IE (010)2741135 Het gezin Samsom vestigt zich in Stad aan 't Haringvliet Stad eerste bij eilandelijke brandweerwedstrijden Voorlichtingsactie www.buijze.nl Vossenjacht! ^I^i ^-(^ Beeldkwaliteitplan Kern Ouddorp Politie 24-uurs telefoon: ,(/\Ao MINNAARD VASTGOED 'De Schutse' vraagt uw aandacht! Eilandelijke Rabobanken sponsoren uitvoering 'Messiah' in Herv. Kerk Dirksland Cursus geestelijke vorming Spreekuur FNV-ledenservice Open ochtend 'Van Vrouw tot vrouw' Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Bijeenkomst 'De Christenvrouw' afd. Middelharnis-Sommelsdijk 'Jij wilt toch zeker ook gezien worden' lijdrede SGP te Bruinisse Verkoping vrouwenverenigingen Ger. Gem. Dirksland Dinsdag 10 oktober 2000 73e jaargang nr. 6946 In opdracht van het gemeentebestuur van Goedereede stelt de Stichting Dorp, Stad en Land te Rotterdam beeldkwaliteitplannen op voor diverse gebieden binnen de gemeente Goedereede. Een beeldkwaüteitplan inventariseert de ruimteUjke kwaliteit van een gebied, geeft een visie daarover en doet aanbevelingen tot verbeteringen hiervan. Ook worden aanbe- veUngen gedaan voor het bewaren en zono dig verbeteren van cultuurhistorische waar den. Met deze aanbevelingen zal in de toe komst zoveel mogelijk rekening worden gehouden bij het wijzigen van bestemmings plannen en bij het opstellen van een wel-' standsnota. Ook de inrichting van de open bare ruimten zal aan het beeldkwaliteitplan worden getoetst. Voor de kern van Ouddorp is het beeldkwa liteitplan inmiddels gereed gekomen. Dit plan omvat het gebied tussen de Broekweg, Smalle Einde, Dirkdoensweg, Molenweg en Hofdijksweg. Met name voor dit gebied is uit de inventarisatie naar voren gekomen dat de typische eigenheid van het dorp verloren dreigt te gaan. Het moment nadert dat herstel daarvan niet meer mogelijk is. Het beeldkwaliteitplan is een instrument waarmee de aantrekkelijkheid van het dorp weer vergroot kan worden. Dit is dan ook de grote opgave voor het ruimtelijke beleid in de komende jaren. Voordat het beeldkwaliteitplan Kern Oud dorp aan de gemeenteraad ter vaststelling zal worden aangeboden, wordt het ter inzage gelegd en zal er een inspraak- en informatie bijeenkomst worden gehouden. Vanaf 2 oktober 2000 ligt het beeldkwaliteit plan gedurende vier weken tijdens kantooru ren in het gemeentehuis, bureau Bouwkun de, ter inzage gelegd en zal er een in-spraak- en informatiebijeenkomst worden gehou den. Vanaf 2 oktober 2000 Ugt het beeldkwaliteit plan gedurende vier weken tijdens kantooru ren in het gemeentehuis, bureau Bouwkun de, ter inzage en in het multifunctioneel gebouw Dorpstienden op woensdagen en donderdagen van 16.00 tot 20.00 uur. In Dorpstienden is tevens een kleine tentoon stelling rond het beeldkwaliteitplan georga niseerd. Op donderdag 19 oktober 2000 zal in Dorps tienden een informatie-inspraakavond wor den gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zal het beeldkwaliteitplan door de opstellers van de Stichting Dorp, Stad en Land worden gepresenteerd. De gewenste ontwikkelingen zullen op deze avond nader worden toege licht. Er zal gelegenheid zijn tot het maken van opmerkingen en het stellen van vragen. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. Van af 19.00 uur is Dorpstienden open. Snelheidscontroles OOLTGENSPLAAT - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandha ving) hield donderdagmorgen radarsnel heidscontroles op de Langeweg in Ooltgens- plaat. Tussen half zeven en negen uur flitste de snelheidsradar daar 77 van de 470 passe rende automobilisten. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 142 km/uur, terwijl 80 km/uur is toegestaan. Verkeersongeval OUDDORP - Woensdagavond vond er een verkeersongeval plaats op de rijksweg N57 in Ouddorp, waarbij een automobihst Hcht gewond raakte. Een personenauto kwam uit de richting Zee land en ging richting Ouddorp. Ter hoogte van de kruising op de Kabbelaarsbank kwam deze wagen in botsing met een andere perso nenauto die van Port Zélande kwam. De 20- jarige bestuurder uit Axel van laatstgenoem- de auto liep letsel op en is naar het zieken huis in Dirksland gebracht, waar hij na behandeling naar huis kon. Beide auto's werden weggetakeld. Snelheidscontrole STELLENDAM - Personeel van de Ver keerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield zondagmiddag tussen twaalf uur en kwart voor twee een radarsnelheidscontrole in beide richtingen op de N57 in Stellendam. Van de 840 passerende automobilisten hiel den 154 zich niet aan de maximum snelheid van 50 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 129 km/uur. Busschauffeur zet groep vervelende schoolkinderen uit z'n bus MELISSANT - Vrijdag even voor het mid daguur maakte een buschauffeur van een lijndienst korte metten met een groep verve lende schoolkinderen in z'n bus: hij zette hen op de JuUanaweg uit z'n bus. De groep vervelia had er in de bus een troep van ge maakt door onder meer met erwten elkaar te bekogelen en een bende te schoppen. De busmaatschappij is inmiddels een onder zoek gestart naar de vervelende jeugd, waar van de ouders biimenkort over het gedrag van hun kinderen schriftelijk op de hoogte zullen worden gesteld. Het komt niet zo vaak voor dat een Her vormde pastorie na het vertrek van de vorige predikant zo snel weer door een volgende wordt ingericht. Ds. L, D. Bur ger preekte op 10 september j.l. in Stad aan 't Haringvliet afscheid, Ds. H. A. Samsom hoopt er op 15 oktober a.s. zijn intrede te doen. Hij zal dan bevestigd worden door zijn zwager Ds. G. C. Kunz uit Sommelsdijk. Ds. Samsom voelde zich van jongsaf aan tot het predikambt aangetrokken. Toen hij van uit Waverveen, waar hij geboren is, op de MULO te Breukelen terecht kwam, reali seerde hij zich, dat hij langs deze weg geen predikant zou kurmen worden. Hij ging daar om naar het gymnasium te Utrecht, waarna hij in 1971 zijn studie aan de Universiteit, aldaar, voltooide. De eerste gemeente waaraan Ds. Samsom zich verbond was Stavenisse, waar hij i'A jaar stond. Daarna volgde gedurende een periode van ruim 4 jaar Streefkerk. Vervol gens diende hij de gemeente van Harderwijk 12!^ jaar en op 1 oktober nam hij afscheid van de Hervormde gemeente Voorthuizen, waar hij bijna 8 jaar heeft gestaan. Het gezin Samsom had - behalve de contac ten met het gezin Kunz - weinig relaties met Flakkee. Wel werd de vakantie vaak in Oud dorp doorgebracht en preekte dominee dan zondags in een van de dorpen. Hij kreeg in het verleden al eerder een beroep uit Stad aan 't Haringvliet. Ook is hij destijds in Stel lendam en Middelhamis beroepen geweest. Ds. en mevr. Samsom hebben 8 kinderen, en 2 kleinkinderen. Vier kinderen zijn getrouwd, 2 kinderen hebben verkering, waarvan een zoon in Dronten studeert en een dochter verpleeg kundige in Amersfoort is. De overige twee kinderen kwamen mee naar het eiland. De jongste zoon, Gert-Jan, volgt een opleiding aan de Prins Mauritsschool te Middelhamis, de jongste dochter, Heleen, bezoekt de Chr. basisschool in Stad. Ds. Samsom is 54 jaar oud. Wij wensen hem met zijn gezin een rijk gezegende tijd op Flakkee toe. Middelhamis B.V. De Schutse 'De Schutse' is een landeUjke stichting uit gaande van de Ger. Gem. in Ned. Deze stich ting heeft een inrichting voor verstandeUjk gehandicapten uit de reformatorische ge zindte, gevestigd in Kesteren. In Lunteren is er in samenwerking met stichting 'AduUam' een opvangmogeUjkheid voor gehandicapte kinderen en jongeren. Vanwege een groei end aantal aanvragen wordt in Kesteren een nieuw dagactiviteitencentrum gebouwd. Dit moet geheel uit opbrengsten van verkopin gen, acties, giften e.d. gefinancierd worden. Om hieraan een steentje bij te dragen, orga niseren we onze jaarlijkse verkoping op D.V. 14 oktober 2000 van 10.00 tot 15.30 uur in Hervormd Verenigingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14 te MeUssant. U kunt hier o.a. terecht voor oliebollen, allerhande bakkerspullen, groente en fruit, slaatjes, kaas, snoep, advocaat, boeken, speelgoed, ondergoed, handwerkartikelen, planten en aardewerk. Uw bezoek wordt zeer op prijs gesteld! De gezamenlijke Rabobanken van Goeree- Overflakkee hebben de 500 toegangskaarten gekocht voor de uitvoering van Handels 'Messiah', die zaterdag 14 oktober a.s. ten bate van hospice 'Calando' zal worden gegeven in de Herv. Kerk te Dirksland. Het doel van deze actie is enerzijds om een hoge(re) opbrengst voor 'Calando' te reali seren en anderzijds om die opbrengst ook te garanderen! Immers, doordat de banken al de kaarten hebben opgekocht is de opbrenst reeds gegarandeerd. Bovendien hebben de banken per kaart f 50 neergeteld terwijl deze verkocht worden voor f 25 per stuk, en dat leidt tot een verdubbeUng van de opbrengst. Op deze wijze dragen ook de Rabobanken bij aan de financiële ondersteuning van 'Calando', die door dit concert wordt beoogd. De toeganskaarten zijn tot en met a.s. vrijdag ver&ijgbaar bij de eilandelijke Rabobanken en a.s. zaterdagavond in de kerk vóór aanvang van het concert. Op D.V. maandag 16 oktober 2000 hoopt drs. E. F. Vergunst uit Ridderkerk te spreken over het onderwerp 'De zonde tegen de Hei lige Geest'. Kosten per avond 6,-. Aanvang: 19.45 uur. Plaats: Hervormd Ver enigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. Wij hopen op een gezegende avond en een voUe zaal. Hartelijk we&om. Deze wordt gehouden op maandag 16 okto ber 2000 om 19.30 uur in het 'Diekhuus' te Middelhamis. Heeft u vragen over werk, loon, uitkering, belasting of andere zaken, loop bij ons binnen of bel tijdens spreekuur 06-10744618. Ook voor niet leden geven wij informatie! Op D.V. woensdag 18 oktober a.s. hopen we weer een open ochtend voor vrouwen te hou den in de ontmoetingsraimte van het kerkge bouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. Iedereen is van harte welkom! Onze gastspreker voor deze morgen is mevrouw P. Bakker, met het the ma 'Leven met uitzicht'. Het programma begint om 9.30 uur en eindigt om ongeveer 11.00 uur. In de hal is een verkoping van handwerkartikelen, CD's en boeken. Na afloop van de open ochtend is er gelegenheid om na te praten en om elkaar te 'ontmoeten' Heeft u kleine kinderen en kunt u voor hen geen opvang vinden? Geen nood, want er is kinderopvang aanwezig. Zegt het voort en neemt u ook uw vriendinnen, kennissen, familie, buren enz. mee. Wederom werden er afgelopen zaterdag brandweerwedstrijden georganiseerd op Goeree-Overflakkee, maar ditmaal 'streden' de eilandelijke ploegen tegen elkaar. In Oude-Tonge was daartoe op het industrieterrein een mooie wedstrijd opgezet met bran dend teer en twee 'slachtoffers'. Brand! Een loodgieter was op het dak van een bedrijf aan het werk met teer. Omdat het ging regenenen had de loodgieter de teerton binnen gezet en was zelf met zijn werkzaamheden verdergegaan op het dak. De ketel raakte echter oververhit, waardoor deze overliep en het bran dende teer langzaam verder het gebouw binnenstroomde. De eige naar wilde de brand te lijf gaan met een brandblusser, maar kwam tot de ontdekking dat die het niet deed. Hij stond dus machteloos; een onaangename verrassing die hij had kunnen voorkomen door de brandblusser tijdig te laten keuren. Een werkneemster die ook aan wezig was, wilde snel het pand verlaten en de deur openen. De deur- kUnk was echter ontzettend heet door de vlammen achter de deur, waardoor de werknemer ernstige brandwonden opliep aan haar hand. Ze durfde niet nog eens een poging te wagen om naar buiten te gaan. De loodgieter, snel te hulp schietend, viel van de ladder en bleef gewond liggen. De wedstrijd Als de brandweerploeg ter plaatse komt gaat de bevelvoerder met twee man vooruit om poolshoogte te nemen. Ze stuiten eerst op de loodgieter, waarvoor meteen een ambulance moet worden besteld. De bevelvoerder blijft bij het slachtoffer, de twee man gaan verder op verkenning. Zij komen bij de ketel en geven aan collega's opdracht om daar een straal water op te zetten. Via een andere ingang komen ze bij de deur van het magazijn, waar ze het andere slachtoffer horen roepen. Maar dan moet eerst een straal water worden gezet op de vlammen nabij de deur. Als die straal is ingezet mogen twee man naar binnen, terwijl er één achterblijft om de vlammen te bestrijden. Het slachtoffer wordt gered en overgedragen aan het ambulanceper soneel. De brand wordt verder geblust en dan is de taak van de brandweer voltooid. Het NUT VAN wedstrijden De brandweermannen moeten aan steeds strengere eisen voldoen. Niet alleen is de keuring erg zwaar, maar er moet ook veel worden geoefend. Zo moet er een volgens landelijke richtlijnen vastgesteld minimum aantal uren worden geoefend, zowel met perslucht als met hulpverleningsgereedschap. Aangezien de cursussen nog niet hele maal op deze eisen zijn ingesteld is het belang van wedstrijden erg groot; de ploegen zijn dan wel verplicht om met perslucht te oefenen. Ook is in een wedstrijd vaak een stukje hulpverlening verwerkt. Deelname aan wedstrijden wordt dan ook gemotiveerd door de com mandanten van het eiland. Zo kunnen de verscheidene ploegen hun kundigheid tegen elkaar afmeten en door bespreking achteraf kunnen er vaak wijze lessen worden geleerd. Resultaten De brandweerploegen op het eiland zijn erg aan elkaar gewaagd en elk jaar is het dan ook weer een spannende wedstrijd. Zoals bij elke wedstrijd gaat het niet zo zeer om het wirmen, maar als dat dan toch zo is, is het natuurlijk wel iets om trots op te zijn. De andere ploegen hebben dan zeker geen te lage kwahteit, maar leren uit de wedstrijd wel een goede les, en daar gaat het tenslotte om. De ploegen eindigden als volgt: 1. Stad aan het Haringvliet1510 pt; Sommelsdijk1478 pt; MeUssant1474 pt; Den Bommel1440 pt; Ouddorp1428 pt; Middelhamis1398 pt; Dirksland1360 pt; Nieuwe-Tonge1312pt; Goedereede1302 pt; Herkingen1240 pt; Ooltgensplaat1284 pt; De ploeg van Stellendam kon door gebrek aan manschappen niet aan de wedstrijd deelnemen. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 10. 11. Even een kort berichtje voor jou van het Spi- ritteam. Zaterdagavond 14 oktober hebben we een spannende vossenjacht. Los de opdrachten op, vind de vossen en win de Hoofdprijs. 'De Ark' is open om 19.00 uur en we beginnen om 19.30 uur, en neem je vrienden en vriendinnen ook maar mee, dan wordt het vast gezellig. Tot ziens! Op D.V. woensdag 11 oktober 2000 hopen we, samen met onze zustervereniging uit Dirksland, bijeen te komen in 'De Hoek steen' te Middelhamis, aanvang 19.45 uur. Spreker is de heer M. v. d. Zwan van de R.M.U., onderwerp: 'Werken of Kerken'. Iedereen die hiermee in de toekomst te maken kan krijgen en andere belangstellen den zijn van harte welkom. De politie van het district De Eilanden houdt de komende tijd in alle gemeenten van Voor- ne-Putten en Goeree-Overflakkee een ver lichtingsactie onder het motto 'Jij wilt toch zeker ook gezien worden'. De actie start op 16 oktober. Vanaf die datum zal met name op de routes van en naar scholen intensief worden gecontroleerd op het voeren van de juiste verlichting op bromfietsen, -scooters, snorfietsen en fietsen. Om weggebraikers te activeren hun verUch- ting in orde te maken nu het weer vroeger donker wordt, wordt tot 1 november ge bruikgemaakt van de zogenaamde toonbripf- jes. Hiermee heeft men de kans om alsnog de gerepareerde verlichting op het politiebu reau te laten zien. De bekeuring wordt dan ingetrokken. Vanaf 1 november wordt di rect verbaliserend opgetreden. Verlichtingseisen Een brom/snorfiets of -scooter dient te zijn uitgerust met een wit of geel dimlicht, een rood achterlicht en een niet driehoekige reflector aan de achterzijde van het voertuig. Een flets dient te zijn voorzien van een wit of geel licht aan de voorzijde, een rood achter licht en reflectoren aan de achterzijde, de trappers en de banden. Bekeuringen Ee'n bekeuring voor het niet of maar gedeel- teüjk voeren van verlichting bij nacht of bij slecht zicht overdag bedraagt tussen de 30,- en 50,-. Voor een brom/snorfiets en Op uitnodiging van de Plaatselijke Kiesver eniging van de SGP te Bminisse hoopt de heer J.A. Bliek uit Krabbendijke op donder dag 19 oktober een tijdrede te houden in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente in Nederland aan de Schoolstraat in Bminisse. Aanvang 19.30 uur, allen hartelijk welkom. De vrouwenverenigingen 'Prisca' en 'Acti Agimus' van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland houden op D.V. donderdag 18 oktober a.s. een verkoping in verenigingsge bouw 'Rehoboth', naast het kerkgebouw aan de Geldersedijk. Naast velerlei mooie hand werkartikelen zullen kado-artikelen, snoep, cake, oliebollen, advocaat, enz., worden ver kocht. U bent van harte welkom op de ver koping, die gehouden zal worden van 10.00- 12.30 uur en van 13.00 - 16.30 uur. -scooter liggen deze bedragen tussen de 50,-en 70,-. Alle scholen op Voome-Putten en Goeree- Overflakkee krijgen voor de start van de actie een verzoek om hun leerlingen te atten deren op de verlichtingseisen voor hun ver voermiddel en de actie. De actie duurt tot einde november. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 stichting tot verzorging van verstandelijk gehandicapten Middelhamis Telefoon (0187) 48 71 73 www. gille-accountants.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1