Jeruzalem, ZAFIRA Vrachtwagen in de berm gezakt De koperen naald aan Middelharnis' entree kreeg officiële status 0900-8844 llattieelMH Spectacu lai re bankoverval een teken Garage Knöps B.V. ,(yyL MINNAARD K VASTGOED ¥ls$er Meubelen Nieuw van Opel: voor autorijden mt plezier Middelharnis B.V. De chauffeur van een vrachtwagen met trailer vi^ilde maan dagmorgen alleen even zijn boterhammetje eten op de par keerplaats langs de N215 tussen Middelharnis en Nieuwe- Tonge. Hij had de wagen geparkeerd en wilde net zijn eer ste hap nemen, toen de wagen geladen met splinter-nieuwe personenwagens opzij begon te zakken. Omdat de vrachtwagen waarschijnlijk iets teveel naar rechts stond geparkeerd, zakte deze langzaam in de berm. De chauffeur heeft nog geprobeerd om de vrachtwagen uit de berm te rijden, maar dat lukte niet meer. De vrachtwagen zakte tot aan zijn as in de berm, waarop ook de brandstoftank beschadigd raakte. De brandweer werd gealar meerd, die gelukkig het grootste gedeelte van de diesel op kon van gen. In de middag kwam een kraanwagen om de vrachtwagen weer op de weg te helpen. Terwijl de kraanwagen de vrachtwagen optilde, schoof de brandweer hier balken onder, waarna de vrachtwagen uit de berm kon worden gesleept. Gedurende enkele uren was een deel van de weg afgesloten, terwijl tijdens de 'operatie' de gehele weg was afgesloten. De personenwagens op de vrachtwagen kwamen er zonder beschadigingen vanaf. De naald is geplaatst bij de entree van Middelharnis, vlakbij de rotonde U mag het zich vrijelijk voorstellen, het kunstobject aan de entree van Middelharnis zou een 'koperen naald' kunnen zijn, zo vindt Middelharnis' burgemeester mevrouw De Vries, maar weer een ander mag er een ingekruld accantusblad in zien; de schepper ervan, kunstenaar v. d. Windt uit Den Helder heeft er zich niet over uitgelaten, maar in elk geval is het een kunstobject, een 'verantwoord' kunstobject nog wel, door een heuse kunst- commissie aan het College geadviseerd. De koperen naald staat er al enige tijd, maar kreeg dinsdagmiddag z'n officiële status toen'ie door de heer Jessurun werd onthuld waar bij de heer Jessurun met het inplanten van een es en passant de uit voering startte van het fraaie landschapsplan waarvan de 10 meter hoge naald onderdeel uit gaat maken. Nu staat die er nog wat kaal bij maar het landschapsplan voorziet in het aanbrengen van veel groen voorziening aldaar. Voornoemde heer Jessurun was bij de komst van de naald betrokken geweest als voorzitter van de Raad voor Cultuur die de gemeente in de aanschafprijs a ƒ90.000,- een Provinciale subsidie van 30.000,- toedacht. Toen het, na de plichtplegingen buiten, in het 'Prieel' ging over Mid delharnis en z'n kunstbeleid moest ook burgemeester mevrouw De Vries vaststellen dat Middelharnis daarin een wat vreemde traditie met zich draagt. Hobbema's wereldberoemde 'Laantje van Middel- waar het lokale verkeer binnenkomt en het doorgaand verkeer passeert hamis' hangt immers in Londen en pas sinds vijftien jaar zijn de onderwerpen kunst en cultuur serieus onderdeel geworden van het gemeentebestuurUjk beleid en het wonen in Middelharnis. In de gemeente kwamen de laatste jaren meerdere uitingen van kunst tot stand, o.a. de wand in de raadzaal en de obeUsken bij de biblio theek waarna gedacht werd aan een 'hoogwaardige inrichting van de entree van Middelharnis', nadat bij die entree een rotonde was aan gelegd en rondom wat kaalslag was gepleegd. En hoogwaardig lijkt het te zullen worden, de heer Jessurun, wiens vader eerder op het Vingerling woonde, heeft er graag aan meege werkt, de boom die hij plantte was de negende in z'n loopbaan en "ik kom met m'n kleinkinderen regelmatig terug om te zien hoe het met opa's boom gaat", zegde de heer Jessurun toe. "Kunst en cultuur, en uitdrukkingen daarvan hebben vooral te maken met het maatschappelijk welbevinden", doceerde de heer Jessurun. Om daar optimaal van te genieten zal vooral op kwaliteit moeten worden gelet en dat heeft Middelharnis zeker gedaan door werk van de heer v. d. Windt te kiezen, een van de meest vooraanstaande kun stenaars in ons land. Middelharnis werd hartelijk gecomplimenteerd met de naald of wat het zijn moge. Rondom komt misschien wel een nieuwe versie van het laantje van Middelharnis tot stand, minder imposant dan het oor spronkelijke weliswaar, maar toch weer een stukje Middelharnis dat bewondering oogst. (30 cpm) Inbraak in woning ACHTHUIZEN - In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks half vier werd op de Achthuizensedijk ingebroken in een woning. De 43-jarige bewoner werd wakker van het geblaf van de hond, ging beneden in de woning kijken en ontdekte dat er was ingebroken. De dader bleek inmiddels verd wenen. De achterdeur werd geforceerd en de woonkamer doorzocht. Een portemonnee en een tasje werd weggenomen. De tas werd later in de achtertuin gevonden. Snelheidscontroles DIRKSLAND/STELLENDAM - Personeel van de VerkeerspoUtie (Project Verkeers handhaving) hield woensdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles op de Staakweg in Dirskland, op de N57 en op Eendrachtsdijk te Stellendam. Tussen negen en kwart voor tien werd gecontroleerd op de Staakweg. Van de 130 passerende automo bilisten hielden 18 zich niet aan de maxi mum snelheid van 50 km/uur. Op de Provin ciale weg N57 reden tussen 08.25 en 09.55 uur, 68 van de 541 gecontroleerde bestuur ders harder dan de toegestane snelheid van 80 km/uur. De hoogste snelheid was 162 km/uur. Op de Eendrachtsdijk werd tussen 1115 en 12.15 uur met de laserpatrol gecon troleerd. Van de 50 gecontroleerde bestuur ders reden er 11 harder dan 50 km/uur. Een automobilist raakte, doordat hij 106 km/uur reed, zijn rijbewijs kwijt. Ook de bestuurder van een tractor overschreed de snelheid. Hij reed 41 km/uur in plaats van zijn toegestane snelheid van 25 krn/uur. Auto over de kop OUDDORP - Woensdagmorgen omstreeks zes uur raakte op de rijksweg N57 ter hoog te van Ouddorp een 45-jarige automobilist uit Hellevoetsluis de macht over het stuur kwijt en sloeg met zijn auto een aantal malen over de kop. De automobilist reed in de rich ting van Zeeland, toen hij plotseling moest afremmen voor een tegenUgger, die aan het inhalen was. Achter de tegenligger reed nog een automobiUst, waar hij voor uitweek en in de berm terecht kwam. Vervolgens sloeg hij enkele malen over de kop. De bestuurder bleef ongedeerd. Het verkeer werd geduren de 20 minuten omgeleid via de parallelweg. Woninginbraak ACHTHUIZEN - Woensdagmorgen is er aangifte gedaan van inbraak in een woning aan de Bommelsedijk. De 44-jarige bewoner kwam in de woonkamer en zag dat de schuifpui openstond. Kastjes waren door zocht en portemonnees met pasjes weggeno men. Enkele portemonnees en een paar tas jes zijn achter het tuinhuisje op het trottoir teruggevonden. COMBI FOTO actief in beeld en geluid j^^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Donderdagmorgen omstreeks half negen werd op de Beatrixlaan in Melissant een bank op ouderwetse wijze overvallen door twee gemaskerde mannen. Toen de bank- medewerkster bij de bank aankwam, werd zij door twee mannen opgewacht. Onder bedreiging van een vuurwapen dwongen de overvallers haar naar binnen te gaan en de kluis te openen. Toen dat niet lukte, sloeg één van de daders haar met het vuur wapen tegen het hoofd. Vervolgens ging het tweetal er zonder buit te voet vandoor. De baliemedewerkster liep een hoofdwond op en moest medisch worden behandeld. Er is een onderzoek ingesteld door de recherche van het district De Eilanden. Getui gen worden gevraagd contact op te nemen met tel.: 010-2741174. Langzamerhand raken we alweer gewend aan de situatie in het Midden-Oosten. Onze nieuws gierigheid vraagt om meer of anders, maar blijft slechts kort geboeid door één geval. De moder ne mens leeft snel en vraagt om steeds andere prikkels. Het Is na een avond verslagen toch wel duidelijk wie agressor is en wie slachtoffer? Wie verdiept zich nog echt in de achtergronden? Daar hebben we de VN voor. Maar wat als Jeruzalem nu eens echt de steen des aanstoots blijkt en blijft? En als de profetieën nu eens ook toekomstvoorspellingen waren? En als de beloften voor het oude verbondsvolk nu eens... Jeruzalem, profetie, verbondsvolk? Waar praten we over, het dopingschandaal van de Festina- wielerploeg is nu aan de beurt. En anders de jongste poging om de kerkelijke formulieren te hertalen wel. Hoe dikwijls hebben wij al een (voorjoordeel voordat we de achtergronden kennen, of voordat er een letter gelezen is? Zo gaat dat We hebben al snel een uitgesproken mening, maar we heb ben niet door dat we dikwijls alleen maar napra ten. Ook als het over Israël gaat Eruptie van geweld Zo'n eruptie van geweld brengt ons nog wel in beweging. Vechten met stenen tegen geweren Is weer eens wat anders dan preclslebombarde- menten, waarbij de techniek de mens vrijwel vervangt Het verhaal van David en Goliath Is Ineens weer bij Iedereen bekend, zij het dat de rollen nu omgekeerd zijn. Overigens weten we van die geschiedenis ook dat de slinger -en de katapult- geen surrogaatwapens zijn op de kor te afstand. Belde partijen hebben nu hun marte laren, het doden van kinderen -waar ligt overi gens de grens met kindsoldatenZ-terroristen?- en het lynchen van verdwaalde soldaten zijn de beelden waarop de wereld gefocused was. En gefocused werd, want zo ooit dan hebben ds communicatiemedia ook hier hun rol gespeeld als boodschapper, tijdschrijver Waar die bood schapper is, is narigheid, wantin conflict zijn de partijen gebaat bij aandacht, mits deze de ander schaadt Een nieuwe dimensie is: Waar de handtelefoon is. Is narigheid. Waar internet als medium gebruikt kan worden, is er een kanaal om narig heid te verspreiden. Laten we die wapens niet onderschatten. Maar wat als Jeruzalem nu eens echt de steen des aanstoots blijkt en blijft? En als. Is het dan geen regionaal conflict tussen een grotendeels seculiere staat waarbinnen een orthodoxe minderheid grote Invloed heeft, en een volk van ontheemden dat snakt naar en opgezweept wordt tot zelfstandigheid? Dat ook, maar tegelijkertijd veel meer. We moe ten de nood van de Palestijnen -we schrijven over het volk- niet onderschatten. Generaties lang is er strijd gevoerd, de nu opgroeiende generatie mag niet vechten. Ze wordt zoet gehouden met verhalen over vroeger en het vre desproces, met de Palestijnse autoriteit als overheid die naar de eigen bevolking op z'n zachts gezegd niet zo erg efficiënt omgaat met subsidies, hulp en dergelijke. Ze ziet hoe ter gend langzaam het proces vordert, omdat Israël er geen haast mee heeft, en de Arabische sta ten, althans degenen die het er voor het zeggen hebben, het met de mond steunen en met het hart liever een menselijke tijdbom dan een wel varend volk hebben naast de joodse staat Veel jeugd, hoge werkloosheid, naijver, de voortdurende oproep tot religieus geïnspireerd verzet; hoelang heeft die pot al op het vuur staan borrelen Dat moest bij het onvoorzichtig lichten van het deksel wel misgaan. Het lijkt erop dat Sharon, de leider van het Likoedblok het deksel gelicht heeft toen hij een bezoek aan de Klaag muur bracht. De 'juiste' tijd Qua tijd lag het voor de hand dat het kruit lont zou vatten. De datum van het uitroepen van een Palestijnse staat moest worden uitgesteld. Daar naast bracht de vredespolitiek van de Israëlische premier Barak de partijen heel dicht bij het epi centrum Jeruzalem. Jeruzalem, heilige stad voor Jood, Islamiet en Christen. Heilige stad? Voor christenen? Jeruzalem, Ijkpunt voor de Joden in de verstrooiing. Zo Ik u vergeet. Ach, nee, het Is allemaal te wijten onhandig gemanoeuvreer van een premier van een coali tie waarbinnen de kloof tussen liberaal en ortho dox te wijd blijkt juist nu Jeruzalem eindpunt van een proces lijkt te worden. Daarbij de wetenschap dat de echt religieuze joden zelfs de staat niet erkennen, hoewel ze wel gebruik maken van een aantal uitzonderingen die voor hen gemaakt zijn. Omdat zij verwachten, Jeru zalem; de Messias. Juist hun invloed wil Barak nu fnuiken door een aantal religieus gegronde wetten af te schaffen. Juist nu, in het dal van de onmacht Koren op de molen van Likoed-havik Sharon. Maar Sharon dreigt ook het lid op de neus te krij gen, want zijn rivaal Netanyahoe komt er (weer) aan. En die is weer erg populair. Is dat de reden dat hij alsnog oven:vcgt in een nationaal kabi net te treden? Hij weet heel goed dat het hem bindt aan de politiek van Barak en dat verdere ontwikkelingen in dit conflict gezamenlijke daden zullen zijn. Maar het brengt hem wel In het centrum van de macht, naast een premier die zijn Invloed verspeelde. Is wat zich nu allemaal afspeelt dan ook interne partijpolitiek? Dan kunnen we huiveren voor de prijs die door Barak betaald zal moeten worden. Jeruzalem, nederzettingen... Maar wat als Jeruzalem nu eens echt de steen des aanstoots blijkt en blijft? En als. Amerika De Amerikaanse verkiezingen staan voor de deur. Zeker na een tweede termijn van de zit tende president is dat een politiek moeilijke tijd. We weten wie weggaat We weten niet wie komt Degene die weggaat ziet zijn gezag tanen, degene die 7 november gekozen wordt, moet nog tot januari wachten. Het is niet de eerste keer dat juist In deze perio de een conflict losbarstte In het Midden-Oosten. nu in onze showroom Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 sbotvrooatTiBi HawBsind 7. Soaimelstlijk, tel. (0187) 48 33 28 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Het Is de enige tijd dat de joodse lobby in Ame rika zwakker staat Bij de president omdat deze niets meer heeft te verliezen en bij de kandida ten omdat ze zich niet zullen vastleggen voorde toekomst tenvijize nu geen macht hebben. Een machtsvacuüm In Israël gecombineerd met dito In Amerika, een ideale tijd om het deksel van de kookpot te halen. Overigens moet gezegd dat president Clinton kennelijk niet van plan is het de laatste periode rustig aan te doen. Zo maar een paar lijnen die het conflict in per spectiefzetten. Zij we echter bereid ook het per spectief van de eindtijd daarbij te betrekken? Want wat als Jeruzalem nu eens echt de steen des aanstoots blijkt en blijft? En als. Of zijn we alweer met het volgende opwindende nieuws bezig? 't Zou kunnen, 't Mag niet Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee luvr foto-service OUDDO!U>-WuhlraalSSTei. (0137) 681613 (ax 6S3734 HENESSE- rrinlihop Hogeioom 17! tsl. (0111)462400 REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1