LI T I E Twee auto's op elkaar in Korteweegje Dirksland Eilanden Nieuws-directeur neemt na 39 jaar officieel afscheid 0900-8844 WWW. buij ze.nl Wilgen Knotten Pau Heerschap in Culturiek Dode bij verkeersongeval opN57 Abonnementsprijs Financial Consultancy door groei naar nieuw bedrijfspand m(yl/L MINNAARD VASTGOED Soli Deo Gloria zingt in de Samaritaan Workshop in 'De Zwaluw' Dodelijk arbeidsongeval "39S^^^Ö chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeumse eilanden ProfitEffeci Uitstel werkzaamheden opNlS in Ouddorp Dinsdag 21 november 2000 73e jaargang nr. 6958 (30 cpm) Verdachten inbraak aangehouden OUDE TONGE - Politiemensen van het dis trict De Eilanden hebben vrijdagmorgen vroeg twee mannen aangehouden, verdacht van inbraak. Omstreeks tien over half drie stelden politie mensen een onderzoek in bij een bedrijfsge bouw aan de Tramweg waar zou worden ingebroken. Op het bedrijfsterrein werd een 30-jarige man uit Utrecht aangetroffen en aangehou den. Bij nader onderzoek op het terrein werd in een vuilniswagen een tweede verdachte gevonden. Ook hij werd aangehouden, zijn identiteit is nog niet bekend. Beiden zijn overgebracht naar een politiebureau. Een personenauto, vermoedelijk van de verdach ten, is in beslag genomen voor nader onder- zoele. Er was inderdaad ingebroken, de bewoners waren wakker geworden en waarschuwden de politie. Een onderzoek wordt ingesteld. Aanhouding wegens inbraak in auto SOMMELSDUK - In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks vier uur werden twee mannen, een 18-jarige man uit Oude Tonge en een 22-jarige man uit Achthuizen, aange houden. Politiemensen van het district De Eilanden hielden in de Voorstraat een perso nenauto staande. De 22-jarige bestuurder bleek niet in het bezit van een geldig rijbe wijs. Tevens zagen de politiemensen in de auto een radio-cassettespeler liggen. De ver dachten bekenden eerder die nacht een auto radio en auto-onderdelen te hebben wegge nomen uit een personenauto, die geparkeerd stond aan de Tramweg in Oude Tonge. Bei de mannen werden aangehouden en overge bracht naar het bureau. Alcoholcontrole DISTRICT DE EILANDEN - In het kader van een Europese alcoholcontrole is er ook in Nederland een groot aantal alcoholcontro les gehouden. De politie van Rotterdam- Rijnmond hield zaterdagavond en een deel van de nacht op diverse locaties in het Dis trict De Eilanden alcoholcontroles. In totaal werden 450 automobilisten aan een blaastest onderworpen. Tegen 10 bestuurders werd een proces-verbaal opgemaakt, omdat zij teveel alcoholhoudende drank hadden genuttigd. Van één automobiüst werd het rij bewijs ingevorderd. Inbraak in auto DIRKSLAND - Tussen zaterdagavond tien uur en zondagmorgen acht uur werd op de Margrietlaan ingebroken in een personen auto van een 45-jarige bewoner. Er werden verschillende goederen weggenomen, waar onder een portemonnee. Woninginbraak MIDDELHARNIS - Zaterdag werd er aan- Onafhankelijk beleggingsadvies Dagelijkse positiebewaking ResultaatafhankeUjke vergoeding mr. A. van der Veer tel. (0187) 60 90 12 E-mail: info@proFitef'fect.com gifte gedaan van inbraak in een woning aan de Prins Bemhardlaan. Via de achterzijde van de woning is men binnen gekomen. Het gehele huis werd doorzocht. Wat er precies is weggenomen moet nog worden bepaald. Middelharnis B.V. Het Chr. Gemengd Koor 'SoU Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet zal woensdag 22 november een zangavond verzorgen in het verpleeghuis De Samaritaan. In het ver pleeghuis worden regelmatig zangmiddagen en avonden gehouden waar niet alleen de bezoekers tijdens het concert van kunnen genieten, maar ook de bewoners die op de kamers blijven. Alle zangmiddagen en -avonden worden immers ook uitgezonden via de huisomroep ROGOS. Dit betekent dat alle bewoners in De Samaritaan, Het Oude- land en De Goede Ree kunnen luisteren naar deze avond. De organisatie van de zangmid dagen en -avonden is slechts een van de activiteiten van de welzijnszorg binnen de Stichting H.D.G., maar wel een activiteit waar veel bewoners van genieten. Het pro gramma dat gebracht wordt bestaat uit veel bekende geestelijke liederen en zal ongeveer een uur duren. De aanvang van deze zang avond is om 19.30 uur in de Lukaskapel van het verpleeghuis. De toegang is vrij en een ieder is van harte welkom. Door wederom slechte weersomstandighe den zijn de werkzaamheden voor de tijdelij ke omleiding op de N15/Europaweg bij Rozenburg en de Openstelling Verlegde Sevemweg bij Rozenburg uitgesteld. De tij- deUjke omleiding op de N15/Europaweg voor herstelwerkzaamheden aan het wegdek van Rijksweg N15 gaat plaatsvinden op zaterdag 25 november 2000 vanaf 6.00 uur tot zondag 26 november 2000 18.00 uur. De openstelling van de verlegde Sevemweg nabij Rozenburg is in ieder geval uitgesteld tot 30 november 2000. Alle omleidingen worden op borden aangegeven. SOMMpLSDIJK - Op dinsdag 19 decem ber is er in wijkgebouw 'De Zwaluw' een workshop 'werken met natuurmaterialen'. We vlechten een kerstboom van wilgen teentjes en maken het verder op met bij voorbeeld dennenappeltjes, lichtjes, etc. De kosten hiervoor zijn ca. f 35,- per per soon, inclusief een kopje koffie. We star ten deze avond oni 19.30 uur. Tot 8 decem ber kunt u zich opgeven bij E. Breure, tel.: 483781 of bij A. Knape, tel.: 485945. Neemt u wel een snoeischaartje en een lijmpistool mee. Deze workshop gaat alleen door met minimaal 10 deelnemers. STELLEND AM - Een 21-jarige uit Drie bergen afkomstige werknemer van een bouwbedrijf maakte vrijdagmorgen kort na half elf een val van zo'n tien meter op het terrein van de Visafslag aan de Mr. Snijder weg in Stellendam. Met een spoedtransport werd de man naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam gebracht. Hij overleed daar na korte tijd aan zijn zeer ernstige verwondin gen. Het slachtoffer was boven in een staal constructie op het terrein van de Visafslag bezig een pakket dakpanelen te plaatsen. Door nog onbekende oorzaak viel het totale pakket door het aangebrachte vangnet naar beneden. Hierdoor viel ook het slachtoffer. Door de Arbeidsinspectie wordt een onder zoek ingesteld. Zaterdag 25 november a.s. worden er door vrijwilligers onder leiding van de Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflak- kee weer onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan Natuurelementen. Deze activiteiten worden georga niseerd door de werkgroep terreinbe heer van de vereniging. De activiteiten zijn deze keer aan de Blomweg te Ouddorp. De bedoeling is de 80 knotwilgen, langs de Preekhilpolder, te knotten. Op deze actiedag van de Vereniging kuimen we weer veel hulp gebruiken. Een ieder die iets voor het behoud van de natuur elementen wil doen kan ons daar a.s. zater dag bij helpen. We verzamelen om 8.30 uur bij het viaduct onder de provinciale weg, de werkzaamheden zullen tot ongeveer 12.30 uur duren. Handgereedschap en motorzaag zijn aanwezig, maar wie ook in bezit is van dit en ander goed gereedschap mag (en moet) dit zeker meenemen. Zoals gebruikelijk zal eventueel openhaard hout hout onder de helpers worden verkocht voor f 10 per m3. De Blomweg is te bereiken via de Oudelandseweg in Ouddorp. Verdere inlichtingen kunt u krijgen op telefoon num mer: (0187) 485566, (0187) 484156 of (0187)681105. Culturiek is een programma van Radio Flak- kee dat kunst, cultuur en aanverwante zaken behandelt. A.s. donderdagavond is Pau Heerschap uit Ouddorp in dit programma te gast bij de vaste presentator Cees Briek. Pau Heerschap is kenner van het Flakkeese dia lect en in het bijzonder van het Ouddorpse dialect. Hij onderzoekt het dialect, schrijft verhalen in het Ouddorpse dialect en vertelt ze her en der op feestelijke bijeenkomsten op Goeree-Overflakkee en daarbuiten. Pau Heerschap is ook een groot kenner van de Flakkeese geschiedenis. Over deze onder werpen praat hij donderdagavond tussen 20.00 en 21.00 uur met Cees Briek in het programma Culturiek op Radio Flakkee. Nu staat er bij Radio Flakkee op donderdag avond de uitzending van een raadsvergade ring op het programma, dus daardoor zal de uitzending van het programma met Pau Heerschap in het gedrang komen. Echter, als de raadsvergadering tijdig afgelopen is, kan het programma 'Culturiek' toch uitgezonden worden. Als dat niet het geval is, wordt er van Culturiek een opname gemaakt, die vrij dagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur te beluisteren zal zijn. De herhaling van het programma is volgende week donderdag avond 30 november tussen 20.00 en 21.00 uur. Aan het Korteweegje in Dirksland is rond kwart voor elf afgelopen zaterdagmorgen een 19-jarige automobilist uit Herkin gen bovenop de achterkant van een voorgesorteerde auto gereden die daar linksaf een inrit in wilde rijden. De jongeman uit Herkingen werd afgeleid en had niet in de gaten dat vóór hem op de weg een auto voorgesorteerd stond. Daarin zat een 27-jarige bestuurder uit Dirksland, die met zijn wagen door de klap een aantal meters vooruit werd gestoten.Om de 19-jari- ge man uit zijn auto te halen werd de brandweer van Dirksland gealarmeerd. Beide bestuurders werden naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. Het Korteweegje is enige tijd afgesloten geweest. 't Was in 1961 dat vanuit de raad van commissarissen van Eilanden Nieuws aan de heer J.H. Koppelaar (toen nog junior) het verzoek werd gericht om van deze krant het directeurschap op zich te nemen. Op dat verzoek heeft hij toen - zij het schuchter - "ja" gezegd. Hij volgde daarmee zijn vader op, die in dat jaar was overleden. Het zouden daarna 39 jaren worden waar in Koppelaar - inmiddels 'senior' geworden - het leiderschap van Eilan den Nieuws droeg. Per 1 juli dit jaar trad hij op 74-jarige leeftijd uit de directie terug; gezondheidsredenen noopten hem daartoe. En bij dat ver trek werd ruim een week geleden stil gestaan door commissarissen en aan deelhouders, directie, personeel en redactie-commissie van zowel Eilan den Nieuws als Drukkerij Gebr. De Waal, tijdens een afscheidsavond die in besloten kring werd gehouden. Ook nam op deze avond één van de com missarissen afscheid: de heer A.C. van Rossum (78) te Dirksland. Gedurende vele jaren heeft hij deel uitgemaakt van de raad van Commissarissen, waarvan hij vanaf 1973 - als opvolger van zijn vader - tot drie jaar geleden president was. Beide heren gaven een indruk van het reilen en zeilen, het wel en wee van onze krant in de achterüggende jaren. Al in 1926 werden er serieuze besprekingen gevoerd over het oprichten van Eilanden Nieuws - een naam die toen nog bedacht moest worden. Er bestond eilandbreed een innerlijke behoefte aan een krant die recht deed aan de gerefor- meerd-bevüideüjke beginselen. Voor eilan- delijk nieuws bestonden al wel kranten, maar daarin vonden velen een bron van ergernis vanwege de bespottingen die daarin nogal eens werden geuit over de christelijke beleving. Daarom werd in die tijd een com missie gevormd om te komen tot een nieuwe krant voor het eiland Goeree-Overflakkee, een krant op gereformeerde grondslag. Er werd zelfs over gedacht om een krant op te richten die een bredere regio besloeg dan alleen het eiland, maar daar werd van afge zien. Het zou echter nog tot 1 juni 1928 duren voordat het eerste nummer van Eilan den Nieuws van de pers rolde, uitgegeven door Gebroeders De Waal, toen nog geves- De scheidende lieden van Eilanden Nieuws, nadat ze met goud zijn onderscheiden. Links J. H. Koppelaar, rechts A. C. van Rossum tigd aan het Zandpad te Middelharnis. In die tijd hadden namen als Kuyk, Van Houdt, Struijk, Van Kempen, Van Rossum en De Waal een grote betekenis rondom de oprich ting van Eilanden Nieuws, 't Was voor dit prille blad krant geen mak- keüjke tijd die volgde. Concurrentie met de 'Maas- en Scheldebode' en 'Onze Eilan den', de grote crisis, werkeloosheid en lage lonen - waardoor voor velen het abonne mentsgeld niet op te brengen was - maakten het voor Eilanden Nieuws zoveel te moeilij ker om draaiende te kunnen blijven. Een aantal vrienden, sterke voorstanders van een streekblad op grondslag van Gods Woord, hebben in die tijd financiële steun verleend. Anders zou Eilanden Nieuws het zeker niet hebben gehaald. In de loop der jaren groeide de krant uit. Als eerste President-commissa ris werd uit Zwijndrecht de heer Koppelaar aangetrokken - de vader van de zojuist ver trokken directeur - wiens doelbewuste lei ding, met kennis van zaken, van grote bete kenis is geweest. En zo is het dat deze naam aan zowel de drukkerij als aan de krant werd verbonden. Tijdens de Tweede Wereldoor log kwam de pers onder toezicht van het Departement VoUcsaufklarung und Propa ganda te staan en werd ook Eilanden Nieuws aan regels gebonden. Daarom besloot de Algemene Vergadering van Eilanden Nieuws na mei 1940 dat het blad zo lang zou worden voortgezet als toegestaan zou wor den, mits haar grondbeginsels uitgedragen konden blijven worden. Vier keer is Eilan den Nieuws tijdens de oorlogsjaren verbo den geweest, maar op 5 mei 1945 verscheen de eerste krant alweer. Op de redactie zijn het vooral de namen van Teun de Waal en Aart Grinwis die er 'geschiedenis hebben gemaakt'. Ook hebben in de loop der jaren verschillende mensen uit 'het veld'met gro te inzet en vanuit een innerlijke verbonden heid aan Eilanden Nieuws, het blad gediend. Onder andere als verzorger van vaste rubrie ken of als correspondent. "De achterliggende jaren zijn voor Eilanden Nieuws zéker geen makkelijke jaren geweest", benadrukte de scheidende direc teur. "Het zijn jaren geweest waarin geloofs vertrouwen de kurken waren waarop de krant bleef drijven." En met de wens dat ook de nieuwe directeur - óók weer een Henk Koppelaar - in dat vertrouwen verder mag gaan, legde vader Koppelaar - zij het node - de Eilanden Nieuws-scepter definitief neer. "Dat Eilanden Nieuws, met zijn ondertite ling 'christelijk streekblad op gereformeerde grondslag' nog lang zal mogen bestaan" was ook de wens van de heer Van Rossum, die met deze woorden zijn commissariaat neer legde. Beiden kregen ten afscheid een gou den 'Eilanden Nieuws-insigne' opgespeld. Op de rijksweg N57 ter hoogte van Helle- voetsluis vond zaterdagmiddag een ver keersongeval plaats, waarbij een 22-jarige inwoner van Berkel en Rodemijs zeer ern stig gewond raakte en later overleed. De toe dracht van het ongeval is niet geheel duide lijk. Vermoedelijk is één van de twee betrok ken auto's op de verkeerde weghelft terecht gekomen, waardoor.de wagens met elkaar in botsing kwamen. De 22-jarige bestuurder van een Citroen BX uit Berkel en Rodemijs raakte zeer ernstig gewond en is met een spoedtransport naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht, waar hij enige uren later overleed aan het opgelopen letsel. De bestuurster van een BMW 320, een 46-jarige vrouw uit Mid delharnis, is met haar 8-jarig dochtertje naar het Ruwaard van Putten Ziekenhuis gebracht. Het meisje moet nog even blijven voor nader onderzoek. De bestuurster en getuigen werden in de loop van de zondag gehoord om de juiste toedracht van dit ern stige verkeersongeval vast te stellen. De N57 is ongeveer drie uur afgesloten geweest voor alle verkeer. Am ome abonnees De heer W. F. Buijze in de hal van zijn nieuwe kantoorpand Buijze Financial Consultancy (BFC), sinds 1997 actief op het gebied van finan ciële planning, is door de gestage groei in cliënten en dus de werluaamheden uit zijn jasje gegroeid en is uitgeweken vanaf het woonadres naar een karakteristiek eeuwenoud pand. Dit voormaUge wijn- pakhuis uit 1792 draagt precies de sfeer uit, waaruit ook de adviezen en oplossin gen bestaan: recht door zee, robuust en no-nonsens. Dit pand heeft de ruimte om u op niveau te ontvangen en om de (groei ende) werkzaamheden uit te voeren. Indertijd begonnen met de producten van een levensverzekeraar als mogelijke oplos sing voor een financiële planning. Mede doordat dit beperkingen geeft in de advise ring en oplossing is BFC inmiddels uitge groeid tot een inkomens- en vennogensplan- ner pur sang. BFC biedt het gehele spectrum van financiële diensten, zoals investeringen, vermogensbeheer, lijfrenten, pensioenen, second opinion, advisering, tax planning of beleggen. Bij al deze financiële diensten staat kwaliteit voorop. Waar het BFC om draait is dat de cliënt er financieel op vooruit gaat. En goed. De relaties van BFC komen ondertussen uit het gehele land, en dit voor al door mond tot mond reclame. Voor BFC is dit het bewijs, in een markt met vele aan bieders, dat het wat te bieden heeft. Ook de waardering voor gedane werkzaamheden van met name accountants is een goed teken voor BFC. Klantentrouw is goed, maar het moet natuurlijk geen geld gaan kosten. Met andere woorden: kom ook eens luisteren wat BFC u te bieden heeft, leder zijn specialis me. BFC is te vinden aan de Oost Achterweg 116 te Middelharnis, tel.: (0187) 470121, of fax: (0187) 470122, via e-mail: info@buij- ze.nl of website: www.buijze.nl. Rotterdam-Rijnmond districfDe Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING De abonnementsprilzen voor het Jaar 2001 zijn: kwartaal abonnement 18,50 halfjaa- abonnement 3^,00 jaar abonnement 70,00 Bij de abonnees die ons een machtiging voor incasso liebben gegeven zal dit half december worden geïncasseerd. De abonnees die betalen via Teiebanl^leren bij de omschrijving svp abonneenr. en faktuurnr. vermelden. Betaal s.v.p, niet voordat u een acceptgiro hebt ontvangen! administraÜQ Eflanden-Nieuws

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1