'MARKT KOOL 498- Zie ginds komt de stoomboot." 'n Gezellige pakjesavond l Adverteren kost geld I^I^MIf' Melissant 1998. Friteuse 40 pnt. Karaoke 40 pnt. Diskman 60 pnt. Voetmassage app. 4o pnt. Sapcentrif uge 40 pnt. KPN BELPAKKET MINOLTA FOTOCAMERA JVC DIGITALE VIDEOCAMERA Rabobank Rabobanken Goeree-Overflakkee Voorstraat 21 3248 BL Melissant Tel./fax(0187)6014 28 Bij elke 25 - boodschappen krijgt u 1 spaarpunt op uw klantenkaart. Wekelijks ontvangt u een extra folder met informatie over de aktie en met 4 bonus aanbiedingen met elk 1 extra spaarpunt. Bij 40 of 60 spaarpunten heeft u recht op een van de produkten. Aktie loopt van 27 november 2000 t/m 20 januari 2001 BESTAAf UIT !i OP=OP Minolta Vectls SI Van :2499- COMBi actief in beeld en geluid AMSTERDAM - "Op de keper beschouwd gebeuren er meer onge lukjes met speelgoed doordat het in verkeerde handen is terecht gekomen dan dat het speelgoed niet veilig is". Aldus een door de Stichting Speel Goed Nederland te Amsterdam uitge geven folder, om ouders en opvoeders in het algemeen attent te maken op verantwoord, bij de leeftijd van het kind passend, speelgoed. Een feit is dat speelgoed waarmee een tien- J£irige veilig kan spelen niet per definitie vei lig is voor een kleuter, die eenmaal minder snel in de gaten heeft dat iets gevaar kan op leveren. Vandaar dat veel speelgoed tegen woordig is voorzien van een leeftijdsindica tie en de letters CE, een afkorting voor Con- formité Européenne. Op Europees niveau is namelijk afgesproken aan welke veiligheids eisen speelgoed moet voldoen. Safety FIRST Goed en veilig speelgoed mag best in het zonnetje worden gezet. Dat gebeurt dan ook impliciet bij de traditionele Verkiezing van het SPEELGOED VAN HET JAAR, de 27e ih successie. De categoriën zijn wederom strikt naar leeftijd ingedeeld: baby (0-4 jaar), kleuter (4-6 jaar), junior (6-8 jaar), tiener (8- 12 jaar) en 12+. De onafhankelijke vakjury, waaronder vertegenwoordigers uit de voor- lichtings- en opvoedingswereld, voert welis waar geen technisch onderzoek uit naar de veiligheid van speelgoed, maar betrekt in haar oordeel wel gegevens uit onderzoeks rapporten aangaande de veiligheid van het desbetreffen de speelgoedartikel. Vooral voor nieuwe bordspellen en con structie-speelgoed is veel waardering getoond. Opvallend is trouwens dat onder de 25 genomineerde artikelen meer elektro nisch speelgoed zit dan in andere jaren. Zelfs traditioneel speelgoed, voor elke leeftijd, is nu min of meer in een elektronisch jasje gestoken. Een ontwikkeUng die parallel loopt met de in de speelgoedbranche al lan ger zichtbare en niet te stuiten trend. Primeur Aan de hand van het aantal ingezonden stemformulieren is vastgesteld welk product in welke categorie het begeerde logo met de veelzeggende kreet 'Speelgoed van het Jaar' mag dragen. Voor 2000 is dat voor de aller kleinsten de houten muziekpuzzel van Win nie de Poeh. Een primeur van Bambolino Toys met educatieve waarde. Er zijn zes gekleurde figuurtjes die een bepaald mu ziekinstrument bespelen. De clou is het puz zelstukje op de juiste plaats te leggen. Als dat door de onzichtbare microchip wordt geregistreerd, dan volgt bij wijze van 'goed gedaan' een vrolijk muziekje. Het product Voordat in 2002 de Euro definitief wordt weten kinderen al hoe er mee om te gaan, dankzij het 'Euro Zakgeldspel' Een heel verrassend computerspel voor kinderen van 4-6 jaar is 'Boris en Bibi op de boerderij. Goed voor uren plezier! (foio: toYou) kost 34,95. In elk geval minder dan de prijs van het overigens wel genomineerde 'Kevertje' van VTech Electronics BV. Een heel apart knuffeldier dat letterlijk om een kusje vraagt... Qua uiterlijk is het een pluchen versie van het bekende PimPam- Poentje, zij het dat de 5 geprogrammeerde melodietjes tevens op slaapliedjestempo zijn af te ^elen. Of Sint Nicolaas er 69,95 voor over heeft, is de vraag. Zeker is dat de goed- heiligman verrukt is van dergelijke, op de leeftijd afgestemde elektronica. Geen virus Voor de kleuters van 4-6 jaar is het griezelen geblazen. Unaniem is gekozen voor de 'Heksenschool' van Jurnbo Nederland BV. Een toverbordspel voor cds de schemering valt, compleet met heksenspullen zoals de toverstaf en een toverketel, een zwarte kat en een boek met spreuken. Heel spannend, niet in het minst vanwege de voor de winnaar in het verschiet liggende spinnentaart. (ƒ49,95) Junioren van 6-8 jaar zullen zich er waeir- schijnlijk al te oud voor voelen. Hun interes se zal ongetwijfeld uitgaan naar het actuele, ook door Jumbo in de handel gebrachte, 'Euro Zakgeldspel' van 34,-. Spelender wijs leren ze hoe te sparen en te betalen met de Euro, de op komst zijnde nieuwe munt voor iedereen. Ouderen zullen er misschien nog wat moeite mee hebben, maar dankzij het nu bekroonde spel weten de kids tijdig hoeveel rente ze straks op hun bankrekening krijgen. Tieners van 8-12 jaar gebruiken er uiteraard de computer voor, die van pa wel te verstaan. Maar pas op, VTech Electronics BV zit evenmin stil. Het recent ontwikkelde model 'Brainstation President' is toe- val- lig wel bedoeld voor jongelui die verder kij ken dan hun neus lang is. Met name dit appa raat (met een verkoopprijs van 349,95) verwoordt de ontwikkeling van high tech. Ze kunnen er dan ook werkelijk van alles mee doen, e-mailen, printen en wat dies meer zij. Het heeft een extra groot LCD-beeldscherm met o.a backlight. Meer dan 70 program ma's, inclusief tekstverwerker, adressenboek en agenda. Huiswerk trainers, vertalers, supergames. Kortom, een investering die garant staat voor urenlang informatie- en communicatieplezier. En van een vi- rus is geen sprake. Hooguit kan een bom ontplof fen als met z'n allen in de avonduren nog een spelletje 'Tik Tak Boem' gespeeld wordt. Een soort Pim Pam Petspel in de cate gorie 12+. Grappig, explosief en verrassend omdat niemand van de spelers kan weten wanneer de bom die ze aan elkaar doorge ven, zal exploderen. Het kost 29,- en het is wederom van Jumbo Nederland BV! Met de muis mee... Wat niet wil zeggen dat de andere genomi neerde producten minder aandacht verdie nen, integendeel. Neem bijvoorbeeld 'Boris en Bibi op de boerderij', van ToYou BV. Een prachtig uitgevoerd bordspel met cd- rom voor kleuters van 4-6 jaar, voor wie de computer allang geen onbekend ding meer is. Met de muis kunnen ze op ontdekkings tocht in en rond de stal, waarbij de houten diertjes een zodanige functie hebben dat al doende geleerd wordt hoe vormen moeten worden herkend en in welke serie ze thuis horen. Bij de cd-rom zijn 2 speelborden gevoegd, alsmede een duidelijk instructie boekje. 49,95). Van uitgeverij Optimum te Dieren is in dezelfde categorie een spel verschenen dat zowel zelfstandigheid als zelfwerkzaamheid en zelfcontrole bevordert. Het heet 'Rondo Piccolo' en kost 49.50. Voor een lange autorit ideaal omdat geen losse onderdelen kwijt kunnen raken. Een andere manier om je dan - als junior - te vermaken is de slimme, van geluid en stop watch voorziene rekencomputer van King. Met recht een 'Rekenwonder', want het daagt kinderen vanaf 6 jaar uit om snel na te denken. Naast een beroep op hun logische en strategische vaeirdigheden verhoogt het de reactiesnelheid. (Prijs 39,95) Hetzelfde geldt voor de op tieners afgestemde kwis- computer van deze fabrikant, 'Kwispel 2'. 29,95) Hij heeft meer dan 700 boeiende vragen in het geheugen en geeft duizenden antwoorden. Handelsgeest Opbouwend speelgoed, net als het 'Brix pompstation' van SES. Een compleet zelf- bouwstation met wasstraat, garage, parkeer dak en tankshop. Zelfs de bakstenen worden eigenhandig gegoten, dus bouwvakkers en bouwvaksters in de dop, zet je veiligheids- h,elm maar klaar. Bij speelgoedzaken en warenhuizen is het pakket te koop voor slechts 39,95, met inbegrip van 2 mallen voor het steengieten, 1 fles metsellijm, 5 zakjes steenpoeder plus mengbeker, 1 grondplaat, decoratie en daken. Je bedrijf van de grond af opbouwen vanaf je achtste verjaardag, wie wil dat nou niet als je in auto's zit? Handel drijven in Amsterdam, in de Gouden Eeuw, is heel wat anders. Maar geenszins onmogelijk vandaag-de-dag door middel van het (alweer van Jumbo afkomstige) stra tegisch spel 'Veilingmeesters van Amster dam' die goederen en grachtenpanden in de aanbieding hebben. Een dynamisch spel 5,-) waarin de veilingklok centraal staat. Ergo, het is de kunst voor 3 tot 5 spelers van twaalf jaar en ouder met handelsgeest om de juiste balans te vinden tussen wachten en toeslaan. Om de lange winteravonden zinvol in te vullen is het een uitgekiend spel, uit zonderlijk mooi vormgegeven en derhalve als (Sinterklaas-)cadeau erg aantrekkelijk. Hoe het ook zij, kinderen moeten spelen en het is aan u om in eerste instantie het ver langlijstje van uw nazaten te toetsen op de haalbaarheid. Sowieso heeft de Stichting Speel Goed Nederland gratis 10 folders met nuttige tips voor u. Dat kan best handig zijn als De Sint en zijn pieten aan de deur klop pen of de kerstman zijn geschenken onder de boom legt... U kunt ze aanvragen via tele foonnummer: 020 6100820. MITSUBISHI MT430 Tel. Gewicht 170gr lOOuurstadby Accu en lader Geheel compleet en startklaar Werkt ook In buitenland APS Spiegelreflexcamera 28-56mm zoomlens Van: f999- Normool f799- Nu: f599- Af inruil: flOO-* Bij goed werkende camera prijs na inruil 498,- <»R<DVL100 Hoge beeld en geluids kwaliteit Vol automatische. lOOxdigzoom Met tv scherm Steady-shot 7 uur foto-sorvice I OUDDORP - Weststraat 35, tel. (0187) 681612 fax 683734 PROBEL MAAKT VAN JE HU.S JE THU,s Verf-en jsssi. Behangspeciaalzaak Pieten 1 Jannie Bechthum Hoflaan 27 3241 GK MIDDELHARNIS Tel. (0187) 484739 i,^«"''~'' Speelgoed van het jaar in elektronisch jasje door John de Riji<e «i, ,,^1^, ■■'.^^^^^^^W^iVKW^m^^i^f''^^^^^fi'-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 7