'Broembroem...' I E 0900-8844 ZAFIRA Gratis grond Deskundig en Arbo-gecertificeerd personeel bij iSGO! Frontale botsing tussen vrachtwagen en personenauto ikarels. aufoschode jS^m Ka fV''^ Zeilers van eilandje in de Grevelingen gered \^$er Meubelen ,(^0L MINNAARD VASTGOED Garage Knöps B.V. bij Zuiveringsschap Regionale Themadag voor mannen i ....MmiHWi/ia/teê t'^^ Visser Visser NajaarsGoncert 'Magnificaf 55+ ers rijden veilig verder Herinnering concert Calando Vrijdag 20 oktober 2000 73e jaargang nr. 6949 Tijdens een door de Kustwacht opge zette zoekactie zijn maandagmiddag 16 oktober twee Belgische zeilers van een eiland in de Grevelingen gered. Hun zeilboot was door de wind omge slagen en weggedreven. Omstreeks 17.30 werden de zeilers door het slechte weer overvallen. Hun zeilboot sloeg om en werd door de sterke wind bij hen van daan geblazen. Door de golfslag en de wind zagen ze geen kans meer hun boot te berei ken. Zwemmend bereikten ze een eilandje. Een passerend vissersvaartuig trof het omge slagen vaartuig aan en sloeg alarm. Door de kustwacht werd een zoekactie gestart en in het begin van de avond werden de onfortuin lijke zeilers op het eiland aangetroffen. Bei de slachtoffers maakten het goed. Het zeil- bootje werd later op de avond geborgen. BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Haveneind 7, Sommefedijk, tel. (0187) 48 33 28 Vocaal Ensemble 'Magnificat' geeft op 11 november a.s. haar jaarlijkse najaarsconcert in de Nederlands Hervormde Kerk te Dirks- land. Algehele leiding: Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepenhorst. Nadere informatie volgt. Noteert u alvast deze datum! Middelbarnis B.V. De oudste deelnemer, de 82-jarige W- J. van Dis, ontvangt zijn certificaat uit handen van wethouder Tiggelman Na de sliptraining voor jonge automobi listen, die afgelopen zaterdag op het par keerterrein bij recreatiecentrum 'de Sta- ver' in Sommelsdijk werd georganiseerd in het kader van Goeree-Overflakkee Verkeersveilig, was deze week een andere verkeersdoelgroep aan de beurt voor wat extra aandacht. Afgelopen woensdag namelijk werd - eveneens vanaf het Sta- vercomplex - onder de naam BROEM een opfris-cursus gegeven voor automobi listen van 55 jaar en ouder. Veel ouderen hebben na jarenlang autorijden een eigen rijstijl ontwikkeld en tal van verkeersre gels zijn in de loop der jaren veranderd. Daarom is het van belang om zo nu en dan eens de puntjes op de i gezet te krijgen en daar vervolgens je voordeel mee te doen. En daar is de BROEM-cursus voor. "Jezelf veilig voelen op straat begint bij jezelf veiUg kunnen voelen in het verkeer" verduidelijkte de heer Van der Sluijs, die namens 3V0 betrokken is bij de organisatie van de cursus. "Helaas is de veiUgheid nog ver te zoeken. Door het organiseren van deze opfriscursus willen we de verkeersveiligheid bevorderen, zowel voor je zelf als voor je mede-weggebruikers." BROEM staat voor Breed Overleg Ouderen en Mobiliteit, een overlegverband waarin de cursus is opgenomen. De BROEM-cursus bestaat uit verschillende onderdelen: een gehoortest, een ogentest, een reactietest en een rit in de eigen auto onder begeleiding van een rijschoolhouder. Op deze manier wordt bekeken of de betreffende persoon (nog) in staat is om op een goede en veilige manier aan het verkeer deel te nemen met de auto. De 'aandachtspuntjes' worden eruit gelicht en daarover krijgt de 'kandidaat' een advies mee naar huis. 't Is natuurlijk niet zo dat rijbewijzen worden ingenomen als echt zou blijken dat autorijden niet meer verant woord zou zijn, maar uit oogpunt van eer lijkheid zal zo'n 'hard' advies wél worden gegeven als dat inderdaad nodig zou blijken. BROEM is een landelijke activiteit, opgezet door de ANWB en 3V0 die ook het cursus materiaal verstrekken. Ook voor Goeree- Overflakkee zag de werkgroep Verkeersge drag het nut van zo'n cursus in en organi seerde - gebruik makend van de kennis en ervaring van elders - een Broemcursus op het eiland. Naast deelnemers aan deze werk groep (vertegenwoordigers van de vier eilandelijke gemeenten, poUtie en vrijwilli gers van 3VO) verleenden verschillende Flakkeese rijschoolhouders er hun mede werking aan; alle uitgenodigde rijscholen deden mee! De GGD verrichtte gehoor- en reactietests en Groenveld Opticiens deed mee met een ogentest. Op landelijk nivo is de opfriscursus al voor 50+ ers bedoeld, maar de werkgroep Ver keersgedrag zag er meer in om mensen van 55 jaar en ouder deel te laten nemen. Die zit ten veelal niet meer in het werkproces en rij den dan dikwijls ook minder auto. Het is best sportief te noemen als mensen zich voor de BROEM-cursus opgeven, want daarbij wordt je wél geconfronteerd met je eigen onvolkomenheden in het verkeer. En hoe dikwijls zijn weggebruikers juist trots op hun eigen vaardigheden achter stuur.In totaal hebben zich maar üefst 85 deelnemers aangemeld voor de cursus, slechts 60 kon den er worden geplaatst. De oudste deelne mer was 82 jaar en ook die kwam 'heel huids' door de tests heen! Achter het stuur van hun auto werden de deelnemers beoordeeld op onder andere rijstijl, kijktechniek, in- en uitvoegen, snel heid aanpassen, gedrag op kruispunten en op anderen letten in het verkeer. Na de 'proef rit' werd aan de hand van een evaluatiefor- muher duidelijk gemaakt op welke zwakke punten ze nog eens extra moesten letten. Daarbij kregen ze een boekje waarin ze een en ander nog eens uitvoeriger konden nale zen. Voor f 25 kon aan de BROEM-cursus worden deelgenomen, en de meesten zeiden na afloop het er grif voor over te hebben gehad. "As 't mot kenne ze fuüftig gulden vam'n kriege aok!" vond er één, en er kwa men vrijwel uitstluitend positieve reacties van de kant van de deelnemers. Enthousiast zelfs, '"k zou 't maarge wéér wel wille doe- we!" Ook wethouder Tiggelman en de heer Van der Sluijs van 3VO toonden zich enthou siast. Tiggelman gaf aan dat volgend voor jaar opnieuw een BROEM-cursus zal wor den gegeven. (30 cpm) Inbraak in ijszaak MIDDELHARNIS - Tussen zondagavond negen uur en maandagmorgen negen uur werd in de Nieuwstraat ingebroken in een ijszaak. Een deur werd geforceerd. Uit de winkel bleek een tot nu toe onbekend geld bedrag weggenomen. Man loopt ernstig hoofdletsel op na trap van paard OUDE TONGE - Dinsdagmiddag rond half één liep een 22-jarige man uit Middelharnis in een manege aan de Heerendij k ernstig hoofdletsel op na een trap van een paard. De man werd, nadat hij door een arts van de ter plaatse gekomen traumahelikopter was gestabiliseerd, door GGD-personeel met een spoedtransport naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. Jeugdige fietser gewond MIDDELHARNIS - Woensdagavond rond zeven uur raakten op de Rembrandtlaan twee naast elkaar fietsende jongens uit Mid delharnis, beiden 13 jaar, elkaar, waardoor één van de jongens z'n evenwicht verloor en tegen een tegemoetkomende auto, bestuurd door een 24-jarige vrouw uit MiddeUiamis botste. Het jeugdige slachtoffer werd door GGD-personeel voor behandeling aan been- letsel naar het ziekenhuis in Dirksland ver voerd. Nieuw van Opel: voor autorijden mP plezier Particulieren en bedrijven uit Middelhanus en omstreken kurmen vanaf heden gratis schone grond ophalen bij de afvalwaterzui veringsinrichting van het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden (ZHEW), aan de Westhavendijk 11 te Middelharnis. Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden is momenteel bezig met de uitbrei ding van zijn afvalwaterzuiveringsinstallatie in Middelharnis. Als gevolg van de werk zaamheden Ugt er nu 18.000 m' ontgraven grond voor het opscheppen. Deze grond stelt ZHEW gratis ter beschikking aan particulie ren en/of bedrijven, die de grond willen gebruiken als bijvoorbeeld ophoogmiddel. Wanneer men de grond wil komen afhalen, dient men rekening te houden met het feit dat er een minimale afname geldt van 500 ml De grond is uiteraard schoon. Een schoongrondverklaring kan desgewenst worden getoond. Mensen die meer willen weten of grond willen komen afhalen die nen, tijdens kantooruren, te bellen met de toezichthouder de heer Reinders, tel.: 06- 22667835. Wanneer? Morgenavond 21 oktober 2000. Waar? Ned. Herv. Kerk te Middelharnis. Hoe laat: 20.00 uur. Doel? Calando Dirksland Organist? De 18-jarige LennertKnops. Samenzang? Ja. Toegangsprijs? 5,- Jong en oud worden uitgenodigd deze avond bij te wonen. Links op de foto 'vader en moeder' Gerard Meijers en Annet Okkerse, daarna burg. Boonstra, gevolgd door de gecertificeerde ISGO-medewerkers Bij het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Over flakkee (ISGO) werkt sinds kort een stevige kern medewerkers, die zich met recht deskundig mag noemen in hun vakgebied. Niet dat deze medewerkers onlangs pas in dienst zijn getreden bij het ISGO, nee, maar ze hebben hun best gedaan om een veiligheids- certiilcaat - een soort paspoort - persoonlijk op hun naam te krij gen. En dat is gelukt! In een ietwat feestelijke bijeenkomst werden de certificaten afgelopen dinsdagmiddag door burgemeester Boonstra (voorzitter van het samenwerkingsverband) uitgereikt in het ISGO-gebouw aan de Langeweg in Middelharnis. Uit een risico-inventarisatie, die de Arbo-dienst voor het ISGO opmaakte, was naar voren gekomen dat het van groot belang is dat medewerkers die bedrijven inspecteren op naleving van milieuvoor schriften, over een VCA-basiscertificaat en persoonlijke bescher mingsmiddelen beschikken. Naar aanleiding daarvan is men bij het ISGO aan certificering gaan werken van de betrokken medewerkers. Dit op voorstel van Arbo-coördinator Annet Okkerse van het ISGO, en in samenwerking met brandweerpreventie-officier Gerard Meijers - de enige beroepsbrandweerman op het eiland. Ook is de aanschaf van de benodigde beschermingsmiddelen inmiddels in gang gezet. Sinds juU 1998 wordt door de Stichting Samenwerken voor Veilig heid een LandeUjk Veiligheidspaspoort uitgegeven, ook wel het VCA-certificaat genoemd. Het certificaat is op grond van de nieuwe Arbo-wetgeving verpUcht voor mensen die voor hun werk geregeld bedrijven bezoeken. Het paspoort is tien jaar geldig, maar de houder ervan moet om de twee jaar een opfriscursus volgen. Om voor het verpUchte certificaat in aanmerking te komen hebben tien medewerkers van het ISGO een cursus Basis veiligheid bij bedrijven en Brandbestrijding gevolgd. De cursus werd afgerond met een examen - uitgeschreven door PB NA - bij het Educatief Centrum Mainport Rotterdam te Rozenburg. Drie van de tien medewerkers hebben nog een extra cursus gevolgd voor levensreddende handelin gen en reanimatie (bedrijfshulpverlening). Het dagelijks bestuur van het ISGO is verheugd met het feit dat alle deelnemers met goed gevolg het veiligheidsexamen hebben gehaald. Het certificaat geeft aan dat de toezichthouders van het ISGO heschikken over deskundigheid op het gebied van de veiligheiden dat ze zich ook bewust zijn van de risico's die zich bij bedrijven kun nen voordoen. Ook voor de ondernemers die door de ISGO-medewerkers worden bezocht zijn de behaalde resultaten van belang. Immers, een onder nemer mag van een controleur verwachten dat die over voldoende deskundigheid beschikt en advies kan geven op het gebied van exter ne veiligheid. Gezien het enthousiasme van de medewerkers waaimee ze de cursus hebben gevolgd én vanwege de behaalde resultaten heeft burgemees ter Boonstra afgelopen dinsdagmiddag zelf de certificaten uitgereikt. Het waren de heren Peter de Bakker, Michiel Lugt, Arie Slijkhuis en Edwin van Balen, alsmede de dames Samya van der Stigchel, Gerad- ine Roskam, Anne-Marijke Elema en Elles Meijs die uit handen van de heer Boonstra hun 'papieren' in ontvangst mochten nemen. Ook ISGO-medewerkers Marcel Kievit en Kees Overweel behaalden het certificaat, maar die konden bij de uitreiking niet aanwezig zijn. "Eigenlijk werden we vóór het examen een beetje om de tuin geleid", verklapt één van de geslaagden. "Ons werd voorgeschoteld dat het examen slechts tien vragen zou omvatten en nauwelijks enige ihoei- lijkheid in zich zou hebben. Maar toen we daar eenmaal zaten was het een heel ander verhaal: een kleine vijftig vragen, waarbij we ons zelfs afvroegen of we toch wel aan de juiste examentafels waren gaan zit ten...!" Maar gered hebben ze't. Vandaar dat 't dinsdagmiddag een beetje feest was bij de uitreiking van de certificaten. Behalve een pluim voor deze 'succesvogels' sprak de heer Boonstra ook zijn waardering uit voor de inzet van zowel Gerard Meijers als Annet Okkerse vanwege hun begeleiding en stimulering van de cur sisten. "Succes heeft altijd een vader en een moeder" zinspeelde Boonstra, en symboliseerde de twee ais 'vader en moeder' van de ISGO-medewerkers én het door hen behaalde resultaat. D.V. zaterdag 4 november 2000 bent u van harte welkom in de aula van de Prins Mau- ritsschool in Middelharnis. Daar wordt een Regionale Themadag voor mannen gehou den, welke als thema meekrijgt 'God Regeert'. Merken we in ons leven nog op dat God regeert? Twee sprekers zijn bereid om door middel van een lezing nader op dit the ma in te gaan en dat toe te passen op ons dage lijks leven. De sprekers zijn de Nederlands Hervormde ds. Vergunst uit Ridderkerk en de ChristeHjk Gereformeerde professor dr. T.M Hofman uit Apeldoorn. Naast de toespraken is er tevens voldoende gelegenheid voor ont moeting, zingen, het stellen van vragen en het uitwisselen van ervaringen. De themadag begint om 10.00 uur (de aula gaat om 9.30 uur open) en duurt tot ongeveer 14.30 uur. Om 12.15 uur zal er worden gepauzeerd. U hoeft geen brood mee te nemen want daar zal voor worden gezorgd. Er zal een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Mogen wij u ontmoeten op de eerste Thema dag voor maimen? Tot ziens op 4 november! Voor meer informatie kunt u bellen naar M. Baan, tel. (0187) 603051, of G. van Asperen, tel. (0187) 657912. ISO 9002 Dinsdagavond even na zeven uur vond een forse aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een vrachtwagen met aanhanger. Daarbij raakte de bestuurder van de per sonenauto, een 21-jarige man uit Oude Tonge, gewond en raakte z'n wagen zwaar beschadigd. De bestuurder van de personenauto verloor op de Lageweg te Den Bom mel, langs de N59 nabij Schaapsweg, door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur. Toen z'n auto via de berm weer op de weg terecht kwam botste deze frontaal tegen de tegemoetkomende vrachtwagen, bestuurd door een 53-jarige chauffeur uit Stad aan 't Haringvliet. Daarbij kwam de bestuurder van de personenauto bekneld te zitten en moest hij door de brandweer van Den Bommel worden bevrijd. De man werd met diverse verwondingen naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. REGISTERACCOUNTANTS ittSomtaelsd^k. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee nu in onze showroom KEMA CERTIFICATE 35570 g Langeweg 38 Nieuwe Tbnge Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1