Creatieve Hobby Zesdaagse: Primeur voor basisschool 'D'n Tuun' 25 t/m 30 september Stijging opbrengsten zee- en liustvisserij Bakkers klaar voor eerste open dag uit de kerken Ontdek je creatieve talenten bij De Wurft Kreatief Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Twee radio-interviews vanaf Goeree-Overflakicee Uitslagen dressuurwedstrijd Manege 'Oostmoer' Extra kerkdienst Ger. Gem. VERVOLGVERHAAL imOINAS 'Gooi met het beste van jezelf weg. Ontdek je creatieve talent en geef oude spullen een tweede leven'. Onder dit thema voert de cre atieve hobbybranche dit najaar campagne tijdens een speciale promotieweek. Deze Creatieve Hobby Zesdaagse wordt gehou den van 25 t/m 30 september, waarvan de aftrap was op zaterdag de 23e. Het is een week waarin fervente hobbyisten kennis maken met alle nieuwe hobbymaterialen en technieken. Maar het is ook een week waar in juist mensen die nog niet eerder met een creatieve hobby in aanraking zijn gekomen, op inspirerende wijze hiertoe aangemoedigd worden. Het is leuk om creatief bezig te zijn en iedereen kan het. Het brengt ontspanning, prikkelt de fantasie, is niet moeiüjk en geeft al snel een prachtig resultaat. Tijdens de Creatieve Hobby Zesdaagse laat De Wurft Kreatief de nieuwste trends en tecknieken zien op gebied van kaarten maken e.d. Creatief bezig zijn is trendy Ons land kent een grote schare beoefenaars van een creatieve hobby. Met pen, kwast, schaar, naald en draad, hout, glas, textiel en tal van andere materialen maakt men de mooiste creatieve uitingen. Voor zichzelf of voor een ander. Het beschilderen of beplakken van dakpan nen, bloempotten, serviezen, kussens, glas werk en andere voorwerpen voor huis en tuin is ongekend populair. Schilderen en tekenen is in. Ook het maken van eigen wenskaarten. Een opvallende revival van eigen creativiteit zien we in de mode, want we willen een persoon lijke noot geven aan ons uiterlijk. Zo is brei en weer sterk in opkomst, het borduren van bloemen en netstructuren, het maken van stoffen tassen en accessoires. Maar ook allerlei andere voorwerpen worden gemaakt en versierd, op glas, papier of textiel met kralen, verf, borduursels en linten. Maalc van iets ouds iets nieuws Het motto voor de Creatieve Hobby Zes daagse is 'van oud naar nieuw'. Oude, ver geten voorwerpen omvormen tot iets nieuws. Klassiekers in een nieuw jasje ste ken. Menige mand, bloempot, vaas, jampot, theepot, dienblad, kandelaar, maar ook een broek, trui of t-shirt krijgt een waardevol tweede leven wanneer deze met een beetje fantasie en nieuwe materialen onder handen worden genomen. Zo worden kussen ineens design objecten, tovert men met stof en garens de mooiste wenskaarten tevoorschijn, krijgt het fraaie servies een sprankelend motief en zijn er voor het tafelkleed bijpassende beschilderin gen mogelijk. Een broek krijgt een tweede leven als handtas, een sluitspeld wordt een armband en een kindertekening krijgt een nieuwe bestemming als inpakpapier. Nog teveel belanden afgedankte spullen bij het vuilnis. Nog te weinig benut men de eigen creativiteit. De Wurft Kreatief wil daar met de Creatieve Hobby Zesdaagse verandering in brengen. Week vol actie De Creatieve Hobby Zesdaagse is een open- huis actie. Tijdens deze week zijn er allerlei demonstraties en workshops. Iedereen die op zoek is naar creatieve ideeën kan bij De Wurft Kreatief volop inspiratie opdoen en om advies vragen. Voor iets nieuws. Of voor iets ouds. Er is een inspirerende Hobbykrant. En er is De opbrengst van de totale Nederlandse zee ën kustvisserij steeg tot ruim 1 miljard gul den in 1999, dat is een stijging van 5% ver geleken met 1998. Dit is vooral te danken aan de goede gang van zaken in de kotter visserij (+10%) en de mosselcultuur (+22%). In de grote zeevisserij bleef de opbrengst ongeveer geUjk op een niveau van bijna 250 miljoen gulden. De omzet van de Nederlandse visafslagen steeg met ongeveer 10%. Met name de kleinere noordelijke afslagen mét veel gamalenaanvoer en de Urker visafslag zagen hun omzet behoorlijk toenemen. De afslagprijs voor garnalen was 29% hoger dan in het voorgaande jaar. Dit zijn enkele conclusies uit de pubUcatie Vis serij in Cijfers 1999 van het LEI. Recordwinst voor de liottervisserij in 1999 De kottervloot boekte een winst van 80 mil joen gulden op een opbrengst van bijna 670 miljoen gulden. Dat is het beste resultaat in dertig jaar tijd. De werkgelegenheid en het aantal schepen zijn in die periode fors terug een cadeautje voor klanten die meer dan 25,- besteden (op=op). Dit is de inspire rende Hobby Kit, een pakketje met 32 cre atieve doe-het-zelf ideeën. Op dinsdagmid dag 26 september van 14.00 tot 17.00 uur is er een demonstratie van stempelkaarten met gratis voorgestempelde kaarten. En op donderdagmiddag 28 september van 14.00 tot 17.00 uur is er een demonstratie van kerstkaarten met stofjes (nieuwe collec tie) met gratis stukje stof met dubbelzijdig folie. Voor meer informatie kunt u contact opne men met De Wurft Kreatief, Stationsweg 15 in Dirksland (tel: 601124). Een deelneemster in volle actie, midden op de foto dhr. F. Moolenaar van de Onderwijsbegeleidingsdienst. Door de samenwerkende Onderwijsbegeleidingsdiensten in Zuid-Holiand is voor de basisscholen het 'Groot Ver- keersmysteriespel' ontwikkeld. Dit spel bestaat uit een totaalpakket voor verkeerseducatie in het basisonderwijs. De bedoeling ervan is om kinderen op een pakkende en stimulerende wijze te leren met het verkeer om te gaan. De primeur van dit festijn lag bij basisschool 'D'n T\iun'. Op Goeree-Overflakkee zullen verschillende basisscholen dit spel in hun leerpakket opnemen. Afgelopen week waren donderdag en vrijdag leerlingen uit groep 5 en 6 van 'D'n Tuun' bezig met het spel. De heer F. Moolenaar van de Onderwijsbegeleidingsdienst Zuid-Holland: 'op een fiets- parcours moeten kinderen leren om op een goede en veilige manier om te gaan met de medeweggebruikers. In het par cours hebben we onderdelen zoals een 8-vorm fietsen, sla lommen en over een schuine balk fietsen, opgenomen'Dat de kinderen het geweldig vonden was niet zo moeilijk te raden, want het enthousiasme straalde van hun gezichten af, maar dat het bij menigeen nog zweetdruppels kostte om het er goed vanaf te brengen, was ook duidelijk zichtbaar op de ingespannen gezichten. Het is ook niet niks als je als eerste in Nederland met je fiets zo'n ingewikkeld parcours af moet leggen. Een hele prestatie! gelopen. In 1999 daalde het aantal kotters tot 399 en de werkgelegenheid tot ruim 1.800 personen. De inzet van de kottervisserij gemeten in pk-dagen is in hetzelfde jaar met bijna 4% gedaald, de besomming (geldop brengst) lag 10% hoger dan in 1998. Vooral aan garnalen en schol werd meer verdiend terwijl kabeljauw juist minder opleverde. Over het algemeen bleef de verbetering in bedrijfsresultaten bij de zuideUjke kotters iets achter bij die van kotters uit noordehjke havens. De kleinere gamalenkotters zagen hun besomming gemiddeld met bijna 40% stijgen. Hierdoor kwam ook de winst op een voor deze kotters in lange tijd niet vertoond niveau. Bij de Eurokotters steeg de gemid delde besomming in de noordelijke groep met 25%. De winst verdubbelde ruim. Wat betreft de grote boomkorkotters valt op dat de winstgevendheid van de noordvloot in 1999 op hetzelfde niveau ligt als bij de zuid kotters, nadat de noordvloot jarenlang min dere resultaten had behaald. In de garnalenvisserij steeg de besomming met bijna 70% tot een recordhoogte van 101 miljoen gulden. De boomkorvisserij groeide met bijna 6% tot 523 miljoen gulden. De financiële positie van de kotterbedrijven is verbeterd. De solvabiliteit steeg van 41 naar 42%. De liquiditeitspositie van de be drijven verbeterde aanzienUjk ten opzichte van 1998. Dat geldt vooral voor bedrijven met meerdere schepen. Hogere mosselprijs bij gelijke aanvoer Het aantal mosselbedrijven daalde licht van 65 naar 63. Er werd 1 nieuwe mosselkotter in gebruik genomen. De aanvoer van mosse len kwam in het seizoen 1999/2000 uit op 96 miljoen kilogram, vrijwel gelijk aan vorig seizoen. De totale opbrengst steeg naar 128 miljoen gulden als gevolg van een bijna 20% hogere prijs. Vooral de mosselen uit Zeeland brachten fors meer op. De winst van de sec tor nam toe van 34 naar ongeveer 50 miljoen gulden. Visexport stijgt opnieuw In 1999 steeg de invoerwaarde aan vis en visproducten naar 2,3 miljard (+3%) en de uitvoerwaarde naar ruim 3,6 miljard gulden (+16%). Een belangrijke toename in de export vond onder andere plaats naar het Verenigd Koninkrijk, Nigeria en Japan. Vooral verse en gekoelde visproducten wer den fors meer uitgevoerd (+33%). Van deze stijging nam verse tong een behoorUjk deel voor zijn rekening. De exportwaarde hiervan steeg met bijna 70%. Uitslagen van 18 september Dammen, afdeling 1: C. van Welie - M. van 't Geloof3 - O Joh. Wolfert - C. van Prooyen3 - O G. Smits - Jac. WolfertO - 3 J. Knöps - W. StolkO - 3 Afdeling 2: A. Los - W Nieuwlaiia^!±;Cr^::?:.......3 - O M. Poortvüet-J. v. d. Groef...1 - 1 H. de Munck-A. Vijfhuizen3 - O W. Knöps - D. Wolfert1-0 A. Knöps - W. de VosO -1 Op zaterdag 30 september a.s. worden er in het radioprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar uit Middelhamis twee inter views afgegeven. De eerste door de heer Kees van den Bos. Hij beantwoord vragen die door de presentator Jan van Dop gesteld worden. Kees is een postduivenlief- hebber en is hd van P.V. 'De Combinatie' uit Middelhamis. Het duivenseizoen is over en we blikken terug over het afgelopen jaar en de jaren ervoor. Het tweede interview wordt afgegeven door de heer Van Immer zeel van HOHO uit Nieuwe-Tonge. Van Immerzeel zal praten over de toestand van het verkeer op en rondom het Korteweegje van Nieuwe-Tonge. De uitzending vindt plaats a.s. zaterdagmorgen van 10.00 uur tot 12.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op de Flakkeese Kabel 105.9 en vrij in de ether 107.3 FM. GOUDA - Zo'n vierhonderd ambachtelijke brood- en banketbakkers in Nederland berei den zich voor op de komst van het pubUek op woensdag 4 oktober. Dan wordt voor het eerst de Dag van de Warme Bakker gehou den. Consumenten kunnen op die dag een kijkje nemen achter de schermen bij de bak ker. De initiatiefnemer is de Stichting DAMP, een samenwerkingsverband van de organisaties in de brood- en banketbranche. Zij wil het publiek namehjk graag meer betrokken maken bij de ambachtelijke berei ding van brood en banket. De organisatie verwacht dat veel consumenten van de gele genheid gebruik zullen maken om sfeer te komen proeven in de bakkerij. Er zal veel te zien of te doen zijn bij de deelnemende bak kers. Sommigen laten hun klanten plaatsne men aan de werkbanken waar de onder bege leiding deeg maken en hun eigen brood leren bakken. Banketbakkers tonen de bezoekers bijvoorbeeld hoe taarten worden opgemaakt en hoe uit marsepein rozen worden gevormd. Er worden ook veel scholieren verwacht. De Dag van de Warme Bakker valt namelijk in de Week van het Brood. Op basisscholen staat brood meestal op het rooster voor thematische lessen in de eerste oktoberweek. De deelnemende bakkers zijn herkenbaar aan hun versierde winkels met het beeld merk van de dag: de gele bakkersmuts met de aankondiging. Op de internetsite www.warmebakkers.com zijn de adressen van de deelnemers gerangschikt. In samen werking met Radio 10 FM houden de deel nemende bakkers een actie waarbij klanten kunnen schrijven welke bijzondere band ze hebben met hun ambachtelijke bakker. Bij de deelnemende bakkers en op www.radiolO.fm zijn wedstrijdformulieren beschikbaar. De deelnemers maken kans op de hoofdprijs van een jaar lang gratis brood en banket ter waarde van f 1.250,-. Op 4 oktober zullen de prijswinnaars op Radio 10 FM bekend gemaakt worden. Coördinator Kees van het Hof van de Stichting DAMP verwacht dat heel veel mensen 'achter' zul len gaan kijken. 'Een unieke kans,' zegt Van het Hof, 'want normaal gesproken kom je natuurhjk niet verder dan de winkel. Nu kan iedereen eens ervaren wat er bij komt kijken voordat je een vers brood of een lekker gebakje hebt' Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proeven B7 en.L14, gehouden op zaterdag 23 september jl. in Manege Oost- moer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor beide proeven dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 140. Proef B7. Saron Donker, Tazz, 180 pnt; Dia ne Meijer, Tazz, 179 pnt; Florine v.d. Ven, Kelly, 171 pnt; Louise GutteUng, Kelly, 170 pnt; Marieke de Boef, Dynamite, 169 pnt; Kimberley Nagle, Blacky, 169 pnt; Nicole Markus, Floris, 168 pnt; Mellanie Huijs- dens, Amaro, 168 pnt; Jasmijn Groenendijk, Bob, 165 pnt; Jessica v.d. Kolk, Carla, 163 pnt; Nancy v. Otterloo, Brenda, 161 pnt; Chantal Voogd, Tazz, 160 pnt; Suzanne Polet, Blacky, 160 pnt; Gorgi Strang, Daisy, 160 pnt; Lisa v. Beveren, Tazz, 155 pnt; Anita Tanis, Walter, 154 pnt; Marlou v. Kempten, Beau, 148 pnt; Sharona Hack, Blacky, 146 pnt; Tina v. Mazijk, Joy, 144 pnt. Proef L14. Miranda Piet, Shaikha, 157 pnt. MELISSANT - woensdag 27 september, 19.30 uur, ds. M. J. van Gelder uit Mid delburg-Zuid NIEUWE-TONGE - woensdag 27 septem ber, 19.30 uur, ds,. A. Vermeij uit Zwijndrecht HERKINGEN - donderdag 28 september, 19.30 uur, ds. Silfhout. NED. HERV. KERK .- -, --^.^ Beroepen te Wapen veld (wijk 1) en te Polsr 5 broek en VUst en te Emst A. J. Mensink te Hei- en Boeicop. Bedankt voor Akkerwoude-Murmerwoude F. Verboom te Kampen; voor Ede (wijk 8) H. Markus te Woerden. Beroepen te Molenaarsgraaf/Brandwijk A. van Veen, kandidaat uit Houten; te Valken burg (ZH) G. Naber te Neede. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Delfzijl J. W. Veltkamp te Zaandam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ameide A. van der Weerd te Dordrecht-Centrum; te Dokkum G. P. M. van der Linden te Hilversum. Beroepen te Capelle a/d IJssel-Middelwate- ring, te Kampen en te Klaaswaal C. Sonne- velt te Veenendaal; te Krabbendijke M. Karens te Werkendam; te Lelystad W. Harinck te Woerden; te Houten J. S. van der Net te Apeldoorn; te Leerdam C. A. van Die ren te Stolwijk; te Mehskerke A. J. Gunst te Benthuizen; te Scheveningen G. J. van Aalst te Ridderkerk; te Terwolde A. Bac te Bode graven; te De Valk-Wekerom C. van Krim pen te Urk. -7- "Je bin laet, Wullem", berispt hij. "We ebben geen tied meer voor een kop thee bie Moe Machteld!" Het smidje groet de vrouwen, die het druk heeft met haar klanten. "Om vuuf ure terug!" beveelt ze. "Je oeft nie zo'n hele middag bie Jan de Leugeriaer te zitte kletse mit den domenie!" Piet Dekkers weet zich dat gezegd en met z'n mede-ouderling stapt hij de winkeldeur uit, de Voorstraat op. Buiten de gezichtskring van Moe-Machteld, presenteert hij Wullem een sigaar. Dan gaan ze de hoek om en komen bij de Havenkade, waar de herberg De Gouden Leeuw staat. Het is haast nog drukker dan andere zaterdagen. Wat een volk! De beide mannen weten zich nagestaard door heel wat kennis sen. Het is een zaak van belang, dat er weer eens een dominee komt voor de Achterstraat. "En wat zal het wezen!" zucht Piet met een zorgelijke klank in z n stem. "De infamaosies bin goed. We motten mar afwachte". Gelaten bUjmoedig klinkt de stem van de smid. Hij is nu een heel ander mens, dan daareven in de smidse. De omnibus is Iaat. Er groept veel volk. Er zijn er, die elkaar een knip- oogje geven als ze de beide ouderUngen zien. "Een mooi stel", zeg gen ze. Meneer Vaandrager komt met ouwe Rens ook naar de bus. Rens zegt: "BQek! Daer ei je die twee ook. D'r komt morgen een domenie, het stond in het Nieuwsblad". Vaandrager gUmlacht vet met zijn welvarend gezicht. Hij is geestig-bijbels in zijn manier van pra ten en zegt: "Simeon en Levi zijn gebroeders, mijn hart kome niet in hun verborgen raad". Rens grinnikt. Toch vindt hij het niet wijs van meneer Vaandrager om zo te pas en te onpas bijbelse uitdrukkingen te gebruiken. De mensen in Vorma stoten zich er aan. Overigens is Rens hogelijk content met Vaandrager. Zulke mannen kan Rens waarderen. Ze passen in zijn systeem. Vaandrager brengt de oude leer in oude, geijkte termen. Hij kent zijn plaats en houdt er rekening mee, dat een boer meer is dan een arbeider. Hij kleedt zich keurig in het zwart en loopt niet met een pijp in zijn mond en een hond aan de ket ting op straat, zoals die dominee uit Tholen. Nee, met Vaandrager heeft ouwe Rens het wel getroffen. Hij zal de man wel vooruit helpen in Vorma. Nu is hij zelfs met hem op pad naar zijn zoon op de hoeve. En dat is een eer voor Vaandrager. Ze gaan te voet, vanwege het mooie weer. En zodoende komen ze, precies waar de Oude Postweg de voormaUge polderdijk snijdt. Klaas met z'n moeder tegen. Nie mand spreekt ooit 'meneer Klaas' aan of 'de juffrouw'. Maar Rens is familie en ze blijven even bij elkaar staan. Als ze hun weg weer zul len vervolgen zegt Klaas: "Oom Rens, je mot als wetouwer je best es doen om een politieverordening voor Vorma te kriege, dat de boeren op zaeterdagmiddag hun paerden nie mogen laeten beslaen". Rens begrijpt hem subiet en grinnikt. Ze hebben al meer gesprekken gehad over de sociale verhoudingen in Vorma, maar zijn het nooit eens geworden en zullen het nooit eens worden ook. Het is volstrekt hun plan niet om lang op de Oude Postweg te bUjven staan praten. Maar om de opmerking van Klaas kunnen ze toch zo maar niet doorlopen ook. "Jongen", zegt Rens tegen zijn neef, "we beleven een mooie tied tegenwoordig. Maer denk ter om, dat we die te danken ebbe an de werkers van vroeger. Vroeger werkten de men sen tot de zon ondergieng. 's Zaeterdags ook! En nu gaen we mar weer!" Handen werden niet gegeven. Dat is niet Vorma's. Als Klaas en zijn moeder voorbij De Gouden Leeuw komen ziet Klaas het smidje staan, naast de man uit de Bazar. "Die wachten op hun domenie", zegt hij tegen zijn moeder. De smid en Piet kuieren maar heen en weer. Ze kunnen het niet laten om over de dominee te praten. "Als het toch eens mocht wezen, smid je! Och, der is zoveel kaf onder het koren. Mocht het nu eens weze dat de man van morgen een goed woord kwam te spreke". De smid is hoopvoller gestemd. Van Gulik heeft hem toch zo aanbevolen! Eindelijk ratelen, nog onzichtbaar achter de kerk, wielen over de kei en en vlak daarna steken snuivende paarden hun koppen om de hoek van de Kade. Wullem en Piet worden zenuwachtig. Nu zullen ze hem gauw zien. Dat het een waardige verschijning moge zijn. De hoge omnibus rijdt bij De Gouden Leeuw voor. De beide ouder Ungen staan wat terzijde en kijken uit naar hun dominee. Maar wat en wie ze ook uit zien stappen, er is geen dominee bij. Allemaal beken den uit Vorma, behalve die meneer in z'n grijze jas, met een zware flaphoed en een grote, donkere baard. Geen dominee. "Ie is ter nie bie", zegt de smid, in zuiver Vorma's en Piet Dekkers gaapt verbaasd: "Phé! Me 'ebbe toch dudelijk geschreve!" De heer met de grijze jas hoort het gesprek, kijkt de mannetjes eens aan, komt naar hen toe en vraagt: "Bedoelt u misschien dominee De Wit?" Het smidje sluit z'n ogen, trekt z'n onderUp op. Piet Dekkers loenst, doet een stap terug, observeert de gestalte voor hen, maar zegt dan toch: "Ja zeker!" "Nu, die ben ik!" Vorma wentelt om haar as. Dat de dominee? Dat. De vreemdeüng steekt z'n hand uit. Z'n donkere ogen lichten vrien- deUjk. "Broeders!" Aangenaam klinkt de diepe stem. De ouderUngen drukken de toegestoken hand, mompelen wat, gaan dan, aan weers zijden van de vreemdeling in de richting van de Boerenhemel, waar Jan den Uyl woont, vlak tegenover Rens Hoogendoom. Wullem Donks kop zakt steeds verder omlaag. Vrome Piet lacht verlegen, kijkt omzichtig naar de mensen, die hen zien lopen en ook telkens even tersluiks naar de grote kerel naast hem met de struise benen, de brede schouders, de golvende zwarte baard, die maar praat met zijn luide stem en vertelt van zijn reis. "Dat is me wat om in Vorma te komen! Wel, wel!" Het smidje neigt dieper naar de aarde van schaamte en ontzetting. Daar gaan ze dan: twee nette mannetjes van Vorma. Wat zullen de mensen wel denken? Die van de eigen kerk? En die van de Grote Kerk dan! Ze leveren de dominee af bij Jan den Uyl. Gaan niet mee naar binnen, wandelen langzaam terug het dorp weer in. Den Uyl draagt zijn bij naam uit zijn zondig eertijds nog steeds: Jan de Leugenaar. Liegen dat die vent konOf het gedrukt wasNu is hij bezadigd en ingetogen in woord en daad. Maar dat hij naar de smid dorst te glimlachen en de vrome Piet een knipoogje geven om de dominee. Ze hebben het er even over, de twee als ze terug wandelen, het dorp weer in. Altijd nog die ouwe streken bij Den Uyl. Is het niet erg genoeg? Ze lopen beschaamd achter hun illusie aan: morgen een dominee! Een goede! Een, die de oude waarheid brengt. Hoe kwam die Van Gulik aan zo'n getuigenis? Een dominee is een eerwaardig mens met een lange zwarte jas, een hoge hoed, een witte das en een effen, glad geschoren gezicht. En nu deze man! Piet Dekkers is zo verbouwereerd, dat hij de smid een nieuwe sigaar aanbiedt, vlak voor zijn bazar, onder het oog van Moe-Machteld. Ze ziet het juist en Piet keert tot Vorma terug, sluit zijn koker en steekt er zelf geen op. De smid loopt verder. Gebogener dan ooit. Voor het huis van kleermaker Leenders blijft hij in gedachten staan, naast zijn stok. Het beeld van de vreemdeling staat klaar gegrift in zijn wezen. Hij vergeet Vorma. Wie blijft nu zo maar op straat staan peinzen? (wordt vervolgd) -/r I I Nieuws GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 5