Nieuwe leesboeken eiiahdeh-hieuws HOE blijft actie voeren voor noodlijdend Servië i§Jieuwjaarsrecepiié Sluiting gemeentehuis gifpotinzameling rond ^érst en jaarwisseling Inleveren kerstbomen Wijzigen voonijtanef ophalen grof huisvuil Tarieven Regionaal overslagstation Goeree-Overflakkee Goeree-Overflakkee Wijzigen inzameling huishoudelijke afvalstoffen ge heel Goeree-Overflakkee PAGINA 24 VRIJDAG 29 DECEMBER 2000 1 VUURSTORM Zoals tijdens de Tweede Wereldoorlog veel mensen in Nederland een diepgewortelde angst en woede koesterden tegen de Duitse bezetters, zo vreesden de mensen in Oost - Duitsland voor de Russen. Ze vertrouwden echter op de 'laatste geheime wapens' van Adolf Hitler en geloofden tot op het laatste moment in hun leider. Totdat ook zij moes ten vluchten. Dit gegeven is het uitgangspunt voor het mooie, maar indrukwekkende verhaal dat André Boeder schreef in het boek Vuur- storm. Hoofdpersonen zijn Kurt en Erika Waëhnemann die samen met hun moeder, broertjes en zusjes hun geboorteplaats Bres- lau, dat wel de schuilkelder van het Reich werd genoemd, moeten verlaten. Het gezin telt negen kinderen. Vader, die werkt als SS- er, is vermist; twee oudere broers zijn onder de wapens. Het valt niet mee als iedereen hol over bol op de vlucht slaat terwijl er nauwe lijks vervoer is voor al die mensen. Op het station is het een gedrang van jewelste. In beestenwagons vervoerd, moet het gezin met het zieke zusje Sabina richting Dresden, waar oom Udo en tante Barbel wonen. Eerst raakt een tas met kleding zoek, daarna ook de zieke Sabina. Tijdens de reis wordt de VAN DER BOOM trein getroffen door een luchtaanval. Het gezin overleeft de tocht, wordt door Rode Kruis medewerkers herenigd en komt bij de (gelovige) familie in Dresden aan. Maar zodra Sabina weer wat is opgeknapt wil moeder naar een veiliger plaats, de stad Murnau. Daar wonen een zus en zwager van moeder, oom Hans en tante Ursela. Het gevaar voor de Russen is daar volgens ieder een nihil. Ze zijn echter nog maar nauwelijks onderweg of het alarm gaat, waarna een hevige luchtaanval volgt. In paniek en hals overkop verlaten de reizigers de trein. Kurt raakt moeder en de anderen uit het oog. Tot hij opeens Erika terugvindt. Wat tijdens die uitbarsting allemaal gebeurt, is met geen pen te beschrijven. Maar André Boeder heeft toch geprobeerd om de angst en de ontred dering die zich van het tweetal meester maakt, weer te geven. Het is een aangrijpend verhaal dat helemaal niet zo goed afloopt. De vuurstorm, waarin het tweetal terecht komt, is zo'n heftige brand, dat de zuurstof in de omgeving opraakt. De brandhaard trekt daarom zuurstof aan uit omliggende gebie den. Dit levert een geweldige wind op, de vuurstorm genoemd. Al wat los en vast zit wordt naar het vuur getrokken. Zelfs huizen storten erdoor in. Kurt en Erika, gevangen tussen bommen werpende vliegtuigen, brandhaarden, ingestorte panden en vallend puin, zien mensen om zich heen sterven. Samen kunnen ze ternauwernood een baby redden. Als ze tijdens een nieuwe luchtaan val in een park moeten schuilen, verliest Kuil ook het laatste zusje dat hij nog had. Erika, die zo bang was van alles wat met de oorlog te maken had, is zelf het slachtoffer van de oorlog geworden. Nu heeft hij alleen 'zijn' onbekende baby nog maar, waarvoor hij goed probeert te zorgen. Als op een dag de moeder van het kindje weer opduikt ziet het er voor Kurt naar uit dat hij nu helemaal niemand meer heeft. Een aangrijpend boek op AVI niveau 7, dat kinderen vanaf plm. elf jaar met hun neusjes op de harde feiten drukt. Het boek is mooi geïllustreerd door Adri Burghout. Den Hertog verzorgde deze uitgave van 83 pagina's (geb.). In de achter flaptekst, (mooi) gedrukt over een soort 'watermerk', staat de naam Erika met een C. Klein foutje van de uitgever. ISBN 90 331 1476 3, nugi 221; prijs: f 8,95, na 31-12 12,25. HET BEZOEK Jessica heeft het niet gemakkelijk. Nadat haar eigen mama is overleden, is papa opnieuw getrouwd. Met Angela. En dat vindt Jessica niet leuk. Angela doet net of alles van haar is. Het huis, de spullen, haar pa.Ze is niet van plan tegen dat mens ooit mama te zeggen. Ze zegt altijd expres Stief- mama. Met de nadruk op stief. Als het kerst feest is voelt Jessica helemaal hoeveel ze haar mama mist. Ondanks de mooie kerst boom, de versieringen en de cadeautjes mist ze het knus samenzijn en het lezen van het kerstverhaal. Bovendien komt er deftig bezoek: de directeur van papa's werk. Ange la zet haar beste beentje voor, maakt een geweldig kerstdiner klaar en alles moet tot in de puntjes perfect zijn. Jessica voelt dat ze haai' er eigenlijk liever niet bij hebben. Maar ze gaat expres niet naar bed, hoeveel slaap ze ook heeft. Op de bank wacht ze, zij het knik- kebollend, de komst van het bezoek af. Opeens hoort ze dat het bezoek er al aan komt. Veel te vroeg. Niemand begrijpt er iets van. Als er wordt aangebeld staat niet het verwachte bezoek maar een vreemde jongen voor de deur. Hij is op zoek naar onderdak. Hij probeert eerst of hij in dit huis misschien kan slapen met zijn verloofde. Ze zijn op dooneis en zij is zo moe. En ze is... Maar Angela weigert. Dan vraagt hij of hij misschien mag bellen om ergens een hotel te bereiken. Maar ook dat weigert Angela. Jes sica vindt het gemeen. Ze heeft medelijden met die jongen, die er toch zo aardig uitzag. Als de dikke directeur met zijn vrouw, die Jessica stiekem de 'suikerspin' noemt, zich vol zit te eten, staat de auto van de jongen met zijn verloofde nog steeds bij de toe gangspoort. Jessica, die het met de gang van zaken niet eens, gedraagt zich onder de maaltijd zo, dat haar vader haai' boos naar boven brengt. Daar besluit ze om bij de men sen in de auto te gaan kijken. Ze blijken Jos en Marja te heten. Marja heeft wel een erg dikke buik... En ze heeft zo'n lief gezicht. Het zijn net de ogen van haar eigen mama, die ogen van Marja. Zomaar vertelt Jessica hun alles over haar verdriet om mama en over Angela. Daar krijgt ze op het alleron- verwacht een les over zichzelf. Is Angela echt gemeen? Of ziet Jessica in Angela alleen wat ze wil zien? Alleen omdat ze haar eigen mama zo mist, en daarom boos is? Zou haar eigen mama niet blij zijn, als ze zag dat Angela goed voor haar en haar papa zorgt? Jessica geeft Jos en Marja een plekje bij haar Pony Misty in de stal en als dank krijgt ze van Marja een prachtig kettinkje met een kruisje eraan. Blij kruipt Jessica in bed. Als ze de volgende morgen wakker wordt, ver tellen papa en Angela haar dat de directeur helemaal geen dikke man was. En dat zijn vrouw geen haar als een suikerspin had, maar kort haar. En een jongen die om onder dak vroeg? Papa en Angela halen hun schou ders op. Maai..., Jos en Marja dan? Jessica rent naar de stal. Ze zijn weg. En de auto is ook weg. Jessica heeft het allemaal gedroomd, begrijpt ze nu. Een mooie droom was het. Een leerzame droom ook. Want door wat Marja zei in de droom gaat Jessica toch anders tegen Angela aankijken. Ze komt zelfs zover, dat ze Angela aanspreekt met mama en haar vraagt het oude kerstver haal voor te lezen. Een goed geschreven, treffend verhaal met een duidelijke link naar het kerstverhaal. Humoristisch ook om te lezen hoe Jessica de volwassen mensen in har omgeving bekijkt. Dit boekje, geschreven door Erik de Gruyter en mooi geïllustreerd door Bas Mazur, is een lekker verrassend winterverhaal van 52 pagina's in een gebonden uitgave die ver zorgd werd door Callenbach. AVI 8, ISBN 90 2661069 6, nugi 220/221, Prijs: 13,90. VROEGINDEWEIJ Stichting Hulp Oost-Europa zet naast de speerpuntactie voor Roemeense straatkinde ren, ook de actie 'Voedselhulp Servië' voort. Ook al biedt de politieke omwenteling nieu we perspectieven, de nood in dit geteisterde gebied is nog steeds ontzettend groot. Een slechte economische situatie, een werk loosheid van 70%, bijna geen electriciteit, gebrek aan alle eerste levensbehoeften; kin deren die zonder ontbijt naar school moeten en tallozen die met de gratis maaltijd uit de gaarkeukens letterlijk de hele dag hun maal moeten doen. Medicijnen zijn niet verkrijg baar of onbetaalbaar. Servië is anno 2000 'een noodgebied onder handbereik'. Stichting HOE werkt voor de hulpverlening in Servië nauw samen met Ecumenical Humanitarian Organisation, een professio nele diaconale organisatie die onder andere gratis maaltijden verstrekt in gaarkeukens, een ontbijt op verschillende scholen ver zorgt, kleding verdeeld en op beperkte schaal medicijnen verstrekt. Er wordt vaak een beroep gedaan op de hulp van deze orga nisatie. Maar zonder geld en goederen kan ook zij niets doen. Op dit moment ligt de nadruk van de activi teiten op het voorzien in de eerste levensbe hoeften van de mensen. Gaarkeukens, een ontbijt voor de kinderen op school en medi cijnverstrekking zijn daarbij belangrijke aandachtspunten. Er is voor de actie al 123.000,-bijeengebracht, waarvoor Stich ting HOE alle gevers bijzonder dankbaar is. Voorgenomen vrijstellingen Dirksldnd Bouwplannen Intergemeentelijk Samenwerkingsverband /.:ï«Ï^K^4i^&^^^!®f>ilriSli*»&4S»Èi BOEKEN EN MUZIEK VoorslriUil41 -3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14 - Fax (0187) 4845 211 BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Westdiik 45-4S, 3241 GV Middelharnis Tal. (0187) 482048 482844 - Fax (0187) 485481 Filiaal: Hoenderdijk 19, 3253 AK Ouddorp Tel. (0187) 681276 - Fa» (0187) 683S19 K Burgemeester en v/ethouders nodigen u uit voor de nieuv/jaarsreceptie op dinsdag 2 januari van 19.3Ó tot 20.30 uur in het gemeent-^^hi li'. Iedereen is van harte welkom! Het gemeentehuis is gesloten van 27 december t/m 1 januari. De avondopenstelling van 28 decem ber vervalt. Dinsdag 2 januari is het gemeentehuis van 8.00 tot 12.00 uur gesloten. Vanaf 13.00 uur is het gemeentehuis weer open. Geboorte-aangifte Voor aangifte van geboorte kunt u op de volgende dag telefonisch contact op nemen met de heer A. Lokker, telefoon (0187)493155: - 29 december van 9.00 tot 10.00 uur. Overlijden Voor overlijdensaangifte en/of het re gelen van een begrafenis kunt u da- gelijlcs telefonisch contact opnemen met de heer A. Lokker, telefoon (0187) 493155. Burgemeester en wethouders zijn van plan: - bouwvergunning (art. 2, lid 1 onder c voorschriften bestemmingsplan 'Oudetand en Oude Nieuwland') te verlenen voor: - Dorpsweg 37c te Ouddorp - bouwen serre - bouwvergunning (art. 19, lid3WRO/art. 20, lid 1 sub a onder 2 Besluit op de Ruim telijke Ordening) te verlenen voor: - Het Oude Nieuwland 106 (recreatie woning) te Ouddorp - bouwen (vetVon* gende) berging. t>e stukken liggen vanaf 1 januari 2001 vier weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis. Gedurende déze tèitnijn kunt u tegen deze voornemens schrif- telr/<c zienswijzen indienen bij burgemees ter en wethouders. 29 december 2000 Voorstraat 15 postbus 10, 3247 ZG Dirkslond tel.:(0187)608080 fax:(0187)603799 E-mail: info@dirksland.nl Openingstijden: van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur Inzamelen minicontainers Het inzamelen van de bruine containers (gft) in Stellendom van maandag 25 december wordt verplaatst naar vrijdag 29 december. Het inzamelen van de groene containers vindt in de eerste week van januari plaats op dinsdog 2 januari. Dit geldt voor de ker nen Stellendom, Goedereede en Ouddorp. Openingstijden afvaloverslag Dam- v/eg Ib te Stellendam Tijdens de Kerst en nieuwjaarswisseling ko men de navolgende normale openingstijden te vervallen: - zaterdag 30 december - maandag 1 januari. De opening op vrijdag 29 december vindt wel normaal doorgang. De openingstijd is van 15.00 tot 16.30 uur. Lever uw kerstboom in op de volgende ge meentelijke werkplaatsen: - Goedereede, Achterstraat 1 - Ouddorp, Molenweg 3a - Stellendam, Tuinstraat 2. Op woensdag 3 januari - van 9.00 tot 12.00 uur - van 13.00 tot 16.00 uur. Voor iedere kerstboom f. 1,-. Aangevraagde bouv/vergunningen te Ouddorp - Zeebrekersweg 3 - uitbreiden en verbou wen woning - Aiexanderpark 4 (recreatiewoning) - bou wen berging. Vanaf 1 januari 2001 wordt het voorrijtarief dat de gemeenten doorberekenen voor het ophalen van grof huishoudelijk afval verhoogd naar f. 35,- (was f. 30,-). Ingangsdatum 1 januari 2001 Plaats Johannespolderseweg 19 te Middelharnis, telefoon (0187) 486850. Deelnemende gemeenten Goedereede, Dirkslond, Middelharnis en Oostflakkee. Openingstijden maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.45 uur zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Welk afval wordt geaccepteerd Het afval moet afkomstig zijn van woningen en bedrijven op Goeree-Overflakkee. De volgende afvalstromen worden geaccep teerd tegen d® Rif slJMyöÖ^OOI geld^ iariè*i'èh:'ë3<ctoi(^!'iiilffl^^^^ Tarief A Brandbare restfröifii||j|||i||||pji||p per ton ■\''--;ï«|||||||||B^^^^ Brandbare restfractie, 2oiSiSi||iii||ii^ij|i|S vuil, afval van bouw.én sioo|j|i#|ii:K;,i|g:f,j^ In dit/afval mbgeO' geen stén®:iii|i|iii!i^|i| voorwerpen zitten. Houten bdlk^n|^|;|iölfl ken mogen maximaal 200 crn lartj9)i:ï|ii:!W dit afval mogen geen chemische afvölstofr-; fen, spoorbielzen, asbesthoudende rhateri- alen of grond aanwezig zijn. Tarief B: Schoon houtafval kwaliteit A, kostprijs f. 220,- per ton Schoon houtafval, hieronder wördf verstaan gesorteerd schoon hout (eventueel geschil derd) en al dan niet voorzien van hang- en sluitwerk. Platen spaanplaat of multiplex én gecreosoteerd hout horen niet onder deze categorie. TbriefB2' Houtafval kwaiiieit B, kostprijs f. 231,- per ton Houtafval, hieronder wordt verstaan gesor teerde platen spaanplaat of multiplex hout (eventueel geschilderd) en aldan niet voor zien van hang- en sluitwerk. Gecreosoteerd hout hoort niet onder deze categorie. Tarief C Composteerbaar snoeihout, kostprijs f. 150,- per ton Composteerbaar snoeihout, grof plantsoen afval, zoals takken en stammen tot een dia meter van 10 cm. In dit afval mogen geen andere afvalstoffen aanwezig zijn. Tarief D Veegvuil, kostprijs f. 182,- per ton Veegvuil ontstaan bij het machinaal vegen van de straten of wegen. Tarief E Recyclebaar puin, kostprijs f. 62,- per ton Recyclebaar puin, zoals metsel-, straat- en betonpuin zonder wapening, kleiner dan 40 cm en te breken. Hierin mag maxirriaat 10% zand aanwezig zijn. Asfalt en asfalthoudend puin, puin uit de petrochemische industrie en puin van schoorstenen mogen hierin niet aanwezig zijn. Tarief F Gemengd puin, kostprijs f. 133,- per ton Gemengd puin, dat niet groter is dan 40 cm en dat niet meer dan de helft van het vo lume is vermengd met onverbrandbare stof fen, zoals zand en grond. Verontreinigde grond of zand mag hierin niet aanwezig zijn. Tarief G Verontreinigd puin, kostprijs f. 345,- per ton Metsel- en betonpuin, dat niet groter is dan 40 cm en verontreinigd is met roet, koolteer van schoorsteenkanalen, teer of dergelijke. Ook valt onder dit tarief gipsafval. Tarief H Bitumen, kostprijs f. 281,- per ton Bitumen, dat niet groter is dan 40 cm en af komstig is van de wegenbouw. Tarief 1 Dakgrind, kostprijs f. 191,- per ton PiGiimdlflfeipif||;i?g0R|^lp^ doken, veront- *if€iWl§isi^iS|!ftlilftiiihT^ïtin.' |iiiii||^!@^i|s^;:'lèostpriJs f. 166,- perton lliipViioitepHet een diameter groter dan fiVsbestcement-gotfplaten/ kostprijs |i 210,- per ton •Asbestcement-golfplaten, alleen van parti culieren, verpakt in dubbel plastic. Asbest- vrije golfplaten worden alleen geaccepteerd na overleg van het analyserapport. Tarief L Kadavers, gratis Kadavers van huisdieren, vogels en vissen; Tarief M Afvqlgias, kostprijs f. 52,-per ton Vlakglas, zoals vensterglas, dubbelglas etc. Tarief N Autobanden Personenauto f. 5,- per banu, iiücrorband f. 55,- per band, vrachtwagenband f. 35,- per band en aanhangwagen f. 25,- per band. Tarief O Oud papier en karton, kostprijs f. 100,- per ton Schoon en droog papier en karton, zonder plastic, hout of dergelijke afvalstoffen. Tarief T Spoorbielzen, kostprijs f. 361,- per ton Schone spoorbielzen, stalen platen of bou ten mogen er in zitten. Geen gewolmani seerd hout (groen hout), maximale lengte vier meter Tarief V Dakbedekking, kostprijs f. 395,- per ton Bitumineuze dakbedekking van platte daken, exclusief grind. (Er mogen geen andere ma terialen tussen zitten). Gratis Gratis kunnen worden afgegeven oude me talen en wit- en bruingoed. Algemeen Niet gesorteerd afval wordt geweigerd. De aan geboden afvalstoffen worden gewogen op een weegbrug. Ter plaatse wordt een weegbon ge maakt waarop de volgende gegevens worden genoteerd: gegevens aanbieder, vervoerder en kenteken vervoermiddel, hoeveelheid en soort afval, herkomst van het afval en voor bedrijven het afvalstroomnummer en geleidebiljet- nummer Periodiek wordt aan iedere afvalaanbieder, de geadresseerde op de weegfaon, een nota ter betaling toegezonden. Op het overslagstation is een beheerder aan wezig. De aanwijzingen van de beheerder moe ten strikt worden opgevolgd. MededeUngen -namens burgemeester en wethouders van de tiler genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Vanaf 1 januari 2001 wordt het huishoudelijk afval door een andere inzamelaar ingeza meld. Na een Europese Aanbesteding is AVR Overheid Milieu Management als laagste inschrijver uit de bus gekomen. De werkzaamheden zijn aan deze firma gegund en zij gaan vanaf 2 januari 2001 het huisvuil op Goeree-Overflakkee inzamelen. De AVR gaat wel een qnder inzamelschema hanteren. Het inzamelen blijft alternerend, dat wil zeggen de ene week restafval en de andere week gft-ofvol. Maar nu wordt het voor geheel Goeree-Overflakkee hetzelfde soort afval per week ingezameld. De oneven weken van 2001 (beginnende melde week van 1 t/m 6 januari 2001): - restafval De even weken van 2001 (beginnende met de week van 6 t/m 12 januari 2001): - gft-afval' Verder zijn ook de inzameldagen voor bijna alle woonkernen gewijzigd. Ook zitten we gelijk de eerste week met een gewijzigd schema in verband met de inhaaldag voor nieuw jaarsdag. Het schema voor de eerste week wordt als volgt; Week van 1 t/m 6 januari 2001 (inzameling restafval) inzameldag Gemeente Woonkernen geen inzameling Goedereede maandag (nieuwjaarsdag) dinsdag woensdag donderdag Middelharnis Dirkslond Oudé-Tónge én Nieuwe-Tonge zaterdag Ouddorp, Goedereede en Stellen- dorti, incL de daaraan gekoppelde buitengebieden Middelharnis, Sommelsdijk en Stad aan 't Hdrifigvliet en de daaraan gekoppelde buitengebieden DirkslandvMélissüht en Herkingen en dé döqraan gekoppelde büiten- :.gébieden; ijeide kernen én hét buitéttgebied van Niéuwe-Tonge teil zuiden van de Langeweg tot aan Sommelsdijk Oostflakkee Achthuizen, Den Bommel, Zuid zijde en Ooitgensplaat en het buitengebied Oude-Tonge. Het vaste schema voor de tweede - en verdere weken wordt als volgt: Vast schema voor alle verdere weken in 2001 Oneven week restafval en even week gft-afval Woonkernen Ouddorp, Goedereede en Stellendam, incl. de daaraan gekoppelde buiten gebieden Midddelhamis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet en de daaraan gekoppelde buitengebieden Dirkslond, Melissant en Herkingen en de daaraan gekoppelde buitengebieden beide kernen en het buitengebied van Nieuwe-Tonge ten zuiden van de Lange weg tot aan Sommelsdijk Achthuizen, Den Bommel, Zuidzijde en Ooitgensplaat en het buitengebied Oude- Tonge. Door dit nieuwe schema is het voor de inzamelaar en voor u veel duidelijker geworden wanneer het huisvuil wordt ingezameld en welke soort afval aan de beurt is. U zult begrij pen dat deze wijzigingen in het begin wat extra aandacht van u en de inzamelaar zullen vragen. Om te voorkomen dat de vuilniswagen bij u al door de straat is geweest, terwijl u de contai ner nog niet had aangeboden, verzoeken wij u de container voor 7.00 uur aan de straat te zetten met de handgrepen naar uw woning gericht. Er wordt door de AVR met een ander type huisvuilwagens ingezameld. Wij hopen dat dankzij uw medewerking de overgang naar het nieuwe schema voorspoedig zal veriopen. Hebt u nog vragen dan kunt u één van de onderstaande nummers bellen: - inwoners gemeente Goedereede 491500 - inwoners gemeenten Dirkslond, Middelharnis en Oostflakkee487711 (tussen 9.30 en 10.30 uur). inzameldag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag Gemeente Goedereede Middelharnis Dirkslond Oude-Tonge en Nieuwe-Tonge Oostflakkee Middelharnis Koningin Julianawég 45 postbus 13240 AA Middelharnis tei.: (0187) 475555 fax:(0187)475547 E-mail: gem.mhs@tref,nl Openingstijden: van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur Goedereede tromliinweg 2 postbus 38, 3253 ZG Ouddorp ZH tel.: (0187)491500 fax: (0187)492924 Openingstijden: van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur donderdag ook van 17.00 tot 19.00 uur Oostflakkee ISGO Eisenhowerlüon 1 postbus 75, 3255 ZH Oude-Tonge tel.:(0187)642200 fax:(0187)642793 Openingstijden: van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur Langeweg 74, postbus 313, 3240 AH Middelharnis Overstag staf ion: tel.: (0187)488111 -fox: (0187)488199 Openingstijden: E-mail: Milieuklachten: Grofvuillijn: van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur isgo@tref.nl (0187)48 81 31 (0187)48 77 11 Johannespolderseweg 19, Middelharnis te!.: (0187) 48 68 50 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.45 uur zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 24