IE Brandweerwedstrijden Hoofdklasse in Goedereede 70-jarig huwelijk voor Jaap en Christina Breen-v.d. Bok Ie Raboloop - Herkingen 2000 (010) 2741135 Samenkomst 55+kring Auto te water nabij Oude Tonge Politie 24-uurs telefoon: Onthulling Indlë- monument Dirksland ml^Ola MINNAARD VASTGOED Vrouwenvereniging Sommelsdijk Dichter bij muziek Gezinsbeurs in 'de Stave r' 3^^9R-I^ Dinsdag 19 september 2000 73e jaargang nr. 6940 Rotterdam-Rijnmond Gewonde bij verkeersongeval SOMMELSDIJK - In de nacht van vrij dag op zaterdag, om even na half drie, vond er op de Koningin Juhanaweg een verkeersongeval plaats als gevolg van een voorrangskwestie. Een 24-jarige automobilist uit Dirksland reed over de verbindingsweg tussen de Prinsessenlaan en de koningin Julianaweg de voorrangskruising op. Een andere personenauto, bestuurd door een 27-jarige man uit middelhamis, reed over de Koningin Julianaweg en probeer de door haRd te remmen een aanrijding te vermijden, maar dat mislukte. De brandweer knipte een portier van eerst genoemde auto open, waarna de 24-jarige bestuurder eruit kon worden gehaald. Hij is met rug, nek en hoofdletsel opgenomen in het ziekenhuis van Dirksland. Auto tegen boom, twee gewonden MELISSANT - Een 28-jarige automobi liste uit Hellevoetsluis reed zaterdagmor gen, omstreeks half vier, op de Noorddijk in de richting van Melissant. Door nog onbekende oorzaak verloor zij de macht over het stuur, raakte van de weg en botste tegen twee bomen. De bestuurster en haar 34-jarige passagier uit hellevoetsluis, wer den naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. De man heeft het ziekenhuis zaterdagmorgen verlaten. De vrouw is opgenomen met inwendig letsel. actief in beeld en geluid Ook in Dirksland zal binnenkort een ge denkteken aanwezig zijn ter herinnering aan hen die vielen in het voormalig Neder lands Indië. Op vrijdag 29 september a.s. zal dit in aanwezigheid van nabestaanden en strijdmakkers worden onthuld op de algemene be-graafplaats aan de Staakweg te Dirksland. Voor hen die zich verbonden weten met de periode in voormaüg Nederlands Indië is er gelegenheid deze bijeenkomst bij te wonen. De plechtigheid zal rond 15.15 uur aanvangen op de genoemde algemene begraafplaats. Een ieder die geen persoonlijke uitnodi ging heeft ontvangen, maar toch op eni gerlei wijze binding heeft met de periode in voormalig Nederlands Indië is van har te welkom. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Op D.V. 28 september a.s. hoopt de Neder lands Hervormde vrouwenvereniging 'Vrouwen rond de Bijbel' te Sommelsdijk het nieuwe winterseizoen te beginnen met een open avond. Deze avond zal worden gehouden om 20.00 uur in gebouw 'Vita Nova', van Aerssenstraat 5 te Sommelsdijk. De heer Dr. J.B.K. Lanser uit Lisse is uitge nodigd om dan een inleiding over 'opvoe ding' te verzorgen met als titel 'Herkent u het?' De heer Lanser is neuro- en klinisch- psycholoog en als kinder- en jeugdpsycho- loog verbonden aan het Rijnlandziekenhuis. Br is gelegenheid tot het stellen van vragen. Leden, nieuwe leden, ouders en opvoeders hartelijk welkom. De vereniging hoopt op veel belangstelling! De bekende dichter/dominee Hans Bouma komt woensdag 22 november a.s. in de Gereformeerde Kerk te Middelharnis met zijn programma 'Dichter bij muziek'. De muzikale begeleiding wordt verzorgt door Sietse van Wijgerden. Een avond die u vast niet wilt missen, dus die u alvast moet reser veren in uw agenda. Nadere informatie over deze bijeenkomst volgt. OOLTGENSPLAAT - De Ouderen- en alleenstaandenmiddag, vanaf heden de 55+kring genoemd, zal D.V. gehouden wor den donderdag 21 september a.s. om 14.30 uur in 'Elthato'. De naam 55+kring houdt verband met een ruimere uitnodiging van bejaarden en alleen staanden. Vanaf 55 jaar zijn nu allen harte lijk welkom; in de hoop dat het aantal be zoekers zich zal uitbreiden. Op deze eerste samenkomst na de vakantie zd de heer L. H. Zweers, zowel de meditatie als het gedeelte na de pauze verzorgen. Oude en nieuwe bezoekers zijn hartelijk welkom. In het pas heropende recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk wordt deze week een gezinsbeurs gehouden, de 'Gezings- beurs-Goeree Overflakkee'. Van woensdag tot en met zaterdagmiddag kunnen bezoe kers er terecht om zich om op de hoogte te stellen van wat een achtentwintigtal onder- nemers - voornamelijk van Flakkeese bodem - te bieden hebben. Gedurende de beursdagen vallen er ook enkele waardevol le prijzen te winnen met een beursprijsvraag, er worden modeshows gehouden in een oos terse tint en 65+ ers krijgen bij één van de standhouders een gratis potje balsem aange boden. Voor kinderen zijn er speelvoorzie- ningen getroffen, kortom: er is voor elk wat wils. Na de opening a.s. woensdagmorgen zal de beurs voor het publiek geopend zijn op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 22.00 uur; donderdag en vrijdag van 11.00 tot 18.00 en van 18.30 tot 22.00 uur; zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. De entree bedraagt f 2,50 voor volwassenen en voor kinderen f 1. De brandweer van Goedereede organiseerde afgelopen zaterdag regionale brandweerwedstrijden in de Hoofd klasse. Hiermee hadden ze de primeur van het eiland, omdat in deze klasse nog niet eerder wedstrijden op het eiland werden georganiseerd. Voor het organiseren van deze complexe wedstrijd kregen ze hulp van de korpsen van Ouddorp en Herkingen, wat perfect verliep. Er was 'brand uitgebroken' in een grote loods. De brandweer van Goedereede was ter plaatse maar constateerde dat het om middel- brand ging en riep daarom de hulp in van een tweede korps. Hierop kwam de ploeg ter plaatse die in de wedstrijd aan de beurt was. Er woedde brand in de loods en binnen waren nog twee slachtoffers aan wezig. Deze moesten worden gevonden en natuurlijk op de juiste wijze worden gered. Verder moest er een groepje schapen uit de loods worden gedreven en op een veilige plaats worden gebracht. Buiten was op dat zelfde moment een hulpverlening bezig. Een brandweerman die een heftruck uit de vlammen wilde redden, was bij het naar buiten rijden, in botsing gekomen met de tractor van de eige naar die in paniek zijn terrein op was komen rijden. Één persoon was daarbij bekneld komen te zitten tussen de tractor en de heftruck. Een wedstrijd in de Hoofdklasse met alle moeilijkheden en problemen van dien. De eerste plaats én een eervolle vermelding in deze krant ging naar het korps van Laren. Terwijl de ploeggenoten bezig waren met het redden van slachtoffers en het blussen van de brand, redde de pompbediende van de ploeg samen met de jury een hond uit de haven. Dit voorval hoorde niet bij de wedstrijd, maar het dier was uit de auto van zijn baas gesprongen en verdween prompt in de haven. Het dier kon niet zelf op de kant komen omdat het ter plaatse veel te steil was, daarom schoten de brandweermannen te hulp. Een extra pluimpje dus voor de pompbediende van Laren en de jury! De complete uitslag was als volgt: 1. 2. 3. 4. 5. Laren Heinenoord Maasdijk Monster Arkel 1662 pt 1552 pt 1378 pt 1272 pt 1302 pt Echtpaar Breen-van der Bok met burgemeestersechtpaar Sinke. In Ouddorp mocht het echtpaar Jaap en Stina Breen-van der Bok gedenken dat ze 70 jaar waren getrouwd. Afgelo pen zondag was die heugelijke dag. Niet velen beleven het om zo lang samen lief en leed te mogen delen, en ze kunnen het zich ook maar nauwelijks voorstellen dat zij bij die wei nigen horen. Ter ere hiervan was het dan ook dat burge meester en mevrouw Sinke gisteren het hoogbejaarde echt paar met een bezoek vereerden. Inderdaad, vereerd voelden Jaop en Stina zich hierom. Hij (96) en zij (92) verkeren beide nog in een redelijke gezondheid. Hij komt alleen lüet zo makkehjk meer van z'n stoel en zij begint wat doof te worden, maar verder maken ze het nog best samen. Vrijwel eUce dag komt er nog visite over de vloer van hun woning aan de Vüedberglaan. En als ze 't eens een dag zonder moeten stellen vinden ze dat maar niets. "Van gezelhgheid heb ik altijd gehouden", zegt mevrouw Breen, "en cilles kon bij me". Ze kregen een zoon, een dochter en een kleindochter. Zelf ondernemen ze niet zoveel meer. "M'n binne 't liefste mar mus" zegt Stina, "en ik komme m'n stoel nie mear of' vult Jaap aan. Hij luistert graag naar alles wat de visite komt vertellen en z'n vrouw luistert graag naar de kerktelefoon. Gedurende de hele week worden er - zowel overdag als 's avonds - vele uitzendingen verzorgd, en namurlijk luistert ook Jaap daar graag naar mee. Verder leest mevrouw Breen nogal eens wat, en zo blijven ze allebei nog aardig bij. Acht en vijftig jaar lang hebben ze in Ouddorp aan de Waterweg gewoond, 't Was dan ook heel erg wennen toen ze op 86- en 82-jari- ge leeftijd naar de Vliedberglaan moesten, maar ze wonen er nu pri ma najir hun zin. Ze staan inmiddels ook op voor 'de Vliedberg'. Ter gelegenheid van hun 70-jarig huwelijk kregen ze van Hare Majesteit Koningin Beatrix behalve een brief met gelukwensen ook een feestelijk uitziende taart. Van de gemeente kregen ze een gedenk- bord van Makkumer aardewerk en bos bloemen van het burgemees terspaar. En niet te vergeten waren er ook een heleboel kaarten met gelukwensen van bekenden. Het brandweerkorps van Goederee kan, ondanks de overvloedige regen, terugkijken op een geslaagde wedstrijd. De samenwerking met de korpsen van Ouddorp en Herkingen verliep prima. Op zaterdag 30 september 2000 organi seert MSV AV Flakkee een schitte rende KNAU - en prestatieloop te Her kingen aan het Grevelingenmeer. Deze Raboloop was voorheen bekend onder de naam Animoloop. Rabobank Mid delharnis is hoofdsponsor van dit evene ment. Voor de Rabobank is sponsoring een manier om te communiceren met de lokale samenleving. Originele tegen prestaties stelt de bank bijzonder op prijs. We zijn er dan ook trots op om hoofdsponsor te zijn van de Raboloop. MSV AV Flakkee wil al haar sponsors bedanken voor hun bijdrage, zonder hen is de organisatie van de Raboloop niet moge lijk. Net als elk jaar verwachten we weer veel deelnemers bij deze loop. Iedereen kan meedoen. We rekenen zeker op de jeugd van Herkingen! Het programma van de Rabo loop is alsvolgt: Afstanden 400 meter jeugd t/m 6 jaar 800 meter jeugd 7 t/m 9 jaar 800 meter jeugd 10 t/m 12 jaar 1600 meter jeugd 13 t/m 15 jaar 7,5 en 15 km prestatieloop voor iedereen 15 KM KNAU wedstrijd Aanvang: 400, 800 en 1600 meter vanaf 12.45 uur en 7,5 en 15 km vanaf 14.05 uur. Prijzen: Eerste drie jongens en meisjes op elke afstand. Andere afstanden: geld en ereprijzen, tevens een verloting en voor iedereen een herinnering. Start, inschrijving, kleedruimtes en douche: Verenigingsgebouw "Ons Huis" (in het centrum van Herkingen) Parkeren: Aan de haven en op aanwijzing Inschrijven KNAU leden: Uitsluitend door 'een bedrag van 7,50 over te maken naar MSV AV Flakkee te Middelhamis. Dit kan tot 23 september 2000 op Post- banknr: 654481 of Rabobanknr: 3420.74.504. Stuur hierbij een A-for- muher in tweevoud naar: John de Rek, Fazantstraat 38 3245 VE Sommelsdijk Tel: (0187) 483545 N.B. Cheques en andere betaalkaar ten worden niet geaccepteerd! Inschrijven: Ter plaatse tot uiterlijk 30 minuten voor de start 3,50 voor de jeugd 7,50 voor de 7,5 km 10,00 voor de 15 km Inlichtingen: (0187) 669525 Riet van Put ten of (0187) 485566 Kees van 't Zelfde. Tjjdrede in Nieuwe-Tonge Op uitnodiging van de plaatselijke kiesver eniging van de SGP zal ds. B. Reinders, Her vormd predikant te Maartensdijk een tijdre- de houden in de Hervormde Kerk. De dienst zal gehouden worden op D.V. woensdag 20 september, aanvang half acht. U wordt har telijk uitgenodigd deze dienst bij te wonen. Opbrengst collecte kankerbestrijding Nieuwe Tonge De in Nieuwe Tonge gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft het mooie bedrag opgebracht van f 5.488. Alle gevers en col lectanten hartelijk dank! In de nacht van zaterdag op zondag moesten de brandweer van Oude-Tonge en de duik- ploeg van de brandweer van Hellevoetsluis uitrukken voor een auto te water aan de Kapelleweg in Oude-Tonge. Een passerende fietser had de auto in het water zien liggen en alarm geslagen. Bij een zoektocht naar eventuele slachtoffers werd niets gevonden. De poütie had onder tussen het kenteken nagetrokken en de eige naar opgespoord. Deze bleek om 20.30 uur die avond te water te zijn geraakt en zat al weer enkele uren thuis. Hij had verzuimd het ongeval aan de hulpverlenende instanties door te geven, alsmede dat hij veilig en wel uit de auto was kunnen komen. Het gevolg was dat er een hele batterij hulpverleners werd ingeschakeld! district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee gQMBI OUDDOIU>-Weilitraat 35 TeI. |0I37| 6«löll fax 6837M Rf E- Printthop Hognoom 172 tel, {0111) 442400 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1