Leden kunnen zich vinden in nieuw bedieningsconcept OLIE IS DE TREND VOOR HOUTEN VLOEREN! Grutterwei AANHANGWAGENS TANIS De 'Winterschilder': Golf Diesel in teken van duivensport Ongetwijfeld Creatiefmarkt in Dirksland EIIMDBIJIIEUWS Ledenvergadering Rabobank West-Flakkee: (0187)682940 FIXET MASTENBROEK 77A7/É NIEUW Golf CL Diesel Tl|Vyv\EKAAAN NArUURSTEEMf.V: L PAGINA 4 VRIJDAG 24 NOVEMBER 2000 De ledenvergadering is bedoeld om de jaarrekening van het vorige jaar met de leden te bespreken. Natuurlijk heeft die al veel van de actualiteit ver loren. Vandaar dat in de ledenverga dering van Rabobank West-Flakkee met name de actuaüteit en de plannen voor de toekomst de aandacht kregen. Nieuw bedieningsconcept De voorzitter van het Bestuur, de heer Van Putten, opende de vergadering met een wel komstwoord waarin hij meldde dat er de afgelopen periode veel is geïnvesteerd, niet alleen in gebouwen, maar met name ook in mensen. Alles met het doel de kwahteit van de dienstverlening snel naar een hoger plan te krijgen. In de afgelopen periode heeft de bank geschakeld met klantengroepen die gevraagd werden naar de dienstverlening en hun verwachtingen ten aanzien van de bank. In het recent ontwikkelde beleidsplan is er met de uitkomsten van de sessies met de klantengroepen rekening gehouden. Een nieuw bedieningsconcept is ontworpen waarin de kantoren in de dorpskernen cen traal staan. Klanten kunnen voor al hun bankzaken terecht bij deskundige adviseurs op de kantoren in de dorpskernen. In het hoofdkantoor aan de Langeweg te Stellen- dam huisvesten met name specialisten die in dienst staan van de adviseurs op de kantoren. Een moment stilte De heer Van Putten staat na zijn openings woord stil bij het overlijden van een tweetal oud leden van de beheerscoUeges van de voormalige banken Stellendam-Goedereede en Dirksland. Op 26 januari van dit jaar overleed de heer D. de Bonte, oud voorzitter van het bestuur van de voormalige bank Dirksland. Ook staat de vergadering stil bij de onlangs o\'erleden heer L. Visser. Hij was oud-voorzitter van de voormaüge bank Stel lendam-Goedereede. Afscheid de heer C. Noorthoek Deze ledenvergadering nam de heer C. Noorthoek afscheid als secretaris van het bestuur van de bank. Voor zijn verdiensten als bankbestuurder ontving hij de gouden onderscheiding van Rabobank Nederland. Het was regiodirecteur Prins die namens Rabobank Nederland uiting gaf aan de waar dering voor de heer Noorthoek. Deze kreeg een reischeque aanboden door de voorzitter van het bestuur, de heer Van Putten. Voor mevrouw Noorthoek was er behalve een woord van dank ook een gouden speld, omdat ze haar man al die jaren gesteund heeft in zijn werk voor de bank. De plaats van de heer Noorthoek zal worden ingeno men door de heer J. Troost. De ledenvergadering ging zonder vragen of opmerkingen akkoord met de jaarrekening en het jaarverslag over 1999. Hout gebruiken als vloerbedekking gebeurt al sinds mensenheugenis. Vroeger werd deze keuze uitsluitend gemaakt uit praktische overwegin gen. De motivatie die tegenwoordig ten grondslag ligt aan de keuze voor een houten vloer, moet gezocht wor den in de sfeer en uitstraling. Maar houten vloeren zijn nog steeds erg praktisch! Het onderhoud van een houten- of parketvloer is namelijk niet moeilijk, als de juiste producten maar gebruikt worden! Om houten- en parketvloeren te onderhou den zijn er 3 systemen: het lak-, wax- en oliesysteem. Het "lak- en wax-systeem" kennen we al vele tientallen jaren, relatief nieuw is het oliesysteem. Het oliesysteem is voor de liefhebber van rustiek en romantiek. Je mag zien dat er op z'n vloer geleefd wordt en hij wil aan onderhoud niet veel energie besteden. De grote voordelen van het olie systeem zijn dan ook het versterken van het rustieke karakter en het zeer eenvoudige onderhoud. Maar er zijn ook nadelen aan een "olievioer' (althans tot voor kort). Een hou ten- of parketvloer in de vloerolie is name lijk enorm vlekgevoelig en geeft vettig af. HG heeft echter een vloeroliesysteem op de markt gebracht, dat zich sterk onderscheidt van de vloeroliën die op dit moment gebruikt worden. Het grote onderscheid zit, zoals de naam HG "vlekbestendige vloerolie" al doet vermoeden, in het feit dat deze olie absoluut vlekbestendig is en niet vettig afgeeft. De HG "vlekbestendige vloerolie" is een voedende olie op basis van de Chine se tungolie en andere natuurlijke, oogstbare grondstoffen. Doordat deze ohe indroogt, wordt het hout ongevoelig voor het indrin gen van vloeistoffen, waardoor vlekken uit blijven en de vloer niet meer afgeeft. Er zijn 3 varianten van HG "vlekbestendige vloer- olle", die ieder op hun eigen wijze het hout een rustieke, natuurlijke uitstraling geven: 1HG "vlekbestendige vloerolie naturel" verdiept de kleur van het hout, waardoor de houtstructuur wordt geaccentueerd. Ihter Hfl. 42,50 2) HG "vlekbestendige vloerolie half whi te wash" geeft een veel lichtere kleur- verdieping en accentueert de houtstruc tuur door de nerven en de knoesten in het hout een lichte, witte tekening te geven. 1 liter Hfl. 46,50 3) HG "vlekbestendige vloerolie white wash" geeft geen kleurverdieping, maar laat het hout in zijn eigen kleur en accen tueert de houtstructuur door de nerven en de knoesten van het hout van een volle, witte tekening te voorzien. 1 liter Hfl. 49,50 De HG vloeroliën zijn heel gemakkelijk aan te brengen en beschadigingen zijn eenvou dig plaatselijk bij te werken, zonder dat overlappingen zichtbaar zullen worden. Voor de wekelijkse dweilbeurt van vloeren in de HG vloerolie kunt u HG "vloerolie reiniger" gebruiken, en bij sterkere vervui- üngen HG "vloerolie 'intensier reiniger". HG SERVICE! HG International B.V. biedt de volgende unieke service voor iedereen die geïnteres seerd is in deze vloeroliën, maar eerst wil weten hoe zijn haar parket- of houtenvloer er met HG "vlekbestendige vloerolie" uit komt te zien: Stuur een stukje van uw parket of houten vloer van minimaal 50 cm en maximaal 1.00 m goed verpakt en voldoende gefrankeerd naar HG International B.V. op onderstaand adres. Stop in dit pakje een briefkaart die aan uzelf is geadresseerd en voor 9,50 is gefrankeerd (deze briefkaart plakt HG op de retourzending aan u). Binnen 14 dagen ont vangt u uw stuk parket of hout weer retour met proefopzetjes van de 3 verschillende HG vlekbestendige vloeroliën. U kunt zo makkelijk bepalen welke HG "vlekbestendige vloerolie" u het mooi ste vindt uitkomen bij uw interieur. HG INTERNATIONAL B.V. Postbus 30078 1303 AB ALMERE Voor alle vragen over de HG "vlekbestendi ge vloeroliën" kunt u contact opnemen met de afdeling Technology Research van HG International B.V. te ALMERE (tel: 036-5494700). HG "parket houten vloeren vlekbesten dige vloeroliën" zijn verkrijgbaar bij de betere drogisterijen, Doe Het Zelf zaken en bouwmarkten. Het tweede weekend van december - vrij dag 8 en zaterdag 9 december 2000 - staat alweer voor de vierde keer de Grutterwei de Oude Tonge open voor een schitterende dui\'ensport promotie. Het geheel wordt op vrijdagavond om ca. 20.00 uur geopend waarna de bekende Flakkeese Kampioe- nendagen van start gaan. Op deze vrijdag avond worden er diverse kampioenen gehuldigd, welke het afgelopen seizoen de vlag van de Flakkeese duivensport hoog hebben gehouden. We denken hierbij aan de overwinnaars van de provinciale vluchten. Daarnaast worden de zgn. regionale Oscar winnaars gehuldigd. Hiervoor konden de liefhebbers van Goeree-Overflakkee en omstreken samenspelen in de diverse cate gorieën door hun twee beste vluchten op te geven, waarna er berekend werd die het hoogste gemiddelde had behaald. Tot op het moment van uitreiking van deze Oscars is, behoudens de rekenaar, niemand die weet wie de winnaars zijn geworden. Wanneer deze uitreiking plaatsvindt, zal het dus een spannende aangelegenheid zijn. En om de spaiming erin te houden worden niet alle categorieën achter elkaar gehuldigd, maar is er tussendoor gelegenheid om de maag met o.a. een portie mosselen te vullen. Van de duivensport is al jaren bekend dat zij de goede doelen een warm hart toedraagt en met deze traditie gaat de Flakkeese duiven sport door. Afgelopen zomer werd er weer een zgn. sponsorvlucht georganiseerd waar mee een tot op heden onbekend bedrag bij een werd gevlogen. Om dit bedrag nog te verhogen wordt op vrijdagavond 8 decem ber weer een aantal bonnen van bekende nationale en internationale topliefhebbers verkocht. Een deel van de opbrengst komt weer ten goede aan het goede doel en het totaalbedrag zal op zaterdagavond bekend worden gemaakt. Evenals vorig jaar heeft de commissie gemeend om het geld beschikbaar te stellen aan hospice 'Calan- do' in Dirksland. Na de huldigingen is er tijd voor een rustig muziekje en gezellig melken. Op zaterdagmiddag gaat het weer gezellig verder. De deuren gaan dan om 14.00 uur weer open, waarna de liefheb bers, die meedoen aan de tentoonstelling, kuimen gaan kijken hoe de keurmeesters hun duiven hebben beoordeeld. In de ten toonstellingsruimte is het dan altijd een gezellige drukte en er wordt daar heel wat afgemolken. Voor de niet-duivenmelker een schitterende gelegenheid om eens wat nader met deze hobby kennis te maken. Naast deze tentoonstelling is er dit jaar voor het eerst een zogenaamde Luikse Middag, wat inhoudt dat een ieder die iets op dui- vengebied te koop heeft, van duiven tot bijv. broedschalen, hier de mogelijkheid krijgt om zijn waar aan de man te brengen. Voor meer informatie en gratis reservering kunt u contact opnemen met Jan Buijs, tel.: 642427. Dierenarts Tjebbes is aanwezig om de mest van de duiven te onderzoeken en de bekende duivenfotograag Fred La Brijn is aanwezig om uw favoriet op de foto te zet ten. Ook wordt er een rad van fortuin gedraaid en zijn er diverse stands. De zater dagavond is de traditionele tentoonstel lingsavond, die bekend staat als zeer gezel lig en waarop het bedrag voor het goede doel bekend zal worden gemaakt. Kortom, het beloofd weer een gezellig weekeinde te worden en een ieder wordt van harte uitge nodigd om de duivensport eens wat van dichterbij te bekijken. Natuursteen is één van ae mooiste produkten die de lïatuur ons van zichzelf geeft. Wij bewerken het tot schitterende eindproduktéri^s: I stoepen dopels venstc taSifcÉaden vlc^-':. gedenkstfipeö* 'fettbezo -roofli laat il aÖë* slaagt U beter met uw inl<open als U eerst de advertenties leest! TE KOOP voor langzaam verkeer. Div. modellen, geschikt voor vervoer van kisten-pallets enz. Tel. (0187) 65 13 61 (06) 53 27 31 06 Op D.V. zaterdag 25 november a.s., morgen dus, organiseert de aktiviteitencommissie van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland een Cre atiefmarkt in haar verenigingsgebouw 'Reho- both' aan de Geldersedijk. Op deze markt, waar van de opbrengst bestemd is voor de bouw van een nieuwe kerk, zullen diverse zelfgemaakte artikelen te koop worden aangeboden, zoals onder andere wenskaarten, dienbladen en naam bordjes, lantaamtjes, bloemenkransen, bloem potten, geborduurde hand- en gastendoekjes, en nog veel meer. Tevens wordt er voor de jongens en meisjes een aantal activiteiten voorbereid. De bedoeling daarbij is dat ze tegen een kleine ver goeding zelf iets kunnen maken om dit, als het idaar is, mee naar huis te kunnen nemen. De meisjesvereniging 'Mirjam' zal ook aanwezig zijn met zelfgemaakte artikelen. Uiteraard kan ook de inwendige mens worden versterkt door een ruim aanbod van soep, koffie, frisdrank, gebak en oliebollen. Van harte nodigen wij u uit om onze Creatiefmarkt te bezoeken en wij hopen dat al de vrijwilligers die zich hiervoor inzetten niet teleurgesteld zullen worden door uw afwe zigheid. De creatiefmarkt wordt gehouden van 10.00-15.00 uur. V.O.F, installatie- en loodgietersbedrijf Rustburg 50,3253 VK Ouddorp JE MAAKT HET IVI ET BOSCH Accuboormachine West Achterweg 59-61 3245 BJ Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 52 Herinnering bowlen Tieners opgelet! Hier even een berichtje voor jullie. Op D.V. zaterdag 25 november is er weer een Spirit avond geregeld. Wat gaan we doen? Bowlen. Hoe laat? 19.00 uur in de Ark te Goedereede. Hoe laat gaan we weg? 19.30 uur. Wat kost dat? F 5,- per per soon. Wie neem je mee? Al je vrienden en vriendinnen. Van harte welkom. Het Spirit team ''Met een 'Zonnige' Premie brengen wij de zomer weer bij u terug!" I Spuikolk 2-4 Dirksland Tel, (0187) 60 50 22 X)IRKSLANDS MANl|iWii:OR^- "-' Met o.a.: 't Licht is geboren; In het veld van Efratha; Lofzang van Maria; Psalm 89; Lofzang van Simeon; Stille Nacht; Psalm 150; Psalm 98; Herderszang; Bestel deze geluidsdrager nu: Telefonisch (0187) 483017 of (0187) 642504 of stuur onder staande bon aan: Dirkslands Mannenkoor, p/a West- Achterweg 16a, 3245 BJ Sommelsdijk. i Gelieve mij zo spoedig mogelijk te zenden: I ex. CD "Vrede naar Uw Woord" i ex. MC "Vrede naar Uw Woord" I I Naam: I Adres: I Postcode- Woonplaats: Abonneert U op Eilanden-Nieuws TE KOOP: prachtige Prijs 2.350- Tel. (0187) 63 16 77 Adverteren in Eilanden Nieuws betei<ent dat uw advertentie ooi< buiten de bebouwde i<om wordt geiezen. TE KOOP Bouwjaar 1991 Prijs f 5.500- Keurige auto Tel. (0187) 65 12 12 Abonneert U op Eilanden-Nieuws Een puzzelhoek waaraan zowel kinderen als volwasse nen kunnen meedoen én waarmee een prijs kan worden gewonnen. Éénmaal in de twee weken treft u 'Puzzelt u mee?' in de vrijdageditie van Eilanden Nieuws aan en iedere keer kunt u met uw goede oplossing een tegoed bon winnen van f25. Die wordt beschikbaar gesteld door Boekhandel Van der Boom, Voorstraat 41 te Sommels dijk en kan aldaar worden besteed. Zend u uw oplossing uiterlijk één week na verschijnen naar: Eilanden Nieuws, 'Puzzelt u mee?'. Postbus 8, 3240 AA Middel- harnis. Per puzzel wordt uit de goede inzendingen een winnaar getrokken, die de gewonnen prijs krijgt toege zonden. Bij elke nieuwe puzzel zal de oplossing van de voorgaande worden gegeven. Puzzelt u mee? EXODUS Deze keer een puzzle over het bijbelboek Exodus. De vragen staan weer op dezelfde volgorde als ze ook in het bijbelboek voorkomen. Als de vragen zijn beantwoord vormen de letters uit de balk in de aangegeven volgorde weer de eindoplossing. Deze keer vragen we twee zonen van Aaron en de twee zonen van Amram. 10. Wat was één van de schatsteden van Farao? Hoe heette de priester van Midian ten tijde van Mozes' vlucht? Waar werden tichelstenen van gemaakt? Wie was de jongste zoon van Levi? Hoeveel dagen waren er tussen de eerste en de tweede plaag? Door wiens hand liet de Heere kikvorsen opkomen over Egyp te? In welk land was geen hagel tijdens de zevende plaag? Waar werden de sprinkhanen in geworpen? Wiens beenderen werden door Mozes meegenomen uit Egyp te? Hoeveel 'Man' moest het volk bewaren voor het nageslacht? 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. Welk ambt vervulde de schoonvader van Mozes in Midian? Waarmee werd het oor van een knecht doorboord die bij zijn meester wilde blijven? In welke maand werd het feest van de ongezuurde broden gehouden? Wat moest om 'de tafel" gemaakt worden? Waar mocht de borstlap van de priester niet van gescheiden worden? Wat moest van het reukwerk gestoten worden? Wie was de zoon van Nun? Hoe heette de zoon van Ahisamach? Wie bouwde de Ark? Een beka is een halve (16) (9) (12 (4) (15) (2) (1) (18 (17) (14) 1(19) (8) (5) (6) (3] (10) (11) (7 (12) i( 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 jffiuWERKERK {2XD) - VIERBANNENSmAAT I - TÈt. 011 l-64i?98 .«Qfl^feAM - NJ«WIWQtt&pyK^É*EB«6B -TEL. mbmÊlhlO VERWARMING RIOLERING BEREGENING VLOERVERWARMING GAS WATER SANITAIR ZINKWERK FIXET Met 2 accu's en een acculamp. Type PSR 9,6 VE 2+2. Nu met gratis bitbox t.w.v. 12,95. Van 309,00 voor 289,00 JE MAAKT HET MET FlXtT L Prijs CD fl. 37,50 e-xcl, 3,20 verzendkosten Prijs MC fl. 17,50 excl. 2.40 verzendkosten E.M241100 umee 2 (20)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 4