Veilig en maickelijk virtueel bankieren en winkelen met Random Access Banking 100-jarig bestaan Sint Jozef Kapei te Melissant Snoeicursus Organist Pieter Heykoop jubileert Cursus geestelijke vorming Bejaardenbeleid doodgezwegen Wereldwinkel in bibliotheek Middelharnis Gemeente Goedereede overweegt aanschaf Geografisch Informatie Systeem Drukwerk nodig? Je eigen bank, altijd en overal bij de hand Extra kerkdienst Ger. Gem. Uitslag zoutwater viswedstrijd van 18 november 2000 EIÜVriDEtl-IIIEUWS Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Derde concert in dorpskerk Oostvoorne hoogstamvruchtbomen Steeds meer bankzaken verlopen via de digitale snelweg. Daarnaast is er een toenemende belangstelling voor winkelen op het Internet. Dat heeft natuurlijk te maken met de technische vooruitgang. Maar ook met de veranderende wensen van de klant. De consument van vandaag wil niet langer gebonden zijn aan plaats of tijd als het om bankieren of winkelen gaat. Ook regelt hij bij voorkeur zelf z'n zaken op een voor hem zo mak kelijk mogelijke manier: via de telefoon of Internet. Met Random Access Banking speelt de Rabobank volledig in op deze behoefte. En is volgens de heer Van Beek, directeur van Rabobank Overflakkee Oost de tijd van overschrijvingsformulieren, acceptgiro's en bankenveloppen bijna voor bij. "Uiteraard voor de klanten die dat willen", vult hij aan. "Want ons uitgangspunt is dat iedereen zich bij ons thuisvoelt." De heer Blokland, kantoordirecteur van de vestiging Stellendam-Voorstraat van Rabo bank West-Flakkee: "het aantrekkelijke van Random Access Banking is dat onze klanten hun eigen bank altijd bij de hand hebben. Dus ook 's avonds laat of bijvoorbeeld als ze op vakantie zijn. Overal waar maar een tele foon of Internetaansluiting is, hebben ze toe gang tot onze bank. Om welke bankzaken dan eok te regelen en om te webwinkelen. Want ook dat gaat met Random Access Ban king sneller en makkelijker dan ooit. Klan ten hoeven zich overigens over de veiligheid absoluut geen zorgen te maken. We maken als bank gebruik van de meest solide bevei ligingsmethoden, waardoor ze kunnen win kelen waar en wanneer ze maar willen. Graag wil ik benadrukken dat Random Access Banking een uitbreiding van onze dienstverlening is. Een verhoging van ons serviceniveau om klanten nog beter van dienst te zijn. Persoonlijke dienstverlening blijft vanzelfsprekend mogelijk. Voor ieder een en voor alle bankzaken. Echter, met Random Access Banking krijgt de klant er een interessante mogelijkheid bij." Bankieren via Internet OF DE telefoon Om gebruik te maken van Random Access Bankina hebben klanten, naast een telefoon en Internetcomputer, de Rabox® nodig. Deze box omvat onder meer een persoonlij ke DigiPass. Dat is een soort rekenmachien tje dat elke keer als men on line wil bankie ren of winkelen, een persoonlijke beveili gingscode aanreikt. Random Access Banking biedt tal van toe passingsmogelijkheden. Waarbij klanten zelfde keuze hebben hoe zij daarvan gebruik willen maken: via Internet, via de telefoon of via beide middelen. Rabo Intemetbankieren kan vanaf elke plek waar een Internetaansluiting is. De klant surft naar de website van de Rabobank en identificeert zich met behulp van zijn of haar DigiPass. Daarna zijn alle bankzaken snel te regelen. Dus ook beleggingszaken, zoals de aan- of verkoop van aandelen, het raadple gen van beleggingsportefeuilles en bijvoor beeld het inwinnen van koersinformatie. Handig is dat deze informatie naar wens ont vangen kan worden via SMS of e-mail. Ook kunnen klanten zonder risico betalen in vir tuele winkels. Met de persoonlijke DigiPass gaat dat net zo simpel en vertrouwd als beta len met een pin code. Is er geen Internetaansluiting in de buurt? Dan kunnen tal van zaken via de Rabofoon worden geregeld. Met de telefoontoetsen kan razendsnel geld worden overgemaakt. Bijvoorbeeld van een spaarrekening naar een betaalrekening. Waardoor de klant direct geld kan opnemen bij een betaalauto maat of kan pinnen in een winkel. Ook een voudiger zaken, als het opvragen van saldo informatie, zijn snel en overal ter wereld uit te voeren. Zolang er maar een telefoon voor handen is. Bezitters van een mobiele tele foon met prepaid telefoonkaart kunnen, bij bepaalde telecomaanbieders zoals bijvoor beeld KPN, met de Rabofoon zelfs hun bel tegoed opwaarderen. De kosten voor de aanschaf voor Random Access Banking, de Rabox®, zijn 10 euro 22,04). Ook voor ondernemers is de Rabox® een aanrader. Zijn zij op zoek naar een meer uitgebreide uitvoering dan is Rabo Telebankieren Extra meer geschikt. Beide staan echter garant voor een uiterst efficiënt verloop van het betalingsverkeer. Innovatieve toepassingen Blijft het bij deze mogelijkheden of kunnen we meer nieuws verwachten? De heer Core- mans van Rabobank Middelhamis: "Als Rabobank willen we met Random Access Banking voorop blijven lopen. We zijn dan ook volop bezig met het ontwikkelen van nieuwe mogelijkheden. Zo kunnen klanten in de nabije toekomst via hun telefoon een kaartje bestellen en betalen voor bijvoor beeld de bioscoop of taxi. En wordt even eens het doe-het-zelf-bankieren via Internet een stuk uitgebreider. Ik noem als voorbeeld dat klanten dan zelf direct een verzekering kunnen afsluiten of een bestaande kunnen aanpassen. Dat zou ook nog wel eens flink goedkoper kunnen uitvallen. Ons uitgangs punt is om middels de moderne techniek een extra dimensie aan onze dienstverlening te geven. En het is aan onze klanten om die vorm van dienstverlening te kiezen die het best bij hem of haar past." Mensen die belangstelling hebben voor Ran dom Access Banking of er meteen gebruik van willen maken, zijn van harte welkom bij de Rabobanken op Goeree Overflakkee. Loop even binnen of maak eerst een afspraak met een van de adviseurs. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Don derdag 23 november 2000, 14, 30 uur, ds. J. Karels, huwelijksbevestiging van H. Vaandering en C. Jelier. Gehouden op Rockanje, 23 deelnemers 1. C. Westdijk109 cm. 2. J. Landman88 cm. 3. L. Breederveld78 cm. 4. B. Berkenbosch71 cm. 5. T. Pijl68 cm. 6. H. van Heukelen54 cm. 7. N. Bazen29 cm. 8. F. Kalle29 cm. 9. D. van Antwerpen27 cm. 10. A. Schaaf25 cm. Ter gelegenheid van het eeuwfeest vond zaterdag 18 november een plechtige eucha ristieviering plaats in de kapel. Voorganger in deze dienst was Mgr. A. van Luyn, bis schop van het diocees Rotterdam, waartoe de parochies van het eiland Goeree-Over- flakkee behoren. Assistentie werd verleend door pastor G. v.d. Arend en emeritus pastor J. Nijman. De viering werd bijgewoond door een honderdtal kerkgangers onder wie bestuursleden van de parochies. Als verte genwoordiging van de Gereformeerde Kerk Melissant woonden de heren Sandee, Kievit en Baart de dienst bij. Namens het gemeen tebestuur van de gemeente Dirksland - waar toe Melissant behoort - waren aanwezig de heer Schouten, loco-burgemeester alsmede de heer Koningswoud, wethouder. Het deke naat had de heer Berflo, dekenaal coördina tor afgevaardigd. Als goede gebuur van de pastorie te Middelhamis - de RABO-bank - woonden de heren Koremans en Joppe de kerkdienst bij. In zijn gedenkwoorden memoreerde Mgr. Van Luyn kort de ontstaans-geschiedenis van de kapel. Hij bracht in zijn woorden een in de ogen van de Here Jezus aanstootge vend gebeuren in de tempel Israels in herin nering. Ook heden ten dage is markt, handel, bezit en geld een bedreigend gevaar. Een kerkge meenschap heeft volgens Mgr. Van Luyn diverse taken die niet aan enkelen kunnen worden overgelaten, in principe dienen alle parochianen zich te occuperen met het samen kerkzijn. De gezangen tijdens de vie ring werden door de gezamenlijke kerkgan gers verzorgd, terwijl het vermaarde Knip- scheerorgel werd bespeeld door de heer H. Verhoef. Na afloop van de kerkdienst was er een informeel samenzijn in het verenigings gebouw Melishof, alwaar de heer Haver- mans in het bijzonder hulde bracht aan de velen die zich inzetten tot behoud van het kerken in de kapel. Het was koster Mijnders die in rijmvorm een terugblik wierp op een eeuw Sint Jozef kapel. Na hem was het de heer Sandee die uit naam van de Gerefor meerde Kerk zijn gelukwensen aanbood, maar tevens zijn bezorgdheid uitsprak omtrent de bediening van onze kerken in zijn algemeenheid. De heer Van Vugt sloot zich bij deze laatste woorden nadrukkelijk aan. Tenslotte sprak de dekenale coördinator de heer Berflo de hoop uit dat de drie parochies hier op het eiland straks als de zittende bedienaren hun taak neerleggen nog een bedienaar toebedeeld krijgen. Hij waar schuwde voor de financiële consequenties die het aantrekken van een pastoraal werkza me kracht meebrengt. Op D.V. maandag 27 november 2000 hoopt drs. Joz. A. de Koeijer uit Haam te spreken over het onderwerp 'Gedenk te sterven'. De aanvang is 19.45 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoek steen' aan de Ring te Middelhamis. Alle cursisten zijn die avond weer van harte welkom. Voor niet-cursisten bedragen de kosten voor één avond 6,- Op donderdag 14 december a.s. willen wij weer een kerstmiddag houden voor bejaar den en mindervaliden uit onze gemeente. Deze middag is een jarenlange traditie die altijd heel gezellig is. De middag begint om 14.30 uur in m.f.g. de Dorpstienden te Oud- dorp. Hierbij nodigen wij u uit om deze kerstviering bij te wonen. U kunt zich (voor 1 december) hiervoor opgeven bij mevrouw A. Grinwis-Human, tel.: 493174 of mevrouw E. van Koppen-van Noorloos, tel.: 683769. Op zaterdag 25 november is het laat ste concert uit een serie van drie con certen, die speciaal georganiseerd zijn om een breed publiek te laten kennis maken met het onlangs gerestaureer de en buitengewoon fraaie orgel in de dorpskerk te Oostvoorne. Voor u tre den op de fluitiste Fransje de Visser en organist Aart van der Gronden. Het orgel, dat oorspronkelijk in de Doopsge zinde Kerk te Haarlem stond, dateert uit 1770 en is gemaakt door de orgelmaker Batz. In 1807 werd dit orgel uitgebreid door de orgelmaker Friedrichs. Het orgel werd 1931 afgebroken en weer opgebouwd in de Bakenesserkerk te Haarlem, waar het werd samengevoegd met het daar al aanwezige orgel. Toen de Bakenesserkerk zijn kerkelij ke functie verloor, werd het inmiddels zwaar vervallen orgel overbodig. Het orgel kon worden aangekocht door de Hervormde Gemeente te Oostvoorne en aan orgelmaker De Graaf werd de opdracht gegeven het orgel te restaureren en te reconstrueren naar de situatie in 1807. Het orgel is nu in oude luister hersteld, en het resultaat is een lust voor oor en oog! Fransje de Visser begon pas als 14-jarige fluit te studeren op een leenfluit van een high school band. Na twee jaar 'music education' op de universiteit van North Carolina bleef zij in Nederland 'hangen' na het volgen van een zomercursus in Nice bij de beroemde fluitist Jean Pierre Rampal. In 1973 studeer de zij af aan het Arnhems conservatorium. Momenteel volgt zij nog steeds cursussen, masterclasses en workshops. Naast haar lespraktijk is zij eerste fluitiste bij de Doua ne Harmonie Nederland en treedt ze regel matig solistisch op. Haar fluitkoor 'Flutori- um' is inmiddels een begrip in deze omge ving. Aart van der Gronden heeft orgel en kla vecimbel gestudeerd aan het Rotterdams Conservatorium. In 1983 behaalde hij zijn diploma Uitvoerend Musicus voor orgel. De laatste twee jaien van zijn klavecimbelstudie heeft hij genoten aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam bij de bekende oude-muziekspecialist en klavecinist Ton Koopman. Naast het geven van solo orgel- en klavecimbelconcerten, speelt hij regelma tig in kleine barokensembles en begeleidt hij verscheidene solisten. De laatste jaren is hij tevens actief als dirigent van verscheidene koren. Twee jaar geleden is hij begonnen aan een studie voor beiaardier aan de bei aardschool in Amersfoort. Op dit concert zullen werken ten gehore worden gebracht van o.a. Telemann, Blavet, Pachelbel en C. Ph. E. Bach. De aanvang van het concert is 15.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 5,-. TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Las u ook het financieel verslag van de begroting van Middelhamis? 't Klinkt zo royaal, maar ik vraag me af of het echt alle maal zo goed is. Er ontbreekt namelijk iets in het stuk. Werden de ouderen bewust 'verge ten'? Of mag men van het snode fusieplan het juiste nog steeds niet weten? Als dit een feit wordt, kost het bergen geld. Dat kan men niet blijven verbloemen. Het was dus heel wat beter geweest ook dat in de begroting te noemen. De fusiestrijd is in volle gang. Men heeft zwijgplicht opgelegd geki^egen. Is dit democratisch? In een besluit waaibij zoveel belangen wegen? Eén raadslid reageerde in het verslag verbaasd over zijn onwetendheid van verschillende zaken. Zou het voor de raad niet beter zijn óók eens een dorpswan delingetje te maken? Misschien hoort u dan zelf, wat wordt beweerd. Slechts één partij heeft het voor het zeggen. En hun 'arbeiders' reageren het meest, maar wellicht kunt u dat weerleggen. Tenzij het natuurlijk de waar heid is, dan wordt het tijd dat u gaat werken om de positie waarvoor men u koos eens grondig te versterken. Verhef uw stem, geef tegengas, daar waar inspraak dreigt te ver zinken. Misschien kunnen we in de volgen de verkiezingsstrijd dan op uw overwinning klinken! Grijsje van Menheerse GOEREE- OVERFIAKKEE Heef u al kennis gemaakt met onze Wereld winkel? De eerste en de derde zaterdag van de maand zijn wij geopend, van 10.00 tot 15.00 uur, in de Gereformeerde Kerk in Middelhamis. Maar nu kunt u ons ook een keer vinden op zaterdag 25 november a.s. in de bibliotheek van Middelhamis, van 10.00 tot 12.00 uur. Wij staan daar met een aantal artikelen uit de derde wereldlanden. Mooie gebruiks- of siervoorwerpen voor uzelf of om cadeau te geven. Het meest bekend is natuurlijk de Max Havelaar-koffie. Een boer uit Haïti, lid van de koffiecoöperatie, drakte het zo uit: "Max Havelaar is geen ontwikke lingshulp, Max Havelaar is béter dan ont wikkelingshulp. Eerlijke handel maakt gif ten op den duur immers overbodig". Tot ziens aanstaande zaterdag. Landschapsbeheer Zuid-Holland organiseert op 7, 9 en 16 december een basiscursus Achterstallig onder houd hoogstamvruchtbomen in Strijen. De cursus is bedoeld voor iedereen die zelf hoogstamvruchtbo men heeft met achterstallig onder houd en andere geïnteresseerden. De cursus bestaat uit een theorie-avond op donderdag 7 december en twee praktijkzaterdagen op 9 en 16 december. De kosten bedragen f 100,- per persoon, dit is inclusief koffie en cursusmateriaal. Het goed onderhouden van hoogstam- vrachtbomen is noodzakelijk. Niet alleen gaan de bomen dan langer mee, maar ze leveren ook meer vrachten. Deze zijn bovendien groter en beter van smaak. Daarnaast zijn hoogstamvmchtbomen waardevolle landschapselementen en zeker in het voorjaar een lust voor het oog. Theorie èn praktijk In de cursus wordt stapsgewijs en planma tig geleerd hoe achterstallig onderhoud, dat wil zeggen die meerdere jaren niet gesnoeid zijn, weg te werken. Uitgangs- In de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken van woensdag 15 november kwam duidelijk naar voren dat ook de gemeente Goedereede over wil gaan tot de aanschaf van een Geografisch Informatie Systeem (GIS). De gemeenten Middelharnis en Oostflakkee en het Waterschap Goeree Overflakkee zouden reeds goede ervarin gen hebben met een dergelijk systeem. Maar voordat dit ook voor Goedereede zover is moet er eerst een plan van aanpak komen waarin beschreven staat wat er voor deze gemeente exact nodig is. Offerte En het was inverband daarmee dat VVD-er H. van der Meer zich afvroeg waarom er maar aan één bedrijf een offerte was aange vraagd. "Waarom hebben we niet de keus uit meerderen?"' zo vroeg hij zich af. Ook ande re commissieleden vielen hem hierin bij, zodat de ambtelijke werkgroep, die e.e.a. had voorbereid, weer aan het werk werd gezet. De offerte die nu op tafel ligt laat een bedrag zien van ƒ30.000. Dit betreft een plan van aanpak, nog los van de keuze met welk bedrijf de gemeente in zee gaat. Mid dels een presentatie van de firma ESRI Nederland gaf mevrouw S. Verkleij een voorlichting over het systeem. ESRI Neder land is één van de grote aanbieders op dit ter rein. Het systeem kan beleidsondersteunend werken en kan mimtelijke oplossingen geven voor de organisatie, door het zichtbaar maken van de beschikbare informatie. Bij zonder was dat het juist die dag 'wereld GIS- dag' was. Wereldwijd werd dus aandacht besteed aan dergelijke systemen. Dat zo'n systeem voor een gemeente nuttig is bleek wel uit de presentatie. Het GIS is organisa- tiebreed in te zetten, waarbij als basis het bestemmingsplan genoemd mag worden. Daamaast kunnen er diverse andere zaken aan worden gekoppeld zoals het beheer van groen, wegen en riool, bouwvergunningen, het kadaster, milieu en de gemeentelijke basis administratie. Inmiddels werkt de helft van de gemeenten met het GIS. De heer P.T. Grinwis van het VGB ging nog een stap ver der, en stelde voor om in het onderzoek er ook naar te laten kijken of het haalbaar is om een dergelijk systeem voor Goeree-Over- flakkee op te zetten. Vanuit zo'n centraal systeem kunnen dan de gemeenten en het waterschap hun informatie putten. Dhr. J. Klepper (SGP) voelde daar niet zo voor, want ook anderen zouden dan in die gege vens kunnen kijken. Afscherming middels een wachtwoord is dan dus geboden. Overi gens vindt Klepper dat ook het ISGO daarbij betrokken moet worden omdat ook die orga nisatie van dit systeem gebmik zou kunnen make«. Congresgebouw Maar liefst 762 plaatsen gaat het congresge bouw in Stellendam bevatten, zo deelde directeur H. Venema van de Stellendamse visafslag mee. De twee torens van aanvan kelijk 42 meter, zullen niet doorgaan. Op dit moment zijn er plannen voor kantoorgebou wen met een hoogte van 17 meter, met daar tussen en multifunctioneel gebouw, met een congreszaal en kleinere zalen. Die zullen in werktijd en eventueel op zaterdag geopend zijn. "De zondag is niet bespreekbaar" zo verzekerde de heer Venema daarbij. Vol gens hem is er behoefte aan meer congres- raimte. Bij een onderzoek in de buurt blijkt dat in een straal van 100 kilometer de con greszalen voor het eerste anderhalf jaar al zijn volgeboekt. Met dit plan wil de visaf slag een bijdrage leveren aan de gemeen schap. "Het heeft ook alles te maken met het 'op de kaart houden' van Stellendam". Het nieuwe veilsysteem, via intemet, blijkt nu zo'n 5 weken te draaien en de eerste indica ties zijn hoopgevend. Van de 40 afstandko pers, kopen er op dit moment 5 werkelijk. Ook het slijkgat kreeg de volle aandacht in de commissie. Het slijkgat zou op dit moment een diepte hebben van 5 meter. Elke drie maanden wordt daarnaar gepeild. De peilkaarten worden in de visafslag opgehan gen, zodat een ieder na kan gaan wat er gebeurt. Openbare orde In het kader van de overlast die deze zomer is veroorzaakt door horecabezoekers in Oud- dorp, zijn er diverse besprekingen gaande. Burgemeester C. Sinke lichtte de commissie toe wat er inmiddels was bereikt én waar nog over gesproken wordt. Zo zal Ouddorp de komende zomer 5 extra agenten krijgen, naast de bereden politie op het strand, de motora genten en de politie op het water. Om een en ander beter in de hand te houden zal de poli tie effectief worden ingezet. Op dit moment vinden er volop besprekingen plaats tussen de horeca en de recreatie, waar gesproken wordt over een vervoerssysteem. Gekeken zal wor den of er komende zomer bussen in Ouddorp rondjes kunnen rijden voor de afvoer van horecabezoekers, om zo de overlast te beper ken. Op dit moment rijden er om kwart over twaalf twee bussen over het eiland met bewa king van de gemeente. Verder laat ook één van de horecagelegenheden om 2.15 uur nog een bus rijden. Pieter Heykoop is 25 jaar organist en dit wordt gevierd. Hij werd op 11 oktober 1960 in Dordrecht geboren. Op jeugdige leeftijd bleek zijn muzikale aanleg en interesse voor het orgel. Op 6-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste orgellessen van de Dordtse orgelleraar Bart van den Berg. Vervolgens studeerde Heykoop bij Cor Visser, de toenmalige orga nist van de Grote Kerkt te Dordrecht. Ook Jan Bonefaas, organist van de Grote Kerk te Gorinchem, en de intemationaal befaamde organist Ben van Oosten behoorden tot zijn leermeesters. Op 15-jarige leeftijd ontving Pieter zijn eerste aanstelling als organist bij één van de Gereformeerde Kerken in Dor drecht. Een tweede en derde functie binnen Dordrecht volgden spoedig. Tevens werd hij aangesteld als één van de organisten in de Gereformeerde Koningskerk in Zwijnd- recht. In 1982 trad hij in het huwelijk met Janine Welfing en verhuisde hij naai' Zee land. Pieter Heykoop is daai' organist op het schitterende 3-klaviers Van den Heuvel orgel in zijn woonplaats Yerseke. Bijna 13 jaar was Heykoop vaste begeleider van man nenkoor 'Ethan' uit Yerseke. Vervolgens werd hij als organist benoemd bij mannen koor 'Elim" uit "s-Gravenpolder, welke functie hij tot september dit jaar vervulde. In het dagelijks leven is Pieter Heykoop werk zaam in zijn bedrijf 'De Heyzon" in Kapelle- Biezelinge. Dit familie- en conferentieoord is hij 3,5 jaai- geleden gestart en voorziet dui delijk in een behoefte. Dit jaar vonden er alleen al ruim 45 bmiloften plaats. In de loop der jai-en bespeelde hij veel monumentale orgels, waaronder het 5-klaviers, meer dan 100 stemmen tellende. Van den Heuvel orgel in de Saint Eustache in Parijs. Veel vuldig werkt Pieter Heykoop mee aan CD- opnamen, als begeleider van diverse koren. Ook is hij een veelgevraagd organist voor zang- en orgelavonden. Diverse keren trad hij in het buitenland op als organist tijdens de Amicitia-concertreizen. Heykoop is in hart en nieren een improvisator en heeft zich in de achterliggende jaren weten te manifes teren als een gewaardeerd organist in ons land. Zijn spel wordt veelal gekenmerkt door vindingrijkheid en fijngevoeligheid. In de loop der tijd verschenen van hem vele improvisatie-CD"s, alsmede CD's met koor- en samenzangbegeleiding. Het 25-jarig jubileumconcert zal plaatsvin den op D.V. zaterdag 25 november a.s. in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam. De avond begint om 20.00 uur. de deuren zullen om 19.15 uur opengaan. De toegang is vrij. En een ieder is van harte welkom. De avond zal voomamelijk bestaan uit improvisaties en samenzang. Tevens zal deze avond zijn jubileum-dubbel CD overhandigd worden. Een van de twee digitale schijven uit deze doos is opgenomen op het orgel van de Gro te Kerk in Dordrecht. Een langverwachte wens en groot verzoek is hiermee voor velen uit zijn geboortestad in vervulling gegaan. De andere CD is opgeno men in de Grote of St. Stephanuskerk in Hasselt. Ook is tijdens de pauze van dit con cert een eerste muziekuitgave van zijn hand verkrijgbaar. punten zijn herstel van de karakteristieke boomvorm en verbetering van de conditie van de boom. Op de theorie-avond worden aan de hand van dia's de algemene snoei- regels behandeld. Op de praktijkdagen is er eerst een korte rondleiding door de boomgaard. Vervolgens gaat men onder leiding van instmcteur Hans Brand in klei ne groepjes zelf aan de slag. Voor meer informatie of opgave kunt u contact opne men met tel.: 0182-524500. Drukkerij Gobr. de Waal SOMMELSDIJK kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: lel. (0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; conlracttarieven op aanvraag slmtingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slmtingstermynjamllleberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17,50. Per Jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Pieter Heykoop aan de klavieren van het Rotterdamse Laurensorgel

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2