ZAFIRA m wm 0900-8844 Rabobank West-Flakkee opent prachtig nieuw kantoorgebouw IE Servië een draad in liet borduur- werlc WEGAFSLUITING Il ciufoscncide Zeer exclusieve uitvoering 'Nlessiah', van harte aanbevolen! V^7 ^-^ Vissar Meubelen V. WASIGOED chr. streekblad op gereJoTmeerde grondslag voor de zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden Garage Knöps B.V. Géén spoed, wél politie! Snelheidscontroles Snelheidscontroles Burg. De Vries in radio-interview ikarels. i£ ISO 9002 Vrijdag 6 oktober 2000 73e jaargang nr. 6945 Nieuw vain Opel: voor alitor ij'den mt plezier Zendingsmiddag 14 oktober 2000 in Oud-Beijerland De plaatselijke zendingscommissie van de Hervormde Dorpskerk in Oud-Beijerland organiseert D.V. zaterdagmiddag 14 okto ber 2000 haar jaarlijkse zendingsmiddag. Plaats van samenkomst is het Kerkelijk Centrum 'Maranatha' en zal beginnen om 14.30 u ur. Als sprekers zijn uitgenodigd ds. A. Simons uit Goudswaard en ds. L. M. Jongejan uit Schoonrewoerd. De opening zal worden verzorgd door Dr. T. E. van Spanje. De kollekte is bestemd voor het werk van de zendingsorganisaties GZB en IZB. Er is ook een boekentafel aanwezig. Een ieder is van harte welkom! de i4 =i Ook bij deze huis-aan- huis uitgave (met speciale aandacht voor o.a. auto rijden, doe-het-zelf, internet, tuinieren en wonen) is er de mogelijkheid om extra voordelig een abonnement op Eilanden Nieuws af te sluiten. Neemt u een jaarabonnement voor 2001, dan krijgt u de krant t/m december 2000 GRATIS in de bus! I Ql Ja, noteer mij als nieuwe abonnee voor eenjaarabonnement 2001. j (Ik ontvang Eilanden Nieuws t/m 31 decelnber 2000 gratis!) I Naam: j Adres: j Postcode: I Woonplaats: Eilanden Nieuws: één met het eiland - de krant waamaarwonit ultgezleiif i Landelijk Telefoonnummer Politie (LTP) in gebruik Ruim 80% van de contacten die burgers met de politie hebben, gaat via de tele foon. Slechts een beperkt deel daarvan betreft spoedmeldingen, waarvoor we het alarmnummer 1-1-2 kennen. Sinds woensdag 27 september jl. is er een tweede landelijk telefoonnummer inge voerd. Daar kunnen menseii terecht - ongeacht waar ze wonen in Nederland - voor alle andere zaken waarvoor men conctact met de politie wenst. Eén 'loket' dus in Nederland voor alle niet spoedeisende telefoontjes naar de poli tie, ofwel: Landelijk Telefoonnummer Politie (LTP) 0900-8844. Klantvriendelijkheid is één van de redenen orn het LTP op te zetten. Allereerst hoeft de burger hierdoor niet meer te kiezen uit de veelheid van telefoonnunmaers die bij de diverse politiebureaus in de regio horen, en in de tweede plaats wordt nu voorkomen dat mensen eindeloos worden doorverbonden voordat ze de juiste persoon aan de lijn krij gen. Ook is verlichting van de werklast bij de pohtie een belangrijk voordeel van LTP omdat - op termijn - de regionale bureaus de veelheid aan telefoontjes niet langer meer af hoeven te doen. Een en ander wordt gerealiseerd door de instelling van een 'callcenter'een soort telefoonpanel, bestaande uit mensen die antwoord kunnen geven op de meest gestel de vragen aan de politie, en zaken doorver wijzen die niet tot de taak van de politie behoren. Wie 0900-8844 belt krijgt het call center aan de lijn van de politieregio waar in hij of zij belt. De telefooncentrale 'her kent' namelijk de postcode van het toestel waarmee wordt gebeld en verbindt dan automatisch door met het politie-callcenter in de regio. Het is de bedoeling dat uitein- dehjk zo'n 60% van de anderhalf miljoen telefoontjes van burgers, die de politie jaar lijks krijgt, door het callcenter worden opgevangen. Momenteel is het nog niet zover dat het callcenter haar definitieve vorm al heeft; ook wordt er nog met man en macht aan gewerkt om de noodzakelijke voorzieningen, zoals computerondersteu ning voor de medewerkers van het callcen ter, gereahseerd te krijgen. Niettemin werd jl. 27 september het LTP al in werking gesteld door minister De Vries van Binnenlandse Zaken en Koninkrijks aangelegenheden. Hij verwacht dat hiermee het oneigenlijk gebruik van alarmnummer 1-1-2 substantieel af zal nemen. Ook ver wacht hij dat, als het gebruik van het LTP eenmaal is ingeburgerd en het publiek er optimaal gebruik van maakt, het systeem zal bijdragen aan de verbetering van de basispolitiezorg. Dat de korpsen zich kun nen presenteren zoals het publiek het al lan ger ziet: de politie als één instantie. Het is dus van belang dat héél Nederland het num mer uit het hoofd gaat kennen. Aan bellen met 0900-8844 is een tarief verbonden van f 0,30 per minuut. Kennisgeving aan het wegverkeer De minister van Verkeer en Waters taat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met het reinigen van het wegdek (zoab) zal rijksweg 57 vanaf km 30.7 tot km 35.8 (tussen Ouddorp en de Brou- wersdam) in beide richtingen worden afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting vindt plaats op maandag 16 oktober en dinsdag 17 oktober tussen 09.00 en 15.00 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dah noodzakelijk zal blijken te zijn. Bijzonderheden: Het verkeer zal door middel van omleidings route nr. 22, vice-versa, over de Groeneweg en de Vrijheidsweg worden omgeleid. Deze omleiding wordt ter plaatse aangegeven. Contactpersoon met betrekking tot deze af sluiting is: Dienstkring .Zuid-Hollandse Eilanden, Groene Kruisweg 401, 3160 AE Rhoon, Rayon Hellevoetsluis, de heer D. Wittekoek, tel. (0181) 313288. In Stellendam werd jl, donderdag 28 september het nieuwe kantoor van Rabobank West-Flakkee officieel geo pend. Extact een jaar na het-i^an van de eerste paal werd de openingshan deling verricht door een aantal kinde ren uit het werkgebied van de bank. Een enorme feesttent achter het kan toor aan de Langeweg diende als ont vangstruimte voor de genodigden. De nieuwe vestiging van Rabobank West- Flakkee is het hoofdkantoor van de bank. Het biedt met name ondersteuning aan de bestaande kantoren in de dorpskernen Stel lendam (Voorstra;at), Ouddorp, Goedereede en Dirksland. De adviseurs en kassiers blij ven gevestigd in deze dorpskernen. Voor geldhandelingen en adviesgesprekken kun nen alle klanten dus, als vanouds, terecht bij het personeel in de vertrouwde vestigingen. Het kantoor aan de Langeweg bevat dan ook geen geldbalies en PIN-automaten. Rabobank West-Flakkee wil haar leden en klanten helpen bij het verwezenlijken van hun ambities. In het nieuwe hoofdkantoor zijn deskundige medewerkers aanwezig die de adviseurs en kassiers in de dorpskernen ondersteunen. Aan ruimte is nu ook geen gebrek meer. Het hoofdkantoor van de bank voorziet in een ruime vergaderruimte, zodat seminars en vergaderingen voortaan biimen de bank gehouden kunnen worden. De openingshandeling was een bijzonder gebeuren. Na afloop van een aantal toespra ken van onder andere burgemeester Sinke van gemeente Goedereede, werd een mozaïek in de vorm van een bloem op een verrassende manier onthuld. Van iedere basisschool in het werkgebied van de bank was een aantal kinderen aanwezig. Ieder groepje kinderen onthulde een bloemblad van het mozaïek dat door henzelf was gemaakt. Het hart van de bloem vertoonde het logo van de Rabobank. De bladeren ver toonden kenmerkende aspecten van de ver schillende gemeenschappen in het werkge bied van de bank. Nadat alle bladen waren onthuld, werd het gebouw officieel voor open verklaart en konden de genodigden een kijkje nemen in het nieuwe kantoorgebouw. Ter gelegenheid van de opening doneert Rabobank West-Flakkee eeri bedrag aan de gemeente Dirksland, dat ten goede komt aan twee ouderwetse lantaarnpalen die geplaatst zullen worden op De Heul in Dirksland. Ook aan de gemeente Goedereede wordt een bedrag gedoneerd. Zij zal het gedoneerde bedrag gebruiken voor de aankoop van een beeldje waarmee Goedereede-Havenhoofd zal worden verrijkt. STELLENDAM/DIRKSLAND - Personeel van de Verkeerspohtie (Project Verkeers handhaving) hield maandagmiddag en -avond radarsnelheidscontroles op de Plaat weg en N57 (beide in Stellendam), en op de Staakweg in Dirksland. Op de Plaatweg, waar tussen kwart voor vier en kwart voor zes werd gecontroleerd, na men 34 van de 700 passerende automobiUs- ten het niet zo nauw met de maximum snel heid van 80 km/uur. Hoogste score bedroeg 113 km/uur. Tussen kwart voor acht en kwart over negen overschreden op de N57 18 van de 280 pas serende automobihsten de 100 km-hmiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 127 km/uur. Op de Staakweg flitste de snelheidsradar tussen kwart over vier en half zes 98 van de 356 passerende automobilisten. Hoogste score bedroeg 88 km/uur, terwijl 50 km/uur daar is toegestaan. OOLTGENSPLAAT/HERKINGEN - Per soneel van de Verkeerspolitie (Project Ver keershandhaving) hield dinsdagmorgen radarsnelheidscontroles op de rijksweg N59 in Ooltgensplaat en de Molendijk in Herkin gen. Tussen acht en half tien werd in beide richtingen gecontroleerd op de rijksweg N59. Van de 1990 passerende automobilis ten hielden 22 hun gaspedaal te diep inge drukt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 148 Ion/uur in plaats van de toegestane 100 km/uur. Op de Molendijk, waar tussen half elf en half twaalf in beide richtingen werd gecontroleerd, hielden alle 104 passerencle automobilisten zich aan de maximum snel heid van 50 km/uur. Middelharnis B.V. Op zaterdag 7 oktober zal er een interview worden afgegeven door Burg. Mevr. G. deVries-Hommes van de gemeente Middel harnis. Dit interview wordt uitgezonden door Radio Superstar uit Middelharnis. Burg. Mevr. de Vries-Hommes praat in dit programma over de gemeenteraadsvergade ring van donderdag 5 oktober 2000. Radio Superstar is te beluisteren op 107.3 FM in de ether en 105.9 FM op de kabel. De uitzen ding is zaterdagochtend van 10.00 uur tot 12.00 uur. Voor de unieke uitvoering van Handels 'Messiah', zaterdagavond 14 oktober a.s. in het prachtige kerkgebouw van de Herv. Gemeente te Dirksland, zijn nog kaarten verkrijgbaar! Dit echt bijzondere concert wordt gegeven ten behoeve van hospice 'Calando' in Dirksland. Vele beroepsmusici en -solisten werken eraan mee. Aan het concert hangt dan ook een kostenplaatje van vele duizenden guldens. Hoe fijn is het daarom dat Rabobank Middelharnis heeft toegezegd de totale opbrengst van het conceit te zullen verdubbelen! Hoe fijn zou het ook zijn als na het concert, door een overweldigende belangstelling, een riante opbrengst aan 'Calando' mag wor den overgedragen. Daarom: van harte aanbevolen! Zie ook het uitgebreidere artikel elders in deze krant. Uit een geschiedenisboek: Koning Alexander van Joegoslavië (hij regeerde van 1929-1934 over dat landliad als ideaal de Serven, Kroaten, Montenegrijnen, Bosniërs, Macedoniërs en Slo- wenen samen te smeden tot één natie. Veelzeg gend staat er bij dat hij dit deed door overreding en dwang. Het Is hem niet geluld Op 9 oktober 1934 werd hij door een Kroatische terrorist in Marseille samen met zijn gastheer, de Franse minister van buitenlandse zaken, neergescho ten. Wie die opsomming van volken leest en daarachter de geschiedenis van individuele vol ken denk, begrijpt waarom de Balkan al eeuwen lang een politiek kruitvat kon zijn. Het lukte de voormalige communistische heerser Tito en de huidige Servische president IVlilosevlc daarin eenheid te brengen, maar ten koste van de per soonlijke vrijheid van hun landgenoten. De laat ste Is trouwens president over een klein deel van wat vroeger Joegoslavië heette. Oppositie De veelheid van etnische achtergronden binnen Servië leidt ook tot een bont palet aan oppositie partijen. Wat dat betreft Is het land ideaal voor een regering met dictatoriale trekken. De oppo sitie Is namelijk hopeloos verdeeld. Dat betekent dat onder het mom van democratie geregeerd kan worden. De oppositie maakt immers geen vuist Althans, zo was het tot voor kort. Servië gaat gebukt onder een embargo, de nasleep van de Kosovo-oorlogen interne spanning. Milosevic regeert met ijzeren vuist Toch waren er barsten In het bastion te vinden. Zoals in zoveel Oost- Europese landen het geval was, de media zijn met de huidige stand van techniek haast niet te brijdelen. In leder geval werden er verkiezingen uitgeschreven. En wat zeker niet voorzien werd: de oppositie kwam met een kandidaat Kostuni ca, hfjjls onbesproken, gematigd nationalistisch en spreekt het volk In brede lagen aan. Veelzeg gend is dat ook de Milosevlc-getrouwe mijnwer kers zich achter hem scharen. Uiteraard is hij tegen Milosevic, maar dat wil niet zeggen dat hij pro-westers is. Hij bleef tijdens de Navo-aanval- len In Belgrado. Kortom een man die aanspreekt. Of het ook een man Is die de oppositie bij elkaar kan houden, Is de vraag. De resultaten van de verkiezingen zijn bekend. Kostunica won op 24 september-ook volgens de buitenlandse waar nemers - met absolute meerderheid van stem men. Toen viel het grote zwijgen. Ongetwijfeld Is dat taktiek: hoe langer een gefragmenteerde oppositie in het ongewisse gelaten wordt, hoe groter de kans dat zij uitelkaar valt Het Is niet gebeurd, want waar Milosevic waarschijnlijk niet mee gerekend had waren de massale steunbetuigingen van het volk. Daarnaast zijn er signalen dat ook het legpr zich op zijn minst afzijdig zal houden. Politieke hulp zal hij maar van enkele landen kunnen verwachten. Hoog spel Milosevic heeft het spel hoog gespeeld. Zelfs Rusland werd te kennen gegeven dat hij zijn eigen boontjes zal doppen. Daarnaast werd een tweede stemronde uitgeschreven. Dat bracht Kostunica In een dilemma: meedoen zou accep teren van de volgens hem gemanipuleerde uit slag van 24 september zijn. Niet meedoen bete kent het afsnijden van een geweldloze weg om de president weg te krijgen. Het is daarom van belang dat woensdag bekend werd dat de oppo sitie de officiële cijfers In handen heeft gekre gen. Jammer Is dat de eerste scheur In het sym pathie-front door de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken werd veroorzaakt Of hij heeft zich laten gebruiken door de andere EU- partners, of hij heeft hopeloos voor zijn beurt gepraat Wie het weet mag het zeggen. Enige terughoudendheid was meer op zijn plaats geweest We wachten nu af Enkele dagen van tevoren voorspellen wat de uitslag zal zijn, is zeker als het over dit land gaat vrijwel onmoge lijk. Het Is duidelijk waarde sympathie ligt Daar blijft het echter niet bij Hoe moeilijk ook het is de moeite waard om ook deze draden te volgen om het gehele borduurwerk dat Gods geschie denis heet te doorgronden. nu in onze showroom InSontmelsdyik. MaveaetRd 7, SotnmeJsclijk, tel. (0187)48 33 28 H c^ J^J^Q.- j Opgaven die via deze bon worden gedaan en vóór 1 december 2000 ingetrokken j j worden, krijgen een kwartaalabonnement a 17,50 2,50 administratiekosten j I in rekening gebracht. i Schoolkinderen uit het werkgebied van Rabobank West-Flakkee die meewerkten aan het kunstwerk Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflald(ee Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 W.---------------*- --------* Mi^k. KEMA CERTIFICATE 36S70 ii Langeweg 38 Nleuwe Tonga Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1