11e Ouderendag Middelharnis geslaagd! Bescherming en comfort voor kinderen i Middelharnis werlit aan welzijn laf op de laatste week EIIAHOei-illEUWS ANNETTE Drukkerij Gebr. De Waal TauCus CorneCitis I Ü^ien "Kieviet "Ltta üQeviet-Verfïage Geld is geld en het resultaat telt! Auto-industrie slaat handen ineen voor Isofix PAGINA DINSDAG 21 NOVEMBER 2000 Komt, laat ons aanbidden en nederbukken; lam ons knielen voor den Heere, Die ons gemaakt heeft. (Psalm 95:6) Uit Gods genadige, sparende hand ontvingen wij een zoon en broertje Paul en Ria Kieviet-Quist HanneUen M 19 november 2000 Rubensplein 64 3241 AN MiddeUiamis Tel. (0187) 48 63 19 |u Het is echt waar 'Hi' 1 !J\6£S wordt vandaag 50 jaar! Gefeliciteerd Albi, Mathilde, Charlotte en oma Nies 1975 21 november 2000 ;I; Blij en dankbaar vieren wij dat onze Ueve ouders, vandaag vijfentwintig jaar getrouwd zijn. Wij wensen hun Gods zegeti toe voor de toe- komst. Jantine, Marco en David Daniël Il Paul 'i>' Zwaluwstraat 8 3245 VN Sonmielsdijk FAMILIEBERICHTEN Wie U aanroept in den nood, Vindt Uw gunst oneindig groot (Psalm 86:3 berijmd) Met verslagenheid en diepe droefheid geven wij u kennis dat de Heere, voor ons nog onverwacht, na een geduldig gedragen lijden, uit ons midden heeft weggenomen mijn iimig geUefde vrouw, onze ueve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder LEENT JE VAN DEN DOEL echtgenote van Bastiaan Stander in de leeftijd van 81 jaar. OudeTonge: B. Stander Ooltgensplaat: S. J. Bakelaar-Stander B. Bakelaar Spijkenisse: H. A. Stander C. J. Stander-Vroon Sommelsdijk: A. Stander E. W. Stander-Oostwal klein- en achterkleinkinderen 18 november 2000 Dabbestraat 68, 3255 XB Oude Tonge Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 21 november van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in de aula van 'Ebbe en Vloed'dienstingang Mariniers weg te Oude Tonge. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op woensdag 22 november om 13.15 uur in de aula van 'Ebbe en Vloed'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Oude Tonge. Liever geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Uit de diepten roep ik tot U, o Heere! (Psalm 130:1b) Tot ons verdriet is onze lieve oma LEENT JE STANDER-VAN DEN DOEL gestorven op 18 november 2000. Arilene en Teunis Suzanne Bas en Heiuiette Ruth Mirella en Ewald Kim Ronald MicheUe Jochem Bedroefd maar dankbaar dat wij haar zo lange tijd bij ons mochten hebben, geven wij u kennis dat na een UefdevoUe verzorging in 'De Goede Ree' toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn geUefde vrouw, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma KLAZINA EVEGROEN echtgenote van Joost Johannes Kloot in de ouderdom van 82 jaar. Sommelsdijk: J. J. Kloot Nieuwe Tonge: M. J. de Geus-Kloot J. de Geus Gerjo Johan Carolina Heinenoord: B. Kloot S. P. E. Kloot-van der Pol Ricardo Miranda Stefano Werkendam: C. van der Stelt-Kloot J. van der Stek Jos 20 november 2000 Verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk Correspondentie-adres: J. de Geus, Burg. Sterkplein 8, 3244 BA Nieuwe Tonge De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op D.V. vrijdag 24 november om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Som melsdijk, vanuit de kerkzaal van 'De Goede Ree', Prinsesselaan 51 te Sommelsdijk (ingang Stoof- hoek), waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 14.00 uur. Voorafgaande aan de rouwdienst is er vanaf 13.00 uur in de zaal van 'De Goede Ree' gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen. Geen bloemen Mochten wij u vergeten zijn een rouwbrief te stu ren, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere uit onze familiekring heeft weggenomen onze lieve schoonzuster LEENTJE STANDER-VAN DEN DOEL echtgenote van Bastiaan Stander in de leeftijd van 81 jaar. Oude Tonge: B. Klem-Stander Rotterdam: K. J. Stander M. T. Stander-van der Vliet Oude Tonge: M. Brinkman-Stander 18 november 2000 Onlangs werden in recreatiecentrum 'De Staver' ruim 600 vijfenvijftigplussers ontvangen, die daar de manifes tatie 11e Ouderendag 'Middelharnis' bezochten. Lokaal Ouderenwerk tekende voor de organisatie, dankzij het enthousiasme en de inzet van 50 vrijwilligers en de medewerking van het personeel van 'De Staver'. Leen Jordaan opende deze Ouderendag in zijn herstelde en duidelyk opgeknapte Recreatiecentrum. De oude wijs geer had een gedicht gemaakt over de oudere jongeren en de jongere ouderen. Een prachtige spiegel siert inmid dels de entree van 'De Staver' - een aardigheidje van de ouderen die zich zo welkom weten in dat gebouw. De Staver was wederom omgetoverd tot een bruisend marktgebeuren, zoals bij de heropening, en door het hele gebouw heen kon de bezoeker stands, marktkraampjes en werkeilanden bezoeken over de meest uiteenlopende onder werpen, die met het gepensioneerde leven te maken hebben. Aan alles was gedacht. Voeding, gezondheid, hobby's, cre ativiteit, hulpmiddelen, wonen, sport, spel, veiligheid en vrije tijd. De gehele dag kon men genieten van een '55+ In Beweging sportief' aanbod en diverse demonstraties en kon men ook zelf meedoen. Omstreeks 12.00 uur namen 250 deelnemers (hun gereserveerde) plaats aan een goed voor ziene lunch in 't Prieel. Daarna ging het programma weer verder. Vijftien Oud Hollandse spelen moesten genomen worden om uiteindelijk een dagwirmaar te kunnen belonen. De bowlingbanen waren de gehele dag (bijna) overbezet. Er is zelfs Jeux de Boules gespeeld op het buitenterrein. Voor diverse toumooien was ook voldoende plaats en deze spor ten werden even fanatiek beoefend als al het andere. Lia Bruggeman, ons allen bekend uit 'Het Dorpshuis' van Nieu we Tonge of van haar rijvaardigheidsbedrijf, werd in het zormetje gezet. Zij is al meer dan 45 jaar vrijwillig mede werkster aan ouderenactiviteiten in Nieuwe Tonge. Een speech, een boeket bloemen en een toonbaar bewijs vielen haar ten deel. Een symbolisch eerbetoon aan alle vrijwilli gers die zich hoe en waar dan ook voor hun medemens inzet ten. De dank van de organisatie gaat uit naar hen die deze dag, op welke manier dan ook, hebben gesteund en mogelijk gemaakt. Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer l INKOMENS- EN V E R M O G E N S F L A N N I N G Nog enkele weken tot 2001 Personen die in het bezit zijn van een (expirerende) premie betalende oud regime lijfrentepolis die gesloten is vóór 16 oktober 1990 en degenen die een koopsom hebben gestort vóór 1 januari 1992, dienen zich bewust te zijn van ingrijpende veranderingen per 1 januari aanstaande. Vraag gerust advies bij degene bij wie u deze polis indertijd heeft afgesloten. Maar voordat u een beslissing neemt, informeer dan eerst bij Buijze Financial Consultancy anders doet u zichzelf tekort. In 90% van de boven staande situaties heeft BFC de meest lucratieve en flexibele oplossing, die zijn weerga in de markt niet kent. Dit aanbod geldt tot 1 januari aanstaande. Wees verstandig, maak een afspraak en binnen 30 minuten weet u waarom! Op 26 september jongstleden hebben de besturen van de stichting Bejaardenwerk Middelharnis en de stichting Serviceburo Middelharnis een intentieverklaring gete kend om een stappenplan te gaan volgen dat uiteindelijk kan leiden tot een fusie per 1 januari 2002. De gemeente denkt dat fusie van de twee instellingen tot een grotere welzijnsinstel- ling voordelen biedt op het gebied van organisatie, beleid en bundeling van profes sionele deskundigheid. Effectief werken aan welzijn in Middelharnis vraagt om een moderne organisatie, die kan inspelen op maatsi happelijke vragen en ontwikkeün- gen. Voor de begeleiding van de fusie is een stuurgroep ingesteld waarin zowel de besturen van beide instellingen als de gemeente vertegenwoordigd is. Als eerste stap in het fusietraject wordt een onderzoeksfase uitgevoerd. Daarin wordt in gezamenlijk overleg tussen beide instel lingen nog eens de meerwaarde van een fusie nagegaan. Bovendien worden de gro te lijnen voor de nieuwe organisatie geschetst. Daarnaast vindt er nog een bedrijfseconomische doorlichting van de huidige producten van beide instellingen plaats. Aan de hand van de resultaten van de onderzoeksfase zullen de instellingen in februari al dan niet tot voortzetting van het fusietraject besluiten. Garage Grinwis 20-5-1988 20-11-2000 JAAR t/m zaterdag 25 november kunt u <fe WAARDEBONNEN besteden foi}: Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 „Het fijnste voor de l<leinste?" Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw l<eus uit ons nieuwe modellenboel<. SOMMELSDIJK Telefoon (0187) 471020 Wie kleine kinderen heeft, weet er alles van. Kinderzitjes voor de auto zijn er in alle soorten, maten en, voor al, kleuren. Maar hoe indrukwekkend sommige zitjes er ook uitzien, de effec tiviteit ervan staat of valt met de be vestiging. En die laat nogal eens te wensen over. Maar gelukkig heeft de auto-industrie daar iets op gevonden: Isofix. Of het nu gaat om een boodschappenritje of een lange vakantietocht naar Zuid-Frankrijk, iedereen die wel eens met kleine kinderen in de auto rijdt, heeft vast de ervaring dat kin deren graag bewegingsvrijheid willen heb ben. Daar zijn het tenslotte kleine kinderen voor. Levensgevaarlijk, want bij plotseling remmen of in geval van een aanrijding of andere noodsituatie is de kans groot, dat een kind door de auto wordt geslingerd. Met alle gevolgen vandien. Een kinderzitje is daarom een uitkomst. De kleine zit stevig op een eigen stoel in zijn eigen maat. Toch gebeurt het nog te vaak dat een kind gewond raakt, terwijl het keurig ingegordeld in een zitje zat, ten tijde van de onverwachte situatie. Hoe kan dat? Goede bevestiging Negen van de tien keer heeft dat te maken met een niet goede bevestiging van het zitje zélf. Een kind kan immers nog zo netjes, met de bijpassende vierpunts gordel om in het stoeltje zitten, als dit kinderzitje zelf niet goed is verbonden met de auto, heeft het uit eindelijk nog nauwelijks zin. Bij een ernsti ge aanrijding kan het kind met stoel en al als nog als een projectiel worden gelanceerd. Autofabrikanten weten al jaren dat juist de bevestiging van autostoelen van groot be lang is bij een ongeval. De laatste veertig jaar zijn er wat dat betreft enorm veel verbe teringen aan autostoelen, en de bevestiging ervan doorgevoerd. Ook in de snelle wereld van de race- en rally auto's wordt er zeer grondig gelet op een deugdelijke bevestiging tussen stoel en auto. Natuurlijk geldt exact hetzelfde voor een kinderzitje. Toch is de bevestiging van een zitje voor kinderen tot nu toe altijd een ondergescho ven kindje geweest. Het is in-middels name lijk bewezen dat slechts één op de vijf kin derzitjes op correcte wijze in de auto is bevestigd. Een autogordel die om het stoel- frame wordt gebonden is nog steeds een veelvoor komend iets; het volstaat echter bij lange na niet. Isofix Natuurlijk wil iedere ouder zijn of haar kind zo goed mogelijk bescher men. Veel ouders zijn zich alleen niet bewust van de gevolgen die een onjuiste bevestiging met zich mee kan brengen en hebben bovendien vaak te kampen met materiaal dat niet effi ciënt en praktisch werkt. Een goede bevestiging van een kinderzitje in een auto is namelijk pas werkelijk praktisch warmeer deze ook ge-makkelijk in een andere auto kan worden bevestigd. Met die gedachte ontstond Isofix. In feite is Isofix niets meer en niets minder dan een vaste verbinding tussen het kinderzitje en de auto. Die verbinding wordt gemaakt door twee vaste verbindingspunten tussen zitten en leuning aan de bestuurderszijde en twee vaste ver bindingspunten aan de zijde van het kinder zitje, die aan de Isofix-punten in de wagen worden gekoppeld door ze erin vast te klik ken. Het mooie van het systeem is dat het al in een breed scala aan auto's kan worden gemonteerd. Een kinderzitje van de ene naar de andere auto overplaatsen is daarmee een fluitje van een cent. Dus een dag van auto wisselen levert geen problemen voor het kinderzitje op. Het kind kan het bij wijze van spreken zelf. Yeiligheidstafeltje In combinatie met een Bobsy Gl Isofix-kin- derzitje komt het systeem het best tot zijn recht. Dit zitje is speciaal ontwikkeld om ge-mak kelijk op de Isofix-verbinding aan te sluiten. Het is specifiek gemaakt voor kinderen van ongeveer acht maanden tot vier jaar oud (cir ca negen tot achttien kilo). Niet alleen door de uitstekende pasvorm van het zitje, blijft het kind veilig in de kuip vastzitten, ook het bijgeleverde veiligheidstafeitje draagt bij aan een zeer veilige zit. Dit veiligheidstaf eitje wordt bevestigd door middel van een in het kinderzitje geïnte greerde gordel en houdt het kind nóg beter op zijn plaats. Daarnaast is het tafeltje voor een kind nog eens prettig om in de weer te kunnen met welk speelgoed dan ook. Een Bobsy Gl Isofix zitje is daarmee niet alleen uiterst veiUg voor een kind, het is ook nog eens zeer comfortabel. Mocht het kinderzitje aan een wasbeurt toe zijn, dan levert dat ook geen enkel probleem op. De overtrekstof is gemakkelijk te verwij deren en kan gewoon de wasmachine in. Om kinderen veilig en in alle comfort in een auto te vervoeren is het Isofix-systeem een uitkomst. In de toekomst zullen dan ook steeds meer auto's worden voorbereid op de gemakkelijke bevestiging van dit uiterst zin volle accessoire. Een systeem dat in geen enkele auto waarin kleine kinderen worden vervoerd, zou mo gen ontbreken. •:":?:"'?C":fHi:":i:~X"X":"H' •?«''?HfC'ï?H?H?H?H?fï?Htri?J^HjH?H?H?H?H*r'X'''*Hfr*ï?H"H*H*'' Leen Jordaan en Gep v. Middelkoop bij de nieuwe Staverspiegel, een aardigheidje van de ouderen IJi.^MfMWrf.lJMIil.J.IMik'J Oostelijke Achterweg 116 3241 CM Middelharnis Tel. (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 Mobiel 06 53 45 67 83 E-mail info(2ibuijze.nl www.buijze.nl Dorpsweg 43, 3253 AG OUDDORP Tel. (0187) 68 23 11 68 20 04 www.garagegrinwis.nl BIIME M'A

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 3