Architectenbureau Van Nimwegen b.v. lid van Bond van Nederlandse Architecten (BNA) Boekenproject Eiinitoei-niEyiiifs Schotejillers presteren goed in zwemdriekamp Schaakvereniging Oostf lalcicee Daltoaschool Uiddelharais Inleveren spullen Cinekid in Middelhamis Martin Mans improviseert in de Breepleinkerk te Rotterdam Flakkeese muzikanten verzorgen bijzonder concert en cd-presentatie in Catharijnekerk Brielle Laatste week voor inschrijving Voorbereidend Provinciaal Jeugddebat rommelmarkt De Samaritaan VERVOLGVERHAAL PAGINA 5 0MSDAG 24 OKTOBER 2000 Sinds kort is architectenbureau Van Nimwegen uit Oude Tonge lid van de BNA. De eigenaar, ir Conrad van Nimwegen, ziet dit als een erkenning van goede service en kwaliteit. Con rad startte in 1996 als architekt bij bouwbedrijf Van Egmond. Per 1 janu ari 1998 ging hij als zelfstandig archi tect verder. Sinds vorig jaar is hij vol ledig eigenaar geworden van het architektenbureau. Gedurende de genoemde jaren hield dit bureau zich bezig met het ontwerpen, uitwerken en begeleiden van verschillende bouwprojecten. Ondanks dat architectenbureau Van Nimwe gen een relatief jong bureau is, is op deze wijze intussen met veel kennis de bouw praktijk opgebouwd. Die combinatie is een voorwaarde voor het lidmaatschap. Voordat een architectenbureau lid kan worden moet het kunnen aantonen dat het naast de nodige theoretische kennis ook voldoende prakti sche ervaring in huis heeft om te worden toe gelaten tot de BNA. De bond heeft een aan tal gedragsregels waaraan alle leden zich moeten houden. Hoofdpunten daarbij zijn: kwaUteit, service en garantie, maar ook pun ten als eerlijke concurrentie en bescherming van privacy komen aan de orde. Dit geeft opdrachtgevers nog meer garantie, service en kwaliteit. De opdrachtgevers komen voornamelijk uit de kleinschalige vrije sector woningbouw en de utiliteitsbouw. Er wordt ook veel samen gewerkt met mensen uit de aannemerij. Het werkterrein omvat de regio Goeree Over- flakkee, Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. Zo verzorgt men regelmatig de ontwerpen voor bedrijven uit de regio Bergen op Zoom. De voorkeur gaat uit naar het werken met een bouwteam. Hierbij is het heel belangrijk om alle partijen in een vroeg stadium bij het ontwerp te betrekken, dus: intensief samen werken met alle bij de bouw betrokken par tijen. Goede communicatie is hierin belang rijk. Op die manier kun je de bouwvoorbe reiding van ontwerp met visuaüsatie tot werktekening met begroting en bestek in goed overleg tot stand brengen. Niet alleen de samenwerking maar ook de automatise ring helpt hierin mee. Hiervoor beschikt het bureau over diverse computerprogramma's voor tekenwerk, presentaties, begroting en bestek. Problemen of aanpassingen kunnen op deze manier direct worden bijgestuurd, hetgeen leidt tot verkorting en verbetering van het voortraject. Door 3-dimensionaal tekenwerk en visualisatie krijgt iedere betrokkene beter inzicht in het project. Zo wordt zowel door de geautomatiseerde bouwconcepten als door de samenwerking met de partijen, de kwaUteit van het product sterk verbetert. Het lidmaatschap van de BNA is daar een goed bewijs van. Wie meer wil weten kan contact opnemen met Architectenbureau Van Nimwegen, Handelsterrein 27, 3255 LD Oude Tonge; telefoon: (0187) 641553 of 06-53571247; faxnummer: (0187) 643847. Zaterdag 21 oktober j.I heeft z.c. de Schotejil deelgenomen aan de jaar lijkse zwemdriekamp met De Lan- singh uit Krimpen a/d IJssel en LAC uit Rotterdam. In zwembad de Lan- singh zwom de Schotejil op deze eer ste wedstrijd 18 medailles, 31 per soonlijke records en 5 clubrecords bij elkaar. Het meest succesvol waren wel Iris Oostdijk (14) en Rhiana van Kempen (11). Allebei wisten zij tot twee maal toe een gouden medaille te bemachtigen, terwijl ook nog drie clubrecords sneuvelden. Iris Oostdijk zwom op de 50m rugslag naar een Ie plaats in een nieuw clubrecord van 33.26. Óp de lOOm rugslag zwom zij naar een p.r. en een Ie plaats in 1.15.00. Rhiana van Kempen won de 50m vlinderslag in een clubrecord- tijd van 34.68 en werd later ook op de lOOm rugslag Ie in een clubrecord van 1.19.03. Overigens zwom Rhiana van Kempen in de 4x 50m schoolslag samen met Sonnie Slui, Anne Volwerk en Martijn van Hoorn ook nog een clubrecord in 3.17.71. Het vijfde en laatste clubrecord werd gezwonunen door Esmee Koedoot (8), die debuteerde op de lOOm vrije slag en geUjk al een scherpe tijd neerzette van 1.33.15, De overige gouden medailles waren voor Lieske van de Polder op de lOOm wisselslag (1.17.22) bij meisjes onder 16 jaar. Danielle Hagoort zwom eveneens op de lOOm wissel slag naar een Ie plaats in een p.r.- tijd van 116.66, maar dan bij de dames. Op de lOOm vrij tenslotte zwom Johnny Jongejan met 57.22 ook naar een Ie plaats. Zilver was er voor Marjon van Kempen op lOOm wisselslag (1.15.39), Lieske van de Polder op lOOm schoolslag (1.29.50), Jenny Jongejan op de lOOm wisselslag (1.19.46), Frank Zoeteweij op lOOm wisselslag (1.11.97) en Esmee Koedoot op de lOOm schoolslag (1.50.81) Brons was er andermaal voor Danielle Hag oort op 50m rugslag (35.64), Frank Zoete weij op 50m rugslag (34.18), Willemijn Veltman op lOOm wisselslag (1.21.10), Wil liam Weeda op lOOm vrij (1.23.32), Marjon van Kempen op lOOm vrij (1.07.91) en ten slotte de 8x 50m vlinderslag estafette (4.43.72). Verdienstelijke prestaties waren er verder nog voor o.a. Matthijs Weeda, die op de lOOm wisselslag 1.15.88 zwom. Ook ÊUze Weeda boekt een forse tijdwinst op de lOOm schoolslag in 1.39.91en later ook op de lOOm rugslag in 1.29.61. Anne Volwerk deed goed zaken, door op de lOOm vrij haar tijd met ca. 11 seconden te verbeteren. Aimemiek Veltman verbeterde haar lOOm wisselslag naar 1.23.98 en Elza Vroeginde- weij tenslotte verbeterde haar lOOm vrij naar 1.17.04. De jeugdopleiding van S.O.F, draait momenteel op volle toeren, en op 11 oktober werden er maar liefst 16 jongelui geteld. Opvallend is dat deze jonge gasten ook steeds tactischer gaan spelen. Zo vaUen er de laatste ronden regelmatig remises te bespeu ren, wat voorheen niet het geval was. Vaak was het nog hakken met de botte bijl, maar de lessen missen hun uitwerking niet. Johan is momenteel de duidelijke koploper. Bij de senioren heeft A. Douw nog steeds de koppositie in handen, maar langzamerhand kruipen W. Buth en R. Sparreboom dichter bij. Zo moest Douw ook voor het eerst deze competitie zijn meerdere erkennen in R. Sparreboom, wat voor de competitie alleen maar spannend is. R. Huibrechtse liet de sterk spelende Buth ontsnappen en moest genoegen nemen met remise. Daan Mulder mocht zijn handen dichtknijpen na de over winning op Bruggeman die wel heel laco niek dacht zijn wiimende stelling te verzil veren. Ook mooi was de simultaan van S. van Mau- rik tegen de jeugd. Afgesproken was dat degene die om 20.00 uur nog niet verloren hadden of zelfs gewonnen hadden van Simon een cola zouden krijgen. Grote hilari teit toen Simon met minimaal een halve krat van die overheerUjke cola's voorbij kwam slepen. Uiteraard maakt het spelen tegen de klok het niet echt makkelijk, maar 6 dames weggeven? Overigens is de opkomst zo goed dat de bekercompetitie al zo goed als gespeeld is. R. Sparreboom staat al in de finale en zal moeten spelen tegen de winaar van de partij Buth - L. Holleman. Uitslagen 11 oktober 2000: H. Becker - J. HennekesO -1 R. Huibrechtse -W. Buth0.5 - 0.5 S. van Maurik - L. HollemanO -1 R. Sparreboom - A. Douw1 - O G. J. H. V. Genderen - B. J. Bruggeman1 - O P. Holleman - D. Mulder1 - O L. Stolk-K.W.Wijnands1-0 J. van den Ouden - L. van den Ouden ..O -1 Uitslagen 18 oktober 2000: R. Sparreboom - J. Heimekes1 -O A. Douw - R. Huibrechtse1 - O G. J. H. V. Genderen - W. ButhO -1 P. HoUeman - R. C. M. Huysman^1 - O L. van den Ouden - H. Becker11 -O B. J. Bruggeman - D. MulderO -1 K. W. Wijnands - S. van Maurik1 - O L. Stolk - J. van den Ouden1 - O 11PUT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Overigens zijn er op de oproep aan de dames om te komen schaken wel al reacties geweest. Er is zelfs al iemand wezen kijken en verder hebben we al dames horen zeggen dat het al zo lang geleden is dat ze geschaakt hebben. Overigens zijn er ook heren die dit argument aandragen. Laten we het zo zeggen; juist door weer te spelen komt alles weer naar boven en daarbij heeft de club genoeg oefen materiaal voor handen om de basisbegrippen er weer in te brengen. Dus laat u door niets tegenhouden en zorg dat u (en uiteraard blijft het vrijbUjvend - als het tegenvalt houdt het gewoon op) woensdag 20.00 uur in de Grut terswei te Oude Tonge aanwezig bent voor nadere uitleg of om gewoon om te proberen of u het nog kan. Hartelijk welkom! Waarom lees je een boek, wat verwacht je ervan? Zoek je kennis, belevenissen, inspira tie of ontspanning. Door de woorden, gege vens en vertellingen uit een boek met al je zintuigen te beleven voel je je heel anders over de bedoelingen van dat boek. De leer krachten van de Daltonschool hebben dra ma, muziek en creativiteit tijdens workshops ingezet om het ervaren van het boek te sti muleren. Een aantal groepen is in het bos paddestoelen gaan zoeken en de namen ervan zijn in gidsen opgezocht. Elke dag hebben klasgenoten elkaar voorgelezen. En tijdens de boekenmarkt, die is georganiseerd in samenwerking met boekhandel Vroegin- deweij uit Middelhamis, hebben ouders en kinderen samen in het boekenaanbod gesnuffeld. Met de opbrengst kan de school nieuwe titels aanschaffen. Wellicht ook wat gedichtenbundels waarin de schoonheid van de taal ervaren kan worden. De bovenbouw is hier intensief mee bezig. Ter afsluiting van dit project is de voorlees wedstrijd voor de Daltonschoolkinderen gehouden. School- winnares is Hester-Helena Karels uit groep 2 en naar de regionale voorleeswedstrijd gaat Kelly Kap uit groep 8. Vanaf heden is het alleen nog mogelijk om spullen voor de rommelmarkt van Verpleeg huis De Samaritaan in te leveren, iedere week op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur en op vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. U kunt uw spullen op deze dagen brengen in de schuur op het terrein van Verpleeghuis De Samaritaan, dus niet meer in de hal van het Verpleeghuis. De schuur staat tussen Catharinabrug en de Lukaskapel. Alleen bruikbare spullen worden geaccep teerd, geen bankstellen en grote kasten. Boe ken zijn ook zeer welkom. Voor de zesde maal neemt het Diekhuus deel, aan het landelijke kinderfilmfestival Cine kid. De medewerkers van Filmhuis Middel hamis verzorgen de vertoning van de films. Bij elke film wordt uit de reserveringen een VIP-gast gelood, deze wordt door firma Smitshoek thuis opgehaald, krijgt een VIP- behandeling in het Diekhuus en wordt weer netjes thuisgebracht. Een ervaring die je niet snel vergeet. Zaterdag bij de openingsfilm werd Joris de Man uit Dirksland verrast, samen met zijn zus en zijn oma genoot hij van de VIP-behandeUng en zag een mooie spannende film. Er worden nog 2 films vertoond: Cirkelien- tje: Kaas en liefde, zaterdag 28 oktober, van af 4 jaar. Het piepkleine meisje Cirkelientje beleeft samen met haar twee muizenvriend- jes Ingolf en Frederik opnieuw allerlei avon turen in de grote stad. Aanvang voorsteUingen 14.00 uur, toegang voor kinderen en andere belangstellenden ƒ6,00. Op vrijdag 27 oktober 2000 geeft organist Martin Mans een orgelconcert in de Bree pleinkerk te Rotterdam-Feijenoord. Het pro gramma bestaat uit verzoeken die de aanwe zigen voor aanvang kunnen indienen. Kort voor aanvang stelt de organist het program ma samen en vertelt vanaf de orgelgalerij welke improvisaties hij ten gehore zal bren gen. Verzoeken die niet aan bod komen, worden meegenomen voor de volgende keer. Organist Martin Mans is vooral bekend geworden vanwege zijn improvisatiestijl die zijn oorsprong vindt in de romantische stijl periode. Het concert begint om 20.00 uur. Voor 65+ bedraagt de toegang ƒ7,50 en voor kinderen onder de 12 jaar slechts ƒ5,-. De Breepleinkerk staat aan het Breeplein dichtbij het Feijenoordstadion. Zaterdag 28 Oktober a.s. organiseert de Ver eniging Van Algemene Concerten een bij zonder concert in de prachtige St. Catharijne Kerk in Brielle. Het concert zal een presen tatie van de cd 'Le Dieu, Le Maïtre'worden. Deze cd zal eerder door STH-Records uit Hoevelaken op worden genomen. Arjan Huizer speelt op vleugel en orgel, Fryda van der Velde op panfluit. Toon Pouwelse op trompet. Johan van Mourik is de drummer en Leen van Mourik is de basgitarist. Tevens zal het gospelkoor Tn Touch' uit Middelhar- nis haar medewerking verlenen. Het genre is licht klassiek tot jazz gospel. Wij geven u alvast enkele nummers Heer ik kom tot U, God and God Alone, Er is zoveel, vleugel en orgelimprovisatie. Tevens zal er op het einde van het concert een medley van ver zoeknummers worden gespeeld. Kaarten (verkrijgbaar bij aanvang) kosten 10,- voor volwassen en kinderen tot 12 jaar betalen 5,-. Het concert begint om 20.00 u. Voor meer informatie kunt u kijken op de website: www.concertinbrielle.net. Tot 1 november a.s. kan iedereen tussen de 12 en 18 jaar uit Zuid-Holland zich nog aan melden voor het Nationaal Jeugddebat, dat op 23 april 2001 gehouden wordt in de Tweede Kamer in Den Haag. Aan het Natio naal Jeugddebat nemen circa honderd jonge ren deel, samen met verschillende kamerle den, staatssecretarissen en ministers. De deelnemers behoeven beslist geen 'beroeps praters' te zijn; iedereen met een eigen menig kan zich opgeven. Behalve dat het gaat om een unieke belevenis, is deelname aan het Nationaal Jeugddebat dé gelegen heid voor jongeren om de poUtiek te laten horen wat er leeft ten aanzien van 'jongeren- onderwerpen'. Bovendien kan de deelname ook nog eens studiepunten opleveren. Wie gaan er vanuit Zuid-Holland naar Den Haag? De onderwerpen waarover het Nationaal Jeugddebat zal gaan, worden in eerste instantie verzameld tijdens de voorbereiden de provinciale jeugddebatten. In Zuid-Hól- land is daarvoor op maandag 18 december het Provinciehuis in Den Haag gereserveerd. Het voorbereidend provinciaal jeugddebat wordt voorgezeten door de Commissaris van de Koningin de heer J. Franssen. Vanuit iedere voorbereidend provinciaal jeugdde bat gaan er twee agenda-onderwerpen door naar de agendacommissie van het Nationaal Jeugddebat, die uiteindelijk de agenda opstelt voor 23 april 2001. Tijdens de voor bereidende provinciale jeugddebatten vindt tevens de selectie van deelnemers plaats voor het Nationaal Jeugddebat. Hele traject Wie zich opgeeft voor het Nationaal Jeugd debat, geeft zich op voor een heel traject. Eerst is er dus op maandag 18 december het voorbereidend provinciaal jeugddebat in Zuid-Holland, en dan volgt in januari 2001 een eerste training. Begin april 2001 is er vervolgens een tweedaagse debattraining in Bergen (NH). Na afloop van het Nationaal Jeugddebat zijn er dan nog drie bijeenkom sten, waarbij het gaat om het omzetten van de toezeggingen in concrete plannen. Aan deelname zijn geen kosten verbonden; voor de reis naar de trainingen en naar Den Haag ontvangen de deelnemers een treinkaartje. Onderwerpen Onderwerpen die op de agenda van een lokaal debat, maar ook op het Nationaal Jeugddebat zouden kunnen staan zijn: geweld en veiligheid, het studiehuis, milieu en verkeer of voorzieningen voor jongeren. Meer informatie of het aanmeldingsfor mulier zijn te vinden op de internetsite www.jeugddebat.nl. Tijdens kantooruren kan ook telefonisch informatie worden aangevraagd, via tel.: 030-2541076. 15- "Stop!" zei Rens, en lachte hardop. "Ditmael ben je helemael abuus, neefje". En smakelijk vertelde hij aan Klaas allebei de verhalen. Eerstens, dat het ongetwijfeld de jonge Rens was, die Kees van Ast zo potsierlijk had aangeldeed en toen, waarom hi jzelf in de kerk had moeten lachen. Meneer Klaas vond alles nu wel een beetje anders. "Mar toch, oom", zei hij, "het is onwaerdig, dat jullie in de kerkje zo'n ruzie maeke. Je moet de vrede bewaere". "Mis", zei Rens. "Er staet: heb de waerheid en de vrede lief. Eerst de waerheid, de goeie, ouwe waerheid en dan pas de vrede". "Dat u zo praet, oom!" "Jie meent: omdat ik ook van een goeie ouwe grap? Zo ben ik nu een- mael. Mar boven alles gaet biemien de strijd om de zuvere waerheid". "Om de waerheid kun je niet strieë, noom!" Ze werden het niet eens en even nadat Nan was thuisgekomen verliet Klaas Mon Désir en de Boerenhemel met het gevoel, dat hij ditmaal evengoed tegen een steen had kunnen praten. Wat dreef oom Rens? HOOFDSTUK 5 DOMINEE DE Wit had drie kinderen: twee meisjes en een jon gen. Zoals in de meeste gezinnen was er veel meer verschil tussen hen, dan op de buitenwacht zou denken. Mary, de jong ste, leek verbazend veel op Els, het oudste meisje en Roelif, de enige zoon van dominee leek weer zoveel op zijn zusters, dat de mensen, toen ze hem bij vaders intree voor het eerst zagen, direct zeiden: "O, dat hoefje niet te vragen! Dat is de broer!" Vader en moeder De Wit evenwel wisten terdege het grote verschil tussen hun drie kinderen. "Els", zei moeder, "zal de minste moeite geven en Mary de meeste". Zij bedoelde met dat 'moeite geven' niets onvriendeUjks in verband met de maatschappelijke positie, die haar kinderen zouden bereiken, mevrouw De Wit was een gelovig mens. Haar leven, zowel voor als na haar huwelijk, was zonder grote up en downs geweest. Ze was verpleegster geworden en had zich met hart en ziel aan haar opofferend werk gegeven. Toen ze Henk - nu haar man - leerde kennen, was eigenlijk alles van begin af aan goed geweest. Hun huwelijk was een van die zeldzame verbintenissen van man en vrouw, die werkelijk ideaal te noemen zijn. Geldzorgen ken de ze niet en onenigheden en misverstanden waren zeldzaam. Met de drie kinderen viel nooit iets ernstigs voor. Zo was tot nu toe haar leven bijna storeloos verlopen. Toen Henk voelde, dat Vorma de plaats was waar hij heen moest, niettegenstaande de vele dingen die er tegen pleitten, heeft ze zich niet verzet. Wel was er in haar iets - zonder naam, zonder argument ook - dat haar huiverig maakte voor het Zeeuwse dorp. Veel liever was ze in Alden gebleven. Maar met geen woord heeft ze er tegen haar man van gerept. Het was een wonderiijke tijd, de weken mssen het ontvangen van het beroep en het aannemen daarvan. Henk had dadelijk na zijn terugkeer uit Vorma, toen hij er de eerste keer gepreekt had, op eigenaardige wijze over Vorma gesproken. Mis schien had hij in de trein naar huis nog wel overwogen om een humo ristisch verhaal over zijn bevindingen met de eenvoudige christenen van Vorma te vertellen. Maar hij had dat niet gekund. Alden was een voorbeeldige en ook een makkeUjke gemeente. Ruzie was er niet noe menswaard. Maar er was ook niet.Als dominee De Wit wilde for muleren wat er ook niet was, dan kwam hij daar niet uit. Tenminste voor zijn kennismaking met Vorma niet. Nadien wel. Dan zei hij: "Toos, wat ik hier mis, dat voel ik daar. Een eigenaardige gesteldheid, de klop van een leven. O nee, Toos, ik zeg niet, dat ze hier in Alden dood zijn, maar Vorma is meer bewogen". Uit al dat praten maakte Toos op, dat Henk naar Vorma wilde. "Voel je, dat God je roept?" vroeg ze eens. Daarop gaf Henk niet ineens antwoord. Trouwens, ze vond het zelf een dwaze vraag. "Ik geloof', zei Henk, "dat wij min der makkelijk Gods stem verstaan, omdat onze godsdienst zo nuchter en zakelijk is geworden. Misschien dat ze in Vorma wat doorslaan naar de andere kant. Misschien verbeelden ze zich daar te gemakke lijk Gods stem te kuimen horen, maar iets er van moesten we toch wel hebben". Wat zou het leven eenvoudig zijn, als je God de vragen voor kon leg gen, waar je zelf geen raad mee weet en als je dan een duidelijke aan wijzing kreeg. Zo iets moet vroeger mogelijk zijn geweest met de Urim en de Tummim". Tot de omstandigheden, die heel sterk pleitten voor het bedanken, behoorde ook deze, dat in de buurt van Vorma zo weinig studiegele- genheid voor de kinderen was. Roelf zat in klas vijf van het Mamix Gymnasium in Rotterdam. Per fiets kon hij vanuit Alden die school bezoeken. Mary ging naar het Conservatorium in de Van der Duyn- straat, studeerde piano. Wat Els betrof was het eenvoudiger. Die had haar Mulo-diploma en zou in de verpleging gaan. Wel zou ze mis schien niet iedere vrije dag helemaal naar Vorma kunnen komen, doch dat was het ergste niet. Toen het beroep naar Vorma toch eindelijk was aangenomen, werd in Rotterdam een tehuis voor Roelf gezocht. Hij zou minstens anderhalf jaar in een kosthuis moeten verbhjven. Nu was dat niet zo heel erg. Later moest hij toch naar Amsterdam, want het stond zo goed als vast, dat hij theologie zou gaan studeren. Daar was zijn vooropleiding ook op gericht. Vader vond het een prettige gedachte, dat zijn zoon ook eenmaal in het ambt zou staan. Toen het gezin eenmaal goed en wel in Vorma woonde, werd inge steld, dat Roelf eens per maand het weekend over zou komen. Zodoende kreeg hij niet dat contact met Vorma, dat Mary en Els al heel gauw hadden. Toch ging hij graag naar het oude dorp in de vlak ke, Zeeuwse polders, nabij het grote water, de Oosterschelde. Het was in de zomervakantie, dat hij het oude dorp wat nader dacht te leren kennen. Maar dat is niet gebeurd, omdat een broer van moeder, die in Drente woonde, in de buurt van Dwingelo hem en zijn beide zusjes uitnodigde heel de vakantie in het schone en interessante oude landschap door te brengen. Roelf was overgegaan naar de zesde klas en moest dus met september aan zijn laatste jaar beginnen. De tijd gaat snel. De weekenden in de maanden september, oktober en november kenmerkten zich door uiterst onaangenaam weer, zodat Roelf nog betrekkelijk weinig van Vorma gezien had, toen hij, begin december, met een lang weekend thuiskwam, omdat moeder jarig was. Echtp jongen als hij was, had hij in de kerk en ook als hij door het dorp ging, de meisjes goed opgenomen. Zeeland staat bekend om knappe, vlotte vertegenwoordigsters van het vrouwelijk geslacht. Roelf ontdekte dan ook menig aardig kind onder de aankomende jon- gedochters van Vorma. Ze waren evenwel van een heel ander slag dan waarmee hij in de stad omging. Alleen Nan Hoogendoom maak te een uitzondering. Die was anders dan de lieve boerendeemtjes uit het dorp van zijn vader. Tevens heel anders dan welk stadsmeisje ook. Het zij herhaald: Roelf was een gezonde, vrolijke knaap en hij had zich ook meer dan eens gerealiseerd, dat hij de meisjes aardig vond en zich ook wel illusies gemaakt of fantasieën bedacht. Maar hij had er werkelijk geen erg in, dat er met Nan iets begon, dat niet zo spoe dig een einde zou nemen. Nan was aanvankelijk een vreemde voor hem en ze bleef dat lange tijd. Hij had met haar kennis gemaakt in de omnibus, die over Vorma naar Tholen reed. Dat was op een regen achtige maandagmorgen, toen het beslist geen weer was om naar Tholen te fietsen. (wordt vervolgd) TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 5