IE 0900-8844 -Il mik- Met gestolen auto tegen een boom Hoera, de juf gaat trouwen! Annette's Cadeauboutique vernieuwd en uitgebreid Zaterdag avond- jeugdwerk Israël-avond www.buijze.nl Bietentocht 2000 ^o Verkoping in Dirltsland Verkoping 'Ora et Labore' Reformatieherdenking V. VASTGOED Reformatie-herdenking Extra kerkdienst Ger. Gem. in Ned. chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeumse eilanden Ga: Eem. Hieuwe te Middelharnis op donderdag 26 ol(tober2000 Goedereede Grote verkoping van de handwerkclub in Oude Tonge Dinsdag 24 oktober 2000 73e jaargang nr. 6950 (30 cpm) Snelheidscontroles DIÏIKSLAND STAD AAN 'T HARING VLIET - Personeel van de Verlieerspolitie (Project Verkeersliandliaving) hield donder dagmorgen op de Staakweg, het Korteweeg- je en de N215, alle in Dirksland en op de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan 't Haringvliet, radarsnelheidscontroles. Op de Staakweg, waar tussen half negen en kwart over tien werd gecontroleerd, namen 35 van de 210 passerende automobilisten het niet zo nauw met de maximum snelheid van 50 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 76 km/uur. Tussen kwart voor negen en kwart over tien overschreden op het Korte- weegje 22 van de 556 passerende automobi listen de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snel heid bedroeg hier 67 km/uur. Op de N215, waar tussen elfen twaalf uur werd gecontro leerd, hielden 14 van de 413 passerende automobilisten zich niet aan de maximum snelheid van 80 km/uur. Hoogste score bedroeg 101 km/uur. Op de Lieve Vrouwe poldersedijk hielden tussen elf en twaalf uur 21 van de 144 passerende automobilisten het gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogste geme ten snelheid bedroeg 73 km/uur, terwijl 50 km/uur is toegestaan. Auto over de kop OUDDORP - Zaterdagmiddag omstreeks half vier zijn twee inzittenden van een per sonenauto gewond geraakt, nadat zij op de Klarebeekweg over de kop waren gegaan. De 22-jarige bestuurder van de auto, afkom stig uit Goes was op de Westduinweg ken nelijk een snelheidswedstrijdje aangegaan met een andere automobilist. Hij raakte met zijn auto in de berm en na een stuurcorrectie schoot de auto naar rechts en reed door het prikkeldraad het terrein van het zendstation op. De auto sloeg over de kop en vloog in brand. De bestuurder en zijn 21-jarige inzit tende, afkomstig uit Rijssen konden de auto tijdig verlaten. Beiden werden met nek- en rugletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De auto brandde geheel uit. Politieman ontslagen GOEREE-OVERFLAKKEE - Een 50-jari- ge poütieman, werkzaam op de Basiseen heid Goeree-Overflakkee (district De Eilan den), is ontslagen wegens plichtsverzuim. Tegen de politieman werd eind vorig jaar een disciplinair onderzoek ingesteld naar aanleiding van drie aamijdingen in privétijd. Bij deze aanrijdingen, die eind 1999 en begin 2000 plaatsvonden, had de politieman alcohol gebruikt. In één geval reed hij na de aanrijding door. De poütieman was ten tijde van de aanrijdingen al twee jaar ziek thuis. Motorrijder moet rijbewijs inleveren STAD DEN BOMMEL - Een 28-jarige motorrijder uit Ouddorp kon zondagmiddag z'n rijbewijs inleveren wegens behoorlijke snelheidsovertredingen. De motorrijder werd rond vier uur door een politieman in Beste jongelui, D.V. zaterdag 28 oktober hopen we weer met het Jeugdwerk te beginnen. De eerste avond van het nieuwe seizoen hoopt de heer Slootweg te komen spreken over de Hervormingsdag. We beginnen om half acht in het zaaltje van de Ger. Gem. te Nieuwe Tonge. Iedereen is hartelijk welkom. De commissie Mevrouw Stuurman hoopt a.s. zaterdag 28 oktober van 10.00 tot 15.00 uur haar grote sortering handwerkartikelen te verkopen in verenigingsgebouw 'Onder de Wiek' te Dirksland. Allen harteUjk welkom, namens de Ned. Herv. Handwerkkring MELISSANT Op D.V. vrijdag 27 oktober hopen de geza menlijke verenigingen van de Geref. Ge meente een Israël-avond te beleggen in het zaaltje van de kerk aan de Beatrixlaan 2. De heer J. J. de Jong, algemeen secretaris van het Deputaatschap voor Israël hoopt een lezing te houden met dia's. Zeker nu een aktueel onderwerp. ledere belangstellende is hartelijk welkom. Aanvang om 19.30 uur. OUDDORP - Namens de vrouwenvereni ging 'Ora et Labora' nodigen wij u uit om een kijkje te komen nemen op onze verko ping op D.V. 25 oktober. Er is weer veel te koop: cake (groot en klein), koekjes, brok ken, advocaat, boodschappen, cadeauartike len, tweedehands boeken, handwerken en kaarten. Ook zijn er weer nieuwjaarskaarten en taarten. De verkoping begint om 9.30 uur en eindigt om 17.00 uur. Drink gezellig een kopje koffie bij ons. De opbrengst is bestemd voor nieuwe kussens in de Dorps- kerk. een onopvallende politiewagen op de Lieve Vrouwepoldersedijk, binnen en buiten de bebouwde kom van Stad aan 't Haringvhet en vervolgens op de Schaapsweg geklokt voor ruim 150 km/uur. Bij de verkeerslichten op de Schaapsweg kon de man aan de kant worden gezet en werd z'n rijbewijs ingevorderd. Voor drie jeugdige inwoners van Middelharnis liep vrijdagavond omst reeks 0.00 uur een spannend avontuur wel erg nadelig af. De drie min derjarige inzittenden van een gestolen Opel Omega vlogen met grote snel heid van de dijk tussen Stad aan het Haringvliet en Middelharnis. De twee mede-passagiers (17 en 18 jaar) werden uit de auto geslingerd en raakten ernstig gewond. De 17-jarige gewonde werd naar het Ruwaard van Puttenziekenhuis en de 18-jarige naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De bestuurder van de auto, die ongedeerd bleef, werd ter plaatse gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau van Middelharnis. Hij reed zonder rijbewijs en vermoedelijk onder invloed van alcohol in een gestolen auto. De auto werd totaal vernield. De interkerkelijke herdenking van de kerkhervorming zal dit jaar a.s. don derdagavond, Deo Volente, plaatsvin den in het kerkgebouw van de Her vormde Gemeente, aan de Ring te Middelharnis. Aanvang half acht. De opening wordt verzorgd door ds. A. van Lingen, predikant van de Hervormde Gemeente te Oude Tonge. Aansluitend zal hij spreken over 'Rechtvaardiging, heiliging en verkiezing'. Ds H. Korving, predikant van de Christelij ke Gereformeerde Kerk te Kerkwerve zal spreken over 'Luther en Erasmus', terwijl hij tevens de sluiting zal verzorgen. Medewerking verleent het bekende jonge renkoor 'Con Amore' uit Dirksland, o.l.v. Willem Arie den Hertog. Organist Ron van Ommeren begeleidt het koor en de samen zang wordt begeleid door Paul Kieviet. De herdenkingssamenkomst zal worden uit gezonden over de kerktelefoons van de Chr. Ger. Kerk en de Hervormde Gemeenten van Middelharnis en Sommelsdijk. Tijdens de herdenkingsbijeenkomst zal wor den gecollecteerd voor ondersteuning van de kleine Vlaams Gereformeerde Kerk in Ton geren (B) waar ds. T. Vanhuysse predikant is. Het comité Goeree-Overflakkee van de Stichting 'In de Rechte Straat', nodigt ieder een hartelijk uit om de herdenkingssamen komst van de Kerkhervorming op deze avond bij te wonen. Najaar 2000 ligt weer voor de boeg, de eerste bieten worden al weer van het land gehaald en per vrachtwagen naar de suikerfabrieken gebracht. Vroeger, maar ook nu gebeurt dit weer per 'historisch' vaartuig. Tjal ken, Klippers, Aken en Schouwen zul len de sfeer van weleer even doen her leven. Ontstaan Reeds langere tijd leefde het idee om in het najaar een meerdaagse tocht in het zuiden te organiseren. In eerste instantie was het de bedoehng om alle Zeeuwse Eilanden aan te lopen en dat vrij fanatiek zeilend. Hiermee ons trotse bezit, historische vaartuigen ofwel Nederlands historisch erfgoed, aan het grote publiek in de diverse havens te tonen. Tij dens de voorbereidingen in 1999 bleek al snel meer interesse te zijn voor een tocht. Om wel een ünk naar het idee te houden, wordt in iedere haven een stukje lading opgehaald. Deze lading heeft te maken met de naam van één van de sponsors van deze tocht: de Suiker Unie. In 1999 werd met lage temperaturen en ondanks flinke wind, deze tocht voor de eerste maal gevaren. Programma Het programma is als volgt: op maandag 23 oktober 2000 wordt de eerste etappe naar Goes gevaren, op dinsdag 24 oktober wordt in de tweede etappe Bruinisse aangedaan en op woensdag 25 oktober 2000 zal de finale- etappe naar Steenbergen worden gevaren. Hierbij hebben de schippers kinderen van de lagere scholen uitgenodigd de tocht over de Vüet mee te varen. Gedurende deze dagen zullen de schepen 's morgens bij het eerste daglicht bieten laden en het ruime sop kiezen naar de volgende laadplaats, gelegen op een ander Zeeuws eiland. Op woensdagmiddag zullen de schepen eindigen in Steenbergse Sas. Daar zullen de schepen worden bevolkt door schooljeugd uit Steenbergen, welke een educatieve tocht zullen maken over de Steenbergse Vliet naar het centrum van de stad. Intussen worden hun fietsen naar het eindpunt gebracht door Rombouts Transport uit Steenbergen. Aldaar zal de vervoerde waar aan land worden gebracht en op tradi tionele wijze worden.gekeurd door een kwa- Uteitscontroleur van de Suiker Unie. Tijdens deze keuring zal het traditionele oorlam niet ontbreken. Aansluitend zullen de keurmees ters, schippers en bemanningen naar het Wapen van Steenbergen gaan, waar mevrouw Onland van Haaren, wethouder van Steenbergen, voor de 2e maal de wissel- bel aan de beste schipper zal uitreiken. Middelharnis B.V. Dat zullen ongetwijfeld vele kinderstemmen enkele tijd geleden geroepen hebben. En vrijdag 20 oktober j.l. was het dan zover. Nel- leke Robijn, die juffrouw is op de reformatorische basisschool 'Rehoboth' in Maasdam ging trouwen met Leen van den Boogert, die een functie bekleed als civiel technisch medewerker bij de gemeente Bergen op Zoom. Beiden geboren en getogen 'Sommerdiekers'. Bei den ook actief in kerkelijk jeugdwerk, beide actief in het volleybal len, terwijl ze ook beide regelmatig leiding geven aan vakantiekam pen van de HGJB. Al met al hebben ze dus veel dingen gemeen. Rond de klok van enen vond de huwelijksvoltrekking plaats in het Rien Poortvliet Museum. Toen om half twee het bruidspaar in vol ornaat naar buiten kwam, steeg er onder de 42 schoolkinderen, die met versierde bogen op de trappen van het museum stonden, een groot gejuich op, dat spoedig overging in een hartelijk 'Welgefelici- teerdNadat de juffrouw met haar man, vergezeld van de jeugd, lang en breed geposeerd hadden voor de fotografen (wat duurde dat lang!) vertrok het gezelschap naar de Nederlands Hervormde Kerk van Sommelsdijk om in een dienst, waarin ds. Den Toom voorging, aan God een zegen te vragen over hun huwelijk. Aansluitend werd er een kinderreceptie gehouden in Fort Prins Frederik in Ooltgensplaat. U wordt van harte uitgenodigd tot het bijwo nen van de Reformatieherdenking in de Ned. Herv. Kerk op D.V. zaterdag 28 oktober 2000. Aan deze avond zal door het Chr. Kinder koor 'Jong Begonnen' en het Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' uit Ouddorp mede werking worden verleend. De meditatie zal deze avond worden ver zorgd door drs. J. W. van Estrik, de predi kant van de Herv. Gemeente van Goede reede. De samenzang zal op het orgel worden bege leid do'or Jan Bezuijen, één van de vaste organisten en tevens de dirigent van beide koren. Na afloop wordt een ieder uitgenodigd voor een kopje koffie, thee of een andere verfris sing in'De Ark'. De aanvang van deze avond is 19.30 uur. De kerk is om 19.00 uur open. Na afloop zal er een collecte worden gehouden voor de on kosten. Op D.V. woensdag 25 oktober om 19.30 uur hoopt ds. A. Schultink uit Bameveld voor te gaan in een doopdienst in de Ger. Gem. in Ned. te Bruinisse. De handwerkclub Oude Tonge van de Stich ting Welzijnswerk Oostflakkee houdt een verkoping die wordt gehouden op 16 no vember a.s. in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude Tonge, aanvang 13.30 uur. Er is een grote sortering zelfgemaakte spul len voor ieder wat wils, bijv.: kerst- en felicitatiekaarten. poppenkleding, o.a. voor 'Baby-Bom'. Trollen. Kalabaspopjes. Handgemaakte beren. Vriendschapsbandjes. en nog veel meer. Er is ook een rommel markt en u kunt een boodschappenmand winnen. In de koffiehoek is er koffie met cake te koop. Graag tot ziens op 16 november! Aan de Schoolstraat in Middelharnis is al sinds vijf en een half jaar een leuk, knus kadoboetiekje gevestigd, dat gedreven wordt door de thans 30-jarige Annette Riet dijk. Ze is eenvoudig begoimen, zoals ze zichzelf ook typeert. Met een neutraal assor timent, waarin onder andere leuke lijstjes, e.d. waren opgenomen, bouwde ze een klan tenkring op, waarin men weet wat er bij Annette te koop is. In de loop der jaren deed ze meer ervaring op, ontwikkelde ze een eigen stijl en breidde haar assortiment verder uit. Inmiddels is het accent in haar kadoboe- tiek voor een groot deel op woondecoratie komen te liggen, waarbij ze zowel leuke arti kelen voor bijvoorbeeld een tientje in de winkel heeft als duurdere en geselecteerde voorwerpen, inclusief koloniale kleinmeu- beltjes. Vooral wat dit laatste betreft heeft Annette's winkel er een dimensie bij gekre gen. Onlangs heeft ze, met name voor de kleinmeubeltjes, de bovenverdieping bij haar winkeltje betrokken en heeft ze ook de benedenverdieping in een nieuw jasje gesto ken. Iets meer dan een maand geleden heeft ze, na slechts twee dagen gesloten te zijn geweest, haar Cadeauboutique weer in gebruik genomen. De verbouwing is geheel in eigen beheer uit gevoerd. Samen met echtgenoot Herman werd zeven maanden lang elk vrij uurtje in dit karwei gestoken. Weliswaar hadden ze vooraf in grote lijnen al wel voor ogen hoe het worden moest, maar feitelijk werd gaan deweg pas besloten hoe het er uiteindelijk uit zou gaan zien. Zo greep het ene karweitje in op het andere en werd het ene een gevolg van het andere. Vóór alles stond daarbij het scheppen van een oude nostalgische sfeer centraal. En als je alles zo saampjes aanpakt dan weetje aan het eind echt wel waar je aan begormen bent.Maar nu alles klaar is, is duidelijk te zien met hoeveel hart ze eraan gewerkt hebben. Als je de winkel binnen komt wordt je inderdaad omgeven door een sfeer van knusse nostalgie. Kleiimieubeltjes en een breed assortiment van betonnen kip pen en tuindecoraties tot indianenkoppen, aardenwerk olifanten, houten giraffes, apar te spiegels, lantaarns, glaswerk en gongen, houten schalen, kaarsenstandaards, artikelen uit Mexico, India en Indonesië, en nóg veel meer, zorgen ervoor dat klanten er zich meteen plezierig en thuis zullen voelen. Alles is er op elkaar afgestemd, en dat zie je. Bovenal is er het warme hart dat Annette voor haar winkel heeft, en dat voel je. Ze gaat er echt in op. Samen met haar man doet ze wekelijks de inkomen. Met elkaar zie je meer dan datje het alleen doet, vindt Annet te. Enerzijds zoekt ze daarbij hoge kwaliteit, anderzijds gunstige prijzen. Dat vraagt wel extra speurwerk, maar het is er wel. Bijna alles is handwerk, dat ze uitsluitend via beschermde kanalen inkoopt. Dus géén cirti- kelen en voorwerpen die onder erbarmelijke omstandigheden, zoals kinderarbeid, ver vaardigd zijn. Annette is geboren en getogen in Heenvliet, maar woont sinds ze in Middelharnis haar winkel heeft aan de Schoolstraat, mét haar man Herman en haar twee zoontjes Kevin (10) en Ken (1). "Ja, in de winkel ga ik wel op" zegt ze, "maar als ik m'n gezin niet had.Voordat ze zich hier vestigden kwa men ze al regelmatig in Middelharnis om te winkelen. "Middelharnis trok ons gewoon, en 'n winkeltje heb ik eigenlijk altijd al wil len hebben". En zo is't gekomen dat ruim vijfjaar geleden aan Schoolstraat 26 in Mid delharnis Annette's Cadeauboutique voor Cadeau en Woonaccessoires kon worden geopend, en dat ruim een maand geleden de winkel - vernieuwd en uitgebreid - kon wor den heropend. De winkeldeuren staan voor u open op dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdags tot 21.00 uur. Het telefoonnummer is (0187) 487783. BEW. EX. ■^m^mm^^i>msmBmif<ssiiiMM¥:^ï!iiiis:. Rotterdam-Rijnmond district De Eiianden Basiseenheid Goeree-Overflalcicee i INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Met medewerking van: Het Chr. Kinderkoor 'Jong Begonnen' en liet Chr. Jeugdl<oor 'Van Knop tot Bloem' o.l.v. Jan Bezuijen. Meditatie: Drs. J. W. van Estrik.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1