IE 0900-8844 uik Kerkdiensten Ziekenhuis Dirksland werkt aan de toekomst www.buijze.nl Vernieling brievenbus ^I'i'l iK- -3 Commissaris van de Koningin weer op liet eiland Verschijning laatste edities Eilanden Nieuws 2000 Kerstdoelenconcert weer op Radio Flakltee 'One More Voice' zingt op Marktveld in Sommelsdijk Nieuwjaarsconcert 'De Hoop' m(/yL MINNAARD V VASTGOED Kerstzang op de Markt in Goedereede Kerstnachtdienst Gerrit van der Sluijs in Flakkeecialiteiten chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Vergaande samenwerking leidt tot continuïteit zorg - Directie stapt op december 2000 jaargang nr. 6966 Aanstaande donderdag brengt de Commis saris van de Koningen in de provincie Zuid- Holland, J. Franssen, weer een bezoek aan Goeree-Overflakkee. Na Dirksland is dit maal de gemeente Middelhamis aan de beurt. Voor het bezoek van de commissaris staan een aantal gesprekspunten op het pro gramma, zoals de regionale structuur van de economie, de centrumpositie van de gemeente Middelhamis, de houding van het provinciaal bestuur ten opzichte van de regio en de gemeente, en de betekenis van het streekplan voor de gemeente. Op verzoek van de heer Franssen zal onder andere ook gesproken worden over openbare orde en veiligheid, bestuurlijke verhoudingen en de integriteit van de openbare sector. Aanvullend op bovengenoemde gespreks punten zal een rondrit worden verzorgd door de woonkernen van de gemeente Middelhar- nis, inclusief Battenoord maar met uitzonde ring van Stad aan 't Haringvliet. Als onder breking van de rondrit zal transportbedrijf Taaie, op industrieterrein Oostplaat, met een bezoek worden vereerd. Na een informeel overleg met de raad van Middelhamis volgt een kennismaking tussen de commissaris en een aantal groeperingen uit de lokale gemeenschap, onder andere uit de zorgsector, de onderwijssector, de mid denstandsvereniging en de sportraad. (30 cpm) Woninginbraak OUDDORP - In de nacht van woensdag op donderdag is er ingebroken in een woning aan de Westerweg. Via een raam verschafte men zich toegang tot de woning. Uit de woonkamer nam men van een bureau de por tefeuille, een tas en de sleutels van twee auto's weg. Beide auto's stonden bij het huis en werden gestolen. Inbraak in vakantiewoning OUDDORP - Donderdagavond ontdekten vakantiegangers dat er was ingebroken in hun vakantiewoning aan de Beatrixweg. Een mit werd vernield en de gehele woning bleek doorzocht. Een radio, sportschoenen, een trai en een zaag werden ontvreemd. Voor opgave van advertenties gelden ge wijzigde sluitingstijden, welke hieronder staan vermeld. Kerstnummer vrijdag 22 december: advertenties, donderdagmorgen 21 december, 10.00 uur; familieberichten, donderdag middag 21 december, 16.00 uur. Oudejaarsnummer vrijdag 29 december: advertenties, donderdagmorgen 28 december, 10.00 uur; familieberichten, donderdag middag 28 december, 16.00 uur. Het is wel eens voorgekomen dat de deelne mers aan de traditionele nieuwjaarsduik op het Ouddorpse strand vergezeld werden door langlaufers, die genoten van de verse sneeuw en bijna omvielen van verbazing toen zij werden ingehaald door in zwem broek gehulde strandwachten, die op weg waren naar hun eerste duik van het jaar in de ijzig koude Noordzee! Ook op 1 januari 2001 kan iedereen mee doen met de traditionele Nieuwjaarsduik, die wederom wordt georganiseerd door de Ouddorpse Redding Brigade. Deelname is gratis en tegen een kleine vergoeding is er voor deelnemers en toeschouwers koffie. Glühwein en vers gemaakte erwtensoep ver krijgbaar, die dit jaar beschikbaar wordt gesteld door 'D'n Dolle Beer'. Om 13.00 uur gaat de reddingpost op strand 't Flaauwe Werk open, alwaar ook gelegenheid is om zich in zwemkledij te steken. Stipt 14.00 uur zal het wipperkanon van de collega-redders van KNRM-station Ouddorp worden afge vuurd. En terwijl de ongetwijfeld vele hon derden toeschouwers, zich aan de koffie en glühwein warmend, staan te bibberen op het strand zullen de moedigsten onder ons zich in zee storten... Na de nieuwjaarsduik is er in de reddingpost voor alle donateurs, spon sors en (oud-)leden een nieuwjaarsreceptie. Al vele jaren krijgt Radio Flakkee de opna men van de Doelehconcerten van het chris telijk gemengd koor 'Deo Cantemus' uit Rotterdam. Ook dit jaar kreeg Radio Flakkee de opnamen van het Kerstdoelenconcert 2000, dat als titel kreeg: 'Inhet midden van de tijd'. Velen hebben in de maand decem ber één van de 5 concerten in Rotterdam kunnen bijwonen. Maar wie geen kaarten meer kon bemachtigen kan op Ie Kerstdag tussen 12.00 en 15.00 uur het hele Doelen- concert beluisteren op Radio Flakkee. Aan het Kerstdoelenconcert werkten dit jaar mee: het christelijk gemengd koor 'Deo Cante mus' en de gereformeerde kerkkoren uit Alblasserdam en Zwijndrecht. Solistische medewerking werd verleend door: André de Jager, orgel; Jan Mulder, vleugel; Margaret Roest, sopraan; Julian Hartman, bariton; Doesjka van der Linden, harp; Armen van der Linden, cello en een orkest o.l.v. Marco Bons. Het geheel stond onder leiding van de dirigent Cor de Haan. Radio Flakkee zendt uit via de kabel op 107.1 MHz en in de ether op 104.9 MHz. In Dirksland is de uitzending ook te horen op het tv-kanaal van Radio Flakkee. Aanrijding MIDDELHARNIS - Zondagmorgen om streeks kwart voor tien vond op de Oude- landsedijk een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 58-jarige bestuurder uit Dirksland was door lichte bevriezing van het wegdek met zijn personenauto in de süp geraakt en in de rechterberm terecht geko men. Vervolgens kwam hij op de rijbaan voor tegemoetkomend verkeer terecht en botste tegen een 67-jarige automobilist uit Den Bommel. Twee inzittenden raakten gewond en werden naar het ziekenhuis ver voerd. Auto van de dijk STAD AAN 'T HARINGVLIET - Zondag morgen omstreeks half tien raakte een 27- jarige automobiliste uit Den Bommel als gevolg van lichte bevriezing van het wegdek de macht over het stuur kwijt. Zij belandde met haar auto naast de dijk, maar raakte niet gewond. Haar auto werd weg getakeld. Drie woninginbraken OUDDORP - Vrijdagavond ontdekten bij thuiskomst bewoners van drie woningen aan de Bredeweg, Braamstove en Steenkreek dat onbekenden tijdens hun afwezigheid hadden ingebroken. Uit een woning aan de Brede weg, waar men via de achterzijde de woning was binnengekomen, werd uit een kastlade een portemonnee met een paar tientjes weg genomen. Door het openbreken van een ach terdeur verschaften de inbrekers zich toe gang tot een woning aan de Braamstove. Uit een kamer werd een pot met klein geld (zo'n 150,-) buitgemaakt. Uit een woning aan de Steenkreek werden, na het openbreken van een klapraampje, twee portemonnees en twee giropasjes weggenomen. Openingstijden bureaus tijdens feestdagen De bureaus in politiedistrict De Eilanden zijn tijdens zon- en feestdagen gesloten. Voor de komende feestdagen geldt dat de bureaus op zondag 24 december, maandag 25 december, dinsdag 26 december en zon dag 31 december gesloten zijn. Maandag 1 januari zijn de bureaus tijdens de gebraike- lijke uren geopend. Sinds 20 mei dit jaar kennen de politiebureaus in district De EUanden openingstijden. Het bureau Mid delhamis is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zoals gezegd zijn de bureaus op zon- en feestdagen gesloten. Ger. Kerk Middeiharnis Zondag 24 december a.s. staan de deuren van de Ger. Kerk aan de Kon. Julianaweg te Middelhamis vanaf 21.30 uur wijd open voor de Kerstnachtdienst die dan gehouden zal worden. Wie het feest van Christus' geboorte wil meevieren, is hartelijk welkom in deze dienst. We beginnen om 22.00 uur. De liederen en gebeden werden gekozen en vorm gegeven in nauwe samenwerking met leden van de G.J.V. Zij voeren die voor het grootste deel ook uit. Voorganger is de heer W.J.E. Hofs. De samenzang wordt begeleid door 'Amicitia' uit Dirksland. Een dienst van en voor de gemeente, maar waar U natuurlijk ook verwacht wordt. Op Eerste Kerstdag 's morgens begint de dienst om 10.00 uur. Tien minuten voor aan vang zingen we samen kerstliederen. Aan deze dienst, die geleid wordt door Ds. Bom, werken mee: een mannen-zanggroep, een Combo o.l.v. Peter Schouls en leerlingen van de Bosseschool, die een lied zullen laten horen uit hun kerstmusical. Het thema van de dienst is: 'Het Licht'. De samenzang wordt begeleid door organist Luud Baren- drecht. Het Adventproject van de Kindeme- vendiensten wordt afgesloten. Voor beide vieringen is een orde van dienst beschikbaar. We hopen dat U/jij er bij kunt zijn. De brievenbus aan de Ds. van Baerlestraat in Nieuwe Tonge is op donderdag 7 december jl. tussen 17.00 en 19.00 uur door onbeken den met vuurwerk beschadigd. Daarbij is waarschijnlijk ook post verloren gegaan. Helaas is niet bekend wie deze post hebben verzonden. Afzenders die tussen deze tijdstippen post in de brievenbus hebben gedaan, worden ver zocht hiermee rekening te houden. Voor nadere informatie kan contact opgeno men worden met PTT Post Klantenservice, tel.:, 0800-0417, vragen naar rayon Dor drecht. Op het Marktveld van Sommelsdijk, dat dinsdag 26 december 2000 o.a. verlicht zal zijn met het licht van vele waxinelichtjes en kaarsen, willen de koorleden van het Chris telijk Vocaal ensemble 'One More Voice' en haar dirigent Willem Chr. Meyboom het kerstfeest en de vele kerstconcerten die daar aan vooraf gingen besluiten. Dit evenement, wat iedere jaar meer publiek bij elkaar brengt, wordt nu reeds voor de derde maal op het Marktveld georganiseerd. De koorle den brengen naast mooie bekende Christmas Carols een korte samenvatting van het ver nieuwde kerstprogramma van One Mor Voi ce. Voor de samenzang werden traditionele kerstliederen gekozen. Het programma begint om 17.00 uur. Vanaf 16.45 uur wordt u welkom geheten met warme chocolade melk. In de korte tijd dat het koor zich opstelt, en dat de programmablaadjes wor den uitgedeeld is het misschien niet altijd mogelijk ook iedereen van een 'lichtje' te voorzien. Zorg dan dat u vast zelf een kaars bij de hand hebt. Blijf niet thuis zitten op de tweede kerstdag, maar kom naar het Markt veld in Sommelsdijk. Op zaterdag 6 januari a.s. geeft fanfare orkest 'De Hoop' weer haar traditionele nieuwjaarsconcert in de Chr. Scholenge meenschap 'Prins Maurits', Schoolstraat 29 te Stellendam. Behalve fanfare-orkest 'De Hoop' o.l.v. Arie Stolk werkt ook jeugdord- kest 'De Hoop' mee o.l.v. haar nieuwe diri gent, Jos Schroevers. Het thema van deze avond is 'Klassiek met een knipoog', waar bij - de naam suggereert het al - licht-klas- sieke melodieën de hoofdrol spelen. Zo wordt onder andere muziek gespeeld van Strauss, Von Suppé en Debussy. Ook kunt u kennis maken met de nieuwe dirigent van het jeugdorkest. Het belooft een bijzondere en verrassende avond te worden, die aan vangt om 19.30 uur. Hoe waardevol het voor de streek ook is dat ze een 'eigen' zieken huis heeft, met het oog op de toekomst is het van groot belang om samen te werken met andere ziekenhuizen. Samen zich sterk maken, daaraan moet worden gewerkt; dat geldt niet alleen voor ziekenhuizen maar ook voor andere zorgverlenende instellingen. En in de afgelopen tijd is daar ook aan gewerkt. Samenwerking De meest vergaande vorm van samenwer king was de oprichting van de stichting Zorgsaam, een samenwerkingsverband tus sen het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland, de HDG te Sommelsdijk en de Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk werk. Door dit verband kunnen betere moge lijkheden worden geopend om bepaalde zaken gezamenlijk aan te pakken, zoals bijv. de inkoop. Ook werd een gezamenlijke kwa- Uteitsmedewerker benoemd en het is de bedoeling dat binnen afzienbare tijd ook een gemeenschappelijke opleidingscoördinator wordt benoemd. Op bestuurlijk niveau is men overeengekomen om een holding op te richten om bestuurlijk en organisatorisch tot integratie te kunnen komen. Daarover zal volgend jaar een en ander nader worden uit gewerkt. Mogelijk wordt in de toekomst ook gewerkt aan samenwerking met de drie eilandelijke verzorgingshuizen. Zowel van dé zijde van stichting Zorgsaam als van de verzorgingshuizen bestaat daar belangstel- hng voor. Verder werd ook met het Zuiderziekenhuis in Rotterdam een samenwerkingsovereen komst getekend. Over een verdergaande invulling daarvan zal nog intensief worden overlegd. Tenslotte bestaat er nog de zogenaamde 'regiovisie'Die houdt in dat er binnen de elf Rijnmondziekenhuizen -verenigd in de Stichting Samenwerkende Rijnmond Zie kenhuizen, waaronder het Van Weel-Bet hesda ziekenhuis - wordt gewerkt aan een functieverdelingsplan. De overheid vindt in dit verband dat er te weinig gebeurt in de regio Rijnmond en en oefent er daarom ook dmk op uit om tot verdergaande vorderingen te komen. Uiteindelijk zou er een Stichting Samenwerkende Rijnmond-Zuid ziekenhui zen uit moeten ontstaan, waarvoor inmiddels een samenwerkingsverband bestaat en waar bij ter nadere bestudering drie samenwer kingsmodellen zijn ontworpen. Samenwerking is nodig omdat daarmee de conctinuïteit van de zorg wordt gewaar borgd. Bovendien komt door de veranderen de zorgvormen steeds meer nadmk te liggen op netwerken en samenwerkingsverbanden. Niet alleen extern maar ook intern zal meer moeten worden samengewerkt, waarbij inte gratie een volgende stap zal zijn. Specialis ten en ziekenhuisleiding moeten, naar beleid van minister Borst, geïntegreerd worden. Aan het realiseren daarvan zitten op dit moment echter nogal wat haken en ogen. Een voorbeeld van integratie in het zieken huis van Dirksland is reeds het zogenaamde één-nota beleid. Dit houdt in dat facturen van specialisten en van het ziekenhuis op één nota terecht komen, wat uiteraard conse quenties heeft voor de automatisering in het ziekenhuis. Bouwplannen Bouw- of verbouwplannen heeft het Van Weel-Bethesda ziekenhuis eigenlijk altijd wel. Er gingen al vijfentwintig jaren van voorbereiding aan de werkelijke nieuwbouw van het ziekenhuis vooraf. En waar in febm- ari a.s. het geheel vemieuwde ziekenhuis officieel zal worden geopend, staan er weer nieuwe plannen op stapel. De poliklinieken die in 1990 werden geopend, zijn inmiddels alweer te klein. Enerzijds als gevolg van een groeiend aantal specialismen en specialis ten, anderzijds speelt hierbij ook de ver schuiving van de klinische zorg naar de poli klinische zorg een rol. Toenemende zorgvraag Het ziekenhuis werkt eraan om tot realise ring van een 24-uurs EHBO-dienst te komen. Daarnaast wordt er een gestage groei geconstateerd van het aantal patiënten uit Schoüwen-Duiveland. De behandeling daar van dreigt ten koste te gaan van de patiënten op Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten, terwijl er geen afdoende financiering tegen over staat. Groeiende wachtlijsten waren onder andere het gevolg, maar overleg met de CZ-zorg- verzekeraar leidde nog niet tot een structure le oplossing. Wel hebben de minister en de verzekeringen inmiddels de noodzaak van extra capaciteit in het Van Weel-Bethesda ziekenhuis erkend. Zeker nu het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes haar klinische functies in het ziekenhuis te Zie-rikzee beëindigt. Nieuwe directie Volgend jaar ziet het ziekenhuis haar beide directeuren vertrekken. Algemeen directeur O. van de Ridder hoopt in mei van de vut te gaan genieten, terwijl directeur patiënten zorg J.S. van der Heide in maart een overstap maakt naar een groter ziekenhuis in Zeeuws- Vlaanderen. Zeer binnenkort zal dan ook actie worden ondernomen om tot een nieuwe directie te kunnen komen. Middelhamis B.V. Traditiegetrouw zal er op tweede kerstdag een kerstzang worden gehouden op de Markt in Goedereede. Medewerking wordt ver leend door Chr. Stadskoor 'Goeree' onder leiding van Jaap de Geus en enkele blazers van Fanfare 'Apollo'. Er zullen veel beken de kerstliederen worden gezongen. Het begint om 17.00 uur. Voor programma's wordt gezorgd, wilt u wel uw eigen lampje meenemen? Allen heel hartelijk welkom. OpensteHing Torenmuseum in Goedereede Tweede Kerstdag om 11.45 uur is het Toren museum van de Stichting Goereese Gemeenschap in Goedereede opengesteld voor bezoekers. Traditiegetrouw zal gratis warme chocolademelk worden geschonken. Om 12.00 uur zal de Mariaklok (anno 1519) met de hand worden geluid, waarna door zes koperblazers en de beiaardier een schitteren de uitvoering zal worden verzorgd tot onge veer 13.00 uur. Ook op vrijdagavond 29 december zal het museum van 19.30 tot 20.30 uur te bezich tigen zijn. U kunt dan een avontuurlijk bezoek brengen aan de donkere toren en vanaf het platte dak genieten van een sfeer vol uitzicht op Goedereede 'bij nacht'. Wel licht dat u dan ook om 20.00 uur kunt assi steren bij het luiden van de grote klok. Tevens kunt u bij de beiaardier vanaf 19.30 uur 'verzoeknummers' indienen, die de stadsbeiaardier Jan Bezuijen ongetwijfeld met veel enthousiasme zal vertolken. Uiter aard krijgt u alle gelegenheid hem op de geheimzinnige beiaardzolder in actie te zien! ^STYLE' 'Er is nu nofi BENEDEN ZANDPAD 3 MIDDELHARNIS (0187) 489 065 STYLE' in Stellendam Op zondag 24 december wordt in de Gere formeerde Kerk van Stellendam een kerst nachtdienst gehouden. Het thema voor deze dienst luidt 'Gods liefde houdt nooit op'. Ds. J. Koster verzorgt de meditatie, verdere medewerking wordt verleend door 'Canti- cum' en enkele kinderen, een aantal leden van 'De Hoop' en de organist Bas van Beek. De kerk is om 21.45 uur open en de aanvang van de dienst is 22.15 uur. Iedereen is van harte welkom. Zaterdagmorgen om 9 uur is Geirit van der Sluijs uit Nieuwe-Tonge te gast in het pro gramma "Flakkeecialiteiten" van Radio Flakkee. Hij vertelt dan zijn levensverhaal aan Jan Lodder. Gerrit van der Sluijs werd 65 jaar geleden in Sommelsdijk geboren. Zijn brood verdiende hij als automonteur in de Ford garage in Middelhamis. Tijdens de watersnoodramp in 1953 evacueerde hij naar Aalsmeer maai- kwam weer terag naai' Goe ree-Overflakkee. Als hij niet in Nieuwe- Tonge is, dan is hij te vinden in zijn caravan op de Klepperstee in Ouddorp. De herhaling van het programma is te horen op dinsdag avond tussen 6 en 7 uur. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 TELLEN KAN NATUURLIJK OOK 0180-480010

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1