24e editie Rabobank Cijfers Trends (B Vernieuwde Raadzaal Goedereede met Ja-woord weer officieel in gebruiic MEDISCHE DIENSTEN llllllfmisDm20ommM 2000 .'^^^»s^>ri: De kaartverkoop is weer begonnen! Ellilill01»l1IEUlR^ Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Hoge brandstofprijs levert 545 miljoen gulden extra BTW-inkomsten op un uoamozE PcuiiKeooM mmüssB. Employement Benefits toverwoord voor de toekomst Op woensdag 11 oktober jl. organiseerden de Rabobanken op Tholen, Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland het jaar lijkse Cijfers Trends. Een bijeenkomst voor adviseurs en ver tegenwoordigers van het midden- en kleinbedrijf. Een interes sante ochtend: het was dan ook erg druk in Restaurant De Gre- velingen. Binden of Boeien? "De mens op de balans", daar draaide het om in de presentatie van spreker mr. E. van den Moosdijk. De heer van Den Moosdijk is werk zaam als manager Employment Benefits bij Interpolis. Employment Benefits zijn producten en diensten waarmee de Rabobank onderne mers een belangrijk deel van hun personeelszorg uit handen wil nemen en hen wil helpen een aantrekkelijke werkgever te zijn. Het gaat om oplossingen rond thema's die zowel werkgevers als werkne mers raken. Je kunt medewerkers "binden of boeien" aldus de heer Van den Moosdijk. Binden is op korte termijn vasthouden met aller lei financiële voordelen; boeien is op lange termijn interesseren met uitdagingen en ambities. De medewerkers zijn een belangrijke scha kel birmen een organisatie, eigenlijk de belangrijkste. De medewer ker neemt een grote plaats in op de balans van een organisatie. "Het Betere Werk" Employment Benefits zijn de komende jaren een belangrijk speer punt in de dienstverlening van de Rabobank aan ondernemers van het MKB. Onder de naam "Het Betere Werk" heeft Interpohs, als com petentiecentrum voor Employment Benefits biimen de Rabobank Groep, een aantal pakketten ontwikkeld. Deze worden via de lokale Rabobanken aan de MïCB-ondememer aangeboden. Het eerste pakket "Werk en Gezondheid" is inmiddels verkrijgbaar. Begin volgend jaar wordt onder de naam "Werk en Waardering" het tweede pakket Employment Benefits geïntrodu ceerd. Dit pakket zal zich richten op voorzieningen voor onderne mers en werknemers na de pensioengerechtigde leeftijd. De conclu sie van deze bijeenkomst is, dat medewerkers een zeer belangrijke schakel vormen binnen een organisatie. Een schakel die absoluut niet vergeten mag worden. van vrijdag 20 oktober 2000 t/m zondag 22 oktober 2000 Tel. 6413 44 Uitslagen van 16 oktober 2000 Damimen, afdeling 1: G. Smits -C. van Prooyen3 - O M. van 't Geloof - Jac. Wolfert1 -1 Joh. Wolfert - J. Knöps1 -1 Afdeling 2: H. de Munck - M. Poortvliet3 - O A. Los - K. de JongO - 3 A. Vijfhuizen - C. v. d. Kroon3 - O J. V. d. Groef-W. Nieuwland1 -1 Schaken: J. C. de Jong - W. Knöps1 - O V^. de Vos - A. KnöpsO - 1 Ruim een half miljard gulden aan extra BTW ontvangt de Nederlandse overheid als gevolg van de hoge brandstofprijzen. Dat geld komt boven op de ruim 26 miljard gulden die de overheid dit jaar toch al incas seert via belastingheffingen en accijn zen op wegverkeer. BOVAG en RAI herhalen hun pleidooi aan het kabi net om extra inkomsten te gebruiken voor onder meer het fiscaal stimule ren van zuinige auto's. Hiermee is een bedrag gemoeid van 420 miljoen gul den. De precieze omvang van de verkeersbelas tingen is een van de vele onderwerpen die te vinden is in de nieuwe editie van Mobiliteit in cijfers, editie auto's, die jaarlijks door BOVAG en RAI wordt uitgegeven. Auto's worden over de hele linie schoner Uit een overzicht van de emissiecijfers voor het wegverkeer in Nederland is een duide lijke conclusie te trekken: Auto's worden op vele fronten steeds schoner. Zo is de zwavel dioxide in de afgelopen 20 jaar met 66 pro cent verminderd. Het vrijkomen van me thaan is in diezelfde periode met 55 procent verminderd. En ook fijn stof (PMIO) is met 50 procent teruggelopen. Ruim 10 miljard gulden omzet in mobiliteitsbranche Alle bedrijven in de mobiliteitsbranche bij elkaar kenden in 1999 een omzet van zo'n 100 miljard gulden. De top drie wordt ge vormd door de autobedrijven (60 miljard gulden), de tankstations (25 miljard gulden) en de truckdealerbedrijven (10 miljard gul den). De directe werkgelegenheid in de mobiliteitsbranche bedraagt 80.000 volle dige werkplekken. Files nemen toe en kosten de maatschappij steeds meer Een heel apart hoofdstuk in Mobiliteit in cij fers, editie auto's is gewijd aan de files in ons land. In 1999 werden 29.226 files geteld. Een stijging ten opzichte van 1998 van maar Uefst 20 procent. De maatschappelijke kos ten van de file-problematiek stegen dan ook met 100 miljoen gulden naar 1,6 miljard gul den in 1999. Mobiliteit in cijfers is voor beleidsmakers en journalisten een database die alle denkbare informatie bevat over het bezit en gebruik van personen- en bedrijfsauto's, registraties onderhoud en de ontwikkelingen op het ge bied van files. Daarnaast wordt uitgebreid stilgestaan bij de economische en fiscale betekenis van de wegvervoermiddelen. Mobiliteit in cijfers - editie auto's kost 57,50 (incl. BTW). De uitgave kan worden besteld bij de RAI Vereniging, telefoon (020) 5044949. Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u stu ren aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. ItffF IS OE TEKENaaa Hierbij een foto van een op linnen getelcende afbeelding, tic zou graag wat meer van de malcer willen weten. Antwoord: Helaas hebben we de tekenaar - op uw overigens duideUjke foto - niet kun nen thuisbrengen. Het moet dus een tekenaar zijn geweest die niet erg bekend is gewor den. Het tafereel stelt de voedseldroppings van de geallieerden voor in 1945 boven een Nederlands vissersplaatsje. Aan de onder scheidingstekens op de vleugel van adelaar te zien moeten de vogels Engelse bommen werpers voorstellen die in plaats van de gebruikelijke dodelijke bommen levenbren- gende broden brachten. 6£ffT0ltf MAffFltf Wie weet een recept om gluton te maken? Antwoord: Het woord Gluton is niet afge leid van het Engelse glue zoals wel eens gedacht wordt, maar van gluten. Gluten - het Latijnse woord voor lijm - is een mengsel van niet in water oplosbare eiwitachtige kleefstoffen die in de meeste granen voorko men. Gluten wordt gewonnen als een bijpro duct van de zetmeelfabricage. Een recept om zelf gluton te maken is niet voorhanden. Wij denken trouwens dat het ook niet mogelijk is om dit te maken door een doe-het-zelver. Onze perzikboom heeft dit jaar bijzonder goed gedragen. Zelfs zo dat liierdoor vier grote takken afgebroken zijn. Men zegt dat een perzikboom nooit mag worden gesnoeid. De boom ziet er nu niet uit, hoe kan ik hem weer in model krijgen Antwoord: Wanneer bij perziken de vrucht zetting bijzonder rijk is, kan het best elk groepje vruchtjes worden uitgedund tot één. Ook degene die geen ruimte voor ontwikke ling hebben kunnen dan worden weggeno men. Zo wordt overbelasting van de takken voorkomen. Dat perzikbomen niet mogen worden gesnoeid is een fabel. Ieder jaar wordt in mei elke tak die een ander kruist weggenomen. Beschadigde takken, bijv. die zijn afgebroken, snijdt men terug tot een gezonde scheut. Verder worden alle scheu ten weggenomen die onder de laagste tak aan de stam staan. Takken die aan de top insterven worden teruggesneden tot een gezonde zij scheut of een naar buiten wijzen de zijtak. Vertoont het hout op de snede een bruine verkleuring dan is de insterving al te ver doordrongen en moet de insnijding nog dieper plaatsvinden. Verder worden bij een volgroeide struik alle naai' beneden wijzende takken teruggesneden, ook als dit komt door de zwaarte van de vruchten. Het wegsnoeien van oudere, minder dragende takken bevor dert de groei van nieuw hout in het hart. KULKNaCELOIËCT? Alhoewel ik al minder kalkrijk voedsel eet, krijg ik toch meer last van kalknagels. Weet u soms een goed öntkalkend dieet? Antwoord: Als u nog minder kalk zou eten, loopt u gevaar dat de gestage ontkalking van uw beendergestel (nog) sneller toeslaat en dat u straks op jongere leeftijd een been of heup breekt. U moet beslist voldoende cal cium gebruiken. Een kalknagel ontstaat door een storing in de nagelwortel, bijv. door beschadiging van de nagelvormende cellen. Dat kan o.a. komen door het dragen van ver keerd schoeisel. Vroeger dacht men dat een overmaat van kalk in het voedsel of drink water de oorzaak was, maar daar bleek bij onderzoek niets van te kloppen. Beïnvloe ding van de nagelgroei door een dieet is dus onmogelijk. De vorming van een kalknagel is helaas op geen enkele manier te stoppen. De behandeUng moet in ernstige gevallen geheel worden overgelaten aan een vakbe kwame pedicure. Zo'n nagel mag in elk geval niet geknipt worden en moet - ondanks de dikte - ook niet te kort worden gehouden. Men kan wel met een grote nagel- vijl de lastigste verdikkingen verwijderen. Bij ernstige vormen is aangepast schoeisel nodig en eventueel kan operatieve verwijde ring worden overwogen. »000 LICHT Mogen ook de familieleden en belangstellen den die met eigen auto de begrafenisstoet volgen, door rode verkeerslichten rijden Antwoord: Zelfs de chauffeurs resp. koet siers van begrafenisondernemingen mogen al een aantal jaren niet meer door rood licht rijden. De stoet moet zo mogelijk nog in haar geheel voor geel licht stoppen en wachten tot het kruispunt bij groen Ucht weer vrij is. Mochten reeds enkele wagens van de offi ciële stoet bij groen, resp. geel, gepasseerd zijn, dan moeten de hierna volgende chauffeurs van de overige volgwagens beslist voor het rode licht wachten. Aanslui tende particuheren in eigen auto mogen al evenmin door het onveilig sein rijden, ook al voeren zij groot licht als teken dat zij bij de rouwstoet (willen) horen. Dat grote licht kon vroeger nog een teken zijn voor andere weg gebruikers dat zij aan een uitvaart deelna men, met een stilzwijgend verzoek om voor rang, maar ook dat geldt niet meer omdat zo veel automobilisten overdag de hchten heb ben ontstoken om beter zichtbaar te zijn in het verkeer. De volgers van een rouwstoet hebben nu dus bij geen enkele kruising meer recht op voorrang. Gelukkig laten de andere weggebruikers vaak een begrafenisstoet nog wel uit eerbied of uit beleefdheid in haar geheel als een gesloten colonne voorbij gaan en ook slipt er wel eens een enkele volgauto door een stopsignaal, doch dat laatste kan de chauffeur nu een flinke boete kosten. Daar om nemen de meeste ondernemingen het risico niet en wacht het voorste deel van een (door verkeerslichten of overwegbomen) gesplitste stoet na de kruising ergens aan de rechterzijde van de weg tot de volgers weer gearriveerd zijn. Jawel, de kaartverkoop voor de kerstconcer ten van 'The Credo Singers' is weer begon nen. Ook dit jaar zal het Christelijk Gemengd koor 'The Credo Singers' uit Rot terdam weer twee kerstconcerten geven in de Doelen te Rotterdam. Data voor de con certen zijn dinsdag 19 en woensdag 20 december 2000. De medewerkenden zijn Chr. Gemengd koor 'Jubilate Deo' uit Wou denberg; Katwijks Chr. Mannenkoor 'Jubi late' 0.1.v. Sander van Marion; Jan Mulder, orgel; het Nederlands Promenadeorkest ver zorgt de begeleiding; Mihai Puscoiu, pan fluit en de algehele leiding is in handen van Jan Stolk. De concerten vangen aan om 20.00 uur, maar de zaal is reeds open om 19.15 uur. De toegangsprijs bedraagt 30,-, inclusief plaats bespreken, garderobe en pro grammaboekje. Kaarten zijn te bestellen bij de heer H. Plenk, Zemikeplaats 8, 3068 ZJ Rotterdam, tel.: 010-4210216 (niet op zondag) of tel.: 010-2860333. Bestel nu reeds uw kaarten om er zeker van te zijn dat ook u dit jaar deze fantastische concerten kunt bijwonen. Graag tot ziens! Autobedrijf Jan van Dijk Afgelopen woensdagmiddag werd Goerees' vernieuwde raadzaal voor 't eerst weer officieel gebruikt, nadat onlangs het oude meu bilair was verwijderd en naar Polen gebracht. Al sinds 1972 - na de gemeentelijke herindeling - was het meubilair in gebruik. Het was in de tijd dat Goerees vroedschap nog maar 13 raadsleden telde. Door de jaren heen is dat uitgebreid tot 15, waardoor de vroede vaders - en tegenwoordig ook moeders - nogal krap kwa men te zitten. Toename van democratie leidde er bovendien toe dat er meer en meer vergaderd werd, dus werd er ook meer en meer krap-gezeten. Besloten werd dan ook om aan die situatie maar eens een einde te maken. Een ander probleem waar men nogal eens op stuitte in Goerees gemeentehuis was de knusse maar kleine trouwzaal. Als bij een huwelijksvoltrekking flink wat familie en bekenden aanwezig waren, was het ook daar al gauw een benauwde bedoening. Genoeg redenen dus om aan ver betering te werken, en zo is uiteindelijk begin dit jaar een ver nieuwingsplan van start gegaan. Toen het oude meubilair eeiunaal uit Goedereede vertrokken was werd er stevig aangepakt en gewerkt aan verbouwing van de raad zaal, die voor multi-functioneel gebruik geschikt zou moeten wor den. Om dat mogelijk te maken werden vemjdbare tafels aangeschaft die door middel van een koppelsysteem aan elkaar verbonden wor den. Door dit systeem kan de inrichting van de raadzaal naar behoef te worden aangepast, ook met het oog op huwelijksvoltrekkingen die voortaan in de vernieuwde raadzaal zullen plaatsvinden. Kantoor meubelfabrikant Grahl heeft de inrichting van de raadzaal verzorgd en op enkele kleinigheidjes na is het karwei thans voltooid. Een een voudige maar tevens chique ogende vergaderruimte werd gereali seerd, waarin centraal een prachtig verlichtingspaneel hangt met halogeenlampjes die zich weerkaatsen in een spiegelende boven- plaat. Het streven was om er in ieder geval de komende begrotings vergadering te kunnen houden, en dat zal dus prima gaan lukken. Het resultaat mag worden gezien! De eerste officiële gebruikmaking van de vernieuwde raadzaal heeft echter plaatsgehad toen afgelopen woensdagmiddag het huwelijk werd voltrokken tussen de 21-jarige Aart-Jan Stasse en de 27-jarige Jorine van de Breevaart uit Ouddorp. Voor die gelegenheid kreeg de bruid namens de gemeente een extra bos bloemen in handen gedrukt door ambtenaar van de burgerlijke stand A. Lokker. En onmisken baar heeft de vernieuwde zaal woensdagmiddag zijn nut al bewezen: zonder problemen kon een groot aantal aanwezigen van een plaatsje worden voorzien én 't 2al de huwelijksvoltrekker ditmaal heus min der zweetpareltjes hebben gekost. WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zondagmorgen 8.00 uur dokter Dogterom, tel. 482144. van zondagmorgen 8.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur heeft dienst dokter Van Kempen, tel. 482710. Dirksland - Herkingen - Melissant - Stellendam van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur dokter T. v. d. Doel/A. Baeide, tel. 601752. Ouddorp - Goedereede: Voor de diensten tijdens het week-einde raad plege men het telefoonnummer van de eigen huisarts. Nieuwe Tonga - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur praktijk Oude Tonge, tel. 641259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur dokter IVlaas, Stad, tel. 611269. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts J. Buth/van Heesch, tel. 601183 (van 11.00 tot 11.30 uur). APOTHEKEN Apotheek Menheerse Voorstraat 16, Middelharnis, 48 36 66 Werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur, Zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: 48 36 66. Apotheek St. Joris St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 487277. Geopend op w/erkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Incontinentie-lijn Meditheek: 487277. Voor avond- en weekendlensten: zie Apotheek Menheerse. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland Openingstijden van ma. t/m vr.: 08.30-12.30 uur. (12.30-13.00 uur gesloten) 13.00-18.00 uur. Openingstijden van za. t/m zo.: za. 09.00-12.00 uur 17.00-17.30 uur zo. 11.30-12.00 uur 17.00-17.30 uur Voorspoedrecepten buiten deze uren wordt u vriendelijk verzocht te bellen met 601580 APOTHEEK 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37 89 Werkdagen van 8.30 tot 18.00 uur. Zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zondag van 12.00 tot 12.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze uren via 68 3789. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Middelharnis, 48 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, 48 28 97. ZORG EN WELZIJN GROEP Voor verpleging, verzorging en huishoudelijke hulp, ouder- en kindzorg, voedingsvoorlichting en dieet- adviserlng, maatschappelijk werk. 24 uur per dag bereikbaar via Zorglijn ZHE tel. (018162 62 26 Thuiszorgwinkel geopend van maandag t/m vriidag van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur, tel. (0181) 67 97 00 ALARMERING Brandweer, Politie, Ambulance 1-1-2 THUISZORG EN MAATSCHAPPELIJK WERK 'De Dillenburg', Jul. v. Stolberglaan 19, Middelharnis Tel. Thuiszorg 488 080 Tel. Maatschappelijk werk 488 070 telefonische hulpdienst, tel. (0181) 62 59 52. KRAAMZORG NEDERLAND De Vriesstraat 2, Oud-Beijerland Postadres: Postbus 1202, 3260 AE Oud-Beijerland. Is dag en nacht bereikbaar onder telefoonnummer (0186) 612055. Kraamzorg Nederiand geeft diverse vormen van zorg, variërend van enkele uren tot 8 dagen. Informatiebijeenkomsten over kraamzorg en bevalling worden regelmatig gegeven in Oud- Beijerland. Inlichtingen en informatie verkrijgbaar op werkdagen via bovenstaand telefoonnummer. KRAAMZORG DE EILANDEN Vliet 8, Postbus 1185, 3220 BD Hellevoetsluis Biedt een compleet zorgpakket rondom zwanger schap bevalling en kraamperiode, aangepast aan de persoonlijke zorgbehoefte van de cliënt. Tel. (0800) 0225323 Voor inschrijving, het aanvragen van een informatie pakket en informatie rondom zwangerschap. bevalling en kraamperiode (excl. medische vragen) (0181)310000: Bevallingslijn (24 uur per dag bereikbaar) Stichting Bejaardenwerk 'MIDDELHARNIS' Tel. 48 33 66 STICHTING WELZIJNSWERK 'OOSTFLAKKEE'. BURO SUCHTOFFERHULP Tel./fax484916 NED. M.S. VERENIGING afd. G-Overflakkee K. M. Schippers-Berghuis, 4918 15 ALZHEIMER VERENIGING ZUIDH. EILANDEN Heeft u vragen? Bel dan van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Locaal Ouderenwerk Middelharnis, telefoon 48 33 66. Landelijke Telefonische Hulpdienst: (dag en nacht bereikbaar) (030) 65 67 511 TEL. HULPDIENST VOOR DIABETEN (033)4725083 VERTROUWENSTELEFOON NED. PATIËNTEN VER. 683149/482411. ALCOHOLPROBLEMEN Voor hulp en int. tel. (0181) Q6 38 85 VER. REUMAPATIËNTEN Goeree-Overflakkee e.o. J. van Loon, Burg. Overdorpstraat 46, Nieuwe Tonge, teL (0187) 6516 61. LOTGENOTEN-KONTAKTGROEP voor vrouwen die borstkanker hebben (gehad). Belangstellenden kunnen bellen naar: Kruisw. Zuidh. Eilanden Gezondheid Service, tel. (0181) 626226 of het Patiënten Service Bureau van hef Van Weel Bethesda Ziekenhuis, tel. 607119 ('s ochtends). Wanneer u dat wenst kunt u een lotgenote persoonlijk ontmoeten. U kunt dat kenbaar maken in het telefonisch gesprek met een lotgenote. NED. LEVERPATIËNTEN VER. Reglo-kontaktpersoon: H.G.Snauw-v. d. Krol,6318 21 NEDERLANDSE PATIËNTEN VERENIGING Consultatlepunt voor medisch-ethlsche vragen rondom het levenseinde: tel (0318) 54 78 78 PATIËNTEN OMBUDSMAN ZIEKENHUIS Postbus 153,3240 AD Dirksland Tel. (0187) 607278 WERKGROEP V.B.O.K. OP G.-OVERFLAKKEE Ongewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder èn kind 65 21 53 of 65 27 60 Landelijk dienstencentrum VBOK te Amersfoort, tel. (033) 463 8212 HULP EN INFORMATIE BIJ BORSTVOEDING La Leche League, 682999 Borstvoeding Natuurlijk, 642975 Ook verhuur kolven. REGIO: NTN THUISZORG voor thuiszorg en kraamzorg, 24 uur per dag bereikbaar, (010)4130230. Voor klachten omtrent de behandeling In de Gezond heidszorg en Maatschappelijke dienstverlening: INFORMATIE- EN KLACHTENBUREAU GEZONDHEIDSZORG (IKG) Tel. (0181) 626445 's ochtends (beh. woensdag) van 9.30 tot 12.00 uur. MOEDERS VOOR MOEDERS Aanmelden vanaf 'overtijd' tot 11 e week zwangerschap (deelname t/m 16e week), 0800-0228070 (gratis). REGIONAAL INDICATIE ORGAAN is bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 10.00 uur voor verpleeghuis- en verzorgingsaanvragen en van 13.00 tot 14.00 uur voor thuiszorgaanvragen onder telefoonnummer (0187) 488 060 Telefax (0187) 488 068 GEHANDICAPTEN SPD Zuid-Holland Zuid: biedt dienst- en hulp-verie- ning aan mensen met een lichamelijke of verstande lijke handicap en/of ontwikkelings-achterstand en hun ouders of verzorgers, tel. (0900) 202 06 72 (22 cent p/min.) maandag t/m vrijdag 8.30-17.00 uur. VRIJWILLIGERSWERK Vrijwillige Thuishulpcentrale: verleent hulp en ondersteuning aan thuiswonende mensen met dementie, aan mensen met een versatndelijke en/of lichamelijke handicap en aan mensen met een lang durige en/of chronische ziekte, tel. (078) 6483730 maandag t/m vrijdag 8.30-17.00 uur. Mantelzorg: biedt hulp aan mensen, die de zorg hebben voor iemand uit de naaste omgeving die hulpbehoevend is geworden door ziekte, handicap of ouderdomsverschijnselen, tel. (078) 6483730. ROPARUN-HOSPICE CALANDO Tel. nr. 0187-609147 Faxnr. 0187-609148 VRIJWILLIGE THUISZORG CENTRALE CALANDO Tel. nr. 0187-609147 HET STEUNPUNT voor slachtoffers van seksueel geweld, 24 uur per dag gratis telefonisch bereikbaar voor een vertrouwelijk gesprek en informatie: 0800-2358774. YPSILON: Vereniging van familieleden van men sen met schizofrenie of een psychose. Inl.: N. Bernouw, tel. (0181) 661978. Landelijke helpdesk: (010) 4045166 (op werkdagen) of Internet: www.ypsilon.org. E-mail: ypsilon@ypsilon.org. OFFICIEEL DEALER BRIELLE, Slagveld 19, Tel. (0181413777 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 5