Wegafsluiting Mooie gift voor Calando IE 0900-8844 uzikaai geheel tijdens 12e Orgelconcours Oude Tonge Spouwbrand in Dirlisiand leidt tot aanzienlijlie scliade "iKa (^-.-^ Poter- en snertmarkt Kind aangereden Zangavond Woord Daad te Sint-Annaland ,(yl/L MINNAARD VASTGOED O -.- „^eltf. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Jaarlijkse informatiemiddag Chauffeursvereniging TIakkee' Verkoping vrouwenver. 'Niet in eigen Icracht' CD Slagroomtaartenactie muziekvereniging 'Amicitia' Dinsdag 31 oktober 2000 73e jaargang nr. 6952 Het comité Woord Daad Tholen organiseert op D.V. zaterdag 4 novem ber 2000 een koor- en samenzang- avond in de Ned. Herv. Kerk te Sint- Annaland, aanvang 19.30 uur. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door de Herv. Gem. Zangvereniging 'Vox Jubilans' uit Waddinxveen onder lei ding van Pieter Stolk, organist Marco den Toom. Dit gemengde zangkoor geniet landelijke bekendheid en bestaat uit ongeveer 140 geoefende zangers. Ds. P. C. Hoek, Ned. Herv. predikant te Sint- Annaland, verzorgt de opening en sluiting van deze avond. Tevens zal er een appel woord worden uitgesproken door de heer H. de Pater van de Stichting Woord Daad. De collecte, die tijdens deze avond zal wor den gehouden, is bestemd voor een onder wijsproject te Gambella in Ethiopië. Dit is een gezamenlijk project van alle W&D- comité's in de provincie Zeeland. Dit project houdt in, dat W&D het mogelijk wil maken 240 kinderen onderwijs te geven op een nieuwe school, die nu nog in aanbouw is. Op deze school krijgen deze kinderen dan goed onderwijs. Bijbelles, dagelijks warm eten en medische zorg. Tevens probeert Woord Daad deze kinderen tegelijkertijd onder te brengen voor financiële adoptie. De kinde ren komen zonder uitzondering uit de armst gezinnen. Veel kinderen hebben (beide) ouders verloren en er is geen geld voor onderwijs. Woord Daad wil de kinderen in Gambella op deze wijze graag een hoop volle toekomst bieden. De aanvang van de zangavond is 19.30 uur. De kerk is vanaf 18.45 uur open. De entree bedraagt 7,50 per persoon, een gezinskaart kost 25,-. Verkoop bij de ingang van de kerk. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. den Ouden, tel.: 0166-653640. Het comité heet iedereen har- teüjk welkom deze zangavond bij te wonen. op zaterdag 4 november a.s. organiseert de middenstandsvereniging van Middelhamis voor de vijfde keer een originele poter- en snertmarkt. Op deze dag kunt u behalve tra ditionele poters met spek ook vers bereide erwtensoep kopen. Voor de opbrengst van diverse kramen is dit jaar gekozen voor de volgende goede doelen: stichting 'Woord en Daad' en de stichting 'De Hoop'. Woord en Daad beoogt wereldwijde hulp in de derde wereld terwijl De Hoop zich richt op hulp aan (drugs)verslaafden, beide stichtingen geven deze hulp vanuit een christelijke visie. Ook staan er kramen met informatie van deze stichtingen en waar ook nog diverse artikelen zoals wenskaarten en andere zelf gemaakte producten te verkrijgen zijn. Voor de kinderen is er een (gratis) draaimolen, grabbelton, ballonnenwedstrijd en een megasjoelbak van zeven meter. Verder is er een enveloppenkraam en een tuindecoratie- kraam met o.a. kalebassen, kransen en hou ten kistjes, 's Middags is hier ook de finish gepland van een door de middenstand geor ganiseerde wandeltocht dus het beloofd een gezellige drukte te worden, waarbij u tevens nog een goed doel kunt steunen. Dit jaar is er weer de mogelijkheid dat de erwtensoep of poters met spek voor ƒ5,- per literbak besteld en in Middelhamis of Som- melsdijk thuis bezorgd wordt. Hiervoor kunt u tot vrijdagavond 19.00 uur bellen naar fam. Korteweg, tel.: 486479 of fam. Keizer, tel.: 487093. De bestellingen worden dan vrijdagavond thuisbezrogd. Graag tot ziens op D.V. zaterdag 4 november op het diek- huusplein van 9.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag 4 november a.s. organiseert de chauffeursvereniging 'Flakkee' haar jaar lijkse informatiemiddag. Als vanouds wordt deze gehouden in de 'Melishof' in Mehs- sant. Deze keer komen vertegenwoordigers van BOV (Beroeps Opleiding Verkeersvei ligheid) u vertellen over schadepreventie, training en traumabegeleiding. Het tweede onderwerp van deze middag is voor de ver tegenwoordigers van Scania (Beers) uit Zwijndrecht/Hoogvliet. Zij gaan u vertellen over de allernieuwste ontwikkelingen, modellen en wat Scania u in de toekomst te bieden heeft. Als laatste wordt er een film vertoond door de heer De Blok, over zijn reis door Amerika, van de behendigheidswed- strijden in Stellendam, en op het terrein van restaurant Kanters te Moerdijk. De aanvang is 13.00 uur en de toegang is, ook voor niet- leden, gratis. Allen hartelijk welkom. HERKINGEN - Op D.V. 3 november hoopt de vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' uit Herkingen haar jaarlijkse verkoping te houden in verenigingsgebouw 'Ons Huis' aan de Kaaidijk. Wat u er kunt vinden? Handwerken, boeken, planten, leuke spullen voor in huis en tuin, kaarten, koekjes, olie bollen, een rommelkraam en natuurlijk enveloppen trekken, sjoelbak en een grab belton. Kom eens kijken en een kopje koffie doen! De opbrengst komt ten goede aan de Ned. Herv. kerk. De verkoping is van 2 tot 5 uur en 's avonds van 6 tot 8 uur. Middelhamis B.V. Kennisgeving aan het wegverkeer De minister van Verkeer en Waterstaat brengt het volgende ter kennisneming aan belanghebbende: In verband met asfalte- ringswerkzaamheden en de veiligheid van de wegwerkers c.q. weggebruikers zal Rijksweg N15 in de rijricliting Rotterdam - Europoort en Europoort - Rotterdam vanaf km 38,0 tot km 40,5 worden afgeslo ten voor alle verkeer. Deze afsluiting vindt plaats vanaf zaterdag 11 november 2000 06.00 uur tot zondag 12 november 2000 18.00 uur. Als uitwijkmoge- lijkheid in verband met het weer zijn zater dag 18 en zondag 19 november 2000 met dezelfde tijden gereserveerd, zoveel korter als mogelijk en zoveel langer als noodzake lijk. Het doorgaande verkeer op rijksweg N15 zal worden omgeleid via de af- en toeritten van afrit 14 (Severnweg). Contactpersonen met betrekking tot deze afsluiting zijn A. C. Drooger en J. F. L. Rensman van de Dienstkring Rijnmond, Rijksstraatweg 47, 2645 BS Delfgauw, tel.: 010-4162941. Calando mocht van de E.H.B.O. afdeling Middelharnis/Sommelsdijk het mooie bedrag van f 350,- ontvangen. Dit bedrag was het resultaat van een verloting tijdens de jaarvergadering. Op de foto: de dames Marietje den Braber en Marjan Geerts, die de, enveloppe met inhoud aan verpleegkundige Ella Scheermeijer overhandigen. Middelhamis COMBI actief in beeld en geluid (30 cpm) Rijbewijs ingevorderd OUDE TONGE - Donderdagmiddag omst reeks vijf uur werd op de rijksweg N59 een 20-jarige automobilist uit Hellevoetsluis aangehouden wegens het rijden onder invloed. Na een blaastest en een ademanaly se bleek dat de man te veel alcolholhouden- de drank had genuttigd. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. NIEUWE TONGE - Vrijdagavond omst reeks half acht vond er op de Molendijk een verkeersongeval plaats, waarbij een 3-jarig jongetje uit Nieuwe Tonge ernstig gewond raakte. Het ventje stak de T-splitsing over en op dat moment naderde een personenauto uit de richting van de Zuiddijk. De 23-jarige bestuurder uit Nieuwe Tonge kon het jonge tje niet meer ontwijken. Met een spoedtrans- port is het slachtoffertje naar het-Sophiakin- derziekenhuis gebracht. Op D.V. 4 november brengen we de avond door in de gymzaal te Nieuwe Tonge. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Breng je sport schoenen/kleding mee. Wil je meer weten, bel dan even naar Hennie Looij (652323) of naar Corrie Bom (651523). Tot ziens! Comm. ZATW GOEDEREED Zaterdagavond 4 november staat vanaf 8 uur de deur van de Ark weer open! We willen er een cuhnaire avond van maken. Onder het genot van heerlijk chinees eten en drinken zal er een film worden gedraaid uit het 'oude archief van een van de team-leden. Het gaat om een film die ooit op de 'Open Deur' is opgenomen. De kosten zijn 10,- één consumptie daarbij inbegre pen. Als je 15 jaar of ouder bent, kom dan zaterdagavond en breng je vrienden of vrien dinnen mee. We willen er met julüe een ont spannen en gezellige avond van maken! Het Open Deur team Onder het motto 'Help Amicitia de winter door' zullen op zaterdag 4 november a.s. door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks- land slagroomtaarten worden verkocht ten behoeve van het instrumentenfonds. De slagroomtaarten zullen in bevroren toestand bij u worden aangeboden, zodat u ze in de diepvries kunt bewaren, waardoor het niet noodzakelijk is dat u de taart nog dezelfde dag nuttigt. Vanaf 9.00 uur kunt u de leden van 'Amicitia' bij u aan de deur verwachten. De actie zal worden gehouden in de gehele gemeente Dirksland. Zaterdag 28 oktober j.l. vond het 12e Orgelconcours in de Nederlands Her vormde Kerk te Oude Tonge plaats. Een evenement wat steeds meer een begrip begint te worden. Met als jury de heren Theo Jellema en Stef Tuinstra werd er weer een hoog muzikaal niveau neergezet. Als drie besten kwamen Erik Grootenboer en Jan Hoek, beiden uit Ouddorp, en Arjan de Vos uit Oude Tonge uit de bus. De jury beoordeelde alle 21 deelnemers op tech niek, registratie, voordracht en iedereen kreeg ook nog een cijfer voor de algemene indmk die ze bij de jurerende heren had den losgemaakt. ledere deel nemer was belast met een verplicht werk. Hierin had den zij de keuze uit één of twee koraalbe werkingen of maximaal drie variaties uit de koraalpartita's van Johann Sebastian Bach. Daarnaast mochten de organisten nog een vrij werk ten gehore brengen. Door Arjan de Vos werd als vrij werk de 100ste psalm van Cor Kee gespeeld; een pittig werk, wat hij op verzorgde wijze ten gehore wist te brengen. Door Jan Hoek werd op fabelachtige wijze de Toccata per Organo van Hendrik Andriessen uitge voerd, terwijl door Erik Grootenboer op grootse wijze de Sonate für Orgel van de componist Paul Hindemith werd gespeeld. De muzikale emoties die hierin hoorbaar waren, zorgden ervoor, dat de jury deze drie amateurorganisten tot winnaars van het concours uitriep. Voor het eerst in de geschiedenis van dit evenement werd door de jury ook de titel 'Eervolle Vermelding' gebruikt. Een vermelding die nog nooit gebruikt was, maar die volgens Theo Jel lema sinds zaterdag bestaat. De Eervolle Vermelding viel ten deel aan de deelne mers die één stuk fantastisch hadden gespeeld, terwijl ze het er met het tweede stuk iets minder goed van af brachten. Theo Jellema: "hadden die deelnemers maar één stuk gespeeld, dan waren ze win naar geweest". Die eervolle vermelding viel ten deel aan Joost de Nooijer uit Stel lendam, Renate van Dieren uit Middelhar- nis en Marco van der Bok uit Melissant. Zo muzikaal als de dag om 9.00 uur begonnen was, zo muzikaal werd deze 's avonds afgesloten met een concert, dat verzorgd werd door de drie winnaars, teza men met de heren Theo Jellema en Stef Tuinstra. Onderschrift foto: de drie winnaars: v.l.n.r. Erik Grootenboer, Jan Hoek en Arjan de Vos (zittend). Op de achtergrond de jury: Theo Jellema en Stef Tuinstra. Rond kwart voor negen gisterenmorgen bleek brand te zijn uitgebro ken in een twee-onder-één-kap-woning aan Molenzicht in Dirksland. Toen de brandweer ter plekke was bleek op de benedenverdieping van de woning rook uit het plafond te komen. Aanvankelijk was de brandhaard - ergens tussen plafpnd en zolder - moeilijk te traceren. Bij nader onderzoek leek het erop dat in de nabijheid van de open haard in de woonkamer sprake was van oververhitting van het afvoerkanaal, waardoor het omgevende materiaal vlam had gevat. Toen hierop gericht de brandweer bluswerkzaamheden had verricht bleek het vuur zich intussen te hebben uitgebreid, daar vanonder de kap van beide woningen zich opnieuw een flinke rookontwikkeling vertoonde. Aangezien de woningen volgens skeletbouwsysteem wer den gebouwd, bestaan deze vanbinnen grotendeels uit hout en zijn ze zo ook aan elkaar geschakeld. Daardoor zou ook het vuur zich gemakkelijker van de ene naar de andere woning kunnen verplaatsen. Daarom werd 'middelbrand' gemeld en werd ook de brandweer van Mehssant ingezet. Inmiddels was duidelijk geworden dat de spouw tussen de woningen in brand stond. Daarop werd het dak van de woningen gedeeltelijk opgengebroken en kon het vuur verder wor den bestreden. Na elven kon het sein 'brand meester' worden gege ven. Uit voorzorg werd naderhand gebruik gemaakt van een zgn. wamtebeeldcamera' Met behulp van dit instrument kan via infraroodstraling worden nagegaan waar mogelijk nog brandhaarden verborgen zijn, hetgeen met het oog op de storm wel wenselijk was. Met name de naastgele gen woning liep aanzienlijke schade op. BEW. EX. i>:«M:«>'M^W--'*-«-*.<^^> Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Telefoon (0187) 48 71 73 www. gille-accountants.nl I uur fotoservice I OUDDORP-Wéititraa) 3S Tel. (01S7] 681612 fox 6S3734 ItBJESSE-Primshop 17! ttl, (0111) 462400 m Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1