Ei»rii3ei4!iiyvs ''Januari Wekruarl {Maart 3uli -Md Jlimi Oktober TVmember Decemker VRIJDAG 22 DECEMBER 2000 2oals u wellicht nog weet ging het er tijdens de aarwisseling van 1999-2000 hier en daar stevig lan toe. Daarvan zijn de gedeeltelijk tot as verga- le en nog maar net afgebroken panden aan de Dostdijk/Zandpad in Middelhamis/Sommelsdijk getuige. Zo 'heet' als het er daar aan toe ging, zo rerfrissend was de nieuwjaarsduik die later op de iag plaatsvond. Een volgende criminele daad die jnze krant haalde voltrok zich in de nacht van 3 op 4-januari: een flitspaal werd 'onthoofd'Groot was Ie verbazing toen vissers nabij Smithsknol een tanjer van een rog gevangen hadden die maar liefst 55 hele kilo's woog! Op 7 januari werd Mar ia Keijzer als het nieuwe hoofd van de politie- basiseenheid geïnstalleerd, en daarmee was het management in Middelhamis weer voltallig. EUy Barendrecht kreeg tijdens het nieuwjaarscon cert van fanfare-orkest 'de Hoop' in Stellendam ïen lintje voor het 40 jaar werkzaam zijn in de muziekbranche. In de nacht van 16 op 17 januari moest opnieuw een flitspaal het ontgelden. Tussen Dirksland en Melissant werd die voorzien van enkele hakenkruizen. De naam landbouwzorgpro- ject draagt een combinatie van landbouw en zorg in zich. Deze maand werd dat gerealiseerd op de boerderij van Cor en Jenny Struik in Dhksland. t)uderen en anders begaafden kunnen daar tussen het melkvee 'trug in d'n tied'. In de nacht van 21 op 22 januari kwam de 21-jarige Kees van der Vliet uit Oottgensplaat om het leven bij een ver keersongeval op de Plaatse Langeweg. De Regio nale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree- Overflakkee won een bedrag van f 10.000,- met de Initiatieven die ze op het eiland hebben genomen len aanzien van de verkeersveiligheid. De Middelhamisse Jan van der Made nam na veer tig jaren dienst afscheid als kerkorganist van de Ned. Herv. gemeente te Oude Tonge; maar dat dit gepaard ging met twéé onderscheidingen, daar stond hij wel even van te kijken. Het gebeurt maar zelden dat iemand 42 jaar lang in het ziekenhuis verblijft. Mevrouw Rosmolen uit Melissant overkwam het, gelukkig niet als zieke, piaar al die tijd heeft ze - met slechts een kleine onderbrekeing - zorg gedragen voor patiënten in het Van Weel Bethesda ziekenhuis in Dirksland. Als jaren na vertrek een brief van je zoon uit het buitenland aankomt, dan kijk je best wel even feplZo ook familie De Blok uit Stellendam, die na ruim 6 jaar een brief uit India ontving van haar zoon Rien. Zelf was ie al lang en breed weer in Nederland terug. Vijfenvijftig jaar aan een zangvereniging verbon den zijn is geen gemeengoed, maar in Dirksland *gold dat dhr. Smit en mevr. Van Dijk, die daar al zo dange tijd verbonden zijn aan zangvereniging 'Sur- "sum Corda' "Op woensdagavond 9 februari mocht een blije Wusgroep van Oude fbngëéen nieuwe brandweer- 'wagén'in'ontvangst lieiiiM:'"";^ pinsdagnüddag februari verloot aaii de Kleine jGalatheeseweg nabij Langstraat een chauffeur van £en chemowagen het leven, nadat hij met z'n -wagen in de sloot was beland. Na het ongeval was de man naar een nabijgelegen boerderij gelopen om hulp in te roepen, maar daar overleed hij - ver moedelijk ten gevolge van een hartaanval. Mogelijk roept de combinatie Tokio/Goeree-Over- flakkee bij veel mensen vraagtekens op, maar voor de projectgroep Deltawind niet alzo toen de heer Takafumi van het Fujitsu Research Institute uit Tokio belangstelling bleek te hebben voor Delta- wind. 'Visafslag Stellendam gaat uitbreiden'. Zo stond het in Eilanden Nieuws van dinsdag 15 februari. Rond die tijd werden er grootse plannen naar bui ten gebracht om zowel regionaal als internationaal ;uit te breiden, van een tarbotkwekerij tot en met congrescentrum. Pp 11 februari 2000 kreeg Han van Dijk uit Den Rommel een zilveren gemeentepenning uitgereikt door burgemeester Van Pelt van de gemeente Oost- ^akkee. Dinsdagmiddag 15 februari kwam in de haven van 'Middelhamis de woning van burgemeester De ;Vries-Hommes binnendrijven. ÏRond 18 februari werden o.a. langs de Schaapsweg ■in Den Bommel en de Oudelandsedijk in Som- melsdijk talloze populieren gerooid, die vanwege ihun leeftijd een gevaar vormden voor weggebrui kers. Ze moesten het veld ruimen, waarna een kale ;aanblik overbleef. Bij ambulancedienst Delta Noord werd een mede werker de dienst uitgezet nadat ie met de politie igesproken had hebben over drankmisbruik binnen 'de dienst. ;Op de Dorpsweg in Sommelsdijk werd een 47- :jarige man aangehouden wegens poging tot dood slag van een verkeersassistent. De chauffeur •negeerde een stopteken en trachtte de agent ver- 'volgens met zijn auto onderuit te rijden. Die liep ^daardoor een kniewond op waarvoor hij zich onder ;medische behandeling moest stellen. Een halve eeuw bij de brandweer, dat is een rede- ;lijk unieke gebeurtenis. Dit jubileum viel de Oud- dorpse Cees Poortvliet ten deel die sinds 1 januari f1950 verbonden was aan de brandweer van Oud- ïdorp en waarom hij door burgemeester Sinke z'n 'welverdiende eremetaal kreeg opgespeld. 'Bakkerij Jan van Harberden uit MeUssant vierde •deze maand z'n 25-jarig jubileum, ter gelegenheid Iwaaryan het winkelinterieur geheel werd ver nieuwd. 'In Ouddorp' werden begin deze maand de plannen naar buiten gebracht om een nieuw pompstation ivoor Delta Nutsbedrijven te bouwen. Reden hier voor was de groeiende vraag naar drinkwater. Het Izand dat bij deze bouw vrijkwam werd gebruikt I voor bekleding van de bitumendijk, later dit jaar. Op vrijdag 3 maart werd het flitspalenbestand op Goeree-Overflakkee uitgebreid, maar nu met een bijzonder exemplaar: een flitskast die het verdrij- vingsvlak op de kruising N59/Schaapsweg Den Bommel in de gaten houdt. Het boek 'Goeree-Overflakkee tussen twee pro vinciën' van Marja Visscher werd vrijdag 3 maart door de vier burgemeesters van Goeree-Overflak kee met enthousiasme in ontvangst genomen. Sinds zaterdag 4 maart is Stad aan 't Haringvüet een standbeeld rijker, vervaardigd door Mei Dale, de schoenmaker van het dorp. Op die dag werd hij 70 jaar en ter ere daarvan werd hij aldus verrast. Een bijzonder project was de Bachweek, die van 6 t/m 10 maart op de chr. scholengemeenschap 'Prins Maurits' in Middelhamis werd georgani seerd. De dagelijkse Bachconcerten die er werden gegeven trokken vele bezoekers naar de school. Nadat de Plaatse Klaas Baas maar liefst 1250 huwelijken in de gemeente Oost-flakkee had vol trokken, kreeg hij ter ere daarvan uit handen van burgemeester Van Pelt een bronzen gemeentepen ning. In en om het Leeflang-orgel van de Plaatse Her vormde Kerk werd op zaterdagavond 11 maart het lende plaatsen op het eiland de plechtige nationale dodenherdenking plaats, waarvoor bij jong en oud een toenemende belangstelling lijkt te bestaan. Zwarte vuilniszakken - die vlaggen simuleerden - hingen op de middag van dinsdag 9 mei halfstok bij ambulancedienst Delta Noord toen die failüet was verklaard. Blikseminslag tijdens een zware onweersbui op woensdagmiddag 10 mei, heeft er voor gezorgd dat bij Radio Flakkee o.a. het bedieningspaneel, een personal computer en andere apparatuur geheel werden vernield. Ondanks alles gingen de uitzendingen gewoon door. Het vrouwenkoorfestival 2000 dat op zaterdag 13 mei in Middelhamis gehouden werd is een groot succes geworden met vele muzikale hoogtepunten. Vijf generaties bij elkaar op dinsdagmorgen 16 Na een vacatureperiode van bijna 2 jaar verwel komde de Hervormde Gemeente van Middelhamis op zondag 2 juli haar nieuwe predikant ds. C. Gie- len. Door de directie van de Bosseschool, de heren Groeneveld en Trommel werd - na drie jaar voor bereiding - op woensdagmorgen 5 juli de eerste paal geslagen voor een nieuw schoolgebouw ach ter de Fordgarage in Middelhamis. Ondanks wind en miezerregen werd op dinsdag 25 juli op strand 't Flaauwe Werk de jaarlijkse Red dingdemonstratie gehouden. Het reddingswerk vindt grotendeels plaats door vrijwilUgers. Op vrijdagmiddag 28 juli verwelkomde het Rien Poortvlietmuseum te Middelhamis het 100ste 25-jarig organistenjubileum van Kees van Eek uit Middelhamis gevierd. De bevelvoerder van de Stellendamse brandweer, de heer Grootenboer, werd op vrijdag 17 maart, tij dens de jaarvergadering van de brandweer, koninklijk onderscheiden ter gelegenheid van zijn bereikte staat van dienst. De 65-jarige Kees FHkweert uit Ouddorp kreeg op woensdagavond 29 maart, tijdens de jaarvergade ring van de EHBO-afdeüng Ouddorp, een konink- hjke onderscheiding opgespeld door burgemeester Sinke.j -Alsjèzes wekert lattg "gewerkt' hebt over de ambulance, dan is het een mooie afsluiting als je daarvoor een certificaat krijgt uitgereikt. Dat gebeurde woensdagmorgen 29 maart een groep bewoners van de Stichting Zuidwester ter afslui ting van hun ambulance-project. In afwachting van de officiële onthulling werd bij de entree van Middelhamis de naaldsculptuur geplaatst. Op woensdagmiddag 5 april werd aan het Vinger- ling in Middelhamis het nieuwe kantoor van de VW/ANWB Overflakkee geopend. Vanwege de groei van toerisme op het eiland was daar behoef te aan ontstaan. Vrijwel geüjktijdig brak in Goedereede brand uit in het voormalige gemeentehuis, thans de vesti gingsplaats van de Goereese woningbouwvereni ging- Op donderdag tot en met vrijdag 6 t/m 8 april werd bij bijna alle supermarkten op het eiland een suc cesvolle flessenactie gehouden ten bate van de Daniël den Hoed-kliniek en het Sophia Kinderzie kenhuis in Rotterdam, en hospice 'Calando' in Dirksland. De totale opbrengst daarvan bedroeg bijna f 8.000. Na maar liefst 23 jaar het Eilanden Nieuws in heel Herkingen te hebben bezorgd is het echtpaar Ver- weij aan het Adoptieplein in Herkingen ermee gestopt. Ze hebben het bezorgen al die jaren met plezier gedaan, maar om gezondheidsredenen moest dat worden beëindigd. Bij een frontale botsing op de Langeweg N215 tus sen Middelhamis en Nieuwe Tonge raakten op het eind van maandagmiddag 10 april twee personen auto's zwaar beschadigd en raakten zes personen gewond. Op zaterdag 15 april 2000 werd in de Melishof te Melissant voor de 37e keer het Jeugdsolistencon- cours gehouden. De wisselbeker werd gewonnen door Daphne Bulthuis te Goedereede. Dinsdagmiddag 18 april werd in Hemesseroord in Middelhamis een samenwerkingsovereenkomst ondertekend om er zich gezamenlijk voor in te zet ten dat van deze besloten woongemeenschap een bijzondere woonwijk van Middelhamis kan wor den gemaakt. De Ouddorpse schoolkinderen herdachten woens dagmorgen 26 april het Joodse slachtoffer van de Tweede Wereldoorlog, Anne Haas-Franken. Op vrijdagmorgen 28 april werden vier eilandbe woners koninklijk onderscheiden: de heren A. Jan sen en K. Tanis uit Ouddorp, de heer J. de Ruiter te Middelhamis en de heer J. Wielhouwer te Som melsdijk. Op bevrijdingsdag bezochten oud-piloten uit de Tweede Wereldoorlog de gemeente Goedereede. Zij hadden deelgenomen aan de voedseldroppings aan het einde van de oorlog. Waar elders zul je bij één organisatie wel 45 jubi larissen tegenkomen? Bij Hemesseroord (Stich ting Zuidwester)! Begin mei werd bij het 25-jarig jubileum (al in 1998) van 45 medewerkers stil gestaan. In 1998 bestond het zorgcomplex Hemes seroord ook 25 jaar, de 45 jubilarissen hebben dus vanaf het begin meegedraaid. Op donderdagavond 4 mei 2000 had op verschil- mei. In de Vliedberg was de één maand jonge Levi Weijma uit Goes met z'n moeder èn z'n grootmoe der èn z'n overgrootmoeder op bezoek bij z'n bet overgrootmoeder. De volgende morgen werd, ook in Ouddorp, de vemieuwde Cl000 van Hans en Petra van den Hurk geopend door burgemeester Sinke. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Austin Healey Ower's Club Nederiand (AHOCN) werd op zaterdag 20 mei een tourtocht over Goe ree-Overflakkee georganiseerd, waaraan maar liefst 150 Austin Healeys deelnamen. Met ingang van dinsdagavond 23 mei 2000 bedient de Plaatse Christelijke Basisschool 'de Hoeksteen' zichzelf van een gedeelte van haar eigen elektriciteitsgebraik. Daartoe werd tijdens een feestelijke bijeenkomst een aantal zonnepane len op het dak van de school in gebmik gesteld. Donderdagavond 25 mei werd in Dirksland het scheidende gemeenteraadslid P. Dijkgraaf konink lijk onderscheiden. Om een einde te maken aan voetbaloverlast in de Pluvier te Sommelsdijk werd daar eind mei een omheinde voetbalplaats in gebraikgenpmen, dat officieel in gebruik werd genomen door middel van een heuse wedstrijd (zonder overlast) tussen politie, gemeente en jeugdige omwonenden. Op de laatste zaterdag van mei werd het 50-jarig bestaan van de Ouddorpse Redding Brigade gevierd door middel van een feestelijk opgezette reünie in haar loods aan de Westerweg nabij het Flaauwe Werk. Deze maand fuseerden de poUtieke partijen RPF en GPV tot één partij, de ChristenUnie. Feest op de School met de Bijbel te Sommelsdijk op donderdag 8 juni, toen meester Steenbeek daar mét de schoolkinderen z'n 25 jarig jubileum in het onderwijs vierde. Dinsdag 6 juni mocht het echtpaar Mehssant-Fels- bourg te Nieuwe gedenken 65 jaar getrouwd te zijn. En op tweede Pinksterdag was het echtpaar Plok- ker-Berkhout aan de Oostdijk te Goedereede 60 jaar getrouwd. Door de CNV-afdeling 'Kop van Goeree' werd op woensdag 14 juni aan de gemeente Goedereede een fraaie zonnewijzer 'overhandigd'Dit ter gele genheid van de 100ste verjaardag van de CNV. Dreunende vrachtwageimiotoren en sonore lucht- hooms maakten op zaterdag 17 juni duidelijk dat de tmckmn weer gereden werd. Voor de 13e maal deze keer. Een spektakel waar één keer in het jaar zowel Flakkeese chauffeurs als bewoners van Her- nesseroord heel erg van genieten. Bij een ongeval op de N57 tussen Goedereede en Ouddorp kwam maandagmiddag 19 juni een 16- jarig meisje uit Ridderkerk om het leven. Ze over leed ter plaatse aan haar verwondingen. 'Het Engelse dorp op de Kop van Goeree' zo luidt de titel van het boek, geschreven door Frans van Heest te Goedereede en dinsdagavond 20 juni gepresenteerd in het VVV-kantoor te Ouddorp. Na raim 37 jaar nam op vrijdag 23 juni juf Soete- man afscheid van basisschool 'het Kopmas' te Stellendam. Zowel juf als kinderen vielen het afscheid zwaar. Voor de jaaraitvoering van Muziekschool Goeree- Overflakkee op zaterdag 24 juni was weer een gro te belangstelling. Op dit jaarlijks temgkerende evenement in de aula van de Technische School in Middelhamis heten weer veel jeugdige musici zien en horen wat ze kunnen. Eind juni 2000 werden in Dirksland vele gemoe deren meer of minder aangenaam verrast toen daar bekend werd dat het gemeentebestuur er een asiel- zoekerscentram wil realiseren. Op donderdag 29 juni werd C. den Braber, bij zijn afscheid als gemeente-ambtenaar, koninklijk onderscheiden. bmidspaar, waarvan de huwelijksvoltrekking plaatsvond in de voormalige raadzaal van dit vroe gere gemeentehuis. Ruud van Lent en Monique Deelstra waren de gelukkigen. cAugUótlU^ Het sport- en recreatieteam van de camping 'de Klepperstee' in Ouddorp heeft op dinsdag 1 augus tus een 'reanimatieloop' georganiseerd. Door een groot aantal jeugdigen werd geld bijeen gelopen voor een reanimatiepop. Op 1 augustus was het 25 jaar geleden dat de heer C. Besuyen, directeur van Refugium en Sjaloom in Sommelsdijk, zijn eerste stappen zette binnen de gehandicaptenzorg. Een jubileum dus. ComeUa (Kee) van Zetten mocht op 12 augustus haar 100ste verjaardag vieren. Van die honderd jaar heeft ze er negenennegentig in Middelhamis gewoond, maar sinds een jaar verblijft ze in ver zorgingshuis 'de Goede Ree' in Sommelsdijk. Nabij Stellendam werd op vrijdag 18 en zaterdag 19 augustus een manifestatie rond werk- en sier- paarden gehouden, met demonstraties en wedstrij den van o.a. oude traktoren, paarden, e.d. Een eve nement dat veel kijkers trok. Op zondag 22 augustus nam ds. H. Out afscheid van de Gereformeerde Kerk te Middelhamis, wegens vertrek naar De Lier. En ook dit jaar vond weer de monster wandeltocht 'Omloop van Goeree-Overflakkee' plaats, waar aan velen op 25 en 26 augustus weer deelnamen. De goede doelen die ditmaal aan de Omloop waren verbonden waren Stichting 'Joop naar Albanië' en de vrijwilligersorganisatie 'Interplast'. Op dinsdag 29 augustus mocht mevrouw Kool- Brouw te Sonunelsdijk de leeftijd van 100 jaar bereiken. Met familie en bekenden vierden ze deze dag in 'de Samaritaan', waar ze zich met een üef- devoUe verzorging weet omringd. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Goedereede op de laatste donderdag in deze maand werden harde noten gekraakt over het wan gedrag van dronken jongelui die van horecagele genheden naar de campings teragkeren. Een geslaagde Tweede Boerenlanddag was het, die op zaterdag 2 september in het centmm van Oud dorp werd gehouden en die talloze bezoekers trok. Na een anderhalf jaar durende wederopbouw en ver-/nieuwbouw van recreatiecentram 'De Staver' in Sommelsdijk, kon dit complex op vrijdag 1 sep tember officieel worden heropend. De openings- handelhig werd verricht door gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland mevrouw Van Ruiven. Dominee J. Karels, die mim een jaar predikant is van de Gereformeerde Gemeente te Middelhamis, mocht op zaterdag 2 september gedenken 25 jaar in het predikambt te staan. Op een info-avond in Dirksland op maandag 4 sep tember, in verband met de komst van een AZC aldaar, lieten de bewoners van woonwijk de 'Klei ne Boezem' flink van zich horen, met felle discus sies en tumulteus getinte momenten. Tijdens haar vergadering op donderdag 7 septem ber gaf de raad van de gemeente Middelhamis aan dat ze de 'nul-optie' wat betreft de komst van een bordeel op het eiland, onhaalbaar acht. 'Als 't dan moet, dan maar één op het hele eiland', zo werd besloten. In Stad aan 't Haringvliet nam ds. L.D. Burger afscheid van de Hervormde gemeente aldaar. De brandweer van Goedereede organiseerde op zaterdag 16 september regionale brandweerwed strijden in de Hoofdklasse. Daarmee hadden ze de primeur, want in deze klasse was nog niet eerder op het eiland gespeeld. Het echtpaar Breen-van der Bok uit Ouddoip mocht op zondag 17 september gedenken 70 jaar met elkaar getrouwd te zijn geweest. Vier maal feest was het op woensdag 20 september in verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Ton ge. Niet alleen 'Ebbe en Vloed' herdacht haar 25 jarig bestaan, maar ook de dames Kroon-Legierse (directeur), Fes-Smeets en Van Putten-Thomas vierden er hun 25-jarig jubileum. .In sportcomplex 'De Gfooye' te Dirksland werd op -woensdagavoiid>27 septeniber een inspraak-avond gehoudgn'fbor de bevolking van Dirksland in ver band met het principe-besluit van de gemeente om er een asielzoekerscentmm te realiseren. Een avond met protestgeluiden en gejoel, en zo'n 450 aanwezigen. Op de Plaatweg tussen Melissant en Stellendam vond op woensdagmorgen vroeg een verkeerson geval plaats waarbij de 43-jarige Chr. Jongbloed uit Melissant het leven verloor. 'Ook in Dirksland staat een Indië-monument', ver meldde de krantenkop van dinsdag 3 oktober. Op vrijdag 29 september werd daar op de nieuwe begraafplaats aan de Staakweg een Indië-monu ment onthuld ter nagedachtenis aan Eeuwit Bal. De heer L. van Prooijen nam deze maand na 16 jaar afscheid van de gemeenteraad van Dirksland in verband met zijn vertrek naar Hellevoetsluis; een gelegenheid waarbij hij een koninklijke onder scheiding kreeg uitgereikt. In Stellendam werd donderdag 28 september het nieuwe kantoor van Rabobank West-Flakkee offi cieel in gebruik genomen. Exact een jaar na het slaan van de eerste paal werd de openingshande ling verricht door een aantal kinderen uit het werk gebied van de bank. Een uniek 'verschijnsel' deed zich voor op de vee houderij van de familie Slegh te Sommelsdijk. Daar werden maandag 2 oktober in alle vroegte drie kalfjes uit één moederkoe geboren. Alle drie waren kerngezond en bleven in leven. Een zeld zaamheid! Kort nadat ds. L.D. Burger afscheid had genomen van Hervormd Stad, deed een nieuwe predikant er intree: ds. Samsom. Op 15 oktober werd hij beves tigd door zijn zwager, ds. G.C. Kunz te Sommels dijk. Voor de uitreiking van de Dorpsherstelprijs in de gemeente Middelhamis was het dit jaar een lus- tramjaar. Voor de vijfde maal werd die uitgereikt, dit jaar op vrijdag 13 oktober. De prijs ging naar de Stadse famiüe Kersen, die in het Rien Poortvliet Museum te Middelhamis in het zonnetje werd gezet. Bij het ISGO aan de Langeweg 70 te Middelhamis loopt voortaan deskundig en ARBO-gecertificeerd personeel rond nadat ze deze maand het veihg- heidscertificaat hebben behaald. De 'koperen naald' bij de entree van Middelhamis werd op dinsdag 24 oktober 'ingewijd'. De sculp tuur stond er al enige tijd, maar sinds de 24e van deze maand heeft ze haar 'officiële status'. De Rabobank in Melissant werd op donderdag 26 oktober vlak voor openingstijd door twee gemas kerde mannen overvallen. Een shockerende gebeurtenis voor het aanwezige bankpersoneel, die de kluis niet geopend kregen en waardoor de overvallers er zonder buit vandoor konden. Voor de twaalfde maal werd in de Herv. Kerk te Oude Tonge het amateur-orgelconcours gehouden, dat elk jaar blijk geeft van een hoogstaande orgel- cultuur op ons eiland. Dit jaar kwamen Erik Groot enboer, Jan Hoek en Arjan de Vos als drie besten uit de bus. Begin november konden nieuwe ontwikkelingen worden gemeld in de AZC-kwestie te Dirksland. Het college van B&W wil serieus verder gaan met een voorstel voor een AZC van 200 personen, in plaats van de aanvankelijk gestelde 350 a 400 asielzoekers. Op de slotavond van de Omloop van Goeree-Over flakkee op 3 november in de Gratterswei te Oude Tonge, kon de totale opbrengst van de Omloop worden bekendgemaakt: f 35.000,-. De Dirksland- se Peter Koppenaal was de loper die het hoogste bedrag bijeen liep: f 3.765,50. Zaterdag 4 november werd in de aula van de chr. scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middel hamis voor de eerste maal op het eiland een 'them adag voor mannen' gehouden, waarvoor grote belangstelling bleek te bestaan. Meer dan 160 mannen uit de regio dachten na over het thema 'God regeert!?'. Woensdag 8 november overleed op 79-jarige leef tijd wethouder L. Visser van de gemeente Goede reede, in wie een markant politicus is heengegaan. Op zaterdag 11 november werd zijn lichaam ter aarde besteld. Aan de Kelderweg in Ouddorp werd op woensdag 8 en donderdag 9 november de meestoof 'Onver wacht' gesloopt. De stove, die dateert uit 1850, was rijp voor de sloop; op dezelfde locatie zullen appartementen worden gebouwd in een stijl die herinneren aan het verdwenen historische bouw werk. Eilanden Nieuws-directeur J.H. Koppelaar sr. nam op vrijdag 10 november officieel afscheid van deze krant. Na 39 jaar was het tijd om af te zwaai en en het beleid over te geven in handen van zijn gelijknamige zoon. Een flink VVD-gezelschap van Provinciale Staten bracht op vrijdag 17 november een werkbezoek aan Goeree-Overflakkee. Transportbedrijf Taaie te Middelhamis en de Visafslag te Stellendam wer den met een bezoek vereerd en er werd een busrit gemaakt over de Kop van Goeree. Het eerste wat vermejdt kan worden in de maand december, is het 25-jarig jubileum van Herman de Blok. Op 1 december mocht hij teragzien op een loopbaan van 25 jaar bij Garage Knöps in Middel hamis. 'Na bijna 35 jaar afscheid voor de heer Winkels van de Rabobank in Oude Tonge', vertelde de krantenkop op vrijdag 8 december. En van die bij na 35 jaar heeft hij ruim 31 jaar als directeur van de bank aldaar achter de mg. Op donderdag 7 december is in 'besloten kring', bestaande uit werknemers van 'Het Binnenhof' te Middelhamis, het nieuwe fietspad aan de Indus trieweg te Middelhamis in gebmik genomen. i&'mi^^^fiim^^-ffifi^^imff:^^ hiill^lli Terughlik 2000

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 35