Crea-ochtend Nieuwe Tonge endeVBOK Begroting 2001 Oostflakkee ziet er na jaren weer gunstiger uit Rabobank Middelharnis en ANBO vinden elkaar achter de computer Opleiding vrijwilligers voor terminale zorg EiiArasi-itiEyws Plattelandsvrouwen Sint Nicolaasmiddag Geloven... een verademing! Torenflat Middelharnis afgeblazen Zuidwester Goeree-Overflakkee zoekt vrijwilligers VBOK BESCHOUWINGEN Extra kerkdienst Ger. Gem. afd. Oostflakkee EIIAtlDEII-IIIEUWS Uitslag zoutwaterwedstrijd Tiscromte' Bingo in Ooitgensplaat Rectificatie 'Puzzelt u mee?' PAGINA 2 DINSDAG 14 NOVEMBER 2000 Het is weer zover. De maanden oktober, november en december 2000 organi seert de ANBO wederom een cursus 'Ouderen aan de knop'. Deze cursus vindt plaats in het Trefpunt van Rabobank Middelharnis. Wachtlijst "Een wachtlijst voor zeker nog twee cursussen!" meldt de heer Van Balen van de ANBO enthousiast tijdens de eerste cursus. Inderdaad, ouderen zijn zeer geïnteresseerd in het leren omgaan met computers. Waarom zouden Word, Excel. Internet en E-mail alleen door jon geren gebruikt moeten worden? De ANBO, Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, zet zich in voor alle 50-plussers. Op alle gebieden, maar ook voor 'nieuwerwetse" technieken als computers. Gelukkig was Rabobank Middelharnis direct bereid om het Trefpunt ter beschikking te stellen. Het stel op de foto is zo verdiept in de computer, dat zij de fotograaf niet eens zien staan. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 15 november, 19.30 uur, de heer Brugge. NIEUWE TONGE - Woensdag 15 november 2000, 19.30 uur, ds. F. Mulder. Op woensdag 15 novem ber a.s. houdt de afdeling Oostflakkee van de Neder landse Bond van Platte landsvrouwen haar afde lingsavond in het Infocen- trum, Bernhardstraat 27 te Oude Tonge. De aan vang is 19.45 uur. 'Remedica', farmaceutische educatie uit Eindhoven, verzorgt deze avond voor ons, met als onderwerp 'Uw blaas de baas'. Alle aspecten, die verband kunnen houden met het hebben en kunnen krijgen van een over actieve blaas, komen aan de orde. Op het programma staat een diapresentatie en ieder een krijgt een schrijfblok en pen om in de pauze vragen op te schrijven. Alle vragen zullen beantwoord worden en tenslotte ont vangen alle aanwezigen documentatie. Het wordt beshst een zeer informatieve en inte ressante avond, waar we veel van kunnen leren. Introduces en andere belangstellenden zijn van harte welkom a 5,- per persoon (koffie is daarbij inbegrepen). Graag tot ziens op 15 november. Eind januari 2001 start er weer een cur sus voor mensen die zich als vrijwilliger in willen zetten in de terminale zorg. De cur sus bestaat uit 5 dagdelen, en daarna een driemaandelijkse praktijkperiode binnen 'Calando'. De praktijkperiode omvat 2 dagdelen per week. Daarna kan men offi cieel ingezet worden als vrij-williger in 'Calando' en/of in de Vrijwillige Termi nale Thuiszorg. Vrijwillige Terminale Thuiszorg Terminale zorg wordt ook wel palliatieve zorg genoemd en is zorg voor de zieke medemens in de laatste weken van het leven. Deze zorg wordt gegeven binnen de muren van 'Calando', maar strekt zich ook uit naar de thuissituatie. We spreken dan van Vrij willige Terminale Thuiszorg. De Terminale Thuiszorg is een aanvullende zorg bij men sen thuis en vervangt geen professionele zorg. De vrijwilligers worden ingezet om de familie en vrienden te ondersteunen. Zij bie den een luisterend oor, zonder zelf op de voorgrond te staan. Verder verrichten zij hand- en spandiensten als dat nodig is; bij voorbeeld waken bij de zieke, iets voorlezen of een kopje koffie inschenken. Ook kleine verzorgende handelingen worden door deze vrijwilligers gedaan; bijvoorbeeld even assi steren bij een wasbeurt, eten geven e.d. De aanvraag voor deze vrijwillige hulp kan door iedereen gedaan worden door middel van een telefoontje naar 'Calando', tel.: (0187) 609147. Vaak ook vindt de aanvraag en de inzet plaats in samenwerking met de huisarts en de wijkverpleging. Heeft u interesse? Neem dan vrijblijvend contact op met 'Calando' en vraag naar EUa Scheermeijer, coördinator Vrijwillige Terminale Thuis zorg en Opleiding. Het wordt op prijs gesteld als u in de middaguren belt. De plaatselijke Commissie Oost-flakkee te Oude Tonge organiseert op woensdag 29 november a.s. een Sint Nicolaasmiddag in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude Tonge. De kosten bedragen f 7,50 per per soon. De middag begint om 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. De Sint zal er die middag niet zijn, maar toch hopen wij met elkaar een gezellige middag te hebben. Natuurlijk is er weer het vertrouwde kopje koffie of thee met versnapering. Zij die niet op eigen gelegenheid naar die middag kun nen komen, kunnen dit gehjk met hun opga ve even doorgeven en er wordt voor vervoer gezorgd. Graag ook even doorgeven of u suikerpatiënt bent. Voor een goede organisa tie graag aanmelden tot en met 24 november a.s. bij de SWO, tel.: 641344. De middag is toegankelijk voor personen vanaf 55 jaar en wonend in Oude Tonge. Wij wensen u allen een zeer gezellige middag toe. Gehouden op strand Rockanje. 22 deelnemers 1. D. Saarloos141 cm. 2. J. Landman120 cm. 3. W. Melissant107 cm. 4. N. Bazen91 cm. 5. T. Pijl89 cm. 6. L. Breederveld82 cm. 7. R. Beyer79 cm. 8. H. Maan58 cm. 9. T. Knol57 cm. 10. W. Schaaf48 cm. TAPUT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Op woensdag 22 november a.s. zal de dich ter/schrijver Hans Bouma in de Gerefor meerde Kerk te Middelharnis collages van eigen poëzie brengen. De muzikale omlijs ting zal verzorgd worden door Sietse van Wijgerden. Op het programma staat 'Gelo veneen verademing!' Taal en muziek versterken eikaars zeggingskracht. De aan vang is 20.00 uur en de toegangskaarten a f 5,- zijn verkrijgbaar bij Boekhandel v.d. Boom in Sommelsdijk en 's avonds aan de zaal. Vrijdag 17 november is er weer bingo bij P.V. 'De Zwaluw' te Ooitgensplaat. U bent allen van harte welkom om mee te spelen voor prachtige prijzen, zoals grote bood- schappenmanden, prachtige vleesschotels, mooie planten en nog veel meer. De aanvang is 20.00 uur en het lokaal is vanaf 19.15 uur open. U kunt het lokaal vinden aan de Dorpsweg 2 te Ooitgensplaat. De realisering van de torenflat in Middelhar nis, die daar onder de bevolking al lange tijd een onderwerp van discussie is, is afgebla zen. De provincie Zuid-Holland heeft laten weten hoogbouw in Middelharnis niet meer toelaatbaar te vinden. Voor de toekomst zal nu bezien worden in hoeverre alternatieve plannen tot de mogelijkheden behoren. Zie verder het raadsverslag van de gemeente Middelharnis, elders in deze krant. Op woensdag 29 november organiseert de Stichting Welzijnswerk Oost-flakkee een crea-ochtend voor volwassenen. Deze och tend staat in het thema van de kerst. U kunt een mooie kerstkrans maken van gips. De kosten bedragen f 7,50 per persoon. De och tend duurt van 9.30 tot 11.30 uur. U kunt zich opgeven voor deze ochtend via tel.;. 641344. De VBOK-actie die de Oranje Nassauschool in Nieuwe Tonge organi seerde leverde het fabel achtige bedrag van ƒ7.015,50 op. Volgens VBOK begrippen is de helft van dit bedrag 'nor maal' voor een plaats met een inwoneraantal als dat van Nieuwe Ton ge. Dhr. Beitier van de VBOK heeft het bedrag met büjdschap in ontvangst genomen. De leerlingen van groep 7 en 8 zien terug op een erg geslaagde actie. Volgens de woordvoerder van de VBOK is het niet mogelijk dit nieuwe record nog maals te verbeteren. Een mooier compliment kon de enthousiaste jongelui niet worden gemaakt. Alle 'trouwe klanten' hartelijk bedankt! In de puzzel die in onze editie van afgelopen vrijdag in 'Puzzelt u mee?' werd geplaatst komen helaas enkele fouten voor. Die willen we bij deze recht zetten. Bij vraag 7 moeten twee vakjes achter de balk vervallen en bij zowel vraag 16 als 19 moet vóór de balk een vakje extra worden geplaatst. Hopelijk kunnen puzzelaars nu hun 'werk' afmaken. Excuses voor het ongemak! Zuidwester, organisatie voor de zorg en dienstverlening ten behoeve van mensen met een verstandelijke handicap, werkt al vele jaren met vrijwilligers. De vrijwilligers vor men een zeer belangrijke schakel in het leven van de bewoners. Zij komen tegemoet aan de groeiende vraag naar uitbreiding van het sociale netwerk. Steeds vaker worden vrijwilligers ingezet als bezoekvrienden. Bezoekvrienden zijn mensen die persoonlijk contact onderhouden met een van de bewo ners. Ze komen regelmatig op bezoek bij 'hun' bewoner en ondernemen dan activitei ten binnens- of buitenshuis. Naast de groep bezoekvrienden is er een grote groep recre- atievrijwilligers actief. Zij zijn behulpzaam bij de ondersteuning van diverse activiteiten. Ook zijn er vrijwilligers werkzaam bij de technische dienst. Dit is voor reparatiewerk- zaamheden aan o.a. rolstoelen en fietsen. En voor de nodige kleine huis- en tuinklusjes. De Stichting Zuidwester is dringend op zoek naar vrijwiUigers. Bent u geïnteresseerd? Neem dan contact op met Corry van 't Zelf de, tel.: 483888, toestel 483 of postvak 57. 't Ging niet helemaal van 'n leien dakje, zo zou je - bescheiden uitgedrukt - kunnen zeggen van de raadsvergadering waarin de gemeente Oostflakkee zich vorige week donderdagavond boog over haar begroting voor het jaar 2001. Het leek allemaal best vlot te gaan tot en met de eerste beantwoordingronde waarmee het college haar raad van repliek diende op haar begrotingsbeschouwingen. Echter, nadat de raad haar maal tijd had verorberd kwam er van de zijden van PvdA, CDA en Christenunie (CU) een motie op tafel. Die zou later op de avond nog worden gevolgd door een motie 'met gelijkende strekking' van de PvdA en moest de raadsvergadering ver scheidene malen worden geschorst. Bovendien bleek meerdere malen gestemd te moeten worden, waarbij enkele raadsleden een stemverklaring naar voren brachten. Dwars door deze politieke schermutselingen heen wist raadsvoorzitter burge meester Van Pelt de begroting echter vaardig en weloverwogen door de raad heen te sluizen. Met vier stemmen tegen en acht stemmen voor werd rond de klok van negen de begroting voor Oostflakkee vastgesteld. Heikel punt Het heikele punt zat 'm in het doorvoeren van een inflatiecorrectie van 7,6% bij de belastingtarieven, als de WOZ-waardes wor den herzien. In de begroting wordt namelijk gesteld dat de OZB-tarieven na het bekend worden van de uitkomsten van de hertaxatie naar verwachting fors zullen worden ver laagd: "analoog aan de door de rijksoverheid gehanteerde berekeningsmethodiek in het huurwaardeforait en de herziening van het rekentarief in de algemene uitkering, zullen wij bij de herziening van de tarieven een inflatiecorrectie van 7,6% inbouwen, afge rond 8%." En dat ging in ieder geval de frac ties van PvdA, CDA en CU een brug te ver, waarom ze een motie indienden om de infla tiecorrectie niet in te bouwen. Ook de SGP gaf aan de motie wel meeondertekend te wil len hebben en voor de VVD was de inflatie correctie eveneens onaanvaardbaar. Na gehouden stemming bleek het voorstel van de drie partijen het echter niet te halen, waar om de PvdA nog het voorstel deed om een motie 'met gelijkende strekking' in te dienen en die aan te houden totdat de uitkomsten van de hertaxaties bekend zijn. Ook dat voorstel haalde het na stemming niet: een meerderheid van de raad koos vóór doorvoe ring van de inflatiecorrectie. Evenwel, toen de raadsvoorzitter uiteindelijk voorstelde om te stemmen over het al of niet 'aanne men' van de begroting, wilden enkele raads leden zich alsnog aan een stemverklaring zetten. Maar daar stak Van Pelt een stokje voor. "Nu maakt u er toch een potje van! Eerst verwerpen we de moties, maar vervol gens wilt u de inhoud ervan overeind houden om die als beperkende voorwaarde op de begroting op te nemen!" In een laatste poging riep hij zijn raad op om toch vooral met goed verstand zich vóór of tegen de begroting uit te spreken. Als de meerderheid van de raad tegen zou stemmen, zou dit bete kenen dat er een ondeugdelijke begroting was opgesteld en zou dat de consequentie met zich meebrengen dat Oostflakkee bij elke uitgave die ze volgend jaar wil doen daar toestemming voor moet vragen bij de provincie. Maar zover Het de raad het niet komen. Nieuw BELEID Een min of meer centrale plaats tijdens de besprekingen nam het fenomeen 'nieuw beleid' in. Mede onder druk vanuit de maat schappij om zaken te realiseren die de afge lopen jaren niet konden worden uitgevoerd, wil de gemeente komen tot een nieuw beleid. Daarbij gaat het in eerste instantie om de 'wat-vraag', zo stelt het college. De wijze waarop de middelen worden ingezet kan variëren. Daartoe zal in ieder geval een stelpost moeten worden opgenomen en zul len er op basis van bestuurlijk te hanteren criteria prioriteiten gesteld moeten worden. Voor nieuw beleid geeft de begroting een stelpost aan van f 250.000. Dit bedrag wordt gehaald uit de inflatiecorrectie van 7,6%. Als onderwerpen voor nieuw beleid worden genoemd 'stimulering van de gemeentelijke economische groei', 'ontwikkeling recre atieve beleving', 'fysieke infrastructuur', modernisering Communicatie/Informatise ring' en 'Welzijnsvoorzieningen'. Waar deze onderwerpen concreet gezien op neer kunnen komen wordt ook verwoord. Zo worden onder andere genoemd het versneld realiseren van regionaal bedrijfsterrein, nadrukkelijker promotie tot verkoop van beschikbare bedrijfsbouwkavels, het instel len van professionele verkoopfunctie, het bevorderen van mogelijkheden voor de ves tiging van glastuinbouw, het verbeteren van fietsmogelijkheden en het aanleggen van fietsbruggetjes, het renoveren van kades, kwaliteitsverbetering van openbaar groen, uitvoering jeugdbeleid, verbetering van de bibliotheekhuisvesting, een versnelde ont wikkeling van een raads- en burgerinforma tiesysteem. Als overigens de motie van PvdA, CDA en CU aangenomen was, zo leg de de raadsvoorzitter later in de vergadering uit, zou het college daarmee tevens de moge lijkheid zijn ontnomen om te komen tot nieuw beleid. Niet dat dan een gat in de begroting geschoten zou zijn, alleen had in dat geval voor de stelpost van f 250.000 er geen ruimte meer geweest. Rooskleuriger De fracties waren het er allemaal wel over eens dat, na een aantal jaren, de begroting er weer wat rooskleuriger uit ziet. "Het moei lijke politieke besluit van vorig jaar om de gemeentelijke heffingen en belastingen in één klap (30%) op een realistisch peil te brengen heeft hieraan sterk bijgedragen" vond de PvdA. "Het heeft z'n vruchten afge worpen" concludeerde ook het CDA, "het gaat de goede kant op." AI werd wel begre pen dat ook andere factoren positief hebben uitgewerkt. Het gunstige economische kli maat in ons land, de gunstige verkoop van de aandelen Bouwfonds en de verkoop van grond in de Magdalenapolder zijn er voor de PvdA mede-verantwoordelijk voor dat een gezonde financiële situatie van Oostflakkee veel sneller dichterbij is gekomen dan kon worden verwacht. Ook de CU ziet een beter economisch tij, de forse belastingverhoging en een gematigd gemeentelijk beleid als bezorgers van een gunstiger financiële situ atie. Maar bovenal ziet de CU er bij monde van de heer Van der Valk er de zegen in van "onze Heer en Heiland, alles is uit Zijn hand". Daarbij zagen de CU en de SGP onder ogen dat de verbeteringen niet ook tot een toena me van het (geestelijk) welzijn van de samenleving leidt (CU) en dat in het afgelo penjaar de bijbelse normen en waarden weer met voeten getreden zijn (SGP), daarbij ver wijzend naar de wetgeving omtrent homo huwelijk en bordeelverbod. Zowel de PvdA als de VVD prezen het col lege vanwege de stijging van de algemene reserve tot ca. 8 miljoen gulden. "Daarmee zijn we alweer bijna een financieel gezonde gemeente geworden", constateerde de PvdA-fractie, maar zowel PvdA als VVD vinden het te ver gaan om van die reserve 5,1 miljoen gulden te blokkeren omdat de rente daarvan structureel als dekkingsmiddel voor de exploitatie wordt gebruikt. "Strucmrele exploitatielasten moeten uit de lopende begroting worden gedekt, rente over vrije reserves moeten uitsluitend ingezet worden voor het dekken van incidentele uitgaven" vindt de PvdA, de opbrengst van verkoop van landbouwgronden daarvan uitgezon derd. Ook de CU sprak zich, zij het in ande re bewoordingen, zo uit. "De reservepositie ontwikkelt zich gunstig, maar het vrije deel van de reserves is te klein; met andere woor den: er zijn teveel rente-inkomsten in de begroting opgenomen." PvdA De PvdA maakt zich zorgen over de uitvoe ring van het achterstallige rioleringswerk. Een ander punt van aandacht is het zorgvul dig omgaan met gemeenschapsgeld, onder andere in de vorm van subsidies en het stre ven naar 'meer product voor hetzelfde geld, door het slimmer inzetten van beschikbare mensen en middelen'. De fractie vraagt om een andere aanpak, waai'bij sturing en con trole op de geleverde producten wordt ver beterd. Ook een groenbeheerplan/structuur- plan ziet deze partij als een instrument dat meewerkt aan kostenbeheersing en een meer gerichte inzet van overheidsgeld. De heer Sonius wees namens de PvdA het college erop dat er niet teveel vertraging moet komen in het maken van een rampenplan voor Oostflakkee door samenwerking met de naburige gemeenten. "Elke vertraging is een risico", daarbij verwijzend naar Ensche de. Met betrekking tot eilandelijke samen werking tenslotte ziet de PvdA-fractie mogelijkheden Uggen voor naschoolse opvang, taxi op maat en het rampenplan. CDA Evenals de PvdA wees ook het CDA op het achterstallige werk aan de riolering. De CDA-fractie gaf aan dat ze liever eerst aan dacht geeft aan uitvoering van achterstalhg beleid in de gemeente dan dat meteen het nieuwe beleid een brede plaats krijgt toebe deeld. Ook vroeg de fractie hierbij aandacht voor achterstallig werk aan de wegen. "De burger vraagt in de eerste plaats om een vei lige en gezonde woonomgeving en daar horen goed onderhouden wegen bij", bena drukte mevrouw Van Rossum. Veel onge vallen van ouderen blijken te wijten te zijn aan slecht onderhouden wegen en er moet worden voorkomen dat dit in Oostflakkee ook het geval is of wordt, dus prioriteit hier aan boven het nieuwe beleid. "Je kunt als gemeente ook teveel hooi op je vork nemen, waarbij het je geloofwaardigheid niet ten goede komt als je het niet kunt uitvoeren." Daarom wat het CDA betreft pas medio vol gend jaar eens bezien wat de mogelijkheden voor nieuw beleid zijn Christenunie Ook de CU waarschuwde het college ervoor 'niet teveel hooi op de vork te nemen'. "Nieuw beleid is prachtig en ook de burger vraagt in tijden van economische voorspoed meer voorzieningen, maar na zeven vette jaren komen er zeven magere. Nieuwe voor zieningen creëren is één, maar deze onder houden c.q. in standhouden is twee", zo overwoog de heer Van der Valk. Al vindt de CU een 'meer dan sluitende begroting' een prima zaak, toch vindt ze dat in de begroting 2001 een lange termijnvisie ontbreekt en dat nieuw beleid gebaseerd wordt op het noe men van een aantal items die geen of nau welijks een uitvloeisel zijn van langeter mijnbeleid. "Voorzichtig ter hand nemen, dat nieuwe beleid" is de mening van de CU, met een prioriteit aan fiets- en wandelpaden. Ook moet het college zich nog maar eens beraden over wat het nu eigenlijk met de bibliotheek wil. En wat deze fractie betreft mag nabij de Magdalenadijk meer gecon centreerde glastuinbouw worden geëxploi teerd en mag best onderzocht worden of zowel in Ooitgensplaat als in Den Bommel het vrachtverkeer zoveel mogelijk uit de dorpskern kan worden geweerd. SGP Voordat de raad overgaat tot de bouw van een nieuwe bibliotheek in Oude Tonge zou de SGP graag zien dat er door een onafhan kelijk bureau een onderzoek wordt gedaan naar de haalbaarheid van 'zo'n kostbare voorziening op een dorp van 4.500 inwo ners'. Verder herinnerde de heer Breeman namens de SGP het college eraan dat de komst van een ALDI-supermarkt in Oude Tonge al zo lang op zich iaat wachten. "Is de slagvaardigheid van de gemeente toch niet zo snel dan men voorgeeft?" Ook de ontwik keling van het industrieterrein zou voor de SGP best sneller mogen. De fractie verzocht de raadsvoorzitter er aantekening van te wil len maken dat de SGP tegen subsidieverle ning is aan verenigingen die op zondag sport bedrijven. Vrije Lijst Oostflakkee Een omgekeerde volgorde vindt de VLO het waar het college mee bezig is geweest. Al jaren zegt het slechts de eindjes aan elkaar te kunnen knopen door het ene gat met het andere te dichten. Nu het gat is gedicht, is er weer ruimte voor nieuw beleid. Voor de VLO betekent dit dat er jaren lang niets aan nieuw beleid is gedaan omdat er geen finan ciële middelen waren. Om toch weer aan geld voor nieuw beleid te kunnen komen werd gekozen voor belastingverhogingen, ofwel: de burger betaalt voor de voorzienin gen die gemeente treft. Dat had volgens de VLO ook andersom gekund. Waar er geen geld was om noodzakelijke voorzieningen te treffen was het tijd om een nieuw beleid te starten, waardoor er voldoende middelen binnen zouden komen om de nodige voor zieningen te kunnen treffen. "Als het nieuwe beleid dan ook eerder was gestart, hadden de burgers niet zo zwaar belast hoeven te wor den", aldus de heer De Vries. Verder wil de VLO graag een discussie voe ren over de vraag of voor de kavelprijs van huurwoningen de vaste vierkante meterprijs wordt gehandhaafd of dat voor de grond waarop huurwoningen gebouwd worden een speciale prijsafspraak gemaakt wordt. 'Immers, huurwoningen worden veelal gebouwd voor de minst draagkrachtige bur gers." Lovende woorden had de VLO voor het jeugdbeleid zoals dat nu gestalte gaat krijgen. "We hopen dat het een positieve uit werking heeft op onze jeugd. Enkele ont wikkelingen bij de zgn. hangjeugd baren ons veel zorgen. Wanneer groepen jongeren samenscholen kan dat snel tot niet toelaat baar gedrag leiden. De VLO-fractie sluit niet uit dat het gedoogbeleid, dat tot nu toe gehanteerd wordt, niet tot excessen zal lei den. Wellicht moet daarom ook in Oostflak kee meer blauw op straat komen. WD Plannen voor recreatie rond de haven van Oude Tonge ("de uitvoering daar\'an gaat toch wel lang duren"), een andere besteding van het handelsterrein langs de haven van Den Bommel en een serieus onderzoek naar de mogelijkheden van recreatie rond Sluis- haven. verdienen voor de VVD-fractie de aandacht, evenals de ontwikkeling van het bedrijventerrein ten noorden van de rijksweg N59. "Laten we bij deze plannen gebruik maken van de kennis, menskracht en finan ciën die veelvuldig in Nederland aanwezig zijn." Ook aandacht voor de landbouw, die moei lijke tijden doormaakt en die met grote wild schade kampt, veroorzaakt door sanzen. Namens de VVD pleitte de heer Noorder meer ervoor om ook als gemeente rekening te houden met de menslcracht die de toe" komst zal vragen in verband met de verbre ding van het waterbeheer, waarbij ook de gemeenten meer beü-okken zullen worden. Belastingverhoging Omdat vorig jaar de raad besloot om in twee fasen een belastingverhoging door te voeren van 309c. d.w.z. "15% per fase. staat voor 2001 de tweede verhoging voor de deur. Op de Vrije Lijst Oosttl;ikkee (VLO) na wilde geen van de raadsfracties daar\'an afzien. "Afspraak is afspraak". \ond het CDA en zo dachten ook de andore fracties. Alleen de VLO niet. Die betwijfelde het of die tweede verhoging nog wel nodig is, ziende op de huidiae finan"- ciële positie van de gemeente. Liever ziet de VLO een mde\ormi: van 3 li 4% voor de ver hoging van de OZB. "Wij hopen dat onze mederaadsleden het hiermee eens kunnen zijn. dat ook zij vindon dat de gemeentefi- nanciën momenteel /.o gezond zijn dat we onze burgers mot moor extreem hoeven te belasten, aldus do X'LO. Nu echter de besro- ting conform is vastgesteld zullen voor 2001 de OZB-tarie\en opnieuw met 15% worden verhoogd en is da;ii-moe de 30% belasting verhoging van het besluit van voris jaar een feit geworden. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en wijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail; Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluiüngstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermljnfamiliebenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor fouUef geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE; hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villenus@gebr-de\vaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17.50. Per jaar 66,—. Abonnementen zijn bij voortiittaetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2