Ook raad Dirksland zit met vrijer prostitutiebeleid leiijk in de maag Bazar De Samaritaan brengt 102.420,53 op! Russen in aantocht! Verpleeghuis blij verrast met recordopbrengst L. van Prooijen Koninklijk Ondersclieiden EiiAnoei-ttiEyiifi EimtiDEri-niEuws Uitslag koppelwedstrijd van 'De Viscromte' SGP fractie persisteert bij absolute nul-optie Unieke samenwerking ANWB met Nedlab Middelharnis Kerkdiensten Ger. Gem. Abonneert U op Eilanden-Nieuws Maartje van Rossum slaagt voor dïerengeneeskundige PAGINA 2 DINSDAG 3 OKTOBER 2000 Het was, donderdagavond in Dirkslands raadsvergadering niet de exclu sieve opstelling van de SGP-fractie dat een publieke seksinrichting ver buiten de grenzen van de gemeente zou moeten blijven, ook de andere fracties spraken hun afkeer uit, maar hoe te handelen nu het alg. bor deelverbod per I oktober landelijk is opgeheven? De SGP fractie ging daarin het meest ver en vroeg middels een motie de raadsbrede uitspraak "dat aan de vestiging van een seksinrichting géén medewerking zal wor den verleend", punt, uit, vond de SGP-fractie, maar de meerderheid van B W meende dat het zó simpel niet gaan zal... Waar ligt de grens? Rapport toeristische Ontwikkelingen TAPUT VINYL TRAMWEG 33 OUDE TONGE Analyse Bedrijven en particulieren Het vertrek van de heer L. van Prooijen (Gemeentebelangen) uit de raad, we gens verhuizing naar Hellevoetsluis heeft deze avond heel wat tongen in beweging gebracht. Het afscheid kreeg zelfs Koninklijke glans wegens de benoeming van de heer Van Prooijen tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Jubileum de heer Kalle Extra kerkdienst Ger. Gem. In Ned. Gehouden aan het Haringvliet op 30-9. 30 koppels Najaarslezing VNLGO zich nu opstelt zouden we hier door seksin- richtingen overspoeld kunnen worden". Maar de heer Baan volhardde in zijn oproep aan de raad. Na de zonde van het overspel en de hoererij te hebben getekend, compleet met vrouwenhandel, smokkel, afpersing, geweld, omkoping, moord en doodslag, zon den die een schandvlek der natie zijn. Namens zijn partij diende drs. Baan daarom een motie in waarin de raad verklaarde geen medewerking aan vestiging van een seksbe- drijf te zullen verlenen. Het was de meerderheid van de raad onvol doende, de rechter zal met de nul-optie kor te metten maken, voorziet de meerderheid die daarom koos voor het meerderheidsvoor- stel van het College, zo deed ook de heer Leeflang (ChristenUnie). Hij is zijn politie loopbaan in de Amsterdamse Warmoesstraat begonnen en weet als geen ander wat zich in de wereld van de prostitutie afspeelt: "veel zogenaamde nette mensen, ook die van het eiland maken gretig gebruik van de aange boden diensten, wist hij. De heer Leeflang voorzag dat de rechter geen genoegen zal nemen met een gemeentelijke ontkenning van de opheffing van het bordeelverbond waarom hij ervoor koos als gemeente regu lerend op te treden. "Er is op Goeree-Over- flakkee voor een of meer bordelen werk genoeg". De SGP-fractie persisteerde, ook bij monde van wethouder Koningswoud bij de nul optie: "de Wet van Gods geboden achten wij hoger dan het Wetboek van Strafrecht". Alleen de 4 SGP-leden stemden voor de door hen ingediende motie, de raadsmeerderheid sloot zich bij de College-meerderheid aan. Eerder dit jaar hebben G.S. de gemeenten de startnotitie 'waar ligt de grens?' ter bespre king toegestuurd en de raden, ook die van Dirksland zijn daar maar half gerust op, ze horen de naderende voetstappen van een ten slotte onafwendbare gemeentelijke herinde ling, of het zou moeten zijn dat de (vier eilandelijke) gemeenten duidelijk maken elk over een voldoende niveau van basiskwali teiten te beschikken, kwetsbaar als ze zijn op het gebied van de ambtelijke organisatie en op het gebied van het inpassen van ontwik kelingen van ICT binnen de gemeentelijke organisatie. Gevieren hebben de gemeenten aan het onderzoekbureau IVA te Tilburg opdracht gegeven daarover een rapport op te stellen; kosten voor de gemeente Dirksland Zo er ooit vergunning tot vestiging van een seksinrichting gevraagd wordt zal het ver weer daartegen goed onderbouwd moeten zijn en dat kan alleen, vindt de College meerderheid, door in de bestemmingsplan nen vast te leggen dat seksinrichtingen over al worden uitgesloten, zij het dat alsdan ook een vrijstellingsbepaling moet worden vast gesteld en dat zou tóch de vestiging van een seksbedrijf mogelijk maken, zij het wél planologisch geregeld en onder strikte voor waarden. B W hopen er nooit toe geroe pen te worden, maar het lijkt de enige moge lijkheid om regulerend op te kunnen treden. Het meerderheidsvoorstel was dan ook de APV, aldus te wijzigen en een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor alle bestem mingsplannen (een paraplu bestemmings plan) waardoor aanvragen nu al kunnen wor den getoetst. Maar het voorstel ging de SGP-fractie te ver; weliswaar indirect, zou er toch aan vestiging van een seksbedrijf moeten worden meege werkt en daartegen bracht SGP fractievoor zitter Baan het zelfbestuur, de autonomiteit van de gemeenten in stelling. Gesteund door uitspraken van Hirsch Ballin en Minister Korthals meent de heer Baan dat de nul optie zoals zijn fractie die voorstaat, een haalbare is zoals het de gemeente Dirksland ook lukte de intensieve veehouderij van haar grondgebied te weren. "Het ontgaat me waarom we varkens wel-, en prostitutie niet zouden kunnen uitsluiten", zo mengde SGP- wethouder Koningswoud zich in de discus sie. In de discussie waren geen voor- en tegen standers aan het woord, ieder was eikaars medestander maar het middel om seksbedrij- ven te kunnen weren werd door beide partij en anders uitgelegd, van de nul-optie van de SGP tot het redden wat er te redden valt van de ander: "liefst helemaal geen prostitutie in de gemeente, maar wettelijk is dat niet meer mogelijk", begreep de heer L. van Prooijen. Ook mevrouw Tuinstra was er allerminst gelukkig mee, wel deed het haar deugd dat voortaan uitbuiting en uitbating ontrafeld kunnen worden. De raad betreurde het zeer dat de eilandelijke gemeenten ook divers denken, bij een eensluidende opstelling zou wellicht, met één zo'n inrichting op het hele eiland kunnen worden volstaan, maar een regionale afspraak zou dan gemaakt moeten kunnen zijn en zover is het niet gekomen. De heer Robijn troostte zich daarom met de gedachte dat de vestigingsmogelijkheden zoveel mogelijk worden dichtgespijkerd, want in de nul-optie gelooft hij totaal niet: "als er dan tien aanvragen komen kun je ze alle tien honoreren: "We mogen als lagere Overheid nu eenmaal niet boven de wet staan" en de heer Robijn vervolgde: "als iedereen zo principieel zou zijn als de SGP chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluttingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS; postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 16.910,- welke penningen graag beschik baar werden gesteld. Als maar de rapportage aantoont dat de ge meenten hun zelfstandigheid verdienene en dat ze elkaar in (onvrijwillige) samenwer kingsverbanden aanvullen. Dirkslands raad hoopt, maar er is ook een tikkeltje vrees, met de samenwerking is het niet zo best gesteld: "dit rapport zou wel'es de allerlaatste mogelijkheid kunnen zijn om tot betere samenwerking te kunnen komen", dacht de heer Sandee en de voorzitter burge meester Boonstra gaf hem geen ongelijk: "als we van deze laatste kans geen goed ge bruik maken dreigt gemeentelijke herinde ling tot één of 2 gemeenten op Goeree-Over- flakkee", vreest ook hij. Samen met het bureau ZKA Markt Beleid heeft de stuurgroep TRAPGO een rapport vervaardigd waarin de visie is neergelegd op de toeristische ontwikkelingen op Goeree- Overflakkee tot het jaar 2015. Complimen ten waren er om het feit dat de gemeenten daarin tenminste hebben willen samenwer ken, want het rapport en meer nog de uitvoe ring ervan wordt van groot belang geacht voor de economische ontwikkelingen op Goeree-Overflakkee, vooral nu (de heer Sandee wees er op) de landbouw zo weinig goede vooruitzichten biedt. De heer Sandee riep danook het particulier initiatief op om de kansen die geboden worden daadwerke lijk tot uitvoering te brengen. Door de Stuurgroep zal vervolgens een plan van aanpak worden opgesteld, uitvoering daarvan vereist omvangrijke investeringen en een beleidsmatige aanpak worden opgesteld, uitvoering daarvan vereist omvangrijke investeringen en een beleidsmatige aanpak. Voor de gemeente Dirksland worden nieuwe ontwikkelingen voorzien in een drietal gebieden, het ressort Dirksland-Melissant, ressort Herkingen-Battenoord (in samen werking met de gemeente Middelharnis) en met betrekking tot landgoederen langs de haven van Dirksland en tussen Herkingen en Battenoord, elk omgeven door 3 ha. natuur gebied, met kreken. In het ressort Dirksland-Melissant zou de bestaande golfcourse kunnen worden uitge breid van nu 9 naar 18 holes, een hotel met 60 kamers, c.q. 20 appartementen zou denk baar zijn. Het ressort voorziet in de uitbreiding met 250 a 300 bungalows waarvoor het plan 'Akkerleven' in aanmerking komt en er wordt in het ressort Dirksland-Melissant ruimte voorzien voor 50 a 75 kampeerplaat- sen, camping 'Elizabethhoeve' zou daarop in kunnen spelen. Het ressort Herkingen-B attenoord zou kun nen uitbreiden met 200 a 250 bungalows en 50 a 75 kampeerplaatsen. Er zouden ook 400 a 500 hgplaatsen kunnen worden aangelegd. De raad stelde het rapport vast en sprak de hoop uit dat het niet zoals vele eerdere rap porten in de kast verdwijnt. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Onderzoekslaboratorium Nedlab in Mid delharnis werkt samen met de redactie van het blad Waterkampioen van de ANWB om de conditie van bootmotoren te onderzoeken. Het is van groot belang de motor regelmatig te controleren. Door met een defecte motor het water op te gaan, kunnen immers gevaarlijke situ aties ontstaan. Abonnees van de Water kampioen kunnen tegen gereduceerd tarief deelnemen aan de test. Abonnees van de Waterkampioen kuimen zich voor het onderzoek aanmelden door het invullen van de bon in het blad. Andere booteigenaren kunnen direct contact opne men met Nedlab. Zij ontvangen dan binnen een aantal dagen een monsterpakketje. Met behulp van dat setje kan de booteigenaar zelf een monster van de smeerolie nemen. Nadat het oliemonster is opgestuurd, voert Nedlab het eigenlijke onderzoek uit. Het bedrijf Martest stelt vervolgens een leesbaar rapport op. De booteigenaar weet al na enkele weken hoe het ervoor staat met de motor van zijn of haar boot. Het onderzoek vindt plaats door het analyse ren van smeerolie uit de motor. Nedlab doet dat op basis van de kwahteitsnorm EN 45001. Door de olie te testen op onder ande re viscositeit, brandstofverontreiniging en vlampunt zijn mechanische defecten aan de motor te signaleren, zoals problemen met de verstuivers of lekkage in het brandstofsys teem. De olie wordt eveneens getest op de aanwezigheid van onoplosbare delen en roet, die op compressieproblemen kuimen duiden. Door de olie ook te controleren op metalen is het mogelijk iets te zeggen over de slijtage van de motor. In het onderzoeks rapport staan dergelijke zaken expliciet ver meld. Nedlab is een jong bedrijf in Middelharnis dat flink aan de weg timmert. Behalve het onderzoeken van smeerolie verzorgt Nedlab alle andere mogelijke laboratoriumwerk- zaamheden voor bedrijven en regelmatig ook voor particulieren. Daaronder valt sinds kort ook asbestonderzoek. Het opsporen van deze gevaarlijke stof is van groot belang voor de volksgezondheid. Wie bij sloop werkzaamheden geen risico wil lopen, kan vooraf een eenvoudige asbest-test laten uit voeren op basis van de asbestnorm NEN 5896. Het voert te ver om hier de hele gang van zaken en alle andere werkzaamheden van Nedlab voor het voetlicht te halen. Belangstellenden kunnen meer informatie vinden op de website van Nedlab: www.ned- lab.nl. SOMMELSDIJK - Al jaren wordt er zacht over gesproken "wanneer halen we de grens van de ton?" Zaterdagavond 30 september om half zeven maakte de heer Van den Boogert, directeur van De Samaritaan, de uitslag bekend. Eerst in euro's om de verwarring een beetje groter te maken, daarna kwam snel de uitslag in guldens. En het gejuich daarover was van ver te horen, want deze bazar had wéér een recordopbrengst én overschreed de ton: 102.420,53. Iedereen staat er versteld van: "hoe komt een verpleeghuis aan zo'n hoge opbrengst?" Wie vrijdag en zaterdag op de bazar rondliep weet het antwoord wel, want het hing al een beetje in de lucht. Het was dringen geblazen bij de vele activi teiten en het zijn ook juist de grote hoeveel heid activiteiten voor jong en oud die de suc cesformule van deze bazar maken. Voor iedereen was er dan ook wat. Natuur lijk staat er een file in de gangen bij de rom mel- en boekenmarkt, maar als de deuren eenmaal open gaan komt de echte bazar pas op gang. Kinderen zoeken hun weg naar de kinderac tiviteiten en komen als indiaan ge-schminkt weer naar buiten. Tafels en stoelen worden boven de mensen massa naar buiten gedragen en boodschap pentassen vol rommelmarktspullen en ge wonnen prijzen gaan richting auto. Ook het parkeren deelt mee in de bazardruk- te, want de hele omgeving van het verpleeg huis stond vol met geparkeerde auto's. Voor deze bazar had men het er echter wel voor over om een stukje te lopen. Het bazarthema 'indianen' was overduide lijk aanwezig. De gehele aankleding was erop afgestemd. De rodeostier bij de vijver leverde komische buiteüngen op tot groot plezier van de oudere jeugd. De kleinsten waanden zich een echte indiaan of cowboy op de zadels van de manegepony's maar ren den na hun ritook weer net zo gemakkelijk naar de skelters. De kleintjes hadden toch wel hun best gedaan want de gangen hingen vol met kleurrijke tekeningen en werkstukken die allemaal het indianenthema als onderwerp hadden. In totaal hadden 854 kinderen meegedaan aan de teken- en werkstukkenwedstrijd. Het leek erop dat ze allemaal gekomen waren. Elke kraam afzonderlijk had deze bazar een recordopbrengst en de kramen zagen er dan De openingshandeling tijdens de bewonersmiddag door de heer Van den Boogert, direkteur van De Samaritaan: eerst de vredespijp roken en daarna houthakken ook prachtig uit. In de aankleding hadden de medewerkers veel tijd gestoken en vele be drijven en particulieren hadden materiaal afgestaan voor de decoratie. Het is echter niet het thema dat de uitslag bepaalde maar dat zeker wel de sfeer voor het grootste gedeelte bepaalde. Een grote bijdrage aan de sfeer leverde de buitenactivi teiten met als trekpleister de 'Indianenmu- ziekgroep' uit Equador die op bescheiden wijze hun muziek liet horen maar intussen een grote hoeveelheid cd' s wist te verkopen. Tot ver in de omtrek lokte de panfluitmuziek de belangstellenden naar het verpleeghuis met als eindresultaat deze recordopbrengst. Natuurlijk kunnen de bazarmedewerkers dit allemaal niet alleen want er komt nogal wat bij kijken om zo'n grote bazar te organise ren. Het zijn de vele vrijwilligers die de bazar groot maken en natuurUjk alle bezoekers die met kwartjes en guldens hun bijdrage lever den aan deze bazar. Een woord van dank is daarom wel op z'n plaats aan alle medewerkers vóór maar ook achter de schermen, die zo hard aan de voor bereidingen en uitvoering gewerkt hebben. Zonder de steun van het bedrijfsleven is zo'n bazar natuurlijk niet mogelijk en de bazaror- ganisatie wil dan ook alle bedrijven die mee gewerkt hebben, door middel van spon soring of levering van goederen, heel harte lijk bedanken voor de medewerking. Waar gaat dit geld naar toe? De opbrengst van de bazar komt ten goede aan de bewoners van het verpleeghuis. De welzijnszorg van De Samaritaan gebruikt dit geld om activiteiten te organiseren voor de bewoners. Deze activiteiten variëren van muziek, zang of filmmiddagen tot vakanties, uitstapjes met de rolstoelbus. Ook de huis- omroep, en de activiteiten individueel of groepsgewijs binnens- of buitenshuis wor den voor een groot gedeelte bekostigd uit de opbrengst van deze bazar. Het geld wordt dus goed besteed en iedere bazarbezoeker levert op deze wijze een bijdrage aan een stukje welzijnszorg in het verpleeghuis. De bazar in het verpleeghuis De Samaritaan is intussen een begrip geworden op Goeree- Overflakkee en heeft een vaste plaats ver worven op de agenda. Noteert u het maar vast: Bazar 2001 in De Samaritaan vrijdag 28 en zaterdag 29 september! Burgemeester Boonstra presenteert het echtpaar Van Prooijen, niet meer Dirkslanders, voortaan inwoners van Hellevoetsluis Burgemeester Boonstra heeft zich gaarne van de taak gekweten de heer Van Prooijen de Onderscheiding uit te reiken. Maar het was ongaarne dat de heer Boonstra raadslid Van Prooijen vaarwel moest zeggen, overi gens na een verdienstelijke periode van 16 jaar waarin hij met verve en overtuiging de belangen van de gemeente en gemeentena ren voorstond: "U hebt tiw partij daarin tot een hechte en betrouwbare partner ge maakt", waardeerde de voorzitter. Het was dan ook met een zekere weemoed dat de voorzitter afscheid nam van raadslid Van Prooijen die z'n raadslidmaatschap serieus heeft opgevat. In de raadsgelederen zal de naam Van Prooijen na nu nog slechts door legendevorming in leven worden gehouden. Gemeentebelangen fractiegenoot Van Hou- welingen en de raadsnestor de heer Leeflang hebben de scheidende heer Van Prooijen vervolgens in grote vriendelijkheid en vriendschap toegesproken waarna de heer Van Prooijen op zijne wijze een terugblik op z'n raadsloopbaan heeft gegeven. Het was allemaal graag gedaan: "het was niet altijd makkelijk, maar het is altijd de moeite waard geweest", besloot de heer Van Prooijen ten besluite de raad blijvende aandacht vragend voor het onderhoud en de bewaring van het culturele en historische erfgoed waarvoor de heer Van Prooijen zich altijd sterk had ge maakt. De heer J. H. Kalle, raadslid voor de SGP vierde deze avond z'n 25-jarig jubileum. Ook voor hem grote complimenten voor de manier waarop hij het raadshdmaatschap heeft vervuld, met steeds een duidelijke stel- lingname en duidelijke bewoordingen waar in geen woord Frans werd gebruikt, een man met z'n wortels in de samenleving wier belangen hij behartigt. Burgemeester Boon stra zegde daarom de heer Kalle hartelijk dank voor z'n gedreven inzet en z'n steeds betoonde goede collegialiteit in raads- en andere verbanden waarin hij zich verdienste lijk heeft gemaakt. Ook voor jubilaris Kalle goede woorden, van de fractievoorzitter drs. Baan en raads nestor de heer Leeflang en van de gemeente een prachtige buitenlantaam. De heer Kalle zelf dankte vooral z'n Schep per voor de steeds ontvangen gezondheid waarin hij zijn werk mocht doen. Ook hem hebben ze wel'es tegen de schenen geschopt, op de hielen getrapt en geprobeerd pootje te haken, maar hij zou het raadswerk niet graag hebben willen missen, integendeel: "Ik hoop het werk met de hulp van de Allerhoogste nog verschillende jaren voor te zetten", gaf de heer Kalle te kennen. Nieuw RAADSLID De plaats die in de fractie Gemeentebelan gen vrijkomt door het vertrek van de heer Van Prooijen zal worden ingenomen door mevrouw J. E. Struik-Zitman. Zij was al eer der lid van de fractie maar door stemmen verlies werd ze vorige verkiezing niet herko zen. Met de komst van mevrouw Struik, die vol gende vergadering zal worden geïnstalleerd zal de heer Leeflang van z'n nesterschop ontheven worden. De heer Kalle kreeg van de gemeente een prachtige buitenlantaam cadeau OUDDORP - dinsdag 3 oktober, 19.30 uur, ds. M.J. van Gelder uit Middelburg- Zuid. OOLTGENSPLAAT - woensdag 4 okto ber, 19.30 uur, ds. J. Beens uit Nijkerk. HERKINGEN - woensdag 4 oktober, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen uit Urk. MELISSANT - de dienst op woensdag avond waarin zou voorgaan ds. A.J. Gunst uit Benthuizen, kan wegens omstandigheden niet doorgaan. MELISSANT - In tegenstelhng tot wat eer der in deze krant vermeldt stond (nl. woensdag 5 oktober) zal DONDERDAG 5 oktober, 19.30 uur, ds. Schultink in een doopdienst voor u voorgaan. VakA: 1. T. Pijl - C. Westdijk13980 gram 2. M. Aartsen - P. Schaaf12500 gram 3A. Koole - J. Mastenbroek10480 gram 4. E. Markwat - L. Doomhein...5120 gram 5. A. Schaaf- B. Berkenbosch..4900 gram 6. J. Bruggeman - B. v. Vugt ....3720 gram 7. G. V. Zielst - J. Jordaan2300 gram VakB: 1V. Jordaan - J. de Visser33240 gram 2. W. Melissant - G. Legierse .29780 gram 3. T. Elschot - T. V. d. Poel17520 gram 4. R. Meys - T. Knol17120 gram 5. L. Breederveld-H. Maan ...15620 gram 6. J. Wolfert - B. Jordaan15540 gram 7. V. d. Kooy - Z. Schikhof8460 gram Het is nog maar een kwestie van weken of duizenden ganzen zullen Goeree-Overflak kee weer gaan bevolken. Vanuit hun broed gebieden in Noord-Europa en Siberië bren gen deze dieren bij ons de winter door. De Vereniging voor Natuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee heeft de heer Hans Dekkers uit Dalfsen uitgenodigd om hierover een buitengewoon interessante dialezing te verzorgen. De heer Dekkers is specialist op het gebied van ganzen en heeft deze vogels zelfs in hun broedgebieden in Siberië bestudeerd en gefotografeerd. Hij is tevens auteur van een fraai boek over gan zen. Dit boek is tijdens de lezing verkrijg baar. De dialezing is op donderdag 12 okto ber a.s. in de aula van de landbouwschool (OCHZ) aan de Langeweg 107 te Sommels dijk. De lezing begint om 19.45 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. De 22-jarige Maartje van Rossum uit Oolt- gensplaat is aan de universiteit van Utrecht geslaagd voor diergeneeskundige. Hiervoor hoopt ze a.s. donderdag haar bul op te gaan te halen, waarna ze voortaan doctorandus 'heet'. Maartje heeft haar opleiding in één keer voltooid. Ook dit mag al een prestatie heten, zeker als we weten van de 175 stu denten waar ze de opleiding mee begon, er thans slechts 25 afrondden, waarvan Maartje er één is. Als oud-leerling van de Prins Mau- ritsscholengemeenschap te Middelharnis is ze zich op het vakgebied van de dierenge- neeskunde toe gaan leggen. Na het halen van haar bul zal ze nog twee jaar co-schappen doorlopen, voordat ze dierenarts is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2