LITIE 0900-8844 Schaatsen Gourmetten ZAFIRA Wethouder L. Visser overleden 'Sommelsdijk groeit verder!' Verschil: zo'n 1200 stemmen Calando blij met mooi 'concertbed rag' Pianorecital leerlingen Muziekschool Goeree-Overflakkee Jeugdcontactavond fV v\ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden Visser Visser ,(yyio MINNAARD VASTGOED IQölCiöïïQ^ \1sser Meubelen Garage Knöps B.V. Vrijdag 10 november 2000 73e jaargang nr. 6955 Afgelopen woensdag 8 november is in het ziekenhuis de Goereese wethouder Lourens Visser op 79-jarige leeftijd over leden. Op het eiland en met name in de gemeente Goedereede was hij een wel haast legendarisch man met een markan te persoonlijkheid. Zijn hart lag in zijn woonplaats Stellendam. Gedurende vele en vele jaren heeft hij zich op breed ter rein ingezet in het maatschappelijk leven. Vanaf 1953 tot 1965 was hij raadslid en wethouder van de gemeente Stellendam. Aansluitend daarop - na de gemeentelij ke herindeUng in 1966 - was hij tot op heden raadsüd en wethouder van de gemeente Goedereede. Op het moment van zijn verscheiden was hij van de thans in functie zijnde wethouders de langst zittende wethouder van Nederland en nam hij in dat verband één van de hoog ste plaatsen in op de lijst van wethouders sinds 1811. Ook vóór zijn politieke loop baan heeft hij zich ten dienste gesteld aan het nut van zijn medemens. Met name mag hierbij zijn inzet rond de watersnoodramp van 1953 wel worden genoemd, toen hij zich als commandant van de vrijwUlige brandweer te Stellendam geheel en al heeft inge zet. Ook daarna, tijdens de periode van wederopbouw, heeft hij in bestuurlijke zin zich daarvoor zeer beijverd. Het eiland, en met name de Kop, verliest in hem een man en een politicus die met de belangen van 'zijn' gebied zeer begaan was, die voor de individuele mens altijd een luisterend oor had en zich voor hen inzette. Zijn naam zal in het geheu gen van 'Goeree' gegrift blijven. Links op de foto mevr. Cassee, die uit handen van Lennert Knops de cheque in ontvangst neemt. Achter de cheque weggekropen staat Lennert's broertje Hans. Rechts Lennerts 'promotor' Marius v. d. Valk Donderdag 2 november j.l. heeft Lennert Knops 875,- overhandigd aan Mies Casseé van het PR-team Roparun Hospice Calando te Dirksland. Dit bedrag was de opbrengst van de col lecte, die gehouden werd tijdens het orgelconcert van Lennert op 21 oktober 2000 in de Nederlands Hervormde Kerk te Middelhamis. Calando bedankt allen, die aan deze opbrengst hebben bijgedragen, hartelijk voor hun inzet. BARENDRECHT TEL 0180 - 642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 (30 cpm) Twee Urker visstropers aangehouden OUDE TONGE - Dinsdagmorgen rond drie uur werden in de haven van Oude Tonge twee mannen (33 en 36 jaar) uit Urk aange houden wegens overtreding van de Visserij- wet. Het tweetal had uit uitgezette netten in het Volkerak juist 54 snoekbaarzen en twee snoeken gelicht en brachten deze aan land. De vis, een boot met buitenboordmotor en de netten werden in beslag genomen. De vis werd verkocht aan een vishandelaar, terwijl de opbrengst naar een goed doel gaat. Aan de actie namen medewerkers van Staatsbosbeheer, Provincie Zuid-Holland, Korps Landelijke Politiediensten, AID en van het Regionaal Bureau Milieuzaken van de politie Rotterdam-Rijnmond, alsmede een jachtopziener deel. Schapen weggenomen OUDE TONGE - Tussen vrijdagmiddag drie uur en maandagmorgen tien uur werden tien schapen weggenomen. De schapen lie pen aan de buitendijk tussen de Sluishaven en Oude Tonge. Snelheidscontroles STELLENDAM/STAD - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandha ving) hield dinsdagmorgen radarsnelheids controles op de Eendrachtsdijk en de N57 in Stellendam en de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan het Haringvliet. Tussen tien voor zeven en half negen werd gecontroleerd op de Eendrachtsdijk. Van de 445 passerende automobilisten hielden 149 zich niet aan de maximum snelheid van 50 km/uur. Op de N57, waar tussen half tien en half twaalf werd gecontroleerd, hielden 44 van de 978 passerende automobilisten hun gas pedaal te diep ingedrukt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 124 km/ uur in plaats van de toegestane 100 km/uur. Op de Lieve Vrouwepoldersedijk, waar de snelheidsradar tussen half tien en elf uur stond, werden 49 van de 192 passerende automobilisten geflitst. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 91 km/uur. Inbraak in benzinestation OUDE TONGE - In de nacht van maandag op dinsdag werd op de rijksweg N59 inge broken in een benzinestation. Een ruit werd vernield en vanuit de kassaruimte werden diverse goederen, waaronder een aantal slof fen sigaretten, weggenomen. De technische recherche van het district De Eilanden stelt een onderzoek in. Op vrijdag 17 november, aanvang 19.30 uur, bent u weer van harte vv^elkom op een leerlingenconcert van de muziekschool 'Goeree-Over flakkee' in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. Voor wat betreft het schooljaar 2000/2001 is dit de eerste in een reeks van elf uitvoeringen en evenals in vorige schooljaren is de toegang steeds gratis. Het fenomeen uitvoering neemt een behoorlijk belangrijke plaats in in het edu catieve gebeuren van de muziekschool. Het vanaf het prille begin met een zekere regelmaat musiceren voor publiek wordt als zeer stimulerend en vormend ervaren en het resultaat is dat mensen een stevige podiumervaring krijgen waar ze veel voordeel van kunnen hebben. De piano- leerlingen van docent Piet Westhoeve geven deze avond zo goed als allemaal acte de presence. Naast elkaar hoort u jong en oud, rijp en groen, begiimiethodes en grote composities, klassiek en populair, etc. In totaal zo'n dertig pianisten spelen of solo of samen met elkaar of samen met de docent. Alles bij elkaar genomen wordt het een aantrekkelijk muzikaal gebeuren, waarbij u bijvoorbeeld kan gemeten van een Fuga uit het 'Wohltemperiertes Kla vier' van Bach, van een bewerking voor quatre mains (4-handen) van het eerste deel van de vijfde Symphonic van Beetho ven, van 'I would stay' van Krezip en van 'My heart will go on' uit de Titanic. De leerlingen, de docent en het bestuur van de muziekschool nodigen u van harte uit en hopen op uw aanwezigheid. De vast OJW-bezoekers hebben misschien al zitten wachten wanneer ze zich weer kun nen opgeven voor het jaarlijkse schaatsfes- tijn! Jazeker, het OJW gaat ook dit jaar weer naar De Uithof in Den Haag om de ijzers onder te binden en jij kunt mee. Nou, voor dat je de telefoon pakt om je op te geven, we gaan op zaterdag 2 december naar De Uithof in Den Haag. We willen om 11.30 uur ver trekken en hopen om 17.00 uur weer thuis te zijn. Je wilt mee? Prima, geef je dan op Piet, tel.: 484845, je kunt 's avonds bellen tot 21.00 uur. Hallo allemaal! Het OJW-team nodigt juUie hartelijk uit om morgenavond 11 november lekker te komen gourmetten in 'De Hoek steen'. In tegenstelUng tot wat afgelopen dinsdag 7 november in het Eilanden Nieuws heeft gestaan, begint de avond om 19.00 uur (en niet om 20.00 uur). Het opgeven kan nog steeds bij Arnold, tel.: 486217. Ook willen we jullie nog even herinneren aan het zwem men, wat voor volgende week op het pro gramma staat. Hiervoor kun je je opgeven bij John, tel.: 489270. Middelharnis B.V. Bewoner treft inbreker in keuken aan HERKINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag omstreeks drie uur trof een 38- jarige inwoner van een woning aan de Kaai- dijk een inbreker aan in zijn keuken. De bewoner was 's nachts wakker geworden en wilde in de keuken een slokje water nemen, toen hij een man in zijn keuken zag staan. De inbreker ging er meteen vandoor. Toen de bewoner uit zijn raam keek zag hij twee mannen lopen in de richting van het vakan tiepark. Het is nog niet bekend of er iets werd weggenomen. OOLTGENSPLAAT - Afgelopen dinsdag middag rond één uur zijn een 28-jarige moe der en een eenjarig dochtertje uit Bruinisse als gevolg van een ernstige aanrijding gewond geraakt. Beiden moesten met een spoedtransport naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam worden overgebracht. De vrouw, die in de richting van Ooltgens- plaat reed, kwam vermoedelijk met een wiel in de berm terecht, waarna zij de weg over schoot en in de andere berm terecht kwam. Nadat door deze manoeuvre de auto een hal ve slag gedraaid was, werd zij aan de achter kant aangereden door een in tegenoverge stelde richting rijdende automobilist. Door de klap van de aanrijding werd het dochter tje uit de auto geslingerd en kwam in de berm terecht. Toen de auto ten slotte over de parallelweg schoot, belandde deze onder aan het aangrenzende talud. De moeder moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd. De 69-jarige bestuurder van de andere per sonenauto, afkomstig uit Hendrik Ido Ambacht, werd voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De N59 en de parallelweg zijn enige uren afge sloten geweest. Door de Technische Onge vallen Dienst wordt een onderzoek inge steld. WBV 'Sommelsdijk' presenteert nieuw beleidsplan Recentelijk heeft woningbouwvereniging 'Sommelsdijk' haar nieuwe beleidsplan gepresenteerd voor de periode 2001-2005. Een fraai verzorgd boekje met ruim 20 pagi na's informatie waarin zaken als visie en taakstelling, de woningvoorraad, de huisves ting van de doelgroep, de leefbaarheid, het betrekken van huurders bij beleid en beheer, de organisatie en de financiën van de bouw vereniging aan de orde komen. In het beleidsplan worden de visie voor de lange termijn en de prioriteiten op de korte termijn aangegeven. Duidelijkheid omtrent het gevoerde beleid voor alle betrokkenen is niet alleen gewenst maar ook noodzakelijk, zegt de bouwvereniging in haar nieuwe uit gave. Die duidelijkheid is er alleen als het beleid eenduidig in een plan vastligt, en daarvoor is het nieuwe beleidsplan ook opgesteld, dat de naam meekreeg 'Sommels dijk groeit verder!' OUDDORP Jongelui opgelet! Zaterdag 11 november wordt er weer een jeugdcontactavond gehouden. Alle jeugd vanaf 16 jaar of ouder is van harte welkom. Deze avond wordt gehouden in Eben-Haëzer in Ouddorp. Op die avond komt er iemand ons wat vertellen over het werk van Frie- densstimme. Kom als je meer over dit werk te weten wil komen. De Avond begint om 19.45 uur de zaal is open om 19.15 uur. De koffie en de limonade staat dan op jullie te wachten. Na deze avond zullen we gezellig nog wat napraten en wat met elkaar drinken. Tot ziens. De groeten van de jeugdcontact commissie Ouddorp instattatiebedrijf Gas - Water - Warmte COMBI actief in beeld en geluid Hartelijk welkom !n de showroom va» Hieuw van Opel: voor ciMto rijden mt plezier De Verenigde Staten van Amerika tiebben tiun volgende president gekozen. Of het ook span nend was. Een heel continent toog naar de stembus. Uiteindelijk leek het een overwinning voor de Republikeinse kandidaat Bush, die slechts 1210 stemmen In Florida bedroeg. Dat is een zo 'n kleine marge dat in de staat Florida een hertelling van de stemmen plaats vond. Dat moet met zo'n klein verschil. Het was een kleine marge met grote gevolgen. In de VS wordt de president uiteindelijk gekozen door de kiesmannen die elke staat mag afvaar digen. Dat aantal hangt af van het aantal Inwo ners. Zij worden geacht de kandidaat te stem men die de meeste stemmen in hun staat kreeg. In principe kan dat de helft plus een van het aan tal stemmen zijn. in Florida, een dichtbevolkte staat, betekent het wel dat er 25 kiesmannen te winnen waren. Het overtellen waard. Meestal heeft de kandidaat met de meeste kies mannen - het totaal wel te verstaan - ook de meeste stemmen. Gore zou. als president een minority-president geweest zijn: welde meeste kiesmannen, maar niet de meeste stemmen. Bush als president kan niet bogen op zo'n erg grote meerderheid. Op een heel continent enke le procenten stemmen meer Op zich zal dit gegeven beide partijen aanzetten om na te gaan of een directe verkiezing mogelijk Is. Dat wordt dan nog eens aangejaagd door het feit dat de derde kandidaat Nader kostbare pro centen heeft weggehaald bij de Democraten. Deze bij de consumenten populaire kandidaat die heel sterk inzette op het milieubeleid heeft Gore op zijn eigen terrein aangevallen. Met suc ces, voor de Republikeinen wei te verstaan. Directe verkiezingen zouden overigens ook wel eens wat goedkoper kunnen zijn. Analyseren Met name de democraten hebben heel wat te analyseren. Hoe heeft het zo kunnen gaan? Acht jaar lang was Gore de vice-president, in een regering die in toenemende mate succesvol was. Het gaat Amerika momenteel heel goed, dat heeft de Clinton-administratie dan toch maar bereikt Hoewel de Republikeinen domi neerden in het Huis van Afgevaardigden en het Congres, wist de president zich uit die houd greep te bevrijden. Nu achteraf kan worden nagegaan wat de prijs daarvoor geweest is. Het lukte Clinton de geweldige Republikeinse dominantie zo te manoeuvreren dat het leek als of er met zijn tegenpartij niet te praten viel. In de loop der jaren werden de Republikeinen dan ook gedwongen op te schuiven naar het politieke midden. Er was Indertijd dus sprake van grote tegenstellingen in de politieke programma's. Clinton heeft zelf ook behoorlijk wat water bij de wijn moeten doen om zijn voorstellen aanvaard te krijgen. Soms werd wel gezegd dat hij de Republikeinen 'rechts' moest inhalen om zijn zin te krijgen. Dat wil dus zeggen dat hij voorstellen moest doen die meer republikeins dan democra tisch oogden. De situatie aan de vooravond van deze verkie zingen waren belde partijen dus opgeschoven naar het politieke middenveld. Concreet houdt dat in dat de programma's nu veel meer op elkaar leken. Dat houdt In dat de zogenaamde zwevende kiezers van groot belang werden. Deze verkiezingen waren dus een loven en bie den op het politieke middenveld, waarbij de aan geboden waar voor een deel Inwisselbaar was. Uitstraling Bovendien, meer nog dan in Europa, is Amerika ook het continent waar de voortdurende pellin gen onder de bevolking de politieke hartslag danig beïnvloeden. Die peiiingen gaan meer over de populariteit (uitstraling) van de presi dent, dan over inhouden. Dat is zeker de afgelo- pen jaren gebleken. President Clinton heeft hoe dan ook de gave het publiek aan zich te binden. Hij wordt geliefd en gehaat met een intensiteit die voor ons haast niette volgen is. In leder geval heeft hij zich in dat krachtenveld staande weten te houden. Op zich was dat een handicap voor Gore. Hij kon zich niet identificeren met zijn president Hij wil de hem zelfs niet betrekken bijzijn campagne, ook al omdat Hillary Clinton zelf campagne voer de voor een senaatszetel. Wat overigens lukte. De volgende vraag is nu of dat een opstapje naar het hoogste ambt zal zijn. Gore moest dus een 'eigen' persoonlijkheid creëren. Hij moest zich zelf zijn. En hier deden zich problemen voor Deze verkiezingen waren een loven en bieden op het politieke middenveld, waarbij de aangebo den waar voor een deel inwisselbaar was. Dan gaan de rivaliserende kooplui een steeds grote re rol spelen. Men kiest de man, en een beetje het product Bush had daarbij een voorsprong. Hij communiceert veel makkelijker dan zijn rivaal. Het presidentschap van de machtigste 'staat' van de wereld is immers voor een groot deel uitstraling, communiceren, bemiddelen en goed luisteren wat het volk wil. Reagan begreep hoe dat werkt, Clinton was er een meester in. Media Natuurlijk spelen de media daarbij een grote rol. Vooreen deel zijn dat de mannetjesmakers. Ook deze verkiezingen bleek hun belang en macht Maar ook hoe in onderlinge concurrentie van alles grondig fout kan gaan. Tot tweemaal toe moesten mededelingen over de uitslag worden teruggenomen. Hoe dan ook de komende maanden moet Clin ton, als al zijn voorgangers in deze situatie wel haast opereren In een soort vacuüm. Hij gaat weg, en met hem zijn regering (Inclusief topad viseurs/ambtenaren). Een ander loopt zich warm. Onderwijl gaat de wereldgeschiedenis, gaat Gods (heilsjgeschiedenis voort. Met Israël, met Korea, met... In dat grote geheel was deze week slechts een - niet onbelangrijke - rimpeling. EGISTERACCOUNTANTS Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Ernstig ongeval op rijksweg N59 Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 O! 7 uur foto-servicB I OUDDORP- Wsilitraal 35 Tel. (0187) 6SI6I1 fox ÖS3734 RENESSE- Printshop HogeiMm 172 r«l. (0111) mm in Sommelsdijk. J(i(?(? Haveneinii 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 nu In onze stiowroom

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1