IC-Automatisering en uw pc-project "Oe liojbjby v^a.11... Mirjain Kengen ui^ ÜirkslancL Al 40 jaar vakmanschap bij AGO automaterialen Sommelsdijk eiiwii3ef.iiiiyws wmmmm ..M<im.li,... Uitslag springwedstrijd Manege Oostmoer Mitsubishi uitgeroepen tot de zuinigste auto üi VRIJDAG 6 OKTOBER 2000 Een auto moet op zijn tijd worden voorzien van nieuwe onderdelen en/of aanpassin gen, nietwaar? En wat is liet nu dan mooi, dat er een AGO is, die niet alleen automa terialen heeft, zoals in de naam vermeld staat, maar ook het meest uiteenlopende assortiment op het gebied van apparaten, kleding, machines, e.d. In de jaren '80 wer den er forse uitbreidingen gedaan op gebied van de auto-industrie, maar vooral ook in de industrie, de landbouw en de vis serij. De techniek ontwikkelde zich, en wat kun je dan als bedrijf beginnen als je niet meegaat, en niet zorgt datje de modernste voorzieningen in huis hebt? Maar laten we bij het begin beginnen. AGO Automaterialen werd in 1960 opge richt door Roel de Vlugt. Samen met zijn broer Lieuwe namen ze de touwtjes in han den om zo te komen tot de opbouw van het bedrijf. Het eerste pand wat betrokken werd, was waar voorheen de muziekzaak van Ver- spuy gevestigd was en waar tegenwoordig de Kunstgalerie van Jaap Reedijk huist. Van hier uit werd 7 a 8 jaar lang gewerkt. Daar na, van 1968 tot heden, is de AGO gevestigd op industrieterrein 'Haveneind' te Sommels dijk, de laatste drie jaar in een vernieuwd bedrijfspand. Maar als we terugzien naar het verleden, dan kijken we ook naar de uitbrei ding van producten en accessoires, zoals las- apparatuur, hogedrukreinigers, luchtgereed- schap, het fabriceren van kentekenplaten, compressors en veiligheidskleding. Dit laat ste is sinds een aantal jaren door de ARBO verphcht gesteld. Ook het luchtgereedschap wordt door de ARBO boven elektrisch gereedschap gesteld, omdat daarbij van zaken zoals kortsluiting geen sprake is. De AGO is begonnen met drie medewerkers, nu beschikt men over 15 personeelsleden: 7 mensen aan de balie (magazijn), 2 monteurs, een vertegenwoordiger, enkele mensen op het kantoor en een paar chauffeurs. Een aan tal van hen werkt er al vele jaren. Bijvoor beeld Jaap Meijer, die aan kop ligt met een diensttijd van 36 jaar. Vlak op de hielen zit Adri Voogd, die al 35 jaar voor de AGO werkzaam is. De derde plaats gaat naar Wim Verolme, die al 32 jaar de AGO trouw is. En dan komen we bij de directie: Jan Wagner en zijn vrouw Alice, die respectievelijk 26 en 28 jaar werkzaam zijn als directeuren van de AGO. En ten slotte vermelden we dat Henk Breur er ook al weer 22 jaar op heeft zitten. Jan Wagner: "het is niet zo dat werknemers binnen een korte tijd weer vertrokken zijn. Nee, als ze hier eeiunaal werken, dan is dat ook voor een lange periode". Het gebouw van de AGO is een multifunctioneel gebouw. Aan de voorkant is 'Dierenkliniek Goeree-Overflakkee' erin gevestigd, in het midden de AGO en aan de achterkant 'Flak- kee Verhuizingen'. Jan Wagner: "we zitten hier lekker centraal, maar door de bouw van al die nieuwe huizen, vinden B&W een straatnaamsverandering noodzakelijk. Dat brengt veel nadelen met zich mee. Denk eens aan al ons briefpapier, de facturen, de pakbonnen, de reclameborden, de belette ring op de auto's: je moet het allemaal ver nieuwen, omdat er straks een verkeerd adres op staat. Toekomstplannen kunnen nog heel wat teweeg brengen". Uitslag van de springwedstrijd, klas siek parcours, verreden op zaterdag 30 september jL in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Rubriek O, Beginners pony's en shetlanders, 20 - 40 cm: 1. Natasja Bos, Brenda; 2. Melissa v. Toledo, Constance; 3. Natasja de Leeuw, Kelly; 4. Melissa v. Toledo, Nini; 5. Meggie v. Assen, Roy; 6. Melanie de Looze, Nancy; 7. Ricardo Heistek, Twisty; 8. Nico le Markus, Floris; 9. Jessica Durinck, Nadie; 10. Amenda Huijsdens, Djameco. Rubriek 1, Beginners pony's, 30 - 60 cm: 1. SjaUtha Schop, Daisy; 2. Jaleesa v. Vliet, Kelly; 3. Karina Hendriks, Spetter; 4. Bian- ca Verhoeff, Prince; Melanie de Looze, Dai sy; Sandra de Vos, Tazz; 5. Melanie Huijs dens, Amaro; Miranda Piet, Walter; 6. Lily Boer, Daisy; Tamara de Visser, Misty; 7. Mariska v. Groningen, Annabelle; 8. Nicky Terpstra, Chester; Deriise Appel, Esra; Kim Berghout, Gina; Ester Verhoeff, Brenda; Marieke de Boef, Dynamite; Marianne Spee, Chester; Natasja de Leeuw, Brenda; Josine Legerstee, Dynamite; Natasja Bos, Floris. Rubriek 2, Pony's, 40 - 70 cm: 1. Karina Hendrikx, Shaikha; 2. Miranda Piet, Shaik- ha; 3. Natasja Bouwer, Silvester; gediskwa lificeerd: Angelique Visser, Pepper; Emma Hoek, Twiggy; Anna Hoek, Ceroze. Rubriek 3/4, Pony's en Beginners Paarden, 60 - 80 cm: Natasja Bouwer, King; 2. Iris v. Eijsden, Hope; Theo Huijsdens, Tara; Vivian Wielaard, Xantos; 5. Johan v. Gro ningen, Nara; 6. Hanna de Wit, Malayka. Rubriek 5, Paarden, 70-100 cm en Rubriek 6, Paarden, 100 - 120 cm: 1. Wim Lokker, Wendy; 2. Roxanne de Ruiter, Hidalgo; 3. EUy Hanse, Jolien; 4. Nikita Boshoven, Agnetos; 5. Hanna de Wit, Hazar; 6. Nata- scha Hobbel, Kendaya. tOinketlandsewes 9, Nieuwe Tonge Tetefoon (0187) 65 22 35 Op -het gebied van 'automatisering zien we momenteel een brede stroom van ontwikkelingen. Niet alleen thuis, maar ook in het midden- en kleinbe drijf, het onderwijs en de overheidsin stellingen. Eén van de belangrijkste ontwikkelingen is wel het gebruik van het internet. Veel moderne program matuur maakt gebruik van het inter net, bijvoorbeeld om bestellingen te verrichten, de status van een reeds gedane bestelling na te gaan, betalin: gen te doen of updates (nieuwe ver sies) van het programma te downlo aden (van het internet te halen). Ontwikkelingen Doordat de mogelijkheden voor de software- ontwikkelaars enorm zijn toegenomen (Windows-georiënteerde programmatuur, internet, e-mail, etc.) zien we dat het aanbod van branche-specifieke software en de bereidheid van bedrijven, scholen en instel lingen om in dergelijke software te investe ren enorm is toegenomen. Ten gevolge van de toename van de mogelijkheden op het softwaregebied, zijn ook de eisen die deze programma's aan de hardware (computers en randapparatuur) stellen Sterk toegeno men. Vandaar dat ook fors geïnvesteerd is en wordt in nieuwe hardware. Ter illustratie: waar bedrijven of instellingen vroeger zon der meer met een op zichzelf staand systeem uit de voeten konden met hun programma's, zie je dat tegenwoordig voor veel program ma's een netwerk vereist is. Deze netwerkeis komt voort uit de behoefte aan gegevensde- ling en PC-onafhankelijk gebruik van het programma. Netwerk In een netwerksituatie zijn de bestaande computers (de werkstations) door middel van een hub (Engels voor naaf) verbonden met de centrale computer (de server). Op de werkstations wordt het programma geïnstal leerd (bijvoorbeeld een financieel pakket) en de gegevens (de data) worden centraal op de server bewaard. De verschillende gebruikers hebben toegang tot die delen vkn ;hfet pro gramma waarmee ze hun werk moeten doen. Groot voordeel van deze netwerksituatie is dat alle gebruikers met dezelfde actuele data werken en dat, als onverhoopt één van de werkstations uitvalt, de data nog steeds beschikbaar zijn. Het werkstation kan in een dergelijk geval opnieuw worden geïnstal leerd, terwijl de andere gebruikers gewoon verder kunnen. In de praktijk is een server altijd voorzien van een backupmedium, waarmee een reservekopie van alle gegevens wordt gemaakt. Wanneer de server proble men vertoont, kan een herinstallatie plaats vinden, waarna van de tape de backup kan worden teruggeplaatst, zodat het verlies van gegevens tot een minimum is beperkt. Om te voorkomen dat ten gevolge van een stroom storing de server zou uitvallen, wordt er een noodstroomvoorziening (een UPS) geïnstal leerd. Dit is een batterij die bij stroomuitval de server draaiende houdt. Als de stroomsto ring langer gaat duren, schakelt de server zichzelf volgens de normale procedure uit. Internet en e-mail Naast de reeds besproken zaken (centrale data-opslag en centrale backupfaciliteit) kan de server ook dienst doen als centrale toe gang tot het internet. De daadwerkelijke uit- belverbinding (naar de internetaanbieder) wordt door de server gemaakt, waarna de gebruikers via het netwerk deze verbinding benutten. Ook kan de server de centrale e- mail afhandeUng verzorgen. De werksta tions versturen in dat geval hun e-mail naar de server, die op zijn beurt de verbinding met het internet maakt om zo de voor ver zending gereedstaande berichten het internet op te sturen en tevens te controleren of er nieuwe berichten zijn voor de werknemers van het betreffende bedrijf Nadat de e-mail is binnengekomen, zal de server voor distri butie onder de gebruikers zorgdragen. Scholen Vroeger was een netwerk alleen weggelegd voor de grotere bedrijven en (overheids-) instellingen. Tegenwoordig zien we dat 'onder andere ook het midden- en kleinbe drijf en scholen overgaan tot netwerkaanleg. Het team van IC automatisering. V.l.n.r.: Daan. Marja, René. Voor scholen wordt een netwerk interessant, omdat steeds meer educatieve programma's de mogeüjkheid bieden om leerlingengege- vens en data centraal op een server op te slaan en bij te houden. Vorderingen van leer lingen kunnen op deze wijze eenvoudig in kaart worden gebracht en eventuele proble men kurmen sneller worden gedetecteerd. Wanneer scholen overgaan tot aanleg van een netwerk, hebben ze uiteraard ook de mogelijkheid om de leeriingen kennis te laten maken met internet en e-mail. Op gebruikersniveau kan worden bepaald wie wel en wie niet gemachtigd is om het inter net op te kunnen, zodat gebruik van internet gecontroleerd plaats kan vinden. IC-Automatisering en uw pc-project Zowel voor het midden- en kleinbedrijf, (overheids-)instellingen, scholen als particu lieren biedt IC-Automatisering uit Dirksland een automatiseringsoplossing. De belang rijkste activiteiten bestaan uit het aanleggen en onderhouden van netwerken, het verzor gen van het totale systeembeheer, het leve ren van hoogwaardige computersystemen en het compleet verzorgen van PC-privé-pro- jecten. IC-Automatisering heeft ruim 6 jaar ervaring'Op automatiseringsgebied en is sinds begin 2000 gevestigd op het bedrijven terrein 'De Watertoren' te Dirksland. Wanneer een bedrijf, school of insteUing start met een automatiseringsronde en daar bij IC-Automatisering betrekt, worden eerst de wensen van de gebruikers (onder meer met betrekking tot internet en e-mail) en de systeemeisen van de reeds aanwezige of aan te schaffen software geïnventariseerd. Daar na wordt op basis van deze informatie de juiste layout van het netwerk (de infrastruc tuur), de server en de bijbehorende werksta tions en randapparatuur bepaald. Op het moment van realisatie wordt gestart met aanleg of aanpassing van de infrastructuur. Er worden voldoende netwerkaansluitingen gerealiseerd en de bekabeling wordt aange past aan of gelegd conform de huidige stan daardeisen. Nadat de infrastructuur is aangelegd en getest, kan de server worden geplaatst. Op dat moment is er ook vaak contact met derde partijen, zoals telecommunicatie-aanbieders en internet-providers, om onder andere de toegang tot het internet en de mogelijkheden van ondersteuning op afstand te reaHseren. Wanneer de server eenmaal draait kunnen de werkstations en de randapparaten, zoals net werkprinters en scanners, worden geplaatst en geïnstalleerd. Daarna kan op basis van de wensen van de klant de netwerkconfiguratie dusdanig wor- Sommige hobbies lopen uit de hand. Mensen maken er zoveel werk van dat het voor de buitenwacht lijkt of ze er hun werk van hebben gemaakt. Maar Mirjam Kengen ziet het bezig zijn met stoffen en foumituren en het verwerken van dat alles op de naai machine, nog steeds als haar hobby. Hoewel het wel erg druk wordt, met vier kinderen en een winkeltje waarin ze haar beno digdheden ook aan de man brengt. Mirjam Kengen was als jong meisje al aan het frutselen met lapjes. In het begin was het eind resultaat van haar inspanningen uiteraard nog discutabel, maar al doende leert men en dat gold ook voor Mirjam. Toen ze groter werd, zagen haar poppen- en barbiekleertjes er al beter uit en, toen ze als 19 jarige een tijdje naailes nam, verzekerde haar lera res haar dat ze 'het' in haar vingers had! Naast naaiwerk besteed de ze ook tijd aan borduren - ze maakte hele schilderijen, onder andere van Rie Cramer - maar iets moois maken uit een rechte lap stof bleek toch de meeste voldoening te geven. "Ik héb gewoon iets met stoffen", zegt Mirjam. Het zit kennelijk in de genen: mijn dochter Esther van elf is ook zo'n 'lapjesmens', die zit ook al regelmatig achter de naaimachine". Mirjam maakte vanaf die tijd haar eigen kleding en naaide ook af en toe iets voor haar moeder of voor een buurvrouw. De tijd dat ze les nam duur de niet eens zo lang; ze werd steeds handiger. Toen ze kinderen kreeg kon ze haar hart ophalen: allemaal dochters waarvoor ze regelmatig iets op de naaimachine maakte. De patronen uit de modebladen gebruikt ze met veel vindingrijkheid; soms staat een patroon haar niet helemaal aan en dan verandert ze het gewoon. Vergroten, verkleinen, het is geen probleem voor Mirjam die enthousiast vertelt over haar hobby. De Lapjesschuur "Drie en een half jaar geleden stond op parkeerplaats 'de Katte- wacht' in Dirksland regelmatig een stoffenwagen waar veel men sen hun lapjes kochten. Maar na verloop van tijd stopte die ermee omdat de eigenaar een winkeltje begon in Ouddorp. Dat was jam mer want toen moest je, als je wat wilde naaien, altijd wachten op de zaterdagse weekmarkt of je moest naar Middelhamis. Nou, dat vond ik echt lastig", vertelt Mirjam. "Bovendien vond ik de prij zen van de stoffen hier op het eiland vrij hoog. Op een dag zei m'n man Geert, die al 20 jaar als hoefsmid een eigen bedrijfje en dus ook alle papieren voor de middenstand heeft: 'is het niet iets voor jou, om wat met stoffen te gaan doen, hier in het dorp? Kun je je hobby nog nuttiger maken en kunnen de dames ook door de week een lapje stof kopen!" Het idee groeide uit tot een plan en zo maakte vader Kengen in het achtergedeelte van het huis aan de Julianalaan in Dirksland een hoekje vrij voor een aantal rollen stof en moeder Mirjam zorgde door middel van foldertjes, die ze in de buurt rondbracht, dat er bekendheid werd gegeven aan haar nieu we handeltje. "Ik denk dat er zo'n dertig rollen in 'De Lapjes- schuur' lagen", herinnert Mirjam zich. "Het was niet veel, maar het begin was er. En de mensen kwamen. Het lukte!" Samen vormden Geert en Mirjam intussen een vennootschap onder firma, maar tóen bleek dat Mirjam, die in de zogeheten bui tenste ring van de bebouwing woonde, daar niet mocht verkopen. Dus moest worden uitgezien naar een andere locatie. Die werd gevonden aan de haven van Dirksland, in de vorm van een pak huis dat uiteraard verbouwd moest worden. Geert, handig genoeg, pakte de zaak goed aan en al gauw was het zover dat Mir jam de Gouden Gids pakte, op zoek naar adressen van groothan delaars in stoffen. Toen de boel klaar was bezorgde ze opnieuw folders, en toen was het rond. Het was best een klus om een gezonde concurrerende positie te verwerven, en Mirjam wilde vooral niet vergeten dat ze nog steeds met een hobby bezig was. Maar de handel liep leuk en al spoedig moest ze' haar collectie stoffen uitbreiden. En nóg eens. En nóg eens. "Nu de hele basis collectie intussen compleet is en het winkeltje zowel beneden als boven vol met rollen stof ligt, geeft dat een rijk gevoel", zegt Mirjam. En dat zijn dan stoffen in allerlei soorten en prijsklassen. Fleece, rib, kinderstoffen, katoentjes, kunstvezels, borg, dekbed- overtrekstoffen; dure, goedkope en afgeprijsde stoffen, er is voor iedereen wel wat te vinden. Foumituren, zoals knopen, drukkers, ritsen, vlieseline, elastiek en garen, kortom alles wat nodig is op naaigebied is bij haar te vinden. Zelfs lappen van 1 gulden per meter, voor het geval iemand eens een patroon wil proberen maar niet meteen een dure stof wil gebruiken. Ook koopt ze wel partij en op. Opvallend is dat onze eilandbewoners meestal even aan de nieuwste mode moeten wennen en die stoffen dus niet zo snel kie zen. Voor Mirjam is dat geen probleem, op die manier kan zij de prijs van haar stoffen netjes concurrerend houden. Stoffen voor woningstoffering heeft ze ook verkocht, maar dat bracht met zich mee dat er moest worden opgemeten. Dat werd te arbeidsinten sief en daarmee is ze dan ook gestopt. Misschien wil ze in de toe komst nog weer eens opnieuw wat standaard interieurstoffen neerleggen, maar de service zal dan beperkt blijven tot het afknippen van het benodigde aantal meters, die de klant dan zelf aangeeft. Patroonbladen uit Knip of Knippie mag je van Mirjam best mee nemen om er een patroon uit te gebruiken,'als je ze weer maar terugbrengt. Dan kan iemand anders het op haar beurt ook weer gebruiken. Verder heeft ze patronen van Roos te koop, uit de col lectie Bizz Kids, en stoffen van Mondiales, waarmee je, zo laat het boek zien, werkelijk de meeste handzame en bovenal aparte kinderkleertjes maakt. En in de toekomst wil ze misschien ook wel Burda patronen gaan leveren. Kenmerkend in de mode- stoffenbranche is, dat er een golfbeweging in de handel zit. Sep tember en oktober, en ook nog de eerste helft van november zijn ontzettend drukke maanden. Daarna neemt de drukte af, tot het voorjaar weer aan de lucht is. Dan is het tot mei/juni ook weer erg druk; daarna hebben de dames het weer wel gezien. In de zomer hebben de meesten er waarschijnlijk niet veel zin in om achter de naaimachine te kruipen. Wanneer een nieuw seizoen aanbreekt verhuist Mirjam de stoffen van beneden naar boven en omge keerd. Dat gesjouw met rollen stof is een enorme klus. Ook komen er dan weer veel nieuwe stoffen binnen, waarvoor Mirjam en Geert samen naar verschillende groothandels zijn geweest. Om de andere week bezoeken ze diverse groothandels, bijv. in Brabant. En om te laten zien wat ze de laatste keer hebben uitge zocht, haalt Mirjam een aantal mooie monstertjes uit haar tas van fleecestoffen in de nieuwst modekleuren. Mooie tinten paars, aubergine, grijs, blauw, groen, en oranje. Op onze vraag of ze geen erg drukke hobby heeft lacht Mirjam: "Ja, het is wel erg intensief geworden. Ds moet ook erg op op mezelf passen, anders houd ik het niet vol. Maandag krijg ik om de andere week vertegenwoordigers of rijden we zelf naar de groothandel. Woensdag het huishouden, dinsdag, donderdag en vrijdag is de winkel open. Wel onder schooltijd hoor, in totaal 20 uur per week en 's zaterdagmorgens ook. Dan heb je natuurlijk ook de boekhouding nog. Ja, het is best lastig om de aandacht eer lijk te verdelen tussen het huishouden, het gezin en de lapjes. Mensen vragen wel eens angstig of ik toch niet ga stoppen. Maar dat ben ik nog lang niet van plan. Al is het nog zo druk geweest, na een poosje van rust heb ik er toch altijd weer zin in! Wel is het zo dat ik, wanneer het straks weer iets rustiger gaat worden, de winkel op vrijdag tijdelijk dicht wil houden. Vrijdag is toch een stille dag en dan heb ik meer tijd voor thuis. Ik kan wel iemand in de winkel nemen, maar ja, dat gaat ten koste van de lage prijzen en dat wil ik niet. De winkel zal dan even 3 dagen per week open zijn, maar daarover krijgen de mensen wel weer een folder. Ook in de Kerstvakantie ga ik 2 weken dicht; die tijd heb ik dan ook echt wel nodig om even tot rust te komen." De verbouwing van hun eigen huis (een oude boerderij) is door alle drukte wel gestagneerd. Maar Mirjam vindt het niet erg als het een gezellige rommel is. Ze houden allemaal van de die- ren om zich heen en van de gezellige druk te, er komen heel veel vriendinnetjes mee naar huis, de kinderen kunnen naar harte lust rommelen. En dan moetje niet zo ont zettend nauw kijken. Een verstandige instelling. Je moet tenslotte kunnen leven! Onze laatste vraag. Komt de naaimachine nog wel eens op tafel? "Zeker! Bij tijd en wijle. Kijk maar hier!" Mirjam gaat voor op naar de woonkeuken, waar niet alleen een gewone naaimachine, maar ook een lockmachine op tafel staat. Helemaal ingespannen en klaar voor gebruik. "Ik heb net weer iets voor mijn jongste doch ter gemaakt. Dat mag er niet bij inschie ten. Nee hoor, de naaimachine is en blijft het snorrend middelpunt in de woonkeu ken." Gezellig! Nog even de openingstijden van De Lapjesschuur op een rij; dinsdag don derdag vrijdag van 9 uur tot 11.30 uur en van 13 uur tot 15.30 uur. Zaterdag 9.30 uur tot 12 uur. den aangepast dat de verschillende gebrui kers de voor hen noodzakehjke rechten op het netwerk hebben. Zaken die dus niet van belang zijn, kuimen worden afgeschermd. Om deze rechtenaanpassing en klantspeci- fieke oplossingen te creëren, levert IC-Auto matisering maatwerkoplossingen. Jn de praktijk blijkt dat, zodra het netwerk is opgeleverd en de gebruikers ermee aan de slag gaan, er diverse vragen naar voren komen. Vandaar ook dat na oplevering de gebruikers worden geïnformeerd voor wat betreft het gebruik van het netwerk. Daar naast kan men uiteraard ook telefonisch con tact opnemen om vragen te stellen. Samenvattend kan worden gesteld dat IC- Automatisering ernaar streeft om in samen werking met de klant (bedrijf, school, (over- heids-)instening of particulier) een optimale en op de situatie en wensen toegesneden oplossing te bewerkstelligen. IC-Automatisering Watertoren 45c 3247 CL Dirksland tel.:, 0187-609005 fax: 0187-609006 e-mail: info@IC-Automatisering.nl Voor de zesde achtereenvolgende keer heeft de Consumentenbond de Mit subishi Colt 1.3 en 1.6 liter benzine uitgeroepen tot zuinigste kleine mid denklasser. Dit is gebeurd op basis van een onderzoek waarbij meer dan 75 auto's van verschillende merken en in diverse varianten onder de loep zijn genomen. In datzelfde onderzoek behaalde de Carisma 1.6 benzine een goede derde plaats in de categorie middenklasse. Door de gestegen brandstofprijzen is het rij den van een auto een kostbare zaak gewor den. Wie geld wil besparen, doet er goed aan een zuinige auto te kopen. Om erachter te komen welke auto's economisch in het gebruik zijn, berekende de Consumenten bond van verschillende modellen de variabe le en vaste kosten. Onder de eerste vallen het (gemiddelde) brandstofverbruik en onder houd. De vaste lasten bestaan uit rente, afschrijving, belasting en verzekering. Wat betreft de Colt is gekeken naar de autokosten over TA, 5, 6, en IVi jaar bij een gemiddeld verbruik van 16.000 kilometer per jaar. De cijfers van de Carisma gelden bij een gebruik over 2A jaar en eveneens 16.000 kilometer per jaar. Uit de optelsom van de kosten concludeerde de Consumentenbond dat de Mitsubishi Colt in de categorie kleine middenklasse de beste koop is. In de categorie middenklasse bezet de Mitsubishi Carisma een respectabele der de plaats. De Colt is al jaren in het gamma van Mitsubishi te vinden. Het is compact model dat plaats biedt aan vijf inzittenden. Dankzij zijn slimme ontwerp is hij prettiger voor gebruik in de stad, terwijl hij daarnaast ook comfortabel is op lange afstanden. Deze driedeurs hatchback is leverbaar vanaf 27.495 gulden. De Mitsubishi Carisma is een sportieve en functionele gezinsauto. Zijn onlangs ver nieuwde krachtige front met de gedeelde grille en het karaktistieke V-profiel in de motorkap en een in de achterklep geïnte greerde spoiler geven de Carisma een her kenbaar en dynamisch uiterlijk. Hij is al ver krijgbaar vanaf 38.295 gulden. ^T fTTTTT-f^'ï^-i; L-_ 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 15