangavond, zaterdag 27 januari a.s. in de Hervormde kerk te Oolt gensplaat, binnen de kaders van Kees' pro ject voor 'Calando'. Dat wordt dan dus 'Samen zingen voor Calando 3', waarvan nadere berichtgeving nog volgt. Het project loopt dus nog steeds door en van een slotop- brengst is dan ook nog geen sprake. Toch vond Kees het zachtjesaan tijd worden om de opbrengst tot op heden eens te gaan over handigen. Dat gebeurde vorige week woensdagavond bij hem thuis. Er kon een pracht 'tussen stand' worden overhandigd van f 12.500, die door de heer A. de Visser namens 'Calando' dankbaar in ontvangst werd genomen. Kees zelf is er ook blij mee: "ik waardeer het enorm dat de bevolking zo enthousiast reageert! Daarbij mag ook de naam van Stu dio Ron Konings te Vrouwenpolder wel worden genoemd die de productie van de cd's verzorgt en daarbij 'voor het goede doel' korting verleent op de opname- monta ge- en productiekosten. Hopelijk kan aan 'Samen zingen voor Calando' nog een breed gedragen vervolg worden gegeven". Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Op zaterdag 6 januari a.s. vanaf 9 uur komen de leden van het mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs om het oud papier op te halen. Wilt u het a.u.b. gebundeld langs de straat zetten. Bedankt voor uw medewerking. Hartettjk welkom in de sbowroomvati OtJmfflIi enkel instrumentalisten. Solo's kunnen even- meel door de deelnemers worden uitgevoerd. De locatie is nog niet bekend, maar gezocht wordt naar een goedklinkende ruimte op Flakkee. Personen die hierin wellicht kunnen helpen worden dan ook uitgenodigd om te reageren. Gedacht zou bijvoorbeeld kuimen worden aan een ruime, en als het even kan, goedklinkende kamer. Heeft u belangstelling, als tenor, of eventueel voor één project, dan kunt u contact opnemen met Sietse van Wij gerden, tel.: (0187) 601605. Na succesvolle kerstconcerten in de Doelen te Rotterdam, beginnen The Credo Singers weer met repeteren in het nieuwe jaar 2001. De eerste repetitie op donderdag 11 januari heeft een speciaal karakter en wel in de vorm van een open repetitie. Bent u niet ouder dan 55 jaar en heeft u altijd wel eens mee willen zingen in een groot koor? Kom dan kijkeii en luisteren; u bent van harte welkom van 19.45 tot 22.00 uur, in het wijkgebouw 'De Laren- kamp', Slinge 303 te Rotterdam-Zuid. Wij zullen die avond beginnen met het instude ren van het paasprogramma voor onze medewerking op eerste Paasdag in de Grote Kerk te Dordrecht en met nieuwe liederen voor onze overige medewerkingen. Mogen we zeggen, tot ziens op donderdag 11 janu ari 2001. BARENDRECHT* TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL0187-617300 Op D.V. zondagavond 7 januari is er een bij zondere kerkdienst in de Dorpstienden in Ouddorp. Deze dienst is namelijk voorbe reid door de Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp en de Gereformeerde Kerk in Oud dorp en Stellendam. Door deze gezamenlij ke viering aan het begin van het nieuwe jaar willen deze kerken een duidelijke statement afleggen; "We herkennen elkaar in de belij denis dat Jezus Christus onze gekruisigde en opgestane Heer en Heiland is en daarom wil len we gezamenüjk van start gaan in 2001. We vinden het fijn op dit op deze zondag te onderstrepen." Dit samenzijn zal om 18.30 uur beginnen in de zaal van de Dorpstienden en een ieder die belangstelling heeft is van harte welkom. Het wordt een gevarieerde dienst waaraan wordt meegewerkt door diverse muzikanten, het jongerenkoor en het gospelkoor 'Per- Amore'. Deze avond zal geleid worden door de voorgangers van bei de kerken, ds. J. Smink en ds. J. Koster. Van harte welkom en neem anderen mee! Nieuwjaar én een frisse duik in zee: op de Kop van Goeree zijn die twee iiuniddels onafscheidelijk aan elkaar verbonden. Zo werd afge lopen maandagmiddag bij strand 't Flaauwe Werk voor de 19e keer de nieuwjaarsduik gehouden, georganiseerd door de Ouddorpse Red ding Brigade (O.R.B.). Zo'n 100 deelnemers - van groot tot klein - hadden zich ditmaal aan gemeld, flink wat minder dan de 170 van de vorige 'duik'. Maar 't was deze keer ook best frisser. Was het de twee voorgaande keren zacht en zonnig weer, ditmaal was het wat dreigender en guurder met temperaturen van 5° C, zowel in 't water als daarboven. Precies twee uur gaf de voorzitter van de reddingbrigade. Bram Boeter, met een daverende knal uit het wipperkanon van de brigade, het startschot voor de duik en stormden de waterrotten luid joelend naar zee om zich onverschrokken in de koude plas te storten. Natuurlijk maar voor even, want direct na de plons draaiden de meeste deelnemers zich weer om en vluchtten naar hun kleren. Op twee na, die er ken- nehjk helemaal geen moeite mee hadden om verder de zee in te gaan en die daar 'lekker' een paar baantjes zwommen.Na de duik kon in het gebouw van de Reddingbrigade de inwendige mens worden ver warmd: goede zorgen van de O.R.B, die, samen met personeel van de ambulancedienst, een oogje in het zeil hield op eventuele onwelwor dingen, die zich overigens niet voordeden. Nieuw van Opel: voor aiitoriJdeM mP plezier Rotterdam-Rijnmond Radarsnelheidscontroles STELLENDAM/STAD/DIRKSLAND - De Verkeerspolitie heeft dinsdagmorgen en -middag in het kader van het project Ver keershandhaving, radarsnelheidscontroles gehouden op de N57 en op het Korteweegje in Dirksland. Van 9.15 tot 10.30 werd op de rijksweg N57 bij Stellendam gecontroleerd. Hier reden 24 van de 430 gecontroleerde automobihsten harder dan de toegestane snelheid van 100 km/u. De hoogste snelheid was 125 km/u. Op de N57 n-z reden diezelf de tijd 5 van de 215 gecontroleerde bestuur ders harder dan de daar geldende maximum snelheid van 80 km per uur. De hoogste snel heid was hier 142 km/u. Van 13.15 tot 14.00 uur reden op de N57 bij Stad aan 't Haring vliet, 15 van de 120 gecontroleerde bestaur- ders harder dan de toegestane snelheid van 50 km per uur. De hoogste snelheid was 71 kilometer per uur. Van 13.15 tot 14.00 uur op het Korteweegje 33 van de 340 bestuur ders harder dan 50 kilometer per uur. Inbraak in groentewinkel OUDE TONGE - In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks kwart voor vier werd in de Nieuwstraat in gebroken in een groentewinkel. De voordeur bleek gefor ceerd. Uit de winkel werden twee kassa's en gelde weggenomen. Politieman buiten functie gesteld DEN BOMMEL - Een 32-jarige hoofdagent van de politie Rotterdam-Rijrunond is vrij dag buiten functie gesteld, hij wordt ver dacht van mishandeling. Donderdagavond kreeg de politieman, in z'n vrije tijd, in de Nassaustraat in Den Bommel onenigheid met een groepje jongelui over het afsteken van vuurwerk. Er ontstond een handgemeen. Twee jongens, beiden 17 jaar en een 13-jarig meisje hebben aangifte van mishandeling gedaan. Een onderzoek wordt ingesteld. Woninginbraak OUDDORP - Donderdag is ingebroken in een woning aan de Vogelmeet. Men ver schafte zich toegang tot de woning door het verbreken van een raam. Het gehele huis werd doorzocht en weggenomen werden o.a. een videocamera, laptop, fotocamera en sie raden. Doorgereden na aanrijding - Onder invloed SOMMELSDIJK - Zaterdagavond om streeks half elf ontstond als gevolg van een voorrangskwestie op de Dorpsweg een aan rijding tussen twee personenauto's. De 40- jarige bestuurder, afkomstig uit Dirksland botste op de kruising met de Pimpehnees tegen een andere personenauto, bestuurd door een 41-jarige vrouw uit Sommelsdijk. Na de aanrijding reed de Dirkslander door in de richting van de N215. Ook daar veroor zaakte hij weer een aanrijding. De gewaar schuwde pohtie zag de man rijden op het Korteweegje, waarna hij werd aangehouden. De man bleek onder invloed van alcohol houdende drank. Hij werd overgebracht naar het bureau, waar proces-verbaal werd opge maakt o.a. terzake van rijden onder invloed en het doorrijden na een aanrijding. Auto over de kop door gladheid; bestuurder gewond OOLTGENSPLAAT - Vrijdagmorgen rond zes uur raakte een 52-jarige automobilist uit Oosterland op de N59, ter hoogte van Oolt gensplaat, door de gladheid in de slip. De auto sloeg vervolgens over de kop en be landde in de berm. De 52-jarige bestuurder werd met een ribfractuur naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Een 39-jarige mede inzittende, eveneens uit Oosterland, bleef ongedeerd. Sommigen kunnen misschien van gedach te zijn dat er in Stad aan 't Haringvliet weinig te beleven valt, maar hoe dat ook zij, in ieder geval is de Stadse bevolking wél in groten getale aanwezig als er iets te beleven is. Overduidelijk bleek dat ook zaterdagmiddag, toen vele burgers uit deze hechte dorpsgemeenschap op prach tige wijze afscheid kwamen nemen van Jaap en Joke Mackloet toen die definitief de deuren van hun supermarkt sloten. Een emotioneel moment in Stad. De deuren van de enige supermarkt in Stad zouden om 12.00 uur definitief dichtgaan, waarna er in het dorp geen levensmiddelen meer verkrijgbaar zouden zijn. Maar toen het sluitingsuur nabij was stond de winkel vól mensen. Nog één keer waren de klanten naar de winkel gekomen. Deze keer gingen ze met een volle boodschappenwagen de winkel binnen in plaats van eruit. Namens de inwoners van Stad voerde er één het woord. Uit alles bleek hoe node de dorpsgemeen schap haar supermarkt met haar eigenaars ziet vertrekken. De Stadtenaren begrepen echter ook dat het niet anders kon en daarom waren ze er om Jaap en Joke Mackloet nog een hart onder riem te steken én uit te zwaai en. Vooral de oudere inwoners hebben het moeilijk met het vertrek van de winkel. 'Oma Jo' had ook graag afscheid komen nemen maar ze was door ziekte verhinderd. Namens alle inwoners kregen Jaap en Joke nu diverse presentjes aangeboden. En daar mee lag het winkelwagentje vol waarmee Stad haar laatste tochtje naar de Extra-markt maakte. En omdat 'oma Jo' er niet bij kon zijn was het bovenste pakje in de winkelwa gen van haar: zelf gebakken koekjes! Alle personeelsleden kregen een persoonlijk geschenk aangeboden voor hun inzet in de afgelopen jaren. En... schoenmaker Mei Dale had voor Jaap en Joke een beeld gemaakt van een winkelende moeder met kind! Tenslotte kregen ze nog een 'afscheidsboek' met persoonUjke goede wensen en groeten van hun Vele klanten. Een groots afscheid van een klein dorp, wat de familie Mackloet dan ook enkele sprakeloze momenten bezorgde. "Zó'n afscheid hadden we nóóit verwacht", stamelde Jaap Mac kloet. Daarna was 't gebeurd: géén levens middelen meer in Stad. |.»s J uur foto-jervi'ca I OUDDORP- Weitstraot 35 Tel. {01S7] 681613 fax 683734 RENESS!- Printihop HogEioam 171 tel. (0111) 462400 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 l Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 laSlois Haveneiftd 1, Somreelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 REGISTERACCOUNTANTS nu in onze showroom district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf lal<l(ee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1