De grootste collectie laarzen en schoenen nu Marja Groenendijk wint een minuut winkelen in Ouddorp Kerstconcert in Catharijnekerk Brielle eiiahoeh-hieuws PAGINA 6 DINSDAG 12 DECEMBER 2000 DAMES' Gabor, Mephisto, Clarks, Mexx, Mare O'polo, Piampia- ni, Peter Kaiser, Voltan, K&S, Waldlaufer, Sioux, Lum berjack, Rhode, Maripé, Camper. HERENl Van Bommel, Clarks, Mephisto, Mexx, Caterpillar, Buflox, Van Lier, Mare O'poio, Jaquar, Sioux In Dirksland wordt al enige tijd gesproken over de bouw van twee nieu we basisscholen. Zowel openbare basisschool 'de Inktvis' als christelijke basisschool 'Prins Maurits' behoeven een nieuw schoolgebouw. En om tot een architectenkeuze te kunnen komen werd vorige week donderdag avond in het gemeentehuis van Dirksland een vergadering belegd met de gezamenlijke commissies. Tijdens die vergadering presenteerden twee geselecteerde architecten hun ontwerpen voor de nieuwbouw. De ene voor 'de Inktvis', de andere voor de 'Prins Maurits'. Architectenkeus Met nadruk wees de voorzitter, burgemees ter Boonstra, er aan het begin van de verga dering op dat uitsluitend gesproken zou wor den over de ontwerpen voor de scholen, niet over de locaties. De exacte bouwlocaties zullen pas volgende maand aan de orde komen. Ook wees Boonstra erop dat de ont werpen, zoals die deze avond gepresenteerd zouden worden, nog geen definitief plan behelzen. Het was uitsluitend de bedoeling om aan de hand van de ontwerpen die de architecten in gedachten hebben tot een definitieve keus van twee architecten te kun nen komen. Voor beide scholen werden drie architecten bureaus benaderd om een ontwerp te maken. Opmerkelijk is het dat voor de openbare school slechts één architect op de uitnodi ging gereageerd heeft. Mogelijk komt dit door het tijdsbestek waarbinnen een en ander gerealiseerd moest zijn. Voor de chris telijke basisschool leverden drie aixhitecten een ontwerp in. Dat gebeurde aan de hand van een lijvig programma van eisen. Bij de ontwerpen was ook een kostenraming gevoegd, waarvoor de gemeente de deskun dige begeleiding heeft ingeroepen van Deloitte en Touche ICS adviseurs. Voor de 'Inktvis' is het ontwerp geselecteerd van architectenbureau Alberts en van Huut te Amsterdam en voor de 'Prins Maurits' dat van architectenbureau Bom te Middelhamis. Na de gehouden commissievergadering kun nen beide bureaus verder aan de slag met hun ontwerp. Verschil Bij beide scholen zijn de procedures m.b.t. de bouw verschillend. Voor de openbare basisschool is het college van B&W het bevoegde gezag, terwijl de christelijke basisschool wettelijk onder het bijzonder onderwijs valt, waai-voor het eigen school bestuur het bevoegde gezag is. Dat houdt onder meer in dat de architectenkeuze voor de nieuwe 'Inktvis' door het college gemaakt moet worden en voor de 'Prins Maurits' door het eigen schoolbestuur, voor 'de Inktvis'. Doordat de 'Prins Maurits' een en ander meer in eigen kring kon behandelen konden voor deze school verdergaande plan nen worden gepresenteerd dan voor 'de Inkt vis'. In ieder geval hebben beide schoolontwer- pen slechts één bouwlaag en bestaat er voor beide een mogelijkheid tot uitbreiden. 'de Inktvis' Namens architectenbureau Alberts en Van Huut gaf de heer Ballieux dan ook aan dat het ontwerp voor 'de Inktvis' meer gezien moet worden als een visie die rond de bouw van deze school wordt neergelegd dan dat er sprake is van een werkelijk plan. Immers, de gebruikers van het toekomstige schoolge bouw waren niet aanwezig bij het maken van het ontwerp en bij het maken van concrete plannen wil de architect de opdrachtgever én de aannemer rond de tafel hebben. Dit uit oogpunt van doelmatigheid. De architect heeft er veel aandacht aan geschonken dat de nieuwbouw volledig moet passen in de karakteristieken van de omgeving: enerzijds de natuur met haar wijdheid en vergezichten en anderzijds de dorpsbebouwing met haar beslotenheid en geborgenheid. Vasthoudend aan die gege vens - die in de omgeving met elkaar een eenheid vormen - is het ontwerp voor 'Inkt vis' tot stand gekomen. Op verzoek van de school wordt ermee gerekend dat zoveel mogelijk organisch zal worden gebouwd, dus met 'levend' materiaal. Bij de vormge ving is de architect er vanuit gegaan dat de mens, als onderdeel van de natuur, zich beter voelt bij vormen die eigen zijn aan wat de natuur aan vormen voortbrengt. De Inktvis Het ontwerp zelf oogt fraai, met inspringen de muren, gevelpartijen met verschillende kleuren steen en een centraal in het dak geplaatst 'torentje' dat enigszins doet den ken aan de kap van de Dirkslandse waterto ren en dat gesitueerd wordt boven de centra le hal (akoestisch gezien gunstig voor bepaalde activiteiten in de school). Behalve de hoofdentree komen er afzonderlijke ingangen voor de onderbouw en de midden- en bovenbouw. Zo worden er ook afzonder lijke speelpleinen gerealiseerd. De lesloka len worden voorzien van een entresol, een verhoogde lesruimte die voor bijzondere les doelen gebruikt kan worden. Het geheel voldoet aan het gestelde pro gramma van eisen, maar valt in een eerste raming wel f 400.000 duurder uit dan het budget. Wellicht dat daarom op bepaalde punten een stapje terug gedaan zal moeten worden. 'Prins Maurits' Ook het ontwerp dat architectenbureau Bom voor de Prins Mauritsschool heeft gemaakt viel f 300.000 duurder uit. Maar voor dat hogere bedrag zou de school wel 'waar voor haar geld' hebben, lichtte de heer Schut van Deloitte en Touche ICS toe, onder andere door een speciaal energiezuinig systeem dat zichzelf teragverdient. Volgens alle partijen die zich gebogen hebben over de ontwerpen voor de nieuwe 'Prins Maurits' is het ont werp van architectenbureau Bom het beste plan, met duurzame bouw en zo onder houdsarm mogelijke materialen. Het gaat hier om een schoolgebouw met min of meer aparte 'afdelingen' vooronder-, mid den- en bovenbouw, met 16 leslokalen, twee speellokalen, een gemeenschapsraimte, twee centraal gelegen sanitaire raimtes, en afzon derlijke ingangen voor zowel de onderbouw als voor de midden- en bovenbouw. De mim- te voor de onderbouw wordt zodanig geïso leerd van de overige raimten dat van geluids hinder geen sprake zal zijn. Ook geldt dat voor het speelplein voor de onderbouw, dat hierom ook op afstand van de andere onder wij smimten en kantoren wordt gesitueerd (de onderbouw en de midden- en boyenbouw krijgen dus afzonderlijke speelpleinen). Bij de indeling van de plattegrond zijn de diverse onderdelen logisch en op een func tionele manier gesitueerd, met onder andere de gemeenschapsmimte en kantoorraimten aan de voorzijde van het gebouw en waarbij de kantoormimten steeds zicht hebben op de hoofdentree. Bij binnenkomst is men direct in een royale hahnimte. De gemeenschapsraimte en de twee speellokalen zijn direct naast elkaar gesitueerd. De wanden die daarin de onderlinge scheiding vormen zijn inschuifbaar, zodat één grote raimte kan worden gevormd en waarbij een pantry voor zowel de personeelska mer als voor de gemeenschapraimte bereikbaar is. Vanuit de centrale hal kan zowel de onderbouw als de midden- en boven bouw worden bereikt. Ook de plaats van het handvaardigheidslo- kaal is zodanig gekozen dat deze voor al de groepsraimten in de school op relatief korte afstand te bereiken is. Alle leslokalen krijgen ook een entresol. De verbindingsgangen zijn zodanig ontworpen dat van uit elke positie in die mimten het daglicht en omgeving rond de school gezien kan worden, waardoor saaie en eentonige gangen vemieden worden. Dit wordt eveneens bereikt door afwisseling in de vormen van de raimten. Het geheel is dusdanig ontworpen dat het uitstekend in de omgeving inpast en een speels en gevarieerd beeld geeft met kleumuanceringen in het metselwerk. Ook zijn hierbij variatie in gevelhoogte en kapvorm (met hoofdzakelijk dakpannen) belangrijk, evenals de hoofdentree met luifel, die royaal en uitnodigend is vormgegeven. Vrijdag 8 december vond de trekking plaats van de Decemberactie van de Ondernemers Vereniging Ouddorp (O.V.O.). De actie omvat zes weken waarin elke week zes prijs winnaars worden uitgenodigd om naar de Rabobank West-Flakkee te komen, om daar hun prijzen te ontvangen: een bosje bloemen en een boodschappenpakket. Mevrouw Groenendijk-Pijl uit de Diepen- dorst werd gebeld door het evenementen team om haar uit te nodigen voor de uitrei king van de decemberactie bij de Rabobank. Helaas was zij niet thuis toen ze gebeld werd. Maar het team Iaat zich niet zo gemak kelijk uit het veld slaan en wist mevrouw Groenendijk toch op te sporen. Uit de zes prijswinnaars is er één geloot die de winnaar was van de één minuut winkelen bij de Cl000. De heer Van den Hurk, eige naar van de Cl000, maakte voor het voor de Ondernemers Vereniging Ouddorp een ge makkelijke keuze. De kosten van deze één minuut actie 358,28) hoeft de vereniging niet te betalen. De Vereniging Van Algemene Concerten organiseert Zaterdag 16 December een kerstconcert in de St. Catharijne Kerk in Brielle. Aijan Huizer speelt op vleugel/orgel en Fryda van der Velde op panfluit. Tevens zal het gospelkoor 'In Touch' uit Middelhar- nis haar medewerking verienen. Het genre is licht klassiek tot jazz/gospel. Het belooft een bijzondere avond te worden met afwisseling van solo, koor en/of samenzang. Kaarten zijn verkrijgbaar bij aanvang en kosten 10,- voor volwassen, kinderen tot 12 jaar betalen f5,-. Het'concert begint om 19.30 u. Voor meer informatie kunt u kijken op de website: www.concertinbrielle.net. Nu grote kortingen van de merken met KO RTIN G Fraaie ontwerpen voor scholenbouw 'm DSrksland

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 6