WD Provinciale Staten brengt wericbezoek aan Goeree-Overfiaickee Nieuwe leesboeken Combifoto Theis heeft 't helemaal voor elkaar! EiiiurffiEii-iiiEyiiia Schotejil zwemt ook tweede deel Verenigingscompetitie volgens plan P.V. 'De Trekvogels' afdeling Ouddorp PAGINA 4 DINSDAG 21 NOVEMBER 2000 De WD-fractie krijgt uitleg van Jaap Taaie Maar liefst 16 Provinciale Statenleden van de VVD brachten afgelopen vrijdagmiddag een werkbezoek aan Goeree-Overflakkee. Omringd door eilandelijke VVD-raadsleden lieten ze zich informeren over hetgeen zich zoal op ons eiland afspeelt. Met name werd daarbij aandacht geschonken aan de transport- en de visserijwereld en de recreatie op de Kop van het eiland. Het gezelschap werd ontvangen in Transportbedrijf Taaie op industrieterrein 'de Oostplaat' te Middelharnis. Daarna ging het richting visafslag te Stellendam, om vervolgens via een rondrit over de Kop van Goeree stil te staan bij recreatie, en aansluitend weer terug te keren naar Middelharnis, waar een heerlijk maal klaarstond. Van de WD-Statenfractie waren aanwezig: Ch. B. Aptroot (fractievoorzitter), H.J.J. Bruning, F.W. van der Dussen (penning meester), EJ. Groosman-v.d. Brandhof, F.W. van Gils, M.C. Groenewegen-Weer- man, J.J. Helder, H.B. Hieltjes (vice-fractie- voorzitter), C.A. Huigen-Van Boven, C.W.P.M. Roemers-De Jong (secretaris), G.A.N.H. Schreuder, E. Veenstra, H.J. Velt- hoen, J.J. Volmulier, D. van der Pias-van der Plas en J.J. Wiegman. Bij de aanwezigheid van zoveel 'verwanten' op provinciaal niveau gebruikte de afdeling Goeree-Over flakkee van de VVD-fractie de gelegenheid om haar trots uit te spreken over het feit dat voor de vier eilandelijke gemeenten één VVD-afdeling bestaat. Een voor Nederland unieke situatie, die samenbundeling van krachten mogelijk maakt als het gaat om gemeenschappelijke belangen. Het werkbe zoek was georganiseerd door de Statenleden Van der Dussen en Velthoen. Transport Na ontvangst in de kantine van Transportbe drijf Taaie was het de jonge ondernemer Jaap Taaie die tegenover de bewindslieden in vogelvlucht de geschiedenis van het bedrijf schetste en de belangrijkste proble men aangaf waarmee de Flakkeese trans portondernemers te maken hebben, en in 't bijzonder die van Middelharnis. Het belang om als eiland bij Zuid-Holland te blijven, de dreigende sluiting van de douanepost op het industrieterrein, de Oost-Europese vracht wagens met hun chauffeurs - welke laatste nogal eens rondzwerven en één en ander schijnen te ontvreemden, uitbreiding van woningbouw nabij het industrieterrein waar door in de toekomst klachten wegens over last te verwachten zijn, het ontbreken van een route voor gevaarlijke stoffen op het eiland, realisering van tolpoorten die kosten verhogend zullen werken voor de Flakkeese transportondernemers en vele andere zaken die de naam van Goeree-Overflakkee niet bevorderen in de transportwereld, vragen wat Taaie betreft zéker ook de aandacht van de provincie. Het werkbezoek alhier werd afgesloten met een rondleiding door het bedrijf. Visserij Een langduriger uitstap werd gemaakt bij United Fish Auctions, waartoe het gezel schap, met een luxe touringcar van de fa. Mijnders, naar Stellendam vertrok. Onder weg vroeg het Oostflakkeese raadslid en waterschapsbestuurder P. Noordermeer de aandacht van het gezelschap voor de provin ciale wegen op het eiland en voor de overlast die de landbouw ondervindt van zowel het veelvuldige regenwater als van ganzen. Indrukwekkend was voor de Hagelieden het uitzicht op de vissersschepen en over het Haringvliet. Nog indrukwekkender was ech ter de presentatie die visafslagdirecteur Venema voor zijn toehoorders gereed had in een vergaderruimte, waarin ze overigens - en toepasselijk - als haringen in een ton zaten. De visafslag is een juridisch samengaan van de visafslagen Stellendam en Scheveningen en de visveiling Colijnsplaat, onder de naam United Fish Auctions. Voor dit jaar wordt een totale omzet verwacht van 138 miljoen gulden, waarvan er 75 miljoen voor rekerüng van Stellendam komen. Met die totaalomzet is United Fish Auctions de op één na groot ste visafslag van Nederland; Ürk is de groot ste. Ook de visafslag onderkent belangrijke pro bleemstukken, waarbij de heer Venema vrij dagmiddag zijn provinciaal gehoor liet zien hoe dit gemeentelijke bedrijf daar in de toe komst tegenaan wil gaan. De problemen lig gen vooral in de afhankelijkheid van de natuur en de vangstquota en in de toeganke lijkheid van de haven van Stellendam. Wat zijn de gevolgen van getemd tij en hoe ont wikkelt zich besluitvorming rond de Maas vlakte? Ook in het Streekplan worden de belangen van de visafslag zwaar onderbe licht, vindt Venema. Hij is bang dat de keu zemogelijkheid voor vissers om naar Stel lendam te gaan te beperkt worden. Daarte genover liggen er ook giga-plannen om die problemen het hoofd te kunnen bieden. Om de visserij al meer hier naar toe te krijgen én om groot te kunnen worden moetje de nodi ge faciliteiten kunnen bieden, legde Venema uit. In dat verband presenteerde hij vrijdag middag in grote lijnen de uitbreidingsplan nen, waarvan de Ie fase inmiddels is aange vangen. Gebouwen voor het visserijbedrijf en visverwerking, kantoorgebouwen en een congrescentrum liggen in het verschiet, en de Haagse politici waien danig onder de indruk van hetgeen ze in korte tijd te horen en te zien ki^egen. Burgemeester Sinke van de gemeente Goe- dereede kwam in 't voorbijgaan ook nog even binnen, verblijd met zo'n mate van pro vinciale belangstelling deze middag. "Wij ontberen best wat provinciale steun" ver trouwde hij deze bewindslieden toe, in de hoop dat ze dit in hun zakdoek zouden kno pen. Recreatie Het werkbezoek werd vervolgd met een bus- rit over de Kop van Goeree, waarbij het Goe- reese raadslid de heef H. van der Meer de aandacht vestigde op de actualiteiten aldaar, tegen de achtergrond van de recreatie. De gebiedsgerichte aanpak, het fietspad door de Kwade Hoek, de Binnenduinrand langs de Oostdijkseweg en omgeving, plannen rond om de Maasvlakte, Verplaatsingsgebied, Stekelbaarsroute, Inkleding en inpakken van de Natuur, Volgerland, Natuurgebied Koude Hoek, de ganzenproblematiek, een doorlaat van de Grevelingen naar de Noordzee in plaats van een toekomtsig Halskanaal, en andere zaken passeerden de revue. Het werkbezoek werd afgesloten met een kostelijk maal op Flakkeese bodem, waarna de provinciale beleidslieden, beladen met een aanzienlijke hoeveelheid 'huiswerk' in de loop van de avond Haagwaarts keerden. DE BOTEN VAN CHERBOURG Terwijl de voorgangers in de synagogen over het liele land het 'Kol Nidrei' aan hieven, bruiste de marinebasis in Haifa van activiteit. Honderden manschappen zwermden over de basis om de patrouille boten klaar te maken voor actie. Weldra koersten de schepen de haven uit voor een missie, die een oorlog bleek te zijn... Israël is een vrij jonge staat, die in veel opzichten op eigen voorzieningen en inzich ten is aangewezen. Zo ook op het gebied van de oorlogsindustrie. De materialen die nodig zijn kunnen soms moeilijk betrokken wor den vanuit het buitenland omdat het er in ieder land vrij geheimzinnig aan toe gaat waar het de mogelijkheden van aanvalsme- chanismen en verdediging betreft. Abraham Rabinovich, reporter van de Jerusalem Post, was zeer benieuwd hoe de Israëli's zo goed bewapend ten tonele konden verschijnen, dat ze in de Jom- Kippoer oorlog in 1973 de langeafstandsbeschietingenvan hun tegen standers succesvol konden ontwijken. Hij maakte voor dit boek verre reizen, voerde gesprekken met allerlei hooggeplaatsten, werd door hen doorverwezen naar anderen, die weer andere informatie kwijt wilden en VAN DER BOOM zo zag hij uiteindelijk zijn verhaal groeien tot een compleet verslag van een nog niet eerder beschreven onderwerp. Na het ver schijnen van dit boek is er een einde geko men aan het ontbreken van gedetailleerde informatie over hoe het er in de oorlogen, die Israël voerde, aan toe is gegaan. In een voor woord van ruim vijf pagina's geeft de auteur aan wat hij heeft moeten ondernemen om de beschreven informatie te verwerven. Daarna volgt het eigenlijke verhaal, dat in drie onderdelen is opgebouwd: Het concept, waarin zeer gedetailleerd wordt beschreven hoe er werd gewerkt aan de ontwikkeling van aanvals- en verdedigingsmateriaal voor de marine. ...Voor de meeste mannen die erbij betrok ken waren, betekende dit alles het grootste avontuur van hun leven. Een achtergebleven marine in een land van drie miljoen inwo ners, zonder de basis van een ontwikkelde industrie, had het op zich genomen een wapensysteem te ontwikkelen dat geen enkel anders westers land bezat...pag. 67) De geïnteresseerde lezer zal met stijgende verbazing kennis nemen van het vele werk dat moest worden verzet, van de enorme doorzettingskracht die aangewend werd en van de vele teleurstellingen die moesten worden geïncasseerd, voor het concept gereed was. Ondanks de vele techniek en details heel menselijk en herkenbaar geschreven. Deel twee beschrijft, hoe de boten uiteinde lijk in Israël aankwamen. Dat ging niet zom aar. Een geniale uitbraak uit de haven van Cherbourg was hiervoor nodig. Na het afronden van het concept werden de boten namelijk besteld bij Frankrijk, maar vlak voor het moment van aflevering werd door president De Gaulle een embargo op deze levering gelegd. In dit deel is beslist sprake van spanning. Hierna volgt de beschrijving van de periode waarin duidelijk zou moeten worden of de ontwikkelde appai^atuur in de praktijk geschikt zou zijn voor het doel waarvoor het was ontwikkeld: de oorlog! Ze hadden de dreiging onderkend, een oplossing bedacht die ze uitvoerde en waar bij ze zich door niets lieten tegenhouden. Voor hen lag echter nog steeds de uiteindelijk proef op de som - de doeltreffendheid van hun thuis uitgewerkte plan in de strijd tegen de technologie van een supermacht, (pag. 165) Dit boek, uitgegeven door De Groot Goudri- aan, Nederlandse vertaling P.J. de Gier) is een ontzagwekkend knap stuk werk met een grote hoeveelheid nooit eerder verschenen informatie voor de liefhebber van maritieme techniek, maar ook voor iedereen die is geïn teresseerd in de lotgevallen van de staat Israël. Misschien kun je ook wel zeggen een echt mannenboek! Uitgevoerd in paper back, telt 274 pagina's en kost ƒ34,90. ISBN 90 6140 660 9 nugi 641. VROEGINDEWEIJ Zaterdag 18 november heeft z.c. de Schotejil in de landelijke Verenigings competitie de tweede zwemwedstrijd gezwommen. Deze wedstrijd werd gehouden in Oud-Beijerland samen met de plaatselijke zwemvereniging ZOB'66 en zwemvereniging De Geul uit Papendrecht. De Schotejil was in deze wedstrijd goed voor maar liefst 32 medailles, te weten 8 maal goud, 12 maal zilver en 12 maal brons. In totaal werden ca. 60 persoonlijke records gezwommen, waaronder 6 clubre- cords. In de jongste groep zwom Esmee Koedoot (8) twee maal naar de Ie plaats, te weten op de 25m vrij in een tijd van 17.48, hetgeen tevens een nieuw clubrecord betekende, en op de 50m schoolslag in een tijd van 49.81. Op de 25m vrij was er verder een 3e plaats voor Danica Koedoot (7) in een tijd van 24.98, terwijl Martijn Buth (7) een 3e plaats op de 50m schoolslag bereikte met 1.00.47. In de jaargang vanaf 1989 zwom Rhiana van Kempen naar een Ie plaats op de lOOm wisselslag in 1.18.97 en eveneens naar een Ie plaats op de 50m vrij in 32.22. In een oudere leeftijdsgroep (jaargang 1987 en later) zwom ze verder nog naar een 2e plaats op de lOOm rugslag in 1.19.22. In deze zelfde jaargang (1987 en later) werd Annemiek Veltman op de lOOm schoolslag Ie in een tijd van 1.31.81 en op de lOOm rugslag 3e in 1.26.52. Bij de jongens vanaf jaargang 1987 werd de lOOm schoolslag gewonnen door Maarten Blanke in 1.28.72 en werd Thijs Tromper 3e in 1.30.47. Op de lOOm rugslag werd Thijs Tromper later andermaal 3e in een tijd van 1.28.35. De 2e plaats op deze lOOm rugslag was voor Ted de Jager in een tijd van 1.26.36. In de jaargang 1985 en later werd lOOm vlinderslag gezwommen. Iris Oost dijk behaalde hier een 2e plaats in een tijd van 1.19.53 terwijl bij de jongens Mark Verwijs 2e werd in 1.17.78. Leon Wegman eindigde op deze lOOm vlinderslag op de 3e plaats in een tijd van 1.23.40. In de zelfde categorie werd ook nog lOOm vrij gezwom men. Hier werd Iris Oostdijk opnieuw 2e en wel in een tijd van 1.09.47. Bij de jongens zwom Mark Verwijs een tijd van 1.05.85 (2e) en Leander Jongejan werd 3e in 1.08.48. Bij de leeftijden tot 17 jaar werd Maarten Nieuwstraten tot twee maal toe 3e. Eerst op de lOOm schoolslag in 1.22.37 en later op de 200m wisselslag in 2.39.97. Bij de meis jes in deze categorie was er een succesje voor Danielle Hagoort die in 2.52.17 op de 2e plaats eindigde op de 200m wisselslag. In de senioren categorie zwommen Johnny Jongejan en Leander Noordijk resp. naar de 2e en 3e plaats op de 200m vrij in 2.11.54 en 2.14.21. Jenny Jongejan werd op deze 200m vrij 3e in 2.28.81. In de zelfde cate gorie werd ook 200m rugslag gezwommen. Bij de heren werd Leander Noordijk 2e in een nieuwe clubrecordtijd van 2.23.47. Bij de dames was er resp. een Ie en een 3e plaats voor Lieske van de Polder in 2.35.74 en Iris Oostdijk (14) in 2.49.12. Van de vier estafettes in deze wedstrijd werd er één gewonnen door de Schotejil, namelijk de 4x 50m wisselslag voor jon gens 1987 (Thijs Tromper, Maarten Blanke, Ted de Jager en Leander Jongejan) in 2.30.09. Op de andere drie estafettes werd de Schotejil 2e. Hierbij zwommen de heren Leander Noordijk, Richard Abresch, Addie Vroegindeweij en Johnny Jongejan naar een nieuw clubrecord op de 4x lOOm vrij in 3.57.36. De meisjes tot 17 jaar (Iris Oost dijk, Lieske van de Polder, Rianne Noordijk en Danielle Hagoort) zwonmien op de 4x 50m wisselslag eveneens naar een nieuw clubreocrd in 2.211.2. Iris Oostdijk zelfs twee keer, want zij zwom 'persoonlijk' op de 50m rugslag ook nog een clubrecord in 32.83. In de categorie tot 11 jaar zwommen Mar tijn van Hoorn, Anne Volwerk, William Weeda en Rhiana van Kempen een clubre cord op de 4x 50m vrij in 2.30.98. Verdienstelijke prestaties waren er ook deze keer. Zo zwom debutante Joanne van Spronsen (13) de lOOm schoolslag in een mooie tijd van 1.40.47 en zorgde hiermee voor de Schotejil voor de broodnodige puntjes. Evenals Adrianne Mastenbroek (10), die op de lOOm wisselslag haar tijd met ca. 10 sec. verbeterde tot 1.46.97 en BIJBEL QUIZ Uitgeversgroep Jongbloed stuurde ons een exemplaar van de onlangs bij Uitgeverij Benjamin verschenen Bijbel Quiz, bestemd voor twee of meer spelers vanaf 7 jaar. Het spel, dat oorspronkelijk op de markt ver scheen in het Engels, en vertaald werd door Roeleke Meijer- Muilwijk, bestaat uit 70 speelkaarten in vier categorieën. Groene kaarten met dieren, planten en vogels; gele kaarten met 'raar maar waar'; rode kaarten met fascinerende feiten en spannende verha len; blauwe kaarten met helden en schurken; samen verpakt in een handzaam doosje, for maat 166,6 x 12,7 X 1,4 cm. De Bijbel spe lenderwijs beter leren kennen, dat is de opzet van deze uitgave. Op eUce kaart staat een aantal vragen en antwoorden, die gebaseerd zijn op bekende bijbelse verhalen uit het Oude en Nieuwe Testament. De prachtige fullcolour illustraties en foto's op de kaarten brengen de bijbelse personen en voorwerpen tot leven. De spelregels staan op de achter kant van het doosje. Een leuk en leerzaam familiespel dat de moeite van het aanschaf fen zeker waard is Het spel kost 19, 95. ISBN 90 5829 080 8 nugi 004. Tieners opgelet! Hier even een berichtje voor jullie. Op D.V. zaterdag 25 november is er weer een Spirit avond geregeld, en wat gaan we doen? Bowlen. Hoe laat? 19.00 uur in de Ark te Goedereede. Hoe laat gaan we weg? Om 19.30 uur. Wat kost dat? F 5,-. Wie neem je mee? Al je vrienden en vrien dinnen. Van harte welkom. Groetjes, het Spirit-team ook op de 50m vrij een flink stuk van haar tijd afzwom met haar 43.29. Jordy de Groot (10) zwom ruim onder zijn persoonlijk record, door 17 seconden sneller te zwem men in 1.50.56. Ook Anne Volwerk (10) verbeterde haar tijd, en wel in 1.47.20. Bij de jongens zwom Niels Albrechts (12) ruim 10 seconden sneller op de lOOm vlin derslag en zette een tijd van 1.37.20 neer. Matthijs Weeda (16) tenslotte, zwom een mooi p.r. op de 200m wisselslag in een tijd van 2.47.69. Evenals voorgaande jaren organiseert P.V. 'De Trekvogels' weer haar jaarlijkse post- duivententoonstelling in het m.f.g. De Dorpstienden te Ouddorp. Deze zal wor den gehouden op 24 en 25 november 2000. Er zijn zowel bevlogen als onbevlogen dui ven te bezichtigen in diverse klassen. Vrij dagavond wordt de grote verloting getrok ken. Zaterdagavond vindt de prijsuitrei king plaats en wordt een aantal bonnen verkocht van de beste liefhebbers uit de streek, (zie teletekst duivenpagina 212 en/of homepage http://go.to/pvdetrekvo- gels). De aanvang van de verkoop is 21.00 uur. Ook zijn er fraaie prijzen te winnen met het Rad van Avontuur, een Amerikaan se verloting en andere attracties. Verder kunt u een levend varken winnen, of de waarde hiervan, door het juiste gewicht te raden. De uitslag hiervan wordt zaterdag avond bekend gemaakt. Wij nodigen hier bij iedereen uit om onze tentoonstelling te bezoeken. De zaal is open op vrijdag van 19.00 tot 22.30 uur en zaterdag van 15.00 tot 22.30 uur. De toegang is gratis. Bent u geïnteresseerd in de duivensport en u wilt eens wat meer weten van deze prachtige hobby? Praat eens met een van de aanwe zige leden, of neem contact op met de secretaris, C.M. Grinwis, Hermansweg 16, 3253 BG Ouddorp, tel.: 681690. Graag tot ziens op onze tentoonstelling. Vroeger was 't onmogelijk en ondenk baar, tot voor kort kon 't alleen bij een digitaal laboratorium, maar tegenwoor dig beschikt Combifoto Theis in Som melsdijk over alle mogelijkheden en onvoorstelbaarheden die je jezelf voor kunt stellen op het gebied van foto afdrukken. Na een lange tijd van vele voorbereidingen werd daar enige tijd geleden een digitale foto-printer geplaatst, de eerste in Nederland van het merk KIS en een droomwens van Arnold Theis. Voortdurend streeft hij naar per fectie en als 't moet gaat hij daarbij niets uit de weg. Ook geen investeringen waar van je de haren ten berge zouden rijzen. De kwaliteit moet op en top zijn, de moge lijkheden onbeperkt en alle middelen daartoe wil hij in eigen huis hebben. Nou, dan mag 't voor Arnold best wat kosten. Maar toch moet aan het resultaat waar mee de klant voortaan z'n winkel verlaat, een heel betaalbaar prijskaartje kunnen hangen. Aan dit alles is Arnold al geruime tijd aan het werk. Noem het gerust een eigen digitaal laboratorium, waarvan de toepassingen in de toekomst nog verder zullen worden uitgebreid. Digitale foto's VAN ^gewone'FILM Moet iedereen dan nu zonodig een digitale camera aanschaffen als ze al een hele goeie spiegelreflex hebben? Voor Arnold niet. "Bij een digitale camera bepaalt het aantal beeldpixels de kwaliteit van de opname" licht hij toe, "terwijl bij een traditioneel foto rolletje heel die film één en al beeldpixel is!" Natuurlijk, Arnold zal best graag een digita le camera verkopen, maar als 't om opname kwaliteit gaat dan mogen spiegelreflexbezit ters daar van hem gerust mee doorgaan. Óók als ze hun foto's digitaal willen hebben. Hoe dat werkt? Even eenvoudig als vernuftig. 'Gewone' filmpjes die volgeschoten zijn worden bij Theis aan de snelservice aange boden; vrijwel altijd zijn de foto's dan bin nen een uur klaar. Als de film is ontwikkeld gaat deze de nieuwe digitale fotoprinter in en worden de opnames stuk voor stuk inges- cand. Op dat moment vermaakt deze machi ne ze tot digitale opnames, slaat ze op en kan daar vervolgens alle kanten mee op worden gegaan: bewaren op cd, op diskette als JPEG bestand, op zip, je kunt met de opnames het internet op, enz. Maar natuurlijk kun je daar ook 'gewoon' foto-afdrukken van laten maken. Digitale afdrukken van een traditio neel fotorolletje. Daarbij gebruikt Arnold nu waardig fotopapier, en dat zie je. Daarnaast zijn de foto's beduidend scherper, met een betere detailweergave en met briljante kleu ren. Onbegrensde mogelijkheden Maar er valt nog meer te zien. Onderbelich te of overbelichte opnames zijn voorgoed verleden tijd. Contrastcorrecties of scherpte verbetering nodig? Het is mogelijk. En met een koppeling van de machine aan het foto bewerkingsprogramma Photoshop op de p.c. worden voor Arnold schier eindeloze moge lijkheden geopend. Zo produceert hij foto's van foto's waarbij het afgeleverde werk béter is dan het origineel.Van zwaar geha vende of halfvergane foto's worden afdruk ken gemaakt alsof ze nieuw zijn... Wilt u vanaf een groepsfoto van één persoon een foto-afdruk hebben, terwijl op daar op de originele foto iemand anders half voor zit? Geen probleem. Op de nieuw te vervaardi gen afdruk wordt degene die 'in de wég zit' verwijderd en daarvoor in de plaats wordt - met een natuurlijk verloop - de kleding bij- gemaakt die de bedoelde persoon aan had; desnoods wordt er nog een mooiere achter grond bij gemaakt. We zeiden al: vroeger was 't onmogelijk en ondenkbaar, tot voor kort kon het alleen bij een digitaal laborato rium, maar tegenwoordig kan het allemaal bij Combifoto Theis. Tot een afdrukformaat van 24 x 30 cm. En hing aan dergelijk stu- diowerk voorheen een hoog prijskaartje, Arnold doet er alles aan om die hoge prijzen drastisch naar beneden te krijgen. In ieder geval kost het 'gewone' ontwikkelen en afdrukken bij de snelservice nauwelijks iets méér, terwijl de afdrukkwaliteit zeer is toe genomen. Ook voor digitaalwerkers Daarnaast is Arnold's nieuwe foto-printer ook een uitkomst voor hen die al digitaal fotografeerden en hij legt uit waarom. "Echt goede foto-afdrukken waren daar nog niet bij te maken. In de eerste plaats omdat het daarvoor te gebruiken papier niet echt foto papier is. Dat is papier met een glanslaagje erop, waarbij je met de inkt uit een inkjet- printer de kleuren erop moet krijgen. Echt fotopapier daarentegen is lichtgevoelig, waarbij de kleuren slechts ontstaan na een ontwikkelproces en waarbij tegenwoordig zelfs garantie voor kleurechtheid gegeven wordt van 50 jaar. Daarnaast is het maken van een foto-afdruk op een inkjetprinter ont zettend duur. Het verslindt inkt en een vel 'foto-papier' kost ook niet niks." Nu Combi foto Theis de digitale foto-printer in huis heeft zijn al die bezwaren verholpen en kan men voor beduidend minder geld een veel mooiere foto van dezelfde opname beschik ken. Toekomstplannen Voor in de nabije toekomst komen er met Arnold's nieuwe machine nog meer moge lijkheden aan. Onder andere wat betreft het elektronische verkeer. Als klanten daarvan gebruik willen maken worden van een vol- geschoten rolletje de opnames alleen inges- cand. Deze scans mét een indexprint worden dan, vergezeld van een bestelformulier per e-mail aan de klant verzonden. Die kan ver volgens aangeven welke opnames hij afge drukt wil hebben en hoeveel én op welk for maat, stuurt daarna het bestelformulier per e- mail terug, waarna er bij Combifoto Theis mee aan de slag kan worden gegaan. Om een en ander mogelijk te maken wordt momen teel echter nog software ontwikkeld waar door een snelle verzending van het beeldma teriaal mogelijk moet worden. Wilt u meer informatie, Arnold Theis zal er u ongetwijfeld graag meer over vertellen. U vindt Combifoto Theis aan West Krakeel- straat 8 te Sommelsdijk, tel.: (0187) 486841. Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tel. (01S7) 68 42 67 '.akershoek.nl BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 - 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187)4826 14-Fax (0187) 484520 BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR WestdlJK 45-46, 3241 OV Middelharnis Tol. (0167) 482046 482844 - Fax (0187) 4B5481 Rllaal: Hoenderdijk 19, 3253 AK Ouddorp Tel. (0167) 681276 - Fax (0187) 683519 Arnold (rechts) en Mieke (links) aan Je slat; nici Je nicinrc ucimviiisl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 4