Nieuwe Tongse mannenvereniging 'Petrus Datheen' bestaat 50 jaar KERSTVIERING IE 0900-8844 November 2000 was zacht^ nat met normale zonneschijn Concert in kerstsfeer uit de kerken Kwaliteitscertificaat voor Trombosedienst in Renesse en Goedereede Modeltreinenbeurs Verlies voor Good Luck Bijeenkomst 'De Christenvrouw' Kledinginzameling voor reuma Beveiligingsdienst EIIAIIOBI-IIIEUWS EIIAI1DEI1-I1IEUW5 van Chr. Scholengemeenschap 'Prins Maurits' Kerkdienst Ger. Gem. PAGINA 2 DINSDAG 19 DECEMBER 2000 In Hervormd verenigingsgebouw 'Elim' te Nieuwe Tonge was afgelopen zaterdagmiddag de Ned. Herv. mannenvereniging van Nieuwe Tonge 'Petrus Datheen' bijeen om stil te staan bij haar 50-jarig bestaan. Een jubileumbijeenkomst dus en daarom een moment om terug te blikken op het wel en het wee in het vereni gingsleven tijdens de voorbije periode. Ook een moment om stil te staan bij het feit dat enkele leden al een respectabel aantal jaren aan de vereniging verbonden zijn. Sommigen zelfs vanaf de oprichting. Hoewel uitgegaan wordt van een oprichtingsdatum van 18 december 1950 ligt er eigenlijk al een oprichtingsdatum van 12 juli 1940. Toen werd er een mannenvereniging, ook met de naam 'Petras Datheen', maar de 'kronieken' daarvan gaven een laatste vergaderdatum aan van 17 mei 1943. Over de periode daarna zijn er geen gegevens. Pas in december 1950 wordt weer melding gemaakt van een vergadering, en wel om onder dezelfde naam wederom tot oprichting van een mannenvereniging te komen. Daarbij gaven 17 mannen zich op als lid, er werd een bestuur gekozen, er werd een regelement opgericht (of overgenomen) en er werd besloten om tegen een contributie van 0.25 per vergadering één maal per twee weken bijeen te komen in de winter en één maal per maand in de zomer. Het doel van de oprich ting was om als mannenvereniging te vergaderen rondom het Woord van God, de Schriften die getuigen van de Christus. Daar sprak in zijn openingswoord voor de jubileumbijeenkomst ook de heer A. J. Doom, voorzitter van de mannenvereniging,over. "Onderzoek van de Schriften vraagt om zelfverloochening, om over name in het hai't en niet in het verstand. Ons hart moet ervoor worden geopend. Als dat gebeurt vallen we niet óp het Woord maar vóór het Woord. Dan hebben we daar geen kritiek meer op maar eerbied, in tegenstelling tot de moderne theologie, die Gods Woord op de snij tafel legt om het door de eigen bril te willen verstaan. Wie echter zijn verstand laat overheersen over de Schrift is een baar der zee gelijk. Als we vraagtekens gaan zetten bij gedeelten van de Heilig Schrift dan begeven we ons op een hellend vlak. Bovendien mógen wij aan dit Woord niets af- of toedoen. Het Woord van God is voldoende om ons wijs te maken tot de zaligheid. Daaronder mogen wij zondag aan zondag nog verkeren, maar ook op de mannenvereniging. Met dat Woord kunnen we staande blijven, ook in onze huiveringwekkende tijd en in onze maatschappij die in ontbinding is. De wereld gaat voorbij en alles daarin is ijdelheid en kwelling des geestes. Maar de toekomst van Gods volk is: 'op Uw zaligheid wacht ik, Heere!' Dat dit dan ook de wortels mogen zijn van het onderzoek op de mannen vereniging. Dan zal de Heere daar ook zijn zegen aan verbinden." De heer C. Kabos, tweede voorzitter van de mannenvereniging, gaf in vogelvlucht een weergave van de vergaderactiviteiten, waarbij ook het komen en gaan van de verschillende predikanten van Nieuwe Tonge - die de mannenvereniging als voorzitter hebben gediend - naar voren kwam. Zo werden predikantennamen als Van der Kooy, Hop, Zaal, Verkade, Visser en Van den Bom in herinnering teragge- roepen, terwijl de huidige predikant ds. Belder nog als Eere-voorzit- ter aan de mannenvereniging verbonden is. Als rijke in het vereni gingsleven mag worden gezien dat op elke samenkomst Gods Woord open gaat, waarbij soms ook het hart open gaat en er het rijke getui genis mag klinken van Gods liefdevol handelen. Oud-predikant van de Hervormde gemeente van Nieuwe Tonge ds. H. Visser was deze middag ook aanwezig. Aan hem was de 'eer' om de leden die bij de mannenvereniging al een lange staat van dienst hebben daar een blijvende herinnering voor uit te reiken. Drie man nen zijn al vanaf de oprichting, dus vijftig jaar, lid van de vereniging: C. Melissant, T. Houweling en Chr. Brooshoofd. Ter gelegenheid daarvan kregen zij een oorkonde. Vijfentwintig jaar en langer zijn lid de heren C. van Dam, A. Numan, J. van der Valk, F. Vreeswijk en A. HoUeman. Zij kregen een zilveren insigne opgespeld. Namens de gemeente Middelhamis was wethouder G. Slootweg aan wezig om de jubilerende mannenvereniging te feliciteren. En met zijn bezoek zou uiteindelijk de hele vereniging goed zijn, zo bleek later. Immers, van de zijde van de mannenvereniging was nog nooit een subsidieverzoek richting gemeente Middelhamis gegaan. Daar om was bij deze gelegenheid er het moment dat van de zijde van het gemeentebestuur een financiële bijdrage kwam. De wethouder over handigde de mannen een bijdrage van 500,-. Vestiging Stellendam Leerlingen en personeel van de Chr. Scho lengemeenschap 'Prins Maurits', vestiging Stellendam hopen op vrijdag 22 december a.s. samen met ouders en andere belangstel lenden het kerstfeest te vieren. De bijeenkomst is in de aula van het school gebouw en begint om 9.00 uur. Het thema: 'Kerst 2000: ziet u er nog Brood in?' wordt ingeleid door een van de leraren. De leerlingen en de andere aanwezigen zul len met instramentale muziek, koor- en samenzang en in de lezing van diverse bij belgedeelten actief aan de viering deelne men. Aan de uitgang zal een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de stichting 'Ontmoeting'. Deze stich ting heeft als doel, gebaseerd op de bijbelse opdracht tot naastenliefde, hulp te bieden aan thuislozen en ex-gedetineerden. De leerlingen en het personeel hopen dat zij weer velen mogen verwelkomen bij dit jaar lijkse hoogtepunt in hun schoolleven. (30 cpm) Poging inbraak DIRKSLAND - Zondagmorgen omstreeks kwart voor acht werd bij een bedrijf op het Schelpenpad geprobeerd in te breken. Onbe kenden probeerden de pui eruit te rijden met een personenauto. Toen de eigenaar naar beneden kwam, gingen de daders er van door. De politie van het district De Eilanden stelt een onderzoek in. Op zaterdagavond 23 december a.s. zal door het Schouws Kamerkoor o.l.v. Sytse van Wijgerden in de toren van Goedereede een kerstconcert gegeven worden. Aanvang 20.00 uur. Het Schouws Kamerkoor heeft in zijn kort stondig bestaan al bekendheid gekregen door optredens in Middelhamis, Brielle, Brouwershaven en Renesse. Het programma van 23 december omvat o.a. bekende en minder bekende Christmascarols en het Magnificat van John Rutter. Dit laatste stuk werd voor het eerst opge voerd in 1990 in de Carnegie Hall te New York. De componist is sterk beïnvloed door de muziek uit Zuideuropese landen als Por tugal en Spanje, hetgeen terug te vinden is in dit Magnificat. Het stuk bestaat uit 6 delen, elk met eigen karakter, te vergelijken met het Magnificat van J. S. Bach. In zeer korte tijd heeft het een eigen plaats verworven bij muziekliefhebbers: een prach tige zetting gecombineerd met een prachtige tekst. De piano wordt bespeeld door Andries Stam uit Vlaardingen. Het interieur van de toren zal in kerstsfeer zijn en het spreekt vanzelf dat u in de pauze kunt genieten van een heerlijk glas Glüh wein of iets anders. De toegangskaarten, 10,- per stuk (kinde ren tot 12 jaar gratis), in voorverkoop zijn te verkrijgen bij: - VVV Ouddorp, tel. (0187) 681789. - Matthijs Mijnders, Markt 3, Goedereede, tel.(0187)492513. - Op de avond van het concert zelf bij de ingang, indieni nog kaarten beschikbaar. Ditzelfde concert zal ook uitgevoerd worden twee dagen eerder in de Ned. Herv. Kerk te Renesse op 21 december. Toegangskaarten, 10,- per stuk (kinderen tot 12 jaar gratis), in voorverkoop verkrijg baar in: - Haamstede, Bruna (t.o. VVV), tel. (0111) 658265. - Renesse, fam. Goodijk, Lange Reke 4, teL (0111) 461384. Fam.Evers, tel. (0111)461439. - Zierikzee, Delta Discs, Mol 15, tel. (0111)414699. Verder op de avond zelf, indien nog beschik baar, bij de ingang van de kerk. TAPIJT VINYL 60BDUNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE NED. HERV. KERK Beroepen te 's-Grevelduin-Capelle M. van Kooten te Montfoort; te IJsselstein W. F. Emaus te Lexmond. Aangenomen naar Grand Rapids, Prov. Ref. Church (RCA) K. Veldman te Harskamp. Bedankt voor De Krim A. van Duinen te Reitsum; voor Giessendam-Neder-Hardinx- veld L. WüUschleger te Middelburg; voor Noordhom en Saaksum G. H. Nijland te Meteren en Est. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Toegelaten tot de dienst des Woords door de classis Kampen: J. H. Soepenberg, kan didaat uit Usselmuiden. Aangenomen naar Krimpen a/d Ussel J. B. de Rijke te Eindhoven, die bedankte voor Rotterdam-Oost en Zuidlaren. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven D. Quant te 's-Gra- venhage-Rij swijk. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Boskoop J. J. Tanis te Middel burg-Centrum; te Capelle aan den Ussel G. J. N. Moens te Goes; te Houten M. Golver- dingen te Gorinchem; te Kampen en te Vlis- singen C. J. Meeuse te Nunspeet; te Kruirün- gen en te Rotterdam-IJsselmonde W. J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; te Krab- bendijke J. J. Tanis te Middelburg; te Meeu wen F. Mulder te Scherpenzeel; te Melisker ke G. J. van Aalst te Ridderkerk; te Rotter- dam-Alexanderpolder J. S. van der Net te Apeldoom; te Veen M. Karens te Werken dam; te Vlaardingen W. Silfhout te Hendrik- Ido-Ambacht. Bedankt voor Goudswaard en Leiderdorp W. J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; voor Rhenen G. J. van Aalst te Ridderkerk. De trombosedienst van het Van Weel Bet- hesda ziekenhuis heeft op 12 december het trombosedienst kwaliteitscertificaat uitge reikt gekregen. De trombosedienst, die geïn tegreerd is in het klinisch-chemisch en hematologisch laboratorium, verzorgt de poliklinische bloed afnamen van patiënten op Goeree-Overflakkee die onder antistol- lingsbehandeling zijn. Het bloed van de patiënten wordt vervolgens op de trombose dienst in Dirksland gecontroleerd. Het medisch gedeelte (doseren van de antistol- ling) is middels een samenwerkingscontract uitbesteed aan het Franciscus ziekenhuis te Roosendaal. Patiënten die gebruik maken van de trombosedienst hebben een trombose gehad of lopen een groot risico om trombo se te krijgen. Om de patiënten zo goed mogelijk te behandelen zijn trombosedienst- medewerkers dagelijks op pad om bloed af te nemen bij patiënten op de diverse prik- punten op Goeree-Overflakkee. In totaal worden er zo'n 13.000 bepalingen per jaar op het laboratorium in Dirksland uitgevoerd voor een adequate controle op de antistolhng van ongeveer 600 patiënten. In Nederland zijn 64 trombosediensten met een overkoe pelende organisatie, de Federatie van Neder landse Trombosediensten (FNT). De FNT heeft kwaliteitscriteria en normen opgesteld waaraan een adequate behandeling met antistollingsmiddelen moet voldoen. De trombosedienst in Dirksland is bezocht en getoetst door een vertegenwoordiger (audi tor) van de FNT. Met de uitreiking van het trombosedienst certificaat is vanuit de FNT bekrachtigd dat de trombosedienst in Dirks land voldoet aan de vereiste kwaliteitscrite ria. Met de toekenning van dit kwaliteitscer tificaat is de trombosedienst in Dirksland de vijftiende in Nederland die dit certificaat heeft gekregen. Aanstaande dinsdag 26 december is er in 'Zaal de Burgh' aan de Hoflaan te Oostvoor- ne een modeltreinenbeurs. Deze vervangt de beurs van 26 december in 'De Meent' te Oudenhoom. Er zijn diverse deelnemers die hier hun gebruikte treinen en andere spoorse zaken te koop of te rail aanbieden. De mees te deelnemers, er is ongeveer 60 meter kra men, zijn zelf verwoede treinfanaten, bij hun kunt u terecht voor allerlei vragen over deze prachtige hobby. In verband met de kerstda gen is er niet het gebraikelijke aantal deelne mers, maar er is raim voldoende om op deze dag nog even gezellig te snuffelen en iets op de kop te tikken, zodat de liefhebbers ook tij dens de feestdagen door kunnen knutselen. Voor meer informatie of meedoen kunt u bellen met Hijman v.d. Handel, tel.: 0181- 312190. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Op 13 januari wordt in 'Doipstienden' te Ouddorp weer de grote beurs gehouden. MELISSANT - Woensdag 20 december, 19.30 uur, student A. Verschuure uit Gouda. VLISSINGEN - Zaterdag 16 december gingen de Good Luck-korfballers naar Vlis- singen om het op te nemen tegen de nummer twee van de ranglijst Seolto. Bij Good Luck begonnen Heidi Kamerling en Wilko Katte- staart op de bank. Het begin was voor Seol to, want binnen korte tijd keek Good Luck tegen een 3-0 achterstand aan. Leo van der Made schoot van afstand de eerste treffer voor Good Luck binnen. Kort daarop maak te Seolto vanuit een vrije bal het gat weer groter: 4-1. Na een goede pass van Mariëlle de Looze kon Jan-Willem de Vos met behulp van een afstandschot tot scoren komen. De korfballers uit Middelhamis gin gen goed door en bleven zoeken naar goede kansen. Hierdoor kon Marjon Soeteman van afstand de korf vinden. Ook Liesbeth Los schoot enige minuten later van afstand raak, waarmee de gelijkmaker op het scorebord verscheen. Seolto gaf meer drak en ging er behoorlijk fysiek in. Scheidsrechter Plattin- ga reageerde hier niet op óf was de spelre gels van korfbal vergeten. Dit resuUeerde wel in een 6-4 voorsprong voor de formatie uit Vlissingen. Vanuit een goede combinatie tussen Nico Overduin en Liesbeth Los kon Los vanuit een doorloopbal scoren. Vervol gens was het weer raak voor Seolto: 7-5. Toch bleef Good Luck goed meedoen en zo kon ook Marcel Kievit van afstand raak schieten, de assist was van Samantha Krijgs man. Na de 8-6 van Seolto ging Leo van der Made goed door, hij werd onreglementair belemmerd in het nemen van een doorloop bal. Een strafworp was het gevolg, die van der Made zelf afrondde. Kort daarop schoot hij van ver de gelijkmaker binnen. In de slot fase van de eerste helft kwam Seolto toch weer op voorsprong, maar na goed aanspe len van Mariëlle de Looze op Marcel Kievit kon Kievit van afstand de gelijkmaker inschieten. In de laatste minuut werd het nog 10-9, waama ook Liesbeth Los nog een doorloopbal maakte. Deze werd om duistere redenen door de scheidsrechter onterecht afgekeurd. Een zeer grove fout op een craci- aal moment van de leiding! In de tweede helft dacht Good Luck er kei hard tegen aan te gaan. Het lukte de ploeg uit Middelhamis niet om die bal door de korf te schieten. Seolto lukte het wel en stond na 10 minuten op 14-9. Na hard werken lukte het Good Luck eindelijk tot scoren te komen. Marjon Soeteman miste van afstand niet. Het werd 15-10, waama Marcel Kievit de marge met een afstandschot weer kleiner maakte. Daarna schoot Liesbeth Los vanuit een vrije bal raak, om daarna van afstand ook weer doel te treffen, 15-13. Seolto rond de een terechte strafworp af. Good Luck deed hetzelfde. Jan-Willem de Vos kwam goed door en werd juist aangespeeld door Samantha Krijgsman. Echter werd de Vos door zijn tegenstander bijna onder de mat gestopt om te voorkomen dat hij zijn door loopbal kon afronden. De strafworp werd door Eaevit afgerond. Met nog zo'n 10 minuten op de klok kon Good Luck niet doorduwen. Marjon Soeteman verliet het veld voor Heidi Kamerling, maar in de laat ste minuten gooide Seolto nog twee maal de bal door de korf. Wederom een nederlaag voor de formatie van coach Peter van Vliet. Van Vliet vond de uitslag enigszins vertekend en we werden op belangrijke momenten nogal behoorlijk tegengewerkt door de arbiter. Na een goede start van de zaalcompetitie staat Good Luck er voor de winterstop niet goed meer voor. In het nieuwe jaar zal er dus behoorlijk arbeid verricht moeten worden om orde op zaken te stellen. afd. Middelharnis-Sommelsdijk Op D. V. woensdag 20 december 2000 hopen we onze Kerstavond te houden in 'De Hoek steen' te Middelhamis. Aanvang 19.30 uur. Meditatie door ds. H. J. Boer uit Nieuwe Tonge. Er zullen ook enkele kerstliederen worden gezongen door Susanne van Nimwegen en Caroline v. d. Bos begeleid op het orgel door mevrouw Hameeteman. Ieder is van harte welkom. Het bestuur Op donderdag 21 december houdt de vereniging Samen Strijden Tegen Reuma (SSTR) een kledinginzame- lingsactie in Dirksland. De SSTR is een vereniging van en voor mensen met reuma. Met de opbrengsten uit de verkoop van gebmikte kleding, schoenen en textiel organiseert de SSTR al in lengte van jaren kuurreizen voor reumapatiënten. Kuurreizen voorzien in een grote behoefte. Veel reuraapatiënten hebben baat bij een behandeling in een kuuroord. Zij ervaren daama minder pijn en kunnen beter functio neren in hun dagelijks leven. Ook reumato logen bevestigen dat het kuren de reuma weliswaar niet geneest, maar de behoefte aan zorg gedurende vele maanden doet af nemen. In ons land zijn er helaas nog weinig ziektekostenverzekeraars die een behande ling in een kuuroord deels of helemaal ver goeden. De SSTR wil zoveel mogelijk men sen met reuma financiële ondersteuning geven om een kuuroord te bezoeken. Dat kunnen zowel leden als niet-leden van de SSTR zijn. Naar schatting heeft circa één op de tien Nederlanders een chronische vorm van reu ma. Reuma kan iedereen overkomen, zowel jong als oud, ongeacht levenswijze of ge slacht. Helaas is er nog geen medicijn ge vonden dat reuma kan genezen. Wel zijn er mdidelen die bijvoorbeeld de pijn verzach ten of de ontstekingsverschijnselen remmen. Een paar dagen voor de inzameling ontvangt u in de brievenbus een gele kledingzak waar in u uw overtollige kleding kunt doen. Wij verzoeken u deze zak op de daarvoor bestemde plek bij u in de wijk, vanaf 9.00 uur 's morgens, aan de kant van de weg te zetten. Onze chauffeurs zullen deze dan komen ophalen. Heeft u verdere vragen, neemt u dan contact met ons op: (0475) 339603. Namens de Nederlandse reumapatiënten: hartelijk dank voor uw medewerking. Beveiligingsdienst, zie Eilanden Nieuws van vrijdag 15 december jl., op d'n Diek tegen overlast, is zeer nuttig. Wat ook zeer nuttig zou zijn, is controle op, soms levens gevaarlijke voorwerpen die op de openbare weg, in dit geval op d'n Diek, door sommige winkeliers worden geplaatst. Als een houten beeld (Indiaan) van ca. 50 kg door aanraking van een 4-jarig meisje op haar neerkomt, dan is hier duidelijk iets goed mis. Dan is d'n Diek gevaarlijk voor kinderen. De kleine Gerdien Hoogmoed heef op het randje van de dood gelegen. De houten Indiaan staat er nog steeds, dus ouders, kijk uit! N. Goedegebuur Rottenburgseweg 56 Middelhamis Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 Weerpraatje De gemiddelde etmaaltemperatuur bedroeg in de afgelopen november in de Bilt 7.8 gra den, terwijl het langjarig gemiddelde 5.9 graden bedraagt. De maand was daarmee de 10e te warme maand in het jaar 2000. Alleen juh had een te lage etmaaltemperatuur. Opvallend was dat landelijk geen enkele vorstdag in de boeken kon worden opgete kend, daarnaast kwam er vrijwel geen mist voor en dat is eveneens opmerkelijk in de laatste herfstmaand. De weerkaarten werden veelal gekenmerkt door een hogedrukgebied boven het oosten van Europa en lagedrukgebieden nabij de Britse Eilanden. Hierdoor stond er bij ons een overwegend zuidelijke stroming. Door de nabijheid van de lagedrukgebieden bedroeg de gemiddelde luchtdruk in de Bilt 1002.1 HPA, dat betekende de laagste novemberwaarde in de afgelopen honderd jaar. Het oude record stond op naam van november 1910 en bedroeg 1003.6 HPA. Met een gemiddelde hoeveelheid neerslag van 104 mm tegen 80 normaal was deze maand landelijk gezien nat. De neerslaghoe- veelheden namen van west naar oost sterk af vanwege het aanhoudend warme zeewater. Daardoor kregen vooral Noord-Holland en het Westland erg veel regen. Zo noteerde Loosduinen 260 mm, tegen 50 a 60 mm in het oosten van het land. Daar veriiep de slachtmaand zelfs te droog. Door de natte status van november werd de herfst in delen van Noord-Holland recordnat. Lokaal werd meer dan 500 mm afgetapt en daarmee werd de hoeveelheid van 1974 overschreden. Het vliegveld Valkenburg bij Leiden werd van de KNMI-stations de natste post. Er werd daar 211 mm afgetapt, tegen 100 normaal. Nieuw-Beerta had met 44 mm de laagste hoeveelheid. De normale hoeveelheden lopen uiteen van 60 nmi in de Achterhoek tot ca 100 mm in Noord- en Zuid-Holland. Op 9 en 10 november kwam het plaatselijk tot wateroveriast in Zuid-Holland. Sneeuw werd in de voorbije maand niet waargeno men. De hoeveelheid zonneschijn was vrijwel normaal met landelijk 57 uur, tegen gemid deld 55 uur. Het zonnigst was het in Arcen met 78 uur zon, het somberst was het in Rot terdam en de Kooy, daar scheen de zon slechts 44 uur. De Bilt kreeg 61 uur, tegen 55 normaal. Het aantal zonloze dagen bedroeg 8, tegen 12 normaal. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,50: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakeltjice advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk 'worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187)60 14 40 e-mail: J.VUlerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ18,50. Per jaar 70,—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflal(l<ee TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Nieuws In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. door Jan Versteegt

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2