SGP Goedereede geeft opnieuw een informatieblad uit! Culinair avontuur eiiahdeii-iiieuws Van boerenland naar platteland Binnen Van Nierop DGA KapitaalRekening nu ook online beleden bij Robeco Advies SNUFFELMARKT Concert 'Musica Antiqua Delft' De Grevelingenshow Bingo in Diricsland 'Criminele' avond Drukwerk nodig? Nationale dag van de kunstuitleen Wildbeheer eenheid De Stelle en Ouddorp ID01-lfliUlia Uitslagen dressuurwedstrijden Manege 'Oostmoer' te Oude Tonge Wederom werd zaterdagavond omstreeks acht uur groot alarm gemaakt voor een auto te water aan de Ovenkeetweg tussen Dirksland en Melissant. Bij het ter plaatse komen van de Dirkslandse brandweer bleek al vlug dat de gealarmeerde duikploeg niet nodig was, maar een ambulance was wel gewenst voor de twee inzittenden. De twee inwoonsters van Melissant waren, komende uit de richting van Dirksland, recht door gereden op een plaats waar de weg verspringt en waren in de sloot beland. De inzittenden werden met mogelijk thoraxletsel naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht, maar mochten diezelfde avond nog naar huis. Op 26 oktober a.s. zal er in de Victoriahal te Dirksland een geldbingo worden georgani seerd door buurtvereniging 'West'. Er zullen 8 rondes en I superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philiphoofjesweg opent haar deuren om 19.30 uur; de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat buurtver eniging 'West' garant voor een klinkend prijzenpakket. Dus kom allemaal, voor een gezellige avond en wie weet..voor een van de vele prijzen. Niemand gaat teleurgesteld naar huis, want iedereen heeft prijs. Graag tot ziens op donderdag 26 oktober. Tieners opgelet! D.V. zaterdag 28 oktober is er weer een Spi- rit-avond voor jou geregeld, en wat voor een! Een ex-crimineel zal dan in ons midden zijn! Hij wil het met ons hebben over hoe het is om een ex-crimineel te zijn, hoe leef je in de gevangenis? En nog veel meer! Kom ook en neem je vriend en vriendin ook mee. Van harte weUcom. Waar? De Ark in Goedereede. Wanneer: 19.30 uur. Entree 1,00. Groetjes: Spirit-team Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proeven B8 t/m L13, gehouden op zaterdag 21 oktober jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proeven dient een minimaal aan tal punten behaald te worden van 140. PROEF 8. Melanie Huijsdens, Amaro, 168 pnt; Chantal Voogd, Tazz, 166 pnt; Barbara Kaaijk, Spetter, 159 pnt; Anita Tanis, Wal ter, 156 pnt. PROEF 9. Nienke Verwijmeren, Tazz, 179 pnt; Pamela v. Kempen, Brenda, 177 pnt; Amende v. Santen, Walter, 176 pnt; Lavina Burgers, Tazz, 176 pnt; Marit de Rek, Tazz, 175 pnt; Caroline de Vogel, Dynamite, 171 pnt; Karin Verweij, Olympie, 166 pnt; Eline Bestman, Tazz, 164 pnt. PROEF 10. Uona de Vogel, Roco, l75 pnt; Esther Piersma, Tazz, 174 pnt; Marian Spee, Chester, 168 pnt; Melanie de Looze, Lex, 167 pnt; Angelique Visser, Pepper, 165 pnt; Wendy de Vogel, Carla, 163 pnt; Marielle Peekstok, Walter, 160 pnt; Bianca Verhoeff, Prince, 160 pnt; Dennis de Looze, Kelly, 145 pnt. PROEVEN 11, 12 en 13. Natasja Bos, Flo- ris, 175 pnt; Nouschka Slagter, Browney, 167 pnt; Anne v. Middelkoop, Daisy, 164 pnt; Nathahe Visser, Pepper, 161 pnt; Kari- na Hendriks, Snowey, 159 pnt; Melanie v. Biert, Hizzy, 158 pnt; Chantal v. Ast, Dyna mite, 158 pnt; Julian de Groot, Walter, 155 pnt; Evelien Almekinders, Hizzy, 149 pnt. Landbouwpraatje: Het boerenland wordt platteland. Dat gaat gepaard met ingrijpende ontwik kelingen. De traditionele boer heeft afgedaan en maakt plaats voor de ondernemer die zijn inkomen ontleent aan plattelandsactiviteiten. Het nieu we type boer werkt aan zijn imago. Te lang hebben de boeren in de samenleving hun eigen hekje onderhouden en beschermd. Boeren leefden en werkten op het erf en op het land; dat was hun rijk waar buitenstaan ders (lees burgers) niets hadden te zoeken. De landbouw vormde een eiland in de maat schappij. Boeren beheren nog steeds het leeuwendeel van Nederlands grondareaal. Datpj^pp basis van dit feit hun geprivilegieerde positie ver dedigen wordt meer en meer betwijfeld. Sterker nog: de defensieve houding die boe ren innemen draagt alleen maar bij aan het negatieve boerenimago. Het is de vraag of zestien miljoen Nederlanders langer prui men dat het landelijk gebied of het platteland het exclusieve domein van boeren is. BOERENHEK SLOPEN Er is sprake van een kentering in het boeren- denken. Dat is enigermate ingegeven door de kritische houding van burgers ten opzidh- te van het boerenwereldje; een kritische hou ding die overigens in scherpte afneemt. Boe ren ervaren en erkennen dat zij geen exclu sieve positie hebben en eigenlijk een gewoon onderdeel uitmaken van de samen leving. Die samenleving krijgt door allerlei ontwikkelingen meer belangstelling voor en betrokkenheid bij het wel en wee op het plat teland. Burgers interesseren zich voor het gedoe op het boerenerf en bemoeien zich niet alleen met het gewas en het dier maar ook met de wijze waarop de boer daarmee omgaat. De ontsluiting van de boerenwereld gaat tegeUjkertijd gepaard met een veranderende landbouwmarkt en een wijzigende land- bouwpohtiek. Boeren staan in een grote en open wereldmarkt waar de beschermende nationale en Europese landbouwpolitiek terugtrekkende bewegingen maakt. Het is opvallend hoe agrariërs op deze veranderen de omgeving reageren. De ene boer zoekt de toekomst in het grote re, maar vooral hooggespecialiseerd en ver nieuwend bedrijf, de andere boer verlegt zijn koers naar streekgebondenheid en probeert het exclusieve streekproduct aan de man te brengen, een derde boer laat de productie van gewasmatige en dierlijke goederen lig gen en schakelt oveïr naar recreatie en mini- camping, weer andere boeren leggen zich toe op het louter natuur- en landschapsbe heer. De laatste jaren wordt het fenomeen "zorgboerderij" geïntroduceerd: boerderijen worden meer en meer ingeschakeld voor hchamelijk en geestelijk gehandicapten en voor oudere dementerende mensen. Het bhjkt allemaal trends die zich op zich zelf heel interessant en ook de moeite waard zijn. Daarmee verandert het boerenwereldje en ook het platteland. Het boerenleven in Nederland krijgt een ander aanzien en wordt gediversifieerd. De landbouw is voortaan een optelsom van vele, zeer verschillende plattelandsactiviteiten. Uitdaging Het veranderde boerenland en de gang naar een eigentijds, algemeen gewaardeerd plat teland doet de vraag rijzen of boeren (of lie ver: plattelandsondememers) nog inkomen kunnen verwerven. Kunnen plattelandson dememers nog economisch acteren op en in Van Nierop Assuradeuren breidt per 1 november de beleggingsmogelijkheden binnen de DGA KapitaalRekening uit. Vanaf die datum kunnen cliënten via de internetsite van Robeco Advies 24 uur per dag beleggen op de Amsterdamse Effec tenbeurs. Tegelijkertijd introduceert Van Nierop een aantrekkelijke financierings regeling met betrekking tot de over drachtswaarde die van de B.V. naar Van Nierop wordt overgeheveld. De in augustus geïntroduceerde Van Nierop DGA KapitaalRekening biedt een oplossing voor de nadelige fiscale consequenties van de Wet IB 2001 voor de kapitaal verzekering die de DGA in de eigen B.V. heeft onderge bracht. De DGA wordt na 1 januari 2001 progressief belast voor het rendement op deze kapitaal verzekering. Door deze kapi taalverzekering om te zetten in de Van Nier op DGA KapitaalRekening heeft de DGA deze progressieve heffing niet. Bovendien heeft de DGA dan recht op de in box 3 opge nomen vrijstelling voor bestaande kapitaal verzekeringen van maximaal 272.000,-. Per 1 november breidt Van Nierop de beleg- gingsmogeüjkheden binnen de DGA Kapi taalRekening uit met onhne beleggen via Robeco Advies. Kiest de DGA voor deze onhne beleggingsvariant, dan krijgt hij 24 uur per dag toegang tot de Amsterdamse Effectenbeurs. Ook kan er tegen lagere tarie ven op dagbasis worden belegd in de Robe co huisfondsen. Verder krijgt de pöhshouder toegang tot alle facihteiten dié Robeco Advies rondom het onhne beleggen aan biedt, waaronder bevestiging per e-mail van iedere transactie, onhne inzicht in de actuele portefeuille, toegang tot IRIS research, rekenmodules, koersinformatie en beurs commentaar. Tenslotte zal elke DGA in het kader van de DGA KapitaalRekening de beschikking krijgen over een persoonlijke vermogensadviseur voor beleggingsadvies- vragen. De nieuwe beleggingsvariant wordt aangeboden vanaf een overdrachtswaarde van f 150.000,- en komt te staan naast de drie bestaande varianten, n.l. het eigen Van Nier op assortiment met meer dan 60 gerenom meerde fondsen en aandelen, vermogensad vies in samenwerking met Bank Labouchere (vanaf f 350.000,-) en vermogensbeheer in samenwerking met Bank Labouchere of Pal- ladyne Asset Management (vanaf 500.000,-). Van Nierop is verheugd over de samenwer king met Robeco Advies. Directeur Hans Wilkes: 'de Online Beleggers Rekening van Robeco Advies is een prima aanvulhng op de reeds bestaande beleggingsfaciliteiten. Wij verwachten dat deze nieuwe mogehjk- heid vooral zelfstandige, actieve beleggers zal aanspreken. Het aantrekkehjke van het Robeco Advies concept is dat we naast de transacdefacilitei- ten een scala aan informatie- en adviesdien sten kunnen aanbieden, waardoor het beheer van het vermogen door de DGA zelf op een verantwoorde manier kan plaatsvinden. Overigens, voor alle duidehjkheid: het klan teigendom blijft natuurlijk bij de tussenper soon hggen'. Financieringsregeling Eind oktober introduceert Van Nierop tevens een aantrekkehjke financieringsrege ling voor de overdrachtswaarde die van de B.V. naar Van Nierop moet worden overge heveld. Genoemde regehng is gekoppeld aan de beleggingsfacihteiten die in samen werking met Bank Labouchere en Robeco Advies worden aangeboden en heeft het karakter van een effectenkrediet. Circa 60% van de in te brengen overdrachtswaarde kan op deze wijZe tegen een lage rente (op dit moment minder dan 7%) worden gefinan cierd. De Commissie Publiciteit van de Staat kundig Gereformeerde Partij te Goede reede, heeft na de eerdere succesvolle uit gaven van het blad SGP NIEUWS, opnieuw een uitgave het licht laten ver schijnen. Onder de openingstitel van de voorzitter van de kiesvereniging, dhr. J. Moerkerk 'Bouwen en bewaren' wordt stilgestaan bij de fundamenten van de samenleving. Hierbij wordt stil gestaan bij de verantwoordelijkheden van de bur gers in de maatschappij. Bouwen en bewaren 'We zijn als mensen van de 21e eeuw geroe pen tot bouwen en bewaren op het funda ment van apostelen en profeten', aldus het openingsartikel. Ook gebruikt dhr. Moer kerk de geschiedenis als spiegel en haalt de woorden van de geloofsverdediger Cypria- nus aan als deze zegt over de Romeinse cul tuur in 250 na Christus: 'Er is geen onschuld meer in de politiek, geen rechtvaardigheid meer in de rechtbanken, geen meesterschap meer in de kunsten en geen discipline of tucht meer in het zedehjk gedrag'. De Romeinse cultuur is in gestort in 410 na Chr. De fundamenten waren totaal weggestoten van onder de samenleving door gebrek aan zedehjke en geestelijke kracht. Interview IR. van der Vlies In een interview met ir. B.J. van der Vlies (fractievoorzitter van de SGP in de Tweede Kamer), komen een aantal zaken naast per- sonaha naar voren. Zo geeft ir. v.d. Vlies aan, dat de SGP op een goede manier haar invloed in de Tweede kamer kan uitoefenen, door gebruik te maken van de instrumenten die in de parlementaire gereedschapskist zit ten, zoals het vragenrecht, interpellaties, moties, amendementen en zelfs het indienen van (initiatief-)wetten. Op de vraag hoe de fractievoorzitter kijkt naar een coalitie van CDA, VVD en Klein Rechts met een goed regeeraccoord waarin de taken en principië le hjnen vooraf duidelijk verdeeld zijn, wordt geantwoord, dat de SGP zich niet overgeeft aan speculeren. Als de SGP op landehjk niveau in het regeerbootje zal stap pen, dan moet er in Nederland op tal van ter reinen, maar met name op geestehjk gebied, eerst al heel wat veranderd zijn. Zeg maar een reveil. Zo niet, dan zou de SGP zichzelf door regeringsdeelname volstrekt ongeloof waardig maken. Er moet dus ook iets te rege ren zijn. Overigens, is de overtuiging van de fractievoorzitter, dat het goed toeven zou zijn in een land waar de SGP-beginselen, gegrond op Gods Woord en Zijn heihge Wet, tot erkenning komen. Wij durven die uitdaging best aan!, aldus v.d. Vlies. Als het gaat over gebiedsgebonden vragen, dan geeft v.d. Vlies aan, dat de SGP van mening is, dat door de grote wijzigingen in het gebied, door de aanleg van de Tweede Maasvlakte en de openstelling van het Haringvliet, het rijk de kosten, voor met name de vaargeul, voor haar rekening moet nemen. Zeker gezien het belang van de Schutsluis, die een verbinding vormt mssen de Noordzee en het Haringvliet. SGP VOORSTEL In deze uitgave worden met name de alge mene beschouwingen en de visie van de SGP hierop belicht. Zo pleit de SGP voor de handhaving van de openbare orde en veilig heid en geeft in een voorstel een zevental punten aan: 1. Handhaving van de sluitingstijden indien nodig middels het opleggen van en dwangsom of zelfs het intrekken van de horeca-exploitatie vergunning; 2. Lik-op-stuk beleid richting overlast ver oorzakers; 3. Het ter beschikking stellen van een bezoekersbus, die het publiek zal afvoe ren naar de campings, zodat er geen wan deltochten meer ondernomen worden; 4. Meer pohtie aanwezig en deze op een andere en meer efficiëntere manier inzet ten; 5. Terughoudend beleid t.a.v. het verlenen van feestvergunningen en -ontheffingen; 6. Structureel overleg tussen politie, horeca- en recreatieondememers; 7. Een bijdrage in de kosten van deze maat regelen te financieren door een verhoging van de toeristenbelasting. DINSDAG 24 OKTOBER 2000 Ook andere zaken als, reorganisatie ambte lijk apparaat, de toekomst van de havens, de visafslag, de riolering van het buitenge bied, de opheffing van het bordeelverbod en de OZB-tarieven komen uitgebreid ter sprake. Visie Wethouder Lokker, geeft een visie over het gemeentelijk beleid, waarin met name cen traal staat: de gebiedsgerichte aanpak Kop van Goeree, de leefbaarheid van de woon kernen, de huisvesting van alle doelgroepen en de ruimte voor bedrijven. Fractievoorzit ter dhr. B. L. Noorthoek gaat o.a. in op agendapunten van de commissie Algemene Bestuurlijke Aangelegenheden en de herbe noeming van de burgemeester. Dhr. J. Klepper, lid van de commissie finan ciën, geeft aan dat de gemeente op moet passen voor een te zuinig beleid, waardoor er een bepaalde verpaupering zich gaat afte kenen in de bestaande voorzieningen en onderhoud van wegen. Dhr. J. 't Mannetje, lid van de commissie Openbare Werken en visser in hart en nie ren, waarschuwt voor de bevaarbaarheid van het Slijkgat en de reconstructie van wegen. Dhr. T. Human, lid van de commissie Ruim telijke Ordening gaat in op de benodigde ruimte voor bedrijven, het visserijgebeuren, de agrariërs, parkeren en recreatie. Groene stroom Ook de studievereniging 'Husaï', heeft heer bijdrage geleverd aan SGP NIEUWS. De voorzitter dhr. C. Soeteman bhkt terug op het seizoen en geeft aan, dat op dit moment de vereniging bezig is, rondom de vraag: Wat doet Goedereede eigenlijk aan 'groene stroom'. Er zal bekeken worden of 'groene stroom' voor onze gemeente rendabel is en welke locaties hiervoor eventueel benut kun nen worden. Uitgaven In deze krant staan een aantal grafieken, waarin de burgers af kunnen lezen wat zij daadwerkelijk, per hoofd van de bevolking, bijdragen voor de diverse voorzieningen. Tenslotte De SGP spreekt in deze algemene beschou wingen de wens en het vertrouwen uit dat we in het komende dienstjaar op basis van het gezag van de Bijbel en in goede samen werking met de andere partijen en B&W de gemeente Goedereede mogen besturen. het platteland? Waar voorheen de akkerbou wers en de veehouders aangewezen waren op markt en overheid (lees Europese beschermende landbouwpolitiek) zullen zij voortaan hun boterham zelf moeten verdie nen met activiteiten die volledig marktwaar- dig zijn. Alles draait om de vraag of boeren hun producten en diensten kunnen slijten aan afnemers die erom vragen. Het maakt in wezen niet uit of het om gewas sen of dierlijke producten gaat of om dien sten (beheer, onderhoud, bescherming van plattelandselementen zoals natuur, regio eigen zaken en dergelijke). De omslag van boerenland van platteland vraagt een gigantische operatie op en rond het boerenerf. Boeren zullen de traditionele, deels defensieve houding moeten afleggen en dat alles inruilen voor een open, opbou wende en vernieuwende mentaliteit. Dat vraagt een mentale inzet die tussen de boe- renoortjes begint. Het zal zeker niet misstaan als de boerenorganisaties bij die operatie het voortouw nemen en hun leden op een effec tieve manier bijstaan en begeleiden. Dat is een uitdaging die van boerenleiders nog heel veel inzicht, tact en energie vraagt. B.Schouwing Drukkerij Gebr. de Waal SOMMELSDIJK kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert een snuffelmarkt op zaterdag 11 november a.s. in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude Tonge. Op de snuffelmarkt is ruimte beschikbaar gesteld voor deelne mers die hun spulletjes willen verkopen. Dit kan zeer verschillend van aard zijn, ook eigengemaakte werkstukken enz. U bent van harte welkom op de snuffelmarkt, die van 10.00 tot 14.00 uur geopend zal zijn. Indien u zelf een ruimte wilt huren om op de snuf felmarkt te staan, kunt u contact opnemen met de SWO, tel.: 641344. Een tafel huren kost 15,-. Het projectensemble 'Musica Antiqua Delft' geeft op zaterdag 18 november een concert in de Nederlands Hervormde Kerk te Dirks land. Het ensemble bestaat uit een klein koor en enkele instrumentalisten die o.a. diverse gamba's èn een theorbe bespelen. Op het programma staan werken van Engelse com ponisten uit de 16e eeuw, de tijd waarin Engeland overging van de rooms-katholieke op de anglicaanse godsdienst. De invloed die dit heeft gehad op de muziek is in dit pro gramma duidelijk te horen, en niet alleen doordat de anglicaanse kerk de volkstaal gebruikte. Het concert opent met de Western Wind Mass van Tavemer, dat een volkslied je als thema heeft dat voortdurend terug komt. Als voorbeeld van de anglicaanse muziek gelden o.a. de uitbundige anthems 'O, clap your hands' en 'O, sing to the Lord', gecomponeerd op psalmteksten. De vocale werken worden afgewisseld met instrumen tale stukken, die alle zijn gecomponeerd rond hetzelfde thema 'In Nomine', dat in die tijd bijzoner populair was. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is 15,-. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober is er in 'Melishof' te Melissant weer een kleindie- renshow met hoenders, sierduiven, postdui ven, konijnen en ook cavia's, georganiseerd door 'Nut en Sport'. Op deze mooi verzorgde show zitten 600 dieren waaronder heel aparte rassen en kleu ren. Het is zeker de moeite waard om eens een kijkje te komen nemen. U bent van har te welkom vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag hebben wij ook een rad van avontuur, waar bij mooie prijzen zijn te winnen. Zoals ieder jaar is er op zaterdag 4 november weer een 'dag van de kunst- uitleen', een dag waarop elke kunst- uitleen wat extra's doet. Dit jaar ontvangt u bij het aangaan van een jaarabonnement (vanaf ƒ75,00 per jaar), gratis drie nummers van Kunstbeeld. Kunst beeld is een full colour tijdschrift over moderne en eigentijdse kunst en losse num mers kosten/ 17,50 per stuk. De Kunstuitleen Middelhamis/Hellevoet- sluis beschikt over een gevarieerde collectie van 2000 kunstwerken. Deze werken kunt u zowel lenen als kopen en er zijn ook abon nementen waarbij u via een spaarsysteem een kooptegoed opbouwt voor een werk uit de collectie. De Kunstuitleen is er voor particulieren en bedrijven (aan bedrijyen met een haal- en brengservice). Als cadeau-idee is er de Kunstbon, een leuke cadeaubon in een lijst je. Wij hopen dat ook u een kijkje komt nemen in de Kunstuitleen, gevestigd in het Diek- huus Middelhamis of aan de Oostzanddijk (De Veste) Hellevoetsluis. Kunstuitleen Middelharnis is 4 november open van 9.00-14.00uur. Op het Diekhuusplein is die dag trouwens ook de jaarlijkse 'Potermarkt' met draaimo len, muziek, proeverij en bietekoppen. Op vrijdag 27 oktober a.s. organiseert 'Wildbeheereenheid De Stelle en Oud dorp' in samenwerking met Hotel-Res taurant De Gouden Leeuw te Goedereede voor de derde maal een culinair avon tuur. Het wilddiner 2000 is de uitgelezen moge lijkheid om onderling te genieten van (h)eer- lijke wildgerechten, maar vooral om kennis te maken met een van de culinaire facetten van het jachtbedrijf. Het geheel zal muzikaal worden omlijst door een groep jachthoomblazers. Het is de bedoeling om te eten aan lange, aaneen geschakelde tafels, zoals dat gebruikelijk is na een jacht. In samenspraak met de chef-kok van De Gouden Leeuw is er een prachtig menu samengesteld, bestaande uit: Bunderfleisch op herfstsalade (Bunderfleisch is een eeuwenoud, Zuid- duits recept van gepekelde en gedroogde, zeer dun gesneden wildzwijnbout). Duivenbouillon van Goereese houtduif met geschaafde, tamme kastanjes. Koteletten van wild zwijn, gegaard in een Trappistenbier ragoutsaus, geser veerd met vossebessen, Preiselbeeren, stamppot zuurkool, spruitjes, stoof- peertjes, roomaardappeltjes en een herfstsalade. Warme apfelstrudel met roomijs en kaneel, warme marasquinsaus en witte chocolade. Koffie met bonbons. In sarnenwerking met vinologen B. van Ees teren te Sommelsdijk en J. Termaten uit Goedereede is er tevens een mooi wijnarran gement samengesteld. Auto in de sloot chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-devi'aal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluittngstermtjn zakelijke odveTtenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijnjamiliebenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.ViIlerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKEiSIINGNUMMERS postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De drijvers mei tiu Hüeii ouuenveg naar het jachtgebied

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 3