I E 0900-8844 Cameracontrole op verdrijvingsvlakken weriit z'n vruchten af Oostflakkee overweegt tuinbouwproject nabij Oude Tonga ZAFIRA 4J^ Nieuws van de Wereldwinkel Kerstconcert met Jan Vayne in Zuidland Joh. Kieviet in Flakkeecialiteiten BP station de Watertoren COV 'Middelhamis' concerteert in de Kersttijd fff ^i^a (\- o, chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden u(^/L MINNAARD VASTGOED VW/ANWB Overflakkee verruimt openingstijden Zaterdag 25 november ontvangt iedere tankende klant bij Zwarte pieten van 10.00 -17.00 uur Ook aan de kinderen is gedacht! Herdruk Goeree-Overflakkee kalender \lsser Meubelen QüDcilM]©[l Garage Knöps B.V. Vrijdag 24 november 2000 73e jaargang nr. 6959 (30 cpm) Twee jeugdige winkeldieven aangehouden MIDDELHARNIS - Maandagmiddag wer den een 15-jarige knaap uit Melissant en een 14-jarige knaap uit Dirksland na een achter volging door personeel van een warenhuis aan het Beneden Zandpad op straat aange houden na een gepleegde winkeldiefstal. Tijdens hun vlucht hadden zij de bij het warenhuis weggenomen goederen, onder meer sokken, telefoonhoes, nagellak en lip penstift, in een vuilcontainer gegooid. Tijdens fouillering door gealarmeerd politie personeel van het Bureau Middelhamis wer den nog een sleutelhanger, kaarsenstan- daard, enkele chocoladeletters en een beeld je bij hen aangetroffen, die waren weggenomen in een warenhuis aan het Ker kepad. De beide knapen bekenden beide winkel diefstallen en werden voor een taakstraf ver wezen naar Bureau Halt. Snelheidscontroles STAD/STELLENDAM - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandha ving) hield dinsdagmorgen radarsnelheids controles op de Lieve Vrouwepoldersedijk COMBI II actief in beeld en geluid in Stad aan 't Haringvliet en op de N57 bij Stellendam. Tussen half acht en negen uur flitste de snelheidsradar op de Lieve Vrou wepoldersedijk 45 van de 402 passerende automobilisten wegens overschrijding van de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 86 km/uur. Tussen en half elf werd gecontroleerd op de N57 bij Stellendam, waar 10 van de 224 passerende automobilis ten de maximum snelheid vah 100 km/uur overschreden. De hoogste score bedroeg 124 km/uur. Vernielers aangehouden SOMMELSDIJK - Woensdagavond omst reeks kwart voor tien werden op het Kerke pad twee jongens, 17 en 18 jaar en beide afkomstig uit Middelhamis, aangehouden. De jongens werden ervan verdacht vernie lingen te hebben gepleegd. Omstreeks half negen kwam de melding binnen van vernie ling van de ruiten van de bushokjes op de Koningin Julianaweg. Na onderzoek werd op de Wurf een kapotte bloempot en een openstaande straatkolk gevonden. Tevens bleek op de Verlengde Hoflaan een auto spiegel vernield. Op het Kerkepad werden de twee verdachten aangehouden. Eén van hen bekende enkele vernielingen te hebben gepleegd. De verdachten werden overge bracht nacir het bureau. Of we het nu leuk vinden of niet - het laatste is meest waarschijnlijk - sinds in mei dit jaar is begonnen met digita le cameracontrole op de verdrijvings vlakken bij de kruising van de NS9 met de Schaapsweg bij Den Bommel, wordt daar inmiddels een forse afna me van het aantal zogenaamde ver- drijvingsvlakovertredingen geconsta teerd. De dreiging van een prent van f 240 zorgt er kennelijk voor dat auto mobilisten er de lijnen van de verdrij vingsvlakken beter in acht nemen. Dat schrijft de 'Korpskrant', het dag blad van de Politie Rotterdam-Rijn mond. De cameracontrole wordt bij wijze van experiment gehouden, maar de resultaten zijn van dien aard dat het Bureau Projectma tige Verkeerscontroles overweegt om de verdrijvingsvakcontrole uit te breiden, zowel op de N59 als op andere locaties in de regio. Reden voorheen gemiddeld dertig automobilisten per dag over het verdrij- vingsvlak, nu zijn dat er gemiddeld twee. De controles zijn bedoeld om er de verkeersvei ligheid te vergroten. Daarom werden er ook opvallende waarschuwingsborden geplaatst, waarmee men ter plaatse de kans op een ongeluk zo klein mogelijk wil houden. Aan leiding was het dodeUjke ongeval dat op 25 september 1996 plaatsvond nabij de krui sing. Veel automobilisten kunnen er de ver leiding niet weerstaan om nog even via het verdrijvingsvlak een langzamer rijdende voorganger in te halen. Dat deed daar op die fatale dag ook de bestuurder van een bestel busje. Toen hij na de manoevre weer invoeg de tikte hij een voor hem rijdende personen auto linksachter aan. Daarvan raakte de bestuurder uit de koers en belandde op de andere weghelft, met als gevolg een frontale botsing. Daarbij vielen één dode en twee zwaargewonden. De veroorzaker van het ongeval, de bestuurder van de bestelbus, kwam vrijwel met de schrik vrij. Op één of andere manier wilde men toen hier meer toe zicht gaan houden. Duidelijk was wel dat het toezicht dat van surveillance uitgaat te beperkt is. UiteindeHjk kwam als oplossing de digitale cameracontrole uit de bus, met een ISDN-verbinding naar een politiekan toor in Rotterdam. Van elke overtreding worden twee foto's gemaakt. Niet alleen om de overtreding vast te leggen, maar ook om de snelheid te meten waarmee de auto rijdt. Naar welke locaties de controles zullen wor den uitgebreid is nog niet bekend. Maar een gewaarschuwd mens Wij zijn weer open op zaterdag 2 december in de Gereformeerde Kerk te Middelhamis. Tussen 10.00 en 15.00 uur kunt u bij ons komen 'wereldwinkelen'. Ons assortiment is in verband met de komende feestdagen uitgebreid, u bent dus nét op tijd voor uw sinterklaascadeautjes. Ook kunt u ons vin den op de kersttentoonstelling/kerstbazar van de Katholieke Kerk in Middelhamis, op vrijdag 1 december van 14.00 tot 20.00 uur, en op zaterdag 2 december van 10.00 tot 16.00 uur. Dus: welkom, in de winkel en bij onze kraam op de kersttentoonstelling! Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Op maandag 18 december 2000 heeft con certcommissie 'Organum' uit H.L Ambacht een bijzonder Kerstconcert georganiseerd in de Gereformeerde Kerk te Zuidland. Aan dit concert wordt meegewerkt door het Interker kelijk Evangelisatiekoor uit Zuidland en het Hervormd Zangkoor 'Jubilate' uit Ede onder leiding van Peter Overduin, het Chr. Man nenkoor Scheveningen onder leiding van Jimco Zijlstra, Marjo van Someren, sopraan; Jaap de Ruijter, bariton; André van Vliet, orgel en de zeer bekende pianist Jan Vayne. Naast koor en Samenzang zal er ook solis tisch worden opgetreden door Jan Vayne. De organisatie verwacht voor dit concert een grote belangstelling. Er zijn kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar bij Schilderwin- kel 'De Verfhoek', Breedstraat 2 te Zuid land, tel.: 0181-452158 en De Fietsshop van Van Oudenaarden, 't Woud 4 te Brielle, tel.: 0181-413351, verder bij de koorleden en indien nog voorradig 's avonds aan de kerk. De aanvang is 20.00 uur en de kerk is vanaf 19.30 uur open. De toegangsprijs bedraagt f 20,- per persoon. Voor verdere telefonische inlichtingen kunt u bellen met tel.: 078-6818260. VVV/ANWB Overflakkee in Middelhamis is inmiddels uitgegroeid tot een echte win kel, waar ook heel veel aantrekkelijke cadeauartikelen verkrijgbaar zijn. Zij opent daarom ook haar deuren op de extra Sinter klaas- en Kerstkoopavonden van Winkel- centram D'n Diek. De Sinterklaaskoop avonden zijn op donderdag 30 november en vrijdag 1 december tot 21.00 uur, zaterdag 2 december tot 17.00 uur, maandag 4 decem ber tot 21 uur en dinsdag 5 december (voor de allerlaatste inkopen) tot 17.30 uur. Verkoping vrouwenvereniging 'Bidt en Werict' De vrouwenvereniging 'Bidt en Werkt' heet een ieder van harte welkom op haar jaarlijk se verkoopdag op D.V. woensdag 29 november 2000 in gebouw 'De Ark', Kerk- pad 1 te Goedereede. De openingstijden zijn van 9.30 tot 16.00 uur. Er is weer van alles te koop: handwerken, borduurwerken, over trekken, kussens, baby en peuterslaapzak ken, sokken, slabben, cadeauartikelen, strijkplankovertrekken, er zijn ook volop baby bom kleertjes, boodschappen, kamer planten, boeken, oliebollen, tevens kunt u zelf drop scheppen en voor de kinderen is er de grabbelton en envelop trekken met altijd prijs. Nieuw: u kunt nu ook bij ons terecht voor berenondergoed, beddengoed, zoals hoeslakens en dekbedovertrekken, en nog veel meer. We hopen op veel bezoekers. U/jij komt toch zeker ook? De koffie staat klaar. Tot ziens in 'De Ark'. Verhalen van vroeger. Die zijn elke zater dagmorgen om 9 uur te beluisteren in het programma "Flakkeecialiteiten" van Radio Flakkee. Jan Lodder heeft elke week een andere gast in de studio die aan hem zijn levensverhaal vertelt. Morgen is Joh. Kieviet uit Sommelsdijk zijn gast. Joh. Kieviet werd 43 jaar geleden geboren in Sommelsdijk en bleef daar altijd wonen. Zijn vrije tijd besteedt hij aan vrijwilligerswerk. Hij behoort tot de jongere gasten in het pro- granuna. De herhaling van het programma is op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. Aan de linkerzijde van de sloot het perceel land waarop het toekomstige tuinbouwproject wordt geprojecteerd. 't Is best mogelijk dat over tvpee jaar de eerste tuinbouwer uit het gebied Rotterdam-IJsselmonde zich vestigt in het nieuw te realiseren tuinbouwgebied, waaraan de gemeente Oostflakkee overweegt haar medewerking te verlenen. Voor tuinbouwers in IJsselmonde en Nieuw Rijerwaard, die er vertrekken moeten vanwege grootschalige projecten aldaar, worden nieuwe vestigingslocaties gezocht. Daar draagt de landbouworganisatie WLTO aan bij en kwam bij een zoektocht in de gemeente Oostflakkee terecht op een locatie langs de Tilsedijk tussen Oude Tonge en Den Bom mel, ter hoogte van pompstation 'de Tille' langs de N59. Voor de realisering van een tuinbouwproject bij Oude Ton ge heeft de WLTO een voorstel met een schetsontwerp inge diend bij de gemeente Oostflakkee. Daarmee geeft de WLTO invulling aan het gestelde in het Streek plan Zuid-Holland Zuid dat voor Oostflakkee gezocht kan worden naar een ruimte voor 100 hectare voor gemengde glas-/volle- grondstuinbouwbedrijven, het zogenaamde Barendrechtse type. Als randvoorwaarden heeft de WLTO wel gesteld dat in het gebied een goede infrastructuur gerealiseerd moet kunnen wor den, dat het een landschappelijk aangepast plan moet zijn (zo min mogelijk visuele 'schade'), dat alle huidige grondeigenaren mee moeten werken en dat de grondsoort geschikt moet zijn voor de doelbestemming. Op de locatie aan de Tilsedijk kan aan al die voorwaarden worden voldaan. Ook wat betreft visuele schade. Zoals het plan er uitziet zullen fraaie water- en groenpartijen wor den aangelegd, zodat het project vanaf de N59 nauwelijks zicht baar zal worden. In het plan is ook een stukje wooncontingent opgenomen. Waar dat enerzijds ten laste zal komen van het bestaande contingent lijkt het niet ondenkbaar dat daar een com pensatieregeling voor getroffen kan worden. Hierover zal de gemeente moeten onderhandelen met de provincie. Naar ver wachting worden de kosten die de realisering van het tuinbouw project met zich meebrengt geheel door het project zelf gedekt. Bij aangelegenheden als deze is renteverlies een van de zwakste financiële schakels, maar doordat een nieuwe grondeigenaar hier tevens als projectontwikkelaar wordt gezien kan het renteverlies worden beperkt. De provincie Zuid-Holland had al gewerkt moe ten hebben aan een behoeftenonderzoek in verband met dit pro ject, maar koh wegens gebrek aan ambtelijke capaciteit zover nog niet komen. In afwachting van de resultaten van het onderzoek heeft de WLTO nu al een standpunt van de gemeente gevraagd. Die neemt thans nog geen principebesluit. Wel toont ze zich in beginsel bereid om richting provincie aan te geven dat ze het bewuste gebied geschikt wil verklaren voor de realisering van het tuinbouwproject. in Dirksland een echte rOOmbotCrStaaf cadeau Korteweegje 43-45 Dirksland 0187-601122 www.bpdewatertoren.nl Als gevolg van de overweldigende vraag naar de Goeree-Overflakkee kalender heeft een beperkte herdruk van de kalender plaats gevonden. Hierdoor kunnen degenen die geen kalender meer konden kopen alsnog in de gelegenheid gesteld om in het bezit van deze schitterende kalender te komen. Zoals u wellicht weet sponsort de kalender het werk van Roparun Hospice 'Calando' te Dirks land. Door middel van de aankoop van de Goeree-Overflakkee kalender zorgt u ervoor (of hebt u er inmiddels voor gezorgd) dat de belangrijke activiteiten van 'Calando' haar voortgang kunnen hebben. De kalender is verkrijgbaar in onderstaande boekwinkels: Akershoek Boekhandel te Ouddorp, Boek en Muziekhandel Van der Boom te Som melsdijk, Boek- en Kantoorboekhandel Vroegindeweij te Middelhamis en te Oud dorp. U kunt de kalender ook telefonisch bestellen: tel. (0187) 48 30 71 of (0187) 48 34 65. De kalender kost maar f 15,95 en is natuurlijk ook uitermate geschikt als Sinter- klaaskado! Zaterdag 9 december a.s. hoopt de Chris telijke Oratorium Vereniging 'Middelhar- nis' een concert te verzorgen in de Neder lands Hervormde Kerk van Middelhamis. Het koor wordt begeleid door het Randste delijk Begeleidings Orkest en de organiste Martine van der Meiden. Solistische medewerking wordt verleend door Marij ke Nieuwenweg, sopraan; José Scholten, alt; Jan van Elsacker, tenor; Donald Bent- velsen, bas. Het geheel staat onder leiding van Rinus Verhage. Uitgevoerd zullen worden het 'Gloria' van A. Vivaldi, het 'Magnificat' van J.S. Bach en de 'Corona tion Anthems' van G.F. Handel. Kaarten a f20,- (CJP, Pas 65+ en jongeren tot 16 jaar f 15,-) zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij VVV/ANWB Overflakkee in Middelhar- nis, Van der Boom Boeken in Sommels dijk en Modem in Ouddorp. Het concert begint om 19.30 uur. j^S^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Barteiyk welkom in de in Soimtielsclölf^ instattatiebedrijf Hieuw van Opel: voor aMPoriJdeH mt plezier D BEW. EX. m Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflald(ee OUDDOW'WtsMTOol 3S M. |0lt7| 611611 fax 6!3734 liNESSE'Mihof Higooom 17! m. |0I1I|«»I» Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 nu in onze showroom

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1