Dirksland beleefde weer haar Ouderendag 0900-8844 Zeilers gered Commissaris van de Koningin J. Franssen in Dirksland STUNTVERKOOP www.buijze.nl tbp electronics met bezoek vereerd ^Pje> itreekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden Kerstvlooienmarkt Waarschuwing voor modder op de weg! Bejaardenmiddag CVB (van der Bok-Mlerop) ,(^i/lo MINNAARD VASTGOED Verkoping creaclub Oude Tonge Dinsdag 5 december 2000 73e jaargang nr. 6962 Uit al de woonkernen van de gemeente Dirksland kwamen afgelopen donderdag in zorgcentrum 'Geldershof' te Dirksland vele ouderen bijeen om daar met elkaar weer de 'Ouderendag Dirksland' te beleven. Een jaarlijks terugke rend fenomeen daar, waarvoor de gemeente graag een pot je beschikbaar stelt om de kosten te dekken. 't Was ook de burgemeester, de heer Boonstra, die er 's morgens om tien uur de Ouderendag opende, waarna een gezellig én leerzaam pro gramma volgde. Leerzaam ook, want uit Goedereede was de heer Feller van 'Feller orthopedische schoentechniek' gekomen om iets over zijn vak te vertellen. De aanwezigen mochten zelf ook even bij hem langskomen in de zaal, om te zien in hoeverre ook zij - met de ongemakken die de ouderdom met zich mee kan brengen - baat heb ben bij aangepast schoeisel. Voor het serieuze werk werden zelfs diverse afspraken gemaakt en tijdens de bingo, later in de ochtend, was het mevrouw Non uit Melissant die er gratis een paar orthopedi sche schoenen aan over hield. Natuurlijk moeten die wel eerst aange meten en vervaardigd worden, maar ze krijgt ze dan toch! Tussen de middag stond een heerlijke Brabantse broodtafel gereed met soep en kroket en 's middags werden er o.l.v. 'de Vutters' uit Hellevoetsluit oud-hoUandse liedjes gezongen, 't Was dit jaar de 9e Ouderendag die in Dirksland werd gehouden, elke keer weer op 30 november. De fa. Hogerwerf uit Herkingen zorgde ervoor dat de ouderen vanuit de omringende bejaardencentra in de gemeente naar 'Geldershof' kon den en met z'n allen hebben ze er weer stevig van genoten. (30 cpm) Inbraak woning ACHTHUIZEN - Zondagavond rond half twaalf ontdekte een bewoonster van de Bloemstraat bij thuiskomst dat onbekenden in haar woning hadden ingebroken. Na for cering van de achterdeur had men in de woning diverse kasten doorzcoht. Een aantal sieraden, een videorecorder en -camera wer den weggenomen. Inbraak OUDE TONGE - Zondagavond rond half negen ontdekte een bewoner van de Eisen- howerlaan bij thuiskomst dat onbekenden in z'n woning hadden ingebroken. Uit de woning werden onder meer een computer, handtelefoon, een geUbedrag van enkele honderden guldens en diverse pasjes wegge nomen. Inbraak woning OUDDORP - Zondagmiddag werd ingebro ken in een woning aan de Dirkdoensweg. Tijdens de afwezigheid van de bewoonster werd via de schuifpui de woning betreden en werden diverse kasten doorzocht. Uit de woning werden onder meer een telefoon, boormachine, computer en een laptop weg genomen. Auto in de sloot MIDDELHARNIS - Zaterdagavond om streeks kwart voor elf raakte door nog onbe kende oorzaak, een personenauto bestuurd door een 19-jarige man uit Krimpen a/d Us- sel, in de sloot naast de Zuidelijke Randweg. De bestuurder raakte niet gewond en kon de auto tijdig verlaten. De auto moest worden weggetakeld. Koelaggregaat uit bestelauto gestolen NIEUWE TONGE - Vrijdagmorgen rond half vijf werd een 21-jarige bewoner in de Lauwerijnstraat wakker van geluiden op straat. Toen de man naar buiten keek, zag hij de achterdeur van zijn bij z'n woning gepar keerd staande bestelbus openstaan en juist een auto met hoge snelheid wegrijden met een uit de bestelbus weggenomen koelaggre gaat. De bewoner belde direct de politie, maar de betrokken auto, waarvan de kofferbak open stond in verband met de grootte van de doos, waarin het aggregaat zat, werd niet meer gesignaleerd. Op vrijdagavond omstreeks 19.00 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend door de kustwacht post Ouddorp opgepiept. Volgens de post lag er in de omgeving van Scharendijke een sportvisboot welke motor storing had. Toen de Griend richting Scharendijke voer kwam er een nieuwe melding inhoudende dat er een zeilboot vermist was op het Gre- velingenmeer. Ook de sleepboot Salvor uit Bruinisse werd gealarmeerd Voor de haven van Scharendijke werd de sportvisboot, met aan boord twee personen, aangetroffen. Deze boot werd naar de haven van Scharen dijke gesleept. Na deze klus werd er koers gezet richting Bruinisse. De bemanning van de Salvor gaf op een gegeven moment door dat men het bootje in zicht had. Dit bootje was omgesla gen en de twee opvarenden lagen in het water. Door de bemanning van de Salvor werden beide personen aan wal van de Gre- velingendam gebracht. Door de bemanning van de Griend werd de benodigde eerste hulp verleend aan beide onderkoelde personen. Beide personen wer den vervolgens met de ambulance naar het ziekenhuis van Zierikzee gebracht. Na enige uren observatie werden ze uit het ziekenhuis ontslagen. Volgens verklaringen van beide opvarenden hadden zij ongeveer 20 minuten in het water gelegen. Het water van de Gre- velingen is 9 a 10 graden. Het had dus niet langer moeten duren of de gevolgen waren onherroepelijk veel ernstiger geweest. OUDDORP - Aanstaande zaterdag 9 de cember is er een grote Kerstvlooienmarkt in Sporthal Dorpstienden te Ouddorp. Er is ruim 250 meter kramen vol met allerlei gebruikte spullen, curiosa, boeken, verza mel, naast de snuffelkramen zijn er ook diverse kramen met allerlei prachtige zelfge maakte kerstkadootjes (hobby creatief), zoals poppen, beren, beschilderde dakpan nen, 3d kaarten en nog veel meer. Iedereen kan met deze markt meedoen om zijn of haar goede gebruikte spullen of zelf vervaardigde artikelen aan de man/vrouw te brengen. De jonge ondernemers in de dop kunnen een tafel huren op de kleedjesmarkt, voor een lekker hapje of drankje zorgt Wil van de Dorpstienden. Open van 9.30 en 16.00 uur. Voor info of deelname (ook kinderen!) kunt u kontakt opnemen met H. v. d. Handel, tel. (0181) 312190. Dankzij de ongunstige weersomstan digheden van dit najaar zijn de oogst- werkzaamheden nog volop aan de gang. Door de vele regenval van de laatste weken is het daarom onvermij- dehjk dat bij het transport van de landbouwproducten vanaf het land, modder op de weg terechtkomt. De werkgroep landbouwverkeer van de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee (RPVGO) wil daarom alle weggebruikers waarschuwen voor gladde wegen door modder op de weg. Wij adviseren de automobilisten extra voorzich tig te zijn als u een bord 'slipgevaar' ziet. Verminder dan uw snelheid. Ook bij duis ternis vragen wij u extra opmerkzaam te zijn en de snelheid aan te passen. Vermijd als het even kan de stille binnenwegen. De kans dat hier modder op de weg ligt is momenteel erg groot. Houdt ook rekening met de lengte en breedte van de landbouw voertuigen als u die wilt passeren; wees er op bedacht dat ze vrij onverwacht kunnen afslaan. Aan de heren landbouwers doen wij nog maals dringend het verzoek om zo weinig mogelijk modder op de weg te brengen. Spuit of krab bij het verlaten van het land de ergste modder van de banden. Mocht er toch modder op de weg terechtkomen, ruim dit dan zo snel mogehjk op en plaats voor de andere weggebruikers waarschuwings borden (bij het waterschap tegen een gere duceerde prijs verkrijgbaar). Zorg er ook voor dat de verlichting van de landbouw voertuigen in orde en schoon is. De RPVGO hoopt zo dat met medewerking van alle partijen we straks kunnen terugzien op een goed en verkeersveilige oogstperio- de. MIDDELHARNIS SOMMELSDUK De CVB, afdeling Middelhamis-Sonmiels- dijk, nodigt u uit op D.V. dinsdagmiddag 12 december om 14.30 uur in 'De Hoeksteen'. Wij willen dan onze kerstmiddag houden; deze zal door ons zelf worden verzorgd, met o.a. meditatie en kerstdeclamatie. We hopen op een gezegende middag. Voor vervoer bellen Taxi op Maat. Tijdens een werkbezoek vorige week woensdag was de Zuid-Hollandse commissaris van de Koningin, de heer J. Franssen, te gast in Dirksland. 's Middags bezocht hij er het electronicabedrijf tbp electronics, 's avonds maakte hij in het gemeentehuis van Dirksland kennis met een deel van de bevolking aldaar. Ook de griffier van de Staten mevrouw Van Wieringen, chef van het Kabinet de heer Kal en gedeputeerde ir. Houtman waren aanwezig. tbp electronics Bij tbp electronics werd het gezelschap ontvangen door de heer Ton Plooy, managing director van het bedrijf. Aan de hand van een pre sentatie demonstreerde hij wat tbp electronics is en wat de activitei ten zijn van het bedrijf. Slechts weinig eilandbewoners zullen ermee op de hoogte zijn dat achter de nacim 'tbp electronics' een zeer spe cialistisch bedrijf schuilgaat dat zich bezig houdt met de productie van hoogwaardige electronica-halffabrikaten voor de industrie: print- platen en chips, "het kloppend hart van de electronica", zoals Plooy uitdrukte. Het bedrijf werd in 1976 te Dirksland opgericht. Ton Plooy is hier terecht gekomen doordat hij op het eiland een weekendhuisje had. "'t Is een beetje als hobby begonnen op de zolderkamer" vertelt hij, "en dat is wat uit de hand gelopen". Nu praten we over een bedrijf met een bedrijfsoppervlakte van 2500 m2, met 70 medewerk(st)ers en een omzet dit jaar van 30 miljoen gulden. De producten van tbp electro nics worden tot in de wijde omtrek zeer breed toegepast. Onder ande re in de medische wereld voor MRI-scanners en echoscopie-appara- tuur, voor meet- en regelapparatuur, funderingsinspectie-apparatuur, verkeerregeUnstallaties, veldtelefoons en meer algemeen gerichte toepassingen in de automatisering. Voor de toekomst ziet tbp elec tronics loodvrij solderen in het verschiet, verdergaande miniaturise ring, een hogere graad van automatisering en een nieuwe huisvesting voor het bedrijf, waarvan de bedrijfsoppervlakte 200% zal bedragen van de huidige oppervlakte - ofwel 7500 m2. In het bedrijf wordt uit sluitend aan productie gedaan, dus niet aan ontwikkeling. De techno logie die tbp electronics beheerst is zo hoogwaardig dat het personeel uitsluitend binnen het bedrijf de benodigde opleidingen geniet. "Voor degenen die hier binnenkomen met mts of hts op zak begint het pas" licht Plooy toe. Onlangs traden een engelse en een rus tot het perso neelsbestand toe; de machines waarmee gewerkt wordt zijn in Neder land niet verkrijgbaar. Tot besluit van het bezoek aan tbp electronics volgde een rondleiding door het bedrijf. Hetgeen tijdens de presentatie al naar voren was gekomen kon nu in de praktijk worden aanschouwd. Met interesse - en zichtbaar niet zonder verbazing - sloeg de commissaris alles gade, bij wiens gezelschap ook burgemeester Boonstra, gemeentesecretaris Bleijenberg en de wethouders Schouten en Koningswoud zich had den gevoegd. Kennismaking Commissaris Aansluitend schaarde het provinciaal gezelschap zich met de C.d.K. J. Franssen gemeenteraad om Dirkslands raadstafel om over een aantal zaken van gedachten te wisselen, 's Avonds was een selectie uit de bevolking aanwezig om met de commissaris kennis te maken, waarbij het er best geanimeerd aan toe ging. Geen sfeer van ivoren torens ken merkten de sfeer, maar veel meer die van een lage drempel. De wortels van Commissaris van de Koningin J. Franssen liggen in Flakkeese bodem. Franssens moeder (geb. Van den Doel) werd in Middelhamis geboren en heeft nog in Nieuwe Tonge en Battenoord gewoond. Nadat ze gehuwd was en het eiland had verlaten werd op 11 juni 1951 in Hilversum lan Franssen geboren. Na gevolgde oplei dingen heeft hij diverse functies bekleed, onder andere geschiedenis leraar, wetenschappelijk medewerker, lid Provinciale Staten Noord- Holland, zitting in en (vice-)voorzitterschap van diverse commis sies/stichtingen/verenigingen, verschillende functies binnen de Nederlandse Hervormde Kerk, Tweede Kamerlid, Korpsbeheerder Regiopolitie IJsselland en burgemeester van Zwolle. Sinds 3 mei dit jaar is de heer Franssen (VVD) commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, waarnaast hij bij nog diverse organen de voorzittershamer hanteert. De heer Franssen is ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Eén van de werknemers van tbp electronics geeft uitleg, de commissaris van de Koningin {midden, met de vinger tegen z 'n mond) lijkt zichtbaar onder de indruk. V.l.n.r.: griffier der Staten mevr. Van Wieringen, tbp-directeur Ton Plooy, gedeputeerde ir. Houtman, Commissaris v.d. Koningin J. Franssen, Kabinetchef dhr. Kal, burg. Boonstra, weth. Koningswoud en gemeentesecretaris Bleijenberg. Alleen vrijdag 8 december op de rti»^«-iiiAiii .m. ifmuAni* ,...^,„m, kerstavondmarktgeen kraam, maar wel SPECTACULAIRE VERKOOP IN DE WINKEL Op alle dozen die in de winkel staan, flSOQ/ ,-.^ zowel dames, heren, en kinderschoenen ww /O KORTING Op de rest van de collectie die avond 2\J /O KASSAKORTING Middelharnis B.V. Op D.V. 8 december houdt de creaclub van de Nederlands Hervormde Kerk in Oude Tonge haar verkoping. U bent allen van 8.30 tot 12.30 uur van harte welkom in 'Diaco- nia', Koolweg 1 in Oude Tonge. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Nieuwstraat 22 Deze week: Tongschotel Graag tot ziens bij: Tel. Fax (0187) 68 15 44 Weststraat 10 - 3253 AR Ouddorp (0187) 68 41 14 «<r.c;ci uur Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1