Een politiek bedankje e t i e fe k TAALPRAATJE Orgelconcours Oude Tonge PREDIKBEURTEN 50-jarig jubileumconcert dameskoor Toonkunst' HERFSTBINGO Gerrit Joppe in Flakkeecialiteiten fio EIUVtlDEtl-niEUWS Extra kerkdienst Ger. Gem. in Ned. D» Nieuw aanbestedingscentrum bevordert brede toepassing van UAR in de bouw Op eengrote paddestoel... Stadspastoraat Oprecht bedoeld? Wat Milosevic drijft Onwaarachtigheid Politiek ethiek van een slechte soort He/V. VROUW Alledaags Zondag 22 oktober 2000 Deze column gaat over Milosevic. Bij de felicitatie aan zijn politieke tegenstanders heeft hij een dubbel bedankje uitgesproken. Allereerst aan degenen die op hem gestemd hebben en hem daarmee steun hebben ver leend. Hij moest nu toegeven dat deze steun- stemmers een minderheid vertegenwoordi gen. Vervolgens bedankte hij degenen die niet op hem gestemd hadden. Ze hebben hem van een zware taak verlost, zo luidde de motivering voor zijn dank aan hen. Menig een zal zich afgevraagd hebben hoe oprecht dit dankwoord bedoeld is geweest. Ik zet enkele feiten op een rij. Aanvankelijk is Milosevic niet van plan geweest de uitkomst van de verkiezingen te aanvaarden. Hij erkende wel. dat hij niet de meerderheid had behaald. Volgens zijn commentaar was dat zijn tegenstander evenmin gelukt. Zijn tegen standers meenden te kunnen bewijzen dat er op grote schaal fraude was gepleegd. Milos evic zou in geen geval zoveel stemmen heb ben geki'egen als de zijnen voorgaven. De tegenkandidaat kwam wel degelijk boven de vijftig procent. Dit alles werd door Milo sevic en zijn aanhang bestreden. Gedurende enkele dagen beweerde hij dat een tweede ronde nodig was om duidelijkheid te bren gen. Toen het volk op de been kwam, kerke lijke leiders zich van Milosevic afkeerden en ook vooraanstaande landgenoten hem in de steek lieten, blies hij de aftocht. Zonder een woord van excuses over de eerdere belich ting van de verkiezingsuitslag, gaf hij toe verloren te hebben. Gedwongen door de macht van de massa, het verlies van de steun van de Kerk en leidinggevenden in het land, ging hij om. Hij maakte plaats voor zijn tegenstander. Hij deed dat met dank aan wie hem steun hadden gegeven en met dank aan wie hem van zijn zware taak hadden verlost door op zijn tegenstander te stemmen. Zelden heb ik zo'n onbeschaamd stukje poli tiek toneel zien opvoeren. Vanwege de zojuist gegeven typering breng ik deze gebeurtenis in de rubriek ethiek ter sprake. Gaat het om politieke ethiek? Dat kunt u zeggen. Het gaat echter nog meer om de ethiek van deze politicus. Het is duidelijk dat Milosevic de macht wilde behouden. Van daar de ontkenning van de overwinning van zijn tegenstander. Vandaar zijn manipulatie met de verkiezingsuitslag. Hij kende zich zelf meer stemmen toe dan in feite op hem Wciren uitgebracht. Bedrog gaf hij uit voor de waarheid. Van de werkelijke stemming gaf hij een vertekende, dus valse voorstelling. Dat dit gebeurde door zijn medestanders neemt het feit niet weg, dat het met zijn instemming en hoogstwaarschijnlijk ook mede op zijn initiatief is gebeurd. Dat wil zeggen: er heeft op ruime schaal corruptie plaatsgevonden. Het ontkennen van deze corruptie, ondanks belangrijke bewijzen daarvoor, is een vorm van bedrog. Uitgere kend de man die met behulp van dit bedrog aan de macht wilde blijven, gaat de tegen stemmers, dus zijn tegenstanders, bedanken voor het feit dat zij hem van een zware taak hebben verlost. Eerst door leugens willen aanblijven en dan wijken voor de overmacht van de waarheid, om bij zijn terugstreden zijn dankbaarheid ervoor uit te spreken dat hij nu van zijn zware taak ontheven is. Dit is hypocrisie in de ergste vorm. Huichel achtigheid, leugenachtigheid en onwaarach tigheid onder de schijn van het tegendeel. Dit laatste mag ik ook daarom zeggen, omdat Milosevic nog niet van plan is van het politiek toneel te verdwijnen. Hij ziet zich zelf nog een taak toebedeeld. Hij verwacht - zo wordt tussen de regels door duidelijk - dat hij in de toekomst nog een vooraanstaan de rol zal spelen in de politiek. Wat is de politieke ethiek van Milosevic? Allereerst is zijn ethiek gekenmerkt door bedrog, waarvoor de weg gebaand is door het aanwenden van geweld. Wat is er immers niet een geweld en onderdrukking aan deze verkiezingen voorafgegaan. Ver volgens maakt zijn ethiek gebruik van bedrog en leugen, namelijk diefstal van stemmen en het verkleinen van het aantal stemmen dat op zijn tegenstander is uitge bracht. In de derde plaats, gedurende een aantal dagen zich niet laten zien, noch iets van zich laten horen. Zijn trawanten (een ander woord heb ik voor deze medewerkers niet) liet hij het vuile werk doen. En dan ten slotte, als alles verloren schijnt te zijn, met een politiek bedankje de indruk wekken dat het voor hem een opluchting is van zijn pre sidentiële taak te zijn ontheven. Dat hebben zijn tegenstanders hem toch maar als een gunst aangeboden. Heel deze handelswijze heeft met zijn politiek optreden alle geloof waardigheid verloren. Hij heeft van zijn ver lies nog niet geleerd, wat eigenlijk de eerste les zou moeten zijn, namelijk dat bedrog nooit door een politiek bedankje aan de tegenstanders kan worden gecamoufleerd. Na de wending is hij met dit politieke bedankje op de oude voet voortgegaan. Zijn ethiek is niet veranderd. Hij is de man van het oude regime gebleven. Zijn woorden vervullen nu de taak die voorheen politie en leger uitvoerden. Hoe kan een man van zo'n formaat zich zo vergissen? Alsof het volk deze laatste leugen niet door zou hebben. Terwijl ik dit schrijf komen er voorvallen in mijn gedachten die van kleiner omvang zijn en dus op 'bescheidener' schaal veel weg hebben van het verhaal van Milosevic. Laten mensen die handelen zoals hij, bedenken dat ze wel doorzien worden. Het is te hopen dat deze man zich eenmaal voor het Gerechtshof in Den Haag moet verantwoorden. Zolang dat niet gebeurt kleeft er aan de ethiek van de Joegoslavische politiek een smet. We wach ten af. w. H. Velema In het programma 'Flakkeecialiteiten' van Radio Flakkee vertelt Gerrit Joppe zaterdag morgen zijn levensverhaal aan Jan Lodder. Gerrit Joppe werd 66 jaar geleden geboren in Melissant. maar verhuisde naar Dirksland. Zijn beroep is landbouwer. En pootaardap- pelen zijn zijn specialiteit. In zijn vrije tijd is hij bestuurslid van Calando en voorzitter van de Rabobank in Middelhamis. Voor zijn inzet voor anderen werd hij onderscheiden met een gouden medaille in de orde van Oranje Nassau. Het is een vlotte verteller. Dat zal zaterdagmorgen te horen zijn als u om 9 uur afstemt op Radio Flakkee. De her haling van het programma is op dinsdag avond tussen 6 en 7 uur. Op DV 21 oktober gaan we PARTY CO doen. We verwachten jullie natuurlijk alle maal (als je 14 jaar of ouder bent) vanaf 19.30 uur in Elim. Wil je nog wat weten, bel dan even naar Hennie Looij (652323) of naar Corrie Bom (651523). Tot ziensCommissie ZAJW chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdljk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag slultingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 1022, privé (0187) 60 1440 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17.50. Per jaar 66,—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Op het platteland was het nog niet zo lang geleden gebruikelijk dat men de boerin aan sprak met vrouw, ook de meid en de knecht. Daarvan is het wat ondeugende spreekwoord afkomstig "geen vrouw is zo rijk of ze is een koe gelijk". Al is de boerin nog zo rijk, ze moet haar kind zelf de borst geven. Tevens komt vrouw en meer nog het ver kleinwoord vrouwtje voor als eigenares van een huisdier. Ook thans nog vaak gebezigd. Dat blijkt uit "kom maar bij 't vrouwtje" gezegd tegen de hond of de poes. Soms als aanspreekvorm bij mythologische figuren. Weinig bekend is dat "Vrouw Holle" te dan ken is aan de Germaanse godin van het huwelijk en de vruchtbaarheid Holda. Een bijzondere benaming is Witte Vrouwen voor de Augustinesser nonnen. Zo is ons woord mevrouw afgeleid van de deftige aanspreektitel "mijn vrouwe" van een adellijke dame. Dit in tegenstelling tot de ongetrouwde jonkvrouw waaruit juf frouw ontstond. Aan de vrouw des huizes zijn talrijke uit drukkingen ontleend, met betrekking tot het huishouden en het gezinsleven, zoals "een "vrouw die een pond garen spint en een koe die een pond boter geeft, zijn goede." Verder "een welbeminde vrouw is een huis vol vrede." Evenals "een welgetoefde (ont haalde) vrouw is een huis vol vreugde." Dat bracht de Fransman Alphonse Karr tot de uitspraak: "de liefde is een vogel, die zingt in het hart der vrouwen." Karr werd in 1808 in Parijs geboren en over leed in 1890 in St.Raphael. Zijn werk munt te uit door geest, fantasie en oorspronkelijk heid. Zijn tijdgenoot Victor Hugo (I802-I885) een zeer bekend romanschrijver, wilde niet achterblijven met zijn; "De mond van de vrouw heeft heel wat kwalen genezen." Grappig is de zegswijze "het is een luie vrouw, die voor een koffieboon niet bukt." Dat slaat zijdelings op zuinigheid, zoals in "een zuinige vrouw is de beste spaarpot." Aan de andere kant vond men eertijds, dat men van mooie vrouwen in het huishouden niet al te veel mocht verwachten. Vandaar "hoe schoner vrouw, hoe vuiler zuivel of hoe slechter schotels." Mooie vrouwen kookten matig. Daarbij past goed "wat de vrouw graag mag, eet de man elke dag." Dat getuigt van weinig variatie bij de maaltijden. Die onzorgvuldigheid kwam verder tot uiting in de zegswijze "mooie vrouwen binden de huiszorg aan de knieën" Tegenwoordig zou men zeggen, ze gooien er met de pet naar. Op initiatief van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) en de Vereniging Grootbedrijf Bouw (VGBouw) is het Adviescentrum Aanbestedingen B&U (ACA B&U) opge richt. Het adviescentrum is sinds 1 okto ber actief en heeft als doel de toepassing van het UAR door zowel opdrachtgevers als opdrachtnemers in de bouw te bevor deren. Als directeur van het in Nieuwe gein gevestigde adviescentrum is de heer mr. Armand P.C.F. Doggen benoemd, voorheen waarnemend directeur van de Vereniging Dakdekkersbranche Neder land (VEBIDAK). Om de aanbesteding van werken in de bouw in goede banen te leiden heeft de overheid, na overleg met een groot aantal bouworgani saties, de Uniforme Aanbestedings Regle menten 1986 en UAR EG 1991 opgesteld. Het UAR is verplicht voor werken van de rijksoverheid, maar wordt ook door andere opdrachtgevers in de bouw op brede schaal toegepast. In het UAR worden de meest voorkomende aanbestedingvormen behan deld. Voor iedere vorm van aanbesteding geeft het UAR gedetailleerde en eenduidige regels voor het verloop van de procedure, rekening houdend met de belangen van Op D.V. woensdag 25 oktober om 19.30 uur hoopt ds. A. Schultink uit Bameveld voor te gaan in een doopdienst in de Ger. Gem. in Ned. te Bruinisse. Verschillenden gaan er in de herst naar op zoek in het bos, naar de beroemde padden stoel - rood met witte stippen. Maar bij Jan en Nel Lokker aan Irene weg 17 in Ouddorp staan ze gewoon in de tuin, zo'n twintig exemplaren vlak bij elkaar! Op een klein schurvelingetje tussen de weg en hun voor tuin zijn ze spontaan opgekomen. Vorig jaar ook al enkele, maar dat was niets in vergelij king bij wat er nu opkwam. En er komen nog steeds nieuwe bijHet geheel vormt dan ook een fraai herfsttafereel dat regelmatig de aandacht van voorbijgangers trekt. Jan Lok ker weet nog geen directe verklaring voor de paddenstoelengroei. 't Is wel bekend dat Vliegenzwammen - want zo heten ze offi cieel - onder berken willen groeien, en die staan er ook in de tuin; en verder onderhoudt Jan z'n schurveling volgens natuurvriende lijk schema. Mogelijk dat een en ander ertoe bij heeft gedragen dat kabouter Spillebeen nu zo lustig heen en weer kan wippen, daar aan de Ireneweg... Wie het weet mag het zeggen! De Ouddorpse konijnen- en pluimveefok- kersvereniging 'Nut en Genoegen' organi seert ook dit jaar weer een herfstbingo, en wel op dinsdag 24 oktober. Voor jong en oud zijn er weer mooie prijzen te winnen met als hoofdprijs een boodschappenmand. De bin go start om 20.00 uur in M.F.G. Dorpstien- den in Ouddorp. Iedereen is vanaf 19.15 uur welkom, graag tot ziens op 24 oktober. zowel opdrachtgevers als aanbieders. Zo worden misverstanden en begripsverwarring voorkomen en is het UAR als het ware de basis voor fatsoenlijk zaken doen. Het ACA B&U wil een vraagbaak zijn voor zowel aanbesteders als inschrijvers. Om de toepas sing van het UAR te stimuleren worden ver schillende promotie-activiteiten omtplooid, zoals de verspreiding van voorlichtingsma teriaal. Inschrijvers èn opdrachtgevers kun nen ook gratis advies vragen over correcte toepassing van de regels. Tot slot controleert het ACA B&U advertenties en uitnodigin gen voor aanbesteding en ziet toe op het juis te gebruik van de regels. Eventuele onjuist heden worden gemeld bij de aanbestedende partij. Er zijn tegenwoordig vele vormen van pas toraat. Ouderenpastoraat, jongerenpasto raat, pastoraat voor gevangenen, voor blinden en doven en het bekende gemeente pastoraat. Citypastoraat is er tegeniuoor- dig ook. Herderlijke zorg in de grote steden. Stadspastoraat is iets geheel nieuws en tege lijkertijd eeuwen oud. Steden hebben ondanks hun van oudsher bedenkelijke reputatie een zekere aantrekkingskracht op zendelingen en andere dienaren van het Evangelie. Stedelijke gebieden waren en zijn een dankbaar evangelisatieterrein. Veel mensen die dicht bijeen woonden. Dat is nog zo. Maar er is een verschil. In veel steden heeft de onverschilligheid en de ver killing toegeslagen. Ook op het platteland slaat de secularisatie onverbiddelijk toe. Het lijkt wel of de invloed van de steden veel verder reikt dan het haar toegemeten grondgebied. Ten diep ste is het op het platteland niet beter dan elders. Hoort u regelmatig dat één dag in het huis van God beter is dan duizend eigens anders Hedendaags stadspastoraat vereist in ieder geval bijzondere gaven van oog en oor. Je ziet en hooti veel in de mêlee van mensen. De stadspastor is, net als zijn collega 's op het platteland, een man met hart voor de zaak. De goede zaak. De besognes van de stedelijke herder betreffen vaak eenzaam heid en onverschilligheid. Soms onwetend heid. Voorzichtig manoeuvrerend gaat hij zijn gang door de stad. Letterlijk in de bijbelse heggen en steden. Daar vindt hij hen die het niet meer weten te vinden. In Naam van de Goede Herder zoekt hij hen op. Zo komen ook stadsschapen bij de grote kudde die niemand tellen kan. Pastoraat van 's Heeren wege. Dominee, mervrouw en kinderen. Welkom op Stad. Op D.V. zaterdag 28 oktober staat een voor de orgelliefhebbers belangrijke acti viteit op het programma: het twaalfde Orgelconcours voor amateurs. Centraal bij dit evenement staat het fraaie Frobe- nius-orgel in de Hervormde Kerk te Oude Tonge. Het concours kan zich verheugen in een grote belangstelling. De organisatie (de Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee en de Vereniging van Orgel vrienden) heeft 21 deelnemers, afkomstig van Goeree-Overflakkee, Schouwen-Dui- veland, Tholen en Sint Philipsland, toege laten als deelnemer aan het concours. Het concours 'van' Oude Tonge werd voor het eerst gehouden op 23 februari 1980. Vanaf het begin eenmaal per anderhalfjaar, later in een tweejaarlijkse frequentie, is het concours niet meer weg te denken uit het Flakkeese orgellandschap. De jury wordt, in wisselende bezetting, iedere keer gevormd door twee prominente organisten. Het concours begint zaterdagmorgen om 9.00 uur (de kerk is om 8.30 uur open). Na elf deelnemers volgt de middagpauze. Om 14.00 uur gaat het concours verder en rond 16.45 uur wordt de uitslag verwacht. Dan zal de jury bekend maken welke drie deelne mers het beste gepresteerd hebben. Zij mogen 's avonds, samen met de jury, het slotconcert verzorgen. Alle deelnemers spelen op het Frobenius- orgel, behalve een vrij werk naar eigen keuze, een koraalgebonden verplicht werk. Hiervoor hebben zij de keuze uit één of twee koralen van Johann Sebastian Bach of maximaal drie variaties uit diens koraalpartita's. In totaal mogen ze maxi maal 12 minuten muziek ten gehore bren gen. be jury bestaat uit de heren Theo Jellema en Stef Tuinstra. Theo Jellema werd geboren in 1955, stu deerde orgel aan het conservatorium te Gro ningen in de orgelklas van Wim van Beek en behaalde zijn solodiploma met onderschei ding in 1978. Sinds 1986 is hij organist van de Martinikerk te Franeker. Naast zijn werk zaamheden als docent hoofdvak orgel aan de conservatoria te Groningen en Arnhem heeft hij een uitgebreide concertpraktijk. In 1999 voerde hij in Friesland het complete orge- loeuvre van Olivier Messiaen uit. In 2000 speelt hij in zestien concerten in de Grote Kerk te Leeuwarden het complete orgeloeu- vre van Johann Sebastian Bach. Hij maakte CD-opnames op belangrijke historische orgels. Stef Tuinstra werd geboren in 1954, stu deerde orgel bij Wim van Beek en Gustav Leonhardt en behaalde in 1979 de Prijs van Uitnemendheid. Als adviseur is hij betrok ken bij de restauratie en nieuwbouw van orgels in Nederland. Hij is cantororganist van de Hervormde Gemeente van Zeerijp- Eenum-Westeremden. Als organist verzorgt hij radio- en tv-uitzendingen in binnen- en buitenland, o.a. met stijlimprovisaties, en geeft hij recitals in verschillende landen. Opnamen van hem improvisaties, en geeft hij recitals in verschillende landen. Opna men van hem verschenen op LP en CD. Ook is hij clavecinist, dirigent-koorleider en publicist. Het slotconcert op zaterdagavond begint om 20.00 uur. Theo Jellema en Stef Tuinstra zullen concerteren. Tussen de beide juryle den in zullen de drie winnaars van het 12e orgelconcours laten horen waarom ze de drie besten zijn geworden. U wordt van harte uitgenodigd om dit orgel evenement bij te wonen. De toegangsprijzen zijn voor overdag 2,50. Voor het slotcon cert 10,- (scholieren, CJP en 65-1- 7,50). OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. S. de Jong, Leerbroek en 18.30 uur kand. C. M. Klok, Katwijk aan Zee. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. C. M. Klok en 18.30 uur ds. S. de Jong - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. P. A. Blok uit Kootwijkerbroek- Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. den Hartogh uit Werkendam en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. Blom, Katwijk aan Zee en 18.30 uur ds. P. J, Stam, Katwijk aan STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. de Wit, Amemuiden en 18.00 uur ds. C. Oorschot, Yerseke. Donder dag 26 oktober: 19.00 uur ds. J. Joppe, Sirjansland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur leesdienst. MELISSANT-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. G. A. van Ginkel, Maartens dijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. van Leeuwen uit Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. W. J. Dek ker, Reeuwijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, nam. preekbespre king - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. G. C. Kunz - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. De Vries. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Verduin en 18.00 uur ds. H. A. Samsom. Stad a/h Haringvliet - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozenboom en 17.00 uur drs. S. Zijlstra. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. W. van Weelden, Bolnes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. Samsom. ope ning winterwerk en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur de heer C. M. Comelisse en 18.00 uur de heer K. Baas. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. L. Smelt en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Jac. V. d. Wal uit Rotterdam en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur Dr C. A. van der Sluijs. Rotterdam en 18.00 uur ds. A. W. van der Plas. Wad- dinxveen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer L. H. Zweers en IS.00 uur ds. J. G. Arensman uit 's-Gravenzande. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. V. d. Pol. Dimeloord. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. Jonsejan - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18,30 uur lees dienst - Oud Ger. Gem. 9.30. 14.30 en 18.30 uur leesdienst. De kop zegt het al: 50 jaar geleden begonnen. Uiteraard klein, maar enthousiast! Met 10 a 12 leden van start gaan is niet eenvoudig, maai- dat het toch goed is gegaan blijkt wel uit het huidige, 33 leden tel lende koor. Onder leiding van Gerrit Zoon werd een begin gemaakt met de muzikale activiteiten van het koor, dat toen nog de naam 'Ons Koortje' droeg. In de tussenliggende jaren, tijden van komen en gaan. vertrokken er leden en kwamen er nieuwe bij; ja, het ledental breid de uit. Ook dirigenten wisselden de wacht en sinds 1985 heeft Wil lem Chr. Meyboom de muzikale touwtjes in handen. Op zaterdag 28 oktober a.s. hoopt het jubilerende koor een concert te verzorgen in de Exoduskerk in Sommelsdijk. Werken zoals 'Sound the Trumpet'. Psalm 23 en het 'Tantum Ergo" zullen op die avond klinken. Met medewerking van Jan Ossevoort. tenor, en het mando- lineorkest "Capricio' belooft het een mooie avond te worden. De toe gangsprijs voor het concert bedraagt f 5. de aanvang is 20.00 uur. bat het koor vaker kwalitatief goed uit de hoek komt blijkt wel uit de srote prijzenkast die in hun studieruimte 'De Notenkraker' prijkt, aan de Juliana van Stolberglaan in Middelharnis. Daar \inden iedere dinsdagmiddag vanaf 14.30 uur de koorrepetities plaats, wam-bij aeïnteresseerden hartelijk welkom zijn. Voor moor informatie kunt u contact opnemen met de secretaris, mevrouw HolUuu-, telefoon (0187)486915.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2