0900-8844 Anti-geweld actie op d'n Diel( in Middelhamis Wegafsluiting gflOMetMIM Kerstnachtdienst KEI^STCONCEin' College^ ,(yyL MINNAARD VASTGOED Bijeenkomst 55+kring Kennisgeving aan het wegverkeer ^1^.1 Ï\-N^ Abonneert U op Eilanden-Nieuws Kerstconcert te Ouddorp in Stellendam Kerstconcert Mannenkoor 'Ons Koor' en Chr. Vocaal Ensemble 'One More Voice' Kerstmarkt A.C. 'Ophelia' Verkoopdag Rockanje te Nieuwe Tonge Koor- en samenzang Toerit EIbeweg/Rijnweg naar N15 tijdelijk afgesloten Dinsdag 12 december 2000 73e jaargang nr. 6964 Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Inbrekers overlopen OUDE TONGE - Vrijdagmiddag werden twee inbrekers bij een woning aan de Melk weg overlopen door de bewoners. De da- der(s) hadden twee luidsprekerboxen mee genomen. Verdachte brandstichting MIDDELHARNIS - De politie van het dis trict De Eilanden heeft vrijdagavond een 15- jarige jongen aangehouden afkomstig uit Middelhamis. Hij wordt verdacht van brand stichting. Vrijdagavond was er wederom brand ge sticht op Hemesseroord en daarbij werd één van de daders aangehouden. In de grote speeltuin had men twee banken in brand gestoken. Een onderzoek naar andere ver dachten en betrokkenheid bij meer brand stichtingen wordt ingesteld. Vijftig kilo zwaar houten beeld valt op vierjarig meisje MIDDELHARNIS - Een vierjarig meisje uit Middelhamis moest vrijdagmorgen in kritie ke toestand naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam worden vervoerd met zeer ernstig hoofdletsel. Door nog onduidelijke toe dracht had het slachtoffertje rond tien uur een op de Westdijk op straat staand houten beeld van ruim vijftig kilo op zich gekregen. In het Dijkzigtziekenhuis moest het meisje direct een spoedoperatie ondergaan. Op D.V. 16 december a.s. zal het Chr. Gem. koor 'Hart en Stem' haar kerstconcert hou den in zaal A/B van m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Ook het Chr. jeugdkoor van 'Knop tot Bloem' en het Chr. kinderkoor 'Jong Begon nen' zullen deze avond meewerken. Als gastkoor is het schoolkoorValerius'van de Chr. Basisschool 'Koningin Beatrix' o.l.v. mevr. Huisman uitgenodigd. De koren worden begeleid door pianist Johan van Broekhoven en een koperensem ble. Ze zullen o.a. zingen de cantate 'Jezus, Uw geboortefeest' van Jan Zwart, Mit Fried und Freud ich fahr dahin van Martin Luther/ Johaimes Brahms en het Kerstlied van Jan Zwart. De algehele leiding is in handen van de diri gent Jan Bezuijen. Deze avond begint om 19.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw wonmg Op zondag 24 december wordt in de Gere formeerde Kerk van Stellendam een kerst nachtdienst gehouden. Het thema voor deze dienst luidt: 'Gods Uefde houdt nooit op'. Ds. J. Koster verzorgt de meditatie, verder medewerking wordt verleend door 'Canti- cum' en enkele kinderen, een aantal leden van 'De Hoop' en de organist Bas van Beek. De kerk is om 21.45 uur open en de aanvang van de dienst is 22.15 uur. Iedereen is van harte welkom. Tijdens de koopavond afgelopen vrij dag hield de eilandelijke werkgroep van Amnesty International een actie tegen geweld op d'n Diek in Middelharnis. De werkgroep trok daar de aandacht van het publiek door de aanwezigheid van een kraampje met bijgeplaatste bran dende fakkels, die in de vorm van de let ters AI (Amnesty International) in het talud van d'n Diek waren geplaatst. De actie werd gehouden in verband met de 52e 'verjaardag' van het aannemen van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens door de VN op 10 december 1948, waarin martelen, vernederen of zonder (eer- Ujk) proces vasthouden van gevangenen ver boden werd. Ondanks dat 119 landen dit ver drag ondertekenden komen martelingen, vernederingen en onrechtmatig gevangen houden nog op uitgebreide schaal voor. Regelmatig bereiken Amnesty berichten over gruweldaden begaan in verhoorkamers, gevangenissen en concentratiekampen. Reden voor Amnesty International om voor de derde keer in haar bestaan een speciale campagne tegen het martelen te beginnen. Deze loopt van oktober 2000 tot december 2001. Bijzondere aandacht vraagt Amnesty deze keer voor de kind-slachtoffers: kinde ren die door vervolging ontheemd of ver weesd zijn of gedwongen worden tot prosti- tusite of deelnemen aan wrede moordpartij en. Over de gehele wereld gerekend zijn meer dan 300.000 kinderen ingeschakeld bij deelname aan activiteiten waarbij vuurwa pens worden gebruikt. Kinderen ?ijn vaak dader en slachtoffer tegelijk. Amnesty vraagt regeringen om kinderen onder de 18 jaar niet toe te laten tot de krijgsdienst. Tij dens de actie op d'n Diek kregen voorbij gangers een folder en een kaars aangeboden met daaraan een papieren duif die de tekst draagt 'Help martelen voorkomen. Genezen doet 't nooit meer', terwijl kinderen een bal lon mee naar huis mochten nemen. De bood schap die de werkgroep met de actie mee wil geven is duidelijk: 'doe niet niets, wanneer tienduizenden van uw medemensen een wreed onmenselijk lot ondergaan!' Annet Tuinenburg van de eilandelijke werk groep vertelt u graag meer over het werk van Amnesty International. Haar telefoonnum mer luidt: 0187-485452. Voor informatie over het werk en de resultaten van Amnesty kunt u ook de website bekijken: www.amne- sty.flakkee.net. De laatste maandag voor kerst wordt tra ditiegetrouw het jaarlijkse Kerstcon cert van Mannen koor 'Ons Koor' gegeven. Maandag 18 decem ber verzorgt het Mannenkoor wéér een ge-varieerde avond met een fraai programma van allerlei bijzondere kerstmelodieën van binnen- en buitenlandse componisten. Bijna traditiegetrouw neemt het Chr. Vo caal Ensemble 'One More Voice' aan dit concert deel. Dit ensemble weet al vele jaren de kritische luisteraar aan haar te binden met bijzondere creaties van muziek in allerlei zettingen. De beide koren staan onder leiding van Willem Chr. Meyboom en staan garant voor een mooi opgebouwd programma, afgewisseld met orgelspel van Andries Stam. De solo's van deze avond worden gezon gen door Petra Kieviet en Laurens Blind. Ook samenzang zal niet aan het program ma ontbreken. Het concert vindt plaats in de R.K. Parochiekerk Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart te Middelhamis en de aan vang is 20.00 uur. Toegang vrij. Het mannenkoor zal ook meewerken aan het kerstconcert van Chr. Zangvereniging Sursum Corda te Dirksland a.s. zaterdag 16 december. In Stellendam zullen beide koren mee werken op woensdag 20 december aan het kerstconcert van Chr. Gem. Koor Soli Deo Gloria. Op 16 december is het weer zover, dan staan wij (Activiteiten Centrum Ophelia) weer met een gezellige kerstmarkt in het Diek- huus. Wij hebben ook dit jaar weer leuke kramen met originele kerstcadeaus. Ook aan de innerlijke mens is natuurUjk gedacht dit jaar in de vorm van eigenge maakte erwtensoep, cake, vruchtensappen, enz. Ook voor wie net voor de kerst iets leuks met zijn haar wil doen, in de vorm van haarex- tensions, kan hier terecht. Van 10 tot 4 uur zijn wij er voor u. U komt toch ook! Zaterdag 16 december a.s. is er weer een ver koopdag (ronunelmarkt) in de schuur aan de Hilzeweg 3 in Rockanje. Er is weer van alles birmengekomen, en de kersttafel mag helemaal leeg, dus voor elk wat wils. Tussen 9.30 en 14.00 uur zijn wij geopend. Voor informatie bellen naar: (0181) 403971 of (0181) 401118 en evt. (06) 51925313. OOLTGENSPLAAT - D.V. donderdag 14 december a.s. om 14.30 uur zal in 'Elthato' de 55+kring bijeenkomen. Deze middag zal in het teken staan van het naderende Kerst feest. Het programma is hierop afgestemd. Ds. J. B. ten Hove zal de meditatie verzor gen. Vanzelf bent u allen weer hartelijk wel kom. Voor vervoer: familie P. Mans, tel. 631336. Op vrijdag 22 december a.s. vindt er in Ons Dorpshuis te Nieuwe Tonge een Kerstcon cert plaats. Dit concert wordt gegeven door Muziekvereniging 'Apollo', Gemengde Zangvereniging 'ApoUo', kinderkoor 'Jong ApoUo' en 'The Blue Stocking Singers'. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Aan vang van het concert is 19.30 uur. De toe gang is gratis. Er zal deze avond gecollec teerd worden voor het goede doel, nl. Calan- do. Een deel van de vrijwilligersjubilarissen dit jaar bij de HDG Zeven december: de Nationale Vrijwilligersdag, ook bij de HDG te Som- melsdijk. Een dag om stil te staan bij de vele mensen die voor anderen hun handen uit de mouwen steken, vele mensen die het fijn vinden om iets voor de medemens te kunnen betekenen. Een dag ook om stil te staan bij de vrijwilligers die in de eigen organisatie de 'status' van jubilaris hebben bereikt. Bij de HDG dit jaar zelfs een 25-jarig jubileum: mevr. C.P. Koe- se-in 't Veld. En verder hebben de volgende vrijwilligers er dit jaar hun twaalf en een halfjaar opzitten: mevr. W. J. Buth, mevr. W. N. Vogelaar, mevr. A. Kooyman, mevr. J. van Broekhoven, mevr. J. Götzenberger, mevr. J. H. Kievit, mevr. C. J. van der Slik, dhr. J. van Markensteyn, dhr. A. Zoon, mevr. N. Zoon, mevr. J. C. van Zielst en mevr. J. Slui. De HDG van het verpleeghuis 'de Samaritaan' en 'de Goede Ree' willen deze men sen graag in het zonnetje zetten. De HDG waardeert het zeer dat vrijwil ligers zich inzetten voor de haar bewoners. Welke werkzaamheden verrichten zij zoal? Koffie schenken, wandelen met bewoners, samen eten koken, handwerken, gezellige middagen verzorgen (bingo, film, zang, etc), bewoners eten geven of vervoeren met de bus, radioprogramma's verzorgen, en nog veel meer. Waarom doen vrijwilligers dit? Vooral voor de bewoners. Men vindt het fijn om deze mensen een plezierige oude dag te geven. Bovendien brengt een vrijwilliger wat van de buitenwereld binnen in het klei ne beperkte wereldje van de bewoners. Het geeft een vrijwilUger ook een fijn gevoel als een bewoner diens dankbaarheid betuigt voor het werk dat gedaan wordt. Een glim lach zegt vaak meer dan veel woorden! Wanneer zijn de vrijwilligers in touw? Sommige vrijwilhgers zijn zeer actief. U kent hen wel, ze zijn overal te vinden en ze zijn overal voor in! De vrijwilligerscoördi- nator in de HDG bewondert het enthousias me waarmee sommigen al jaren, op diverse projecten, actief zijn en blijven. Maar zeker ook degene die maar een paar uurtjes per maand actief kunnen zijn, zijn van grote waarde. De één heeft nu eenmaal meer tijd dan de ander en kan soms ook meer dan de ander. Een ieder gebruikt de capaciteiten die hij/zij in huis heeft. Hoe oud mag of moet je zijn om vrijwilli ger te zijn? Het vrijwilligerswerk kent alleen een mimi- mum leeftijd van zestien jaar, maar geen maximum leeftijd. U zult zeggen "ja maar, boven de 60 jaar, dat is toch veel te oud?" Nee, u bent van harte welkom! Juist de oude ren kuimen in de HDG zeer waardevol werk verrichten. U moet zich voorstellen dat de leeftijd van de bewoners steeds hoger komt te üggen. Zij missen vaak de mensen in hun omgeving die mee kuimen praten en voelen over vroeger. U weet misschien nog dat het trammetje hier op het eiland reed. U weet wellicht veel over het dorpsleven van vroeger. En wat dacht u van het leven op het platte land, juist deze dingen spreken de bewoners aan. Dingen die jongeren niet weten noch enige notie van hebben. Natuurlijk, ook als jongere man of vrouw kunt u verfrissend zijn voor de bewo ners. Vaak zijn het de enthousiaste verhalen van jonge vrijwilligers die ervoor zorgen dat bewoners zich betrokken voelen bij de hui dige tijd. Bovendien vindt de organisatie het fijn om vrijwilligers te krijgen die met rol stoelen kunnen rijden, of met mensen een eindje gaan wandelen of zelfs fietsen. Onlangs kreeg de HDG een jonge dame op bezoek, die kwam vragen naar vrijwilligers werk. Vanuit haar opleiding moest zij 80 uur vrijwilhgers werk verrichten en ze kreeg de organisatie er een vrijwilliger bij gedurende de wintermaanden. Ook deze mensen heet de organisatie van harte welkom om eens te komen informeren, welhcht geeft het voor hen diepgang aan de studie die wordt gevolgd. Tenslotte, waar heeft de HDG mensen nodig? Aangezien men actief is in zowel 'de Goede Ree' als in 'de Samaritaan', betreft het vele projecten. In 'de Goede Ree' bijvoorbeeld de dagopvang of de middagen in de koffie zaak En op de afdelingen zouden we weer graag activiteiten opzetten. In 'de Samari taan' zijn op de diverse afdelingen mensen nodig die in de avondiiren koffie schenken. In de Catharinaburg is er de dagverzorging en op woensdagmiddag vaak een welzijns zorgmiddag, waarbij meerdere vrijwilligers inzetbaar zijn. Binnen de HDG is een radio- zender actief onder de naam 'ROGOS'Vele actieve mensen gingen u daar al voor, maar misschien wilt u dit team komen versterken? Of u bent een goede chauffeur en kunt daar bij goed met mensen omgaan? Ook dan bent u van harte welkom! Wat kunt u doen om vrijblijvend infor matie in te winnen? Via een aanmeldingsformuUer, verkrijgbaar in zowel 'de Samaritaan' als in 'de Goede Ree', kunt u aangeven dat u interesse heeft. Uiteraard mag u ook telefonisch contact opnemen met de coördinator vrijwilligers werk, Gerda de Bruyn. Zij is bereikbaar op maandag van 9.00-16.00 uur, woensdag van 9.00-11.30 uur en donderdag van 9.00-11.30 uur op telefoonnununer 0187-488200. Graag maakt zij met u een afspraak voor een kennismakingsgesprek. Welhcht tot ziens binnen de organisatie! De minister van Verkeer en Waterstaat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met het repareren van het betonnen wegdek op de Haringvlietsluizen zal rijksweg N57 vanaf km 14,3 tot km 19,0 (tussen afslag Hellevoetsluis en Stellendam Havens) in de rijrichting Stellendam worden afge sloten voor alle verkeer. Deze afsluiting vindt plaats op woensdag 13 december en donderdag 14 december tussen 8.00 en 17.00 uur, zoveel korter als mogelijk en zoveel langer dan noodzakelijk. Het verkeer zal worden omgeleid door mid del van route m. 12, vanaf N57 via de N497 en de Haringvlietweg en dan via de parallelweg van de Haringvlietslui zen weer terug naar de N57. Deze omlei ding wordt ter plaatse aangegeven. Tijdens deze omleiding zal de parallel weg voor het langzaam verkeer richting Hellevoetsluis geheel zijn afgesloten. Contactpersoon met betrekking tot deze af-sluiting is de heer D. Wittekoek van de Dienstkring Zuid-Hollandse Eilan den, Groene Kruisweg 401, 3160 AE Rhoon, tel.: 0181-313288. HERKINGEN Op D.V. zaterdag 23 december is er een kerstzang avond in de Ned. Herv. Kerk te Herkingen. De koor zang zal verzorgd worden door het mannenkoor D.E.V. uit Stellendam. Er wordt een collecte gehouden voor Calando. Aanvang 19.30 uur. mfMbende keus BENEDEN ZANDPAD 3 MIDDELHARNIS (0187)489 065 COMBI actief in beeld en geluid Op maandag 18 en dinsdag 19 december aanstaande is de toerit vanaf de Elbeweg/ Rijnweg naar de N15 in de richting Rotter dam afgesloten tussen 8.00 en 16.00 uur. Dit in verband met wegwerkzaamheden. Ver keer vanaf de EIbeweg/Rijnweg in de rich ting Rotterdam rijdt via de Moezelweg en de Merwedeweg naar de N15. Deze omlei dingsroute wordt op borden aangegeven. Voor meer informatie over de omleidings route of de werkzaamheden aan de N15/ Europaweg kan men terecht bij het Informa tiecentrum N15 van Rijkswaterstaat. Dit informatiecentrum is gevestigd aan de Mer- seyweg 111 in Rozenburg, vlakbij de Ca- landbrug. Het informatiecentrum is geopend op woensdag, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Het telefoonnummer is (0181) 213083. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakkee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Even uw aandacht...? BESTELLEN KAN NATUURLIJK OOK 0180-480010 T uur foto- OUDIX>iU>-Weshlraat 35 Tel. (01S7) 631611 fax 6S3734 ftBJESSt Printihop Hogeioom 172 hl (01 nU2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1