Provinciale prijsuitreiking 'Erfgoed ai goed' WELKE vloeren en wanden TAALPRAATJE AVOND Huub van Straten 30 jaar bij Dijlcers en Pijl Twee van de drie prijzen vallen op Goeree-Overflakkee jamilieherichten ProfifEffecf Drukwerk nodig? Voor uw servettenhobby moet u bij De Bever zijn EuropaTuin en de donkere dagen rond kerst Drie projecten in Zuid-Holland heb ben ieder een geldbedrag van vijfdui zend gulden gewonnen om in 2001 een cultuurhistorische project uit te voe ren. De prijzen zijn afgelopen dins dagmiddag 14 november uitgereikt door de Zuid-Hollandse gedeputeerde voor cultureel erfgoed, de heer M. Houtman. Dit gebeurde op de histori sche buitenplaats Zuydwijk in Wasse naar. De projecten zijn gekozen uit zo'n twintig voorstellen die bij Land schapsbeheer Zuid-Holland zijn bin nengekomen naar aanleiding van de prijsvraag 'Erfgoed al goed', die dit jaar is uitgeschreven. De winnende projecten liggen in de gemeenten Boskoop, Dirksland en Goedereede. Dijken op Kop van Goeree Het best aan het criterium cultuurhistorisch én landschappelijk voldeed volgens de jury het voorstel om op de Kop van Goeree (gemeente Goedereede) delen van twee dij ken te herstellen. Deze dijken, Groenendijk en West-Nieuwlandse Zeedijk, werden in de jaren zestig afgegraven voor wegaanleg van de N57, maar daarmee verdween ook het cultuurhistorische dijkpatroon dat zo'n belangrijke rol heeft gespeeld bij het ont staan van het polderlandschap op de Kop van Goeree. Het dijkherstel maakt deel uit Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van 13 november Afdeling 1: B. v. d. Spaan - H. VisbeenO - 2 J. Koppelman - A. het JonkI -1 A. Doom - C. Visbeen1 -1 T. Goedegebuur - J. LooijO - 2 Afdeling 2: P. Kom-J.Non1 - 1 A. Visbeen - H. de Geus2 - O B. Grootenboer- E. v. d. Slik2 - O H. van Heukelen - B. van Nimwegen...l -1 Eilanden-Nieuv\fs js het blad voor uw van het project voor ecologische verbindin gen in het kader van de 'Gebiedsgerichte Aanpak Kop van Goeree'. Op en rond de herstelde dijken krijgt de natuur de ruimte en komen evt. fiets en wandelpaden. Het voor stel is ingediend door de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Mid- delhamis. Eendenkooi Bodegraven Om een oude eendenkooi beter tot zijn recht te laten komen is een project ingediend dat enerzijds de waterstand zo'n 20 cm moet verhogen, waarna door handmatig onder houd de natuurwaarde van de blauwgras- landjes moet verbeteren. De eendenkooi komt vanaf ca. 1615 voor op kaarten. Het vermoeden bestaat dat in deze eendenkooi een niet veel voorkomende vangtechniek werd gehanteerd. Het slootpatroon in en rond de kooi duidt hierop, maar hier zal nader onderzoek naar worden verricht. De eendenkooi is een cultuurhistorisch element in het Zuid-Hollandse landschap, en is door z'n vormen en het gebruik van de natuur ook van landschappelijk belang. Het voorstel is ingediend door de heer G. van der Kooij uit Boskoop. Sluis van Dirksland De derde prijs gaat naar herstel en verbete ring van een sluis in Dirksland, die in 1672 in steen werd opgetrokken. Het vermoeden bestaat dat deze sluis werd aangelegd als onderdeel van de Hollandse WaterUnie. De bedoeling van de indieners van het project is om waar nodig stenen te vervangen, en de later aangebrachte grond rond de sluis weg te halen zodat de sluis weer volledig zicht baar wordt. Het voorstel in ingediend door de familie Westdorp uit Dirksland. Aanmoedigingsprijs Naast deze drie projecten heeft de jury een aanmoedigingsprijs ingesteld. Deze gaat naar de 14-jarige Carolinda van Garderen uit Brielle, die een voorstel heeft gedaan om de oevers van de zandafgraving 'Dé put v£in Heenvliet' zo in te richten dat het een aan trekkelijke omgeving wordt voor planten en dieren. De jury heeft bij de beoordehng van de ingediende voorstellen gekeken naar de cultuurhistorische én de landschappelijke waarde van het ingediende project. Boven dien was het van belang dat de projecten in 2001 uitgevoerd kunnen worden, toeganke lijk is voor bezoekers en dat de eigenaar akkoord is met de voorgestelde verbetering. De jury werd gevormd door M. Houtman, gedeputeerde van cultureel erfgoed van de provincie Zuid-Holland; A.H.J. Ponsteen, directeur van Het Erfgoedhuis Zuid-Hol land; J. van den Bosch, directeur van SOB Research en H. Krantz, directeur van het Landschapsbeheer Zuid-Holland. De drie projecten worden tentoongesteld tijdens de landelijke slotmanifestatie 'Erfgoed al goed' van Landschapsbeheer Nederland op 30 november 2000 in kasteel Staverden in Ermelo. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 13 november Dammen, afdeling 1: C. van Welie - J. Knops3 - O M. van 't Geloof - G. Smits1 -1 Joh. Wolfert-W. Stolk3-0 C. van Prooijen - Jac. Wolfert3 - O Dammen, afdeling 2: H. deMunck-Kl. de Jong1 -1 W. Nieuwland - A. LosO - 3 J. V. d. Groeft M. PóortvUet....i -1 Schakent J. de Jong - W. de VosO -1 W. Knöps - H. Zorge1 - O A. Knops - D. WolfertO -1 Complete informatiegids over vloerbedekking en wandbekleding Een vloer kan uw interieur maken en breken. Datzelfde geldt voor een wand. Kort gezegd vormen fraaie vloeren en mooie wanden de basis van uw inrichting. Daarom is het goed dat WELKE vloeren en wanden weer in de winkel ligt. Ook dit keer bevat de gids stijlvolle ideeën, leuke nieuwtjes en praktische informatie. Een vloer kan van vele materialen gemaakt zijn: hout, linoleum, tegels of natuursteen. In deze gids worden de voor- en nadelen van de verschillende materialen opgesomd, zodat u wel overwogen kunt beshssen wat er bij u thuis op de vloer komt. Ook de meest spraakmakende trends op het gebied van vloerbedekking vindt u in de nieuwe gids. Zijn uw muren toe aan een opknapbeurt en heeft u geen zin om er weer een pot saus tegenaan te gooien, denk dan eens aan de nieuwe verftechnieken zoals kammen, deppen en marmeren. Nooit van gehoord? Helemaal niet erg! In de nieuwe WELKE vloeren en wanden leest u er alles over. Dus bent u op zoek naar vloerbedekking en/of wandbekleding, laat u dan leiden door WELKE vloeren en wanden. WELKE vloeren en wanden ligt vanaf nu in de tijdschriftenwinkels voor f 9,25. Het sinterklaasfeest wordt nog steeds door kinderen "het heerlijke avondje" genoemd, zoals terug te vinden in het rijmpje "het heerlijke avondje is gekomen, het avondje van Sinterklaas. Vol Verwachting klopt ons hart, Miie de koek krijgt, wiei de gard". In huiselijke kring is dat feest vooral de Sin terklaasavond, een van de hoogtepunten vari de decembermaand en nam vooral vroeger, in tegenstelling tot andere landen, een grote re plaats in dan het kerstfeest. De gewoonte elkaar cadeautjes te geven leidde zelfs tot de bijzondere benaming "pakjesavond". De kinderen zetten, zolang zij in Sinterklaas geloven, trouw iedere avond hun schoen voorzien van een wortel en wat hooi voor het paard voor de schoorsteen, in de hoop er 's morgens wat in te vinden. Vandaar het rijmpje "Sinterklaas kapoentje, gooi wat in mijn schoentje, gooi wat in mijn laarsje, dank je Sinterklaasje". De avond wordt beschouwd als de dagelijk se rusttijd. Vandaar: "s avonds rust de landman van de arbeid en na gedane arbeid is het goed rus ten. Werd die rust verstoord door kennissen of vrienden dan was dat nog niet zo erg, getai- ge de zegswijze "hoe later op de avond hoe schoner volk". In sommige streken beweer de men echter juist het tegendeel. Daar gold "hoe later op de avond, hoe viezer niannen." Om aan te duiden, dat er geen kwaad volk op pad was ontstond de gewoonte bij binnen komst te groeten met "een goede avond samen." Later werd goedenavond ook beschouwd als beleefdheidsgroet bij het ver trek. Daaruit ontstond de zegswijze "goe dendag en goedenavond weegt geen pond," in de betekenis van het is een kleine moeite de beleefdheid in acht te nemen. Zo zei men vroeger ook om onzekerheid aan te duiden: "aller dagen avond is nog niet gekomen.". De zaken kunnen nog verande ren. Verder "de morgen weet iiiet wat de avond brengt." Het lot is onbestendig. Dat leidde tot de uitspraak "de avond van het leven brengt zijn lamp mee. Volgens een bekend weerrijmpje heeft avondrood mooi weer aan boord en brengt morgenrood water in de sloot. Van de vele samenstellingen noemen we de bonte dinsdagvondtrein, een bekend radio programma uit vroeger dagen en tenslotte de avondklok, het verbod zich na een bepaald tijdstip (6,8 of 10 uur) op straat te bevinden. Een gespreksgroep voor ouders van zuigelingen De geboorte van een baby brengt veel veran deringen met zich mee. Veel ouders zitten met dezelfde vragen, zoals: Hoe leg ik con tact met mijn baby? Kan je een baby al ver wennen? Waarom huilt een baby? Wat doe ik met al die goed bedoelde adviezen van buren en famihe? Vaak krijgen ouders maar gedeeltelijk ant woord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig om hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeling om? Daarnaast is het leuk om over kinderen te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. Voor meer informatie over de inhoud, kos ten en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service, van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur, tel. nr. 0181-626226. EuropaTuin is alweer volop in de" sfeer van de donkere dagen rond kerst. Welke kleuren, materialen en stoffen komen in? Bij Europa- Tuin Dirksland zijn de nieuwste trends te zien. Zoals elk jaar hebben we ook dit jaar weer een veelzijdig assortiment. Hierin gaan we met de toekomst mee (nieuwe materia len), maar we willen ook graag het ver trouwde gezellige behouden. EuropaTuin heeft daarvoor drie thema's bedacht waar Trend Traditie samenkomen. Het grootste thema hebben we 'Pure Nostalgie' genoemd Pure Nostalgie. De kernwoorden voor dit thema zijn simpel en elegant. Warme kleu ren zoals matgoud, witbeige en bruinrood die een tikje barok met zich meedragen, en mooie jacquard geweven stoffen in zachte tinten, bijvoorbeeld beige en wit, geven dit thema een eigen stijl. Naast de hang naar nostalgie zijn we ook heel nieuwsgierig naar wat de toekomst ons te bieden heeft. Wat de nieuwe trends, combinaties en materieden gaan worden. Vertrouwde kleuren en nieu we elementen zorgen samen voor verrassen de resultaten die uitkomen in de thema's 'Trendy Pastels' en 'Nieuwe Romantiek'. Trendy Pastels kunnen we ook omschrijven als koel en eigentijds. De basiskleuren zijn zilver en hla, in glans en matte uitvoering. Dit kleurenpalet wordt aangevuld met fros ted kleuren, en worden gecombineerd met zachte aaibare stoffen. De combinatie van dit alles zorgt dat de toch wat koele kleuren een warm kerstgevoel uitstralen. Nieuwe Romantiek is het laatste thema, maar zeker niet het minste. In dit thema vin den we de romantiek: frisse kleuren die tege lijk romantisch zijn. Levend wit, parelmoer en groen, met zachte accenten in geel en peach. Zilver is hierin de basis. Deze kleur- groep zorgt voor een romantische en zachte uitstrahng in het interieur. Zoals u begrijpt, bent u hartelijk welkom. Drukkerij Gebr. de Waal SOMMELSDIJK kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 Bij een jubileum hoort gezelligheid, en bij gezelligheid kunnen soms gekke dingen horen. Maar dat de werknemers van de afde ling Waterbouwkundige werken zo gek kon den doen. Afgelopen donderdag 16 novem ber, nota bene om half zes, arriveerde Huub van Straten op het kantoor van Dijkers Pijl aan de Burgemeester Mijslaan in Middelhar- nis. Toen hij via de werkplaats naar binnen wilde gaan, wachtten - tot zijn stomme ver bazing - hem daar 'de jongens van de water- bouwafdeling' op. Compleet met draaiorgel, en op het moment dat Huub binnenkwam werd er uit volle borst gezongen 'Lang zal 'ieleven...'. Afgelopen donderdag was hij exact 30 jaar in dienst van de firma Dijkers Pijl B.V. En dat moest natuurlijk gevierd worden. 30 jaar geleden is Huub begonnen als timmerman in de afdeling betonwerk van de waterbouw. Door de jaren heen heeft hij zich weten op te werken naar voorman, en sinds 20 jaar is hij uitvoerder waterbouw. Het is afwisselend werk, want dan zit hij op het kantoor, en dan is hij de pad op om bij het werk te gaan kij ken. Ook intensief, want iedere morgen om 5.30 uur beginnen is niet niks. Momenteel zijn de waterbouwers werkzaam met rem- mingswerk in de Rotterdamse haven, met de restauratie van een kademuur in Delftsha ven, met bergbezinkbassins voor rioleringen in Oostvoome en met de bouw van twee betonbruggen in Barendrecht. Huub ervaart heel sterk dat al het werk wat hij al heeft mogen doen, met hulp van de Heere heeft mogen gebeuren. Hij is daar erg dankbaar voor en weet dat hij daarvan sterk afhanke lijk is. Bij gezondheid, hoopt hij over 10 jaar zijn volgend jubileum te vieren. mr. Ah van der Veer als enige op het eiland met zelfstandig kantoor voor beleggingsadvies 't Is inmiddels bijna twee maanden geleden dat in Dirksland mr. Ab van der Veer een definitieve overstap heeft gemaakt van onderwijs naar ondernemerschap. Op 1 oktober jl. is hij fuU-time voor zichzelf begon nen en runt hij z'n eigen kantoor voor beleggingen: 'ProfitEffect Beleg gingen'. Echt beleggen, daar gaat het om. Niet om speculeren en helemaal al niet om het wagen van beursgokjes. Ab weet zich bezig met een ver antwoorde wijze van vermogensadvisering. Onderwijs en economie Min of meer van huis uit is hij al vertrouwd met beleggingszaken. Hij studeerde fiscaal recht en economie in Rotterdam, werkte een jaar bij een gerenommeerd accountantskan toor en kwam daarna als jurist bij de VGS terecht. Daar kwam zijn vroegere interesse voor het lesgeven weer in beeld en werd Ab leraar Economie op de Prins Maurits in Mid- delhamis; eerst in deeltijd, later full-time. Dat werk beviel hem wel. "Fijne contacten heb ik met de leerlingen gehad en het over brengen van kennis vond ik een leuke bezig heid", zegt Ab. Maar aan de andere kant kent hij zich ook als iemand, die graag zijn eigen lijnen trekt en daarbij zijn eigen verantwoor delijkheden op zich neemt; daarmee kon hij in het onderwijs minder uit de voeten. En waar Ab zich in de vrije uren al bezig hield met beleggingsadviezen rijpte meer en meer het plan om zich daar volledig aan te gaan wijden. Zo kwam per 1 oktober jl. de stap naar het zelfstandige beroep van beleggings adviseur. "Ben ik toch nog bezig met ken nisoverdracht." Beleggen VANUIT christelijke OPTIEK "Evenals zoveel andere zaken in het leven is economie geen neutraal terrein, waar je vrij blijvend tegenover kunt staan" zegt Ab. "Ook niet de manier hoe je met je geld omgaat. AUe investeringen die we doen zijn beleggingen. Of we nu een auto kopen of ons spaartegoed bij een bank wegzetten." Voor hem ligt daarin voor de mens ook een bijbel se opdracht om zo goed mogelijk de geldza ken te behartigen en het vermogen te behe ren. "Waar bij sparen het vermogen relatief slechts weinig rendabel gemaakt wordt, kan dit bij beleggen - mits op verantwoorde wij ze uitgevoerd - meer ten nutte worden gemaakt. En zo horen we daarmee om te gaan", legt Ab uit. Vanuit z'n vakgebied gezien is voor hem het mooie van beleggen dat in de beurskoersen in grote lijnen alle economische ontwikke lingen tot uitdrukking worden gebracht. Beurskoersen zijn voor hem dus een soort uittreksel van de economische stand van zaken, met de bijbehorende toekomstver wachtingen. Omdat het bij beleggen gaat om een zo goed mogelijk beheer van je vermogen kun je niet zeggen dat je dit doet - net zo min als bij sparen - met geld dat je 'over' of 'teveel' hebt, vindt Ab. "Geld datje 'over' hebt moet je weggeven, zeg ik altijd maar." "Er wordt wel eens bezwaarUjk over beleg gen gesproken omdat je daarbij je vermogen op het spel zou zetten", vertelt hij verder. "Dergelijke risico's loop je inderdaad als je vanuit hebzucht aan 't beleggen gaat. Er zijn altijd mensen die in korte tijd zoveel moge lijk rendement willen hebben, maar dan kom je al gauw in speculeren of zelfs bij 'gokken' terecht mét de bijbehorende risico's. Ik vind BELEGGINGEN Onafhankelijk beleggingsadvies Dagelijkse positiebewaking Resultaatafhankelijke vergoeding mr. A. van der Veer tel. (0187) 60 90 12 E-mail: infoprofiteffect.com dat principieel niet verantwoord. Bij gezond beleggen sluit je de risico's uit door voor een langere termijn je geld weg te zetten en dat voldoende te spreiden over verschillende bedrijven en bedrijfsoorten. Als je zó belegt ben je op een verantwoorde wijze met het beheer van je vermogen bezig en als beleg gingsadviseur voer je dan ook zó'n beleid dat er bij het beleggen in feite niets mis kan gaan." Eigen werkwijze Als mensen 50.000,- of meer willen beleg gen en voor een beleggingsadvies bij Ab komen, wordt eerst op een rijtje gezet wat vanuit de huidige situatie hun financiële doelstellingen en wensen zijn. Zo zijn er mensen die over voldoende geld willen beschikken voor als de kinderen gaan stude ren of die een goede voorziening voor 'de oude dag' beogen. Vervolgens wordt de risi co-acceptatie met de klant besproken en wordt de richting bepaald waarin belegd kan worden, zowel wat betreft de beleggingscate gorieën (ajuidelen, obligaties, enz.), de sec- torverdehng (de diverse bedrijfstakken), als de bedrijfsverdeling (bijv. Ahold, ING, enz.). Daaruit volgt tenslotte een globaal advies. Als de mensen met dat advies verder willen gaan opent Ab een beleggersrekening voor hen en sluit hij met hen een contract af. Nadat de belegging van start is gegaan volgt hij dagelijks alle ontwikkehngen op de markt, waarbij hij gebruik maakt van talloze bron nen, waaronder de analyses van gespeciaü- seerde effectenbanken. De beleggingsporte feuille wordt steeds 'bewaakt' en als er aan leiding is om tot een transactie over te gaan komt daartoe van hém het initiatief om dat met z'n klanten te bespreken. Zelf hoeven ze dus niet dagelijks de beurs te volgen en hoe ven ze zich ook nergens 'druk' om te maken. Mensen die elke maand een bedrag apart wil len leggen om daarmee te beleggen kunnen overigens ook bij ProfitEffect Beleggingen terecht. Het bijzondere in Ab's werkwijze is dat hij resultaatgebonden werkt. "De vergoe ding voor de adviezen die mijn klanten mij betalen, wordt berekend over het behaalde beleggingsresultaat", legt hij uit. "Is er dus geen óf minder opbrengst, dan betaalt men niet óf minder. Daaraan zit dus van twee kan ten een stok achter mijn deur, zowel voor wat betreft de inkomsten van mijn klanten als de inkomsten van mezelf. Dat spreekt me aan". Wel wordt jaarlijks een bescheiden bedrag in rekening gebracht voor administratieve han delingen en rapportage aan de cliënt. Daar staat tegenover dat de kosten van de effec tentransacties de laagste in de markt zijn. "Door die constructie betalen klanten per sal do minder beleggingskosten per jaar dan bij voorbeeld bij de plaatselijke bank." Onafhankelijk ProfitEffect Beleggingen is een geheel onaf hankelijk adviesbureau, zonder 'conmiercië- le verplichtingen' aan bepaalde banken. "Het optimaal haalbare rendement wordt dus niet in de weg gestaan en daardoor ben ik in staat om werkelijk objectief en zuiver advieswerk te leveren." ProfitEffect Beleg gingen is geregistreerd bij de Stichting Toe zicht Effectenverkeer te Amsterdam. Voor meer informatie kunt u contact opne men met mr. Ab van der Veer, Diepenbrock- straat 2, 3247 EJ Dirksland, tel.: (0187) 609012, e-mail: info@profiteffect.com ProfitEffect Beles^ingen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 7