IE (010)2741135 Motorrijder zwaargewond na aanrijding met liond rommel markt Brandweer Middelharnis organiseerde finale Technische Hulpverlening itiameetüfnoH www.buijze.nl Politie 24-uurs telefoon: ZANGAVOND Editie vrijdag 29 september Torenflat bedreigt 'De Korenbloem' Sommelsdijk Startavond Tlenerclub 'Spirit' Opbrengst Ds. E. Hakvoort houdt tijd rede in Ooitgenspiaat ,(^yL MINNAARD VASTGOED Drukke dag voor 'de Griend' chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilcoftden Grote Kerk Dordrecht Concert Excelsior Grutterswei Oude Tonge Bejaardenmiddag CVB afd. IViiddeiharnIs/ Sommelsdijk Bondsdag Barneveld Gen Gem. Nieuwe Tonge Bazar in de Samaritaan, 29 en 30 september! '^t^O^ Dinsdag 26 september 2000 73e jaargang nr. 6942 Genealogisch Centrum G-O en Ensemble Eeuwkant feliciteren Rabobani< West-Fiai<kee met tiet nieuwe tjoofdl<antoor Jeugdige automobiliste klem tussen haar auto en muur SOMMELSDDK - Vrijdagavond rond kwart voor elf liep een achttienjarige auto mobiliste uit Sommelsdijk letsel aan been en voet op, toen zij op de Koolmees klem kwam te zitten tussen haar auto en een muur. De jeugdige automobiliste had startproblemen en opende haar motorkap om een loszittende draad weer vast te maken. Toen zij een op de passagiersstoel zittende 20-jarige vrouw uit Schiedam vroeg om de auto te starten bleek deze nog in de versnelling te staan en schoot naar voren, waardoor het slachtoffer tussen de auto en een muur klem kwam te zitten. Ambulancepersoneel behandelde het slacht offer ter plaatse aan haar verwondingen. Snelheidscontroles De Verkeerspolitie controleerde vrijdag op de N57 met een snelheidslimiet van 100 kin per uur. In Stellendam werden 597 auto's gecontroleerd, waarvan er 58 te hard reden. De snelste haald^.lSl Jgnj)er uur.. Hartelijk welkom op D.V. zaterdag 30 sep tember om 19.30 uur in de Grote Kerk te Dordrecht. We hopen in bovengenoemde kerk een zangavond te houden ten behoeve van woon/werkproject 'De Mèkkerstee'. Medewerkenden zijn: samengesteld jonge renkoor onder leiding van dirigent Willem Arie den Hertog en organist Ron van Ommen en Christelijk Eilandenkoor onder leiding van dirigent Peter Wildeman en organist Pieter Heykoop. De algehele lei ding van de avond is in handen van ds. W. J. Karels. In en rond 'de Mèkkerstee' (geitenboerderij annex kaasmakerij) kunnen mensen met psychische en/of sociale problemen gaan werken en/of begeleiding lirijgen bij het wonen. De opbrengst van de collecte die we op die avond hopen te houden komt ten goede aan dit project. De toegang is gratis. Ook zijn er cd's te koop waarvan de op brengst eveneens bestemd is voor 'de Mèk kerstee'. Graag tot ziens op zaterdag 30 september! De vrijdagkrant wordt deze week donderdagavond gedaikt. Hierdoor veranderen de sluitingstyden. Advertenties en famlüe- berichten moeten uitertijk donderdagmorgen 12.00 uur binnen zijn. Hoofdadverlenties kunnen tot 16.00 uur ingeleverd worden. Administratie Het Gemengd Koor 'Excelsior' uit Dirks- land geeft op zaterdag 7 oktober een concert in de 'Grutterswei' te Oude Tonge. Het hon derd leden tellende koor staat onder leiding van dirigent Bas van Houte uit Schiedam. De begeleiding deze avond is in handen van de vaste concertpianiste van 'Excelsior', Caecilia Boschman uit Dordrecht. Voor dit concert is geen muziekthema gekozen, maar een selectie uit het repertoire van 'Excelsi or' Dit om de veelzijdigheid van het koor te presenteren. Er worden delen uit de Messa di Gloria van Puccini gezongen alsmede prach tige nummers uit de allermooiste opera's, o.a. uit Nabucco, Il Trovatore en Aida van Verdi en uit de Cavalleria Rusticana van Mascagni. Ook naar prachtige, gevoelige teksten van populaire muziek kan geluisterd worden. - -- - - De Messa di Gloria van Puccini zal op 26 mei 2001 met als begeleiding het Randste delijk Begeleidings Orkest in zijn geheel worden opgevoerd in de Nederlands Her vormde Kerk van Dirksland. Voor mensen die van muziek houden of zelf de intentie hebben om in een koor te zingen is deze avond zeker een aanbeveling. Kaarten a f 10 voor dit concert zijn te verkrijgen bij Van Loo assurantiekantoor in Dirksland, bij de koorleden, 's avonds aan de zaal, of via tele- foormummer 0187-485024. Aanvang van het concert in de 'Grutterswei' 20.00 uur, zaal open 19:30 uur. De CVB afdeling Middelhamis/Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. dinsdagmiddag 3 oktober om 14.30 uur in 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis. Ds. M. J. Paul uit Dirksland hoopt die middag bij ons te zijn. Hij heeft als onderwerp 'Ziekte en gezond heid in de Bijbel en in de tegenwoordige tijd'. We hopen op een fijne middag. Voor vervoer kunt u 'Taxi op Maat' bellen. STELLENDAM Een overstekende hond was afgelopen vrijdag op de Een- drachtsdijk in Stellendam de oorzaak van het ongeval, waarbij de 46-jarige Hans van Vliet uit Herkingen, politie-agent bij district 'de Eilanden' zwaarge wond raakte. De motorrijder heeft, komende uit de richting van Melissant, de hond overreden en daarna de macht over het stuur verloren. De bestuurder kwam honderd meter verder op het asfalt terecht, terwijl zijn motor nóg eens honderd meter verder terechtkwam. Vanwege de aard van zijn verwondingen riep het ambu lancepersoneel de hulp van de brandweer in. Hij werd met borstletsel en mogelijk inwendig letsel via spoedtransport overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. Nader onderzoek wees uit dat de man aan het ongeval een gekneusde nier en botbreuken aan ribben, schouder en sleutelbeen heeft overgehouden. De hond overleefde het ongeval niet. De motor raakte zwaar beschadigd. In verband met het gedicht over het 'Babel van Middelharnis' van Maar- tje van Melissant in onze krant van 15 september jl. hebben we nader onder zoek gedaan naar de betreffende bouwplannen van het College van Burgemeester en Wethouders. In de molenbiotoop Het College van B en W heeft een woonto ren gepland bij het knooppunt Langeweg/Westplaat. De toren is volgens het plan inderdaad 33 meter hoog. De afstand van de woontoren tot de as van de Sommelsdijkse molen 'De Korenbloem' is volgens tekening 393,20 meter. De hoogte van een bouwwerk op die plaats in de molenbiotoop mag echter niet meer dan 16,30 meter zijn, op grond van de zoge noemde 1:50 regel waartoe de gemeenteraad onlangs voor De Korenbloem heeft besloten. Op grond van de 1:30 regel die de provincie Zuid-Holland als minimum hanteert - slech ter mag niet - is de maximaal toegestane hoogte van een bouwwerk op de betreffende afstand van de molen 21,50 meter. Een een voudige rekensom leert dat een gebouw van 33 meter hoog op 393,20 meter van de as van de molen de maximale hoogte met 100% overschrijdt, als men uitgaat van de 1:50 regel. De torenflat overschrijdt de maximale hoogte met 50%, als men uitgaat van de 1:30 regel. Invloed De bouwmassa van de 33 meter hoge woon toren heeft onherroepeHjk invloed op de omgeving van De Korenbloem; zowel voor de windvang als de belevingswaarde. De toren overvleugelt het beeld van de molen en het dorpsgezicht Sommelsdijk/Middelhar- nis. B en W hebben hun plannen voor de woontoren op 31 augustus jL in een-besloten- raadsvergadering aan de raadsleden voorge legd. Een paar maanden geleden heeft de raad in een officiële raadsvergadering beslo ten tot een molenbiotoop van 1:50 in het besteimningsplan Westplaat, met een vrij- stellingsmogelijkheid voor de levensloopbe- stendige woningen achter de Oudelandse- dijk. De vertrektijden van de bus op D.V. 28 sep tember 2000 zijn: 6.20 uur Ouddorp - Eben Haëzer 6.30 uur Goedereede - Provinciale Weg 6.40 uur Stellendam - Rotonde 6.50 uur Middelhamis - Carpoolplaats 6.55 uur Nieuwe Tonge - de Tram 7.00 uur Oude Tonge - Busstation De kosten zijn f 30,-. Bij verhindering graag even doorgeven via tel.: 486337. Het Ring- bestuur wenst u een gezegende dag toe. Tieners opgelet! D.V. zaterdagavond 30 september gaat de tlenerclub 'Spirit' weer van start! En als het even kan moet jij daar bij zijn! Het zal deze avond gaan over 'Helder Licht'. Wat is helder licht? Een spel? Een interactieve familieserie? Het antwoord op deze vragen word je vanzelf duidelijk als je naar de club komt. We nodigen je van harte uit! Waar? 'De Ark' te Goedereede. Wan neer? Om 19.30 uur. De entree is f 1,-. De j.l. gehouden rommelmarkt heeft het mooie bedrag van f 9.400,- netto opge bracht. Iedereen die hieraan meegewerkt heeft, wordt hartelijk bedankt. Brandweer Middelharnis organi seerde afgelopen zaterdag de lande lijke finale voor Technische Hulp- vei^lening. Hierbij gaat het niet om -hefblussen van een brand, maar om het bevrijden van slachtoffers na bijvoorbeeld een auto-ongeluk of, in geval van de wedstrijd van afgelo pen zaterdag, een bedrijfsongeval. Wedstrijd Aan het eind van de Vissersdijk nabij het bruggetje was een vrachtwagenchauffeur een container aan het lossen. Omdat dit niet erg lukte, schoot een schipper te hulp, die in de nabijheid van de vrachtwagen lag afgemeerd. Op zijn schip had de man een hijskraan en samen zouden ze dit klusje wel klaren. Het ging echter mis doordat de hijsband afbrak waar de container mee verplaatst werd en daarbij kwam een slachtoffer bekneld te zitten tussen schip en kade. Een andere werkneemster schrok zo van het ongeval dat ze in paniek weg rende en daarbij over een touw struikelde. Ze kwam daarbij zeer ongelukkig ten val op een stalen pin die daar rechtop stond, waardoor het slachtoffer als het ware gespiest werd. De brandweer werd gealar meerd om de slachtoffers te bevrijden. Ter plaatse gekomen, was het de bedoeling dat de bevelvoerder opdracht gaf om eerst het slachtoffer te bevrijden die op de stalen pin was gevallen. Haar toestand was het Iedereen op Goeree-Overflakkee heeft er al iets over kimnen lezen: aanstaand weekend is het weer zo ver. Eerst een middag voor de bewoners en vanaf vrijdagmorgen 9 uur staan de deuren van Verpleeghuis 'De Samaritaan' voor iedereen open. Vanaf deze tijd tot 's avonds 9 uur is er veel te zien, te horen en natuurlijk ook te koopDe kinderen kunnen hun eigengemaakte kunstwerken en tekeningen aan al hun familieleden laten zien, het is zeker de moeite waard om door de gangen van de Samaritaan te lopen. Dan bezoeken de kinderen natuurüjk gehjk ook de kinderhoek, waar allerlei leuke dingen te doen zijn enze komen er allen als ech te Indianen vandaan. Maar ook willen de organisatoren wijzen op de Kinderfilm, vrij dagavond om half 7. Alle kinderen worden hiervoor uitgenodigd, het wordt vast weer heel gezelhg. En deze activiteit is helemaal gratis! De Samaritaan zorgt elk jaar weer voor twee gezellige dagen in het Verpleeg huis, maar ook erbuiten. Het is dus beslist de moeite waard om deze bazar te bezoeken. En neemt u natuurlijk een gevulde portemonnee mee, want het geld kan de Welzijnszorg niet missen. Allerlei grote en kleine activiteiten worden hiervan betaald. Op alle afdelingen, in de ruimten van de activiteitenbegeleiding, maar ook in de recreatiezaal vinden dage lijks allerlei gezellige, leuke dingen plaats, met soms een informatieve noot. En wat denkt u van de externe activiteiten, zoals die op de zorgboerderij die gedaan worden! De H.D.G. rolstoelbus brengt de bewoners (De Samaritaan heeft ook deze bus kunnen beta len van de opbrengst van enkele bazars) daar, waar ze naar toe moeten. Kortom: als u naar de bazar komt, dan zorgt 'De Samari taan' voor de rest! meest kritiek. Het slachtoffer moest eerst volledig afgeschermd worden, waarna de pin met een snijbrander losgemaakt kon worden. Het was daarbij van belang dat de pin voortdurend werd gekoeld omdat de hitte anders via de pin het slachtoffer zou bereiken. Nadat dit slachtoffer was bevrijd moest het schip worden gestabiliseerd. Bewegingen van het schip zouden de ver wondingen van de vrouw namelijk verer geren. Hierna kan ook het andere slacht offer worden bevrijd. Uitslagen Tien brandweerploegen namen deel aan de finale met onderstaand resultaat: 1. Oisterwijk, 1096 punten; 2. Standdaardbuiten, 1056 punten; 3. Laren, 1036 punten; 4. Rücphen, 1020 punten; 5. Zaanstad, 1006 punten; 6. Borssele, 990 punten; 7. Liemeer, 936 punten; 8. Huissen, 972 punten; 9. Schijndel, 962 punten; 10. Binnenmaas-Maasdam, 926 punten. op uitnodiging van de Plaatse ïQesvereni- ging van de SGP hoopt op D.V. woensdag 27 september a.s. ds. E. Hakvoort uit Alphen a/d Rijn een tijdrede te houden in het kerk gebouw 'Rehoboth' aan de van Weelstraat 1 in Ooitgenspiaat. In een tijd als deze is het beluisteren van een tijdrede beslist de moei te waard. Daarom nodigt de kiesvereniging iedereen van harte uit deze avond bij te wonen. De aanvang is 19.30 uur. actief in beeld en geluid Op D.V. 30 september start het nieuwe sei zoen bij het Open Jeugdwerk. Het team zal zich op deze avond op een speciale manier presenteren. Als je 15 jaar of ouder bent, ben je vanaf 19.30 uur hartelijk welkom in 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis. Tot zaterdag! Het team Middelharnis B.V. Op zaterdag 23 september werd omstreeks 14.30 uur de bemanning van de Ouddorpse KNRM reddingboot 'Griend' door de kust wacht post Ouddorp opgepiept. De melding was dat er een kitesurfer op zee voor de Brouwersdam in problemen was geraakt. Deze surfer werd door de reddingboot opge pikt en veilig aan land gebracht. Omstreeks 18.50 uur werd er weer een beroep op de Ouddorpse redders gedaan. In een haven op de Ossehoek (Grevelingen- meer) lag een zeilboot met motorstoring. De boot moest naar Ouddorp. Door de Griend werd de zeilboot met vier opvarenden daar heen gebracht. Amper thuis gekomen werd er weer een pie- peralarm gegeven. Nu betrof het een zeil boot met storing aan de koppeling. Deze lag geankerd onder de Ossehoek en moest naar de haven van Port Zélande. Op deze boot zaten twee personen en een hond. De red dingboot sleepte de zeilboot naar Port Zélan de. Laatstgenoemde melding was de 65e van dit jaar dat er een beroep werd gedaan op de Ouddorpse reddingboot. i Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfialdcee INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING COMBI 1 uur fyto-servieo OimOIIP' Wislinoiil 91M 101)7) 1)1611 lox i)]7U KNBSE' Prinllhip Hign'^ 17! »l. |0I lij «MM Voor de koop of verlioop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1